Burgemeester Van der Weijden in carnavalleske sfeer gehuldigd VLEET Opnieuw minimumprijs voor vis in Frankrijk Mag binnenterrein worden bebouwd? FOTOCURSUS KRUYT j Verkoopclag voor de Pniëlkerk Veel waspeen naar supermarkten Ouderavond van Marnixschool Bij afscheid van Noordwijkerhout Gemeenschappelijke kerkdiensten in Noordwiik aan Zee Visserijnieuws bij de OUDERAVOND NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 26 FEBRUARI KATWIJK AAN ZEE De her vormde vrouwenvereniging De Hoornes houdt woensdag a.s. een verkoopdag in een der zalen van de Pniëlkerk. De opbrengst is ter be strijding van de bouwkosten- Ope ningstijden: 's middags van twee tot vijf en 'savonds van zeven tot tien uur. Er zyn tal van mooie handwerken te koop, voorts poppe.., waarvan één in bruidstoilet en één in Kat- wijkse klederdracht, er is een grab belton voor de jeugd en er woidt koffie en thee met cake geserveeid. Tevens bestaat de gelegenheid de nieuwe kerk te bekijken. KATWIJK AAN DEN RIJN Het aanbod van waspeen was in de af gelopen week aan de groenteveiling weer groot, weer wat meer dan in de vorige week, in totaal 1.450.000 kg. Daarbij was en bleef de markt goed prijshoudend. Er was een grote exportafzet, wel 870.000 kg van het totaal ging naar het buitenland, met name vooral naar de Westduitse bondsrepubliek, maar ook naar België, Frankrijk en Zweden en in het begin van de week ook naar Engeland. De verladingen naar de Belgische conservnfabriekn waren behoorlijk. Behalve de A II peen, voornamelijk door België gekocht, hadden de Ne derlandse fabrieken ook wel be langstelling voor AI peen. De normale binnenlandse handel was traag. Steeds meer valt het op, dat de grote supermarkten grote hoeveelheden centraal kopen en dat de afzet naar de gewone straathan del meer en meer afzakt. De prijzen: A extra f 7,40 tot f 8,40 per kist van 20 kg, AI f 5,40 tot f 8,30, AH f 2,60 tot f 6,40, B extra f 8 tot f 9,40, BI f 3,80 tot f 9,50, Bil f 2,50 tot f 3,50, Cl f 1,90 tot f 6,40, CII f 1,50 tot f 4,80. Overige produkten, veelal restan ten, noteerden als volgt: spruiten f 30 tot f 167, boerenkool f 79 tot f 130, groene kool f 9 tot f 76, rode kool f 8 tot f 18, knolselderie f 4 tot f 18, prei f 56 tot f 90, uien f 1,70 tot f 4,60, schorseneren AI f 75, All f 35, BI f 39, Bil f 25, CII f 16. Disco-dansavond in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Met be- hulp van een discobar (door een lid van de werkcommissie zelf vervaar digd) gaat de Instuif op zaterdag 2 maart een disco-dansavond houden. Een groot aantal platen staat ter beschikking van de presentatoren van de avond. Huig en Ruud. Zij zullen, samen met het publiek, een keuze hieruit maken, zodat op 2 maart naar hartelust kan worden gedanst in camping noord. Iedereen van de leeftijd van 16 jaar af is welkom. Toegangsprijs f 1,25. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: Hoog water 2.53 en 15.09 uur; laag water 11.02 en 23.26 uur. KATWIJK AAN ZEE In de grote zaal van de Triumfatorkerk heeft de Marnixschool haar jaar lijkse ouderavond gehouden. De heer N. Parlevliet, voorzitter van de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag schet ste de groei en de vooruitgang van de Marnixschool. Met ingang van de nieuwe cursus zal het nu nog in aanbouw zijnde achtklassige schoolgebouw op de hoek van de Hoorneslaan/Schimmel- penninckstraat in gebruik kunnen worden genomen. Vervolgens werd onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Roosendaal, en zijn staf een vlot kinderprogramma, bestaande uit o.a. voordrachtjes