KOERIERS Burgemeester opent nieuwe galerie Eenrichtingverkeer in zeventien straten Feestwagens zullen een muziekstuk uitbeelden WERKSTER Winkelgalerij in Hollandse Spoor Loswerkman ging agent te lijf Han de Vries met Ned. Kamerorkest REPRESENTATIEVE MEDEWERKERS NEVENINKOMEN ASSISTENT INKOOP BIJRIJDER/ PAKHUISKNECHT NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 MAART 196! Gratis uitvoering voor bejaarden SASSENHEIM Het KSA-ge- bouw was -vrijdagavond geheel ge vuld met bejaarden en mindervali- den. De accordeonvereniging DSVP gaf er ter afsluiting van feesten ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan een gratis uitvoering. Op het pro gramma van voor de pauze stonden 12 nummers vermeld. Het merendeel ervan heeft DSVP al vaker ten ge hore gebraght. Nieuw was vrijdagavond de Wil germars. Dit door dirigent G. L. de Zwart in samenwerking met een van de leden geschreven stuk beleefde voor de sterk meelevende zaal zijn première. Na de pauze was er een cabaretprogramma. Hoogtepunt van de avond was de door DSVP ge speelde meezing-potpourri (van H. Langerak). De oudjes deden het toen nog best. LEIDEN Burg. mr G C v d Willigen heeft gisteravond Leidens niewste galerie, 't Duivenliuys, met een vriendelijk speechje geopend. Galerie 't Duivenhuys is gevestigd op de benedenverdieping van een woonhuis aan het Rapenburg. Ga leriehoudster is mevrouw Böttcher. Nadat deze zelf een paar woor den had geziegd, hield de burge meester zijn openingstoespraakje. Hij merkte onder meer op dat gale rieën in Leiden" gelukkig een beetje in de mode" komen. Door de men sen kunst te laen zien, vond hij, kun je je leven rijker maken. Bijzonder prettig noemdfe hij het dat er naast de Leidse galeriehou ders nu ook galeriehoudster is .ge komen. Vrouwen, zo knoopte burge meester daaraan de opmerking vast, moeten veel meer deelnemen aan het openbare leven. De eerste exposant is Caveto, die schilderijen en aquarellen tentoon stelt. De galerie is dagelijks, behal ve zondags, geopend van twee tot negen uur. Omzetstijging bij De drie hoefijzers BREDA De resultaten van het per 30 september 1967 afgesloten boekjaar 1966/67 van de N.V. Bierbrouwerij De Drfie Hoefijzers hebben een voort gaande verbetering te zien ge geven, die mede zijn veroor zaakt door het gunstige zomerweer. De omzetten stegen met ruim 17 pro cent en de cash flow met ongeveer 15 prucent. Het saldo exploitatierekenin gen steeg tot f9.7 miljoen (1965/66: f7.9 miljoen). De afschrijvingen - en voorzieningen namen toe met f958.000 tot f5.97 miljoen en de rentelasten met f 457.000 tot f 1.3 miljoen. Na toevoe ging van f771.000 (f443.000) aan de voorziening van belasting, bleef de netto-winst gelijk op fl,6 miljoen. Evenals vorig jaar wordt hiervan f 300.000 gereserveerd. Zoals bekend wordt een onveranderd dividend van 14 procent voorgesteld. Herten ontsnapt KATWIJK Van een afgerasterd terrein bij de watertoren zijn vrij dagavond om ngeen uur zes herten ontsnapt. Ze werden gesignaleerd op de provinciale weg. Vanmorgen waren ze nog steeds in vrijheid. Tilburgse hypotheekbank voordelig saldo TILBURG Voor de Tilburgsehe hypotheekbank was 1967, zo blijkt uit het verslag, een jaar van consolidatie. Zowel de pandbrief- als de hypo theekportefeuilles vertoonden enige achteruitgang. Toch werd een voorde lig saldo behaald van f410.000 tegen f360.000 in 1966. Verwacht wordt dat 1968 een verdere expansie zal verto nen. Het totale bedrag aan pandbrie ven en leningen op schuldbekentenis per ultimo 1967 bedroeg f 40,3 miljoen. De hypotheekportefeuille kwam op f 41.7 