Sociale werkplaats Katwijk een lust voor het oog VLEET modeshow H. P. BLOOT Loodgielersbedrijf Burgerhout Rijnsburgse jeugd naar oud bejaardenhuis KATWIJK i I DE WOLBAAL STANDAARD GESCHIEDENIS VAN DE TWEEDE WERELDOORLOG - SpTJRADIOen TELEVISIE KATWIJK Voor GASVERWARMING en SANITAIR naar HAASNOOT eslaagd ontwerp van T. Meijvogel opening or ieder te eziehtig en Vloerbedekking J. BUIS Cr Zn Bouw in Hoornes vordert snel Grenscorrectie tussen N.hout en Noordwijk Visserijnieuws bij de Chr. onderwijs VALKENBURG zoekt nieuwe voorzitter in gebouw „ORION", Meerburgkade, wordt u op woensdag 13 maart en donderdag 14 maart de nieuwe voorjaars- en zomermodellen getoond door HAASNOOT HAASNOOT HAASNOOT Kapsalon „MODERN' art; WE LEIDSE COURANT vrijdag 8 maart 1968 j grote sortering neveda - soedan Smyrna en Angorawol. >J Speciale aanbieding pinguïn crylor wol rduurlakens en handwerken. VOORSTRAAT 25 ATWIJK TEL. 2363 Teken NU in op de Een uitzonderlijk schitterende presentatie in 6 delen. Meer dan 3000 foto's en illustraties. INTEKENPRIJS PER DEEL 49.—. kantoormachinehandel van der lee PRINCESTRAAT 38 TELEFOON 2492 ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 4837 Hoorneslaan 85 Havenstraat 5 Tel. 4581 Tel. 2794 SCHOENHANDEL VOORSTRAAT 52 PRINCESTRAAT 33 Veel belangstelling voor „Canite tuba' LISSE De tien nieuwe instru menten die de harmonie „Canite tuba" bij het gouden jubileum heeft kunnen aanschaffen, zijn te be luisteren tijdens een concert dat dit seizoen in de Mariakerk aan het Nas- saupark zal worden gegeven. Op 16 juni zal de harmonie deelnemen aan het federatief concours. Dit is meegedeeld op de gister avond gehouden jaarvergadering. De heren J. Beelen en M. van Dijk werden in het bestu-ur gekozen. Het ledental van de harmonie, die na het concours in Heiloo werd inge deeld in de ereklasse, breidt zich sterk uit De constructiehal van de Kat- wijkse sociale werkplaats waar echt vakwerk wordt afgeleverd. Foto Kruyt niicim Ier JATWIJK AAN ZEE De we sociale werkplaats aan de Evertsenlaan, die dinsdag- lag door de commissaris der ;in mr. J. Klaasesz officieel It geopend, is een heel vrien- k gebouw geworden, dat van eerder aan een moderne, al uitgevoerde school dan aan werkplaats doet denken, wel burgemeester Vermeulen vethouder C. van der Plas is ook erg ingenomen met het taat. Wethouder Van der Plas in dit verband alle lof toe- raaid aan d.e architect, de heer eijvogel, adjunct-directeur van ienst openbare werken. Goede tip t project is in arbeidsbespa- e bouw uitgevoerd. Dat is ge- naar aanleiding van een van het hoofd van de pro- ile directie, die er de aan- op vestigde, dat bij een der- ke opzet aan het lange wach- op de rijksgoedkeuring moge- snel een einde zou komen, [was ook inderdaad het geval, gin vorig jaar schreven wij s uitvoerig over bouw en in- ling van de werkplaats, die een stering van ruim een miljoen en heeft gevergd 1.100.000). i firma Kempen uit Rotterdam t de betonskeletten aange- ht, waarna de Katwijkse fir- W. Ouwehand en Zn. de af- - v verrichtte. Dit bouwbedrijf t ook de funderingen gelegd naakte tevens de indeling. e werkplaats biedt ruimte aan m werknemers, zowel lichame- als geestelijk gehandicapten, twee werkhallen van elk 250 kante meter is plaats voor 90 amelijk gehandicapten, terwijl werkhal van 120 vierkante er is gemaakt, waarin 30 ttelijk gehandicapten kunnen ken. ïrder beschikt men over een [azijn van 170 vierkante meter, prachtig uitgevoerde kantine 160 vierkante meetr, een gar- ibe, toiletruimten, wasruimten twee douchecellen, een admi- ratieruimte, directiekamer voor rijfsleider E. Hofstee, een ka- voor bedrijfsarts dokter J. mers, een rustkamer en een ke hal met parkeerruimte voor ilidenwagens. P het ogenblik is de werkplaats