Woord en dienst horen in evangelisatie bij elkaar UNIERAAD ACHTER FRACTIELEIDER Drs. A. de Jong naar Java uitgezonden WERELDRAAD DOE BEROEP OP NIGERU Kamiel Huysmans (96) overleden Een woord voor vandaag Kritiek op piëtisme niet ongerijmd Drs. Noordegraaf over bekering „Mellema leverde belangrijke bijdrage tot samenwerking'"' Blaiberg zag Veel leerlingen buitenwereld blijven achter Reclamebureaus gaan fusie aan Slap beleid bij NY in Etten riS adventist Spaanse krijgt 6 jaar cel Udink vertrokken naar Verre Oosten Te hoge eisen voor promotie Enquête over r.k. universiteit Diploma Sociale Academie ook baccalaureaat? AAA AN DAG 26 FEBRUARI 19tf Er zijn vele troostrijke woorden in de Bijbel. Maar altijd weer spreekt Hebreeën 4 16 op een bijzondere manier tot ons: „Laten wij daarom met vrijmoedigheid toegaan tot de troon der genade, opdat wij barmhartigheid ontvangen en genade vinden om hulp te verkrijgen te gelegener tijd." Wij mogen tot God komen. Hij wil onze gebeden verhoren. Hij wil ons mensen in zijn troonzaal ontvangen, maar wij moeten goed beseffen dat het een bijzondere troonzaal isdaar staat de troon der genade. Dat zegt ons hoe wij moeten gaan. Wij kunnen niets trots bin nen komen stappen met in onze handen al onze goede daden verzameld om eindelijk ons loon te ontvangen. Het gaat in deze perikoop trouwens helemaal niet om mensen die het er in het leven zo goed afgebracht hebben. Het gaat om mensen die verzocht zijn geweest en die gevallen zijn. Maar dan roept God Zijn kinderen niet voor de rechterstoel, maar voor de genadetroon. Dat wil zeggen dat Hij vergeven wil, Hij wil een nieuw begin maken met ons. Maar genade ontvangen wil niet alleen zeggen dat ons ver geven wordt en dat we dan nog meer weer eens moeten pro beren. Het is meer. Voor de genadetroon ontvangen wij de hulp, de kracht van God om te overwinnen. We lezen vandaag Lucas 7 1-17. UTRECHT In het huidige moderne apostolaat schuilen zeer grote gevaren. Maar we zijn niet klaar, als we daar op een ver keerde manier tegen reageren. Het gaat er niet om, een on vruchtbare tegenstelling te scheppen tussen het nieuwe le ven met God en het menszijn met de ander. Ook als gelovigen zijn we immers verweven met de ons omringende wereld. Dit zei drs. A. Noordegraaf uit Ol- debroek op de jaarlijkse ledenverga dering van de hervormde bond voor inwendige zending op gereformeerde grondslag. Hij refereerde over „de bekering als evangelisatorisch pro bleem". De kritiek op het piëtisme noemde drs. Noordegraaf niet helemaal onge rijmd. Woorden als „vrede", „zalig heid", „redding", hebben een wijdere (Van een onzer medewerkers) Drs. A. DE JONG weg door de wereld UTRECHT De Unieraad, het politiek adviescollege van de CHU, heeft zich zaterdag achter het optreden van fractievoorzit ter Mellema gesteld wat betreft zijn optreden voor de televisie en in Drachten over samenwerking met de KVP en de ARP. In de resolutie. Ingediend door de heer A. J. Kaland, Gedeputeerde van Zeeland, staat dat het optreden van de voorzitter van de fractie van de Tweede Kamer een bijdrage is in het streven naar een verdergaande DIENST IN DE LAURENSKERK (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „De God van alle genade zij met u in Jezus Christus en behoede u". Met deze wens vaardigde ds. J. W. van Swigchum, voorzitter van de classicale zendingscommissie van de hervormde kerk Rotter dam-Noord drs. A. de Jong af als zendingspr'edikant naar de kerk van Indonesië. Hij zal op Oost-Java belast worden met het vormingswerk. In de uitzenddienst, die zondag morgen in de Laurenskerk werd ge houden, bevestigde ds. Van Swig- chem drs. De Jong tevens als predi kant. Tekst van de preek was 1 Cor. 13 vers 13: „Zo blijven dan geloof, hoop en liefde deze drie, maar de meeste van deze is de liefde". Ds. Van Swigchum vergeleek deze tekst met een boom, waarbij de wor tels het geloof voorstellen, de stam de hoop is en de kruin met de vruch ten de liefde. Wie Jezus' stem hoort en heengaat om zijn liefde te predi ken