Leidse brandweer is 25 jaar "beroeps" Wie is bang voor de grote sterke Mercedes-Benz Diesel Ernstig ongeluk op Kanaalweg WEEKAGENDA Leidenaar met hamer neergeslagen en daarna beroofd Voorschotens Benvenuto werkt zich weer omhoog 1 FORUM OVER 1 BUITENLANDSE POLITIEK Bonaparte Jongen in sloot verdronken Hoofdbrandmeester Van der Kraan jubileerde Autospiiiterij moet sluiten ..Kom over de brug" in Zuidwest 2 NIEUWE DIESELS! (financieel) Voorschoten beecheniul door Monnmenteinvet Moeilijkheden mei nieuwe tuinen iieuwe leidse courant MAANDAG 4 MAART 196 LEIDEN De studentenvercni- ing Sanctus Augustinus houdt op woensdag 6 maart om acht uur 's a- onds een politiek forum over „De utonomie van de Nederlandse rege- [ng in de buitenlandse politiek" in >t (tijdelijk) verenigingsgebouw ooigracht 69. Het forum is tevens edoeld als voorbereiding op het istrumcongres dat op 1 en 2 mei ordt gehouden onder de titel „Ne erland: Klein Duimpje?". Het forum wordt geleid door RO-medewerker Jacques Grijpink; leden zijn mej. G. F. H. M. Kok CVP), mr. dr. C. Berkhouwer rVD), dr. ir. A. P. Oele (PvdA) en e heer J. H. Moerkerk (D'66). Aan de orde komen vragen als: ouden onze politieke partijen zich iet te zeer afzijdig van de buiten- indse politiek? Wordt de buiten- indse politiek soms niet misbruikt jr binnenlandse schermutselin- a? Zijn Nederlandse initiatieven inzake Vietnaim, erkenning van DDR, China in de VN, ontwikke- ïgshulp) zinvol? Waarom is de re ling jo autonoom in de buiten- ndse politiek? Hoe kunnen we ko en tot een vredespolitiek? Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Gilles boost D Maingay en G A Mesdag; Ger- tje dv J van Egmond en F van oorbergen; Willem Cornelis Pieter T Vet en E Kastelijn; Jacob zv O I Kol en C J H M Broekhof; Dirk ihannes zv H Baan en S Flaman; ijnand zv W Rijsdam en J de wij; Jeroen Joris zv P F van Loon i C H Schoenmaker; Maria Peter jimond zv P van Aanhout en L F Honsbeek. Overleden: P Berkheij 84 jr; J F ;1 78 jr, wed van W Kuenen; C B riehuis 75 jr, wed van A L Becker; Swaak 69 jr echtgenote van G van osten; J van der Steen 60 jr; J :e 7 jr. UN-DÉUX-TROIS VOILA! KEIJZER TAPIJT EEN NYLON TAPIJT KAMERBREED m POSTBUS 39- HILVERSUM LEIDEN Doordat een 56jjarige Leidenaar zaterdagmiddag tegen vij ven de voorrangsregels negeerde door met zijn auto, komend van de Melchior Treublaan linksaf de Ka naalweg op te stuiven, ontstond een ernstige botsing ,die resulteerde in zes gewonden en drie vernielde auto's. De auto van de Leidenaar botste eerst tegen een op de Kanaalweg in de richting van de Wilhelmina- brug rijdende auto' bestuurd door een 41-jarige stadgenoot. Deze auto maakte door de klap een draai naar links en botste vervolgens vrijwel frontaal tegen een uit de richting Wilhelminabrug komende 2 CV, be stuurd door een 21-jarige Hagenaar. De 21-jarige Hagenaar werd ern stig gewond; hij liep onder meer in wendige kneuzingen en bloedingen en hoofdwonden op; zijn drie-mede- inzittenden kregen verwondingen aan het hoofd. De 41-jarige Leide naar brak een knieschijf; de ver oorzaker van al deze ellende brak zijn neus, terwijl hij een duim bles seerde. De drie auto's werden ernstig ver nield. KATWIJK AAN ZEE De in Mu- sica gehouden bazaar van de Kat- wijkse tennisvereniging heeft zater dag erg veel belangstelling ondervon den. De bezoekers vermaakten zich kostelijk. Voor de pop werden meer dan zeshonderd namen ingediend. L)e naam, Lionette, werd echter maar door één inzender geraden. de Maandag 4 maart EGSTGEEST gebouw St. Willibrord. bjngeesterweg 43. 