miljoen. DEN HAAG Op woensdag 6 maart zal worden begonnen met het plaatsen van borden tot het instellen van een richtingverkeer in het stadsgedeelte begrensd door de Loosduinsekade, De la Reyweg, Dierenselaan en Zuider- parklaan. De werkzaamheden zullen zo nodig donderdag worden voortgezet. Eenrichtingverkeer zal gelden in: de Lunterenstraat in de richting van de Zuiderparklaan: de Voorthuizenstraat tussen de Hoen- derlostraat en de Loosduinsekade, in de richting van de Loosduinsekade: de Otterlostraat in de richting van de Voorthuizenstraat: de Bennekomstraat in de richting van de Hoenderlostraat; de Wolfhezestraat in de richting van de Hoenderlostraat: de Hoenderlostraat tussen perceel 28 en de Zuiderparklaan. in de richting van de Zuiderparklaan: de Beekbergenstraat ter weerszijden van de Eerbeeklaan, in de richting van de Lunterenstraat: de Hoog Buurlostraat tussen de Eer beeklaan en de Lunterenstraat in de richting van de Lunterenstraat: de Hoog Buurlostraat tussen de Eer beeklaan en de Kootwijkstraat in de richting van de Kootwijkstraat; UTRECHT Voor de stations Den Haag Hollandse Spoor. Groningen CS en Haarlem zijn bouwplannen voor een aantal nieuwe en te moderniseren ne- venbedrijven afgerond. De projekten zullen nog dit jaar worden uitgevoerd. Onder de buitenkap van het Haags station, vlak bij de uitgang waar vroe ger de treinen voorreden, wordt tegen de buitenmuur een bescheiden winkel galerij gebouwd. Zij omvat een VW- informatiekantoor, een bloemenkiosk, een geldwisselkantoor en een automa tiek. Ps. Van der Poel bedankt LEIDEN Ds. Chr. van der Poel uit Yerseke heeft bedankt voor het beroep van de Gereformeerde ge meente. de Kootwijkstraat tussen de Apel- doornselaan en de Dierenselaan in de richting van de Dierenselaan; de Nunspeetlaan ter weerszijden van het pleintje bij de Elspeetstraat in de richting van De la Reyweg; de Elspeetstraat in de richting van de Nunspeetlaan: Bovendien zullen stopverboden gel den in: de Lunterenstraat tussen perceel 235 en de Zuiderparklaan en tussen perceel 65 en 118, zijde even huis nummers: de Bennekomstraat. zijde oneven nummers; de Wolfhezestraat. zijde even huis nummers: de Hoog Buurlostraat tussen de Eer beeklaan en de Lunterenstraat. zijde oneven huisnummers; de Hoog Buurlostraat tussen de Eer beeklaan en de Kootwijkstraat, zijde even huisnummers. De kruising van De la Reyweg met de Nunspeetlaan en de Bothastraat wordt een voorrangskruising, waar het verkeer op De la Reyweg voor rang heeft. DEN HAAG Een 25-jarige los werkman, die vannacht omstreeks half één voor zijn woning aan de Joubert- straat door de politie dn zijn auto werd aangehouden, kon noch een kenet- kenbewijs noch een rijbewijs tonen. ,.Het rijbewijs ligt binnen. Kom maar mee", zei de man tegen de agenten. Eenmaal binnen bekende de los werkman dat hij helemaal geen rij bewijs bezat, waarop de agenten hem een proces-verbaal wilden geven. De bewoner ging de agenten te lijf en schopte overal waar hij ze maar na ken kon. Zijn plan de politie naar buiten te werken lukte echter niet en onder hevig verzet werd hij naar het bureau gebracht. Daarbij werd gebruik gemaakt van een knevelketting De auto had de man gisteren van iemand gekocht. De twee agenten kregen schrammen en builen en één had een gegkneusde hand. GESLAAGD LEIDSCHENDAM De heer P. L. M. Pauw te Leidschendam is geslaagd voor het kandidaatsexamen Duitse letterkunde aan de universiteit te Lei den. Feeststoet Koninginnedag: DEN HAAG De plannen tot het opzet ten van een Haagse feeststoet op Koningin nedag zijn vergevor derd. Het Algemeen