heeft de belofte: „Zie, ik ben met u tot het einde der dagen", aldus de bevestiger. Na de bevestiging en de handopleg ging door de aanwezige predikanten sprak zendingspredikant De Jong over Lukas 18 31( „Zie, wij gaan op naar Jeruzalem". De weg naar Jeru zalem is de weg van de kerk door de wereld, waarop men langs de afval hopen van de mensheid komt. Het is een lijdensweg, maar ook een triomf tocht, die wij met Christus gaan. Zonder de liefde uit 1 Corinthe 13 heeft deze weg geen zin en kunnen wij hem niet gaan, aldus drs. De Jong. In zijn afvaardigingswoord zei ds. Van Swigchum ten slotte dat de kerk van Rotterdam-noord achter de nieu we zendingspredikant staat. Hij hoopte dat de gemeente veel van ds. De Jong zou horen en dat deze vooral zou laten weten hoe God op zijn werkterrein bezig is. Na de dienst was er in gebouw De Nieuwpoort ge legenheid drs. De Jong geluk te wensen. (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT Er xijn bij het voort gezet lager onderwijs veel leerlingen die gezien hun capaciteiten achter blijven. Zij zijn te veel gericht op het concrete doen en minder op het on derwijs, wat af te leiden valt uit hun geringe belangstelling voor lezen. De- ■e leerlingen blijven achter doordat zij door sociale omstandigheden geen optimaal gebruik maken van hun ca paciteiten. Dat zei drs. V. J. Weiten van het Nijmeegse Hoogland-Instituut op de jaarvergadering van de vglo-sectie van de protestants chr. onderwij zersvereniging. De heer Weiten was betrokken bij een onderzoek van vglo— en vhmo-leerlingen op interesse schoolvorderingen en intelligentie. Het blijkt dat de doorstroming van het vglo iaar het ulo en het vhmo van 1961 tot 1965 anderhalf maal zo groot is geworden. Eén van de 14 leerlingen van het lager onderwijs gaat naar het vglo, slechts twee procent van de vglo-jon- gens is qua intelligentie geschikt voor het vhmo. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de vhmo-leerlingen een grotere culturele belangstelling hebben, die onder meer blijkt uit le zen, terwijl de tglo-leerlingen meer voelen voor de handel. Tenslotte heeft de heer '/lasblom van de vglo-sectie van de PCOV er voor ge pleit dat alle leerkrachten die in het bezit tijn van de akten r. u en'of v t w of na 1 augustus behaald, be voegd worden voor het mavo, het Uw* en het leao. KAAPSTAD Voor het eerst sinds drie maanden heeft de Zuidaf- rikaanse tandarts Philip Blaiberg, de man met een nieuw hart, weer de buitenwereld kunnen zien. Hij mocht zaterdag de gesteri liseerde kamer verlaten, waar hij ge durende die tijd is verpleegd, om in een er naastgelegen eveneens gesteri liseerde kamer door het raam naar buiten te kijken. Hij was zo blij als een kind, zeiden artsen van het Groote Schuur-ziekenhuis. Blaiberg zag, eveneens voor het eerst sinds hij werd geopereerd, weer het gezicht van zijn echtgenote, die in de tuin stond. Bij vorige bezoeken droeg zij een steriel masker. samenwerking van de drie christe lijke groeperingen, op basis van de uitspraken van hun in het najaar gehouden partijbijeenkomsten. De heer Kaland achtte een uit spraak van het hoogste politieke or gaan van de CHU over het publieke optreden van de heer Mellema ge wenst. Meerderheid Na een korte discussie, waarbij het dagelijks bestuur van de CHU be reid bleek de uitspraak over te ne men, nam de Unieraad met een over weldigende meerderheid de resolu tie aan. Enkele tegenstemmers von den het niet van pas komen een uit spraak te doen, omdat het gesprek met de Achttien nog niet is afge rond. De vergadering van de Unieraad was uitgeschreven om het door het Eerste-Kamerlid dr. J. W. Beere- kamp opgestelde ontwerp-beginsel- programma te bespreken. Deze be sprekingen zullen op 6 april worden afgerond. Het hoofdbestuur van de CHU heeft, eveneens zaterdag in Utrecht, dr. H. A. Schuring uit Aalten tot se cretaris gekozen. Dr. Schuring, lid van de Tweede Kamer, volgt mr. W. Scholten op. Hij was reeds en kele maanden waarnemend-secreta ris. Dr. C. Blankestijn uit Den Haag werd gekozen