7 uur: wedstrijden aes- en herenkappers en junioren 19 jaar (techn. artistieke sectie van Kath. Kappersbond. EGSTGEEST Gemeentecentrum tweg, 8 uur: Stichting Huishoudelijke Gezinsvoorlichting, nieuwe recreatie- em bieden in Nederland, Kon. Ned. Hel- ■maatschapplj. Dinsdag 5 maart 'ardoeza. Doezastr., 8.30 a fpunt. Itarlhn hadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds len d. Gemeenten. het Ireestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. itgratlecentrale. toffiekamer Den Burcht, 4 tot 5 uur: eptie personeelsver, Reinigings- en Ont- ettingsdienst. t.g.v. 20-jarig bestaan, 8 feestavond. OEGSTGEEST Langevoort 44, 8.15 r. Ver vrienden van het Lied, concert ren jr Arpa Triada (Karin Ostar sopraan, v. Witsenburg harp en Rudi de Hues ino). Woensdag 6 maart Trouwkamer stadhuis. ce- ■eekuur sociale raadsvrouw, ietevskerk, 7.15 u.: avondgebed. Donderdag 7 maart lehoorzaal, 8 uur: promenadeeoneert tt. Philh. Orkest, met Marl Nagasake rp. Raymond Delneye fluit en Marinus Ipse plano. ireestraat 85, 2.30 en 8 u.: modeshow (dehuis De Groot. Vrijdag 8 maart Heine zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: ver. lisvrouwen, voorlichting door con- nsfabriek Friesland. ide loshuis. achter Hof laan 74, 7 u.: ruil- urs voor verzamelaars. ,.H.J,-gebouw, Levendaal 101: tienerso- teit. Antorüus-clubhuis, 8 uur: feestavond r. muziekvereniging Concordia t.g.v. jarig bestaan. Zaterdag 9 maart Gehoorzaal, 8 uur: uéitvoering Kunst en politiek tot u.: nis 'ige noëgenT "middagprogramma lijn H.j.-gebouw, Levendaal 101: midden- en (derensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 0 u.: schaaksociëteit Palamedes. Films (2.30. 7 en 9.15 uur): Vacances Irtugaises (18 jaar): vrijdag- en zaterdag- ond 11.30 uur: l'Eclips (18 jaar). "•■•HlDO (2.30, 7 en 9J5 uur) Z 555 de schrik in het Verre Oosten (18 jaar) LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De man met er vingers (14 jaar). •REXt (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Operatie idy C (18 jaar); vrijdag- en zaterdag- ond 11.30 uur: Itabu (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9-15 uur): De vijan- (n (14 jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Een be- un) innelijke vlegel (14 jaar) te Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Potneek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136 potheek R. van Breest Smallenburg te d. dderdorp en Apotheek Voorschoten zijn gehele week geopend. Mobiel A.NAV.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uur o(j mo oi De Valk Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekennuts; vooi patiënten i klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30- „,J-30. 14JO—16 en 19—20 uur. I/oor patiënten In klasse 3: naandag, oensdag, donderdag en vrijdag 18.15— dinsdag 13—14 .zaterdag IS16, eondae gemeen christelijke en nationale feest agen 14.30- 16 uur Annakllnlek Leiden, dagelijks van naH fee tot half drie en bovendien op dins- ag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes »l zeven. Klassepatienten dagelijks van alf twee toi half vier en elke avohd van tven tot acht t'rouvveiiKiiiui'k: maandag l.m vridag •45—19 3 0 uur zaterdag 15.30 tfi30 uur ondag 15.30—17 uur Klassep-nienten op de vrouwenkliniek rageltjks in.30-11.30 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en Kin- Itrgeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 jaar niet wordeD toe gelaten. In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuis Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas- dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tol 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Elisabethziekenhuls Lelden, derde klas dagelijks van 3 tol 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds var kwart voor 7 tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwari voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot nalf 5; Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drte tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mto klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van l tot 3, dinsdags van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van