Haags Comité heeft van een aantal wijk- verenigingen en orga nisaties de verzekering gekregen, dat een feest- wagen zal worden ge bouwd. Ook is men het eens geworden over de aard van de samenstel ling van de feeststoet. Elke wagen zal een be paald muziekstuk uit beelden. Zo zal de wijk vereni ging Zuiderpark trach ten een uitbeelding te geven van „lm prater blühen wieder die Baüme"; de wijkvereni- ging Vogelwijk zal „De Vuurvogel" uitbeelden en de wijkvereniging Scheveningen „De Vlie gende Hollander". Voorts zullen in de stoet wagens meerijden van de wijkvereniging Duindorp-Westduin, de Stichting Newton Ge meenschap, het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond, het Ned. Padvin ders Gilde, de Katholie ke Verkenners, terwijl de Stichting Vakschool Bloemsierkunst twee wagens zal versieren. De deelnemerslijst is nog voor uitbreiding vatbaar. Het Algemeen Haags Comité heeft inmiddels ook ten behoeve van de kermis-esploitanten de plaatsen van vermaak in onze stad aangewe zen. Kleinere of grotere kermisattracties zullen komen te staan op het Lange Voorhout, de Lange Vijverberg, het Buitenhof, het parkeer terrein aan de Hofweg, het Frederik Hendrik plein, op de Leyweg bij de SteenwijklaanV, het Heeswijkplein, de Stede, het Kaapseplein, het Denenburg, het plateau bij Radio Hol land in Scheveningen en de Tramstraat in Loosduinen. DEN HAAG In Diligentia gi gisteravond het Nederlands Kam* orkest onder leiding van David Zii man een concert dat uitblonk di accuraat spel in één lichte spirituel sfeer. Ingezet werd met de symfonie op. nr. 3 in A gr. t. van L. Boccherini, éd van de 20 symfonieën, die hij, naa zijn ruim 200 kwartetten, componeert! Licht en pittig in de hoekdelen e sfeervol in het langzame middendei vormde het een hartige hors d'aeuvt Zeer exquis was het daaropvolgend concert voor hobo en strijkorkest i F gr. t. van J. S. Bach, met de oi geveer 27-jarige uit Den Haag stani mende Han de Vries als violist. Het orkest en vooral de hoboïst i nauwkeurige samenwerking met d dirigent, leverden met de uitvoerin van dit werk een indrukwekkend prestatie. In een doorgaande beweging, stijl H vol en voornaam domineerde het licht I geluid van de hobo weliswaar, maa dit gebeurde tegen de achtergrond va I een orkestklank van hetzelfde karakte Hier niet de juichende, meeslepend - hobo, maar een dansende toon in ee strak ritme, slechts in het Sicilian plaats makend voor een bredere klank stroom. Ook in technisch opzicht, getuige d a trefzekere moeilijke intervallen in di Siciliano zeer bewonderenswaard. De méditation van Suk, beschreve als een smeekbede voor het toekom stige geluk van het Tsjechische voll werd zeer goed gespeeld, maar ha niet het meeslepend karakter dat me van een smeekbede zou verwachte Met de études voor strijkorkest va Frank Martin, een interessant wer waarin naast muzikale elementen, ti vens met verschillende orkestrale e: pressiemiddelen wordt geëxperimei teerd. werd het concert besloten. D werk is het beluisteren zeker en kan bovendien dienen om niet direi op meer moderne muziek ingesteld concertgangers, met een milde han dit land binnen te leiden. Davi Zinman leidde het geheel op kernachtige en directe manier en bi reidde hét publiek daarmee een ultei mate geslaagde avond. E. J. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf Co, N.V., Amsterdam) Uitgesproken: L S de Vries exploitan van motorvrachtschepen en reder), Krom menhagen 380, Rotterdam, cur. mr. Scheepel, Rotterdam, na intrekking va de voorlopig verleende surséance van be taling: L J F Lorié (Verzendhuis v.h. L France N.V i.o., postorderverkoop vai dameslingerie), Charl. de Bourbonstraat 21 Akmaar, cur. mr. S D Sluis, Alkmaar. 