VLEET Winkelgalerij Van Nesstraat Huiseigenaren blij met de huurliberalisatie DOORBRAAK NAAR NIEUWE CITY NU MOGEUIJK De wolf en het lam nie naast elkaar te weiden Genoeglijke avond in Zuiderkerk Emmabloemcollecte bracht 4542 op Visserijnieuws bij de Dames I (Baronie) werd kampioen Tennispark in Hazerswoude gaat vrijdag open Bazaar Groene Kruis Oude Wetering Gist-Brocades: 18 procent dividend Politiecommandan te Oegstgeest Burgerlijke stand van Leiderdorp Leimuiden krij^ gymnastiekloka Meisje overledei ongeluk Moerdij NtfUWI LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 MAART LEIDEN In de Zuiderkerk had gisteravond weer een manifestatie plaats in het kader van het Lente festival, dat door diverse samenwer kende studentenverenigingen is ge organiseerd. Een uit enige orkesten samengesteld en wellicht ook naar wens aangevuld orkest musiceerde, afgewisseld door een meisjeskoor, voornamelijk afkomstig van de mu ziekvereniging van de VVSL, onder leiding van Henk Briër. Opnieuw bleek dat Briër in staat ts met een heterogeen gezelschap, na slechts ca. 8 repetities, tot bijzonder aardige re sultaten te komen. Het orkest gaf vóór de pauze zeer dynamische en grotendeels gave uit voeringen van het bekende concerto in d van Vivaldi op. 3 no. 11, een Sinfonia in D op. 18 no 4 van J. C. Bach, en een andante in C K.V. 315 van Mozart. In laatstgenoemd werk solieerde Saskia Wijker op talentvolle wijze. Bij al deze werken was het vooral de goede aanpak die opviel, het leven dige musiceren dat bovendien gesti muleerd werd door een ontvankelijk auditorium van vrienden en beken den voor wie elke verklanking een openbaring schynt te zijn. De geestdrift groeide nog bij het optreden van het meisjeskoor na de pauze, dat enige volksliederen met zwier ten gehore bracht alsmede het fraaie a capella-werkje van Bartók „Die Brautwerbung". Een der lie deren moest herhaald worden, het geen ook geschiedde met de finale van Divertimento voor orkest van Jan Koetsier. In dit opus van de al geruime tijd in Duitsland levende componist moeten voornamelijk de effectieve orkestratie en de aange name klank worden gewaardeerd. Het ligt binnen het bereik van een goed amateurensemble en het klinkt meestentijds voldoende nieuw en geavanceerd om belangstelling bij de spelers op te wekken. Intussen is het stuk wel een staalkaart van mu ziekstijlen, zoals die tussen de beide oorlogen in Europa opgang maak ten. Alles bij elkaar een heel genoeg lijke avond, een LEF-programma dat aan de gestelde eisen geheel vol deed en dat velen voldoening schonk. Jammer, dat zulke in geestdrift gevormde ensembles in de studen tenwereld zo snel weer uiteenvallen! DR. J. VAN DER VEEN. LEIDEN Onder leiding van voorzitter J van Iterson vergaderde gisteravond in de koffiekamer van Den Burcht de „Leidsche Bond van Huis- en Grondeigenaren voor Leiden en omstreken". Met instemming constateerde de heer Van Iterson in zyn openingswoord, dat de minister nu eindelijk tot vrijere huurvorming wil komen. De „bevroren huren", speciaal van de zgn. oudbouw, hebben achterstallig onderhoud en ver krotting in de hand gewerkt. Verhoging van onder meer straat- en rioolbelasting is intussen gewoon doorgegaan. De heer Van Iterson herinnerde aan de activiteiten van de bond te gen de recente verhoging van de rioolbelasting, althans tegen de be paling, dat deze verhoging niet mag worden doorberekend aan de huur ders. De gemeente Den Haag daar entegen heeft zowel huurders als verhuurders belast. Nieuwe geva ren voor de huiseigenaars dreigen LEIDEN De Emmabloemcollec te heeft zaterdag f 4542 opgebracht (vorig jaar f4226). Dit mooie resul taat is mede bereikt door het grote aantal collectanten van de Louise de Coligny-scholen-gemeenschap, die ruim f 3400 bijeenbrachten. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Ronald D H zn v C van Ginkel en G van Sandbergen; Geeske Mdrv J Kru- seman en G Hoekstra; Cornelia M M R dr v J A van de Groep en J C Milane; Dina Philippina dr v P C Mantel en A J M Geerlings; Pieter zn v P Wendt en M Kramer; Britta dr v D Hamjediers en M A Hipier; Esther A dr v H A C Kempers en C E van Engelen; Maria E Th dr v F N Hart en M T H Karremans; Elisabeth M dr v J Bartels en T A Hogenboom; Paulus B zn v J Bar tels en T A Hogenboom. Gehuwd: J W Nienhuys en S A van der Brugge. Overleden: C Klinkenberg 90 jaar man; C J J Harteveld 64 jaar man; M J Henderson 83 jaar wed van C J van Linden; W van Muijen 63 jaar man; P Staring 68 jaar man. KAM EN BORSTEL en een tube CREME MARCHALen in drie minuten herkrijgen Uw grijze haren zonder wassen hun oorspronke lijke kleur. Onschadelijk en gezond voor Uw haar! „KON IK MAAR weer jong zijn!" Gebruik tocb onze MARCHAL RIMPELCORRECTOR en Uw voorhoofd en ooghoeken zijn be vrijd van rimpels en kraaiepootjes. Prijs per flesje (voor maandenlang ge bruik) slechts f 8,75 Gratis folder bij: DROGISTERIJ A. VAN DORP Vijf Meiplein 98 Telefoon 33982 Rijndijkstraat Z Telefoon 30260 volgens de heer Van Iterson voort te vloeien uit de aanstaande uitbrei ding van het gemeentelijke belas tinggebied. Een prettiger geluid vond de heer Van Iterson het aannemen door de Tweede Kamer van het wetsvoorstel tot liberalisatie van de huren onder meer in deze streek, waardoor in gaande 1 mei de huren met 4 pro cent kunnen worden verhoogd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. van Iterson, L. G. J. Alkemade en O. Th. N. Bik herko zen. Busje met geld gestolen LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken in de openbare kleuterschool aan de Willem de Zwijgerlaan. Gestolen werden een busje met f 36,- en een enveloppe met f 1,08. De dieven kwamen binnen na verbreking van een ruit. In dezelfde nacht is ook ingebro ken in de kantine van de volkstuin vereniging ,,Ons Buiten". Ontvreemd werden enkele flesjes limonade. Bach-concert in de Pieterskerk LEIDEN Onder auspiciën van K. en O. en het Leids Academisch Kunstcentrum zal op donderdag 9 mei in de Pieterskerk een Bachcon- cert worden gegeven. De uitvoeren den zijn Theo Olaf (viool) en Jan Schmitz (orgel). De uit te voeren werken zijn: Preludium en Fuga in Es gr. t. voor orgel, Sonate in A gr. t. voor viool en orgel. Vier koralen voor orgel, Chaconne in d kl. t. voor viool en Toccata en Fuga in D kl. t. voor orgeL IJMUIDEN In de Noord konden de treilers tot moedgevende vangsten komen. Sommige vaartuigen sleepten veelbelovende hoeveelheden makreel in de wacht. Andere schepen konden redclyke beetjes haring bergen. Het assortiment bestond verder uit wat koolvis gul, wijting en kabeljauw. De loggers en kotters bij de P- boeien bereikten uiteenlopende resul taten. De beste trekken leverden een kilo of zeventig op maar men moest soms ook tevreden zijn met 25 kilo. De bijvis bestond voornamelijk uit schol. Slechts enkele vaartuigen kon den een beetje kabeljauw machtig worden. Gul Onder de Nederlandse kust moest men het voornamelijk hebben van gul en "wijting. Men kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat ten op zichte van