In Voorschoten trekt de veelsoortigheid me aan Gemeentehuis Leiderdorp wordt weldra uitgebreid Moordzaak uitgesteld door ziekte getuige Meer concentratie in stoffenindustrie SUGGESTIE IN OEGSTGEEST: vrachtautoparkeerplaats Hoogovens 34 procent meer winst Deel rijksweg 16 krijgt 12 rijstroken Samenwerking in industrie van verwarming Geboortenoverschot bleef gelijk Bouwvakkers demonstreren Engeland damt intocht van Aziaten in Zuidafrikaan sprak op UNCTAD voor handjevol mensen Noordvietnamese studenten mogen ons land niet in Voor afpersing en doodslag zes jaar Samen doen wat samen kan worden gedaan Bouw nieuwe brug te Lisse vordert NIEUWE IEIDSE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI T' UMUIDEN Dc Hoogoven» in iJmulden hebben vorig jaar een net to-winst geboekt van 106,7 mil joen, wat ruim 34 procent meer la dan in 1966 (ƒ79.7 miljoen). Het laatste kwartaal gaf zelfs een stij ging van 38 procent te zien tot 27,4 miljoen. t)e jaaromzet was overigens maar weinig hoger in het afgelopen jaar (resp. 1.237 en 1.200 miljoen). Ook de kosten zonder afschrijvin gen bleven nagenoeg gelijk met ruim 900 miljoen. De kosten van de Breed band-af faire bedroegen ook vorig jaar 15,2 miljoen, maar de interest kwam op slechts 0,6 miljoen tegen ƒ11,2 miljoen in 1986. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM .Een deel van eljksweg 16 (Rotterdam-Dordrecht) >wordt fn de nabije toekomst het breedste stuk snelverkeersweg van ons land. met 12 rijstroken. Drie kilometer van deze weg zal •en aanzienlijke verbreding onder gaan. Ter weerszijden van de tegen woordige zesbaansweg komen drie •troken extra te liggen. Dat zal het igeval zijn tussen het verkeersplein, Hdat straks wordt gebouwd met het oog op de aansluiting van Rotter- Idamse Zuidelijke Randweg en de af- 1 lakking van rijksweg 15. De noodzaak van deze verbreding «mtstaat als over de randweg de gro lt* aan- en afvoer naar en van Eem- iiaven-, Pernis-, Botlek- en Euro- jpoortgebied gaat stromen. In 1980, zo wordt geraamd, moet de capaciteit sran de weg 100.000 voertuigen per •tmaal bedragen, tegen 60.000 nu. Rijksweg 15 loopt van Ridderkerk yia de brug over de Noord door de Alblasserwaard naar de Betuwe en op den duur naar Twente. Het «deuwe rijkswegenplan voorziet ook In opvoering van de capaciteit van deze weg. Caféhouder met bijl om leven gebracht DEN BOSCH De rechtzaak te gen de 47-jarige koopman J. V. uit Dordrecht, die wordt verdacht van de moord op 8 augustus op een café houder In Oirschot, is terug verwezen naar de rechter commissaris omdat een getuige, die de raadsman in ieder geval wilde horen, ziek was. Boven dien zal een psychiatrisch onderzoek naar V. moeten worden ingesteld. De zaak zal geheel opnieuw worden be handeld. De verdenking van de moord was op V. gevallen, omdat hij de enige persoon is van wie vaststaat dat hij rond het tijdstip van de moord in het café was. V. heeft een gebrekkige verstande lijke ontwikkeling en kwam al jong in aanraking met de politie. Van 1941 tot nu is hij 25 maal veroordeeld wegens vermogensdelicten. Hij had echter nooit geweld gepleegd. Sinds hij de laatsie maal uit De Kruisberg wa3 ontslagen, woonde hij in pensions en kosthuizen, bij voorkeur in Dordrecht. Hij handelde met een compagnon in lompen en metaal. Café Op 8 augustus, de dag van de moord, is V. naar Oirschot gegaan en heeft hij tegen de avond het café van het slachtoffer bezocht, waar hij een I hele tijd bleef. I In die tijd ontmoette hij een melk venter, die hem gisteren overigens niet herkende. De naaste