dagelijks 'n goede portie vlees Het is verbazend dat ze het allemaal nog nemen de glazen muur Patron wil je een stuk kaas* uit het vuistje Journalist Piet Kort (aantekeningen en films in beslag) terug uit Zuid-Afrika. Jouwe: strijd tegen tirannie gaat door Beschonken acrobaat op brugheftoren Doodstraf geëist tegen communist Nannen biedt excuus aan Abrupt slot van ijsrevue VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door Kafhinka Lattnoy MAANDAG A MAART 1968 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Zuidafri- kaanse veiligheidspolitie heeft filmrolletjes en aantekeningen in beslag genomen van de Ne derlandse journalist Piet Kort (31). Dit gebeurde op het Jan Smuts-vliegveld van Johannes burg even voordat hij op het vliegtuig naar Nederland zou stappen. Piet Kort was vier maanden in Zuid-Afrika ge weest, waar hij als omroeper werkte bij het Zuidafrikaanse radiostation SAUK in Johannes burg. In die periode trad hij te vens als correspondent van de VARA en de bladen van de Gro- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De situatie onder het regime Soeharto is er sinds 1967 voor de bevolking in West-Irian niet beter op geworden, ondanks schone beloften van de heer Malik, onder meer aan Nederlandse journalisten in Djakarta om westelijk Nieuw-Guinea zowel eco nomisch als cultureel vooruit te hel pen. „Ons dierbaar land wordt met hongersnood bedreigd; razzia's zijn aan de orde van de dag." Aldus de heer N. Jouwe, voorzitter van het „Freedom Committee of West- Papua/West New Guinea". Hij sprak zaterdagmiddag in de tuinzaal van de Dierentuin. Mede door financiële steun van „Door de eeuwen trouw" en het „Co mité zelfbeschikking Nieuw-Guinca" kunnen wij vele landen bezoeken om de Indonesische schanddaden aan de kaak te stellen. Wij gaan door, zo be sloot de heer Jouwe, met onze strijd om westelijk Nieuw-Guinea te bevrij den van alle tirannie. BOCHUM Deskundigen van het instituut voor de waarneming van kunstmanen in Bochum menen, dat de „Socide-4", die zaterdag door de Russen is gelanceerd, om de maan moet wentelen en vervolgens op haar uitgangspunt moet terugkeren. Zij sluiten een vlucht naar Mars of Ve nus uit na bestudering lan de lance- ringsbaan. Volgens genoemde deskundigen is de huidige Russische proefneming een fase in de verwer kelijking van de bemande vlucht naar de maan. te Provinciale DagblAd Pers. Za terdag is hij teruggekeerd. Het in beslag genomen materiaal wilde hij gebruiken voor het schrij ven van een boek. „Geen boek over de apartheid daarover is al zo veel geschreven maar een soort „Zo is het" over Zuid-Afrika, waar in ik een illustratie wil geven van de mentaliteit van het Zuidafrikaan se volk". Hoewel hij stappen overweegt om zijn materiaal terug te krygen, is hij door de inbeslagneming niet ernstig gedupeerd. Negentig procent van zyn materiaal (waaronder ook veel krantenknipsels) heeft hij in de af gelopen vier maanden al naar Ne derland gestuurd per post of via kennissen, die terugkeerden. Ook heeft hij veel informatie telefonisch en telegrafisch doorgegeven. Met het doorbellen van gegevens heeft hij nu en dan wel moeilijk heden gehad. „Als ik één keer er gens had gebeld, durfden de mensen niet nóg eens hun telefoon te lenen." Volgens hem werd hij al geruime tijd door de staatspolitie in de gaten ge houden. Wat Piet Kort het meest heeft getroffen is „dat de Bantoe's nog steeds zoveel nemen". Als je ziet en ervaart hoever de discriminatie wordt doorgevoerd, dan zeg je: dat móet eens fout lopen. Tegenover de bui tenwereld doet men nu wel of alle problemen zijn opgelost, maar als je met Bantoe's spreekt, als je de in gezonden stukken van blanken in de kranten leest, dan krijg je een heel andere kijk op