"Dat staat kinderen te wachten: 1 op 4 slachtoffer verkeer" flSÉP 86.00 ouw twee hotels Noordwijk rergt vele miljoenen KONYLON-TAPIJT Minister Klompé woont concert in Leiden bij Maatregelen nodig; men is te laconiek Geen meisje 's nachts op kamer wanneer hospita dit niet wil 'uro-hotel deels de grond in )ok wembaden n cafetaria st :ar NRU maakt opname en reportage Hagenaar J. de Vries strijdt tegen enorme ramp') Steekvlam door morsen benzine Hillegommer Haarlem veron (18)in gelukt Radio's gestolen uit geparkeerde auto's IEUWE LEIDSf COURANT DONDERDAG 11 FEWHJAW 1968 r? „STRAND HOTEL NOORDWIJK Nevenstaande leningen geven er een indruk van de aan de Koningin Astrid- blevards te bouwen hotels er gaan Izien. De grootste afbeelding be dt het Euro-hotel met de bouw larvan een bedrag van zes miljoen Iden is gemoeid. Het komt te staan tkbij hotel Opduin, naast de villa p dirigent Johan Admiraal. ■Iet Euro-hotel zal uit 110 appar- nenten bestaan, die per week kun- |n worden gehuurd. Deze apparte- Jnten kunnen ook worden gekocht. Sen appartement van het Euro- tel in Scheveningen kost f79.000, arbij nog f 13.000 voor de in- 'romoties te Leiden (LEIDEN Aan de Leidse Uni- rsiteit promoveerde de heer H. R. lys tot doctor in de wiskunde en [tuurwetenschapen op een proef- jürift, getiteld „Conformational in stigations on five-membered ring mpounds". Promotor was prof. dr. Havinga. De heer Buys werd ge ren te Rotterdam en woont nu te ;phen aan de Rijn. De promotie schiedde cum laude. herder promoveerde de heer J. innebroek Gravenhorst, vrouwen- s, tot doctor in de geneeskunde een proefschrift, getiteld „Intra erine transfusion (a therapeutic tervention in erythroblastosis foe- is)". Promotor was prof. dr. A. kkel. De heer Bennebroek Gra fhorst werd geboren te Djakarta l woont nu te Leiden. Jutaties in jury Van B lankenstein-prijs LEIDEN Tijdens een lunchbij- nkomst heeft het bestuur van de idse Universiteit onder dankzeg- ig voor de vele bewezen diensten icheid genomen van de heren ir. G. Maris en D. J. Lambooy, res- ctievelijk voorzitter en lid van de voor de Dr. M. van Blanken- ï-lirijs. e heren Maris en Lambooy, die paf de instelling van deze j aar ts toe te kennen journalistieke ijs in 1965 deel van de jury heb- (i uitgemaakt, maar wegens hun jftijd de wens te kennen hebben teven van deze functie te worden theven, worden opgevolgd door pectievelijk prof. dr. H. H. Jans- L voorzitter van de Academische ad, en dr. A. Veerman, rector p het Christelijk Lyceum te iLft. De heer Veerman is verschei- he jaren parlementair redacteur |i het dagblad Trouw geweest. fenoemingen aan de universiteit EI DEN Aam de universiteit benoemd: A. P. R. Blok, arts, tenschappelijk medewerker le sse in tijdelijke dienst bij de Pa- logie, tot wetenschappelijk hoofd- dewenker; dr. J. Comelisse, we- schappelijk medewerker le klasse tijdelijke dienst bij de Organische emie, in vaste dienst; dr. O. D. intjer, wetenschappelijk ambte- iir le klasse in tijdelijke dienst bij Wijsbegeerte tot wetenschappelijk ^jo'dewerker le klasse; dr. N. J. A. :h*tere orduyn, tot wetenschappelijk t niet «fdmedewerker in tijdelijke dienst in 1 de Pathologie; dr. M. van der 1966, 1*8' wetenschappelijk hoofdmede- De winter in tijdelijke dienst bij de met thologie, in vaste dienst; mej. drs. an Go ny (V 1.500. ir ach vestei /an epo'j De d erlijk ichter Th. A. Sleumer, wetenschappelijk btenaar in tijdelijke dienst bij de tliotheek, in vaste dienst; G. J. rdonk, ants. wetenschappeflijk tfdambtenaar in vaste dienst bij Pathologie, tot wetenschappelijk eDs^h® 'fdmedewerker; drs. J. M. van der iden, tot wetenschappelijk mede- rker le klasse ii tijdelijke dienst de Sociologie; dr. P. F. Werre, tenschappelijk hoofdmedewerker oegan tijdelijke dienst bij de Psychiatrie Ar vaste dienst; dr. G. Wielenga, we- schappelijk hoofdmedewerker in Ki lelijke dienst bij de Pathologie, in richting moet worden betaald. Eigenaars van zo'n appartement kunnen het zelf bewonen, maar ook