^ennismakinp; 1 Installatie burgemeester Oegstgeest op 1 april Chr. technische school Nieuw- Vennep in aanbouw Halfverhard oefenveld aan Boshuizerkade Weer volledig werken bij Glos in Leiden? es O AANVARING BIJ DE HAVENBRUC Pastoor Beukers overleden (92) onschaal 68 er bloemen llemansdienst Eindelijk nu een meisje Sassenheim krijgt een jeugddorp Maastrio musiceerde kasteel Duivenvoorde op Blauwpoortsbrug was gestagneerd Polderverkiezing Haarlemmermeer Prof. Berkhof over Uppsala Vrije-markteconomie slerk verwaterd BERGER VEEN GAA T DIRK EVELEENS HULDIGEN Smederij in brand Macht over het stuur verloren Kunstagenda Den Haag EHBO Iiezorgd over subsidie LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 MAART 1968 LEIDEN Omstreeks 2 uur had gistermiddag in het water van de Oude Vest by de Havenbrug een aan varing plaats tussen een vrachtboot en een Havikkruiser. De vrachtboot, met aan het roer de echtgenote van de schipper, kwam tijdens het ma noeuvreren tegen de voorsteven van het zeiljacht, dat zwaar werd bescha digd. De schade bedraagt ongeveer f 2.000. LEIDEN In huize SI. YVillibrord te Wassenaar overleed gisteravond op 92-jarige leeftijd monseigneur Beukers, die van 1922 tot aan zijn emeritaat in 1954 pastoor was van de Petruskerk alhier. Daarvóór was hy kapelaan te 's Heerenbroek en Am sterdam en rector van hel ziekenhuis St.-Joannes de Deo in Den Haag. In Leiden genoot hij tijdens zijn pastoraat in brede kring waardering voor zijn werk. Toen de voormalige Petruskerk aan de Langebrug in 1933 afbrandde nu staat hier de brand weergarage verrees mede door zijn grote activiteit aan de Lammen- schansweg een nieuwe Petruskerk. Veel droeg hij ook bij tot de stich ting van het St. Boneventura-lvceum. Voorts had de volkszang steeds zijn grote aandacht. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau en op de 55ste ver jaardag van zijn priesterschap werd hij benoemd tot geheim kamerheer van de paus. EGSTGEEST Vandaag t het nieuwe burgemeesters- oor )oar een kennismakingsbezoek 1 acht. Er werd een rondrit de gemeente gemaakt, onder- jienfeen door een lunch in De Beu- stig i of. gln evrouw Van Eysinga was ver bij de aanblik van het ge ntehuis. Ze zei: „O, dat valt nee. Ik dacht, dat het een heel geval was". burgemeester zal op 1 april len geïnstalleerd, foto laat de aankomst bij het huis zien. Burgemeester en •ouw Van Eysinga maken lü met bode Van der Luyt. Foto Van der Horst. ORSCHOTEN Van 9 t.m. 15 zal in het Cultureel Centrum ftarlijkse grote gemeentelijke instelling worden gehouden, chaal '68, zoals de nieuwe ten- Wling heet is een jubileumten- felling. Evenals bij het 1ste zal deze tentoonstelling in het teken van de bloemen, lste tentoonstelling over bloe- nu vijf jaar geleden, trok veel gstelling. Vrijwel alle Voor- ense kwekers en bloemenhan- en verleenden hun medewer- ivvel de bloementeelt in Voor- en niet groot is, is deze wel gevarieerd. de avonduren zullen diverse teiten worden georganiseerd, een diavoorstelling, een lezing tuinieren met uitreiking van de voor de tuinkeuring en ischikdemonstratie. ORSCHOTEN Onder het toe oog van de raad van samen- inde kerken heeft een aantal ichotense jongeren (r.k., herv., en doopsgez.) een Allemans- voorbereid, die zondag om 7 i de Dorpskerk zal worden ge in. wel het er minder traditioneel il gaan, zullen de wezenlijke van het evangelie niet ont- n. Er wordt gezongen en kape- IVarmerdam zal een korte preek in. Verder moet iedereen maar ervaren, wat er gaat ge- DRSCHOTEN Vrijdagavond André van der Louw, perschef e VARA, op uitnodiging van '.v.d.A.