WEEKAGENDA Keukenhof vandaag open Miljarden microben knabbelen aan mens Ernstig tekort aan samenwerking tussen prof. Prins en Bachrach Bloemencorso dit jaar van noord naar zuid Leids onderzoek schelpdieren KAMP HOUTRUST '68 VAN GEET EN ETMANS IN SCHAAKFINALE r#.JM Directie van Kurt Masur niet vrij van effectbejag Olie op strand in Cadzand Auto in sloot Van Leiden naar Leiderdorp Overlegorgaan in de Haagse agglomeratie Bonaparte NfBJWI bffK>5E COURANT 3 WOENSDAG 3 APRfl 1968 Plastiek van Nico Betjes, een van de vele die dit jaar op de Keukenhof te zien zullen zijn. LEIDEN De stichting voor we tenschappelijk onderzoek van de tropen (WOTRO) heeft prof. dr. L. D. Brongersma, buitengewoon hoog leraar in de systematische dierkunde aan de rijksuniversiteit in Leiden en directeur van het rijksmuseum van natuurlijke historie aldaar, een subsidie verleend voor een revisie van de familie mesodcsmatidac. Dit is een familie van schelp, of week dieren uit de orde mactracea. Het onderzoek wordt verricht door mevrouw drs. L. A. de Rooij-Schui- ling, die hoopt de resultaten ervan te zijner tijd in een dessertatie te kunnen vastleggen. Mevrouw De Rooij verricht haar onderzoek in het rijksmuseum van natuurlijke historie aan de hand van de daar aanwezige verzameling, die zeer uitgebreid en goed geconser veerd is, alsmede aan materiaal dat van elders in bruikleen werd ont vangen of in musea in het buiten land werd bestudeerd. over een gemeenschappelijke rege ling voor het intergemeentelijke overleg in de Haagse agglomeratie. Dit overlegorgaan zal aangelegen heden behandelen, die voor de in tergemeentelijke verhoirdingen en ontwikkelingen van belang zijn. De gemeenschappelijke regeling kwam tot stand, omdat de belangen van de 7 gemeenten zeer pauw met elkaar samenhangen en men af zonderlijk nauwelijks tot een op lossing kan komen. Bovendien moe ten de gemeenteraden eerder dan thans het geval is inspraak hebben bij het beraad over intergemeente lijke aangelegenheden. In het orgaan zullen naast de 7 burgemeesters ook 42 raadsleden, inclusief wethouders, zitting heb ben. Er zal ook een dagelijks college van overleg worden gevormd door de burgemeester en één wethouder van iedere deelnemende gemeente. Concert in Leiderdorp LEIDERDORP Het Jeugdka- merorkest Leiden geeft vrijdagavond om 8 uur in de Hervormde kerk voor de derde keer een uitvoering onder auspiciën van K. en O.. Er werken drie plaatselijke solisten mee: Tineke Carrière en Piet Kunst, blokfluit en Jan van der Meer, pia no. Er zal werk ten gehore worden gebracht van Bach, Handel, Haydn en Mozart. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 2 april Doet. ex. Engelse taal- en leterkunde: de heer H J w Kor- tekaas (Warmond): kand. ex. Engelse taal- en letterkunde: de heer D W Flin terman (Den Haag). LEIDEN Het bestuur van de universiteit heem kennisgenomen van Denenten in de pers naar aan leiding van net door de hoogleraar in ue Engelse taalkunde, dr. A. A. runs, ingediende ontslag. Deze ontslagaanvraag, die inmiddels aan de minister van Onderwijs en We tenschappen is doorgezonden met auvies net ontslag te bevorderen, aienue prof. Prins in naar aanlei ding van een klacht van de Hoog leraar in ue Engelse letterkunde, dr. A. (i. H. Bacnrach, betreffende ne inrichting van het onderwijs en het overleg met de weteschappe- lijke staf. Een bestuurscommissie uit de fa culteit der ietteren waarvan geen van beide hoogleraren deel uitmaakte heeft de kiaent gron dig onderzocht. Een door prof bach- rauht Dij zijn klacht (op grond van een aantal notities) ingediend ver slag over een vergadering van de gecombineerde staven van de afde ling Engelse taalkunde en Engelse letterkunde liet de commissie bij naar oordeelsvorming buiten be schouwing. De over dit verslag gepubliceerde berichten zijn~onjuist of wekken een verkeerde indruk, meent men. Geen intrekking De commissie concludeerde tot een ernstig tekort