en zangspelletjes, af gewerkt. Een en ander viel bij de talrijke ouders zeer in de smaak. Na de pauze hield de heer D. M. Hage een interessante causerie over zijn werk als schooltandarts, waarna de heer C. Kwakernaak dit betoog nog eens illustreerde aan de hand van een door hem zelf gemaakte mooie kleurenfilm. Zendingsavond voor de Geref. jeugd SASSENHEIM Voor de bij- eenkomst van de Geref. jeugdver eniging De Springplank in het Jeugdhuis bestond zaterdagavond veel belangstelling. De heer J. Hylkema uit Hillegom, die vijf jaar in Ruandi-Urundi als vrijwilliger bij de Belgische zending was als bouwkundige, vertelde iets over het werk aldaar. Hij lichtte dit toe met kleurendia's. Uiteraard vertel de hij ook tal van wetenswaardig heden over zijn eigen werk, dat een bijzonder oecumenisch karakter droeg. SASSENHEIM Vrijdagavond om 8 uur wordt in de Hervormde kerk een bijeenkomst gehouden in het kader van de Vrouwen wereld gebedsdag. SASSENHEIM Morgenavond krijgen de ouders van de leerlingen der zesde klas van de De Visser- school voorlichting over de Mam moetwet. Prins Carnaval bood burge meester Van der Weijden het afscheidsgeschenk van de bur gerij aan: een radiotoestel en een vakantiereis. Foto N. van der Horst NOORDWIJKERHOUT In een korte bijeenkomst heeft burge meester P. M. M. van der Weijden zaterdagmorgen afscheid genomen van de raad. De raad was voltallig aanwezig mr. J. F. Beekman ver bleef in het buitenland en de commissaris der koningin in Zuid- Holland had zich doen vertegenwoordigen door mr. J. van Herwaarden van het Kabinet. Het koninklijk besluit, waarbij aan burgemeester Van der Weijden op de meest eervolle wijze ontslag werd verleend onder dankzegging voor de diensten gedurende lange tijd bewezen, werd door wethouder N. H. Hogervorst voorgelezen. Direct daarna sprak de burge meester zijn afscheidswoorden, waarin hij deed uitkomen, dat het door hem gevraagde ontslag zowel de belangen van de gemeente als die van zijn gezin dient. Zijn ge zondheidstoestand vergde dit be sluit. Burgemeester Van der Weijden keek met dankbaarheid terug op de vele jaren adt hij als op een een zame post, burgemeester heeft mo gen zijn van 'Nieuwkoop en Noord wijkerhout. „De laatste zes jaar zijn niet mijn gemakkelijkste tijd ge weest. De algemene onrust op poli tiek en kerkelijk terrein is uiter aard ook aan Noordwijkerhout niet voorbij gegaan". Bijzondere woorden van dank richtte de burgemeester tot de nog levende wethouders en met wee moed dacht hij terug aan de over leden wethouders Van der Voet en De Groot. In zijn dankwoord betrok hij ook zijn naaste medewerkers, de ge meentesecretarissen en het ambte narencorps. Hij sprak de hoop uit, dat het de raad en alle inwoners ge geven moge zijn de gemeente Noord wijkerhout ook in de toekomst tot groter bloei te brengen. Waardering Wethouder Hogervorst sprak mede namens zijn collega, de heer Th. A. A- Schaap, een afscheidswoord tot de burgemees ter en wenste hem en zijn echtgenote nog veel mooie en zon nige jaren in Brabant toe. Namens de gemeenteraad voerde de fractie voorzitter van de KVP, de heer C. P. J. Timmer, het woord. Hij bracht de waardering van de raad tot uitdrukking voor de gave van burgemeester Van der Weiiden om na een emotionele situatie, die nu eenmaal in een raadsvergadering wel eens kan voorkomen, de tegenspeler even later zo hartelijk Franse regering zwicht voor stakers DEN HAAG Dr. H. A. H. Boel mans Kranenburg, secretaris van de Rederijvereniging Nederlandse Zee visserij, verwacht niet al te veel moeilijkheden