-afdeling Voorschoten :n op een discussieavond in ultureel Centrum. Deze avond ir iedereen toegankelijk. OEGSTGEEST In een buitengewone gemeenteraadsvergadering op maandag 1 april om 3 uur zal jhr. T. A. J. van Eysinga worden geïnstal leerd als burgemeester van Oegstgeest. Enkele dagen daarvoor, op don derdag 28 maart (eveneens om 3 uur), neemt Hellevoetsluis officieel af scheid van het burgemeestersgezin, dat voorlopig daar blijft wonen. In Oegstgeest is nog geen ambtswoning beschikbaar. De nieuwe burgemeester hoopt nog voor zijn installatie Oegstgeest te bezoeken om de kennismaking te hernieuwen. Zoals bekend, is de ge meente de heer en mevrouw Van Eysinga niet vreemd, aangezien zij beiden vroeger in Leiden woonden. De wetahouders M. van der Voet en J. J. Thorn en gemeentesecreta ris Jac. de Visser hebben gisteren een bezoek gebracht aan Hellevoet- SASSENHEIM In de nieuw- bouwstraat Linnaeushove is de twaalfde baby geboren. Voor het eerst is het een meisje. De vorige elf zyn allen jongens. De komst van de kleine Linda Neygaard werd met spanning tegemoet gezien. De grote rode strik, die om 11 uur 's avonds op de voordeur werd bevestig door de gelukkige vader, bewees, dat de Linnaeushove niet langer louter een mannenzaak is. SASSENHEIM In het kader van de activiteiten, die ook deze zo mer zullen worden ondernomen door de stichting Jeugdrecreatie Sassen heim, zijn plannen in voorbereiding voor het organiseren van een meer daags jeugddorp. In navolging van andere plaatsen is het de bedoeling, dat de jeugd zelf van planken, latten en ander materiaal een dorp zal bouwen. Voor een en ander is veel hulp nodig. Eerst is er behoefte aan gereedschap. Zij, die overtollig ge reedschap ter beschikking willen stellen, kunnen dit doen door contact op te nemen met de heer J. K. Rood- zant, Israëlhove 4, tel. 6418 of met de heer J. I. M. de Bruyn, Rusthof laan 33, tel. 6379. ORSCHOTEN Bij het stem- 1 licht van vele echte en niet- kaarsen musiceerde, het Zuid- nds Blaastrio in de Marotzaal lasteel Duivenvoorde. De be- elling had onmogelijk groter in zijn. drie spelers een fluitist, een st, een fagottist vermeldde ograr.jna-blad niet met name gaven er blijk van, hun instru- te kennen en de techniek in ende mate te beheersen. Toch it optreden niets bijzonders, spel toonde een zekere flair, was nergens verfijnd. Enkele 'wkeurigheden behoeven niet te worden aangerekend. Maar •menwerking was vaak niet lettend en soepel genoeg. En de trok te weinig, de fagot juist veel de aandacht. melodieuze trio-sonate van Joachim Quantz (1697 fluitist en leermeester van ók de Grote. maa'. te een pret- idruk. Men moet echter niet te van zulke achttiende-eeuwse isvliegen achter elkaar horen, en trouwensdat ze ook niet e ernstige muziekculturele in stelling berekend zijn. Ook de „fan tasie fiir querflote solo" van de knappe veelschrijver Telemann werd zeer verdienstelijk, door de fluitist, voorgedragen. Een mooi stuk werk is de Echo- fantasie (voor fluit en hobo) van Haydn. De beide heren speelden het vlot, maar maakten er, door een te kort aan raffinement, toch niet iets briljants van. Een zeer goed geschreven trio uit de Tafelmuziek 1733, (II nr. 4) van Telemann, in e-klein kreeg een waardige verklanking. Na de koffie was de Serenade (uit 1945) van Wolfgang Forther. of schoon niet belangrijk, wel het luis teren waard. Op een intrada, een aria en een heel aardige caprice volgde een partita over een uit drie korte strofen bestaand Abschiedslied uit de 16e eeuw. De bewegingen wa ren in oorspronkelijke stijl, de har- monisatie's vrij nieuw, zodat het geheel een opgeknapt stuk antiek geleek. De uitvoering was ruim vol doende Het Trio eindigde met een 3-delig Concert in g-klein van Vivaldi. sluis ,waar zij uitvoerig hebben ge sproken over de komende installatie en de huidige stand van zaken in Oegstgeest. LEIDEN