"Radicalen in CHU en ARP blijven nog in eigen partij r GRATIS STERCOCOS CATALOGUS Bommen bij ambassades: geen spoor van daders de echte VS* griepbestrijder Nederlanders slaags met Belgische rijkswacht U/lllf/ii/1/lÜW direkt Jongeren schreeuwen (met prof. De Graaf) Johnson moordenaar d Ic PIHlirnn worclt u op tv' gepresenteerd. llUull DU Stuur een briefkaart aan: Arrestatie in zedenzaak OOK IN LONDEN EN TURIJN alles goed en wel Accountant O. op vrije voeten MAANDAG 4 MAART 1968 Groep-Aarden groeit Weinig bedankjes Voor Pasen bestuur 8elt gge^ mi he v wi e si wa is w 'Olgt President Johnson heeft dit weekeinde een korte vakantie gehouden in San Juan. De spor tief geklede Lyndon, met op zijn arm kleinzoon Patrick Lyndon Nugent, bij aankomst op het vliegveld aldaar. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De radicalen in ARP en CH[U zullen voorlopig in hun eigen partijen blijven ijveren voor een vooruitstrevende koers. Ondanks sterke sympathieën voor de vrijdagavond op gerichte partij van katholiek-radicalen, zien zij thans, geen aanleiding zich daarbij aan te sluiten. Dit bleek zaterdag in Utrecht na afloop van de vergadering van de Werk groep van Christen- Radicalen. De nieuwe radicale partij, die ge leid wordt door oud-minister Bo- gaers, heeft in het weekeinde onge veer driehonderd adhesiebetuigingen van katholieke radicalen ord"angen, van wie de meesten zich ook als lid cpgaven. Vooral in Brahant schijnt de Bogaers- aanhang snel te groeien. Daar is deze week nog de opriermng van een provinciale kerngroep van uitgetreden KVP-radicalen te ver wachten Het hoofdbestuur van de KVP heeft zaterdag in Baarn het ooi stel van de vier wijze mannen i'Cals, Romrne. Maenen en Van Rijeke- vorsel) met betrekking tot de sa menstelling van het nieuwe dagelijks partijbestuur overgenomen. Dit bete kent, dat de drie plaatsen in het da gelijks bestuur, die aanvankelijk aan de nu uitgetreden radicalen Bogaers, Jurgens en Van Ruiten waren toege dacht, zullen worden bezet door KVP- radicalen die ae partij trouw zijn gebleven. De groep-Couwenberg in de KVP, die actief is in het zogenaamde De mocratisch Centrum Nederland, heeft z'n beslissing over eventuele uittre ding uitgesteld tot uiterlijk 30 maart. Een deel van de groep heeft voor zichzelf al tot uittreding besloten, een ander deel wil nog afwachten. De groep-Couwenbuerg poogde in Am- a werkende krachtig ook in voordelige gezinsverpakking Ion rijk h d cola nsd: r: la ,n v mot leut d nt Dij nu De ft hi iter het -avoL lern d e z UTRECHT Ongeveer 700 jongeren, grotendeels studen ten hebben zaterdagmiddag naar hartelust beledigingen uitgeschreeuwd aan het adres van president Johnson tijdens een Vietnam-demonstratie. Dat mocht want zij hadden daarvoor toestemming gekre- geu van de autoriteiten. Qp de borden die werden meege dragen stonden leuzen als „Wij eisen woo het recht Johnson oorlogsmisdadiger te noemen", „Delf 'gauw een graf ard^ Johnson", „Hoe kan een oorlogsmis dadiger een bevriend staatshoofd zijn". Er waren ook spreekkoren zo- Johnson moordenaar" en op de wijs van „vader Jacob" werd gezon- ;en „Johnson, moort gij nog, alle lommen vallen op Hanoi". IQ Uitdaging idii in J7EN UTRECHTSE hoogleraar is bly dat studenten in opstand komen tegen wat hfj noemt de smerige oor log in Vietnam. Vervolgens acht hy bewezen dat president Johnson oor logsmisdaden heeft gepleegd. Wy achten dit een gevaarlijk woord gebruik. Het woord opstand wekt as- Bociaties met de bomaanslagen op enkele ambassadegebouwen