tot half 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van t tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van i tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdaes en zondags geslo ten Tentoonstellingen Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys. schilderijen en aquarellen van Cavetc. van 1 tot 18 maart, dag. 2 tot 9 uur, ook zondags, maandags gesloten. De Lakenhal: tentoonstelling van teke ningen uit de collectie J. F. G. Boom In 1967 geschonken aan Prentenkabinet Lei den), van 24 febr. tot 24 maart, dag, to tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Expositiezaal gebouw Pteterskerkgrachi 9 tentoonstelling werk van leden van Ars Aemula Naturae, van 25 febr. t/m 17 maart, zat- en zond. 3 tot 5 u.. andere dagen 's avonds 7.30 tot 10 uur. Academegebouw Ropenburg: schilde rijen, grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling (tot tfi maart, maand t.e.m vrijd 96 uur) Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstraat tentoonstelling Japanse volkskunst, tot 12 maart, dlnsd. en donderd. vanaf 3 uur rondleiding voor Individuele bezoekers (aanmelding bil oortien VOORSCHOTEN Ambachtshuis, Voor straat- tentoonstelling van werk van Wil lem Schrofer, van 7 tot 20 maart, dag. 10.30 tot 5 u., dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond 7.30 tot 9.30 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. schilderijen en aquarellen van Annemarte van Zanten Ellers en plastieken van Ek van Zanten, van 26 febr. t/m 13 maart, maand t/m zat. 10 tot 17 u„ ook dinsdagavond van 8 tot 10 U.. zond. gesloten. Badinrichtingen De gemeentelijke oaainncminnen zijn op de volgende tijden geopend- Lindestraat l b maandag -esloten, dtns- dag 9-11 15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u.. vrijdag 9—1115 u en 13 30-18 45 u. zaterdag 11.15 i Van der dinsdag ge 13-30 17 16 13.30- 18 15 13.30--18.45 l 16.30 U. 13 41 Werfstraar 19 maandag en dolen, woensdag 311.15 en u. donderdag 8.30—11.15 en a.. vrijdag 8.30—li 15 u en zaterdag 7.30—11.15 en 13.30— ROELOFARENDSVEEN Zater dagmiddag om ongeveer kwart over twee is de driejarige J. H. Termeulen in de sloot langs de kwekerij van zijn vader aan het Noordeinde ge vallen en verdronken. De heer Termeulen miste op een gegeven ogenblik zijn zoontje, dat met hem was meegelopen. Toen het kereltje noch thuis, noch in de kas sen bleek te zijn, werd de politie gewaarschuwd. Om kwart voor vier werd het stoffelijk overschot uit de sloot opgedregd. Mej. Tunnel jubileerde bii Montessorischool LEIDEN Mejuffrouw C, Tur- mel vierde vrijdag haar zilveren jubileum bij de Montessorischool aan de Zoeterwoudsesingel. Nadat zij enige tijd werkzaam was ge weest bij het fröbelonderwijs, kwam zij op 1 maart 1943 bij de Montes sorischool; zij werd toen gelijk tot hoofd benoemd. Tijdens een huldigingsbijeenkomst zei voorzitter G. van Wenge, dat mejuffrouw Turmel zó typerend was voor deze school, dat velen spreken van ,.de school van juffrouw Turmel." LEIDEN Aan de medische fa culteit Rotterdam is tot arts bevor derd onze stadgenote mejuffrouw J. de Graaf. Het semi-artsdiploma werd uitgereikt aan de heer J. Hueting te Leiden. RIJNSBURG De heer J. Noort heeft bij de Kroon een bezwaar schrift ingediend tegen een kennis geving van burgemeester en wethou ders van hun voornemen over te gaan tot sluiting van zijn spuitinrichting voor auto's in het pand Noordwijker- weg 17. B. en W. zijn tot deze maatregel over gegaan, omdat de heer Noort niet in het bezit zou zijn van de vol gens de hinderwet vereiste vergun ning In zijn bezwaarschrift zegt hij, dat door hem aan het gemeentebe stuur is meegedeeld, dat hij bouw plannen heeft voor een garagebedrijf aan de Katwijkerweg, voor welke plannen een bouwvergunning is aan gevraagd Bij realisering van deze plannen zal de spuitinrichting aan de