enige weken geleden de vangsten een neergaande lijn ver- ALPHEN „De wonderen zijn de wereld nog niet uit", zo zei gistermiddag burgemeester Bruins Slot bij de opening van het winkelcentrum aan de Van Nes straat, gezamenlijk opgezet door de heren P. C. BouthoornA. Remmerswaal, B. van Triest en J. de Vos. Hij doelde hierbij op de eensge zindheid van de betrokken midden- Perspectief voor Alphen ALPHEN Burgemeester Bruins Slot was gisteren een gelukkig man. Een project waaraan hij zeer veel tijd en zorg heeft besteed, de grond ruil met de handelskwekerij Lemkes en Zoon N.V. werd door Gedepu teerde Staten goedgekeurd. Deze transactie betekent naar de mening van de burgemeester de doorbraak naar de nieuwe city. Een city met een enorm winkelcentrum en royale parkeerruimte die het gezicht van het toekomstig Alphen zal bepalen en ook voor de streek van grote bete kenis zal zijn. Het terrein van Lemkes N.V. vormt het overgrote deel van het bestem mingsplan Van Boetzelaerstraat. Met de verwezenlijking van dit plan kon eerst worden begonnen als men over deze terreinen de beschikking had. De onderhandelingen over de aan koop van de gronden, opstallen en installaties zijn dan ook al geruime tijd geleden begonnen. Compensatie Daarbij was vooral het probleem een compensatie aan Lemkes te kun nen bieden om het bedrijf op een ander punt in de gemeente te kun nen voortzetten. Dit heeft men nu gevonden in per celen weiland in De Hoorn tussen de rijksweg en de spoorlijn. Van de provinciale planologische commissie is toestemming gekregen deze gronden als kwekerij te gebrui ken, terwijl de door Lemkes ver langde uitrit naar de rijksweg bij rijkswaterstaat niet op bezwaren zal stuiten. Voor de 2.56.79 HA. aan de Van Boetzelaar straat krijgt Lemkes 5.40.00 HA. in de Hoorn terug waar boven de gemeente een toegift aan Lemkes verschuldigd is van f 1.900.000. Lemkes N.V. zal haar eigendom men uiterlijk 1 september 1970 ge heel ontruimd ter beschikking van de gemeente stellen. De uitwegen naar de rijksweg en Ta fel ten n isn ieuws ALPHEN Dames 1 van de ta feltennisvereniging „Baronie" heeft het gepresteerd om na een beslis singswedstrijd kampioen te worden in de derde klasse. Voor Baronie kwamen uit Anneke Demoet, Hannie v. d. Heyden <-n Cork Kramer. Laatstgenoemde won twee partijen, Anneke Demoet won er één en Hannie v. d. Heyden won ook tweemaal, zodat de einduitslag 5-4 werd. Voor St. Vooruit behaalde mej. W. Sikking drie punten. D. Ver- sluys verloor al haar partijen en A. Koek won éénmaal. de Compierekade zullen door de gemeente worden aangelegd. De kosten hiervan zullen f91.220,- be dragen, welk bedrag Lemkes de ge meente zal betalen. De gemeente zal Lemkes op nog nader te bepalen voorwaarden een aan de Nieuwe Sloot gelegen perceel grond ter grootte van 2000 m2 ter beschikking stellen voor het hove niersbedrijf. Nu de sanering rond de Alphense brug nagenoeg voltooid is, de finan ciering van de bouw van een over dekt bad en twaalf sportvelden haar beslag heeft gekregen en de basis is gelegd voor het nieuwe hart van Alphen( waarvan ook de financie ring rond is) zal burgemeester Bruins Slot op 1 juli zeker met vol doening over wat bereikt is in de laatste stormachtige periode van zijn loopbaan, zijn ambt neerleggen. Over het gereedkomen van het be stemmingsplan „Van Boetzelaerstr." Jaarvergadering Chr. kleuterschool Ter Aar TER AAR In het schoolgebouw kwamen leden van de vereniging voor christelijk kleuteronderwijs bij een, onder leiding van de voorzit