de zaak. Toen Ik vertrok, dacht ik nog zeer genuan ceerd over Zuid-Afrika. Al een paar maal eerder was ik er geweest, toen als toerist. Maar als je er werkt en Intensief met de mensen in contact komt, dan zie je hoe afschuwelijk het systeem is." „De blanken haten de Bantoe's. In een ingezonden stuk in de kranten las ik bijvoorbeeld: „als je het var ken in je huiskamer hebt, dan wordt dit wel steeds groter, maar het blijft een varken. Je kamer verandert wel: je kunt er nauwelijks meer wonen". Een Duitse immigrant schreef: „De Bantoe's vormen geen probleem. Ze wonen allemaal bij elkaar. Eén bommetje erop en het probleem is opgelost Piet Kort heeft meegemaakt, dat een grote groep Bantoe's door de overheid werd „verplaatst" naar een andere locatie. Direct toen zij waren afgevoerd werden hun hutten met de grond gelijkgemaakt. Maar toen zij op hun nieuwe terrein aankwa men, bleek daar niets anders dan kale grond te zyn. Er was zelfs geen water. Toen een priester kwam kij ken, schreef een krant: „Roomse neus in Bantoe-zaken". Je vraagt ie wél af hoe lang dit nog k3n duren de toestand is verschrikkelijk", aldus Piet Kort. De ambassade van Zuid-Afrika in Den Haag kon vanochtend nog geen commentaar geven, omdat men van de aanhouding niet op de hoogte was gesteld. Kruigtroord-piizzel zonder zwart 1 2 3 4 S 6 7 6 9 2 J 6 7 8 Horizontaal: 1. boom - muzieknoot - onderricht; 2. op alle plaatsen - meisjesnaam; 3. plaats in Frankrijk - zijtak Elbe; 4. eiland van. Grieken land - zijtak Douro; 5. plaats in Frankrijk - ieder; 6. gelijk - wat gesproken wordt; 7. welgevormd - achting - water in N. Brab.; 8. en omstreken (afk) - meisjesnaam - ijk- vaas; 9. dodelijk - Europeaan. Verticaal: 1. bundel - insekt; 2. plaats in België - soort van antilope; 3. oorzaak - koemestvocht; 4. kist van latwerk - bakje - en andere (afk); 5. zoon van Jacob - assistant engineer (afk) - meisjesnaam; 6. v.et te vloeistof - sociëteit (afk) - telwoord; 7. lus - zee (Eng) - straat (Fr); 8. nobel - schoeisel; 9. vrouw van Abraham - vaste koper in een winkel. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. t, 2. lijn, 3. nader 4. tier, 5. meester, 6. leger. 7. grein. 8. elf, 9. d. De zegswijze luidt: „Tiid is geld". ROTTERDAM Een lichtelijk be schonken Rotterdammer heeft zaterdag avond een paar honderd te hoop ge lopen en in angstige spanning toekijken de stadgenoten een gratis acrobatische voorstelling geboden, door een van de bijna honderd meter hoge heftorens van de spoorbrug over de Koningshaven te beklimmen. De man was vrijwel aan de top, maar toen hij zag, dat twee dappere politie mannen hem daar wilden opzoeken en hem ai tot 25 meter hoogte achterna waren geklauterd, kwam de waaghals toch maar naar beneden. Op de begane grond wachtte de poli tie een verrassing. Het bleek dat men te aoen had met de los-arbeider G. J. S., 36 jaar, die nog enige dagen gevangenis te goed heeft. De politie kon hem dus meteen in de cel. afleveren. Zijn klauterpartij leverde S. slechts een overtreding op: het betreden van verboden terrein, dat andermans eigen- dom in dit geval van de Nederland- aehe Spoorwegen is. DJAKARTA Voor het bijzonde re militaire tribunaal in Bandoeng (West-Java) is de doodstraf geëist tegen de 44-jarige communistische leider Sjam, wegens de rol die hij zou hebben gespeeld bij de mislukte staatsgreep van 1965. Soekotjo noemde hem „zeer gevaarlijk voor de huidige en toekomstige genera- ties". Sjam, die pas vorig jaar werd ge arresteerd, heeft bekend een samen zwering op touw te hebben gezet om de Indonesische regering door middel van een gewapende opstand omver te werpend Tsjechische generaal wijkt uit na diefstal BELGRADO Volgens het Zuid- slavische persbureau Tanjug is een