Tijdens reparatiewerk zaamheden moest de Blauwpoorts brug gisteren regelmatig met hand kracht worden bediend, wat grote stagnaties voor het verkeer ten ge volge had. De politie leidde het ver keer tijdelijk om. HAARLEMMERMEER Don derdag 4 april zal in Haarlemmer meer een polderverkiezing worden gehouden. Voor de eerste maal in de geschiedenis zullen drie stem bureaus worden ingericht. Tot nu toe kon alleen in het polderhuis in Hoofddorp worden gestemd. Op 4 april zullen de ingelanden kun nen stemmen in Lijnden, Hoofd dorp en Nieuw-Vennep. Voorzien zal moeten worden in de vakature van één heemraad en drie hoofd ingelanden. Heemraad dr. H. J. M. Janzen en hoofdingeland P K Kiste- maker treden af in verband met het bereiken van de 70-jarige leef tijd. Hoofdingelanden W. J. J Koeck- hoven en jhr. mr. L. M. E. von Fisenne treden periodiek af en zijn herkiesbaar. Voor de vakatures zijn acht kan didaten beschikbaar. Zowel de Ver eniging Polderbelangen als de Ver eniging van Ingelanden heeft kan didaten bekendgemaakt. Polderbelangen stelt H. J. Oomen voor als nieuwe heemraad en voor de hoofdingelanden herkiezing van de twee periodiek aftredenden. De Vereniging van Ingelanden stelt kandidaat voor hoofdingeland me vrouw mr. A. M. Langevoort Kiestra, mr. G. B. Marcus en R. den Daas en steunt voor heemraad de kandidatuur van G. W. I. Pompen, die lid is van de zgn, groep Anti derde gemaal. NIEUWVEEN Zaterdagmiddag om 2 en 4 uur zal in gebouw „Kwiek" een circusfilm voor kinde ren worden vertoond. LEIDEN Prof. dr. H. Berkhof, lid van het centrale comité van de Wereldraad van Kerken, zal vrijdag avond 29 maart om acht uur in de Vredeskerk aan de Burggravenlaan spreken over de komende vergade ring van deze raad in Uppsala. Prof. Berkhof zal de achtergronden be lichten van het beraad, dat momen teel gaande is in diverse commissies van voorbereiding. Hoewel deze bij eenkomst is bedoeld voor alle pastoors, predikanten en ambtsdra gers van kerken, die zijn aangeslo ten bij de Oecumenische Raad Lei den. kunnen ook andere belangstel lenden deze samenkomst bijwonen. Leidenaar promoveert zaterdag in Leuven LEIDEN Drs. Th. A. Pley hoopt zaterdag aan de universiteit van Leu ven te promoveren tot doctor in de lichamelijke opvoeding op een proef schrift: De devaluatie van de nor maliserende oefeningen in de Neder landse schoolgymnastiek. Drs. Pley is als gymnastiekleraar verbonden aan het Bonaventura- lyceum te Leiden. ALPHEN In een der zalen van de Opstandingskerk werd onder lei ding van tweede voorzitter E. Boen der een vergadering gehouden van de Chr. Besturenbond. Deze avond kwam in discussie een deel van de C.N.V.-brochure „Een verantwoordelijke maatschappij". Inleider was oud-voorzitter W. Geer lof. De maatschappij waarin wij leven kan men als volgt verdelen, a. Het karakter van de maatschappij had vroeger als kenmerk de hebzucht, omdat het eigen belang als uitgangs punt werd gekozen. De activiteit lag op het individuele streven. Thans leven wij in de welvaart-vernieuwen de maatschappij. b. Over het „ideaaltype" van de vrije markteconomie kan gesteld worden, dat de laatste honderd jaar de westerse economische orde steeds verder van de vrije markt-economie is afgegroeid, omdat het algemeen belang anders is dan de som van alle individuele belangen. Over de huidige situatie zei de heer Geerlof dat die gaat in de rich ting van „doe het zelf" (vrijetijds besteding). Door de automatisering zal er een einde komen aan veel vervelende menselijke arbeid. Na de korte inleiding volgde een vrucht bare bespreking. BURGERVEEN Burgerveen gaat weer eens feest vieren. En wel op dinsdagavond 2 april. Elke mo gelijkheid om in Burgerveen wat te vieren wordt door de dorpstraat