van de aangekondig de nieuwe minimum-prijsregeling voor de import van vijf vissoorten in Frankrijk. De regeling zal be lemmerénd werken en is wat lastig voor de Nederlandse exporteurs, maar waarschijnlijk ontstaan er geen grote problemen, zei hij des gevraagd. Zoals bekend besloot de Franse regering dezer dagen tot het instel len van een nieuwe minimum-prijs regeling bij de import van kabel jauw. wijting, koolvis, makreel en schol! De belangrijkste vissoort die Nederland naar Frankrijk expor teert is tong en die valt er dus buiten, vertelde de heer Kranen burg. Een minimum-prijsregeling sorteert alleen effect als zowel Ne derland als Frankrijk grote visaan voer nebben. Dyor haar besluit de E.E.G.-ont snappingsclausule toe te passen om zo regels te kunnen stellen voor de import van vis, is de Franse rege ring tegemoet gekomen aan de wen sen van de Kamers van Koophandel in Noord-Frankrijk. Deze kamers hadden hierom verzocht teneinde de vissersstaking, die al vanaf vorige week maandag duurt, te doen be ëindigen. De grote aanvoeren op de belangrijke markt van Boulogne hadden de prijzen doen dalen tot een voor de Franse vissers onaan vaardbaar niveau. De Franse regering heeft de E.E.G.-commissie op de hoogte ge steld van de instelling van een nieuwe regeling, zo blijkt uit het vrijdagavond verstrekt communi qué. Frankrijk is voorstander van een snelle invoering van een ge meenschappelijk visserijbeleid. Een ontwerp-reglement. dat deze materie regelt, wordt in de loop van maan dag bij de E.E.G.-commissie inge diend. Eind maart komt het bij de Europese ministerraad, aldus het communiqué. en charmant te bejegenen. De heer Timmer wees op de uitzonderlijke groei, die Noordwijkerhout in de 16 jaar van het burgemeesterlijk be staan op velerlei terrein, heeft mee gemaakt. De heer Timmer benadrukte de waardering van de raad voor de burgemeester en bood hem als be wijs daarvan een stereoplatenspeler aan. Mevrouw Van der Weijden, die haar man in al die jaren een bij zondere steun is geweest en daar mee indirect de gemeente grote diensten heeft bewezen, kreeg een prachtige tak orchideeën aangebo den. Konijn in het vat Een minder officieel maar even hartélijk karakter had de afscheids receptie van de burgerij, waarvan Prins Carnaval, Prins Cornelis ïn- terflorus met de Raad van Elf, het Gouden paar in Hillegom HILLEGOM De heer L. Brou wer en mevrouw B. Brouwer-Bruin ■meren woensdag hun 50-jarig hu welijksfeest. Naast viering in de huiselijke kring zal van 3 tot 5 uur in „Weltevreden" een receptie wor den gegeven. Nieuws uit Hillegom HILLEGOM Woensdagavond om half negen wordt onder voor zitterschap van de heer P. de Vries de jaarvergadering van Het Groene K^uis gehouden in het Herv. jeugd huis „Weltevreden". Wethouder Jac. van der Vinne is verhinderd dinsdagavond spreek uur te houden. Dé heer J. C. Brokking is voor zitter geworden van de evangelisa- tiecommissie van de Geref. Kerk. Penningmeester werd de heer H. W. Berghuis en secretaris de heer Els- hout. rijdag wordt in de Chr. Geref. kerk in het kader van de Wereld vrouwengebedsdag een oecumeni sche gebedsbijeenkomst gehouden. Deze begint om 8 uur. De afdeling Hiilegom-Lisse van de Ned. Ver. van Huisvrouwen ver gadert dinsdagmiddag in Treslong. spits afbeet. De sympatic van bur gemeester Van der Weijden voor De Kaninefaten is bekend en hem zijn al verscheidene hoge carnavals onderscheidingen te beurt geval len. Ook ditmaal en nu voor het laatst wist hij de dragers van de macht in Kokkerhout voor drie da gen voor zich te winnen door hun de