in Den Haag. Opstand en anarchie gaan niet zelden samen. Ook de veroordeling van Johnson met een beroep op het zeer eenzijdig sa mengestelde Vietnamtribunaat, dat zelfs met dat van Neurenberg wordt vergeleken, wijst op een bedenkelijke aanpak van een droevige zaak. Het beëindigen van de oorlog in Vietnam moet allen - niet alleen de studenten ter harte gaan. Het doel mag echter nooit de middelen heili gen, waarnaar de laatste tijd steeds openlijker wordt gegrepen. Zelfs al kan men zich niet ontworste len aan een eenzijdige kijk op een in derdaad smerige oorlog, dan dient men toch te waken tegen het aan zetten tot daden die een uitdaging zijn van het wettige gezag in eigen land. De politie liet de jongeren rustig hun gang gaan. Wel was een klein legertje pölitiefotografen op de been. Zij waren druk in de weer met bet fotograferen van jongeren die bor den of spandoeken meedroegen met beledigende leuzen. In de brief aan de officier van jus titie, die de organisator van de de monstratie Rob van Gemert, op de stadhuistrappen voorlas, wordt ge protesteerd tegen het feit, dat prof. Delfgaauw niet, maar studenten wel voor hetzelfde feit worden vervolgd. Grootste schandaal De demonstratie eindigde in de Buurkerk, waar de protesterende jongeren onder meer luisterden naar een toespraak van prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de ethiek aan de rijksuniversiteit in Utrecht. De hoogleraar noemde Johnson openlijk een oorlogsmisdadiger. Hij trok fel van leer tegen de Vietnam- politiëk van de VS. „Ik ben 'blij, zo zei hij, dat de studenten zijn opge staan tegen het grootste schandaal van deze tijd, de oorlog in Vietnam, waar de Amerikanen bezig zijn 'het land van zijn Vietnamezen te be vrijden". Volgens hem is het bewijs geleverd, dat Johnson en zijn mede werkers, gemeten naar de maatsta ven van Neurenberg en Tokio, oor logsmisdrijven plegen in Vietnam. Prof. De Graaf betoogde dat rap porten 'hebben aangetoond, dat de Amerikanen in september van het vorig jaar eerst met B 52 bommen werpers 540.000 kilo 'bommen boven Vietnam hebben afgeworpen en la ter door dezelfde vliegtuigen pam fletten voor de bevolking zyn ver spreid. Daarin stond: gij weet nu wat een B 52 kan doen. Maak dat ge wegkomt, anders volgt een snelle dood. T ribunaal Hij is wel van oordeel, dat een vre de in Vietnam nog mogelijk is. Maar dan moet Amerika onder meer zijn 'bombardementen stopzetten, het be vrijdingsfront erkennen en vrije ver kiezingen toestaan. Prof De Graaf toonde zich verheugd over het initia tief van de drie Nederlandse christe lijke studentenverenigingen,' die de regering hebben gevraagd de vol gende zitting van het Vietnamtribu- naal in Nederland te houden. Prof, De Graaf keerde zich ook te gen de Nederlandse regering. „Inder tijd heeft de regering twee moties aangenomen tegen de oorlog in Viet nam. Men wist toen nog niet alle fei ten, maar zelfs Oe Thant is hiervan nu op de hoogte gesteld, aldus de professor, die van mening is, dat het nu de hoogste tijd wordt dat de re gering eens tot a'ktie overgaat. „An ders zullen wij haar uitspraken niet ernstig moeten nemen", zo zei hij. hem de KVP om te vormen tot een gedeconfessionaliserde partij die enigszins „links van het centrum" zou moeten gaan staan. De groep heeft een uiterst kleine aanhang. Uit een mededeling die de Werk groep van Christen-Radicalen zater dag na afloop van de vergadering in Utrecht deed, blijkt duidelijk, dat het uittreden van de groep-Bogaers- Aarden uit de KVP thans geen