tot lid van het dage lijks bestuur. Als voortvloeisel van de beslui ten van de buitengewone algeme- vergadering van 16 december stel de het hoofdbestuur enkele commis sies in. Benoemd werden tot lid van de commissie voor de opstelling van een praktisch politiek program mr. C. Bos uit Amsterdam, dr. C. Blanke stijn. Den Haag, dr. E. Bleumink, Jutphaas, jonkheer mr. D. J. de Geer jr., Den Haag, drs. A. M. de Boo, Delft, C. J. van Mastrigt, Zeist en drs. D. Schouten uit Waalwijk. In de commissie, die over de dui delijkheid in de politiek moet rap porteren, krijgen zitting jonkheer mr. L. E. de Geer van Oudegein uit Jutphaas, Jac. Huysen, Delft, jonk- vrouwe mr. C. W. I. Wttwaal van Stoetwegen. Den Haag, drs. A. M. de Boo, Delft, J. Tegelaar. Rijswijk en L. de Snayer uit Vlaardingen. Deze commissie heeft dezelfde op dracht als een werkgroep van acht tien, namelijk het maken van een overzicht van de mogelijkheden, die zouden kunnen worden toegepast teneinde de kiezer zoveel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de politiek. AMSTERDAM Per 1 juli van dit jaar zullen twee Amsterdamse recla mebureaus gaan fuseren: Recla NV en Janssens Co. Het nieuwe bedrijf zal de naam Recla-Janssens-Advertising NV krijgen. De gezamenlijke omzet van het bedrijf wordt geschat op 20 miljoen gulden per jaar. Het totale personeels bestand bedraagt 100. opvatting, dan wij er vaak aan gege ven hebben, zri hij. Het gaat er niet alleen om „zielen te winnen voor het Lam". God is óók Koning over de hele aarde. Wat dat betreft kunnen we veel leren van Calvijn met zijn brede aanvat van Gods werken over heel de wereld. In dèt kader dient ook de oproep tot bekering te staan. Laten we geen tegenstelling maken tussen de persoonlijke afmetingen enerzijds en de sociale en politieke strekking van het heil anderzijds. De bijbelslijn is er een tussen twee eenzijdigheden door: geen vrees voor de blijvende oproep tot bekering, maar ook niet nalaten de helpende hand te bieden. In dit opzicht moet onze eerste zorg altijd zijn: hebben we de Bijbel mee? In bepaalde vormen van in wendige zending, zoals industrie- apostolaat en strand-evangelisatie komt zeer sterk de verbondenheid naar voren van het „dienst"- en het „woord"-element. Met welke motieven mogen we op bekering en geloof aandringen? Steeds komt het verwijt op ons af van moralisme en „zieltjeswinnerij". Als we één ding maar niet vergeten: de God van het verbond roept tot bekering. Vanuit de verbondenheid heeft God een „claim" op ons. Daar om mag onbekeerlijkheid in de eerste plaats gezien worden als schuld te genover God. Bekering is terugkeer, totale ommekeer tot de levende God. We mogen de mens toch aanspre ken als staande voor Gods aange zicht. Het is wel moeilijk, omdat in een geseculariseerde omgeving te la ten doorklinken. Maar het is toch onze roeping, om het moderne indivi dualisme te doorbreken. Als iemand 120 man ontslagen BREDA De gang van zaken bij het installatiebedrijf NV De Weerd in Et- ten-Leur. waar 120 werknemers wer den ontslagen, is te wijten aan een slap beleid en aan het ontbreken van leiding. Dit vindt de heer F. Leemans, districtsbestuurder van de Algemene Nederlandse bedrijfsbond voor de me taalnijverheid en elektronische indus trie. Hij zei dat het bedrijf nog een or derportefeuille heeft voor een waar de van één miljoen gulden. De totale schulden aan het pensioenfonds en de belastingen bedragen 175.000. Hij verwacht dat de NV binnenkort failliet zal worden verklaard. De vak bonden zzullen vorderingen indienen voor opzegtermijnen en vakantietoesla gen. PARIJS De communisten en de linkse federatie van Francois Mitte- rand de twee grootste oppositie partijen in Frankrijk zijn het na acht maanden onderhandelen eens geworden over een gemeenschappe lijk politiek in de strijd tegen De Gaulle Zij willen de macht van het staatshoofd verkleinen en meer be voegdheden voor het parlement. zegt: ik heb er niet om gevraagd, dan is dat schuld tegenover de Schepper. Maar ja, kun je mensen, die