Voorschoten realiseert bouw noodgedwongen door trucje Leidse veemarkt had levendig karakter Toeristische avond van de NCR(eis)V Korpsleiding ontslaat Haagse hoofdagenten Uit Leiden vertrokkei Gemeenschappelijke school in Noord-Hofland Het jubileum van dokter Vermet Leids publiek niet onder indruk van scheldpartij Bep Vuyk sprak in Oegstgeest Ouderavond van de Pr. Beatrixschool Concert te Oegstgeest Volgende week beslissing over N.V. Beha Dividend van 20 procent Gestrand schij weer vlot NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 MAART 1968 VOORSCHOTEN De financiering van een 14-klassig schoolgebouw in de wjjk „Noord-Hofland", een voorstel van B. en W., dat eerst kort voor de vergadering aan de openbaarheid werd prijsgegeven, vergde veel discussie en beraad alvorens de gehele raad gisteravond met deze finan ciering akkoord ging. Dr. Pels (PvdA) beet de spits af en na hem volg den de andere fractievoorzitters. De heer Pels deed een scherpe aanval op die autoriteiten, die het Voorschoten onmogelijk maken om de door dezelfde overheid vastge stelde leerplicht normaal te laten functioneren. Na vele besprekingen tussen gemeentebestuur en school besturen is een scholenconcentra tie tot stand gebracht, waardoor één grote school gevormd wordt in Noord-Hofland. Thans blijkt, dat scholenconcentratie niet past in het kader van de minister van financiën en bovendien dat Voorschoten geen middelen krijgt via de centrale fi nanciering om tot de bouw van deze school te komen. De gemeente moet een „sluipweg getje" gaan betreden en B en W komen met het voorstel de bouw van deze school te doen financie ren door een derde en van deze derde het schoolgebouw via een z.g. „leasing-contract" in langdurig gebruik te ontvangen. Het te stich ten schoolgebouw blijft eigendom van de lessor (geldgever). Dr Pels heeft veel moeite met dit voorstel. Hiermee is een bedrag van f 1 100.000 gemoeid, geld dat duur der is dan via de centr. financiering. Uitsluitend omdat bij afwijzing van dit voorstel het onderwijs gevaar loopt en er bovendien een grote ze kerheid bestaat dat andere kapi- taalswerken waaronder de recon structie van de Leidseweg, ernstig gevaar lopen, gaat de PvdA ak koord. Moeilijke zaak De heer Klerk Wolters (PC) vond het een moeilijke zaak dat deze school volgens de raming f 800.000 zou gaan kosten en thans f 300.000 duurder uitvalt. Is hier het college zo naïef geweest of zijn er denkfouten gemaakt? Graag zag de heer Klerk Wolters in het vervolg een beter begrip voor de post bouwkosten, nu blijkt dat in de eerste raming weg gelaten was de staalconstructie, de verlichting en de afwerking van de vloeren. Wan neer het Rijk geen middelen geeft, moet de gemeente zelf zoeken! De heer Krol (Boeren) was tegen. Iedere bonafide zakenman schrikt van deze transactie. In tweede in stantie was de heer Krol voor het voorstel. De heer Westerman (WD) zag geen andere oplossing dan deze nieuwe financieringsmethode. Mr. Esselaer (KVP) vroeg of er wel voldoende aandrang uitgeoefend was door B en W op de centrale overheid om financiën te verkrij gen. Voorschoten komt in het stuk centrale financiering de laatste ja ren niet meer voor. Wethouder Ieetra (PC) deelde mee, dat de bouw van deze school is aangemeld bij GS en dat een ur gentie is verkregen bij het minis terie van onderwijs voor 14 lokalen, maar dat dit ministerie geen toezeg ging kon doen over financierings middelen. De school wordt niet zo duur als de raadsleden veronder stellen, de bouw blijft onder de f 60.000 per lokaal. Weth. Kammlnga (VVD), die de financiële kant verdedigde was ver heugd over het meegaan van de raad met dit voorstel. De wethouder is blij met de verstrekte lening; er is geen alternatief. Ook de bouw van de rk lagere school in Boschgeest zal op een dergelijke wijze worden gefinancierd. De overdracht in beheer en on derhoud van 72 en 84 woningwet woningen in Noord-Hofland aan de Chr Woningbouwvereniging zorgde voor een „zuilen"-gesprek. De heer Scheps (Boeren) zag niets in deze overdracht en had bovendien be zwaren tegen een confessionele wo ningbouwvereniging. De heer Fran ken (KVP) sprak dal de overheid slechts door de omstandigheden huisbaas is geworden. Graag zag hij deze taak overgenomen door een woningbouwvereniging. Vergadering verdaagd Baron De Vos van Steenwijk (WD) sprak in eerste instantie weinig serieus over de woningbouw vereniging, die „als vrijetijdsbeste ding op chr. basis huisbaasje gaat spelen". In tweede instantie wenste de heer De Vos de woningbouw ech ter veel succes toe. De heer Uijterlinde (PC) stelde voorop het wettelijke recht van de vereniging op overdracht en juichte dit particuliere initiatief toe. De heer Van Eerde (PvdA) ging uit van de vrijheid van ieder deel van de gemeenschap om zich te vereni gen. De raad heeft niet te beslis sen of een vereniging confessioneel of niet moet zijn. Weth. V d Laan (KVP) wees erop dat de woningwet bepaalt, zeer nadrukkelijk zelfs, dat de gemeen te moet terugtreden zodra er een woningbouwvereniging ontstaat. Burgemeester De Kool prees de bur gers, die hun vrije tijd beschikbaar willen stellen. Deze overdracht in beheer en onderhoud is een begin, in de toekomst, zodra de vereniging ervaring heeft opgedaan, zal zeker ook deze vereniging deel gaan ne men aan de bouw. De raad kwam niet gereed met de zeer lange agenda en het werksche ma werd verdaagd. De gehele raad was vol lof over de werkzaamhe den van B en W waardoor het sta tion weer opengesteld kon worden. LEIDEN De Leidse veemarkt kenmerkte zich gisteren eindelijk weer eens als een gezonde levendige voorjaarsmarkt, waarop wij dit jaar vrij lang hebben moeten wachten. Het bijzonder mooie voor jaarsweer alsook de Paasveeten- toonstelling trokken enorm veel volk naar de markt en er was ook duide lijk meer animo en kooplust te bespeuren. Ook de aanvoeren waren lang niet slecht, terwijl deze in de sectoren gebruiksvee en jongvee zelfs goed konden worden genoemd. GEBRUIKSVEE: Beide sectoren, zowel die van het VOORSCHOTEN Zoals wij gis teren al in onze Duin- en Bollen- editie meldden, vierde de heer P. Vermet te Voorschoten als schoolarts van de schoolartsendienst „Kring Katwijk", die de gemeenten Kat wijk, Leidschendam, Valkenburg, Voorschoten, Zoetermeer en Zoeter- woude omvat, zijn 40-jarig jubileum. Tijdens een bijzondere vergadering van de commissie van beheer van de schoolartsendienst werd dit jubi leum in het gemeentehuis van Kat wijk gevierd. Aanwezig waren on der anderen de geneeskundig inspec teur van de volksgezondheid in Zuid-Holland, de heer H. J. de Graaf, en de schoolartsen J. van der Heul en W. Frijling. De voorzitter van de commissie, burgemeester A. G. Vermeulen, prees dokter Vermet voor de wijze, waarop hij steeds zijn verantwoor delijke taak heeft vervuld. Namens de kring werden hem een geschenk onder couvert en een draagbaar ra diotoestel aangeboden. De heer P. Vermet, geboren in Nieuw-Vossemeer in 1903, ging in 1919 in Utrecht studeren, waar hij op 23-jarige leeftijd voor het artsen examen slaagde. In 1928 volgde zijn benoeming tot gemeente-arts van