vérgaande consequenties heeft voer de positie van de radicalen in ARP. en CHU. De werkgroep besloot tot „geïntensiveerde voortzetting" van zijn taak: het streven naar omvor ming van de eigen partijen tot pro gressief- politieke groeperingen. „Wat de KVP betreft", aldus de mededeling, „moet worden geconclu deerd, dat een grote groep radicalen uit die partij tot de slotsom is geko men haar werk binnen de KVP niet langer te kunnen voortzetten. Aangezien vorig jaar mei werd vastgesteld dat de christen- radica len, die samen een werkgroep vor men, elk op de voor he nmeest geschikte manier zouden proberen hun idealen te verwezenlijken, heeft het gebeuren binnen de KVP en ook de stichting van de nieuwe partij van radicalen op dit moment geen directe gevolgen voor de radicalen binnen de andere partijen". Vertrouwen Een andere conclusie was, dat de radicalen van de groep-Aarden een zeer belangrijke bijdrage zullen gaan leveren aan de verwezenlijking van de gedachten die in de Werkgroep van Christen- Radicalen leven. Tijdens de vergadering werd dan ook vastgesteld, dat „de onderlinge sterke solidariteit en het onderlinge vertrouwen, die van het begin af aan in de werkgroep aanwezig zijn ge weest, nog steeds bestaan". „De werkgroep zal in de toekomst blijven functioeren als een ontmoe tingspunt en een ideeëncentrale en tevens als actiegroep voor politieke vernieuwing in ons land. De werk groep is van mening dat opschorting van het gesprek in de groep van Achttien een verstandig besluit is ge weest. Op een congres van christen- radi calen op 1 juni zullen de verdere gebeurtenissen in de confessionele partijen centraal komén te staan", al dus de mededeling van de werkgroep. De werkgroep bestaat nu uit vier soorten radicalen: de Bogaers-radi- calen, de AR- en CH-radicalen en de radicalen die in de KVP zijn geble ven. Drie vertegenwoordigers van laatstgenoemde stroming woonden de Utrechtse vergadering bij. De AR-radicalen nemen nog steeds het standpunt in, dat het overleg van de Achttien definitief dient te wor den stopgezet. Zij zien niets meer in voortzetting van het gesprek met een KVP die het grootste deel van haar radicale aanhang kwijt is. De CH-radicalen delen, zij het iets minder geprononceerd, deze mening. Zij beschouwen de resolutie, die de algemene vergadering van de Unie op 16 december over de samenspre- king met KVP en ARP aanvaardde, als vervallen. Er is thans, zo zeggen zij, een „afkoelingsperiode" nodig om na te gaan hoe de interne ontwikke ling binnen de partijen verloopt en welke gevolgen de breuk in de KVP 1 zal hebben. De AR-radicalen hebben hun I standpunt inzake het overleg van de Achttien aan de partijleiding kenbaar gemaakt en nemen thans een af wachtende houding aan. Eén van hun woordvoerders, drs. D. Kuiper, uitte zaterdag voor de tv zijn waardering voor het genuanceerde betoog van AR- fractieleider mr. Biesheuvel in de Tweede Kamer. Bestuur KVP De partijraad van de KVP hoopt voor Pasen een nieuw partijbestuur, en dagelijks bestuur te kunnen kie zen. Over de kandidaatstelling zal het zittende bestuur „terstond" in contact treden met de radicalen die de KVP trouw zijn gebleven, zo heet het in een communiqué, dat zaterdag na afloop van de vergadering van het KVP-bestuur in Baarn werd verstrekt. Kritiek levert de KVP-leiding op hen die uitgetreden zijn, maar hun zetels in parlement, gemeenteraden of provinciale staten niet ter beschik king hebben gesteld. „Verwacht had mogen worden, dat zij dit wél hadden gedaan. Temeer nu de