Boze woorden aan het adres van Gedeputeerde Staten Capsule Gemini-5 komt op Pier ter bezichtiging Blad %iij Te weinig huizen voor BENTHUIZEN Aanval op de op gedeputeerde Van der Kwaak Postkantoor in winkelcentrum Met Pinksteren opening uniek ruimterama NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 MAART 1968 BENTHUIZEN Sinds tijden kende Benthuizen zo'n drukbezochte en langdurige raadsvergadering niet als gisteravond. Ruim 2'Is uur waren allemaal nodig om het punt medede lingen te behandelen. Hieruit valt te concluderen dat vele zaken niet diep genoeg in commissieverband door gesproken worden. Wethouder R. Zonneveld zei naar aanleiding van een onvoldoende toewijzing van wo ningwetwoningen dit een onverteer bare zaak te vinden. Openlijk beschuldigde de wethouder het lid van Gedeputeerde Staten D. van der Kwaak van het feit, dat hij niet rechtlijnig is. De wethouder sprak al lerlei toespelingen uit zonder daar voor stadhuistaal te gebruiken. Het talrijke publiek vermaakte zich op perbest. In dit verband zei burgemeester I. J. P. Keijzer, dat het niet toekennen van het gevraagde aantal van 48 wo ningwetwoningen een hoogst ernsti ge zaak is voor de inwoners. Hij zei dat in 1965 Benthuizen slechts over 12 woningwetwoningen kon beschik ken. In 1966 werd reeds verzocht een contigent toe te wijzen. Gevraagd werden 48 woningwetwoningen en 24 bejaardenwoningen. Benthuizen heeft gekregen: 24 woningwet- en 24 be jaarden woningen. Piraterij Wethouder Zonneveld sprak over piraterij. „Wanneer de woningbouw vereniging de kans van premiebouw thans niet aangrijpt, zullen de reste rende woningen niet gebouwd mo gen worden. Gemeenten zonder wo ningbouwvereniging'krijgen de con- tigenten wèl". Ook raadslid A. Voorwinden (SGP) liet duidelijk weten, dat de eigen inwoners dringend verlegen zijn om woningwetwoningen. Vooral gezien de lage (argrarische) inkomens van de Benthuizers. Het veelbesproken stukje grond tussen de Cristinastraat en de Mar grietstraat (de „speelweide") gaf rui me stof tot discussies. Verscheidene bewoners van de belendende perce len waren in de raadzaal aanwezig. G.S. hebben namelijk hun goedkeu ring onthouden aan het bouwen van een pakhuis door een plaatselijk re- claméverzorgend bedrijf. De omwo nenden hadden bezwaren hiertegen ingediend, omdat deze bestemming door hen niet gewenst wordt Nu er plannen zijn er een rij van 8 meerruimtewoningen te plaatsen, raakten de gemoederen andermaal verhit. De heer D. van Soest (Arb.Bel.) wilde weten of 8V« meter hoge huizen wel ter plaatse accepta bel zijn. De heer Voorwinden be pleitte: „De Bogaerswoningen aan de Julianastraat hebben toch al de woonkamer aan de zijde waar deze bebouwing zou' moeten komen. Ik vind het voor de bewoners een heel pijnlijke zaak. Het vertrouwen in de overheid wordt geschokt". Het AR-raadslid A. van Noort ziet toch liever maar een speelweide. De burgemeester trachtte zijn zienswij ze te weerleggen en verzekerde de raad, dat naar een voor alle partijen bevredigende oplossing zal worden gezocht. Het werd wel duidelijk, dat B. en W. zich voorstellen in deze hoek van Benthuizen een soort in dustrieterrein te gaan realiseren. Indiensttreding de heer Grootens BENTHUIZEN Voorafgaande aan de officiële aanstelling door de raad van de heer L. Grootens, tech nisch hoofdambtenaar van het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, tot hoofd van gemeentewerken en bouw- en wo ningtoezicht in de gemeenten Bent huizen en Moerkapelle had een on gedwongen bijeenkomst plaats. Vele Benthuizers die dagelijks met de gemeentelijke technische dienst te maken hebben, kwamen de vriendschap via een handdruk verstevigen. Eerder was de heer Grootens bij de gezamenlijke technische dienst, die nu is opgeheven, ook belast met het technisch opzicht