Nieuw-Vossemeer, waarna hij in 1930 schoolarts in het district „Lek en IJssel" te Lekkerkerk werd. In 1939 volgde zijn betrekking bij de schoolartsendienst „Kring Kat wijk", die met 41 scholen 5835 leer lingen telde. Momenteel telt de kring met 126 scholen ruim 20.000 leerlin gen. Dokter Vermet geniet grote be kendheid wegens zijn uitgebreide kennis en deskundigheid op het ge bied van de schoolartsendiensten. Hij werd op 30 april 1966 benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. MISLUKTE PROVOCATIE LEIDEN Na elders voor de onnodige opschudding te hebben gezorgd, heeft de Toneelgroep Theater gisteravond het Leidse hooggeëerd publiek" voor, om het op z'n Leids te zeggen, rotte vis uitgemaakt. In de Stadsgehoor zaal voerde de toneelgroep het omstreden spreekstuk ,floog- geëerd publiek (Publikumsbe- schimpfung)" van de Duitser Peter Handke op. Het voornamelijk uit studenten bestaande publiek, dat het stuk te zien kreeg in het kader van het Len tefestival, liet zich nauwelijks, zoals elders wel is gebeurd, tot terugschel den verleiden en ook werden in Lei den de scheldkanonnades niet beant woord met rotte eieren of tomaten. Eigenlijk viel gisteren niet goed te begrijpen hoe Handke zoveel opschudding heeft kunnen verwek ken, want zijn provocatie werd, vooral in het begin, voornamelijk als vervelend ervaren. Peter Handke heeft met zijn stuk de voosheid van het toneel aan de kaak willen stellen en de willoos in zijn fauteuil onderuitzakkende schouwburgbezoeker wakker willen schudden, duidelijk willen maken dat toneel niet zulke gesneden koek is als vaak wordt aangenomen (en gesuggereerd Die poging lijkt ons op zichzelf wel lofwaardig, maar weinig effec tief. Toneelspelers voeren met z'n al len natuurlijk doorlopend één ge weldige komedie op, waaraan wel het een en ander valt door te prik ken, maar het is de vraag of dat met een „spreekstuk" kan. Zoals meestal bij scheldpartijen maakte ook deze een nogal machteloze indruk. Hoe machteloos de poging was, hleek het duidelijkst in het slotge deelte van het ongeveer een uur du rende stuk. Daarin werd op het pu bliek een spervuur van scheldwoor den gericht, maar in plaats van ge raakt of zoiets toonde men zich al leen maar geamuseerd. Scheldwoor den als „intellectueel proletariaat" werden met applaus en homerisch gelach geïncasseerd. Engelsen kunnen iemand dodelijk treffen met de opmerking „We're not amused". Het Leids publiek was, althans bij het eigenlijke schelden, duidelijk wél „amused" en dat kan onmogelijk de bedoeling zijn ge weest van schrijver Peter Handke, van de „sprekers" Jan Kieboom, Wik Jongsma. Joop Keesmaat, Hans Pau wels en Siem Vroom, of van John van de Rest, die het stuk had gere gisseerd. Leo Kleyn melkvee als van de vare koeien kwamen met ruime aanvoeren voor de dag. Door het mooie weer op de grens van de stal- en landtijd ging de verkoop even gemakkelijker en toonde de handel zich williger. Ook de garantie van de melkprijzen speelde wel een factor mee. JONGVEE: In deze afdeling ook een mooie aanvoer. De jonge dieren kunnen zo langzamerhand het land in waardoor de handel weer iets meer belangstel ling had en iets williger verliep. VETTE KOEIEN: Met iets meer aanvoer hield de handel het in deze afdeling het bij rustig. Het verging de vleeshandel nog steeds niet al te best. Ondanks een voldoende marktaanbod bleven de prijzen echter onveranderd hoog, waarvan wel de voornaamste oor zaak is dat de aankopen in het afge lopen najaar hoog zijn geweest VETTE- EN NUCHTERE KALVE REN: Hoewel de aanvoer te Leiden iets