ontwikkeling blijkt te leiden tot de oprichting door de uitgetredenen van een nieuwe partij. Deze nieuwe partij blijkt een ander uitgangspunt en bindend kader te kiezen dan de kiezers bekend was toen zij op de KVP-radicalen stem den. Het partijbestuur vertrouwt erop dat dit ook door hen, die terza ke nog geen beslissing genomen heb ben, zal worden ingezien". De aftredende KVP-voorzitter mr. Aalberse deelde mee, dat het uittre den van de groep- Bogaers-Aarden in het geheel niet geleid heeft tot mas sale bedankjes. „Er zijn wel spontane adhesiebetuigingen binnengekomen en er" heerst in de partij een sfeer van „nu gaan we aan het werk". Het KVP-bestuur betreurt, dat de tègenstellingen tussen christen-de mocraten en radicalen in de partij niet konden worden overbrugd. De resoluties van Arnhem dienen echter zonder voorbehoud te worden uitge voerd. Het Democratisch Centrum Neder land, waarin de groep-Couwenberg de toon aangeeft, heeft gisteren besloten met de nieuwe partij van Bogaers- radicalen én met D'66 te gaan praten over „een nieuwe partij- formatie". Grens gesloten voor betogers WUUSTWEZEL Aan de Belgisch-Nederlandse grens post te Wuustwezel is het zater dag tot een vechtpartij geko men tussen Nederlandse jon geren en de Belgische rijks wacht, waarbij verscheidene personen, onder wie een Bel gische douane-beambte ver wondingen opliepen. Het incident ontstond nadat drie Nederlandse autobussen, die op weg waren naar een Vietnam-betoging in Brussel, aan de grenspost waren te ruggestuurd. De ruim honderd inzit tenden probeerden daarop te voet de grenspost te passeren. Bij een vecht partij die ontstond met de rijkswacht, werd onder meer schade toegebracht aan het Belgische doua nekantoor. Een aantal Nederlandse jongeren werd opgebracht, doch later op de dag weer vrijgelaten. Ultimatum Een der België-gangers vertelde la ter bij terugkomst in Amsterdam dat één van hen gewond is geraakt en met een hersenschudding naar een Belgische kazerne nabij de grens Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. werd vervoerd. Hij vertelde dat de commandant van de rijkswacht hen het ultimatum had gesteld, dat zij om twee uur bij de grenspost verdwenen moesten zijn, anders zou er worden opgetreden. Vier van hen kregen toestemming om bij het douanekan toor te blijven wachten op berichten over de gewonde jongeman. Volgens de demonstrant was op het moment dat het ultimatum afliep, niemand in de buurt. Ondanks de toestemming om te blijven, werden hij en de drie anderen op last van een Belgische politieofficier toen aangehouden. De foto's die hij tijdens het incident had gemaakt werden be licht, terwijl vermoedelijk ook de bandopnamen van een andere ar restant onbruikbaar werden gemaakt. Omdat hij volgens zijn zeggen wei gerde een verklaring te tekénen wer den toen ook zijn twee fototoestellen in beslag genomen. Na tussenkomst van de comman dant van de rijkswacht werd de zaak weer ongedaan gemaakt en werd hij, samen met een mede-arrestant weer vrijgelaten. De twee anderen, die naar de kazerne waren gebracht, werden aan de grens afgeleverd, sa men met de gewonde jongeman en zijn twee begeleiders. Grenzen dicht Aah alle Belgische grensposten werd zaterdag streng toezicht ge houden. Alle voertuigen met beto gers, op weg naar Brussel, werden teruggestuurd. De betoging zelf, die die middag in Brussel was georganiseerd door het Belgische nationale Vietnam-co- mité, had een rustig verloop. Na af loop ontstonden echter vechtpartijen tussen betogers en politie