week geleden een Tsjechische ge neraal, Jan Sheina, naar Hongarije uitgeweken, nadat hij een bedrag van 300.000 kronen (ongeveer (145.000) zou hebben verduisterd. Het Tsjechische leger heeft de Hongaarse en Zuidslavische auto riteitten gevraagd bij de opsporing van de generaal te helpen, aldus Tanjug. voedzaam gemakkelijk lekker it HAMBURG De hoofdredacteur van het Westduitse tijdschrift Stern, Nannen, heeft gisteren voor de televi sie verontschuldigingen aangeboden wegens persoonlijke aanvallen op bondspresident Lübke. (Nannen had Lübke een „sukkel'' genoemd). Maar zijn zakelijke aanvallen op de presi dent vanwege zijn (.oorlogsverleden" houdt Nannen staande. Overigens moet aan het verschijnen van Nannen voor de tv een heftige con troverse tussen de radio-omroep en de regering zijn voorafgegaan. De waar nemende woordvoerder van de rege ring. Ahlers, had het verschijnen van Nannen „onduldbaar" genoemd. Nannen had gezegd dat hij slechts als toehoorder aan het programma zou deelnemen. De programmaleiding had hem nog vóór de uitzending gezegd dat over „ons huidige staatshoofd" niet mocht worden gesproken, anders zou het programma worden afgebro ken. Einde perscensuur in Indonesië DJAKARTA -t- Gisteren is de cen suur op persberichten en telegrammen uit Indonesië naar het buitenland op geheven. Deze censuur dateerde uit ok tober 1965, na de mislukte militaire staatsgreep. De 74-jarige alleenwonende B. Raske uit N i e u w e S c h a n s is za terdagmiddag om het leven gekomen door kolendampvergiftiging. Hij had de kachel geheel afgesloten. Becaud niet op Grand Gala AMSTERDAM De ster van het vrijdag in de Rai te houden Grand Gala du Disque Populaire de Franse zanger Gilbert Becaud komt niet. Hij is overwerkt en mag van zijn arts niet naar Amsterdam. Gilberts optreden aan het eind van de avond is vervangen door het op treden van de groep The Four Tops, die oorspronkelijk eerder op de avond zouden zingen. Ook Roy Black zal niet aanwezig zijn op het platenfeest. Tijdens een wintersportvakantie in Oostenrijk brak hij zijn enkel. De derde gast van het Grand Gala die niet komt is de pop-zanger Donovan. Hij is in India aan het mediteren SCHIEDAM De Wiener Eisrevue heeft het afgelopen weekeinde een ab rupt slot gekregen. Door ^>g niet be kende oorzaak vielen zateruag vóór de matinee de ijsmachines uit, met het ge volg dat niet kon worden opgetreden. Een groot aantal bejaarden die met autobussen naar Schiedam waren ge komen moest onverrichterzake retour. Omdat hun voor hun geld geen waar was geboden moesten van te voren ge kochte kaartjes aan de organisatoren worden terugverkocht. Uiteraard gaf dit nog al wat moeilijkheden, want men beschikte niet over zoveel kleingeld. De directie heeft zaterdag en zondag alle voorstellingen laten vervallen en het besluit genomen in Schiedam maar op te trekken. Slechts 17.000 mensen hebben het programma gezien. Men gaat nu naar Saarbrücken waar op meer succes wordt gehoopt. In het najaar komt de Wiener Eisrevue naar ons land terug met een wereldpremière voor Den Haag van een geheel nieuw programma. Britse piraten uit de ether LONDEN De laatste twee Britse drijvende piratenzenders. Carolina Noord en Carolina Zuid, zijn gisteren zonder voorafgaande waarschuwing uit de ether gebleven. Carolina-Zuid is vannacht door de Titan de haven van IJmuiden binnengesleept. Carolina- Noord, die in de Ierse Zee lag. is door de Utrecht vastgemaakt en was ook op wee naar IJmuiden. Beide stations waren doorgegaan met de uitzendingen ondanks het feit dat in de zomer een verbod tegen piratenzen ders in Engeland van kracht werd. Het hoofdbureau van Carolina was van Londen naar Amsterdam overgeplaatst en de schepen kregen Nederlandse be