buurman van het vrij afgelegen café, de heer Luchtmachtbrevet voor Pieter VLIEGBASIS WOENSDRECHT Op de vliegbasis Woensdrecht Is vanmorgen mr. Pieter van Vollen hoven gebrevetteerd als luchtmacht- vliegen. Prinses Margriet, prins Bern- hard en de ouders van de reserve- vaandrig waren bij de plechtigheid aanwezig. Mr. Van Vollenhoven behoorde tot een groep van zestien Belgische en Nederlandse luchtmachtvliegers, die hun brevet kregen. Twaalf Ne derlandse luchtmachtofficieren wer den beëdigd. Structuuronderzoek prof. Goldschmidt: TILBURG Er zullen ingrij pende structurele maatregelen genomen moeten worden om de grote moeilijkheden waarmee de Tilburgse strijkgaren-wollen- stoffenindustrie te kampen heeft, het hoofd te bieden. Concentratie van ondernemingen en moderni sering van het machinepark zijn onvermijdelijk. Prof. dr. H. O. Goldschmidt, die •en structuuronderzoek heeft inge- DELFT De Koninklijke fabriek F. W. Braat NV uit Delft en Frits M. Beukers verwarmingsmaatschappij NV uit Schiedam hebben besloten tot sa menwerking. Het produktieprogramma van Braat •n haar dochterondernemingen, waar onder Nijhuis-Alkono NV in Ooster beek, omvat in hoofdzaak de vervaar diging van stalen, aluminium en kunststof ramen, deuren en gevels. De activiteiten van Beukers richten zich uitsluitend op het ontwerpen en aanleggen van centrale verwarmings-, ventilatie- en luchtbehandelingsinstal laties. Door middel van haar dochter onderneming. Handelsmaatschappij Schiedam NV, neemt zij deel aan de handel in artikelen voor de verwar mingsindustrie. De werkzaamheden op verwar- mingsgebied van de firma's, die on der de bestaande namen blijven door werken, dekken elkaar vrijwel volle dig. De samenwerking zal geen con sequenties hebben voor het personeel. Barnard: Longen en hart tegelijk overplanten SAN JU AN De Zuidafrikaanse srts dr. Chris Barnard zal een ge lijktijdige transplantatie van hart en longen proberen. Dat is volgens hem zeer waardevol omdat veel hartaandoeningen gepaard gaan met ernstige achteruitgang van de longen. De chirurg zei dat iemand met een orgaan van een ander nooit ge heel vrij is van de mogelijkheid van afstoting van het vreemde or gaan. Dr. Blaiberg is dan ook vol gens hem nog steeds in gevaar. DEN HAAG Het geboortenover schot was in 1967 in ons land even groot als in 1966. namelijk 139.000. Dat de bevolkingsgroei toch veel langzamer verliep, komt op rekening van het weer vertrekken van gast arbeiders: er vertrokken 11.000 per sonen meer uit ons land dan er kwa men wonen. 1 Al met al groeide de bevolking met 126.000 tot 12.661.499 (dat is één pro cent). In 1966 was de toename 158.000. III - 13 machine 25 2363 pvea steld, bepleit in zijn eindrapport om vangrijke steun van de overheid. Als faciliteiten die de regering zou kun nen verlenen, noemt het rapport: het beschikbaar stellen van be dragen voor vervanging van over tollige en economisch verouderde ca paciteiten en bedragen voor uitke ringen aan werknemers; bijdragen voor investeringen en het nemen van maatregelen die het mogelijk maken op een andere ma nier geldmiddelen aan te trekken, zoals rentesubsidies en garanties; instelling van een adempauze in de concurrentiestrijd. Dan zal de overgang naar een nieuwe structuur zonder al te grote schokken kunnen verlopen. Afvloeien Als de suggesties van prof. Gold schmidt worden uitgevoerd zullen vele honderden werknemers moeten afvloeien. De belangrijkste besparin gen liggen namelijk in het perso- neelsvlak. Van 1961 tot 1966 vloeiden al 3500 werknemers af. Prof. Goldschmidt