vermakelijkheidsbelasting in die dagen te schenken. Loco-burgemees ter N. H. Hogervorst werd voor de komende overbruggingsperiode ge sterkt met de prinselijke onder scheiding van het konijn in het vat. Dat ook mevrouw Van der Weij den—de Wert, geboren Brabantse, in de carnavaleske huldiging werd betrokken, behoeft geen betoog. En voor de rest van de middag betrok Prins Cornelis zijn residentiële zetel in de raadszaal van het gemeente huis. In de burgerzaal trok daarna een stoet van afscheid nemende Noord- wjjkerhouters, verenigingen en par ticulieren langs de burgemeester en zijn,vrouw, om ze de beste wen sen voor een mooie levensavond aan te bieden. Velen deden hun beste wensen van geschenken ver gezeld gaan. Het burgerijcomité bood de burgemeester naast een prachtig stereo-radiotoestel 'n vors telijke vakantiereis aan. Medewerkers Zaterdagavond nam burgemeester Van der Weijden met zijn familie in de toneelzaal van het psychia trisch centrum Sint Bavo afscheid van zijn medewerkers in gemeente dienst en van de leden van de rijks politie. Vanmiddag bood in diezelfde zaal het gemeentebestuur de scheidende burgemeester een officiële ont vangst aan. waarop vele buitenge- SASSENHEIM Leden van de plaatselijke afdeling van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen maak ten vrijdagavond een excursie naar de Leidse Broodfabriek, waar zij een indruk kregen van de heden daagse methoden van brood en broodjes bakken en bezorgen. toezegging van beroep Herv. Gemeente Lisse doet LISSE De kerkeraad van de Herv. Gemeente (wijk west) heeft in de a.s- vacature van ds. S. Kooi- stra een toezegging van beroep ge daan aan ds. J. van der Velden te Dubbeldam. Ds. Van der Velden begon als hulpprediker in Bussum en heeft de gemeenten Nijega en Elahuizen, Weesp en Feijenoord gediend. ..De Poel" vergaderde LISSE In gebouw Rehoboth werd vrijdagavond onder leiding van voorzitter C. Imthorn de'eerste jaarvergadering van gemeenschaps centrum „De Poel" gehouden. We gens ziekte van secretaris C. Schalk las mevrouw Gelpon het jaarverslag voor. Momenteel telt de vereniging 101 leden. Er is een batig saldo van f 1433,81. Bij de bestuursverkiezing werd- den de dames Jelten, Veenis en de heren C. Omthorn, J. A. Kikkert, L. W. Robertus en C. Schalk geko zen. Hel gemeentebestuur heeft schrif telijk medewerking toegezegd voor het uitzoeken en bouwrijp ma ken van een terrein voor een speel tuin, Men hoopt deze zomer nog met de tuin klaar te komen. LISSE Donderdagavond om 8 uur houdt de vereniging Alverha (Algemene vereniging handel en ambacht) haar jaarlijkse grote ver gadering in De Nachtegaal. Onder meer zal worden gesproken over het structuurplan „Kern*, dat tot eind 1947 ter visie heeft gelegen. NOORDWIJK AAN ZEE De kerkeraden van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente hebben besloten op de hoogtijdagen van het kerkelijk jaar kerkdiensten te houden onder gemeenschappelijke verantwoordelijkheid. Gedacht wordt aan eerste paasdag eerste pinksterdag en eerste kerst dag. Van gereformeerde zijde zal hiervoor de voorgeschreven classi- cale toestemming worden gevraagd. Overeengekomen is voorts de af vaardiging van ambtsdragers naar eikaars kerkeraadsvergaderingen en kerkdiensten voort te zetten. Burgerlijke stand van Noord wijk NOORDWIJK Geboren: Gerrit zv A Brussee en H T C van Caspers: Rijnsburg, de Vliet 60; Te Leiden: Claudia dv A L Smeltink en C M van der Niet, Scheveningsestraat 22: Tela Anthonia Theodora dv A J ter Laak en T van Duivenvoorden, Ra nonkelstraat 17; Edith dv W