in Benthuizen. Bij de officiële indiensttreding zei de burgemeester, tot de heer Groot ens: „Door uw komst wordt de door ons zeer begeerde zelfstandigheid een feit". BENTHUIZEN B. cn W. van Benthuizen hebben bericht ontvan gen van de directie van de PTT, dat in het in aanbouw zijnde winkelcen trum een postkantoor zal worden in gericht. Eerdere berichten meldden, dat Benthuizen bij één van de mid denstanders een postagentschap zou krijgen. Nieuws uit Benthuizen BENTHUIZEN In verband met de verbouwing van het gemeente huis zal de gemeentesecretaris met ingang van maandag uitsluitend 's morgens van 10-12 uur voor het publiek geopend zijn. Wethouder Zonneveld is verhin derd maandagavond voor woon ruimtezaken spreekuur te houden. Het eerstvolgende spreekuur zal 1 april zijn. BENTHUIZEN Zondagavond 6 uur zal de beroepen kandidaat Veld huizen uit Bilthoven in de Hervorm de kerk voorgaan. Ook in verband met de op handen zijnde uitbreiding van de percelen van de firma Groen Bregman. Bij het voorstel tot subsidieverle ning aan de oudercommissie van de openbare lagere school (f350) wilde de heer A. van Noort weten hoe het tekort aan geld bij de opening van deze nieuwe school is ontstaan. De voorzitter van Volksonderwijs, te vens raadslid voor Arb. belangen D. van Soest, zei dat de prijs van de „reclamevaantjes" was tegengeval len. Handwerken Het voorstel tot afschaffing van het vak nuttige handwerken te ge ven door een speciaal daarvoor aan getrokken juffrouw deed nogal wat stof opwaaien. De heer A. van Noort stelde de vraag waarom een twintig jaar lange gewoonte nu opeens door broken moet worden. B. en W. had den voorgesteld, dat het vrouwelijk personeel van de school .deze vorm van onderwijs best zou kunnen ver zorgen. De burgemeester voerde aan, dat het gewenst is, dat één lijn word getrokken met de openbare school. Bij de stemming bleek, dat de he ren Gommerse, Van Noort, Van Soest en Voorwinden graag de leer kracht voor nuttige handwerken ge handhaafd zouden zien. Wethouder Zonneveld, kennelijk wat ontstemd, zei te zullen nagaan of het aanhou den van deze juffrouw inderdaad te verantwoorden is... De beide wet houders stemden voor hun eigen voorstel. De vergoeding van f300 per weke- Waarom wonen op een koopje ALPHEN Onder voorzitterschap van de heer E. J. van der Neut hield de Alphense Vereniging van Huis- en Grondeigenaren in hotel Toor haar algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord besprak de voor zitter het voornemen van minister Schut tot een facultatieve huurver hoging van 4 pet. per jaar, ingaande 1 april; spreker zei er voorstander van te zijn dat het zo spoedig moge lijk komt tot vrije huren. Hij vroeg zich af of men de huurbeheersing nu werkelijk nog als een sociale maat regel kan beschouwen. De mensen betalen wel de markt prijs voor de levering van elektrici teit, gas, auto's, t.v.-toestellen. hun vakanties, enz. Waarom zouden zij dan moeten denken, dat wonen wel op een koopje kan. Alleen hulp aan degenen die de marktprijs niet kun nen betalen, is een sociale daad. Uit het jaarverslag van de secreta ris, dé heer R. Vis, bleek dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. Penningmeester L. Gesman verantwoordde een batig saldo van f500. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. Gesman en R. Vis her kozen. De contributie over 1968 werd ongewijzigd vastgesteld. Botsingen in Alphen ALPHEN Op de Oudshoornse- weg botste gistermiddag omstreeks 5 uur een bromfiets, waarop de twee lingbroers Van 't Hoff uit de Hooftstraat gezeten waren, tegen een vrachtauto van het aannemersbe drijf Gesman en Zoetemeijer. De bestuurder van de brommer kwam met het bovenbeen onder een wiel terecht, in een zeer moeilijke positie. Zodat men de auto moest opvijzelen. Uitwendig was alleen een zware verwonding te zien maar in verband met mogelijke breuk werd de jongen, die hevige pijn leed, naar het in de nabijheid staande zieken huis Rijnoord gebracht. Ook zijn tweelingbroer, die er met schaaf wonden afkwam, is voor observatie in Rijnoord opgenomen. De brommer werd vrijwel vernield. Op de Steekterweg botste gister morgen een met grote snelheid rij dende Alfa Romeo op een dwars over de weg staande vrachtauto, die bij Van 't Schip in wilde draaien en even bleef steken. De bestuurder van de Alfa, de heer Z. uit Roosen daal (Gld.), brak zijn rechterarm; Beide auto's werden zwaar bescha digd. Alphen handhaaft zich in le klas ALPHEN In de le klasse van de LSB speelde Alphen I thuis tegen LSG in. Daar dit tiental evenals Alnlien I, Bodegraven I en Noord wijk I ook pas 4 punten had gescoord en van deze 4 tien tallen er nog één zal moeten degra deren. was deze wedstrijd bijzon der belangrijk. Dat er fel om de punten gestre den is, blijkt uit het feit, dat niet minder dan 4 partijen werden af gebroken. Alphen nam een ruime voorsprong (51) en zal deze wed strijd zeker gaan winnen. Door dit resultaat handhaaft het zich in de le klas. Als de laatste wedstrijd tegen het puntloos onderaan staande Leithen I wordt gewonnen, eindigt Alphen nog op de 3e plaats achter Philidor II en LSG II. Gedetailleerde uitslag: Alphen I LSG III 51 voorl.; P de Jong ir M Ellerbroek afg., H v Loon M Noordijk 10, D Posthuma ds P J Mackaay 10, J v Harten M M Segaar afg., ir N Buysert P J Piket 10, J v d Wijngaard D Voorintholt 10, A D Kardol C J de Blaey afg., C BruntM E Ouwehand afg., A PostP de Wek ker tfeVz, H C KleiwegJ E v Dijk Vi— ALPHEN De Chr. Besturen bond vergadert maandagavond in een zaal van de Opstandingskerk, aanvang 7.45 uur. Onderwerp: „Een verantwoordelijke maatschappij". Voorts hoopt men de voorzitters- vacature te kunnen vervullen. lijks lesuur per jaar voor het geven van godsdienstonderwijs op de open bare school vond hij de heer A. Voorwinden (SGP) geen goedkeuring. (Op de school wordt lesgegeven door een dominee en een priester uit Zoe- termeer). „Deze oecumene wordt door ons niet op prijs gesteld en uit principe stem ik dan ook tegen". Het raadslid J. W. Gommerse (SGP) had juist voor het voorstel de zaal verla ten. Druk bezocht feest van drie clubs RIJNSATERYVOUDE Het was gisteravond druk in het Nutsgebouw bij het jaarfeest van de drie clubs van het C.J.V. Jcugdhaven, Benja min en De Schakel. Voorzitter K. Kempenaar Azn was verheugd over de opkomst. De jongens- en meisjesclub (Ben jamin en De Schakel verzorgden „Vlieg mee met het C.J.V.". Dat werd op originele wijze uitgevoerd. In „Vlieg mee met het C.J.V." werd het jaarverslag door Jan van Bruggen voorgelezen. Trijnie Jansen droeg op boeiende wijze een gedicht voor van Riet Kramer. Er was voorts een reis om de wereld o.a. naar Israël (Tel Aviv). Zeven meisjes dansten een Joodse dans. Door een koortje werden Joodse lie deren gezongen. Na de pauze brachten de C.J.V.'ers een toneelstuk in drie bedrijven over het voetlicht: „Hoogheid, uw kameel staat voor". Het was een stuk met allerlei problemen en ver wikkelingen, dat bijzonder goed werd gespeeld. Dat het bij het pu bliek in de smaak viel, bleek uit het daverend applaus. Vanavond wordt hetzelfde pro gramma afgewerkt omdat de be langstelling groter was dan het Nutsgebouw kon herbergen. „De kleine lofstem" op televisie WOUBRUGGE Het plaatselij- ke christelijke jeugdkoor „De klei ne lofstem" zal op vrijdag 8 maart tijdens een door de NCRV ver zorgde dagsluiting op Nederland 2, zingen om vijf voor tien, onder leiding van dirigent Hans Boelee. Tegelijkertijd treden op kinderko ren uit Driebergen en Bodegraven. WOUBRUGGE In februari werd bij de rijkspostspaarbank in gelegd 7.769,79 en terugbetaald 4.340,89. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE"Geboren: Anna S C dv J A Pennings en C M Th Koot, Sandra M E dv G J Th van der Zalm en Th J H de Koning, Jacobus C J zv G J Termeulen en P H M van Rijn, Reinalda H dv Wesselman, A M W en E van Berkel. Ondertrouwd: J P Verhaar en G van Kins. Getrouwd: P A J Groenestein en F C M Wesselman, J L van der Kroft en J Terluin. Overleden: M J Oomen wv P van Leijden, 85. Zilveren jubileum H. J. de Korte HAZERSWÖUDE Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer H. J. de Kort als notarisklerk in dienst trad bij notaris F. C. Engelberts, die in 1946 werd opgevolgd door notaris H. Bakker. Tijdens een in terne huldiging werd de jubilaris toegesproken door de heer Bakker en de oudste kandidaat de heer A. D. H. Heenk. De heer De Kort, die ook secretaris van verscheidene pol ders is staat vooral bekend om zijn grote kennis van de Rijnstreek. HAZERSWÖUDE Met ingang van 1 maart is bij het Wit-Gele Kruis, afdeling Hazerswoude/Kou- dekerk, voorzien in de wijkver pleegstersvacature, die was ontstaan door het vertrek van zuster v. d. Holst. Het bestuur heeft benoemd mejuffrouw P. L. M. Ruigrok uit Voorburg. HAZERSWÖUDE De speeltuin vereniging „De Rode Wip" zal in de week van 4 tot en met 9 maart huis aan huis chocolade verkopen voor de kas. Op 11 maart zullen de plan nen van de vereniging in snackbar Tulp tijdens een ledenvergadering worden onthuld. HAZERSWÖUDE Het eerste team, dat de personeelsvereniging van de gemeente vertegenwoordig de, heeft het ambtenarenvolleybal- toernooi gewonnen, dat in de ge meentelijke sportzaal in Rhynen- burch werd gehouden. Hazerswoude L, zoals dit zestal werd aangeduid, legde beslag op de wisselbeker. Zoe- terwoude behaalde zes punten. Bo degraven vier, de voetbalvereniging St. Bernardus drie en Hazerswoud- se tweede zestal geen. HAZERSWOUDE Het eerste team van de tafeltennisvereniging Avanti heeft de competitiewedstrijd tegen SETT 3 met 64 gewonnen en zich op de tweede plaats genes teld. Het tweede Avanti-team ver sloeg Effect '54 3 met 82 en Avanti 3 versloeg RTC 6 met 64 en behield daardoor de tweede plaats op de ranglijst. Avanti 4 versloeg DOCOS 9 met 64. VV Koudekerk gaat kantine bouwen KOUDEKERK Maandagavond 4 maart om 8 uur zal in hotel Van Egmond een ledenvergadering wor den gehouden van de voetbalver eniging „Koudekerk". Er is maar één agendapunt, namelijk de bouw van een nieuwe kantine. Wegens het belang van dit onder werp zijn ook de donateurs uitge nodigd. KOUDEKERK In hotel Van Eg- mond werd de achtste ronde In de klaver- jascompetitle van de vv „Koudekerk" ge speeld. Uitslag van deze ronde: 1 Adri Zweeris 5565 punten; 2 J de Bruin 5015 punten; 3 J Zweeris 4948 punten; 4 T van der Meljden 4942 punten; 5 L J Paling 4928 punten; 6 W van Wetten 4876 punten; 7 C Rademaker 4874 punten. Schaken in Leimuklen en Rij nsaterwou de LEIMUIDEN-RIJNSATERWOUDE Uit slagen van de deze week voortgezette onderlinge competitie van de schaakver eniging De Doorzetters: L J H Stiens—A Calandt 0—1, J J M van Veen—J F Stiens 1—0, H Vergeer—Th Otto 1—0, J W de Wagenaar—H J v d Meer 1—0. J v dZwan—VV J Kinkel O—l, Th A v -d Meer—J P H J van Gladbeek 1—0, N Ede- lenboschG J Roest 1—0, L Hogenboom— J v d Zwan 1—0. W J Kinkel—J F Stiens 1—0. J P H J Gladbeek—J F Stiens 0—1. Dinsdag worden de competitiewedstrij den gespeeld in het restaurant 't Recht huis te Rijnsaterwoude. Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidse" er in i Na twee jaar onderhandelen met de Amerikaanse autoriteiten is het niet uitgesloten dat de capsule van de Gemini-5 omstreeks Pinksteren op de Pier wordt geëxposeerd. In de capsule maakten Cooper en Conrad in augustus 1965 een geslaagde ruimtevlucht van acht dagen. Een dezer dagen verwacht Pierdirecteur A. G. B. Onstenk vanuit de Verenigde Staten een schriftelijke bevestiging. SCHEVENINGEN „Zolang ik niet zwart op wit heb dat de capsule van dc Gemini-5 aan ons wordt uit geleend, kan ik nog geen defenitieve mededelingen doen. Vooral omdat er in Nederland nog zeker drie maatschappijen zijn, die de Gemini willen tentoonstellingen." Aldus een mededeling van directeur Onstenk, die de EMWS 95 pet. kans geeft aan het langste eind te zullen trekken. De technische voorzieningen zijn reeds getroffen om het gevaarte op de Pier te plaatsen. „YVe hebben de technici alleen de maten en het ge wicht gegeven om te voorkomen dat ons plan zou uitlekken," vertelde de heer Onstenk. „Ze dachten dat het om een draaiorgel of iets dergelijks ging". Op een oppervlakte van 6 bij 8 meter zal de Gemini-capsule een plaatsje krijgen op het zonnedak van het Nautica-eiland. Vanaf de boulevard zal de capsule gedeeltelijk te zien zijn, maar dat wekt volgens de EMWS-directie juist de nieuwsgierigheid bij het publiek op. „Wie wil de unieke kans mislopen om de capsule even aan te raken?" is de hoopvolle verwachting van de heer Onstenk. De vier meter hoge capsule zal in een houten kist gede monteerd per schip naar Nederland worden vervoerd en op de Pier weer worden opgebouwd. Ging het slecht met het bezoek pan de Pier, zodat men een trek pleister nodig had? De heer Onstenk: „De verwachtingen voor het nieuwe seizoen zijn hooggespan nen. Alleen al het geplande aantal busreizen naar de Pier geeft uitzicht op een hoog bezoekersaantal." PLANNEN Nieuwe plannen voor de Pier zijn er in overvloed. De vorig jaar gestarte „populaire pierdag" wordt voortgezet. In 1967 trokken de negen woensdagen, waarop sterk geredu ceerde toegangsprijzen golden, ruim 150.000 bezoekers. Daarnaast wil de EMWS-directie ook de vrijdagavond Van tijd tot tijd kunt u op deze plaats in de krant wat bijeengegaarde nieuwtjes voor de vrouw ver wachten. Op Blad-Zij is er niet altijd plaats voor. Dan wordt het „oudbakken", jammer voor u en ons. Strijkmachine Modern huishouden gaat gesmeerd met de no dige machines. Er is een nieuwe strijkmachine die staande en als tafelmodel kan worden gebruikt. De strijkrol is 60 cm breed en aan één zijde bevestigd voor het onberispelijk strijken van blouses, overhemden en kinder jurkjes. Een ingebouwde ther mostaat waarborgt de temperatuur. Hoogte zon der poten 32 cm, breedte 70 cm, zodat het geval na uitschroeven van de poten op huis- of keukentafel geplaatst kan worden en zo weinig ruimte inneemt. Kijkt u tersluiks naar de tv-uitzending die voor de school bedoeld is hebt u een leuk strijkuurtje en gespreksstof als de kinde ren thuiskomen. Luiers Bloemetjeslulers is weer eens een leuk cadeautje voor de kraamvrouw: twee in een geschenk doosje kosten 4.95. Ze zijn er in hydrofiel be drukt met blauwe en rose bloemmotiefjes en aan de randen extra versterkt te gen speldeprikken, veel vuldig wassen en centri fugeren; ze zijn bekroond met het gouden kwali teitsetiket van de Neder landse vereniging van huisvrouwen. Leuk, dege lijk en niet duur en luiers heb je nooit genoeg. Pers Wie «nel en goed vruch- tesap wil hebben, zal het kleine vruchtepersje waarderen met uitneem- bare zeef. Het vangbakje heeft een schenktuit, ge zien voor ƒ6.50 (met één jaar garantie.). Melk in thee Goede raad aan thee drinksters: gebruik weer eens wat melk; thee wordt er nog lekkerder van! Zet ze alleen wat sterker. In Londen heeft men in een theelaborato rium vastgesteld dat eerst de melk in het kopje moet komen, dan pas de thee. O ja, een aluminium- theepot is dan wel on breekbaar maar oefent een nadelige invloed uit op het zetsel, de thee wordt donker van kleur en krijgt een blauwachti ge weerschijn. Tin is ma tig geschikt, kook een tin nen theepot regelmatig uit met melk; dat