komt, uitgaande van de huidige situatie, tot een pro- duktiekostenbesparing van 16 tot 19 miljoen per jaar, hoewel daar tegenover hogere uitgaven zullen staan voor onderzoek, marketing, staf versterking, loonstijging, invloed op verkoopprijzen door rationalise ring van buitenlandse ondernemin gen enz. De belangrijkste factoren die tot de huidige moeilijkheden hebben ge leid, zijn volgens prof. Goldschmidt: de Italiaanse concurrentie, de om standigheid dat de Nederlandse da- mesconfectie-industrie door prijs- druk van de grote detailhandel naar goedkopere stofsoorten uitweek en de wollenstoffenindustrie onder gro te prijsdruk zette, en de steeds gro ter wordende modegevoeligheid van de Nederlandse damesmodemarkt, die het voor industrieel georgani seerde bedrijven moeilijk maakt, vooral wat de levertijden betreft, aan de vraag te voldoen. AMSTERDAM Op een gis teren in Amsterdam gehouden openluchtbijeenkomst aan het slot van een demonstratieve op tocht van rond 1200 bouwvakkers heeft de secretaris van het bouwvakcomité, B. van der Kuil, een scherpe aanval gedaan op minister Roolvink van sociale za ken en volksgezondheid. Volgens Van der Kuil zijn de bouw vakkers Roolvink meer dan beu. „Hoe we ook over de nieuwe ont- werp-cao denken, voor de minister zal het eisenpakket onaanvaardbaar zijn", zo zei hij. Hij voegde er aan toe, dat als de minist*r met de cao's voo 50.000 wsrknsmers al in het duister zit hij met wn kwart miljoen bouwvakkers in pOtzwart* nacht terecht zal komen. Valkans Van der Kuil was de enige consequenüs het verdwijnen van d« minister. A. van de W., herkende verdachte wel. Hij zei dat V. enkele malen naar het urinoir was geweest, waar een bijl stond. (Het slachtoffer is met bijlslagen om het leven gebracht). V. beweert dat bij zijn weggaan twee jongemannen en enkele perso nen van middelbare leeftijd In het café waren. Op de kleren van de ver dachte zijn bloedsporen aangetroffen, die overeenkomen met het bloed van de caféhouder, dat tot een zeer wei nig voorkomende bloedsoort behoort. Volgens verdachte zou dit bloed af komstig zijn van een vechtpartij in Dordrecht maar de bloedspatten van deze vorm zouden alleen kunnen ontstaan wanneer er In bloed wordt geslagen, aldus een getuige-deskundi- gc. Dc directrice van De Kruisberg, mevrouw Fischer-van Rossum, noem de V. een weinig Intelligent, onbezon nen handelend man, die niet vooruit denkt maar met een vlotte reactie, openhartig, hulpvaardig en niet agressief. Zij achtte hem niet tot de moord in staat LONDEN Engeland heeft stap pen ondernomen om de vloed van Aziatische immigranten uit Oost- Afrika in te dammen. Minister Cal- laghan zal een wetsontwerp indie nen dat Britse staatsburgers in het bezit van een Brits paspoort, die geen bijzondere banden met Enge land hebben, onder immigratieregels moet brengen. Slechts 1.500 verblijfsvergunnin gen zullen per jaar voor dergelijke personen beschikbaar zijn. Callaghan zei dat de afgelopen drie maanden 7.000 Aziaten uit Oost-Afrika zijn aangekomen. Vooral uit Kenya wordt de uittocht van Aziaten steeds NEW DELHI Na een aantal vergeefse pogingen bij vorige gele genheden is de Zuidafrikaanse gede legeerde dr. Naude er gisteren einde lijk in geslaagd de visie van zijn regering uiteen te zetten op de UNC- TAD-conferentie te New Delhi, zij het slechts voor een handjevol afge vaardigden. De eerste pogingen mislukten om dat de vertegenwoordigers van de landen die niets van Zuidafrika's apartsheidspolitiek willen weten de zaal verlieten. Het vereiste quo rum 67 bleek