manningen. Zaterdagmiddag is de vijf-jarige Ad je Ketelaar uit Tilburg door het ijs op de vijver in het wandelbos in zijn woonplaats gezakt en ver dronken. De NCRV brengt vanavond op Nederland 1 het familiedrama Spoken van de Noorse schrijver Hendrik Ibsen, het verhaal over het mislukken van een feest omdat de nagedachtenis van de man die hierbij in het geding is eigenlijk helemaal geen feest wettigt. Deze heer, een kapitein, blijkt namelijk helemaal niet zo'n brave broeder te zijn geweest. Mevrouw Alving (midden) heeft dit feit altijd verborgen gehouden. Links van haar dochter Regine, rechts zoon Oswald. NEDERLAND 1 tl uur De beruchte misdadiger en uitbreker Vidocq. Deel 11: Het systeem van dokter Terrier. !5 uur Spoken, een familiedrama in drie bedrijven door dë beroemde Noorse schrijver Hendrik Ibsen. 5 uur Dr. O. Jager spreekt over: Op straat een engel, thuis een duivel. NEDERLAND 2 AVRO 7.03 uur Sportpanorama. 7.30 uur Mensen en meningen over mislukking en vertraging aan de Nederlandse universitei ten in Vjoew. 8.45 uur Show van Diana Ross en haar Supremes uit de Rai te Amsterdam. 9.35 uur De vuist van Willem Duys. HILVERSUM 1 NCRV 7.30 uur Muziek rond de klok van achten (gr.) 8.30 uur Het grote podium: Werken van Serge Proko- fieff uitgevoerd door het Boston Symphony Orchestra en solisten. 10.15 uur Radiokroniek Literama over boeken, schrij vers en toneel (o.a. Jan Wolkers). 11.30 uur Moderne blaasinstrumenten en hun nog le vende oervormen. Ditmaal: de waldhoorn. HILVERSUM 2 NRU 7.35 uur Nieuwe wetenschappelijke gegevens over de aarde door drs. A. A. Manten (Radio Volks universiteit). 8.30 uur Jazz in actie. 9.30 uur De geschiedenis van het hoorspel (3). 10.55 uur (Stereo) Metro's Midnight music. 32 De volgende dag vroeg hij aan de onderwijzer of hij in het vervolg naast Ko Sol mocht zitten. De onderwijzer, die het wel goed vond, dat de ruw( goedhartige Ko en het zachte moedersjongetje Freek met elkaar omgingen, willigde het verzoek in. Freek was met Ko samen uit school gekomen, zij hadden gepraat en gelachen. Ko had een onderwijzer nagedaan, dat was komiek. In de sloten stond grauw smeltend winterijs, de weiden waren bevrijd van hun sneeuwdek. Er hing iets in de lucht van voorjaar, Freek voelde het door zidh heen tintelen en hij was nagenoeg blij. Na de nacht van zijn verjaardag was hij trouwens opge wekter dan hij de maanden daarvoor was geweest. Stil kon hij dikwijls vaders atelier binnensluipen, waarin nog niet! was veranderd. Het was daar of alles wachtte, of vader maar even was heengegaan. De penselen, de verven, het palet met mengsels, het onafgemaakte doek. Freek zat graag in zijn oude hoekje en leerde daar zijn lessen, droomde daar zijn dromen, het wal of vader dóèr het dichtst om hem was. We gaan verhuizen, zei Ko, naar Amsterdam. Tofi jongen, zo'n grote stad, 's avonds een complete illuminatie! 't Is ook prettiger voor mijn vader als we daar wonen, zie je, en moeder vindt het ook wel leuk. Freek trok zijn neus op. Ngar de stad? Bah, ik houd niet van een stad, net of de huizen op je vallen. O. dat went wel, lachte Ko, lollig juist met al dit trams en fietsen! Ik krijg ook een fiets heeft vader m« beloofd. Knal! bewonderde Freek zonder afgunst; de fiets ver zoende hem niet met de stad. Hij dacht aan de benauwing van de hoge huizen, het vieze water van de grachten, dt stof, de stadsrook en hier de weiden, de duinen, dt bomen, met dichtbij de wijde zee. Hij keek naar Ko, die een kop boven hem uitstak, onverschillig zwaaiend met zijn schooltas, de andere hand in zijn zak. 