kleiner was dan vorige week, was het aanbod over het algemeen groter met een verminderde vraag en ex port. Zowel voor de vette kalveren als voor de mestkalveren zette de prijsdruk iets verder door en had de handel een stroef en flauw verloop. WOLVEE: De aanvoer in deze afdeling was iets minder dan vorige week en is hopelijk het laagtepunt van het aan- voercijfer bereikt. Het aanbod van vette lammeren of zgn. overhouders was echter ruimer en de handel had in deze dieren een goed en vast prijshoudend verloop; voor de ex port blijvend duur. Ook trokken de paaslammeren reeds veel aandacht, waarvan er heel enkele beste werden aangebo den. Voor de vette schapen nam de binnenlandse vraag iets toe, met ge volg dat de handel weer williger was en de prijzen even stijver. De fokschapen met lammeren werden ook weer meer gevraagd, waartoe het mooie weer en het voorjaarszon netje wel heeft bijgedragen. VARKENS: Bij een vrij normale aanvoer en aanbod was er weer meer kooplust en een redelijke vraag naar biggen, waardoor ook de handel redelijk en prijshoudend verliep. De handel ih slachtvarkens bleef nog erg moeilijk en de verwachting voor de komende week is ook nog niet rooskleurig. Ooi liet kampioenschap van de L.D.D.B. LEIDEN Met acht finalisten is men begonnen aan de wedstrijden om het kampioenschap van het Damdistrict Leiden. Varkevisser is onbetwist de sterke man. Hoofdklasse: Huisman—Varkevis ser 11; FaseVan der Wiel 11; Van der ZwanDuivenbode 20; lste klasse: Brunt^Marseille 02, Brinksvan der Putten 11; Ha- kenmuldërNoordoven 02; DreefVeldhuizen 11jeugdklas- se: R KromhoutL Doornheen 20; OldmanF Noord 02; BorgertTh van Wissen uitgesteld. Eerste autoshow in Gehoorzaal LEIDEN Een half uur nadat gisteravond de bezoekers van het toneelstuk „Hooggeëerd publiek" waren vertrokken, reed de eerste van de 28 auto's, die de komende dagen te bezichtigen zijn, de Stads gehoorzaal binnen. Directeur I. Mili- kan had dit ongewone uur uitgeko zen, omdat dan het verkeer op de Breestraat beperkt is zodat zich geen opstoppingen zouden voordoen. Om de wagens ongehinderd toegang te kunnen verschaffen tot het gebouw werden de deuren aan de voorzijde van de Stadsgehoorzaal verwijderd. Een dergelijk evenement zal be perkt blijven tot éénmaal per jaar. Dt autotentoonstelling is op touw gezet door de N.V. Rijnland, die dit jaar haar 10-jarig bestaan viert. Zij wordt gehouden: zaterdag, zondag en maandag van 1022.30 uur. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Cornelis J, F, zvC J Hooge en F Koper; Frans, zv H Distelvelt en J Bakker; Eline dv F Velthuijzen en A Lambooy;; Heidi JJM. dvJJMvd Poel en M C J v Klink; Peter J, zv J A French en H Veer; Elsje I, dv H P Brussee en C Wolthaus. Gehuwd: T Vervark en Y J M Nieuwkerk, F Zwart en J M van Duuren. Overleden: G P Jansen, 82 jaar, m; M Pos, 5. d; P Busscher, 62, m; M Eradus, 78, wed v H v Amster dam. OEGSTGEEST In het Rijnlands lyceum vertelde gisteravond op uit nodiging van de openbare biblio theek de schrijfster Bep Vuyk over haar werk, dat zich voornamelijk met Indonesië bezig houdt. De avond was georganiseerd in het kader van de boekenweek. Haar eerste verhalen schreef Bep Vuyk, zoals zij zei, „uit een gevoel van onmachtige levensvervreem ding". In deze „schrijftafelverha- len", ontstaan in het vooroorlogse Nederland, ontbreekt de levenserva ring die zij later opdeed en verwerk te in haar oevre. Haar vertrek in 1929 naar Indo nesië (Java), haar huwelijk en haar jarenlange verblijf op de Molukken (waar haar twee zoons werden gebo ren) leerden