aan samenwer king tussen de beide hoogleraren en vond geen termen om aan te dringen op iutrekking van de ont slagaanvraag door prof. Prins, niet tegenstaande haar waardering voor diens belangrijke verdiensten. In LEIDEN De mens wordt door miljarden microben bewoond. Hij is een bron van voedsel voer andere levende wezens, zoals ieder levend wezen dat is. Aldus gistermiddag dr. J. Ver steeg bij de aanvaarding van zijn lectoraat in de medische microbio logie aan de Leidse universiteit. De titel van zijn rede was: De mens als gastheer. Dr. Versteeg zei, dat het veel uit maakt van welke aard de micro organismen zijn, die het levende wezen bevolken. Vele bacteriën worden getole reerd, zowel omdat zij zich beper ken tot de oppervlakte van de huid en slijmvliezen, waar zij vol doende voedsel vinden, als om het feit, dat onze normale afweerme chanismen het binnenkomen in de weefsels kunnen verhinderen. Bacteriën waarvoor deze barriè res geen beletsel vormen, veroorza ken ziekten. Speciale verdedigings processen treden in werking en specifieke antistoffen worden ge vormd. Virussen Anders ligt de zaak bij virusin fecties, omdat deze microörganis- men zich niet met afval kunnen voeden, maar de intacte gastheercel moeten gebruiken voor hun levens processen. Hoe deze gebeurtenissen plaatshebben is de laatste twee de cennia grotendeels bekend gewor den door het toepassen van de weefselkweektechniek, waarbij de levende cellen op glas gekweekt worden. Dat een virusinfectie niet ein deloos doorgaat,, is te danken aan het feit, dat door virus aangetaste cellen een stof, interferon maken, die naburige nog niet zieke cellen zodanig prikkelt dat ze ongevoelig worden voor het virus en dus niet aan de infectie ten offer vallen. 7e Nationale Kampeer en Sporttentoonstelling UW VAKANTIE SUPERMARKT 5 t/m 10 april - Houtrusthallen - Den Haag OPEN: dagelijks van 12.00 - 22.30 uur zaterdag en zondag van 10.00 - 22.30 uur tenten caravans boten kampeer en wateraportartikelen sport- en vakantie- kleding sportartikelen zelfbouwartikelen vele voorlichtingsinstanties elke dag volksdansen en modeshows ELKE 2500e BEZOEKER GRATIS VLIEGTOCHT ELKE CARAVAN-KOPER GRATIS CARAVAN-RIJLES Misschien ook Piket LEIDEN De Leidenaars Van Geet en Etmans hebben zich in Amsterdam en Arnhem geplaatst voor de finale van het Nederlandse schaakkampioenschap van volgend jaar. Dit fraaie succes kan nog wor den gevolgd door de plaatsing van J. Piket (groep Amsterdam). Hij is af hankelijk van het resultaat dat Steijn bereikt in zijn afgebroken partij Krabbé. Ad v/d Berg (groep Rotterdam) werd kansloos door zijn nederlaag tegen Schendstok. Eerder was Kort (groep Amsterdam) al uitgeschakeld. De LSB-kampioen kreeg in de laatste ronde een reglementaire nul wegens niet opkomen. Zijn te genstander, de Pool Branieki wei gerde nu partij uit te stellen. Kort die verhinderd was te spelen, eindig de daardoor als laatste in zijn groep. De eindstanden in de drie groepen luiden: Groep Amsterdam: 1. Van Geet 5Vï, 2. Piket 5,3, Steijn 4'/» en 1 afg., 4. Bakker 3, 5. Krabbé 2l/° en 1 afg., 6. J. v/d Berg 2J/s, 7/8. Branieki en Kort 2. Groep Arnhem: 1. De Ruiter 5J/a, 2. Etmans 4Vs, 3. Greben en Marcus 37a, 5 Van de Weide 37a, 6/7. An- driessen en Rosenthal 2'/a, 8. Schou ten l'/s. Groep Rotterdam: 1. Timman 6 en 1 afg., 2. Schendstok 5, 3. Van Baarle 4Vs en 1 afg., 4. A. v/d Berg 37':, 5. Boehn 3 en 1 uitg., 6. Hoogendoorn 21/:, 7. v/d Spek 1 en 8. Riksen Vi en 1 uitg. Een nog onopgelost probleem zijn ziekten, die het gevolg zijn van een zeer langzaam voortschrijdend pro ces, waarbij soms sterk de indruk wordt gewekt, dat hier erfelijke of degeneratieve factoren aan het lij den ten grondslag liggen. De mo gelijkheid lijkt niet uitgesloten, al dus dr. Versteeg, dat het hier chro nische virusinfecties betreft, die door hun merkwaardig verloop en ondui delijke verspreiding, onderzoek be moeilijken. WATSSKOL? MI# iü