1 TOT 20 WOORDEN 1,75. ELK WOORD MEER 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bijwijsnummers (alleen op verzoek) 25 et. Personeel aangeboden Bijlessen. Leraar Ned. M.O.-B heeft nog gelegen heid voor het geven van enkele bijlessen. D. Stigter, Thorbeckestr. 12. Tel. 22929. 0 Gewezen middenstander wil graag de vrijdag en/of zaterdag produktief maken door hem passend werk te verrichten. Is in bezit van auto. Brieven onder nr. 1843 bureau van dit blad. Personeel gevraagd Jongen gevr. voor de bloemenkwekerij. Uitsl. glas- culuur. G. W. Bloemendaal. Tuinstraat 1, Leiderdorp. Waayer's zelfbediening vraagt net winkelmeisje. Plm. 17 jaar. Voor energiek persoon een prachtig loon en bovendien nog goede voor uitzichten. Komt u even pra ten op Vijf Meiplein 138-146. Leiden. Tel. 33937 tussen 8 en 6 uur. Hulp i.d. huish. gevr. voor 3 4 halve dagen. Aert v. Neslaan 422, tel. 54050. 0 Leerling- halfwas en ge zeltimmerlieden gevr. voor zo spoedig mogelijk. A. Kromhout. Timmerman aannemer - kassenbouw, Noordwijkerweg 3. Rijnsburg. Tel. 4948. Wij kunnen nog meisjes plaatsen, hoog loon, Wasserij „Nooit Gedacht". Van der Valk, Boumanweg 184, Lei derdorp, telefono 20395. 0 Gevraagd: in klein verpl. huis omgeving Arnhem ver pleger of verpleegster dipL B of A en bejaardenver zorgster in- of extern. Inl. Frederikstraat 6. Velp (Gld.), tel. 08302-2643 bij geen gehoor tel. 06302-3758. Gevraagd juffrouw in ge zin ven echtpaar. Hulp aan wezig. Goed tehuis en flinke beloning. Brieven onder nr. 1829 bur. v.d. blad. Te huur aangeboden Te huur aang. ruime kamer met gebr. v. keuken en badkamer in Voorscho ten. InL teL 01717—4555. Nu ook doorschijnend plastic (P.V.C.) van 3 mtr breed f 1.75 per strekkende meter. Zeer geschikt voor allerlei doeleinden o.a. voor bouwwerk. Schuimplastic- huis. Mare 102, Leiden. Tel. 32862. Verhuur van porcelein serviezen - Leerdam glaswerk - bestek - koffie machines - verchroomde gestoff. klapstoelen - formi ca tafels - kapstokken - bar krukken enz. Leidens grootste verhuurder „De Gouden Sleutels" (sinds 1898) Haarlemmerstraat 220, Leiden, telefoon (21691). Te huur: Gevaert cara van, Type 355 - 390. Geschikt voor 5 a 6 personen. InL tel. 20848. A. Jongsma, Kanaal- weg 174, Leiden. Niet op zondag. Per 1 april gemeub. ka mer en kabinet aan de Beeklaan te Noordwijk aang. Voor het gehele jaar. Studente, onderwijzeres o.d. Brieven onder nr. 1840, bur. vxi. blad. Banketbakker. 21 jaar zoekt net kosthuis in Leiden. Brieven of inl. aan J. Mol, pa/ Kraaierstraat 1. Leiden. Tel. 20229. fe koop aangeboden Te koop of huurkoop riant woon- en winkelhuis met ruime omgeving. Cen traal gelegen op flink dorp in 't westen des lands. Brie ven onder nr. R6228 bur. v.d. blad. Ter overname aang. pri ma Interno kolenradiator. Van Wassenaarlaan 29. Oegstgeest, tel. 50419. f259 zig zag naaimachi nes, f 259. knoopsgatenma ken, siersteken, cordonneren enz., 3 jaar garantie. Gratis les. Occasions: bijna nieuwe elektr. naaimachines in kof fer f 75. f 95. f 115, f 135. Ver koop onder garantie. He renstraat 23, tel. 32027. Salonvleugel te koop, lengte 1.50 m. (Richd. Lipp en Sohn), modern, als nieuw. Moet weg. Spoed! Panhuijs- straat 32, Noordwijk aan Zee. Tel. 01719-4574. Cocosmatten, plaids, ac cu's en banden met 25 pet. korting. Gratis montage. Al leen bij Autoshop Ton Rijsbergen, Maresingel 64. tel. 31260. De grootste keuze merk- horloges: OMEGA, Justina, Tissot en Pontiac vindt u bij: W. Brouwer, gedipl. horlogemaker, Haarlemmer straat 23, tel. 22076. Leiden. Te koop c.v. ketel voor woonhuis, oliestook. I. g.st. met aanjager en olievat, tel. 01710-51285. Vogelvrienden! Hand tamme papegaaien met of zonder kooi, geelmantel lor rie en witborst lorries, roze collies, personata's, Fisheries, halsband- en kanarievleu gels, rozella's. purkesinis. roodrug-, muis- sperling-, gras- en valkparkieten, couls. binsen, gordels, spits- staarten, diamantvinken, zil verkwartels, Japanse nachte galen, schamalijsters op vol le zang en nog vele andere tropische vogels. Diverse kleur- en kweekkanaries. Ka naries op volle zang. Vogel kooien. standaards, vitrines, papegaaienkooien droge kurkschors, meelwormen en alle soorten zaden voor vo gels en ander pluimvee. Te koop of te ruilen. Volière- verwarming bij H. Minder- man. Gouwsluiseweg 60, naast molen. Tel. 01720-4634. Alphen a/d Rijn. Kom vrij blijvend even kijken naar onze prachtige collectie vo gels en ons vogelparadijs. Uitlaten voor alle typen en modellen auto's. Ook alle typen sportuitlaten. N.V. Provema, Plantsoen 97, Lei den. Telefoon 01710-32217 of 30481. De kastenspecialist. Meer dan 340 modellen in voor raad. Hang- en legkasten, lin nenkasten, ladekasten, keu kenkasten, bureaux, Comple te zelfbouw slaapkamers. Bruynzeelkasten. Zellbouw- meubelen. De Kastenspecia list. H. Kerkgracht 4749, (hoek Nieuwstraat) Leiden. Tel. 01710-33078. Gewoon het einde is onze collectie tienerkasten en meubelen, 'n Zalig bezit voor iedere tiener. Om zelf te schilderen of te beitsen. In hippe kleuren. Kom kij ken in onze boetiek bij de kastenspecialist. H. Kerk gracht 4749. (hoek straat), Leiden. Tel 01710 33078. Fantastisch is onze collec tie bureaux, wandsecretaires, bjpassende boekenkasten met aanbouwmogelijkheden in teak of mahonie, desge wenst naar eigen idee. Vrij entree. De kastenspeéialist, H. Kerkgracht 4749, (hoek Nieuwstraat), Leiden, tel. 01710-33078. Keukentafel met 4 stoelen (4 kleuren), hardplastic compleet f109.' Ook afzon derijk leverbaar. Tafel 50 x 80 f 38,50 stoelen per stuk f 19.75. Ook wandklaptafels. H. Kerkgracht 4749, (hoek Nieuwstraat) Leiden tele foon 33078. Hypotheken. Ie hypo theek tot 90 pet. en tweede hypotheek. Redelijke rente. Diverse aflossingssystemen. Tevens bemiddeling bij aan- en verkoop van onroerende goederen. Vrijblijvend in lichtingen: Firma Boegheim Vinck, Westhaven 32. Gouda, tel. (01820) 7861, b.g.g. (010) 151035. F 598 Voor de uiterst lage prijs leveren wij u. na inruil van uw oude toestel, een 59 cm T.V. Diverse topmerken. WeBe, Haarlemmerstraat 63, Leiden, tel. 32792. Wasserij Spronk, laken- pakketservice. Lakens sloe pen en tafellakens 6 stuks, gewassen en gestreken voor 2,80. Uitsluitend brengen en halen W. Singel 14. Leiden. Wasserij Spronk. Te koop gevraagd Stofzuiger ter overname gevr. Beslist i.g.st. 127 V Tel. 21593. Lam- menschansweg 41. Te koop gevr schrijfma chine door R. C. M. Been. A. v. Heusdenstraat 17 Ter Aar. Tel. 01722 - 299. Auto s en motoren 10 Autorijlessen voor f 47,50. ervolg- en losse les sen f 6,50. Fonkelnieuwe V.W.'s. Bondsautorijschool „De Centrale". Aanmel dingsadressen: Leiden. Bees tenmarkt 1, hoek Steenstraat, Tel. 21532. b.g.g. 22287. KAT- wijk aan Zee: Rijnmond 103. Telefoon 3765. Alphen aan den Rijn: Hooftstraat 207 Tel. 3256. Bromfietsen, revisie en reparatie. Laat nu uw brom fiets of rijwiel geheel nazien of reviseren. De zaak var vertrouwen en prima ser vice. Firma Dusoswa. Turf markt 1-3, Leiden, tel. 24409, Te koop: Simca 1500 G.L.S. '66, 30.000 km. 1ste eig. Noordwijkerweg 