Noordwijkerweg vervallen In dit ver band had hij aan het gemeentebe stuur om uitstel van sluiting ge vraagd, welk uitstel werd geweigerd. Daarna heeft de heer Noort om de benodigde formulieren gevraagd voor de aanvraag van de hinderwetver gunning. Na deze aanvraag kreeg hij het bericht van de sluiting. LEIDEN Hoofdbrandmeester J. van der Kraan vierde zaterdag zijn 25-jarig jubileum by de Leidse brandweer (voor welk korps het de dag ervoor precies 25 jaar geleden was, dat het „beroeps" werd hieraan zal later aandacht worden geschonken). De heer Van der Kraan, die op 1 maart 1943 „op de onderste sport van de brandweerladder" begon, werd op 1 april 1963 tot officier bevorderd, na alle rangen te hebben doorlopen. Hij dankte deze zeldzame promotie aan zijn studiezin en zijn goede technische scholing en positieve benadering xan zijn werk. Burgemeester Van der Willigen reikte de jubilaris zaterdagochtend tijdens een huldigingsbijeenkomst in de brandweerkazerne de oor konde voor 25 jaar trouwe dienst en een envelop met inhoud uit. Hij re leveerde de bekwaamheden en de voortvarendheid van de jubilaris, die er mede voor heeft gezorgd, dat de Leidse brandweer in het gehele land een goede naam kreeg. Regeling commando De burgemeester vond het bijzon der 3ammer, dat de korte tijd ge leden overleden commandant Hage- doorn dit jubileum niet meer heeft mogen beleven. Hij hoopte, dat er 'n spoedige oplossing komt voor de re geling van het commando en sprak de wens uit, dat de heer Van der Kraan nog een aantal jaren het Leidse korps zal mogen dienen. Ondercommandant Kosten zei sinds 1946 met genoegen te hebben samengewerkt met de heer Van der Slachtoffer ernstig gewond - dader reeds gearresteerd LEIDEN In de nacht van donderdag op vrydag trof een politie patrouille, gealarmeerd door omwonenden, in de Emmastraat een bijna 69-jarige Leidenaar aan, ernstig aan het hoofd gewond en badend in zijn bloed. Vlak by hem lag de kop van een ijzeren klauwhamer, waaraan nog een stuk steel zat. De man is in allerijl naar het Academisch Zieken huis gebracht; zijn toestand is nu nog ernstig maar er is geen direct le vensgevaar Met alle beschikbare mannen is de Leidse politie na het vinden van de man gaan trachten klaarheid in deze zaak te brengen. Het gelukte haar nog geen acht uur later een 33-jarige Leidse chauffeur te arres teren, die na een intensief verhoor een volledige bekentenis aflegde. Het bleek, dat hij het slachtoffer na een drankrijk cafébezoek in zijn auto had meegenomen. In de Emma straat heeft hij het (in een loge ment wonende) slachtoffer uit zijn auto gesleurd en hem twee klappen met een klauwhamer op het hoofd gegeven. De tweede klap kwam zo hard aan. dat de vrij nieuwe hamersteel doormidden brak. Na zijn slachtof fer te hebben beroofd van ruim f 1000, liet de chauffeur hem ern stig gewond achter om zelf rustig naar huis te gaan. HILLEGOM Morgenavond laten K.A.V.B. en de Plantenkundige Dienst in het Nutsgebouw door het tulpenstengel-aaltje aangetaste bol len zien. Ambtenaren van de P.D. zullen voorlichting geven. Zaterdag geeft O.O.N.A. in Hille- gom in zaal Flora onder regie van A. Verdonk een opvoering van het blijspel „Rare chinezen". HILLEGOM Woensdag bestaat er gelegenheid voor het meegeven van grof huisvuil. Het tuinvuil dient te worden gebundeld in pakken van ten hoogste 40x40x100 cm. De politie heeft inmiddels ook het tweede deel van de hamersteel ge vonden. Morgen wordt de chauffeur voor de officier van justitie geleid Men schrijft ons Reeds enkele weken heeft men in dag- en weekbladen al veel kunnen lezen over het doel van de actie: „Kom over de brug". Ik wil dit nog even samenvatten met de woorden: Daadwerkelijke hulp aan de jonge Kerken overzee. Ook Leiden-Zuidwest doet mee. Natuurlijk. Reeds hebben zich hon derd vrijwilligers gemeld Wat zy gaan doen? Ie. Op maandag 18 maart aan een aantal adressen in Zuidwest een en velop uitreiken, inhoudende een fol der, een toezeggingskaart en een of- ferzakje. 