ter, de heer H. Veenema. Het be stuur zal verwonderd zijn geweest dat ongeveer zestig personen deze avond bezochten. Daarvoor was de voorzitter dan ook dankbaar. De penningmeester, de heer J. van Arkel wist een batig saldo te ver melden van f 255.00. Secretaris H. J. Lok, vertelde in zijn jaarverslag van de moeilijkhe den die bij de school zijn ontstaan door de verhoging van het school geld, wat van hogerhand was vast gesteld. Voor sommige ouders was dit bezwaarlijk geworden. Het be stuur wenst toch de beide scholen, Kleuterhof en Zonnehof, te handha ven. Het ledental is nu 180 en 120 kleuters worden dagelijks op de scholen bezig gehouden. Hoe het op deze scholen toegaat vertelden de drie leidsters uitvoerig na de pauze. De ouders konden i deze verhalen horen hoe hun kinde ren het op de kleuterschool maken. De leidsters hadden een tentoonstel ling gemaakt van de werkstukken van de kleuters die natuurlijk de volle belangstelling van de ouders hadden. De heer H. Veenema werd in het bestuur herkozen. Mr. Schakel spreekt TER AAR Vrijdagavond 29 maart komt het lid van de Tweede Kamer mr. W. Schakel spreken voor de A.R. kiesvereniging in het dorps huis, acht uur. De heer Schakel zal spreken over politiek in de stroom versnelling van deze tijd. denkt hij in een termijn van tien jaar. Bezwaren van G.S. tegen startbaan in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Gedepu teerde Staten van Noord-Holland hebben een schrijven gericht aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin staat dat zij de ernstige zor gen, die het gemeentebestuur van Haarlemmermeer zich inzake de ge luidshinder maakt, kunnen delen. Gevraagd wordt aan de minister of het onmogelijk moet worden ge acht dat de richting van de reeds in aanleg zijnde startbaan 01L-19R, richting Zwanenburg, zodanig wordt veranderd, dat in het bijzonder de dorpen Zwanenbui'g en Halfweg niet in het verlengde van de startbaan zullen komen te liggen. Verder zou de provincie met het oog op de bebouwing en verdere ontwikkeling van Hoofddorp met klem willen bepleiten, dat niet wordt overgegaan tot aanleg van een vijfde startbaan. Gedeputeerde Staten zijn tot het verzoek aan de minister gekomen naar aanleiding van een gesprek met B. en W. van de Haarlemmermeer. Plattelandsvrouwen in Burgerveen met klucht HAARLEMMERMEER In het dorpshuis „Marijke" in Burgerveen werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de afdeling Burger veen van de christelijke Platte landsvrouwenbond. De bijeenkomst werd geopend door presidente C. van der Blom-van Harten. Hierna volgde een paaslitur- gie met zang en declamatie. Het bestuur van de afdeling bracht het jaarverslag geheel op rijm. Het tweede deel van deze bijeen komst bestond uit een toneel voorstelling. Een jeugdgroep van de GJV „Onze roeping" uit Leimuiden speelde de klucht in twee bedrijven „Zijne Excellentie Hein" van Jack Bess. standers om een project, waarbij de moeilijkheden zo voor het grijpen lagen, tot een goed einde te brengen. Wat hier gebeurd is is een unicum. De burgemeester zag in deze voor beeldige samenbundeling ook de no dige perspectieven voor de winkel bouw in Alphen Noord. Moeilijk De heer P. C. Bouthoorn, één van de betrokken middenstanders, had een groot aantal belangstellenden in een der zalen van de Opstandings- Stijgend ledental bij Gr. Kruis Hazerswoude HAZERSWOUDE Het ledental van de afdeling van het Groene Kruis te Hazerswoude-dorp is in één jaar met 115 personen gestegen. Dinsdagavond .tijdens een