40. Katwijk aan den Rijn, van 2/3 na 16.00 t/m 16/3. Fiat 1300 1965 f 3250, Tau- nus 12M 1965 f2750, NSU Prinz 1964 f 2350. VW 1500 1963 f2350, Simca 1000 1963 f2350 Inruil en financ. mo gelijk. Bethlehemhof 9. Le vendaal. Auto kopen. Nieuw of gebruikt kan in Uw voor deel zijn! Assurantiekantoor van Amsterdam, Morsweg Woningruil Aang. zonnige 5 kamerbo venwoning op een der Sin gels. Gevr. 3 kamerwoning liefst in Z.W. of L. Morsweg. Brieven onder nr. 1841, bur. v.d. blad. Vakantieadressen Rijnreizen zijn nog steeds populair. Een ruime keuze van eenvoudig tot zeer luxe wordt u geboden door: El- tours Reisbureau, Stations weg/hoek Morssingel. Lei den. Tel. 01710—26960. 8 dagen Valkenburg v.a. f 145 p.p. volledig verzorgd. Eltours Reisbureau. Stations weg/hoek Morssingel, Lei den. Tel. 01710—26960. Uw vakantieland voor 1968? Tsjechoslowaklje. Vraag het speciale programma aan bij: Eltours Reisbureau, Sta tionsweg/hoek MorssingeL Leiden. Tel. 01710—26960. Diversen Type-instituut Psycho- quick. Bij ons leert u in de kortst mogelijke tijd typen. Wij geven uitsluitend privé- les. Aanm. dag. onder nr. 01718-4308 van 19.00-21.00 uur. Dahliastr. 16, Katwijk. Badmintonver. V.L.A.B. zoekt voor donderdagsavonds enige enthousiaste nieuwe leden (dames en heren). Liefst gevorderd, beginnend echter geen bezwaar. Inl. tel. 52273. Pr. Irenelaan 60. Oegstgeest, Kredieten voor iedereen en zonder borg t/m f3000. voor aankoop meubelen en woningtextiel. Direct van fa briek leverbaar in elke prijsklasse en houtsoort met een enorme keuze: tevens zeer lage aflossingen. Vraag vrijblijvende folder. Strikte geheimhouding. Postbus 353, Den Haag. Accordeonlcssen met ac cordeon, welke automatisch uw eigendom wordt. Komt u eens praten bij Mu ziekschool Zwaag. Ook voor andere instrumenten moge lijk. Korevaarstraat 5, Lei den. Foto service automaat. Bevrijdingsplein. Nu ook Kodapak film voor instama- tic (zwart- wit- en kleuren). Agfa CT 18 dia-film, alle flitslampen voor kleur en zwart-wit: PF 1 B-AG 3B - flitsblokjes. Inworp guldens en rijksdaalders Foto Cine N. v/d Horst. Doezastraat 22-24, Leiden, tel. 24702. Man, man, wat wordt ons bed slecht, ja vrouw dat moet je laten repareren bij een vakman, dus bij Jan Vonk. Haarlemmerstraat 81. tel. 22580. Overtrekken, bij vullen in één dag klaar. Woninginrichting- H. Broers vCh Kettenis voor hel behangen van meubelen. Het inrichten van uw woning Kamerbreed tapijt. Stalen ter inzage. Oude Singel 218. tel. 20232. Leiden. Avondlectuur. Kuifje enz,, in onze Ned. leesporte feuille met 9 bladen, vanaf 50 ct. p.w., L. L. C. Leven daal 27. telefoon 20300. Heeft u kamers of zoekt u kamers? Wij bemiddelen Kamerverhuurkantoor C. F Hansen. Rapenburg 60, Lei den. tel. 31786. Voor verantwoorde sport beoefening. Sportschool De Vries, judo, boksen, da- mesgym. massage, Leraar L. N. de Vries, ex. kamp. v. Ned. Inl. tel, 42598, b.g.g. 34972. Trouwen? Maak van uw dag een sprookje. Door spe ciale service en moderne trouwauto's. Trouwbedrijf De Groot, Beestenmarkt 3, tel. 23300. Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein, enz. Keuze uit 400 schil derstukken Haarlem merstraat 93, Leiden, tel. 26643. Verloofden verdien 500 tot 1000 gulden. Door het lidmaatschap van de Consu mentenorganisatie Linkanto hoge kortingen van 10-15 en 20 pet. op linnen-uitzetten, serviezen, keukenuitzetten, cassettes, meubelen. Inlich tingen Postbus 158, Leiden. Strijkinrichting OZON. vóór uw fijne was, H. Rijn dijk 34a, tel. 22675. Meubelhandel „Mors- poort". Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en bergkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors- straat 58. De Sleutelkoning, Bijma ken van alle sleutels, repare ren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. Autoverzekering? All- risk. Casco, WA-verzeke- ring. Uitsluitend onderge bracht bij prima assuradeu ren. Voor particulier gebruik en landbouwers speciale condities. Bureau F. Heynen, Hogewoerd 124, Leiden, tel. 01710- 20098. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opel Rekord, Volkswagenbussen met open dak. Garage Werk hoven. Maredijk 34a, tele foon 22300- 32735. Trouwauto's.Be spreek de moderne Chrys ler's van H.G.T. Met wit ivoor of zwarte bruidscou pé. Dir. De Jong, alleen: Zeemanlaan 12a, tel. 23055. Bezoekt wasautomatiek „De Eendracht", Zoeter- woudsesingel 14B. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er is een stoomman- gel aanwezig om uw was kastklaar te maken. Gouden randjes voor Castellapenningen. Verschil lende modellen vanaf f 15. Het Ringenhuis, J. D Hoo- gervosrt, Morsstraat 9, Lei den, tel. 24920, Stoffeerderij v. d. Berg. Speciaal adres voor het op nieuw stofferen, overtrekken van uw bankstel, fauteuils, stoelen enz. Voorkomt wachttijd. G. Doustraat 1-27. tel. 34824. b.g.g. 41678. Uitgebreide collectie mo derne, nieuwe en bespeelde orgels, piano's, elektrische en elektronische orgels, Be zoekt onze toonzalen of vr vrijbl. prijslijst. Boot Orgel- en Pianohandel. Kerkstraat 2-28, Bodegraven, telefoon 01726- 2341. JLMÏÏffir.'SÏE kleding, autohoezen, kappen, pyama's, asbakjes, zonne- kleppen, bloemvaasjes spie gels, kaplak, rubbermatten, sloten enz. Autobeklederij v. Kuik, Morsstraat 46 telefoon 30552. Snelwegers volgens ijk- voorschrift, el. vleessnijma chines, gehaktmolens, kasre gisters, groentemachines, 40 tot 50 pet. goedkoper. Ook reparatie-inrichting. Leeu- wenburgh, Goudsesingel 47, Rotterdam, tel. 010- 135995. Wij verzorgen ai uw drukwerk tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboortekaartjes. Prima af werking en vlotte bediening, Drukwerk Service Halpa - Haarlemmerstraat 64, tele foon 24185, naast Muziekhan del G. Hofenk. Chr. contactbureau voor Nederland, Lindelaan 32 Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw., voor inl. postzegel bijsluiten. Zaanse Friese staari- stoelklokkcn, schippertje, mod. schoorsteenklokken, keuken- en kantoorklokken, vindt u in enorme keuze bij: W. Brouwer - Horloger, Haarlemmerstr. 23, tel. 22076. Orgels voor studerende kerkorganisten, pedaal har moniums en elektron, instru menten met 2 klavieren en volledig pedaal. Regelmatig bespeelde pedaalharmoniums voorradig. Levering franco thuis met garantie. R. v.d. Burg N.V., Piano- en Orgel- handel, Arnhemsestraat 8, Amersfoort Tel. 03490-13877, 100 vel briefpapier en 100 kwarto enveloppen met naam adres, woonplaats f 19, 100 notabloks (10.000 vel) 8 x 16 cm met naam enz. f 47. Voor uw drukwerk: Drukke rij Brero, Rembrandtstraat 5. Leiden, tel. 20956-40590. Desso tapijttegels! 10 Mo derne frisse kleuren, ideaal om zelf te leggen, zelfkle vend. 50 x 50 cm p. stuk f4,95, natuurlijk bij woning inrichting Vlasveld, Lage Rijndijk, Leiden, tel. 22293, Midza. Wekkerrrrwak- kerrrrNooit meer verslapen!!! De ideale repe- teer-wekker (roept u 6 a 7 maal) maakt u beslist wak ker. Prettige bediening 100 pet. Garantie, uurwerk kliniek Gorthuis,'alléén La ge Rijndijk 8. Snel glas. Jilleba bellen en wij herstellen. Niet alleen beter, doch ook goedkoper. Oude Rijn 104—106. Leiden. Tel. 24292. Jilleba bedient u goed en met spoed van passpiegels met geslepen glas raamspionnen. Oude Rijn 