lopende urgente zaken zal worden voorzien. Het Universiteitsbestuur wijst de beweringen, die wetenschappelijke kwaliteiten van prof. Bachrach in een ongunstig daglicht stellen, van de hand. Het is voorts van mening dat deze betreurenswaardige aangelegenheid door de bestuurscommissie van de faculteit op de juiste wijze is be handeld. LEIDEN Gisteravond besloot het Residentie Orkest zijn serie abonnementsconcerten, waarbij het ons in de gelegenheid stelde kennis te maken met de Oostduitse dirigent Kurt Masur. Deze beweeglijke impulsieve en in zijn bescheidenheid niet onsympathieke man heeft ons als dirigent overigens niet in ieder opzicht overtuigd. Zijn visie is vaak oppervlakkig en niet vrij van effectbejag, wat hij dan anderzijds toch niet voldoende weet te verwezenlijken door middel van een exact en overrompelend klankbeeld. Het meest boeide hij ons in de uit voering van de Orchestervariationen van zijn landgenoot Gerhard Rosen- feld, een goed georkestreerd, zeer overzichtelijk gebouwd stuk over een Bretons volksliedje. Het klankgemiddelde van Rosen- felds stijl is verwant aan dat van Blacher of Hartmann en bevat vele reminiscenties aan bijv. Sjostako- witsj, Sibelius, Britten en wie al niet. Het behoort eigenlijk tot een periode die minstens een dertig jaar achter ons ligt en zelfs de meest be houdende concertbezoeker zal zich aan deze variaties niet of nauwelijks hebben gestoten. De uitvoering klonk uitstekend. Minder enthousiast waren we over Beethovens eerste symfonie, wat slap en weinig verfijnd gespeeld en ontdaan van de talrijke klank- en Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Mare Jan zv J G Voorsluijs en L C S Heithaus; Nicolette dv H Hagenzieker en E J van Campenhout; Marinus Hendri- kus zv A D de Kooter en M S J van Velzen; Michel Pierre Cornells zv CPA Remmerswaal en M L P van der Voort; Caroline dv P B van La ren en E A J Voskuil; Glenn Eduard zv R S Schot en H Feeleus; Reinier zv C A van Soest en A P Diersman; Charles Karst Sioerd zv J J Moes en C E Segaar; Bartus zv G A Keij- zer en A F T Saat. Overleden: J G van Hameren 64 jaar wed van G P Turk; J A Grin 70 jaar man; J F Dreef 66 jaar man; W Minnée 4 jaar echtgen. van G A C Aenmey; T B Hoff 78 jaar vrouw; J Guley 76 jaar man; C Sloos 65 jaar man; A van Winkel 77 jaar man; P Werk 80 jaar man; R Broeren 20 jaar zoon; A L Faas 82 jaar vrouw; Gehuwd: A U Wilkens en J van Herk; W F Peursum en J I Hellen- doorn. Woensdag 3 april R.K. vakschool Galgcwater, 10.15 tot 11.15 uur: openbare les. Techn. school. Haagweg. 7—9.30 u.: ten toonstelling werkstukken. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 6 u.: K. en O., toneelgroep Centrum 'mei Saved (Edward Bond). Donderdag 4 april Breestraat 19, 7.45 uur: N.V. Handelmij Van Ravensberg. demonstratie Wella Co- lor super (kuur) spoeling. R.K vakschool Galgewater. 10.15 tot 11.15 uur- openbare les. Breestraat 85. 8 uur: oprichtingsvergade ring Radicale Partij district Leiden en om streken. Techn. school, Haagweg, 9—12 en 2—5 u.: tentoonstelling werkstukken. Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Al len, concert Quadro. Amsterdam. Vrijdag 5 april Chr. L.T.S, Vijf-Meilaan. 1.30 tot 4 en 7 tot 9 uur. openbare les. Techn. school. Haagweg, 9—12 en 2—S u.: tenoonstelling werkstukken. Lammenschansweg 6. 8 uur: Contact commissie Kinderbescherming. Lelden en omstr.. drs. M. J. A. van Sp.anje, psycho loog, over ontwikkelingen in de toepas sing van het pleeggezin. Zaal Koningkerk. 7.30 u.: ruilclub voor verzamelaars, L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: tie nersociëteit. LEIDEROORP- Hervormde kerk, 8 uur: K. en O.. Jegudkamerorkest o.l.v. Henk Briër. Zaterdag 6 april Kantine Clos en Leembruggen. 3e Bin nenvestgracht. 10—5 uur: postzegelruildag en velling. Techn. school. Haagweg. 9—1 u.: ten toonstelling werkstukken Schouwburg. 