Pas- schier en A van Rooijen Julianastr 33; Ronald Wilhelmus Adrianus zv W T Verhart en L D A van Bon. v.d. Mortelstraat 98. Overleden: Te Noordwijkerhout: Casper Petrus van der Meer, Wilhel- minastraat 15; Maria van den Broek, Langevelderlaan 1/10. Ondertrouwd: Leendert Schilthu:- zen. Leiden en Hendrika Petronella Maria Bierman Lustrumfeest van de filmclub Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE De filmclub heeft haar tweede lustrum herdacht met een ontvangst en een clubwedstrijd in hadhotel Zeerust. Onder de ruim honderd belangstel lenden bevonden zich burgemeester en mevrouw Bonnike. De uitslag van de clubwedstrijd. 1. Dick van Dee met „Levend licht", 2. Ton van den Berg met ..Grand Prix". 3. Ton van den Berg met „De Estec brandt". Dp oubliekprijs was voor Ton van den Berg met „De Estec brandt". meentelijke relaties en vrienden van het burgemeesterlijke paar hun beste wensen voor de toekomst aan boden. Van hun vriendschap en dankbaarheid getuigden de vele ge schenken. die ter herinnerir^ wer den aangeboden Beroepen bij Ged. Staten KATWIJK De NV Zuivelfa briek De Hoop en de firma A. J. Luijten en zn hebben bij GS van Zuid-Holland bezwaren ingediend tegen de herziening van het bestem mingsplan Katwijk aan den Rijn. Het plan heeft betrekking op het binnenterrein, omsloten door de Kerklaan, de Kerkstraat, de Achter weg en de Rijnstraat. Bij het in september 1966 vastgestelde plan kreeg dit terrein de bestemming bebouwing ten dienste van bedrijfs doeleinden. Bij de herziening is aan de zijde van de Kerklaan een be- bouwingsgrens gelegd op ongeveer 10 m uit de perceelsgrens van de aan deze laan gelegen woningen. In de ingediende bezwaarschrif ten wordt nu verzet aangetekend tegen de teruglegging van de be- bouwingsgrens. De reclamanten stellen, dat hun voor bedrijfsbebou- wing bestemde percelen daardoor dennate schadelijk wordt versnip perd dat deze niet meer bruikbaar zijn voor de doeleinden waarvoor zij zijn bestemd, hetgeen voor hun be drijven enorme schade met zich brengt. De bedrijven van reclaman ten hebben de uitbreiding dringend nodig, maar dit wordt door het plan onmogelijk gemaakt. De bebou- wingsgrens is geheel willekeurig getrokken. Aan de bewoners van de achter het bedrijfsterrein gelegen woningen kan trouwens door be bouwing van het binnenterrein het achteruitzicht niet worden ontno men. De reclamanten verklaren, dat zij aan de bezwaren tegemoet wil len komen door aan de rand van de perceelsgrens garageboxen of lage bebouwing toe te passen. Naar hun mening zullen de bewoners van de Kerklaan met deze oplossing meer gebaat zijn dan met een ongebouwde strook, welke praktisch voor geen ander doel dan voor open opslag plaats kan dienen, hetgeen de om geving meer zal ontsieren dan een lage bebouwing. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat voor uitbreiding IJmuiden Voor de exporteurs op Frankrijk is het een spannende week geweest. De acties van de Franse vis sers tegen de import van vis uit Ne derland en België hielden de gemoe deren danig bezig. Men stond via Den Haag in bijna voortdurend contact met Parijs om onmiddellijk te weten welke beslissingen de Franse regering zou nemen. Tot dusverre is een reac tie uitgebleven. Naar verluidt, zon worden overwogen de invoer van Ne derlandse vis te beperken doch in af wachting van een definitief besluit ls men gewoon doorgegaan. Het was alleen niet mogelijk vis naar Boulogne te verzenden want daar postten de Franse vissers om elke vrachtwagen met een Nederlands of Belgisch kentekenbewijs te moleste