2e. Op vrijdag 22 maart het ge vulde offerzakje, waarin ook de in gevulde toezeggingskaart kan wor den gedaan, ophalen. Het gaat dus om twee avonden. Nog honderd medewerkers zijn er voor Zuidwest nodig. Het adres voor aanmelding (liefst schriftelijk) is: T. Bruin, Valeriusstraat 9, Leiden. Kraan. Hij haalde een aantal ge beurtenissen uit de praktijk op en prees de activiteit van de jubilaris. De heer Kosten liet zijn woorden vergezeld gaan van de draagme- daille van de Ned. Vereeniging van Brandweercommandanten. Verder sprak de heer Harteveld, voorzitter van de personeelsvereni ging De Vlam, die de jubilaris een ets aanbood. Mevrouw Van der Kraan kreeg bloemen. De huldiging werd ook bijgewoond door twee zoons en een dochter van de heer Van der Kraan. LEIDEN Op het Bevrijdingsplein werd met een glassnijder de ruit van een sigarettenautomaat Verwijderd, waarna een deel van de inhoud werd meegenomen Niet de man die meer dan 30.000 km per jaar rijdt. Voor hem gaat dieseleconomie een rol spelen. Hij kan meester worden over de machtige Mercedes-Benz Dieselmeester over de weg. Wilt u het weten? U krijgt vrijblijvend de juiste cijfers. Wilt u het beleven? Maak zonder verplichting een proeftoer in deze zuinige, kapitale Mercedes-Benz Diesel Waar wacht u nog op? Bent u bang dat u nooit meer tevreden zult zijn met uw huidige auto? Terecht! Ervaar het zelf. Bel meteen de dichtst bij zijnde dealer. Er wacht een Mercedes-Benz Diesel op u. [ERCEDES-BCNZ uw goede ster op alle wegen 2 NIEUWE DIESELS! Voorlopig keus uit 3 typen (3 prijzen!) alledrie met de nieuwste veiligheidsvoorzieningen dealer voor Leiden e.o.. Rijnstreek en Bollenstreek: ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710-51855 VOORSCHOTEN De muziek vereniging Benvenuto gaf zater dagavond het jaarlijkse concert in het Cultureel Centrum. Een be vredigend groot aantal belangstel lenden ives er getuige van. Ben venuto is een van de niet weinige amateurkorpsen, die het in deze tijd van veranderingen, moeilijk hebben. Het afgelopen jaar was er één van vallen en opstaan (aldus de voorzitter) en thans met nag geen twintig muzikanten maar ge lukkig ook negen leerlingenlaat men toch de moed niet zakken. Dirigent J. Schellevis toonde be kwaamheid, de korpsleden hebben vertrouwen in zijn beleid en zo is er in feite geen reden tot zwartkij ken. Als iedereen nu maar trouw op zijn post blijft, studeert, alle repe tities bijwoont en ook anderen en thousiast maakt, zal het wel gaan. Subsidies zijn waardevol, maar als die trouw en die geestdrift ont breken. waardeloos. De tijd van al- leen-maar-gezellige-onderonsjes is voorbij. Het verwende publiek vraagt waar voor zijn donatie-geld. Laat Benvenuto (de welkome) wel kom blijven.... Later werd het mij duidelijk, dat Benvenuto inderdaad vol goede wil is. De garde, die stand hield, maar hoorbaar is uitgedund, speelde onder Schellevis' directie kort en redelijk goed. Dit laatste betreft dan vooral het steeds duidelijk gerealiseerde klankbeeld, de juiste opvatting, de musiceervlotheid. De marsen („Alpha" van F. Scliori en „Arosa" van Oscar Tsjoor) klonken helemaal naar wens. Schellevis was groter als geroutineerd vakman dan als toe- lichter. Over de rest van het programma: „Opaline ouverture" van Robert Martin, de aardige, nog wat te grof gespeelde „Galland Man" van John Cacaoas, het bekende 3-delige Con cert van Baston en de „Spiritual Rhapsody" voor piano en orkest, valt niet zo héél veel te zeggen. Baston werd, wat de (18de eeuw- se) stijl aangaat, uitstekend getrof fen, maar deze vormen zijn in de détails ook bijzonder kwetsbaar, wat met name, in de overigens toch mu zikaal voorgedragen snelle delen, wel duidelijk bleek. De genoemde Spiritual Rhapsody van