haar leven met mensen van allerlei ras, geloof, ontwikkeling en materiële omstandigheden. Haar werk werd minder precieus geschre ven, maar keerde terug tot de oorsprong van de literatuur: de ver halen. E. du Perron introduceerde haar in zijn vriendenkring, die door de tweede wereldoorlog uiteenviel. In het Japanse interneringskamp leerde de schrijfster de mens weer van zijn andere kant zien, waama van 1945 tot 1950 een emotioneel geladen tijd volgde van door „eigen" mensen (Hollanders en Indonesiërs) begane wreedheden. In 1958 keerde Bep Vuyk met haar gezin definitief in Holland terug. Tot het oeuvre van de schrijfster behoren „Het hout van Baru", „Ge rucht en geweld", „Het laatste huis van de wereld" (bekroond met de Van der Hoogprijs), „De wilde groe ne geur" en „Eet een beetje heet". Serenade voor burgemeester OEGSTGEEST De nieuwe bur gemeester, jhr. T. A. J. van Eysinga, wordt maandag 1 april na zijn installatie een serenade gebracht. De enige Oegstgeester drumband, de Wilbert Drummers, stellen zich om kwart over zeven 's avonds bij het Wilhelminapark op om hem een mu zikaal welkom te bereiden. LEIDEN Na het in de afgelopen maanden veelal met excursies in ei gen land te hebben gezocht en nu de culturele avonden achter de rug zijn, gaan duizenden leden van de N.C.Reis V. zich voorbereiden op hun vakantie in binnen- of buiten land. Voor een aantal ging daaraan een wintersportvakantie vooraf. Voor het laatst in dit 'seizoen hield de afdeling Leiden van de N.C.R.V. gister in de geheel bezette foyer van de stadsgehoorzaal een culturele avond, met een sterk toeristische inslag. In zijn inleidend woord wees voorzitter A. v. d. Bos, op het nade rend seizoen van reizen en trekken en de vele mogelijkheden, die de N.C.R.V. biedt. Bijna veertigduizend leden hebben de weg naar deze ver eniging gevonden, aldus de voorzit ter. De heer J. Kennedy in de kring van deze vereniging geen onbekende nam zijn toeristen deze avond allereerst mee op een tocht naar het noordelijkste gedeelte van Noorwe gen, een land met een ongeschonden natuur, fjorden, ravijnen, meren en bossen en met een fantastische vo gelwereld. Indrukwekkend waren de beelden (kleurendia's), die een in druk gaven van het passeren van de Poolcirkel en de daarbij gehouden ceremonie (het „dopen" met Poolwa- ter). De volgende trip voerde naar zuidelijker streken, via een kort be zoek aan Venetië werd een cruise door de Middellandse Zee gemaakt, met Griekenland als einddoel, waar vooral Athene het middelpunt was, een stad met circa twee miljoen in woners. Nog weer honderden kilo meters verder lag Israël, met het Bijbelse Jeruzalem, waarvan prach tige dia's werden getoond, en voorts KATWIJK Voor de openbare lessen, die gisteravond en hedenmor gen in de christelijke technische school „Katwijk" werden gehouden, bestond zeer grote belangstelling. De ouders zagen de jongens aan het werk in de handvaardigheidslo kalen en in de praktijkruimten. NOORDWIJK Volgende week wordt gecollecteerd voor de Simavi (steun aan zieken in de tropen). Aa vrijspraak voor steekpenningen DEN HAAG „Wegens gebleken ongeschiktheid" zijn twee Haagse hoofdagenten, die vorig jaar in het nieuws kwamen omdat zij zich voor de rechtbank moesten verantwoor den voor het aannemen van steek penningen, door de korpsleiding OEGSTGEEST Hoewel de belangstelling voor het concert in het Gemeentecentrum gisteren groter was dan de vorige maal is deze nog te gering. Het gebodene van Ingrid Schroder, sopraan, Marry Jongsma, hobo, Herman Olij, fagot en Egbert van Goor, organist