niet zo drukbezochte jaarvergadering in het wijkgebouw, kon voorzitter J. Ruiter dan ook mededelen, dat nu 920 in woners van Hazerswoude-dorp bij het Groene Kruis zijn aangesloten. (Ter informatie: enkele jaren ge leden besloten het Wit Gele Kruis en de Vereniging voor Wijkverple ging tot een samengaan onder de Groene Kruisvlag.) Wijkverpleegster mejuffronw G. H. Egberts en in casseerder C. van Driel hebben veel propaganda gemaakt voor de kruis vereniging. De administrateur L. Plaisier deelde mee, dat in het afgelopen jaar voor f 1000,aan goederen voor het magazijn werd aangeschaft. De af deling stelt per jaar eenzelfde be drag beschikbaar voor onderhoud van de personenauto van de ver pleegster. Secretaris Jac. J. van Nierop en bestuurslid A. de Kort zagen zich in hun functie herkozen. Zuster G. H. Egberts gaf een over zicht van de activiteiten ten behoeve van kleuters, zieken en zuigelingen. Appels eten in Leimuiden LEIMUIDEN De hoogste klas van de chr. school won de eerste prijs in de landelijke opstelactie „Snoep verstandig, eet een appel". Een week lang krijgen alle kinderen dagelijks een appel en daarna volgt nog een verrassing. HAZERSWOUDE Het park van de Hazerswoudse Tennisclub zal vrijdag weer worden opengesteld. De uitbreiding van het aantal ten nisbanen zal volgend jaar haar be slag krijgen. De wedstrijdcommissie stelt zich voor in het nieuw,e seizoen onder meer een voor jaar toernooi, een ontmoeting met de tennisvereni ging Nieuwkoop en een sluitings- toernooi te organiseren. HAZERSWOUDE De Rietvel- ders blijken beter te kunnen roeien dan voetballen! Een uit bewoners van -deze waterrijke streek van Ha zerswoude geformeerd voetbalteam (de Rivo's) verloor met 4—1 van het elftal uit de Jan van Gooyenstraat. Het eerste team van de Hazers woudse Schaakclub verloor de com petitiewedstrijd, in de 3e klasse B van de Leidse Schaakbond, tegen Leithen 3 met 7%2Vz. Tijdens een bijeenkomst in de gymnastiekzaal heeft voorzitter W. van Beek de diverse kampioens teams van de tafeltennisvereniging Avanti gehuldigd. De leden van de kampioensdrietallen kregen een her inneringsmedaille uitgereikt, terwijl ook de trainer, de heer W. Anker, werd gehuldigd. HAZERSWOUDE De bejaarden van de Hazerswoudse Rijndijk en van Koudekerk krijgen het traditio nele reisje aangeboden op 5 juni. De organisatie berust bij de Bond van Plattelandsvrouwen. In de week van 8 tot 14 april zal een huis-aan-huis- collecte worden gehouden. kerk verwelkomd. Hij vertelde iets van de nog jonge historie van de Van Nesstraat. De sinds 1954 gebruikte winkels waren eigenlijk woningwet woningen met een bescheiden voor ziening voor winkelverkoop. Hij verheelde niet, dat vooral de beginperiode moeilijk was geweest. Met de toeneming van de bevolking in Alphen-west 'is de Van Nesstraat echter uitgegroeid tot een winkel straat die tot buiten de plaats be kendheid geniet. De heer J. Brouwer onder wiens architectuur het pand is gebouwd, illustreerde het unieke van dit winkelpand ir. het cadeau dat hij zijn vier opdrachtgevers aanbood. Het 'waren vlaggen die precies op de scheidingen van de eigendommen zijn geplaatst. Hij liet het over aan de uier heren nu eens uit te zoeken wie de eigenaar van deze vlaggen zal zijn. Namens de gemeenteraad bracht de heer Paats gelukwensen over, hetgeen de heer Houweling deed na mens de middenstandsvereniging. Mevrouw Bruins Slot ontving bloe men van de achtjarige Ria de Vos. De burgemeester ontving als aan denken een werphengel met leefnet. 