laten verhuren. Het rendement van het kapitaal bij verhuur wordt op 18 procent gesteld. In Noordwijk zullen de prijzen vermoedelijk hoger komen te liggen dan in Sche veningen. Keten De Euro-hotels vormen een keten van hotels in Europa. Tot nog toe zijn er tien gebouwd. Het Noord wij kse hotel wordt het eerste grote Euro-hotel in Nederland. Dat in Scheveningen is aanzienlijk kleiner. Eigenaars van een Euro-apparte ment krijgen een belangrijke korting wanneer ze in een ander Euro-hotel gaan logeren. De aanvankelijke bezwaren van de gemeenteraad tegen het verlenen van de bouwvergunning richtten zich voornamelijk tegen de grote hoogte van het hotel: 22 meter. Men heeft die nu teruggebracht tot 15 meter door één van de verdiepingen onder de grond te projecteren. Bij het hotel komen een zwembad en een ruime parkeergelegenheid. Het wordt gebouwd in opdracht van de N.V. Terratrust te Amster dam naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Grolle te Amstel veen. Het op de kleinere foto afge beelde hotel is ontworpen door het architectenbureau Van der Gaag te Delft in opdracht van de bouw- ontwikkelingsmaatschappij Alga N.V. te Den Haag. Het wordt een hotel van het nor male type met tachtig kamers en komt te staan op de hoek Koningin Astridboulevard-Rembrandtweg. Bij dit hotel horen een cafetaria, een kinderzwembad en een zomerterras. Met de bouw zijn enkele miljoenen guldens gemoeid. Zoals we al eerder berichtten, zullen beide hotels het hele jaar door geopend zijn. Men hoopt ze vóór het zomerseizoen 1969 in ge bruik te kunnen nemen. NOORDIJK Bij de laatste schietwedstrijden van „Blijf voor 't Land" werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wis selmedaille: 3e klasse J. Caspers 42 punten; 2e klasse L. Hazenoöt 41 punten; le klasse W. Caspers 40 punten. In de KSO-competitie wer den de wisselmedailles gewonnen door: le klasse L. ter Laak 57 pun ten; 2e klasse A. Zwaanswijk 57 punten. In de le klasse behaalden L. ter Laak, P. Slingerland en J. Was sing allen 57 punten, maar door een beter geplaatst laagste schot werd eerstgenoemde winnaar. KftftH *<m. LEIDEN Het concert van het Nederlands Madrigaalkoor, dat op 27 februari in de Zuiderkerk zal worden gegeven ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het koor, zal worden bijgewoond door de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej. dr. Marga Klompé. Tijdens het concert wordt de eerste uitvoering gegeven van het Te Deum van Herman Strategier, een opdracht van het ministerie. De KRO zal van het Te Deum een opname maken voor latere uit zending. De Nederlandse Radio Unie komt, behalve om een opname te maken, ook naar Leiden voor een reportage van het koor, waarvoor de heer Strategier als dirigent en de heer Zandbergen als voorzitter wor den geïnterviewd. De NRU besteedt uitvoerig aandacht aan het concert, EXPERIMENTEEL KERKEWERK OVER VOORUITZICHTEN IN MAATSCHAPPIJ LEIDEN Experimenteel kerke- werk van de Hervormde Gemeente wil zondagmorgen in de bijeenkomst van half elf in de Gehoorzaal aan sturen op kritische opmerkingen en concrete wensen t.a.v. de vooruit zichten die onze maatschappij biedt. De resultaten zullen niet binnen eigen kring blijven maar ter kennis worden gebracht aan maatschappe lijke organisaties in onze stad. Om kwart over tien gaan de deu ren van de Gehoorzaal aan de Bree- straal open. Een medewerkster die betrokken was bij de voorbespre king o.a. met een groep werkende vrouwen en huismoeders zal een kernachtige samenvatting geven van enkele punten die tallozen met zorg vervullen of tot een kritische hou ding brengen t.a.v. de ontwikkeling van onze maatschappij. Daarmee zal ongetwijfeld het gesprek spoedig op gang zijn gebracht. Om kwart voor twaalf wordt de bijeenkomst geëin digd. HAZERSWOUDE De plaatselij ke afdeling van de Bond van Plat telandsvrouwen vergadert op 27 februari om acht uur in het Ver enigingsgebouw. omdat het een unicum is, dat zo veel eigentijdse componisten op één avond worden