H. L. Walters) improviseert wat op enkele negerliederen en is in zoverre vrijwel enig in zijn soort, dat de piano-solist door een harmo nie-orkest wordt vergezeld. Eigen lijk maakt hij ook zelf deel uit van dat ensemble, zodat van een „Con cert" in de klassieke zin geen sprake is. Ik vond de verklanking van deze Rhapsody wel het beste van wa.t er te horen was. De Muzikanten bliezen waardig en goed afgewerkt en de jonge, trefzekere muzikale pianist Karei Gerrisma trok door zijn spel de aandacht. Onder de zorgzame, bekwame lei ding van de heer A.W. Potuyt trad ook de kleurige drumband een paar maal met succes op. Joh. van Wolfswinkel VOORSCHOTEN Bij beschik kingen van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, en van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, ir. W. F. Schut, zijn op grond van de Monumentenwet in Voorschoten de daarvoor in aanmer king komende gebieden als beschermde stads- en dorpsgezichten aangewezen, aangezien enige histo rische gedeelten van de oude dorpskern, waarvan in het bijzonder de Voorstraat, een beeld opleveren, dat van belang is vanwege de schoonheid en het karakter van het geheel. Er et ent oon stelling Willem Schrofer VOORSCHOTEN Van 6 (ot 20 maart wordt in het Ambachtshuis een eretentoonstelling gehouden, ge wijd aan de in Voorschoten wonende portretschilder Willem Schrofer. van wie werk uit zijn 70e levensjaar wordt geëxposeerd. Burgemeester L. de Kool zal de tentoonstelling" op woensdagavond 6 maart om acht uur openen. Paul Ci troen zal een inleiding over het werk van Schrofer houden. Den tentoonstelling is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente Voorschoten en de Voorschotense kunstenaars. De orga nisatie berust bij de fotograaf Chlrs Paul Stapels. „De Avondster' gaf uitvoering ZWAMMERDAM De toneel vereniging „De Avondster" heeft haar voorjaarsuitvoering gegeven met de klucht „Boemelende Bedrie gers". De aanwezigen hebben ge noten van dit goed ten tonele ge brachte komische stuk. Het hele verhaal had z"n oor sprong in het winnen van een hoofd prijs in de loterij. Theodoor de Witt (P. Kranenburg) was samen met zijn vriend de gelukkige winnaar. Samen zouden ze er een gezellig feestje van maken, ware het niet, dat de vrouw van De Witt niet zo'n gemakkelijke was. Mejuffrouw J. Boing, die de rol van deze bazige vrouw had, speelde het voortreffelijk. De beide winnaars zagen toch kans weg te komen om eens goed de bloemetjes buiten te zetten. Het pakte echter heel anders uit dan ze hadden ver wacht. Verscheidene leuke scènes volgden elkaar op. Het gehele stuk werd, met de nodige zwier, goed ge speeld. NIEUW-VENNEP Voor de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde sprak de heer P. W. Noordanus uit Bilthoven over het onderwerp ,.*anleg en onderhoud van tuinen". De heer Noordanus schonk vooral aandacht aan de grondsoort in de Haarlemmermeer. De zware klei, de stand van het water en de N.W. wind zijn er de oorzaak van, dat nieuwe tuinen veel moeilijkheden geven. Primair voor een goede tuin is altijd de grondbewerking. Ook vraagt deze grond een ander sorti ment planten. Er is ook een goede bemesting nodig. Aan de hand van kleurendia's werden tal van bloe men. bomen, heesters en lage plan ten besproken. Belangrijk voor de tuin is een goede kleurcombinatie. Na de pauze werden vele vragen beantwoord. Voor deze leerzame avond bestond grote belangstelling. Toch zou het bestuur graag nog meer leden in schrijven. Men kan zich opgeven bij mevr. Ploeger, Raiffeisenstr. 14, Nieuw-Vennep. LEIDEN Op de Kanaalweg kwam door onverklaarbare oorzaak in de afgelopen nacht een 22-jarige Leiderdorper met zijn bromfiets te vallen. Hij liep een diepe wond boven het linker oog op. LISSE Bij de Rijkspostspaarbank is in februari ingelegd f 86.000 en te rugbetaald f 111.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3