ADVERTENTIE Woninginrichting Sluisweg 25. Katwijk aan Zee Telefoon 2964 een maand in gebruik tot volle tevredenheid vhn Wèrknèmlers en het personeel, dat behalve uit de bedrijfsleider uit vijf werkmeesters en een administrateur bestaat. Bin nenkort zal nog een administratieve kracht worden aangetrokken. Opvallend in de Katwijkse werk plaats is het niveau van het werk, waarvoor bedrijfsleider Hofstee zich ernstig heeft ingezet Er wordt op uiteenlopend gebied echt vakwerk geleverd. Door mechanisatie en be tere planning heeft men de pro- duktie de laatste jaren kunnen verviervoudigen, terwijl de arbeids vreugde dankzij het peil van het werk aanzienlijk is toegenomen. Eén van de belangrijkste op drachtgevers is de stoelenindustrie CAR, voor wier werk de werk plaats een kern van echte vak mensen heeft gevormd. Hoewel de orderportefeuille door de economische terugslag zorgen heeft gebaard, zijn de vooruitzich ten voor dit jaar gunstig. In 1967 bedroeg de omzet een kwart mil joen gulden. Tien jaar lang heeft men met een nadelig saldo ge werkt, de laatste vier jaar is de werkplaats rendabel. Overigens draagt het rijk voor 75 procent bij in de loonkosten en sociale las ten van de werknemers. De werkplaats is op het ogenblik bezet door negentig werknemers, onder wie 23 geestelijk gehandicap ten. Zij vinden werk in de stof- feerafdeling;de constructiewerk- Floralia Hillegom is weer geopend HILLEGOM De jaarlijkse huisbroeitentoonstelling in Hille gom, de Floralia, heeft in de schuur van Rijnsveld op de hoek van de Weeresteinstraat en de Pastoors laan haar tenten opgeslagen. Me vrouw Van Niekerk opende deze gistermiddag. Voorzitter L. Schlaman zei, dat de belangstelling van de jeugd en de kwaliteit van de inzendingen beter was dan verleden jaar. De duizend deelnemende schoolkinde ren hebben 1800 potten hyacinten rlo oonn il. d%a°°is KATWIJK AAN ZEE De eer ste twee maanden van dit jaar is het aantal bewoners van wijk Hoor nes in versneld tempo toegenomen. De afgelopen week werden de eerste portiekwoningen van de door Van der Marei gebouwde flats aan Troelstrastraat betrokken. Dit blok. dat 36 etagewoningen bevat, zal in de loop van de volgende twee maan den worden uitgegeven. De door de N.V. Van Rhijn ge bouwde eengezinswoningen zijn voor wat het j wee de gedeelte aan de Sohaepmanstraat betreft, in hun ge heel bewoond. De bouw aan de derde torenflat maakt snel voortgang. Aan de Zwarteweg is de firma B. van der Plas bezig met de afbouw van een blok flatwoningen, dat half april zal worden opgeleverd. Jeugd kan tennissen voor f 10 per maand LISSE Tijdens de jaarvergade ring van de Lawn-Tennisclub is een nieuw bestuur gekozen Het wordt nu gevormd door: G A Suurenbroek, voorzitter; J Osephius, 2e voorzitter; mej TP A Dahlkamp, le seer.; mej. M J. Witteveen, 2e seer.; HEW Hofman, le penningm.; J. C. J. Lin deboom, 2e penningm.; A. P. T. van Werkhoven, alg. adjunct. De junio rencommissie moest worden uitge breid. Men wil de beginnende jeugd gesubsidieerde klassikale training geven voor f 10 per maand. De club heeft de beschikking over zes banen. Getracht wordt een kantinebeheer der aan te trekken. Dinsdagavond om acht uur spreekt ds. J. Gravendeel voor de Evangeli satiekring in De witte zwaan over het onderwerp: „Hoe kan ik zalig worden?" de ingakkerij. Voorzover zij niet zelfstandig in staat zijn naar het bedrijf te komen, worden zij afge- hald en thuisgebracht met een bus je. Hoewel de werkplaats in eerste aanleg is gebouwd voor de Kat- wijkers zal hij tevens een beschei den streekfunctie gaan vervullen. Ongeveer tien procent van de werknemers is afkomstig van bui ten Katwijk, vooral uit Wassenaar. Na de opening dinsdag a.s. zal het bedrijf 's avonds van acht tot half tien