vooricomt tinsmaak. Een pot van roestvrij staal is prima, en ook emaille mits er geen stukje afgesprongen is, want ijzer is funest voor smaak en kleur van thee. KRUIDENREK Zo'n KRUIDENREK met van alles erop en eraan staat gezellig in uw keuken en komt de fantasie te hulp. Wie wat huiverig is voor com bineren denke eens aan de kruidenmelanges nootmuskaat, peper en paprika, die in de goede verhouding gemixed zijn. De fabrikant brengt deze maand het kleinste kruidenrekje ter tue- reld op de Nederlandse markt van wit plastic, gratis bij drie strooiflacons waarmee u dan onderdak bent voor hét kruiden van vleesge rechten, groenten en witte sausen, kip en hachee en nog heel veel meer. Wafelbakker Gezien: elektrische wa felbakker aan de binnen zijde gevoerd met. 'n tef- lonlaagje. Van Duits fa brikaat, met receptenfol der, kost 39,75. Geen aanbranden meer, en na tuurlijk een thermostaat die afslaat als de wafels gaar zijn. Portioneerlepel Een ideaal apparaat als u leuk opgemaakt ijs wilt serveren. U krijgt dan van die prachtige bolle tjes, net zo als de ijsboer vroeger. Ook gemakkelijk om salade-vulling in ge lijke porties op de scr- veerschaal te krijgen. Roestvrij staal, solide konstruktie en dat alles voor ƒ9,75. VERSIERDE KNOPPEN Versier uw deurknoppen eens, gezellig en romantisch. Er zijn ovale deurknoppen in Limogesporselein, gedeco reerd met Biedermeier figuren en roosjes voor 11.50 en ƒ11.90, ronde knoppen van 2.5 en 5 cm 0 voor ƒ4.25 en ƒ5.95, en deurhandvaten met geelkoperen houders 16.75 en 18.50. Polenta uit Boekarest Kook in ca. twintig mi nuten een dikke griesmeelpap van een liter water met tien gram zout en anderhalf ons malsgriesmecl. Maak hem op smaak af met noot en peper. Leg deze dikke massa (warm) in het mid den van een schotel. Rangschik er driehoekige kaasplakjes omheen, die met paprika bestrooid worden. Strooi over de griesmeel een dikke laag geraspte oude kaas. Steek in de polenta satépennen, waaraan ge prikt kleine gebraden worstjes. uitgebakken plakjes bacon, stukjes ge braden vlees, stukjes verse paprika en radijsjes. Serveer er zure uitjes, au gurken, olijven en aoet- zuur van paprika bij. speciaal voor de Hagenaars maar toeristen zijn ook welkom een speciaal karakter geven door een ge varieerd programma aan uit gaansmogelijkheden te bieden. Ver der ziet het er naar uit, dat het vuurwerk op de donderdagavonden in ere zal worden hersteld, zal dit jaar voor het laatst ge opend zijn. Men zoekt naar een pend zijn. Men zoekt naar een geschikte vervangende figuur, die tot de verbeelding van de kinde ren spreekt. Het Onderwater Won derland heeft sinds de opening in het najaar van 1964 steeds veel publiek getrokken en zal dan ook voorlopig niet worden gesloten. Het geheel is gerestaureerd en enige nieuwe onderzeeeffecten zijn toegevoegd. Hommerson zal zijn pretpark eveneens uitbreiden. RUIMTERAMA De Rijswijkse reclameontwerper J. van Looyen js reeds maanden bezig bezig met een uniek project, een zo genaamd ruimterama, dat zijn weer ga in de wereld niet kent. Op een oppervlakte van 300 vierkante meter worden 18 tableaus aangebracht, die de verschillende fasen van een ruimtereis naar de maan uitbeelden. Alle tableaus bevatten tientallen bewegende beelden, zoals de start van de raket, de ontkoppeling van de capsule, een ruimtewandeling door een astronaut, etc. De Ameri kaanse ambassade heeft de heer van Looyen verzekerd, dat een dergelijk project nieuw is. „Wij hebben adviezen van deskun digen gekregen en vele boeken over ruimtevaart gelezen om een zo juist mogelijke weengave van de werke lijkheid te geven," aldus de heer Van Looyen. „Sommige tableaus zijn op schaal gemaakt, maar we hebben bijvoorbeeld ook een capsule op ware grootte waarin twee astro nauten zitten. Het laatste tableau beeldt