al heel ver van de kerk zijn afgeraakt, nog op het verbond aanspreken? Let op Israëls profenten, die toch op deze wijze ook het verdwaalde volk van het verbond bleven aanspreken. Wij mogen nooit het verbond losmaken van de God van het verbond. Drs. Noordegraaf pleitte voor een refor matorische aanpak: niet redeneren vanuit de mens, maar vanuit de rechten en de genadebewijzen van God in Christus. Dat mag nooit in hoogmoed gebeuren, maar altijd in solidariteit met de mens, die afge dwaald is van God, die alleen het leven schenkt. KRITIEK Drs. Noordegraaf sprak zich kri tisch uit over het boek van is. Pop „Zo is God bij de mensen". Deze staat kritisch tegenover het wervend element in de prediking, maar drs. Noordegraaf vroeg zich af, of dat vanuit de bijbelse gegevens wei vol te houden is. Ook de vrees van proselietenmakerij mag ons niet weerhouden, om toch ook het ele ment van het kerk-zijn in het evan gelisatiewerk te betrekken. Overigens mogen we niet vergeten, dat het „le ren onderhouden", waarvan Jezus spreekt, nog wat anders kan zijn dan het onderhouden van bepaalde patro nen. Er zijn twéé soorten ergernis. Voorzitter ds. H. G. Abma uit Gou da wees in zijn openingswoord op de vraag, in hoeverre het evangelisatie werk niet alleen betrekking moet hebben op personen, maar ook de samenlevingsverbanden in het oog dient te hebben. Hoe moeilijk de omstandigheden kunnen zijn, wij moeten ons terdege van die omstan digheden op de hoogte stellen, maar dan geldt ook: Predik het Woord 1 Secretaris dr. C. Graafland uit Veenendaal sprak in ziin jaarverslag van verheugende ontwikkelingen op het gebied van het lectuurwerk, door middel van het blad Echo en van brochures (in 1967 meer dan driedui zend, verdeeld over twintig titels). Een nieuwe serie informatieve arti kelen voor rand- en buitenkerkelij ken staat op stapel. De actie „Tekort '67", waarvoor 28.000 gulden was gevraagd, bracht zevenduizend gulden méér bijeen. Het verslag van penningmeester C. Oosterom stemde dan ook t^t dank baarheid. Het Amerikaanse echtpaar Kurth toont trots hun vier maanden oude zoo [J) Edmund jr. Het opmerkelijke is, dat vader Kurth een voormalig room. katholiek priester is en zijn vrouw een gewezen non. Kurth werkt bij i Goodwill Industries in Wisconsin en zijn vrouw Shirley was voor hai huwelijk onderwijzeres. ie ith (Van onze kerkredactie) GENEVE Het uitvoerend comité van de Wereldraad van Kerken heeft een beroep gedaan op de centrale regering van Ni geria, om in overeenstemming met de internationale conventies te handelen, zodat het werk van het Rode Kruis in het Biafra- conflict aan beide zijden mogelijk wordt. Het Internationale Rode Kruis en de Wereldraad ondervinden veel moeilijkheden bij het zenden van me dische voorraden en andere hulpgoe deren naar Biafra. De poging, om het conflict in Ni geria op gewelddadige wijze op te lossen, noemt het uitvoerend comité in deze werkzaam te handelen, op doelloos". De regeringen, die de strij- Welgerde militaire dienst op zaterdag dende partijen van wapens voorzie hebben, worden dringend opgeroi rk pen, op een wijze te handelen, die t<111 een accoord door middel van onder j? handelingen voert en de levering va wapens stop te zetten. „Wy dringen er by alle Afrikaai se leiders, die in de gelegenheid zij in deze werkwijze te handelen, aan, hun invloed aan te wenden voi het beginnen van onderhandelinge 1 en elke militaire hulp van buitenaf a te raden." De gedachte van een international! politiemacht in het eerste stadiuij van de vredesonderhandelingen vei dient volgens het uitvoerend comil f zorgvuldige bestudering. Gelijk bekend is een van de ledei^ van het'uitvoerend comité, dr. Ak noe Ibiam, politiek adviseur van d regering van Biafra en oud-gouvei neur van dit gebied. ili Afgewezen Dc centrale regering van NigwN heeft inmiddels geantwoord, dat hti in de „opstandige" gebieden niet zo»st der gevaar is. gebruik te maken vaL vliegtuigen voor het overbrengen va g: medicamenten en andere hulp. D a< I regering kan