aangegrepen. Dit keer is het wel iets heel bijzonders. Immers, nim mer heeft de buurtschap een kam pioen kunnen huldigen. Nu zal het er van komen, nu Dirk Eveleens (21 jaar) vorige week Europees kam pioen judo bij de junioren werd. De jonge Burgervener die nog tnaar net de meerderjarige leeftijd heeft bereikt, woont aan de Leimuider- dijk. Altijd heeft men van Dirk wel de één of andere prestatie verwacht, want regelmatig kon men hem met boomstammen zien rondlopen. Voor z'n plezier en om zijn spieren in kon- ditie te brengen. Dirk staat bekend als de sterkste Burgervener en is dan ook een boom van een vent. Hij is judokampioen en dat moet gevierd worden. Direkt na het be- LEIDEN Het halfverharde oe fenveld aan de Telderskade-Bosliui- zerkade zal over drie a vier weken gereed zijn. Op het ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het ter- reintje en de kleedkameraccommo datie .waarin ook een aantal douches is ondergebracht. Zowel voor de voetbalverenigin gen van de Boshuizerkade als voor de scholen in Zuid-West is de tot standkoming van het oefenveld een flinke stap in de goede richting. Wan neer de weersomstandigheden het Nieuwe koers heeft veel succes HAZERSWOUDE Op de jaar- vergadering van de jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft secretaresse mejuf frouw II. de Vogel gezegd, dat de nieuwgekozen koers een verheugend resultaat heeft opgeleverd. Bij de bestuursverkiezing werd tweede secretaresse mejuffroug M. de Kort gekozen in de plaats van mejuffrouw De Vogel. Mejuffrouw S. de Ruiter werd tweede secretares se. Als kringafgevaardigde koos men E. Zegwaart. Na het huishoudelijk gedeelte volgde een gevarieerd programma met spel waaraan iedereen mee deed. HAZERSWOUDE Gisteren rond het middaguur werd brand ontdekt in de werkplaats van smederij B. de Vogel in de Dorpsstraat-west. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die onder leiding van brandweercommandant Soeters snel ter plaatse was. Men kon niet ver hinderen, dat de smederij van bin nen geheel uitbrandde. Enkele op geknapte fietsen en veel materiaal gingen verloren. LEIDEN De N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen zullen zeer waarschijnlijk vanaf maandag 25 maart weer met volledige mankracht gaan produceren. Ten gevolge van afzetmoeilijkheden op de breigaren- markt werd door het bedrijf eind vorig jaar een werktijdverkorting aangevraagd voor een groot aantal werknemers in de spinnerij-afde ling. De termijn van werktijdverkor ting werd tweemaal verlengd, even wel telkens voor een kleiner aantal werknemers. In februari kwam er nog een werktijdverkorting bij voor werknemers in nabewerkingsafde lingen, zoals ververij, nacontrole en opmakerij. In totaal waren ongeveer tweehonderd mannen en vrouwen betrokken bij de werktijdverkorting. Door gunstige regelingen heeft de Joh. van Wolfswinkel. directie ae financiële schade voor de betrokkenen zeer beperkt kunnen houden. De gehuwden bijvoorbeeld kregen een uitkering boven hun loon en de WW-uitkering tot 100% van hun normale loon. De directie van Clos en Leem bruggen, die deze week de situatie nog even wil aankijken alvorens de finitief te besluiten om weer met volle bezetting te werken is redelijk optimistisch gestemd, dafr het voor nemen ten uitvoer kan worden ge bracht. Van ongewenste voorraad- vorming, die tot de werktijdverkor ting leidde, is op het ogenblik geen sprake meer. De mogelijkheden van het bedrijf zijn bovendien in de af gelopen maanden vergroot doordat men een aantal nieuwe garens op het produktieprogramma heeft ge nomen. toelaten, kan op het veldje school sport worden beoefend, terwijl de voetbalverenigingen er voor trai ning op terecht kunnen. Het is de bedoeling, dat