het leven op de maan uit met huizen en auto's die natuurlijk het karakter van science fiction hebben. Alle objecten zijn verlicht en om de bezoekers in de ban van de ruimte vaart te brengen, zal elektronische muziek ten gehore worden ge bracht." Het ruimterama zal ook door scholen bezocht worden. Omdat het project een nauwgezette na bootsing van de werkelijkheid is, heeft het een educatieve waarde. Het ruimterama wordt met Pinkste ren op „passende wijze" geopend. IDe ongeveer vier meter hoge I capsule van de Gemini-5 tijdens I de ruimtevlucht. GOUDEN MEDAILLE VOOR TH. WEIJERS WARMOND Tijdens de recep tie in de achterzaal van hotel „De Zon" is de heer Th. Weijers gister morgen koninklijk onderscheiden. Er heerste een gezellige drukte, vanwege het veertigjarig jubileum van de heer YVeijers bij zijn werk gever, het bloembollenbedrijf G. B. de Vroomen en Zn. N.V. Behalve voor het bedrijf spande de heer Weijers zich ook in voor het gemeenschappelijke belang als lid van de gemeenteraad en als voorzitter van de woonruimte-ad viescommissie. Verder is hij vbor- zitter geweest van het NKV en van St. Deus Dedit. De burgemeester, drs Langemeij- er, memoreerde het feit dat de heer Weijers als 17-jarige reeds bij het bedrijf werkzaam was. Tegen woordig is het volgens spr. zo, dat een bedrijf blij moet zijn als een werknemer de moeite wil nemen werk te zoeken bij hem. Hij kon zich deheer Weijers niet voorstellen als losbol in zijn jeugd en koppelde deswege de me ning aan zijn betoog vast dat hij dat dan ook wel niet zou zijn ge weest. Namens Hare Majesteit de Ko ningin speldde de burgemeester de heer Weijers de gouden medaille op behorende bij de Orde van Oranje Nassau, als dank en blijk van waardering voor het vele en doeltreffende werk dat hij voor het land heeft verricht. Tot slot sprak namens het per soneel de heer J. Lommerse een dankwoord tot de heer Weijers en overhandigde hem en mevrouw Weijers bloemen. AARLANDERVEEN De Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. Aar- landerveen zal dinsdagavond om 7.45 uur vergaderen in één der lokalen achter de Geref. kerk. Mr. K. Kok te Haarlem zal spreken over het onderwerp: „Grond- en pacht zaken". Ko van Es 25 jaar bij E. Knibbe OUDE WETERING Gisteravond werd in de „Woelige Baren" het feit herdacht dat Ko van Es 25 jaar werkzaam is geweest op de boer derij van E. Knibbe aan de Huig- sloterdijk. Voor dit feest waren aan wezig de fam. Van Es, de fam. Knibbe en overige personeel, ook va nde boerderij in Hazerswoude. Ook de vader van de jubilares was aanwezig. De jubilaris heeft van de school banken af in het land gewerkt. Hij ging eerst naar de boerderij van W. Slootwegen; na een jaar bij G. Zekveld kwam hij weer voor 2 jaar terug bij Slootweg. Toen was hij 4 jaar op de boerderij bij Knibbe, maar ging toch nog weer voor 6 jaar weg naar E. Weststeyn. Op 1 maart 1943 kwam hij bij Knibbe terug. De jubilaris, die inmiddels 52 jaar is, denkt nog niet over veranderin gen. Zijn werkgever bracht een dronk op hem uit en overhandigde hem een couvert met inhoud, waarna een schoondochter mevrouw Van Es bloemen overhandigde. Het perso neel van Hazerswoude gaf een doos sigaren. Afscheidsreceptie mr. Loeff LEIDEN Op dinsdag 5 maart biedt het College van Curatoren van de Leidse universiteit mr. J. A. L. M. Loeff, aan wie enige tijd gele den op zijn verzoek eervol ontslag als euraltor is verleend, een af scheidsreceptie aan. Tijdens deze bij eenkomst, die zaïl worden gehouden in det Receptiekamer in het Acade miegebouw. Rapenburg 73, cn om 5 uur 's middags begint, bestaat tevens de gelegenheid kennis te ma ken met de opvolger van de heer Loeff, mr. Ch M. J. A. Moons. RIJNSATERWOUDE Voor de Groesbeekse tehuizen is f91,85 op-

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5