voor een goedkeurin j, daarvan geen verantwoording nemei Vorige week heeft de federal luchtmacht de voornaamste stede lt van Biafra, zoals Port Harcourt, aai ir gevallen. Alle luchtverkeer bove v het oosten van het land is verbodei^3 (Van een onzer medewerkers) MADRID Ruben Escribano Esteban, een jonge Spaanse sol daat, is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Hjj weigerde als zevende dags-adventist militaire opdrachten op zaterdag. Wel wil de hij op die dag te werk gesteld Hjj werd veroordeeld door het worden in een militair hospitaal, speciale militaire „oorlogshof", dat alleen gevallen van hoog verraad behandelt. Het proces werd gevoerd op 1 fe bruari en nog diezelfde dag werd de uitspraak bekend gemaakt. Deze werd echter pas officieel, toen enkele dagen geleden de militaire gouver neur de uitspraak bevestigde. Soldaat Esteban werd gearresteerd, omdat hij dienst geweigerd zou heb ben. Tijdens het proces verklaarde hij lid te zijn van een gemeente van de Zevende Dags-adventisten. Deze kerk telt in Spanje ongeveer 5000 le den. SCHIPHOL Minister Udink van ontwikkelingshulp is gisteren van Schiphol vertrokken voor een reis van drie en een halve week naar het Ver re Oosten. Hij bezoekt de landen Thai land, Indonesië, Maleisië en India. Dinsdag wordt de bewindsman in Djakarta verwacht waar hij twaalf da gen zal blijven. Aan het slot van zijn Aziatische reis bezoekt drs. Udink New Delhli waar hij het laatste gedeel te van de UNCTAD-conferentie zal bij wonen. Op 21 maart wordt hij weer in ons land verwacht. ANTWERPEN De Belgische oud-premier en minister van staat Kamiel Huysmans is in de nacht van zaterdag op zondag op 96-jarige leeftijd overleden. De dood van Huysmans berooft de Belgische politieke wereld van een van haar belangrijkste en meest pit toreske figuren. De lange magere Vlaming, wiens gloedvolle en met kwinkslagen doorspekte redevoerin gen altijd een aandachtig gehoor vonden, heeft een belangrijke rol gespeeld irt hot politieke leven van zijn land, in de socialistische partij en in de internationale socialistische o. gan* sa ties. Als secretaris van de tweede in ternationale kwam hij vaak in con tact met de grote leiders van het in ternationaal socialisme. Door zjjn reis naar Zweden, om na te gaan of de Eerste Wereldoorlog door onder handelingen beëindigd zou kunnen worden, noemden zijn tegenstanders hem sarcastisch „De man van Stock holm". Kalmte Als Kamervoorzitter wist hy in 1936 door zijn kalmte en onwrikbare energie de heftige tumulten, die rexisten en Vlaamse nationalisten ontketenden, te bedwingen. In ver band met de kritiek op zijn bezoek aan de Spaanse republikeinen legde hij in 1937 de voorzittershamer neer om weer in de banken van de afge vaardigden plaats te nemen. Huys mans was geruime tijd schepen, later burgemeester van Antwerpen. Gedurende de laatste oorlog sprak hij dikwijls vanuit Londen voor de Nederlands- en Franstalige Belgische radio. Na de oorlog hervatte hij in Antwerpen zijn burgemeestersambt. In 1946 werd hij eerste-minister van een socialistisch-liberale regering. Van 1954 tot 1958 fungeerde hij op nieuw als Kamervoorzitter. In 1965 weigerde de socialistische partij hem kandidaat te stellen. Hy sloot zich aan by een afgescheiden groepering maar hij kreeg niet vol doende stemmen. Hierdoor kwam een einde aan een parlementair leven dat in 1910 begon. Kunst Kamiel Huysmans was een groot vriend van kunst en letteren. Als minister van onderwijs nam hij in 1926 het initiatief tot oprichting van de nationale hogere school voor bouw- en sierkunst in Brussel. Hij was een van de toonaangevende leiders van de Vlaamse beweging en speelde een grote rol in de strijd voor ce vervlaamsing van de Gentse uni versiteit, die hem in 1956 het ere doctoraat verleende. In het begin van zijn loopbaan is Huysmans jour nalist geweest. De adventisten waren in Spanje de eerste niet-katholieken die de wet op de godsdienstvrijheid aanvaardden. Zij vonden dat het een goede wet was en zeidén dat zij zich ernaar