uitgevoerd. Hendrik Andriessen, Jan Mul, Al- bert de Klerk en Kees van Baaren zullen zelf de uitvoering van hun werken bijwonen. Ten slotte zullen ook de burgemeester en enkele wet houders van Leiden acte de pre sence geven. De buitenkant van het programma is bedrukt met het manuscript van het nieuwe Te Deum van Herman Strategier. Leidse glazenwasser stal geld op studentenkamers DEN HAAG Een 31-jarige gla zenwasser uit Leiden is door de Haagse politierechter veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf voor waardelijk wegens diefstal. Tijdens zijn werk had de man op studenten kamers geld weggenomen: bedragen van f 29 en f 30 en een geldkistje. De glazenwasser verweerde zich door te zeggen dat hij door de vorst en de regen niet veel verdiende, waarop de rechter opmerkte dat het deze winter anders niet zoveel heeft gevroren. Tijdens de zitting bleek dat verdachte per avond wel veertig gulden vergokt in speelautomaten. De eis luidde, evenals het vonnis, zes weken voorwaardelijk met als voorwaarde dat binnen drie maan den het gestolen geld moet zijn te rugbetaald. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Uit cyfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat de gemiddelde kans gedurende een mensenleeftijd van zeven tig jaar om in het verkeer in ons land gedood of zwaar gewond te worden 1 op 4,1 is. Dat betekent dat van de 41 kinderen er 10 voorbestemd zijn verkeersslachtoffer te worden. Deze haast ongeloofwaardige cijfers to nen aan dat de huidige verkeersonveiligheid het karakter beeft van een permanente ramp, waarbij de Watersnoodramp van 1953 maar een licht ongeval is. We moeten er een goed antwoord op weten te vinden en dat goede antwoord is een beleid dat uitzicht geeft dat deze verkeersramp op korte termijn wordt beteugeld. De Nota Verkeersveiligheid van de minister voor Verkeer en Waterstaat geeft dat uitzicht niet en preten deert helaas ook niet dat uitzicht te geven". Aan het woord is de Hagenaar J. de Vries als enige „gewone burger" gehoord tijdens een openbare hea ring van de vaste kamercommissie van verkeer en waterstaat op 31 januari van dit jaar. „Sinds mijn pensionering acht jaar geleden ben ik me intens gaan bezighouden met het probleem van de verkeersveilig heid en het is voor mij onbegrijpe lijk dat men de huidige schrikba rende verkeersramp zo laconiek ac cepteert. Men leest er overheen; men schijnt erin te berusten. Maar het L van het grootste belang dat serieuze aandacht wordt gegeven aan het blijkbaar nog niet duidelijk ge worden feit, dat elke dag die onno dig verloren gaat bij de voorberei ding en toepassing van doeltreffen de maatregelen, onnodig verkeers slachtoffers kost", aldus de heer De Vries. BROKKENMAKERS „De nota verkeersveiligheid is ge heel doortrokken van de gedachte dat de gehele problematiek van de ver keersveiligheid wetenschappelijk moet worden aangepakt. Deze wetenschap pelijke aanpak is echter en dat constateert ook de nota vastgelo pen. Men is er namelijk niet in ge slaagd langs wetenschappelijke weg een groep van potentiële brokkenma kers te signaleren, waaraan de ver keersveiligheid kan worden toege schreven. Men heeft getracht de brokkenma kers te signaleren vanuit de verkeers overtredingen, maar verkeersongeval len zijn te zeer afhankelijk van de factor „toeval". Zo kunnen er een heleboel overtredingen plaatsvinden zonder dat er een ongeluk uit ontstaat Maar de beleidsnota, die wat dit punt betreft de conclusies van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid herhaalt, laat het hierbij; er wordt niet eens een andere aanpak in overweging genomen V^ieens de nota lirt h«*< -oor de band voorzieningen daar te treffen waar dit zo snel en effectief mogelijk kan geschieden, namelijk aan de weg en aan het voertuig. Men ziet er ken nelijk geen heil in Iets te doen aan de oorzaken die te vinden z|jn bij de mens zelf, omdat het wetenschappelijk onderzoek op dit punt is vastgelopen. LEEFZEKERHEID In onze huidige wettelijke