104106, Leiden. Telefoon 24292. kennism. d. „International" Het succesvolle, oudste en grootste instituut. Dordrecht. Beekmanstraat 99, telefoon 01850 - 40353. Opgewekt sport, meisje, onderwijzeres 23 jr. Geref. zoekt kennism. d. „Internati onal". Het succesvolle, oudste en grootste instituut. Dordrecht Beekmanstraat 99. Telef. Ó1850-40353. De nieuwe premierege ling maakt het mogelijk om. piet f 3500 eigen geld en vanaf f79 per maand die u het le jaar op moet- bren gen voor rente en aflossing om eigenaar te worden van de royale 4-kamerwoningen te Schermerhorn-Abbekerk en Zwaagdijk in N.H., goed van Amsterdam te bereiken na 30 jaar is dan de lening afbetaald, vraagt tekeningen. Inlichtingen of bezichtiging ook 's zaterdags bij Sietsma- Groot, Oosteinde 125, Berk hout, telefoon 02295386. Besch. dame,niet bep. sl. doch verz. repress, versch. Chr. levensopv. wil graag kenn. m.m. heer, die evenals zij in goede doen, en beh.niv. is. Leeft, tot 63 j. Bep. is gez. veel te gaan zien, horen en ondern. Zij is geinteress. in Ton. Conc. houdt v. bridge, lezen en klass. muz. en reizen. Woont in omg. vanLeiden, Haarl., A'dam in badpl. Welke heer, die ook vriendsch. en gezell. zoekt, schrijft eens, event, m. tel. nr. v. afspr. Brieven onder nr. 1831 bur. v.d. blad. Kleermakerij. Vermaken en repareren van alle da- mes- en herenkleding. J. Te gelaar, Vestestraat 106. Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften. J Borsboom. tel. 21876. Oude Rijn 23. verras uzelf ga óók handwerken gun uzelf een abonnement op ariadne het énige maandblad voor handwerken f 8,— per jaar f 4,60 per halfjaar Ariadne, Lijnmarkt 43, Utrecht Gevraagd Voor hen die over de nodige werklust beschikken en hun avonduren produktief willen maken, heeft een gerenommeerde financiële instelling enkele plaatsen vacant. Na een i>n werkperiode zal de taak bestaan uit het bewerken van uitsluitend geïntroduceerde adressen. Serieuze krachten met een goede algemene ontwik keling en vlotte omgangsvormen kunnen met deze werkzaamheden een zeer aantrekkelijk bereiken. Het bezit van een auto strekt tot aanbeveling. Brieven te richten onder nr. R6225 aan het bureau van dit blad. Voor het1 onderhoud van onze kantine vragen wij (3 a 4 middagen per week) Geboden wordt: Prettige werkkring in moderne gebouwen. Goede salariëring. Jacht Scheepswerf C. van Lent Zonen N.V. DE KAAG, (Post Abbenes), tel. 02534-341 Voor direkt gevraagd op ons modern kantoor Hij zal worden belast met werkzaamheden betreffende de inkoop, voorraadadministratie en correspondentie. Leeftijd ca. 20 jaar. Opleiding Mulo of gelijkwaardig. Enige ervaring in dergelijk werk strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan N.V. Bouwstoffen v/h A. EIKENLAAN 22 E. Braaf ALPHEN AAN DEN RIJN Prot. Christelijk Psych. Ziekenhuis „BLOEMENDAAL" Den HaagLoosduinen Aan het team dat in ons ziekenhuis de taak heeft het ontspannings- en vormingswerk voor volwassen patiënten verder gestalte te geven, zouden wij gaarne toevoegen een ASSISTENT(E) ONTSPANNINGS- EN VORMINGSWERK Een goede algemene ontwikkeling is voor deze functie vereist; enige ervaring in leiding geven aan activiteiten op het terrein van vrijetijdsbesteding is gewenst. Leeftijd tot 30 jaar. Prot. Christelijke levensovertuiging. Sollicitaties te richten aan het hoofd personeelszaken, Monsterseweg 93, Den HaagLoosduinen. Advertenties bekijken is even prettig werk als winkelen GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk Fa. W. C. VAN NIEKERK VEEVOEDERS Vlietweg 1 Zoeterwoude.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 8