't Zou vreemd zijn als Ko weg was. Freek zei het hem ronduit. Ko lachte nog, maar zijn pientere bruine ogen blikten tersluiks naar het smalle licht gebruinde gezicht van de ander. Er was iets van twijfel in zijn blik, die hij ook uitsprak toen hij half ongelovig, half nog lachend vroeg: Meen je dat, Freekie? Geraakt keek Freek hem aan. Ik lieg toch niet. Hij kon nooit verdragen, dat iemand aan zijn eerlijkheid twijfel de. Hij verstond scherts noch mooie woorden om de woorden alleen. Moeder was niet thuis. Freek ging in de stal en voerde de konijnen. Dat was nu zijn werk. Het paardevak was leeg. Kort na vaders dood had moeder Joep van Bom verkocht. Wat moesten ze nu nog met een paard beginnen? Er waren verschillende dingen door moeder weggedaan of veranderd, maar Joep van Bom was een levend wezen; Freek kon zijn moeder maar moeilijk vergeven, dat zij daar zo luchtig overheen stapte en stilletjes had hij dikwijls om het dier gehuild. De zachte neusjes van de konijnen gingen strelend langs Freeks handen. Hij kende de dieren en zij kenden hem. Zacht noemde hij hun namen: Moppie, Doppie, Poppie en Flop- pieVader had die namen nog bedacht. Hij bleef kijken terwijl zij schielijk mummelden, draaide zich dan om en ging de duiven voeren: Woutertje en Dame, gewone houtduiven door vader tot vertrouwelijkheid ver lokt. Ze kwamen om zijn hoofd fladderen, zetten zich op zijn schouders en handen, pikten gretig de graantjes, die hij voor hen neerwierp. Freek bedacht ineens dat hij als kleine jongen vaders hoed eens als nestje in de pereboom had gehangen, in een onbe waakt ogenblik toen er een ladder juist tegen de stam aanstond. Maar vader was niet boos geworden. Hij had de hoed laten hangen en toen er die volgende lente werkelijk een nestje in werd gevlochten had Freek zich zeldzaam trots en gelukkig gevoeld. Onwillekeurig zuchtte hij, rechtte met een ruk zijn slanke rug. Door de warandedeuren stapte hij naar binnen, ging het atelier door. de gang over en had zijn hand al op de kruk! van de huiskamerdeur, toen hij hoorde dat moeder was thuisgekomen, maar zij was niet alleen. Freek herkende de stem van dokter Wegen en een plotseling gevoel van onheil maakte dat hij luisterend bleef staan. Je moet nu toch eindelijk de knoop eens doorhakken Nora, zo gaat het niet langer, dat moet je zelf zien. Je mai was niet schatrijk en aan de verkoop van zijn doeken zal al heel gauw een eind komen, je bent er nagenoeg doorheen. (Wordt vervolgd) VEEL.KEOS HES OE APb) DS CU6- NIET. WE OP LEUNING Her punt ooow eu hebben vje '■fsJOVQZLE- viNe€>ra*£ET pe piloot oeuicr opeen enoFue en B£KJC WELT 2/CH PLOn=>eUNG> COOEl DEBOOEM HZAJ'T eqy/P zmpeu. KA1HO VVVAVOiMl I Hilversum I. «02 m. NCRV: 10.20 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Op de man af. praatje. 10.05 Muziek en dienst. Informatief pro gramma: A. Kerkorgelconcert; B. Klassieke gewijde muzielc (gr.) 19.30 Stereo: Lichte gram- mofoonmuzlek. 20.05 Stereo: Metropole orkest. 20.30 Boston Symphony Orchestra en solist, (opn.) 22.15 Over boeken, schrijvers en toneel. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.50 Stereo: NCRV Vo caal ensemble. 23-10 Stereo: Pianorecital. 23.30 Moderne blaasinstrumenten, muzlkkl* lezing. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n. 298 m. AVRO 17.50 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind u door- praatje. 18.30 De tafel van (half) zeven: gevarieerd pro gramma. 19.30 Nieuws. 19.3.' R.V.U.: Nieuwe wetenschappe lijke gegevens Inzake de aar de. NRU: 20.05 Joodse Kunst of Kunst van Joden, klank beeld. 20.30 Jazzmuziek. 21.00 Licht muziekprogramma. 21.30 De geschiedenis van het hoorspel: documentaire. 22.15 Lichte grammofoonmuzlek- 22.20 België Nederland, een programma van de Bond zon der Naam. 22.30 Nieuw». 22.40 Actualiteiten. 