's Avonds luisterde Crescendo de opening muzikaal op met een rond gang door Alphen-west. Jubileumvergadermg van Groene Kruis KOUDEKERK Woensdag 3 april houdt in verband met het 75-jarige bestaan de afdeling Koude kerk Hazerswoude van het Groe ne Kruis een ledenvergadering in het verenigingsgebouw. Om half acht begint het officiële gedeelte en om ongeveer half negen zal in ver band met het jubileum de avond feestelijk worden voortgezet met 't optreden van het operettekoor „Ein Walzertraum" onder leiding van de heer H. Peil. Ook zal dan de trek king plaatsvinden van de loterij ten bate van het Grone Kruis. W oonruimtecommissie Koudekerk KOUDEKERK Mede in verband met het feit, dat in de gemeente mo menteel geen woningen te verdelen zijn, zal de Woonruimte-adviescom missie voorlopig slechts eenmaal in de twee maanden zitting houden. De eerstvolgende vergadering van de commissie is op dinsdagavond 7 mei ter gemeente-secretarie, 19.30 u. OUDE WETERING Op zaterdag 30 maart timmert het Groene Kruis uit Oude en Nieuwe Wetering aan de weg. In het Geref. Jeugdgebouw wordt dan een bazaar gehouden. De openingstijden zijn van 1 uur 's mid dags tot 11 uur 's avonds. De bazaar heeft vele attracties. Er zijn veel fraaie en nuttige handwerken ver vaardigd, b.v. mooie babypakjes, zo merse kleuterjurkes en voor de stoe re zonen sterke cowboypakken. De verloting heeft als hoofdprijs een prachtige transistorradio. De uitslag van de verloting wordt ook in dit blad bekendgemaakt. DELFT Gist-Brocades N.V. zal aandeelhouders op 14 mei voorstellen het dividend over het boekjaar 1967 te bepalen op 18 procent. toonden. Schol en tong vielen in deze omgeving bijna niet te halen. Ook de KW 15 Rijnmond 1 is zon der succes van de tweede expeditie naar de waiteren ter hoogte van 64 NB in IJmuiden teruggekeerd. De ha ring liet zich door de Katwijkse hek- treiler niet verschalken. In de ruimen bevonden zich 10 kisten vis, 12 klei ne kisten diversen en 60 stuks stijve kabeljauw. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 28 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5220 kisten vis, waarvan 530 kisten schelvis, 1020 kisten wij ting, 90 kisten gul en kabeljauw. 240 kisten kleine gul, 560 kisten koolvis. 760 kisten haring. 1020 kisten makreel. 680 kisten schol. 100 kisten diversen 120 stuks stijve kabeljauw en 9000 kilo tong. Verder waren er 194 kleine kis ten schelvis. 66 kleine kisten wijting 750 kleine kisten haring. 695 kleine kisten makreel en 20 kleine kisten hake. Schelvis De schelvis was aanzienlijk goed koper. De braad zakte na een inzet van f 24,- weg tot f 17,-. De pennen moesten met een notering van f 28,- tot f 22,- eveneens een flinke stap terug doen, Er was alleen gestripte wijting. Die was met een koers van f 20,- tot f 17,- niet erg in trek. De gul was wat goedkoper maar wist zich op een redelijke wijze te handha ven. De grootste soort had met f 55,- een uitstekende start en haalde met een laagste notering van f 44,- een aanvaardbaar gemiddelde. Makreel De kleine gul was voor de kaiiten- centrale met een slabnotering van f 27,- onbereikbaar. Op de eerste afslag moest men f 38,- betalen. De vraag naar haring en makreel was sterk af hankelijk van de kwaliteiit. Voor de goede soorten haring betaalde men f 33,-, de goede kwaliteit makreel ging voor f 44,- van de hand. De min dere soorten schommelden rond f 14,-. Tong De tong bleef, ondanks een Lichte teruggang, best aan de prijs- De een tjes haalden een top van f 7,78 de slips