nu niet meer aan wezig waarop de vergadering werd verdaggd. Na de hervatting was dit quorum er nog niet. Niemand maakte echter meer bezwaar hiertegen en de Zuidafrikaanse afgevaardigde kon spreken. AMSTERDAM De Studenten Vakbeweging (SVB) in Amsterdam heeft gisteren van het ministerie van buitenlandse zaken een mededeling ontvangen, dat de twee Noordvietna mese studenten die zij voor lezingen had uitgenodigd de toegang tot ons land wordt geweigerd. De uit Hanoi afkomstige studenten zijn leden van de unie van studenten voor de bevrijding van Zuid-Viet nam. De organisatie is in feite een studentenunie in ballingschap, omdat deze in Zuid-Vietnam is verboden. Beide studenten zouden van 18 tot 28 februari lezingen houden voor SVB-afdelingen in diverse universi teitssteden. Ofschoon bijtijds een verzoek was ingediend, werd de wei gering gisteren pas bekendgemaakt, zo zegt SVB. 70.000 vluchtelingen in omgeving Amman AMMAN De Israëlische bombar- dementen van vorige week hebben j tot gevolg gehad, dat 70.000 mensen uit het grensgebied de wijk hebben genomen naar de omgeving van Am man, zo wordt van VN-zijde meege deeld. Deze massale uittocht heeft de Jordaanse regering voor grote moei lijkheden geplaatst. Op het VN-bu- reau voor hulp aan vluchtelingen is een dringend beroep gedaan voor tenten te zorgen. ARNHEM Het Arnhemse ge rechtshof heeft gisteren in hoger be roep de 22-jarige kelner T. D. K. uit Doetinchem zes jaar gevangenisstraf met aftrek opgelegd wegens zware mishandeling de dood ten gevolge hebbend van de Turkse gastarbeider A. H. en twee gevallen van afpersing op 22 februari 1967. De rechtbank te Arnhem had hem wegens doodslag plus afpersing ver oordeeld tot acht jaar gevangenis straf met aftrek. De procureur-gene raal bij het hof had bevestiging van dit vonnis geëist. De kelner had met een pistool, dat hij als verkoopobject in bezit had, ln een bordeel van het Arnhemse Spij kerkwartier een prostituee willen aanvallen. De vrouw zag hem echter in hinderlaag staan en op haar gillen kwam haar Turkse vriend te voorschijn. Tijdens de achtervolging schoot de kelner op de Turk en trof hem dodelijk. Tevoren had hij drei gend met hetxelfde pistool die avond I bewoners van de Paul Kruferstraat geld afgeperst Ds. Modderaar, 25 jaar predikant: KUV VOORSCHOTEN „Moet dat nou zegt ds. D. .1. Modderaar (53) als we in zijn studeerkamer potlood en papier te voorschijn halen. „Natuurlijk vind ik een gesprek met u belangrijk, maar is mijn vijfentwintigjarig ambts jubileum nu wel belangrijk voor een krant? Wanneer ik volgende week een kwart eeuw als predi kant in de Gereformeerde Kerk werkzaam bendan is dat helemaal geen verdienste van mijzelf. Mijn zilveren jubileum is een gave. Ik ben oprecht blij, dat ik de kans gekregen heb vijfentwintig jaar lang gezond en wel diverse ge meenten te dienen. Wanneer God mij dat schenkt, wil ik zo lang als in mijn vermogen ligt dezelfde kerkelijke arbeid verrichten". Dat is ds. Modderaar, gereformeerd predikant sedert 1960 te Voor schoten, ten voeten uit. Intense be. langstelling en steeds tijd voor iedereen, menselijk genoeg om al leen God als zijn opdrachtgever te zien, maar ook menselijk genoeg om zich te verheugen op de recep tie, die ter gelegenheid van zijn zilveren feest volgende week woensdagavond om 8 uur door de kerkeraad wordt gegeven. Jarig gevoel „Volgende week woensdag voel ik me jarig. Mijn vrouw en kinderen zullen me feliciteren en 's avonds zullen zeker vele van mijn vrien den en bekenden komen. Misschien komt er4 wel iemand, die