7.30 uur: uitvoering Leidse Balletschool en Balletschool Zoetermeer (Marjolein Briër). L.H.J.-gebouw. Levepdaal 101: midden- en ouderensoclëteil. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.schaaksoclëteit Palamedes. Films CAMERA (2 30. 7 en Pussycat (18 jaar). LIDO (2.30 7 en 9.15 uur): La rellgleuse (18 jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Bonnie and Clyde (18 jaar) REX (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Gewetenloze plunderaars van Mexico (18 jadr). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Dagvlinder (18 jaar) TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Tony Ro me (18 jaar). Films van donderdag af CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Whafs new. Pussycat? (18 jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Modesty Blaise (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Onderwereld van New York (18 jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Bonnie and Clyde (18 jaar). RE (2.30, 7.15 en 9.15 uur): In het web der ontucht (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): De non (18 jaar). TRIANON (2J0, 7 en 9.15 uur): Vakantie perikelen met funeste gevolgen (alle leef tijden). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen. Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Mobiel A.N.VV.B.-kantoor Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: vooi patiënten in klasse ia. tb en 2e: dagelijks 10 30- 11.30 14.30-16 en 19—20 uur. Voor oatlënten In klasse 3: naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18 15 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30-16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten in net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers iegelijk bij een paiient worden toegelaten. Diaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot hair 8: twee de klas dagelijks van 2 tol 3 en van tot 8. eerste klas dagelijks van li tol 12, 2 tot 3 en tot 8 Elisabelhziekenhuis Leiden derde Klas dagelijks van tol 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraainafdellng dagelijks van 3 lot 4 en s avonds van kwart voui i lot half 6: tweede klas da gelijks van half 12 tol 12. 2 tot 3 en kwari voor 7 tot hall 8, eerste klas dagelijks van nalf 12 tot nalf 8. Annakllniek Leiden: dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiènten dagelilks van half twee tot half vier en elke avoSid var zeven tot acht ALPHEN-Kijnoord: alle Klassen dage lijks van half o tol half 8 op zondag van 4 tot half 8 Klnderafi.eling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 lol half 7, KA I'WIJK - Zeehospitium: longklimek dagelijks van half 3 lot half 4. flnsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8; tbc- arcfeling dagelijks van half 3 lol half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tol half 5: Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tol 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longklimek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot e en zater dag en zondag van half 3 tol hall 4 NOORD WIJK - Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zon dags van I tot 3. dinsdags van l tot halt 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van i int half 3 Tentoonstellingen Waaggebouw, schilderijen, tekeningen en etsen van Plet de Boer, tot en met 3 april, 's middags en 's avonds. Galerie Walenkamp Nleuwstecg 11: Lelds Akademtsch Kunstcenrum, grafiek en multiepels van Bonles, Dekkers. Dib- bets. Koetsier en Struycken. tot en met 12 april, dlnsd t.e.m. vrljd 2 tot 6 uur Rapenburg 73: schilderijen van Charlot te Frauchlger en foto's uit de collectie totografie en wetenschap (W. Th. Daems en mej. R. van Crevel. Leiden) - Lelds Academisch Kunstcentrum opening ■'S maart. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3 wandkleden Jeanne-Marle Bodewes. teke ningen Melndert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april eeopend dlnsd. tot en mat zt. 9 tot 6 Musea en Hortus Museum Volkenkunde Sieenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van l lol 5 uur Museum Oudheden Rapenburg, op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 tot 4 uur. ritme-vondsten die Beethoven er volgens ons wel in heeft gelegd. Wat te zeggen van de uitvoering van Brahms' eerste pianoconcert? Zolang Rudolf Ferkusny de kans kreeg zijn eigen gang te gaan waven we zeer onder de indruk van zijn meesterlijk, bewogen en toch be heerst, romantisch en mannelijk spel. Masur i meende echter met de belangrijke orkestpartij iets gewel digs te moeten verrichten en drukte daarbij de solist menigmaal weg. Wrijving tussen orkest en solist bleef niet uit in de boekdelen, zelfs niet in het bijzonder mooie middendeel, waarin Ferkusny overigens zijn hoogste troeven uitspeelde. Juist omdat Brahms' orkestratie in dit opus 15 nog wat aan ondoor zichtigheid laboreert was Masurs di rectie in dit werk niet heel gelukkig. Het langdurige en ovationele ap plaus gold waarschijnlijk vooral de solist DR. J. VAN DER VEEN CADZAND De burgemeesters van Cadzand en Retranchement heb ben tot nog toe geen enkele aanwij zing over de herkomst van de stook olie, die zondag op de stranden van de Zeeuws-Vlaamse kust is aange spoeld. Beide gemeentebesturen hebben de mogelijkheden om de rommel te rui men nog ih studie. De olievlekken liggen in een dunne strook van an derhalve meter breedte over een lengte van 3'/! kilometer hoog op het strand. Het zal moeilijk zijn na te gaan welk schip een lading stookolie over boord heeft gepompt. Op het aan grenzende Belgische strand in Knok- ke en Heist is men al bezig het vuil met bulldozers op te ruimen. Honderdduizend viel in Leiden LEIDEN Mevrouw M. W. Peter- se-Wouterse (Beatrixstraat), collec- ti-ice van de Staatsloterij, heeft van de serie D het lot nr. 25399 verkocht, waarop de hoofdprijs van f 100.000 is gevallen. Zij verkocht het lot aan een clubje mensen uit de buurt, dat het geld goed kan gebruiken, zoals zij vanochtend verklaarde. LEIDEN De politie noteerde gisteren zeventien aanrijdingen, die voor het merendeel alleen materiële schade tot gevolg hadden. Op de Om- medijkseweg de aan de kant van Valkenburg gelegen parallelweg van rijksweg 4 geraakte gistermiddag nabij het Haagsche Schouw een auto, bestuurd door een inwoner van Raamsdonkveer, in een slip om ver volgens in de sloot te duikelen. Een 35-jarige inzittende vrouw liep hoofd wonden op. LEIDEN De handelsonderne ming B. C. van der Veer (tuinartike- len, relatiegeschenken, zonnewijzers, vakbladen e.d.) gaat de panden aan de Hogewoerd (107 en 107a) verlaten. Mevrouw J. van der Veer-Dijksman slaat vrijdag in Leiderdorp aan de Hoofdstraat de eerste paal voor de nieuwbouw. Eelt tpaa r Ni jssen in het goud LEIDEN Op 17 april hopen de heer H. Nijssen (72) en mevrouw J. J. Nijssen-van Bemmelen hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Het echt paar woont Leliestraat 17. De heer Nijssen heeft jaren gewerkt bij het stukadoorsbedrijf De Best. Samen met hun 5 kinderen ver wachten de heer en mevrouw Nijs sen een fijne gouden bruiloft te heb ben. LISSE In wijk Oost van de, Herv. Gemeente zijn mej. J. van der Voet (Lisserbroek) en C. Schalk (Poelpolder) tot ouderling benoemd. De schoolvereniging van de Geref. Gemeente houdt morgenavond om 8 uur de jaarlijkse ledenvergade ring. Onder het motto „Maak de kerk glasdicht" wordt vrijdagavond om 8 uur de kerkeveiling van de Herv. Gemeente gehouden. De catalogus telt 624 nummers. NOORDWIJKERHOUT De heer C. G. M. Meskers is met ingang van 1 mei in de provincies Noordholland en Zuid-Holland tot hoogheemraad van het Hoogheemraadschap v«n Rijnland benoemd. DEN HAAG De gemeenteraden van 7 gemeenten: Den Haag, Voor burg, Rijswijk, Wassenaar, Leid- schendam, Zoetermeer en Nootdorp zullen zich binnenkort uitspreken Bestmirscommissie concludeert: (Van een onzer verslaggevers) LISSE Het 