regeling staat de straf nog altijd centraal als correctiemiddel op ontoelaatbaar ge vaarlijk verkeersgedrag. Weliswaar wordt hierdoor een grote rechtszeker heid verkregen, maar door het tekort schieten van dit middel als preventie ve maatregel de verkeersonveilig heid is er niet minder door geworden wordt de leefbaarheid in het ge drang gebracht. De nota zwijgt over dit belangrijke probleem. De leef zekerheid is duidelijk onder geschikt gemaakt aan de rechts zekerheid, hetgeen de wonderlijke situatie schept, dat het doel onder geschikt is aan het middeL Ik ben van mening dat in afwijking van het geen in de nota te lezen staat het mo gelijk moet zijn door een bepaalde correctie het ontoelaatbare verkeers gedrag te beteugelen. PVNTENL1JST Hierbij denk Ik aan een metho de, die al jaren met succes in het buitenland wordt toegepast Voor elke geconstateerde ontoelaatbaar gevaarlijke verkeersovertreding wordt een aantal punten toege kend en op het rijbewijs aangete kend. Na het behalen van een vooraf vastgesteld aantal punten vervalt de rijvergunning voor een bepaalde tijd. Bij de beoordeling van düit middel blijft de omstreden vraag of er een te bepalen groep van potemtiëële brok kenmakers bestaat, geheel buiten be schouwing Degenen, die bij herhaling aan gevaarlijk verkeersgedrag schul dig maken signaleren zichzelf Het psychologisch effect van ddit middel J. de Vries heeft sinds zijn pensio nering nu acht jaar geleden een uitvoerige studie gemaakt van de problemen van het verkeer. Hij heeft diverse voordrachten gehou den voor het Verkeersinstituut en mag ook op grond van tal van an dere activiteiten „deskundig" wor den genoemd. is ook van belang. Hij, die gevaar lijk rijdit, ziet de waarde van zijn rij vergunning dalen. lm de nota mis ik verder een be spreking over het karakter van het rijbewijs. Het huidige rijbewijs geeft het recht om te rijden, een recht dat slechts af te nemen is door straf. De verkeersonveiligheid is echter dusda nig toegenomen dat er een veel groter beroep moet worden gedaan op de zorgvuldigheid in het verkeer- Hert vertrouwenselement moet een wezen lijk bestanddeel worden van hét ka rakter van de rijvergunning Dit nieuwe karakter zal tevens de basis kunnen vormen voor de correctie van slecht verkeersgedrag. BEWINDSMAN Uit de nota blijkt een ontstellend ®ebrek aan bestuurskracht. Dit g«- Inschrijftermijn voor Liempde verlengt tot 1 maart LIEMPDE Een dezer dagen werd er overeenstemming bereikt tussen de organisatoren van de N.C.B.-Werktui- gendagen te Liempde en de federatie „Het Landbouwwerktuig". Deze over eenstemming is tot stand gekomen, omdat duidelijk gebleken is, dat Liempde na twintig jaar lang een zo belangrijke voorlichtingsfunctie ver vuld te hebben een onvervangbare positie inneemt in de Nederlandse landbouw. De waardering voor dit evenement blijkt uit het regelmatig toegenomen bezoek, zulks ondanks het feit, dat bij de start van Liempde in 1948 ongeveer twintig proeent van de Nederlandse bevolking in de agrarische sector werkzaam was terwijl dit intussen tot minder dan tien procent is gedaald. De huidige land- en tuinbouw heeft blijkbaar stijgende behoefte aan voor lichting. De werktuigendagen zullen ook dit jaar, zoals gebruikelijk, in de tweede week van mei worden gehouden en wel op woensdag 8 en donderdag 9 mei. De accommodatie van het land goed Velder is weer aanzienlijk ver beterd. Aan het programma, waarin weder om een ruime plaats is ingeruimd voor de verschillende voorlich tingsdiensten, wordt op dit ogenblik hard gewerkt. De vertraging, opgetreden door besprekingen met diverse instanties, heeft het wenselijk gemaakt, de inschrijvingstermijn te verlengen tot 1 maart. Er is inmiddels al een groot aantal aanmeldingen binnen. OEGSTGEEST Het thema van de gebedsdag door en voor vrouwen van de gehele wereld is dit jaar uit Galaten 6:2 „Verdraagt elkanders moeilijkheden". De bijeenkomst voor Oegstgeest heeft plaats in het gere formeerde centrum aan de Juliana- laan