het oefeh- veld binnen afzienbare tijd ook wordt voorzien van een verlichtings installatie. Het veldje, dat een afme ting heeft van 90 bij 40 meter, zal naar men verwacht midden augus tus voor gebruik kunnen worden vrijgegeven. LEIDSC H EN D AM Gistermiddag omstreeks 4 uur is de 60-jarige Z. W. uit Amsterdam op de rotonde Leidschendam van Rijksweg 4A de macht over het stuur kwijt geraakt, doordat hij te laat opmerkte, dat het verkeerslicht op rood stond. Hij wilde plotseling stoppen maar botste tegen een vangrail, waarbij de auto 40 me ter doorschoot en tegen een ijzeren afzetting van d? middenberm tot stilstand kwam. Met een heupfractuur en verdere verwondingen is het slacht offer in het ziekenhuis St. Antoni- ushove te Voorburg opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd. Feesthijeenkomst voor gezam en Iijke plattelanders LEIDSCHENDAM Op donderdag avond 28 maart om 8 uur zal in pavil joen van Dongen aan de Sluiskant 32 de gecombineerde jaarlijkse feest avond van de afd. Leidschendam van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, van de Hollandse Maatschappij ran Landbouw en de jongerenorganisatie hiervan worden gehouden. Het hoofd van de chr. ULO-sohool, de heer G. Verloop zal een uiteenzetting geven over het nieu we onderwijssysteem fscholenge meenschap) en d? praktische toepas sing hiervan in Leidschendam. Daarna vindt een gezellig samenzijn plaats met medewerking van een goochelaar terwijl de muzikale omlijsting in han den is van het Selecta Trio. Burgemeester Kolfschoten opent clubgebouw RKAVV LEIDSCHENDAM Op zaterdag morgen 30 maart zal burgemeester E. J. M. Kolfschoten van Leidschendam de officiële opening verrichten van het clubgebouw van de Leidsehen- damse voetbalvereniging RKAVV in het sportcomplex aan de Heuvelweg in Leidschendam-Noord. Volleybaltoernooi Geref. jongeren LEIDSCHENDAM Op 6 april is er in het gemeentelijk lyceum te Rijswijk aan de Karmozijnstraat 2 een groot volleybaltoernooi voor leden van gereformeerde jeugdverenigingen vanaf 16 jaar (vanaf 11 uur tot 18 uur». Inlichtingen verstrekt de heer A. Spier. tel. 070-118728. Niet alleen Rtjswijkse teden. maar ook die uit Leidschendam. Voorburg en andere gemeenten in de Haagse agglomeratie kunnen hieraan deelnemen. kend worden is een comité ge vormd dat de huldiging voorbe reidt. Het eerste wat men heeft ge daan is kontakt opnemen met Anton Geesink. Deze heeft al laten weten bij de huldiging aanwezig te zullen zijn. Ook burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Harrlem-, mermeer zal komen. Het belooft een groot feest te worden in het dorps huis Marijke. Het comité heeft nog meer verrassingen voor de huldi ging in petto, maar daarover zwijgt men nog in alle talen, omdat het niet zeker is of die zullen doorgaan. Zang- en filmavond in Aarlanderveen AARLANDERVEEN De chr. gemengde zangvereniging De Lof- stem geeft zaterdagavond om half 8 in het Dorpshuis een uitvoering on der leiding van de heer K. de Rooy. Na de pauze wordt de kleurenfilm Fajah Lobbi vertoond, opgenomen in Suriname. THEATER EN MUZIEK: Maandag 18 maart Schouwburg 8.15 u. Ned. Dansthea ter m.m.v. Ned. Balletorkest, Dinsdag 19 maart Schouwburg 8.15 u. Centrum met „Een dag uit het leven van verdomde Loewletje"; Kon. Conserv. voor Muziek 22 u. promenadeconcert; Dlligentla 8.15 u. Antonio Baclro plano; Joseph's Place 22.30 u. cabaret Comique (Wik Horn) met „Angels en Seksen". Woensd. 