21e volwassen geworden bloemencorso, dat op zaterdag 27 april door de bloembollenstreek zal trekken, heeft enkele radicale wijzigingen ondergaan. Voor het eerst in de corsogeschiedenis zal de stoet starten in Haarlem en van daar naar Sassenheim trekken. De NTS zal tussen kwart over drie en vier uur 's middags opnamen maken voor een directe uitzending in kleuren. Deze reportage zal ook in Eurovisieverband worden uitgezonden. Bongers werd nu tweede, voor Ba- rendse en Th. Piket. Daarna volgden Kohlbeek, De Haas, Smit en route- nier Jerry Bey. In de eerste klas een fraai succes voor de jonge Lei- then-speler De Bruin. Met 6Vs punt bleef hij zijn grote concurrent, de Noordwijker Soesilo Martojo, juist een halve punt voor v/d Bijl (Phili- dor) werd derde met vier punten, een zelfde score als vijf anderen: Pajein, Gerritsen, Haasnoot. Erbrink en Bakker. Kuipers en Swets eindigden in de tweede klas samen op de eerste plaats, ondanks het gevolgde Zwitserse systeem. Vier spelers deel den de derde plaats, t.w. Nieuwkoop, Teleng, Weber en v/d Willek. In de derde klas werd de titel gedeeld door Kisman, Verkuyl en Bausch. De heer Wassenaar, vice-voorzitter van de LSB, reikte de prijzen uit. Verschillende landen, zoals België, Zwitserland, Italië, Ierland, Joe goslavië en Frankrijk, hebben al veel belangstelling voor de reportage getoond en voorlopige toezeggingen gedaan. Verwacht wordt dat nog meer televisiestations zullen vol gen. De stoet, die weer wordt opge luisterd door een groot aantal mu ziekkorpsen, vertrekt op 27 april om tien over tien 's morgens vanaf de Nassaulaan in Haarlem. Via de Grote Markt, waar een tri bune voor genodigden van de ge meente Haarlem is opgesteld en waar, voorafgaande aan het corso, een grote muzikale show wordt op gevoerd, gaan de praalwagens naar Bennebroek. Daar wordt een rust pauze van ongeveer twee uur gehou den. 's Middags trekt de stoet door Hillegom en Lisse naar het eindpunt Sassenheim. De noord-zuid-route biedt fotogra fen en filmers het grote voordeel dat de zon niet recht in de cameralenzen schijnt. Vorig jaar, toen dc stoet van zuid naar noord trok. moeten dui zenden kleurenfilms bedorven zijn. De reclame in de stoet is tot het, uiterste beperkt. Dit jaar wordt er alleen nog maar min of meer on persoonlijke reclame gemaakt. Zo zal er een wagen meerijden van het jybilerende Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond. De praalwagens zijn op vrijdag 26 april van een *uur 's middags tot twaalf uur 's nachts te bezichtigen in de HBG-hallen in Lisse. Ook de jury-beoordeling zal dan plaatsvin den. In volle bloei Een en ander is gisteren meege deeld op een bijeenkomst ter ope ning van de Keukenhof. Evenals vo rig jaar zijn aan die opening dit jaar geen autoriteiten te pas gekomen. Het ligt in dc bedoeling voortaan alleen nog maar bij lustra ministers of andere hooggezetenen de Keuken hof te laten openen. Vanmorgen om acht uur konden de eerste bezoekers de poorten van de Keukenhof passeren. Dank zij het mooie lenteweer van de laatste we ken staan de honderdduizenden cro- cussen, narcissen en hyacinten al in volle bloei. De overweldigende hoe veelheid tulpen in de warme kas completeert het totale Keuken hof-assortiment. In de Keukenhof-periode zullen in de bollengemeenten ook dit jaar weer bloemenmozaïken worden ge legd, kinderoptochten worden ge houden en andere evenementen wor den georganiseerd. Snelschaaktitel voor De Graaf f LEIDEN Philidor-spelcr R. dc Graaf heeft overtuigend beslag ge legd op dc snelschaakkampiocnschap van de Leidse Schaakbond. De offi ciële titelstrijd zonder erkend sterke spelers als Etmans, J. Piket, v.d Bergen, Kort werd in de laatste ronde beslist. De Graaf scha kelde daarin Leithen-speler Ba- rendse uit. KEIJZER TAPIJT een (^nlealoiil tapijt KAMERBREED v a rarQ - MOTECHT m P. STP. MTR. POSTBUS 39 - HILVERSUM

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3