op vrydag 1 maart om 8 uur. ADVERTENTIE EEN TAPIJT VAN DE 380 CM. KAMERBREED Tf \T I ZIET DE ETALAGES per strekkende meter, 380 CM. BREED LEIDEN De Haagse rechtbank heeft een vonnis van de Leidse kan tonrechter bevestigd, waarbij een student in Oegstgeest zijn kamer moest ontruimen, omdat hij tegen de wil van de kamerverhuurster een meisje bij zich had laten overnach ten. De student werd veroordeeld tot betaling van f 430 aan proces kosten. De student voerde aan, dat zijn gedrag zijn hospita niet de minste overlast had bezorgd. Hy was het niet eens met de zienswijze van de kantonrechter dat het aandoen van overlast een term is, die naar Ne derlands spraakgebruik niet enkel duidt op het geval van last of hinder veroorzaakt door laakbare gedragin gen, maar alle gevallen omvat, waar in men iemand tot last strekt, ook door een gedraging, die alleen uit persoonlijke omstandigheden bij de ander gelegen als overlast wordt on dervonden. De rechtbank overwoog, dat de zienswijze van de kantonrechter zich geheel aansluit bij een daaromtrent reeds in november 1957 door de Ho ge Raad gewezen arrest. De rechtbank nam voorts in aan merking, dat de student pretendeer- Uitgesteld wegens minimale belangstelling VALKENBURG Voor de jaar. vergadering van de a.r. kiesver eniging, die gisteravond in de zaal van de Geref. kerk gehouden zou worden was zo'n minimale belang stelling dat de voorzitter, in overleg met het overige bestuur, omstreeks half negen moest besluiten de bij eenkomst tot een nader te bepalen datum uit te stellen; hopelijk is dan de belangstelling groter. VALKENBURG De collecte voor het chr.-sociale fonds Draagt Elkanders Lasten wordt aanstaande zaterdag in Valkenburg gehouden. VALKENBURG De bijeen komst van de oranjevereniging Wil- helmina begint vanavond niet om acht uur, maar om kwart over acht. de het recht te hebben om wanneer hem dit zou zinnen met de een of andere vrouw in de gehuurde kamer de nacht door te brengen. De recht bank achtte dit voor de verhuur ster dermate aanstootgevend, dat zij terecht van hem als huurder wenste te worden bevrijd. KATWIJK Gistermiddag heeft de heer C. Haasnoot, Hoorneslaan 139, brandwonden opgelopen toen benzine vlam vatte, die hij aan het overgieten was. Enkele druppels vielen in de na bijheid van het waakvlammetje van het gasfornuis, waardoor een steek vlam ontstond. Er kwam een begin van brand, maar de uitgerukte brandweer behoefde niet op te tre den. LEIDERDORP Ten behoeve van het geprojecteerde sportpark- plan kan de gemeente enige percelen grond kopen in de Bospolder van de heer L. C. van der Meer te Hoogma- de en de Parochiële Charitas-Instel- ling ten bedrage van respectievelijk f71.881 en f147.600. In de Achthovenerpolder kan de gemeente uit de ervan van wijlen mevrouw E. Parmentier grond kopen tot een bedrag van f 352.000. LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor, de Lclderdorpsc Mu ziekschool over 1967/1968 een subsi die van rond f 30.000 te geven. LEIDERDORP B. en W. hebben de raad enige subsidievoorstellen voorgelegd. Voor K. en O. wordt een bedrag van fl per Leiderdorps lid genoemd en voor de afdeling Leider- dorp-Zoeterwoude (Rijndijk) van het Verbond voor Veüig Verkeer een be drag van f 407 over 1968 LEIDERDORP Geboren: Fre- derique b M, drv K G J van Dooren en G Y E Marres, Snipstr. 26. Ondertrouwd: Wouter Moraal. 25 jr, Hubrechtstraat 8 en Elisabeth Plomp, 21 jr, Hoofdstraat 140. brek is niet te wijten aan de per sonen, maar wel aan de struc tuur van de organisatie waarmee de verkeersonveiligheid wordt be streden, Het gaat allemaal te traag. In 1960 werd er bij de regering op aangedrongen alle aspecten van de verkeersonveiligheid in een nota te behandelen. Voor het in leven roepen van de noodzakelijk geachte studiegroep was drie jaar nodiig; twee jaar later heeft de groep haar rapport ingediend en he* duurde nog weer eens twee Jaar al vorens de Nota Verkeersveiligheid in wezen niet meer dan de In houd van het eerder genoemde