voor de burgerij te be zichtigen zijn. pet tegen vorig jaar 86 pet. De H. Hert-meisjesschool van De Zilk heeft de kwaliteitsbeker ge wonnen. De kwantiteitsbeker ging naar de r.k. meisjesschool in Ben- nebroek. Op de tentoonstelling, die vandaag en morgen nog is ge opend, is behalve de inzendingen van de schoolkinderen ook een honderdtal variëteiten gebroeide tulpen en hyacinten te zien. Naast staaltjes van bloemsier- kunst van de heren Rieman en De Wit uit Bennebroek is ook een in zending van de heer C. van Andel uit Nieuw-Vennep te bewonderen. Johnson en Fidel Castro in jury RIJNSBURG Het gaat goed met de Gereformeerde jeugdclubs. Dit bleek uit de jaarverslagen op het gisteravond in de Maranathakerk gehouden jaarfeest. Financieel staat men er niet slecht voor en ook over de belangstelling heeft men niet te klagen. Dat er ook bij de ouderen veel interesse is voor hetgeen door de jeugd wordt gedaan, bewees de volle kerk. In het afgelopen jaar zijn 13 lei ders of leidsters vervangen. Dit gaf wel wat problemen, maar die zijn gelukkig opgelost. Er is nu geen enkele vacature meer. Een ander probleem was de ver gaderruimte in verband met de af braak van de Rapenburgkerk, Con cordia en de verdere gebouwen. Ook dit probleem i? opgelost. Het oude bejaardenhuis Avondrust wordt nu druk door de jongeren bezocht. Er zijn twee nieiiwe mentors ge komen: de heren G. v. Vliet en J. Nieuwkoop. R eciteeruedstrijd Aan de reciteerwedstrijd werd deelgenomen door twee jongens en twee meisjes. Bij een wedstrijd hoort een jury. Die was er dan ook. De juryleden waren: Erhard, De Gaulle Johnson en Fidel Castro. Zonder zich door deze bijzondere juryleden te laten imponeren brachten de jonge lui hun stukje. Winnaar was met 34 punten Eber- hard v. d. Laan. Bij de meisjes won Joke Welmers. Van het ouderbestuur was af tredend de heer A. Heemskerk. Hiervoor in de plaats kwam de heer G. van Starkenburg. Van de jaarverslagen was veel werk gemaakt. Er kwamen In dianen voor het voetlicht, die aan hun opperhoofd vertelden over het clubwerk, geheel in stijl met veel ughs en oefs. De heer C. Kromhout sprak als afgevaardigde van de kerkeraad zijn vreugde uit over de grote belang stelling. Tenslotte werd een zendingstableau opgevoerd, getiteld „Kinderen van één Vader". Het was geschreven en geregisseerd door de heer W. de Mooy. De vijfjarige Nelleke de Mooy zong solo, aan het orgel zat de heer D. Schoneveld, de trompet werd ge stoken door de heer W. Noteboom. NOORDWIJKERHOUT De ge meenteraad komt dinsdagavond 12 maart om 7 uur onder voorzitterschap van wethouder N. H. Hogervorst in vergadering bijeen. Een der agenda punten is het voorstel van B. en W. om medewerking te verlenen aan een bescheiden correctie van de grens der gemeente ten gunste van Noord- wjjk. In het zuidelijk deel der ge meente brengt de gemeente Noord- wijk een uitbreidingsplan tot ontwik keling, waardoor een kleine grens correctie noodzakelijk wordt. Van de reeks onderwij svoorstellen noemen wij het voorstel om mee te werken aan een aantal plannen van het bestuur van de r.k. meisjesschool St. Jozef aan de Langevelderweg. Het bestuur wil de fietsenstalling uitbrei den en deze dan door middel van en kele hekken van de speelplaats en het parkeerterrein bij de St. Jozef kerk afsluiten. NOORDWIJKERHOUT Voor de strandprestatieloop, die zondag door de IJsclub Noordwijkerhout wordt gehouden, blijkt veel belangstelling te bestaan. Uit verschillende plaatsen, o.a. Amsterdam, Zaandam, Hoorn, Den Haag en Leiden, zijn al aanmel dingen ontvangen. Ook uit de Bollen streek en van langs de kust hebben zich velen voor de tocht laten inschrij ven. De start is om 12 uur 's middags bij café-restaurant „De Oase". De deelneming staat open voor iedereen