wilden schikken. In tegenstelling tot alle andere protestantse kerkert dankte zij de Spaanse regering zelfs Voor deze wet. „Het is een paradox, en misschien ook wel een les", zei een bap tisten-predikant, „dat de enigen die geloof hechten aan de goede wil van de regering nu ook de eerste slacht offers zijn." (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM De directeur van de Nederlandse organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk onderzoek, drs. J. H. Bannier, meent dat de hoge promotie-eisen moeten worden her zien. De ervaringen die wij bij het ZWO opdoen, zo zei hij, wijzen er op dat deze eisen soms belemmerend werken op het promoveren. Er is een geval bekend van een socioloog die in Nederland een onder zoek wil doen waarvoor een enquête nodig is. Na overleg met zijn promo tor blijkt hij ƒ50.000 nodig te heb ben. Als hij het geld niet krijgt, kan de promotie niet doorgaan. In veel gevallen wordt een subsidie gegeven, door Onderwijs en We tenschappen of door het ZWO. In 1966 werden door de laatste organisa tie 29 proefschriften gesubsidieerd voor in totaal 285.000. Volgens drs. Bannier is niet elke universiteit bereid de eis te laten vallen dat het proefschrift in druk verschijnt. Er zijn zelf hoogleraren die bezwaar maken tegen offset. Sommige faculteiten wensen geen proefschrift in een vreemde taal. Drs. Bannier pleit er tenslotte voor dat men kan promoveren op enkele tijdschriftartikelen. NIJMEGEN De Nijmeegse politi cologische faculteitsvereniging heeft tijdens de verkiezingen voor het stu- dentenparlement een onderzoek onder de studenten ingesteld naar hun me ning over het confessionele karakter van de universiteit. Op r'.e vraag of de universiteit haar rk-predikaat moet behouden had vijf tien procent geen mening. 926 personen van de 1429 die aan de verkiezingen deelnamen hebben de vragen beant woord. Bijna alle ondervraagden blij ken rk gedoopt te zijn. Daarvan is der tig procent niet meer praktiserend. ROTTERDAM Het diploma va de Academie voor sociale weten schappen en maatschappelijk werl" zou de status moeten hebben vai een baccalaureaatsdiploma, aldus heu jaarverslag over 1966. Studerenden aan de Academi kunnen zich vaak laten inschrijvei aan een universiteit, maar zij geve gezien de kortere duur en het mee afgeronde karakter van een studi aan de Sociale Academie de voor keur aan dit onderwijs. Deze voor delen zijn nu ook in het wetenschap pelijk onderwijs gaan wegen en d vraag naar een baccalaureaat is he gevolg. Ook streeft de academie ernaa voortzetting van de studie aan d universiteit mogelijk te maken. Me de sociale faculteit van de Economi sche Hogeschool bestaat reeds eei overeenkomst, waarbij een door d Academie bekwaam geachte studen bij de aanvang van het derde jaa zich kan laten inschrijven bij d NEH. Na een studiejaar kan hy da een propedeutisch examen voor so ciologie afleggen en na twee studie jaren kan hij slagen voor het kan didaatsexamen. De academie concludeert verde dat zij in haar streven naar een li ering aan het wetenschappelijk on derwijs slechts zeer ten dele ge slaagd is. Overigens zou zij als van zelfsprekend een universitaire con trole over het onderwijs aan de So ciale Academie aanvaarden, wan neer de contacten met het weten schappelijk onderwijs zouden resul teren in de mogelijkheid de studii op universitair niveau af te ronden. NED. 1IERV. KERK Beroepen te Bleskensgraaf kand. V Veldhuizen te Bilthoven: te Ede 'val J. v. d Heuvel): drs. A. Noordegra* te Oldebroek; te Brakel (toez.): W. v Hennekeler te Zwartebroek. Beroepen te Lisse <vac. S. Kooistra 4 toez.): Joh. v. d. Velden te Dubbeldam! Aangenomen naar Huizen iN.H. - vacl wijlen H. A. v. Bemmel): J L VI Koppenhol te Haaften. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis ivac. K W Derksen»: J. Goldschmeding te Dus-l sen 'N.B.); te Sellingen: ka d. A J.f G. D,onkert te Leiden. I Bedankt voor Oude en Nieuwe Wete-i ring: J. de Hoon te Zwartebroek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2