waren op de eerste ronde onder de f 7,24 niet te koop. Ook de klein- middel handhaafde zich met een no tering van f 6,45 tot t 5,98 op het voorste plan. Schol De schol ging niet zo vlot van de hand. Vooral de tweetjes moesten terrein prijsgeven. Na een al teleur stellende start van dertig gulden wa ren zy voor f 15,- niet te koop. De grote en de grootmiddel waren na een redelijk begin van f 45,- later in de meeste gevallen voor f 36,- te koop. De kleinmiddel en de schol 1 zaten tussen f 40,- en f 34,-. De grote ka beljauw was met een top van f 150,- goed in trek. Dait kon van de grote zwarte koolvis niet worden gezegd. Die verdween met een gemiddelde notering van f 37,- naar de achter hoede. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 159 Marian Ellen met 1050 kisten en 585 kleine kisten diversen, de VL 105 Eli sabeth met 660 kisten en 507 kleine kleine kisten diversen, de VL 112 Best en Garda met 600 kisten en 633 kleine kisten diversen, de VL 103 Voorbode met 655 kisten, 380 kleine kisten diversen en 170 stuks stijve kabeljauw en de VL 142 Voorwaarts met 430 kisten, 496 kleine kisten di versen en 110 stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 120 kisten schelvis, 300 kisten wijting, 240 kisten gul en kabeljauw, 70 kisten zwarte koolvis, 50 kisten witte koolvis, 160 kisten haring, 454 kleine kisten haring, 45 kisten ma kreel, 153 kleine kisten makreel, 50 kisten kuit, 600 kisten schol en 2000 kilo tong. OEGSTGEEST Als opvol; van adjudant A. Koerten, die n pensioen is gegaan, is benoemd groepscommandant van de rijks; litie adjudant A. Kuipers, nu e groepscommandant te Broek op Li gendijk. De benoeming gaat 1 ap in. De heer Kuipers heeft voor z pensionering nog vijf dienstjaj voor de boeg en hij vindt het pret die in Oegstgeest te kunnen den brengen. Zijn speciale aandacht gi uit naar de verkeersproblematiek Pianoduo op 2 apr in Duivenvoorde VOORSCHOTEN Op dinsd avond 2 april half negen geeft het Kasteel Duivenvoorde het pia duo Gerti Reiner/Ro van Hessen i recital. Uitgevoerd worden: 1. W Fr. Bach (1710—1784) Sonate F< (concerto a duoi cembali concerta Allegro moderato, Andante, Pre 2. W. A. Mozart (1756—1791) I ghetto en Allegro Es gr. t. (fr ment, voltooid door Maximil Stadler; manuscript 1781 na Mozi dood gevonden; 1964 voor het e< in druk verschenen en voorzo ons bekend eerste uitvoering in derland op het concertpodium. Francis Poulenc (18991963) Son (1952/53). Prologue, Allegro mo Andante lyrico, Epilogue. Na de pauze: 4. Ton de Lee (geb. 1926) Sonate voor twee piai (1950), Moderato appassionato, I nuet, Lento, Allegro non trop 5. Chaim Alexander Zes Israëlis Dansen, Pastorale, Herders Ron dans, Lentedans, Boerendans, Oo; dans, Dans van de Sabra's. LEIDERDORP Ondertrouw Jan Leeuwis, 26 jr, Voorburg Elisabeth Meerburg, 25 jr. Gehuwd: Ignacio Segura Baron, jr, te Torremolinos en Jansje Hoi endam, 23 jr; Arie van Zeist, 28 ji Valkenburg en Maria G van Wal, 22 jr; Pieter Zandvliet, 20 jr Leiden en Anna de Jong, 20 jr. LEIMUIDEN Slechts vier de tweehonderd leden van de eniging „School met de Bij' woonden gisteravond de jaarvei dering bij. Voorzitter L. Treur de leiding. Penningmeester J. Meer meldde een batig saldo f 245,—. De heer H. C. de Rijk werd kozen als bestuurslid. In de rondvraag deelde de vo zitter mee, dat waarschijnlijk nieuwe R.