der Pauluskerk stond op een goed peil. Mogelijk verdient het aanbeveling een gunstiger uur te kiezen (en vooral niet langer) zonder pauze, bijv. van 8 tot 9 uur, waardoor men nog een groot gedeelte van de avond over heeft. Ook ditmaal was 't programma te eenzijdig. Men acht zich blijkbaar gebonden aan het orgel, waarop slechts een bepaalde stijl en wel van twee eeuwen terug te verwezenlij ken is. De afwisseling kwam van de verschillende klankmpdia, waarvan ik ten eerste wil noemen het gave hobospel in de sonate van Joh. Joa chim Quantz. een bondig stuk met fraaie cantilenes in de langzame de len, dat moet goede toon werd ge blazen. De spvaan, kennelijk nog in het beginstadium van haar concertprak tijk, heeft nog een te ongelijkmatige toonproduktie en onzekere intonatie. Mogelijk had zij moeite met de wat koude akoestiek van de zaal. De uit beelding was te onbewogen in haar Bach-aria's en Psalmen van Huij- gens. Zij wist echter de indruk te vestigen van latere en grotere mo gelijkheden. Interessant was voor velen waarschijnlijk de kennismaking met de fagot als solo-instrument. Tele- manns sonate in D.gr.t. werd be heerst vertolkt in de snelle pasages, terwijl in de langzame delen een warme toon viel te waarderen. Ten slotte mag met ere worden genoemd het orgelspel van Egbert van Goor, hoewel voornamelijk deze in zijn voordracht het meest gebonden was aan de orgeldispositie. Hij speelde 16e, 17e en 18e eeuwse werken, waarbij de bewerking van het ko raal Allein Gott in der Höh sei Ehr. resp. door Scheidt Walther en Bach gelegenheid bood tot wat meer af wisseling door de verschillende stij len. Henri Welbooren ontslagen. Zoals bekend werden de hoofdagenten in hoger beroep door het gerechtshof vrijgesproken na dat aanvankelijk geldboetes tegen hen waren geëist. „Hoewel het gerechtshof geen ver band heeft vastgesteld tussen het accepteren van kortingen op aan kopen en pardonneren van bekeurin gen, is wel komen vast te staan dat beide politie-ambtenaren zonder dat daarom is gevraagd bij herhaling hebben aangeboden eventuele over tredingen van dit ene bedrijf niet te zullen aanrekenen. Dit is in strijd met de plicht van de politieman". Aldus de motivering van de politie met betrekking tot de Ontslagen. De hoofdagenten werden er van be schuldigd kortingen te hebben geac cepteerd bij aankopen in een radio- en televisiezaak aan de Boekhorststraat. Als tegenprestatie zouden zij tiental len bekeuringen wegens fout par keren van auto's van het bedrijf heb ben geseponeerd. De verdediger mr. F. H. Piket wist vrijspraak te bewerk stelligen. Eén van de hoofdagenten zou overwegen tegen het ontslag in be roep te gaan. Het onderzoek omtrent het gebeu ren op het Yeluweplein op zaterdag 24 februari, waarvoor een hoofd agent werd geschorst, is nog niet afgesloten. Het publiek had klachten geuit over het snelle slaan van de hoofdagent van een voetganger die niet volgens de regels de straat overstak. Een eventuele beslissing zou nog niet genomen worden, om dat de hoofdagent thans onder dok tersbehandeling is. Kenua en Oeganda, minder bekende streken, doch niet minder interes sant. De toeristische trip werd beslo ten met het steeds meer in de be langstelling komende Joego-Slavië, met Dubrovnik als uitgangspunt. Ouders „bezetten" chr. technische school LEIDEN Onder veel enthousi asme hebben onderwijzend perso neel, ouders en leerlingen in de Prinses Beatrixschool aan de Morsweg een ouderavond gehouden, waaraan vooral de schooljeugd een groot aandeel had. In zijn inleidend woord wees het hoofd