rap port tot stand kwam. De visie op de verkeersproblema tiek moet in feite komen van da minister van verkeer en waterstaat. De verkeersonveiligheid is maar een deeltaak van de minister. Helaaa brengt het politieke karakter van diens ambt mee dat de persoon van de minister dikwijls vervangen wordit; de afgelopen vijf Jaar hebben we v|jf verschillende ministers van verkeer en waterstaat gehad. Op deze manier le het voor een minister on mogelijk zich in de stof in te wer ken- Een verantwoorde visie kan dan ook onmogelijk van de minister ver wacht worden. Om hierin te voorzien zou het aan beveling verdienen aan het hoofd van de organisatie aan bewindsman komt die zich geheel aan de bestrij ding van de verkeersonveiligheid kan wijden. Het moet een ver keers- deskundige zijn, die niet uit hoofde van zijn politieke richting, maar uit hoofde van zyn kennis voor de fu nctie wordt gekozen. Ik denk hierbij aan een speciale staatsecretaris. De bestrijding van de verkeers onveiligheid is geen politieke aan gelegenheid. Er bestaat hieromtrent weinig verschil van mening by de politieke partijen. Er moet snel ge handeld worden en die gepresenteerde verkeersnorta biedt wat dit betreft bij zonder weinig perspectieven. Ook mie in in de nota een systematische bespre king van de overwegingen en oplos- - singen, die men in het buitenland' heeft gevonden en waar men met de zelfde verkeersproblemen kampt. „Het allerergste li dat we In het algeneen aan de problemen voorbij gaan. Maar we mogen niet berusten In deze permanente ramp. Het gaat om de toekomst van tien op de 41 kinderen," besluit de heer de Vries. HILLEGOM De 18-jarige H. L. Lammers uit Hillegom is gister middag op de Zuiderhoutlaan in Haarlem-zuid verongelukt De jon gen werd op zijn bromfiets aangere den door een auto, die in een slip was geraakt. Hij overleed ter plaatse. Gert en Hermien in Hillegom HILLEGOM Gert en Hermien Timmerman komen zaterdagavond in Treslong. Het echtpaar, bekend van radio, televisie en niet te ver geten van de plaat, zal een show brengen met bekende en minder be kende liedjes. HILLEGOM In zaal Rutten viert de Motor-, Auto- en Bromfiets- club „Bollenstreek" zaterdag het 25- jarig bestaan. Gezamenlijk optreden van KVP, ARP en CHU in Hillegom HILLEGOM Op de jaarverga dering van de ARP Hillegom (don derdag bestaat deze 80 jaar) deelde voorzitter P. Bouma mee, dat er een studiecommissie is gevormd, waarin de „grote drie" zitting hebben ge nomen. De voorzitters van de afde lingen zijn eind vorige maand bijeen gekomen en besloten is bij elke le denvergadering van de ene partij, de andere twee ook uit te nodigen. Dit gaat de komende week al ge beuren, als de KVP, afd. Hillegom, donderdag om half 9 vergadert in hotel Sisterraans. Op donderdag 21 maart komt ds. A. J. Kret uit Lei den spreken voor ARP en CHU ge zamenlijk. Onderwerp is „Wat wordt het in 1971?". De secretaresse, mevrouw Veld- huyzen van Zanten-Vogelaar, las het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de kiesvereniging 90 leden telt. Op een gecombineerde vergadering van CHU en ARP werd besloten samen een winterprogramma op te stellen. Mevrouw Smits-de Boer, de pen- ningmeesteresse, bleek een batig sal do van f 110 in kas te hebben. Met algemene stemmen koos de vergadering de heren G. L. van 't Riet en J. Derks sr. in het bestuur. Na afhandeling van de agenda was er gelegenheid voor een open dis cussie over actuele onderwerpen, zoals links-rechts-radicaal, waaraan het voltallige bestuur van de kies vereniging deelnam. LEIDEN In de nacht van dinsdag op woensdag is driemaal ingebroken ln geparkeerd staande auto's. Steeds werd het tochtraampje geforceerd. Uit een auto in de Modderman- straat werd een transistorradio ge stolen, uit een auto in de Oppen- hèimstraat een autoradio en twee kistjes met sigaren en uit een auto on de Zaanstraat eveneens e en transistorradio en een documenten tas met onder meer een giroboekje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7