bij de Amerikaanse ambassade. Hierbij werd een tiental politiemannen ge wond, van wie drie ernstig. DEN HAAG De twintigjarige sol daat D. H. N, is zaterdag gearresteerd in verband met het omvangrijke zeden- schandaal in Den Haag. Samen met twee vrienden had hij een week geleden enkele meisjes verkracht. De soldaat keerde daarna niet naar zijn onderdeel terug. Hij is een week lang voortvluchtig geweest. Zijn mede daders konden al eerder worden inge rekend. (Vervolg van pag. 1) De Spaanse ambassadeur in ons land, de heer Angel Sanz-Briz, heeft meegedeeld dat minister mr. J. M. Aj H. Luns hem heeft opgebeld om zijn „excuses voor de aanslag aan te bie den. Minister Luns informeerde tele fonisch naar de aangerichte schade en verzekeTde de Spaanse diplomaat dat dit voorval door de Nederlandse regering wordt betreurd. Hij deelde mee, dat de justitie een onderzoek instelt. Niettemin heeft de ambassa deur aangekondigd pro forma een protestnota te zullen indienen. Tweede explosie Op liet moment dal het onderzoek op het Lange Voorhout op gang kwam, explodeerde bij de Griekse ambassade in de Alexanderstraat ook een bom. De schade daar was veel aanzienlijker. Een stuk deur en het onderste gedeelte van de deurpaneel waren weggeslagen. In 'de hal ontstond een grote ravage. Meubilair werd door elkaar gesmeten en tien tallen ruiten sneuvelden. In een om trek van nteer dan zestig meter vond men brokstukken terug. Van een advocatenkantoor aan de overkant van de brede Alexan derstraat werden eveneens ruiten vernield. De explosie werd gemeld door een jongen en meisje, die in de omgeving van de ambassade wandelden en de knal hadden gehoord. Ir het pand waren aanwezig: de huisbewaarder, de zaakgelastigde en de voorlich tingsattaché van de Griekse ambassa de in Brussel, die sedert de ambassa deur ons land heeft verlaten, ook voor de Griekse ambassade in Den Haag werkzaam is. Niemand van hen werd gewond. In de tuin van de am bassade en rond het gebouw werd naar eventuele andere bommen ge zocht, maar er werd niets gevonden. Op het hoofdbureau kwam een anoniem telefoontje binnen, dat de volgende bomaanslag op de Ameri kaanse ambassade aan het Korte Voorhout zou worden gepleegd. Het gebouw werd daarom onder perma nente politiebewaking gesteld. Derde explosie Drie uur na de ontploffing bij de Griekse ambassade, om half vijf, snelde de politie naar de kanselarij van de Portugese ambassade aan de Wasscnaarseweg. Een daar eiyilode- rende bom veroorzaakte eveneens gro te schade. Vele ruiten, ook van een naastgelegen pand, sneuvelden en van een muur werd een stuk afgesla gen. Het gebouw is 's nachts onbe woond. Omstreeks half zes kreeg de politie een tweede anoniem telefoontje, dat op de woning van de Portugese am bassadeur een bomaanslag werd be raamd. Zes agenten doorzochten voor alle zekerheid de villa op de hoek van de Carnegielaan en Tolweg van boven tot beneden. Het personeel werd gewekt, dat aanwijzingen gaf, Ook de tuin werd doorzocht. Èr werd niets gevonden. Het hoofd van het parket van de officier van justitie in Den Haag, mr. W. A. Rosingh, stelde zich persoonlijk op de hoogte en gaf aan- i wijzingen bij het opsporingsonderzoek. Ook de directeur van het gerechte lijke natuurwetenschappelijk labora torium prof. dr. W. Froentjes verscheen ter plaatse. Later stelde htij nog enige deskundigen van zijn laboratorium ter beschikking, die mi nutieus op de plaats van de explosies de straat afzochten naar sporen. Men vond onder andere een stukje plastic, een restje