der school, de heer Lankhout, op de in de loop van het schooljaar ingevoerde onderwijsmethoden. De heer Smittenaar, lid van de ouder commissie, brak een lans voor het schoolfonds, waaruit allerhande nut tige aanwinsten voor de school wor den aangekocht. Thans staat de aan koop en inrichting van een aqua rium op het programma. Hoofd en leerkrachten hadden woorden van waardering te incasseren voor hun toewijding en de inrichting van het schoolgebouw. Aan het einde van de avond werd afscheid genomen van mej. L. v.d. Haspel, die in verband met haar hu welijk de school gaat verlaten. Een plantenbak werd haar aangeboden. Mej. De Vries, die mej. Haspel in de eerste klas zal opvolgen, kreeg een fleurige welkomsgroet in de vorm van een boeket bloemen. Tussen openings- en slotwoord zorgden de leerlingen van alle klas sen voor een vrolijk en gevarieerd programma, waaraan een ieder veel genoegen beleefde. DEN HAAG Eind volgende week zal worden beslist over het lot van de N.V. BeHa aan de Waldorpstraat. Ver wacht wordt, dat het accountantson derzoek, dat bij het in moeilijkheden verkerende bedrijf wordt ingesteld, afgesloten zal zijn. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek, dat volgens een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken niet zo gemakkelijk verloopt, zal de minister beslissen of het verantwoord is een krediet-garantie van het rijk te verstrekken om de fabriek van stalen en bronzen ramen en deuren te red den. Bij deze beslissing zal het mi nisterie vermoedelijk rekening hou den met het feit, dat de metaalin dustrie er in Den Haag niet overal goed voor staat. Zoals bekend maakt dit probleem een onderwerp van besprekingen uit tussen wethouder B. Bol van Economische Zaken van Den Haag en de vakorganisaties. De kalme reactie van he tpersoneel op de moei lijkheden in het bedrijf is overigens opvallend. Bij het Gewestelijk Ar beidsbureau heeft men nog nagenoeg niets gemerkt van mensen, die weg willen bij BeHa. Deze rust zal behalve door het advies van de vakbonden om niet overhaast het bedrijf te verlaten mede zijn veroorzaakt door het feit dat de directie erin is geslaagd om de lonen voor volgende week te garande- Biihrmann-T etter ode AMSTERDAM Bührmann-Tette rode N.V. zal de aandeelhouders voor stellen het dividend te bepalen op 20 waarvan 15 in contanten en 5 naar keuze van de aandeelhou ders,, in contanten of aandelen, over het in 1967 door uitkering van stock dividend met 5 vergrote aandelen kapitaal. Over 1966 werd eveneens uitgekeerd 20 /o dividend, waarvan 15 in con tanten en 5 naar keuzo van de aan deelhouders. in contanten of in aan delen. De bedrijfsuitkomsten over 1967 wa ren zeer gunstig, waardoor volgens de thans ter beschikking zijnde ge gevens de voor aandeelhouders be schikbare winst na aftre' van tan tièmes per aandeel f 334,bedraagt, tegenove. in 1966, berekend op basis van het !n 1967 met 5 vergrote ge plaatste aandelenkapitaal, f313,—. KATWIJK AAN ZEE Hei gestrande Engelse vissersscheep* Molly Lass heeft zichzelf gistermid dag vlotgetrokken door middel vat een kabel over de winch en een dooi de KRB in samenwerking met dt politic geplaatst hielanker. Aanvang kelijk zou het eerste naar Scheve ningen gaan maar het bootje, be mand door een zoon van de overle den visser en diens vriend, is regel recht naar Engeland teruggevaren Het stoffelijk overschot van de vis ser is met de nachtboot naar Har wich vervoerd. De vroege zwemmer op de voorgrond is IJsbrand Plug. Foto Kruy LEIDEN Uit Leiden vertrokkei in de week van 18 t/im 25 maart: N E L WijnandK, Hogewoerd 4, Noord- wijk, Kerkhofpad 12; H Oranje, He rengracht 134, Delft, Lod v Deijsselhoi 120; H J de Koek, Lingestraait 54 Schinvtid, Juilianastraat 56; J Bosgraaf, Brahmslaan 87, St.