-K. school wordt gebou en dat het gymnastieklokaal deze school ook door andere scho zal worden gebruikt. I BREDA De achttienjarige m J. J. Verhagen uit Roosendaal is gis DE ren in een ziekenhuis overledt aan de verwondingen die zij dinsi t opliep bij het verkeersongeval op rif Moerdijkbrug. Zij is het zesde slachtoffer uit ljra busje dat meisjes vervoerde naar Gildafabriek in Rotterdam. De chauffeur en vier meisjes wat ter plaatse overleden. Een meisje w<1 nog vermist. Hoogenbosch. schoenen N.V. Mi Amsterdam: 14 procent (v.j. 12 p ke cent). De heer Schakel over de B.V.D. DEN HAAG Bü de bespreking in de commissie van binnenlandse zaken over de positie van de Binnen landse Veiligheids Dienst hebben en kele sprekers aangedrongen op meer waarborgen bij het verrichten van een antecedentenonderzoek. De socia list Franssen betoogde, dat een ieder die zich benadeelt acht in een solli citatie waarbij een antecedentenon derzoek is ingesteld recht van verweer moet krijgen. Hij overwoog oni even tueel hierover een motie in te dienen. Mejuffrouw Goudsmit (D'66) meen de dat de lijst van functies, waarover een antecedentenonderzoek kan wor den verricht, moet worden gepubli ceerd en herzien. Ook de heer Fievez (kath.v.) drong aan op betere waar borgen bü het antecedentenonderzoek. Hij meende, dat de onvrede over de BVD voor een belangrijk deel voort vloeit uit de onzekerheid over haar werkwijze. Mejuffrouw Goudsmit en de heer Frarissen vroegen voorts of het niet nuttig is het instellingsbesluit van de BVD te publiceren. Hierdoor zou veel geheimzinnigheid rond deze instelling worden weggenomen bij het publiek mejuffrouw Goudsmit meende zelfs dat de constructie van dit Koninklijk Be sluit in strijd met de grondwet komt. GEWONE POLITIE De meeste sprekers betoogden dat de BVD in een democratische samen leving helaas noodzakelijk is om het binnendringen van diverse extremis tische opvattingen te kunnen tegen gaan. De heer Schakel (a.r.) sprak in dit verband over de situatie, dat de wolf en het lam helaas niet naast elkaar kunnen weiden. Het was in de commissie vooral de pacifistisch- socialist Wiebenga, die zich sterk tegen de BVD verzette. Hij meende dat de bestrijding van spionage ook door de gewone politie kon worden verricht. Daarnaast dient de BVD naar zijn niu ning slechts om de kapitalistisi !r structuur van West-Europa te besch "f men tegen personen, die non-conf mistisch denken. GRIEKENLAND De socialist Franssen stelde on meer de vraag of de BVD op gr< van de overeenkomsten met haar z terorganisaties in het buitenland v plicht is de Griekse regering te wa schuwen wanneer er in Nederli te plannen tegen haar worden gesme Evenals mejuffrouw Goudsmit vr< n de heer Franssen of de BVD niet veel op linkse extremisten gericht te weinig aandacht schenkt aan extremisme van rechts. Zij wa schuwden dat vooral het rechtse exi t misme de laatste tijd de kop w ir opsteekt. De heren Wiegel (lib.) en Van Ti (soc.) brachten de kwestie van onderzoek van de BVD op de Rij universiteit te Leiden ter sprake, heer Wiegel meende, dat hier veel geheimzinnig gehandeld was. Er he ste een sfeer van „de romantiek de gleufhoeden en regenjassen", al(ei de heer Wiegel. De heer Van Thijn informei voorts of het juist is dat zij die Russische cursus van Teleac wil volgen „enige nazorg" van de B zullen krijgen. De communist Van 't Schip noen [jj de BVD ronduit anti-democratii R een stille terreur. De radicaal drs. Aarden vroeg minister onder meer welke norm n worden aangelegd om anti-democ n tische gezindheid vast te stellen. Mil ter Beernink heeft de commissie vi l middag geantwoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4