ren. De invoer van tong naar het Franse binnenland werd op de oude voet doorgezet. Toch had deze situatie een daling van de noteringen in de IJmuider vishallen tot gevolg. De eentjes die dinsdag een top haal den van f6,26 konden vrijdag niet verder komen dan f5.70. De kleinmid- del zakte in die periode van f5.33 naar f 4,38 en de grootmiddel van f^25 naar f3.69. Redelijk De loggers en kotters zetten een kleine 150.000 kilo van deze vissoort in de markt. Door de ruime aanvoer per schip zat er, ondanks deze dalende lijn, toch een redelijke besomming In. Van de schol moest men het beslist niet hebben. Men voerde rond 7500 kisten aan en dat bleek een te grote hoeveelheid voor de handel te zijn. Een enkele keer betaalde men f23 doch meestal waren alle soorten voor f 17 en minder te koop. Voorheen kon men bij een geringe vraag aan deze kant van de Noordzee uitwijken naar Engeland, maar na de devaluatie van het pond loont dit niet meer de moeite. Koolvis De treilers uit de Noord zorgden voor een aanvoer van niet minder dan 11.000 kisten koolvis. Het betrof in hoofdzaak de kleine zwarte soort. Men moest het van de hoeveelheid hebben en niet van de prijs. Die cirkelde de hele week voor de kleine koolvis rond de f 15. De grote zwarte moest in de meeste gevallen eveneens met een schrale notering genoegen nemen. Bij na alle dagen belandde deze soort op het minimum. De grote witte koolvis was stukken schaarser, maar kon tegen de concur rentie van de zwarte soort niet op. Meer dan een top van negentig gulden zat er deze keer niet in. Wat men aan koolvis te veel ving haalde men te weinig aari schelvis op. De treilers konden hiervan slechts 500 grote en 60 kleine kisten produceren. Stijve koersen De stijve koersen konden de geringe vangsten niet gcfedmaken. In het be gin van de week liep men nog niet zo warm. Toen de schaarste bleef aan houden, moesten de handelaren wel diep in de beurs tasten om nog enigszins aan hun trekken te kunnen komen. Zo had men vrijdag voor de pennen op de eerste afslag f86 over. Dinsdag ging men niet verder dan f62. De notering voor de braadschel- vis liep in die dagen op van f55 tot f78. Wijting De wijtinig was met 2500 grote en 1500 kleine kisten behoorlijk verte genwoordigd. Onder deze omstandig heden vielen de noteringen niet tegen. De dichte soort haalde woensdag op de eerste afslag zelfs een hoogste bod van vijftig gulden. Onder de dertig gulden was deze soort toen niet te kooD. Over het algemeen was de dich te wijting duurder dan de gestripte De inspanningen van de vissers ble ven dus onbeloond. Deze ontwikkeling is om deze tijd van het jaar overigens niet ongewoon. De wijting bevat heel wat lever en dat maakt het voor de handel interes santer de dichte soort te kopen. Kabeljauw Aan gul en kabeljauw was weer geen gebrek. Men telde rond 5500 kisten. Ook ditmaal was de kleinste gulsoort sterk in de meerderheid. De loggers en kotters vingen, onder de Nederlandse kust weer heel wat. De visjes werden brandlevend aange voerd maar door het ruime aanbod moest de handel het dikwijls laten afweten. Heel wat partijen om zo in te bijten, werden een prooi van de kattencentrale. Zij hadden de mini mumprijs niet kunnen halen. Verbetering Vrijdag trad een lichte verbetering in. Men lield de kattencentrale buiten de deur. Met een laagste notering van f 18 mocht echter niet van een hechte positie worden gesproken. De kabel jauw kon tegen het gulgeweld niet op en was steeds goedkoop. De mid delsoort haalde dinsdag een top van honderd gulden, maar dat moet een vergissing