22.50 Stereo: Ge varieerd muziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VWAVOM) Nederland I. NTS: 18 50 Plpo de clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 10.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. CVK/I- KOR/RKK: 29.06 Kenmerk, de wekelijkse Informatierubriek over kerk en samenleving. NCRV: 19.31 Vidocq. polltle- feullleton. STER: 19.56 Recla me. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 In kleur: Documentaire over Het Leger des Hells. 20.35 Spoken, toneelstuk van Henrlk Ibsen. (prod, intertel). 22.00-22.25 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Pl po de clown. STER: 18.56 Re- .clame. NTS: 19.00 Journaal. AVRO: 19.03 AVRO's sportpa norama. 19.30 Vjoew, program ma voor de Jeugd. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Recla me. AVRO: 20.20 AVRO'S Tele- vlzler. 20.45 De Surpremes. showprogramma. 21.35 Voor de vuist weg. NTS: 22.40-22.45 journaal. BLEGIë Nederlands progr. kanalen 2 en 10. 19.25 Passe-partout: Franse les: herh. les 16, les 17. 18 55 Zandmannetje. 19.00 De wereld Is klein: Rouw over Ball, documentaire. 19.27 Voor filatelisten. 19 42 Openbaar Kunstbezit. 19.54 Meded. en weerber. 20.00 journaal. 20.25 Macbeth, naar het treurspel v. Shakespeare. 22.05 Gastprogr.: De Liberale gedachte en actls. 22.35 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VAN AVOND I. Peter Tsjalkowsky: 1. Concert voor plano en orkesi nr. 1 In bes kl. t. op. 23, John Ogdon, plano. 2. Symphonls tn kl. op. II. Dlmltrl SJostakowitsjConcert voor viool en orkest op. 99. Davld Olsterach, viool. RADIO MORGl A Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Stereo: Klass gram. muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Volksmuz. uit Normandlé. 8.00 Nws. 8.11 NCRV-lled. 8.14 Stereo: Gewijde muz. 8.30 NWS. 8.32 Voor hulsvrouw. 9.15 Klass. gram. muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Verkennin gen voor Uppsala, gesprekken. 10.35 Stereo: Radio Trombone kwartet. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. KRO: 12.00 Gevar. Rrogr. (pl.m. 12.22 WIJ van het ind; 12.26 Voor land- en tuin bouw: 12.30 Nws. 12.41 Actuali teiten). 14.03 Schoolradio. 14.3C Muzikaal middag magazine. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Over- helcsvoorl. 17.10 Voor de kin deren. it.oo Volksliedjes. 19.20 Ultz. v. d. C.P.N. Hilversum n. 218 m. AVRO: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7-54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Ra diojournaal. 8.20 Stereo: Lichte NRU: 9.00 Ultgebr. reportage. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Alt-mezzo en plano. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tulnb. 12.29 Voor de land bouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NRU: 13.30 Muziek van ncder- landse componisten. 14.25 Rostrum of Composers: Inter national forum met moderne muziek. AVRO: 15.00 Oog om oog. hoorspel. 15.35 Stereo: Re ligieuze koorwerken van spaanse componisten (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Kerk orgelconcert. 16.25 Voor de jeugd. 17.15 Dixlelandmuzlek (•gr.) 17.30 Lichte grammofoon- VARA: 9.00 Nws. 9.02 NAR: Onze Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. 10.00 Nws. 10.02 Klink-klasr. zonder nonsens. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Voor tieners. 13.00 Nws. 13.02 Gevar. platenprogr. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 16.02 Er - Jee - Em -Drie. 16.00 Nws. 16.02-18.00 Licht platenprogr. (17.00 Nws.). TELEVISIE MORGEN Nederland I. NTS/NOT: 10.20-12.00 School tv. Belgle: Nederlands progr. kan. 2 en 10. 14.06-19.10 School-tv. *an Bontekoe Want vlees is rijk aan waardevolle eiwitten. Bovendien, vlees is goed voor de lijn.Vandéérvlees uw hoofdschotel, elke dagl

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6