vloeistof, een paar touw tjes en enige andere attributen die voor het onderzoek van belang kun nen zijn. Ook nam men enige straatstenen mee waarop zwarte aanslag was te zien. Deze sporen kunnen van essentieel belang zijn omdat van geen van de drie bom aanslagen zioh getuigen hebben ge meld. Wel werd bij de Spaanse am bassade een grijze Volkswagen gesig naleerd. Deze wagen werd later door de Voorburgse politie aangehouden, maar de bestuurder een student bleek een nieuwsgierige, die de toe loop bij de Spaanse ambassade had gadegeslagen. Volgens Ass. Press was het de 19- jarige Erik Zwitser, lid van de „Peking-gezinde Rode Jeugd-groep". Hij zei nergens mee te maken te heb ben, beweerde dat anarchisten er de hand in zouden hebben, maar wist wel te vertellen dat de bommen zelf gemaakte metalen cilinders waren met een chemische ontsteking. Een woordvoerder van de Griek se ambassade zei het onwaarschijn lijk te vindert dat zijn regering een protestnota zal indienen. „Dit heeft het Nederlandse volk niet gedaan. Het is het werk van terro risten." Hij merkte nog op dat de wordt echter nooit enige aandacht geschonken. Verontschuldiging Naar aanleiding van de gepleegde bomaanslagen heeft de chef van het protocol van het ministerie van bui tenlandse zaken mondeling aan de ambassadeurs van Spanje en Portu gal en aan de tijdelijk zaakgelastigde van Griekenland meegedeeld, dat de Nederlandse regering het gebeurde ten zeerste betreurt. Tevens is aange boden de geleden schade te vergoe den. Een 'diepgaand justitieel onder zoek is gaande, aldus deelde het mi nisterie mede. Het afgelopen weekeinde werden ook bomaanslagen in Londen en Tu rijn gepleegd. In de Engelse hoofdstad deed zich gistermorgen vroeg een explosie voor bij een ge bouw waarin een club en woonver blijven van Amerikaanse officieren zijn gevestigd. Volgens de eerste be richten sliepen er ongeveer honderd personen, maar niemand werd ge wond. De Londense politie deelde gisteren verder mee, dat er ruiten gesneuveld zijn van het gebouw van de Spaanse ambassade in West-Londen en dat van de Westduitse ambassade daar vlak naast als gevolg van een ont ploffing die zich gistermorgen vroeg heeft voorgedaan. Niemand werd ge dood of gewond. Een deur van het Westduitse ambassadegebouw is beschadigd. Volgens de politie was er een ontplofbare lading geplaatst te gen de deur van de tuin van de Spaanse ambassade. BERLIJN Rudi Dutsehkc, de links radicale Duitse student die on langs in Amsterdam het woord heeft gevoerd heeft verklaard dat hij de recente acties in Nederland „uitste kend" vindt, maar dat hij de oprui ende zin niet heeft uitgesproken die men hem heeft toegeschreven met betrekking tot deze bomaanslagen. Hij zou op de meeting van 21 februa ri in Amsterdam hebben gez.egd dat „er in de maand maart in de Euro pese steden aanslagen zouden worden gepleegd op ambassades van dicta- 1 tuurstaten. daaronder begrepen de marxistische, „ik heb deze zin niet De Koninklijke familie houdt reünie in Lech, om daar meteen van een wintervakantie te ge nieten. Bij aankomst voor hotel Post werd zij door de directie verwelkomd. Van links naar rechts zijn op de foto zichtbaar de heer Van Vollenhoven, prin- ses Christina, prins Hugo Carlos, prinses Irene, prinses Margriet, prins Bernhard, koningin Julia na en juist nog zichtbaar) prin ses Beatrix. Kroost vim Göbbels (7) Een paar vragen aan al mijn bestrijders: 1. Weet iemand een beter systeem dan het nu in zwang zijnde in Zuid- Afrika? Het is toch duidelijk gebleken dat in bijna alle Afrikaanse staten wanorde of erger heerst en de „demo cratie" in dictatuur veranderde. 