20 maart Schouwburg 8.15 u. Ned. Danstheater; Joseph's Place 22.30 u. cabaret Comique (Wik Horn) met „Angels en Seksen"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „De verdwenen prinses"; poppentheater Frank Kooman 2.30 u. „De kleine giraf fe". Donderdag 21 maart Circus-theater 8 u. Steravond; Joseph's Place 22.30 u. ca baret Comique (Wik Horn) met „Angels en Seksen". Vrijdag 22 maart Schouw burg 8.15 u. Haagse Comedie met „Rosen- crantz en Gulldenstern zijn dood"; Dlll- gentia 8 uur: Heldria's Meisjeskoor; Mi cro-theater In de Steeg 21 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tlelman); Paradijs (ln Kon. Schouwburg) 23.30 u. werkgroep Haagse Corndie met „Zoveel vragen.Brecht II"; Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moorde naar"; Theater Matrijs (ln Dlligentla) 8.30 u. theaterwerkgroep Spoel met „De les"; Clné-Matrljs. experimentele films. Zater dag 23 maart Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedie met „Van de brug af gezien"; Circus-theater 8.15 u. Nat. Ballet; Dlligen tla 2.15 u. Arena met „Het laatste lover- bos", 8.15 u. solocabaret Seth Caalkcma; Kurzaal 8.15 u. Concertgebouworkest met Vera Soukupova alt; Paradijs (ln Kon. Schouwburg) 2.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragenBrecht II"; Microtheater In de Steeg 21 u. caba ret Salvo met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tielman); Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van dc moordenaar"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „Slngoa in het land van Bimbambljn": poppenth. Frank Kooman 2.30 u. „Het brandneteleiland". FILMS: Apollo met „Defector" (14); Asta ..To grab the ring" (18); Bijou „The trip" (18); Camera „Te veel voor één man" (18); Cineac nieuws en documentai re „Hito-Htto" (alle leeft.); City „Kring van geweld" (14): Corso „Het Qulller dos sier" (14): Du Midi „De getemde feeks" (14); Euro Cinema „The sound of music" (a.l.); Flora „Su-Muru de sadiste" (18): Hollywood „The pary is over" (18): Krlte- rion „Liefdesspel ln Finland" (18): Metro- pole ..De nacht van Inspecteur Tlbbs" (14): Odeon „James Bond 007 - Casino Royale" (14); Olympia „ün homme et unc femme" (18): Passage „Bodyguard P. J." (13); Rex ..Bonnie en Clyde" (18): Roxy „Ik... een vrouw" (18); Seinpost „Veel liefs uit Moskou" (18); Studio de lux „Met louw tanden ln mijn nek" (18); Studio 2000 „De Samoerai" (18); Thalla „Strlpte- ase-danseressen gevraagd" (18): De Uit kijk „Llefdesdcsslcr van een telefoniste" (18): West-End „Vijf mijl voor midder nacht" (18). TENTOONSTELLINGEN: Aria, Sta tionsweg 143. maand, t.e.m. vnjd. heden daagse grafiek; Pulchri Studio, Lange Voorhout 15, maand, t.e.m. vrtjd. 10 tot 22 u„ zat. 10 tot 18 u„ verkooptentoonstel ling Dirk Wlggers (t.e.m. 30 maart): Gale rie In de Steeg, Westelnde 165, dlnsd. t.e.m. zat. 12 tot 17 u., Litho's Jan Stolk (t.e.m. 28 maart); Gemeentemus., Stad houderslaan 41. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 U„ ZOND. 13 tot 17 u„ ook woensd. 20 tot 22 u„ oude boeken over blaasinstru menten (tot 31 maart), werk van Kees Buurman (tot 21 april): Haagse Kunst kring. Dennewcg 64. maand. 14 tot 17, dinsd. t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ schilderijen Hessel de Boer cn beeldhouwwerken Ar- mand v.d. Helm (tot 28 maart); Haagsche Schilderacademie, Valerlusstr. 24. Raab en leerlingen (alleen na afspraak, tel. 330883); Kon. Pennlngkab.. Zeestr. 71. maand, t.e.m. zat. 10 tot 13 en 14 tot 17 u„ „Hannlbal" - munten uit tw. Punische oorlog (tot 30 april); Letterk. Mus., Juffr. Idastr. tl, werkdagen 13 tot 17 u„ docu menten over dc periode van 1750 tot he den; Ned. Postmus., Zeestr. 82. maand t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u„ postzegels van de Japanse bezetting (tot 21 april). „Rijst en rijstbouw op de post zegel" (tot 9 april); Panorama M-sdag, Zeestr. 