vanaf 13 jaar. KATWIJK AAN ZEE De ver koopmiddag van de hervormde vrouwenvereniging in De Hoornes heeft ruim f 1700 opgebracht. Voor het interieur van de Pniëlkerk is nu in totaal ongeveer f 8000 ingezameld. IJMUIDEN De visserij had door de storm weinig te betekenen. Veel van de vaartuigen bij de P-boeien vluchtten naar Helgoland. Andere schepen begonnen maar aan de thuis reis. Onder de Nederlandse kust was niets te beleven. Alle vaartuigen die woensdag binnenliepen, bleven aan de kant liggen. Ook in de Noord kon men niets uitrichten. Uit dit gebied z(jn verscheidene vaartuigen eveneens aan de thuisreis begonnen. Aan de IJmuider markt verschenen 20 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 1635 kisten vis, waarvan 450 kisten wijting, 480 kisten kleine gul 500 kisten schol, 25 kisten tarbot, 80 kisten diversen, 650 stuks stijve ka beljauw en 10.000 kilo tong- Rond vis Door het ontbreken van Noordsche pen was het aanbod van rondvis bij zonder schaars. Men moest het stelilen met wijting, gul en kabeljauw. Toch liepen de prijzen niet sterk op. Men wist dait de volgende dag veel aange voerd zou worden en daarom maakte men zich niet al te druk. Zo kon het gebeuren dat de diichte wijting na een inzet van f 22,- wegzakte tot f 14,-. De gestripte soort ging op f 36,- voortvarend van start maar moest spoedig stoom afblazen. Op de laat ste afslag kon men voor f 23,- terecht. De gul haalde ongeveer hetzelfde gemiddelde van de voorgaande dag. Dit betekende dat de kattencentrale voor niets personeel naar de vishal- len had gedirigeerd- De kleinste soort VALKENBURG In de kleine zaal van het Dorpshuis heeft de ver eniging voor christelijk onderwijs een ledenvergadering gehouden. De belangstelling hiervoor was matig. De secretaris kon zijn jaarverslag beginnen in een majeurstemming. Er is een bijzonder prettige samen werking in het bestuur. Het ledental is in het afgelopen jaar met 30 ge stegen en bedraagt nu 225 leden. Herdacht werd het oud-jbfstuurslid de heer G. C. Bol, die vele jaren deel heeft uitgemaakt van het school bestuur. Uitbreiding van de school is zeer noodzakelijk. Momenteel is een de pendance ingericht in de zaal van de hervormde kerk. In de nabije toekomst zal men over negen lokalen moeten kunnen beschikken. De plan nen voor bouw van lokalen verkeren in vergevorderd stadium, al zal deze uitbreiding zeker niet ineens uit gevoerd kunnen worden. Ook zal momenteel houtbouw alleen maar te verwezenlijken zijn. Men heeft een volledige personeels bezetting. Alleen is door het ver trek van de heer Hagenaar als vak leerkracht lichamelijke opvoeding onlangs een vacature ontstaan. Maar hierin heeft men voorlopig kunnen voorzien. Een moeilijkheid is wel ontstaan, doordat ds Zonneveld, gezien zijn pastorale werk, gemeend heeft als voorzitter te moeten aftreden. Ook in het bestuur is dit al uitvoerig besproken, geworden, maar men is er niet uitgekomen. Bestuursverkiezing De administrateur van de school, de heer A. Bol, gaf in een uitvoerig jaerverslag een overzicht van de financiële situatie. Voor het eerst kon een klein batig saldo van f 67,44 worden gemeld. De huur van het Dorpshuis als gymnastieklokaal, wordt geheel door het gemeentebestuur gedragen. Over 1967 bedroeg dit f 2.000,Andere zaken kunnen hiervoor nu meer aan dacht krijgen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, mevrouw Vis- sCher-Slootweg en de heren H. Bos en Joh. Imthorn, herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van de heer D. Bol, werd voor zien door de verkiezing van de heer J. van der Meij Joh.zn. De voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van de heer Bol, voor zijn werkzaamheden in het bestuur van de school. Uitvoerig werd gesproken over het