zijn geweest. Diezelfde dag zakte het peil al tot f72. Daarna lag het gemiddelde rond de zestig gul den. Aan stijve kabeljauwen kreeg men ongeveer 14.000 exemplaren te ver werken. De vraag was niet groot. Een regel kleine van tien stuks kon men zich dikwijls voor dertig gulden aanschaffen. Haring De haringaanvoer had met 530 grote en 350 kleine kisten niet veel te bete kenen. De goede kwaliteit bracht dinsdag f48 op. Dat was een uitschie ter. Daarna lag de top z'n beetje rond dertig gulden. De mindere soort kon hieraan niet tippen. Dinsdag haalde die niet meer dan f 18,60. Ook de ma kreel was met 330 grote en 400 kleine kisten aan de schaarse kant. Vermoe delijk zal men deze week meer te verwerken krijgen. Sommige treilers haalden de laatste dagen in de buurt van 59 NB mooie hoeveelheden van deze vis soort scheep. De grote soort vond ge makkelijk z'n weg. De top lag rond de zestig gulden. Voor de slechte kwaliteit was niet veel eer- weggelegd. Een enkele keer daalde de belangstelling zo dat deze soort niet via de normale kanalen uit de hallen verdween. Diversen Onder de rond duizend kisten di versen trof men van alles wat aan: schar, bot, kleine haai, hake en poon. De hake tekende voor het hoogste bod door donderdag op de eerste afslag voor f 604 van de hand te gaan. De bot deed het andersom. Deze vissoort was woensdag voor drie cent per kilo te koop, een laagterecord dat niet gauw zal worden verbeterd. van de bedrijfsgebouwen void* mogelijkheden zjjn overgebffl Het van bebouwing vrijblij^ deel van het binnenterrein I worden benut voor de aanleg| een parkeerterrein. In ieder mag het achteruitzicht uit del ningen langs de Kerklaan niet i den verwaarloosd, omdat de aci zijde van deze woningen op der zijde is gericht De belangen val volkshuisvesting prevaleren hief ven de bedrijfsbelangen, aldi en W. WEL BEBOUWIl\'(\ De Provinciale Planoli Commissie is van mening, behoeve van het achteruitzit de aan de Kerklaan gelegen gen, alsmede ter verzekering) voldoende licht- en luchttoeti tot deze woningen en de behorende achtererven terecht een grens is gesteld aan de bejfcf wingshoogte (6 m) van de optie binnenterrein te stichten gebouf1 Het komt de commissie e<Pa niet noodzakelijk voor, dat eeni— ter de perceelgrens van de wfl gen gelegen strook grond van o veer 10 m breedte onbebouwd 1 De commissie meent, dat op strook bebouwing kan worden gelaten met een goothoogte van meter. De PPC acht daarom d« zwaren, voor deze zijn gericht t het weren van elke bebouwin, deze strook, gegrond. Op 5 maart zullen GS de i diende bezwaarschriften in openbare zitting behandelen. VANDAAG AAN DE MARKT Op de lijst van het StaatsvlssersÜ bedrijf stonden voor de IJmuider dagmarkt de IJM 54 Swift met 21 IJM 221 met 20, de IJM 209 Meyert 1 met 176, de SCH 261 Onderneming 89, de KW 93 Jeanette met 80, de K' met 70, de IJM 206 Wlron 7 met II KW 94 Willem met 90 kisten en 100 0| stijve kabeljauw, de KW 178 DlrkJ* 165 kisten en 150 stuks stijve kabc de KW 96 Nico met 150, de KW met 110. de KW 14 Zephyr met 32. c 226 Jacob Senior met 156 kisten i stuks stijve kabeljauw, de KW ir~' Volente 2 met 80. de SCH 117 On»ni mlng 3 met 267, de KW 106 KarlaL met 108, de KW 101 Nestor met lDg KW 205 Dirkje met 102, de KW 98 4at Je met 120 kisten en 250 stuks kabeljauw, de KW 134 Dirk Taat njel: kisten en 200 stuks stijve kabeljau IJM 57 Zeehaan met 1100, de KFr Antje met 160 kisten en 300 stuks jij! kabeljauw. de KW 190 MargH Christina met 148, de KW 130 Marjaffe 106, de KW 120 Flamingo met 90. de, Maryanne met 60 kisten