2. Waarom neemt men Zuid-Afrika kwalijk wat men bij andere landen door de vingers ziet? Men denke hier bij aan de 150.000 Aziaten uit Kenia, die Engelse paspoorten hebben en toch niet worden toegelaten in het Enge land, dat uit afschuw voor Zuid-Afri ka het geen wapens wilde leveren. 3. Waarom laat men, als het Z.A. betreft, dingen toe die men nooit zou toelaten t.o.v. andere landen? De „teach-in van Wereldkroniek nam „bij wijze van uitzondering" een stuk op, waarin ik voor leugenaar word uitge kreten. Maar auteur en adres van dit stuk zijn de redactie niet bekend. Hij.' komt uit „een grote stad in Zuid-Afri- Wat tenslotte de inzending van drs. Speelman betreft: Duitse vrouwen zullen zich ook wel aan blanke solda ten verkocht hebben, maar het ging over halfbloeden en hun behandeling in Duitsland, en dat heeft wel met, apartheid te maken. Ik baseer brij t.o.v. Rusland niet op bezoeken, maar o.a. op het schrijversproces. Mag dit? Dat de Job Reservation Act niet- blanken uit geschoolde beroepen weert, is een onwaarheid. Er zijn tal van scholen, waar de Bantoes op kosten van de regering voor allerlei beroepen worden opgeleid. (Zie: Year book 1967, blz. 104-111). Een opmer king van één parlementslid mag niet als de algemene denkwijze worden aangenomen. En verder: mag men in tal van com munistische landen soms wel zonder uitdrukkelijke toestemming van de overheid het land verlaten? Mae een landsbestuur misschien zelf uitnraken wat het geschikt acht voor de inwo ners, vooral waar het zoveel onderont wikkelden betreft? Of moet men dit eerst aan drs. Speelman c.s. vragen? En wat verboden boeken betreft: de lijst voor de republiek Ierland omvat er ruim 8000. Waarom hoort men dit nooit? Discriminatie ten ongunste van Zuid-Afrika! Den Haag Dr. F. C. Dominicus Defensie (2) De heer J. Wassenaar is bang dat we teveel op defensie gaan bezuinigen. Maar kunnen we eigenlijk wel ooit genoeg op defensie bezuinigen? Mogen we als christen aannemen dat het Gods wil is om ons tot de tanden toe te bewapenen, om hiermee eventueel later een ander schepsel Gods te ver nietigen? Wordt het geen tijd dat we eindelijk eens leren om ons vertrouwen volko men op Hem te stellen en zo God eindelijk eens te laten weten dat we nog steeds geloven, dat Hij almachtig is? Misschien vindt men dit „dom vrouwengepraat", maar wat hebben we dan na 2.000 jaar christendom be reikt? Laten we het eindelijk eens an ders gaan doen. Rijswijk (ZH) Mevr. J. v.VIiei ambassade na ieder weekeinde wel I uitgesproken, maar onderschrijf deze enige dreigbrieven ontvangt. Daaraan acties wel", zo zei hij. ZWOLLE De vijftigjarige Utrecht se accountant O., die wordt verwacht van verduistering van 25.000, is na verhoor op vrije voeten gesield. Ook zou hij valsheid in geschrifte hebben gepleegd, waardoor andéren 750.000 gulden schade hebben ondervon den. Hij wordt tenslotte verdacht van e enpoging tot oplichting voor een be drag van ruim een half miljoen gplden. Vanwege het eerste delict zat O. vorig jaar in Zwolle al twee maanden in voor arrest. De Utrechtse politie houdt zich thans met de laatste affaires bezig. Hij werd eind vorige week verhoord in verband met het feit dat hij pogingen deed om naar Tanzania te emigreren, Puertoricanen hebben gisteren fel betoogd tegen de aanwezigheid van president Johnson op de luchtmacht basis Ramey. tj,

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5