ik nog nooit gesproken heb". Moeilijk is het van de dominee een aantal persoonlijke gegevens los te krijgen. Maar het moet, de le zer wil het en daarom pakt de pre dikant het jaarboekje 1967 en leest de Gemeenten op, die hij in de loop van 25 jaar heeft mogen dienen. i Na twee maanden hulpprediker te zijn geweest in Zevenhuizen (Gro ningen) komt de predikantsplaats in Twijzelerheide (Friesland) en de bevestiging op 28 februari 1943 door ds. Velleman, thans predikant te Assen. De eerste Gemeente is tevens een zware Gemeente. De oorlog vraagt veel van de bevolking, nog tal van trieste gebeurtenissen zijn onuit wisbaar in het geheugen van ds. Modderaar. Op 15 september 1946 wordt Ouder Pekela de nieuwe standplaats. Een mooie gemeente (Fijn volk.) Bruiloft /VP 1 oktober 1950 wordt Oude Pe kela verwisseld voor Appinge- dam. Deze standplaats zorgde voor een ommekeer. De vrijgezel in de dominee sterft blijmoedig op 20 mei 1952 en daarna wordt de pas toriedeur in het vervolg openge daan door de enthousiaste jonge mevrouw Modderaar. Op 28 april 1955 gaat het echtpaar Modderaar naar Rotterdam-zuid Een grote gemeente met 'vele stadsproblemen. Nog steeds ziet de omgeving van Rotterdam-Zuid af en toe de dominee op de kansel. Op 28 april 1960 wordt de stad verruild voor het snel groeiende dorp Voorschoten. Begrip „TWAT MIJ hier zo trekt, dat is de veelsoortigheid van mensen en richtingen. De Kerken zijn in be weging, we hebben allemaal be grip voor elkaar. Het doet er niet direct toe bij welke Kerk men zich als lidmaat nauw verbonden welt, belangrijk is, dat men een goed lid van de Kerk is." Natuurlijk zitten we heel snel in de problematiek van de oecumene. „Ik be?i een voorstander van sa men doen wat samen gedaan kan worden. Zoals bijvoorbeeld sociale en gezondheidszorg. Verder moe ten we voorzichtig zijn- Bij een te snelle vaart naar meereenheid, zouden we er wel eens een Kerk bij kunnen creëren. We moeten be grip hebben wor hen, die moei lijk kunnen wennen aan nieuwe inzichten, maar natuurlijk moeten we daarnaast ook de anderen op vangen, die zeer onstuimig even tueel kerkmuren willen afbreken. Luisteren N" AAN dat laatste zijn we nog lang niet toe. Misschien maken we het nog mee, maar ik vind dat niet belangrijk. Belangrijk is, dat wij ons het eigendom weten van Jezus Christus en ons medeverant woordelijk voelen voor onze naas te. Nooit iemand omwille van zijn principes afbreken, maar welwil lend het oor te luisteren leggen bij iedereen, die daar om vraagt." De Voorschotense Kerken timmeren aan de weg en op de vraag of de dominee helemaal achter de pas gevormde Raad van Samenwer kende Kerken staat zegt hij spon taan; Geen frontsoldaat JVATUURLIJKMet elkaar, dat zijn de r.k., de hervormde en de gereformeerde pastores, hebben we onze toestemming en medewer king graag gegeven. Nu ben ik geen frontsoldaat. Zo heb ik niet meegelopen met de kerketocht, maar ik ben wel in de kerk aan wezig geweest. Voorschoten is aan het veranderen. De Kerken groei en niet mee met de uitbreiding van het dorp. Het aantal onkerke- lijken is zeer groot. Daarom juist ligt er voor de gezamenlijke Ker ken een geweldig stuk arbeidster rein braak. Dat moet door middel van studie en overleg worden aangepakt. Zelf heb ik altijd moeite met mijn tijd verdeling tussen de Gemeente en de studeerkamer. De gezamenlijke pastores, die lang niet altijd op een DS. MODDERAAR een gave stoel zitten, maar die wel probe] ren elkaar vast te houden, voerey een intensief overleg om dezt taak met Gods hulp naar behorej uit