besluit van ds. Zonneveld zich niet meer als voorzitter beschikbaar te stellen. Aan de vergadering werd de vraag voorgelegd: Hoe moet hierin worden voorzien? Hoewel men het besluit wel kon respecteren, oefende de vergadering toen wel enige drang uit op ds. Zonneveld zijn besluit alsnog te herzien. Verscheidene suggesties werden gedaan, maar men kon niet tot een oplossing komen. Het is moeilijk een geschikt persoon te vinden, die be reid is het voorzitterschap te aan vaarden. Maar als bestuur zal men al het mogelijke doen om tot een oplossing te komen. Voorlopig blijft het nog bij het oude, want ds Zon neveld zei de zaak niet in de steek te zullen laten. schommelde tussen f 34,- en f 29,- en dat was ruim voldoende om deze bui tenspel te zetten. De kabeljauw zaït op de eerste af slag met een top van f 112,- aan de goede kantt van de pryzenlijn. Deze koers daalde snel tot f 76,-. Tong; De tong steeg in aanzien. De slips eiste met een koers van f 7,42 de top voor zich op. De tong 1 deed hier met f 7,30 niet veel voor onder. De klein- middel schoot op de eerste afslag ne gen cent boven de zes-guldengrens. De grootmiddel handhaafde rich ge makkelijk met een notering van f 4,44 tot f 4,22 boven de vier gulden. De schol moest weer een toontje lager zingen. De tweetjes hielden met een top van f 44,- nog enigszins het been siijf, maar de andere soorten moesten er weer aan geloven. De gro te en de grootmiddel moesten tevreden zijn met een gemiddelde van iets meer dan f 25,-. Vandaag aan de markt Vandaag meldden rich aan de IJmui der markt onder meer de KW 15 Rijn mond 1 met 2450 kisten, de IJM 36 Kemphaan met 930 kisten, de KW 43 Rijnmond 2 met 1200 kisten, de VL 34 Anita met 1400 kisten en de VL 90 Caroline met 1420 kisten. Ryksvisafslag De eerste maand van het jaar is voor de IJmuider rijksvisafslag niet beet begonnen. De aanvoer daalde vergeleken met januari 1967 van 6.966.395 kilo tot 5.715.041 kilo, de op brengst van f 6.719.629,- tot f 6 528.837,-. Haring De produkrtie aan verse haring daal de van 209,854 kilo tot 89.901 kilo, de opbrengst van f 116.086 tot f 66.976,-. De makreelaanvoer liep terug van 113.602 kilo tot 45.356 kilo. De opbrengst steeg echter van f 42.677,- tot f 43.356,-. Schelvis De scheivisvangsten daalden bijzon der sterk van 1.614.896 kilo tot 280.477 kilo. De gemiddelde prijs per kilo steeg, maar toch ging de opbrengst van f 561-356,- tot f 212.552,- achteruit. Dit verlies werd meer dan goedge maakt door een stijging van de kabel- j auwaan voer van 660.262 kilo tot 1.263.872 kilo. Dit had men in hoofd zaak te danken aan de ruime gulvang sten onder de Nederlandse kust. De opbrengst liep op van f 542.479,- tot f 1.014.109,-. De koolvisproduktie verminderde van 870.941 kilo tot 767.564 kilo, de opbrengst van f 403.113,- tot f 370.035.-. De wijtingaanvoer daalde licht van 484.941 tot 467.463 kilo. De opbrengst steeg van f 184.744.- tot f 275-753,-. Teruggang De loggers en kotters tekenden voor een aanvoer van 605.224 kilo tong. In januari zorgden zij voor 805.107 kilo een aanmerkelijke teruggang dus. De opbrengst daalde minder sterk van f 3.192.276,- tot f 3.107.630,-. De schol- aanvoer van deze schepen Liep terug van 1.211.303 kilo tot 1.053.831 kilo. De opbrengst kreeg een gevoelige tak en daalde van r 881-522,- tot f 639.528,-. In Schcveningcn In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten schol en 2700 kilo tong. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidse" er in Aanvang 8 uur n.m. TEXTIEL EN DAMESMODES Adm. de Ruyterlaan 6 Sluisweg 18 HERENMODE Voorstraat 45 SCHOENHANDEL Voorstraat 52 Princestraat 33 Badstraat 24 Op deze adressen zijn toegangskaarten a 1,verkrijgbaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 19