-Oedenro de. Azaleah.raat 46; P van Weeriet Diefisteeg 17, Voorhout, Julianalaan 61 C A van der Niet, Maasstraat 33, Le derdorp, Nachtegaalstr. 16; J KuMer Hooigracht 33-33a, Leiderdorp, v/ Valk Boumanweg 69; C J van Iwaar- den-van Ees, Moddermansbraat 8, Hil versum, ran Brakellaan 89; M H Boer, Zwarte Pad 25, Koudekerk aAi Rijn, Hoge Waard 68c; L H Dovianus, Ver- distraa/t 103, Zutphen, Chopinstr. 15; P Korver, Apothekersdijk 14, Ha- zerswoude, J P Heijestraat 5; A Ciere, P de la Courtstraat 24, Katwijk Treubstraat 103; H van Dongen, Rossi- nlstraat 2, Warmond, Beatrixlaan 5; J H de Haan, Johan de Wittsür. 40, Oegstgeest, Irislaan 177; C P van Hou ten, Anna van Burenhof 48, Drunen, Zonnebloem-laan 212; B G G M Ruyg- rok, de Sitterlaan 105, Delft, Achter om 60: J D Piket, Zeemanlaan 17, Arnhem. Koningsweg 23a; J J Dons, Coomhertstr. 52, Rotterdam, t Gouvernestraat 110; A van der Mei], Tesselschadestraat 32a, Duitsland; G Koren, Vendistraait 79, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; F Sloof, Witte Singel 82, Rotterdam, Schieidamsedljk 83d; A Buskens, de Mey v Streefkerkstraait 1, Amsterdam, Paul Scho-lrtenstr. 46; J d« Vrij, Vinkenstraat 6, 's-Gravenhage, Galvanistr. 80; J M P Caspers-Ver- haar, Storm Buysingstr. 29, Oegst geest, Regentesselaan 59; L Erades, Jan Lievensstr. 27, Hazerswoude, da Costasingel 18; N M Kruijtzer-Nan- ning, Breestraat 177, 's-Gravenhage, Laan van Meerdenvoort 857; R j San ders, Piet Paaltjenspad 5, 's-Gravenha- ge, 2e Riemerstr. 115; K Vinke, Mid delweg 19b, Amsterdam, Prinsen gracht 769; R C M Lijkwan-Rojer, Burggravenlaan 92, Delft, Bosb Tous- saintplein 140; A H M Singeling, van 't Hoffstraat 15b, Katwijk, Rijnmond 175; A Stijger, Fred v Eedenlaan 22 Vollenhove, Barsbeek 20; T Dongel- mans, Verdistr. 75, Ter Aar, J MHal- kesstraat 33; G J T Huistra, Witte Singel 25, Ver. Staten van Noord Amerika; C van der Meer, Witte Sin gel 27, Rijswijk ZH, Gen Spoorlaafl 163; M C Lunsingh Scheurleer, Rijnsburgerweg 155, Amsterdam, Cli- ostr. 8 III; H J van der Weijden, Lan- gegracht 139, Katwijk, Dahliastraat 16d; W F Jelles, Noordeinde 2a, Amsterdam. Korenbloemstir. 35hs; C Jongkoen. Diefsteeg 10, Rotterdam. 2e Mididellandstr. la; C M W j Pompe, Haarlemmerstr. 245a, Leiderdorp, Kastanjelaan 36; P J M Kruijtzer, Korte Mare 22, 's-Gravenhage. Laan van Meerdervoort 857; H Hettema. Oude Herengracht 3, 's-Gravenhage, Melis Stokelaan 2492/169; E G Spreij, v Vollenhovenplein 101, Zoeterwoude, Weipoortseweg 95a; H H M l'Aini, Zaanstraat 151, Amsterdam, Ko ningslaan 4; G T Overes, Haarlem merstr. 295a, Haarlem, Ooster Tuin dorpslaan 2; R T L Bakx, Hugo de Vriesstr. 49, Arnhem, Koningsweg-23a: A J van Rosse, Molenstraat 24a, Wad- dinxveen, Noordelnde 14; H G Walra ven, Boerhaavelaan 7, Zeist, Stenia- weg 4; A.B S Riffi, Doezastraat 34, Katwijk. Lijsterbésstraat 20; M E van der Lely-de Tombe. Herensteeg 39. Zwolle, Betje Wolffstraat 19; B T Jon ker, Nieuwestraat 19b, 's-Gravenhage, Theresiastr. 387; P A H M de Wijs, Buitenruststraat 1, Amsterdam, Dijkstraat 43 IV; R van Spanje, Lam- menschansweg 50, Haarlemmermeer, Bennebroekerweg 922; J H Kamper- dijk, Rijnsburgerweg 10. Suriname; G W Kuyvenhoven, Rijnsburgerweg 10, Naaldwijk. Dijkweg 57; J C M Sijm. Brederostraat 23, Amsterdam, Iepen- weg 4.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4