te voeren." Nuchter J~lE bekende vraag bij ieder juU leum: „Zoudt u het allemaal weer op dezelfde wijze doen7} wordt nuchter beantwoord met „Zou ik niets van kunnen zeggen Dat vind ik ook niet belangrijk) Bij het weggaan, horen we de jong ste dochter van IV» jaar huileii „Niets menselijks is vreemd in eu gereformeerde pastorie aan d Leidseweg te Voorschoten." JOOP PEETERfJ LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor, een kwart miljoen grolden beschikbaar te stellen voor verbouwing en uitbreiding van het raadhuis volgens een ontwerp van het plaatselijke aichitestenbureau K. Bik (dat na onderhandse aanbesteding onder plaatselijke aannemers ook de directie van het werk zal hebben). In een uitvoerig pre-advies geven B. en W. een overzicht van de voorgeschiedenis. De kosten kunnen worden gedekt uit het fonds „Omslag dorpsuitbreiding". Door de uitbreiding zal het ge meentehuis met ongeveer een derde worden vergroot. De oude badka mer van de ambtswoning en de tuinkamer worden gesloopt en daar voor komt een twee verdiepingen hoge uitbreiding in de plaats, waar in verschillende afdelingen van de secretarie worden gevestigd. Ook de raadzaal wordt belangrijk vergroot doordat de publieke tribune erbij wordt getrokken, wat een ruimte- winst van 20 m2 betekent. De nieu we tribune komt in de nieuwbouw. Het is de bedoeling op korte termijn met het werk te beginnen. OEGSTGEEST Over de bouw van 198 flatwoningen op het terrein ten oosten van de Irislaan in opdracht van de woningbouwvereniging „Buitenlust" wordt in de eerstvolgende raadsvergadering (28 maart) een preadvies in behandeling genomen. Het was B. en W. niet mogelyk eer der een voorstel aan de raad voor te leggen (het bestuur van „Buiten- lust" had al op 31 oktober 1967 medewerking verzocht), omdat ge vraagde gegevens over de bcbouwingsmogelykheden van het terrein nog ontbraken. Dit deelde het college in de gisteravond gehouden raads vergadering mede. Een andere mededeling betrof de voorlichtingsavond van de Vereni ging van Nederlandse gemeenten, gewest Leiden, op 12 maart in het gemeentecentrum, waar Oegstgeest gastheer zal zijn van raadsleden uit Leiden, Leiderdorp. Zoeterwoude, Warmond en waarschijnlijk ook Al kemade. Brief De meeste tijd had de raad nodig voor het voorstel de brief van de heer J. Glasbergen (inzake het par keren van een dieselvrachtwagen naast zijn huis in De Kempenaer- straat) voor kennisgeving aan te nemen. Men ging met 10 tegen 4 stemmen akkoord, omdat loco-burge meester M. van Voet een oplossing voor deze (overigens al jaren sle pende) kwestie in de nabije toe komst toezegde. De heer Aldershoff (prot.-chr) dacht aan de mogelijkheid van een centrale vrachtwagenparkecrplaats (voor alle Oegstgeester belangheb benden), de heren Brouwer (prot.- chr) en Temminck (lib) kregen te horen dat parkeren tegenover de Sportmanstraat veel hinder voor de bewoners zou opleveren en de voor zitter wees op de talloze raakvlak ken die het probleem heeft met an dere zaken (bijvoorbeeld de aanleg van parkeerhavens in De Kempe- naerstraat, waarvoor sommige be woners geen grond aan dc gemeente willen verkopen o.m. vanwege het risico van langdurig parkeren van grote wagens voor hun woning). In de rondvraag antwoordde wet houder Thorn de heer De Graaf (soc) dat de op te richten schoolpsycholo gische dienst wordt omgebouwd tot schooladviesdienst voor Leiden en omliggende gemeenten, en de heer Dorgelo (lib) dat een voorstel is te verwachten inzake de vertegenwoor diging van de middenstand in de plaatselijke commissie