65b. maand, t.e.m. zat. 10 lot IR. zond. 12 tot 16 u schilderijen en grafiek Willem van Leusden (tot 24 maart). NIEUW-VENNEP De werk zaamheden aan de chr. lagere tech nische school in Nieuw-Vennep, vorderen gestaag. Werklieden zijn druk doende met de fundering. Begin aril hoopt men met de boven bouw te kunnen beginnen. Op 15 aug. zal de school starten met de brugklassen (eerste leerjaar). Er is al een groot aantal inschrijvingen. Directeur A. de Wit hoopt zich in mei in Nieuw-Vennep te vestigen, zodat hij alle voorbereidende werk zaamheden in de resterende maan den kan verrichten. Het is nog mogelijk leerlingen voor de school, die liet karakter krijgt van een streekschool, te la ten inschrijven bij het secretariaat, Eugénie Previnaireweg 39 in N.- Vennep. Contributieproblemen in Benthuizen BENTHUIZEN Tijdens de le- denvergadering van de plaatselijke afdeling Volksonderwijs, die onder leiding stond van voorzitter N. M. Rensink, traden de heren A. Kalk- wijk, P. J. Kreft en A. Vis af als bestuurslid. Mevrouw VisSloof en de heer Korving werden in hun plaats gekozen; er resteert nu nog één vakature. Men werd het niet helemaal eens over een contributieverhoging. Per circulaire zal de leden nu worden gevraagd,, waaraan zij de voorkeur geven: een volledig lidmaatschap van f 10 per jaar met afdracht van f 5 aan het hoofdbestuur dan wel een donateurschap, waarbij men geen afdracht behoeft te doen, in welk geval waarschijnlijk tot liquidatie moet worden overgegaan. Burg er veen gaat Dirk Afdeling Ter Aar TER AAR Woensdagavond hiel den de leden van de afdeling van de Koninklijke vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken in het dorps huis hun jaarvergadering. De sa menkomst had een feestelijk karak ter door de huldiging van mejuf frouw J. Resting, die 25 jaar lid van de vereniging is geweest. De voor zitter van de kring Rijnstreek, de heer J. Brouwer uit Boskoop speld de haar als vertegenwoordiger van het landelijk hoofdbestuur de Dok ter-C. P. Tilanus-draagmedaille op de borst. Van de vereniging kreeg zij een koekschaal met het embleem van de EHBO. Penningmeester J. A. in 't Veld deed verslag van de financiën. Hij had over het jaar 1967 een tekort van f 196,75, maar er wordt nog een subsidie van de gemeente over dat jaar verwacht. Het bestuur zit een beetje in moeilijkheden over deze subsidie, die wordt gegeven per ge slaagde cursist, omdat in de toe komst het aantal cursussen belang rijk wordt verminderd. Nog slechts een keer per vier jaar wordt een ex-amencursus gehouden en dat be tekent ook maar een keer in de vier jaar subsidie. Maar men ver trouwt erop dat het gemeentebestuur de vereniging niet in de kou zal la ten staan. Op zaterdag 20 april wordt in het dorpshuis een districtswedstrijd ge houden, waaraan veertien groepen zullen deelnemen. Op de selectiewedstrijd van vorig jaar werd de groep uit Ter Aar eerste en in Zwammerdam behaalde de groep de tweede prijs. Zestien i cursisten hebben hun tentamen ge- 1 daan in het afgelopen jaar. In het bestuur werden herkozen mevrouw Vuyk en de heren T. Cats, G. J. Wijzenbroek, en J. A. in 't Veld. Zestig jaar organist, vijftig jaar zanger ROELOFARENDSVEEN Zon- dag 24 maart hoopt de heer G. Bak ker. Noordeide 114, te herdenken, dat hij 60 jaar organist is van het zangkoor van de parochie „St Pe trus Banden" en tevens 50 jaar zan ger. De eerste lessen voor het be spelen van het kerkorgel kreeg hij van zijn oom Jan v. d. Meer groot vader van de koordirigent en pia nist Jan van der Meer. Maar ook ging hij op les bij de bekende Van Velzen in Leiden. Eigenlijk had dit jubileum al op 19 jan. gevierd moeten worden. Om 9.30 uur is er de gezongen hoogmis in de Parochiekerk, waarna om 12 uur in hotel „De Vier Heemskinde ren" meer openlijk aandacht aan dit jubileum zal worden gegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5