en 70 stuks»« kabeljauw, de KW 103 Wlm KW 152 Soli Deo Gloria met 60 kisi 50 stuks stijve kabeljauw, de KT Marijtje met 63, de IJM 154 Protlndl 200 kisten en 270 stuks stijve kabel de KW 26 Concordia met 95 kisten L stuks stijve kabeljauw, de KW 33 i met 67. de KW 124 Sursum Corda r_ kisten en 125 stuks stijve kabeljaih KW 206 Yvonne Yolanda met 151, q. 136 Urania met 71. de KW 166 Vertik met 10 kisten en 550 stuks stijve lauw. de KW 103 Wlm met 45 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW sa 1 nus met 105. de WR 45 Dieuwlna if kisten en 250 stuks stijve kabeljai KW 216 Agatha Arle met 39, de 8,j Michiel met 70, de VL 90 Carollïr" 1354, de KW 110 Rianne met 61. de <>r Tiny met 49, de KW 137 Maartje I met 87 kisten en 200 stuks stijve Dri Jauw, de KW 70 Arte Jinlor met IJM 6 Adrlana met 90. de KW 63 Mra' Jozlen met 100 kisten en 300 stukscu kabeljauw, de KW 114 Avontuur nn de KW 71 Ekhart met 65. de KW 21' met 105. de KW 148 Dirk van Beel^ l 2 "li j( aal met 80 kisten en 250 stuks stijve Jauw. de KW 52 Solo Gratia met 61 en 45 stuks stijve kabeljauw, de lér De Hoop 3 met 57, de KW 22 Jacob», met 63. de KW 91 Jan met 39 klstenL stuks stijve kabellauw, de KW 220 er Jacoba met 65, de KW 162 De Vl< zusters met 38 kisten en 45 stuksf- kabeljauw, de KW 195 Pieter Jaco 28 kisten en 40 stuks stijve kabeljai UK 193 met 50, de KW 108 Allda i de VL 34 Anita met 1415 klssten kleine kisten diversen, de KW 160 de KW 59 Florls met 56 kisten stijve kabellauw. de KW 145 Annal met 67. de IJM 8 Maartje met 50, c 92 Adrlana Christina met 69. de 1 Rose Marie met 32. de KW 113 Wlln— 20. de KW 128 X-euntje met 40, de Rijnmond 3 mét 750 kisten en 470 1 kisten diversen, de KW 88 Vrouw tje met 85 kisten en 200 stuks kabeljauw, de KW 127 Klazlena al met 11 kisten en 35 stuks stijve jauw, de KW 24 Cornells met 40. 56 Spes Nostra met 103 kisten en 32rO stijve kabeljauw, de KS 12 Andr 156. de KW 55 Johanna Lydla met i KW 161 Gljsbert Bastlaan met 104 en 330 stuks stijve kabeljauw, de ïle Zeeland met 1400 kisten en 117 I kisten diversen, de VL 1 Urslnus t kisten en 675 kleine kisten divers! VL 112 Bets en Gerda met 1400 kis" 584 kleine kisten diversen, de KB Aagje Adrlana met 175, de KW 84 mond 4 met 1360 kisten en 25 r kisten diversen, de KW 146 Cornel* Beelen met 190. de KW 43 Rljnrin met 280 kisten. 343 kleine kisten dID en 1000 stuks stijve kabellauw. de Iji. Tatlana met 92. de KW 173 AquariU* 116. de KW 221 Arle Jacob met 1 KW 87 Albatros met 84 kisten en 21 n stlive kabellauw. de KW 202 MarUn 186. de KW 212 Marlena met 76. de J Leendert Jacoba met 45 kisten i C stuks stlive kabeljauw, de KW 193 (ei Pruna met 62. de IJM 46 De Hoop-i, 60, de KW 225 Azimuth met 68, de?" Marco met 100, en de IJM 239 Na dacht met 77 kisten. ap De aanvoer bestond uit 50 kisten i_ 680 kisten long. 3100 kisten schf'! kisten schelvis, 1930 kisten eul ent 1 lauw, 301.5 kisten koolvis. 740 kistq;u ting, 550 kisten divprsen. 5500 stuk!: kabellauw. 250 klplne kisten hariL** „.llllni, 00 trisin» 7 Geboren in Valkenburg VALKENBURG Geboren: Ig truida Egberdina Aurelia, dviie Mathlener en C Roelofs, Hoofdlto 135. be Is' van de Meisjesvereniging „Lea" eifj Jongeliedenclub „Jonathan" op D.V. woensdag 28 februari a.s. in de zaal bij de Oude 'y AANVANG 8 UUR. t n Ouders, afgevaardigden, leiders en' leidsters zijn hartelijk welkom, (to lei Onze plaatselijke predikant Ds. G. Boer hoopt deze avond In ons midden DE LEIDERS EN LEIDj* gaat hedenavond wegens ziekte niet d

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4