rijksgroeps regeling bijstandswet. Nieuwe weg De heer Van der Voet zei op een vraag van de heer Lagas (soc) inza ke de bestemming van het oude Poelmeer dat er geen jachthaven zal komen. „Volgens de laatste bespre kingen in Den Haag is daar precies het traject van de nieuwe provin ciale weg geprojecteerd", aldus de voorzitter, die de heer Brouwer nog kon mededelen dat er voor de bouw van de derde openbare lagere school gunstige vooruitzichten zyn. De heer Aldershoff stelde nog de geheimhoudingsplicht van raadsle den aan de orde inzake besprekin gen in besloten vergaderingen. Ten zij duidelijk afgesproken, heeft een raadslid volgens de gemeentewet hierin geen geheimhoudingsplicht. De (overigens niet uitgesproken) gedachten gingen hierbij naar een via een plaatselijk blad (Oegstgees ter Courant) gevoerde polemiek tus sen de heren Stapel Oib) en De Graaf (soc) inzake de benoeming van twee raadsleden in de commiss- sie van toezicht op het bejaarden centrum „Hofwijck"' en de schorsing van dit besluit in de laatste gehei me vergadering. In de vacature mr. J. Boesjes werd -mevrouw B. Prins-Braam (soc) ge ïnstalleerd als raadslid; in de com missie van toezicht op het bejaar dencentrum „Hofwijck" werd be noemd dr. F. A. Rodrigo. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Kai Wah Marin Christian Marie, zv S J Ho en M J G Jetten; Erik Cornelis, zv C T van Grieken en M J A van den Berg; Michael Jan Sinclair, zv W R Smith en J van Nieuwkoop; Henny, zv M Bank en M C Kranen burg; Dido, dv G H J Krudde en A W M Hoff. Ondertrouwd: D Bakker en W H M van Heel. Getrouwd: J G M Weijermars en C G A Blom; J L van de Vate en C Jelsma. Overleden: P J van der Voort; H C J de Mind, e v E A Kaijadoe; D Blijstra, wv A W Kloos; J J W van Es, wv J Veenendaal. Jaarvergadering NCVB in Voorschoten VOORSCHOTEN In een goe| bezet Cultureel Centrum hield dl Christenvrouwenbond afd. Voof schoten de 31ste jaarvergadering De presidente, mevrouw Smit-Kas senberg verzorgde een meditati naar aanleiding van Psalm 25 ove de weg naar God. De toneelclub zorgde voor eej vrolijk verloop van de avond m( de opvoering van het blijspel „Aard appelen" van Jacq. van Tol (ee] erfenis als inzet). Tot slot volgdi nog een verloting. LISSE De bouw van dc nieuwi brug over de Ringvaart vorder goed. Vandaag is het laatste betol gestort voor het bruggehoofd aal de Kanaalstraatkant. Over enig weken wordt de elektrische instal latie aangebracht. Men hoopt in api de brug in gebruik te nemen. LISSE Majoor Verhoeven va het Leger des Heils heeft dondei dagavond de jeugdclubsvan de g^ ref. kerk i&ts verteld over ontstaaj en doel van het Leger. LISSE In Rehoboth hielden i jeugdverenigingen van de chr. ger< kerk een feestelijke jaarvergaderil onder leiding van ds. D. H. Biesmj Er was een afwisselend programir NOORDWIJKERHOUT Zondd 10 maart wordt onder auspiciën vaj de ijsclub Noordwij kerhout strandloop gehouden afstand s km; deelneming mogelijk iedereen, die 14 jaar of ouder Inlichtingen via telefoonnummd 02533—2675. Leiderdorp trekt verordening in LEIDERDORP Omdat G.S. bi zwaren hebben tégen de in april 191 door de raad vastgestelde „Verordi ning onderhoud voor- en zijtuineii stellen B. en W. de raad voor verordening in te trekken. Er biel namelijk door de bezwaren van G.l zo weinig van de verordening ovej dat handhaving zinloos is. Het in de verordening geregelde euv] van te hoge bomen en heesters k^ worden geregeld door een bepalir| in de Algemene Politieverordeninj

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10