EIDEN KOMT VOL KUNST TE STAAN DAF44 test zelf de gratis en alleen WEEKAGENDA Dit jaar start bouw van verpleeghuis Harmonie 'Benvenuto' zeventig jaar itomerij Van der Horst gaat Leiden verlaten ;r Unieke tentoonstelling zal tadsbeeld beheersen ierste steen voor lus-J ohannesschool een hele morgen of middag Gebr. van Ulden Autoservice g Jg uur). De ge. Mede door druk van buitenaf Leidsche Studenten Corps wil isolement verlaten WAT MINDER CONCESSIES VOOR JEUGDCONCERT Leids zakenman van smaad vrijgesproken JUWE LEIDSE COURANT ÜL WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) Onder de titel „Vorm en beeld" wordt van 11 oktober tot november een unieke tentoonstelling van Nederlandse hard-edge louden. De kunst wordt niet alleen in daarvoor bestemde ruimten ilaatst, maar ook in straten, op pleinen en in parken van Leiden. is voor het eerst dat een stad op zo grote schaal met kunstwerken irdt volgeplaatst, dat het hele stadsbeeld er ingrijpend door wordt ■anderd. >eze eerste overziehtstantoonstel- vaji Nederlandse hard-edge Srdt georganiseerd door het Leids [ademisch Kunstcentrum in sa- nwerking met Galerie Walen- kunstwerken worden geplaatst De Lakenhal, het trappehuis van academiegebouw, De Waag, bij .lerie Walenkamp, Galerie Van 1 Vlist en Galerie Hans Vink, in tten, op pleinen en in parken en jalages van ongeveer 20 winkels k_j magazijnen aan de Stationsweg, j IBreestraat, de Aalmarkt, de Nieu- l<^Rijn en de Hoogstraat, depe tentoonstelling wordt begeleid (jpr een catalogus, voorzien van een „Aiding, biografische gegevens en Mede door de unieke opzet de tentoonstelling is deze cata- van grote kunsthistorische jar de. Aanbeveling Er is een comité van aanbeveling tormd, waarin tot nu toe zitting .EIDEN Gistermiddag is de iciële eerste paal geslagen voor ogePaus Johannes XXIII-school voor %r onderwijs aan de Donizetti- 0.a in Leiden Zuid-West. Dit ge- ro rde door mr. H. M. de Munk, gjn irzitter van de Stichting Rootnsch- djtholieke Scholen te Leiden, in jj iwezigheid van tal van genodig- leidj- onder wie de wethouder van de heer S. Sannes, ver- enwoordigers van gemeentelijke posten, pastoor N. J. Commandeur q de St. Antoniusparochie, pater v. d. Werf en het oudercomité 1 j( i de school. de oordat de heer De Munk aan heien sloeg, sprak hij er zijn gde over uit, dat deze paal ge- jpn kon worden in het bijzijn pastoor Commandeur, die pas besteld is van een ernstige ziekte, ^pastoor zag hier het begin van lerde lagere school in zijn grote ►chie. het «dhoolgebouw aan de Ber- itraat, waar leerlingen van de Johannes XXIII-schoól voor- nog onderdak vinden, werd Vlitoost op een voorspoedige bouw. ifgy hoopt de school eind van dit gereed te hebben. ïifslang bijt man IIDEN Een 50-jarige dieren- «torger bij het Zoölogisch labora- im is gisteren door een giftige ie 4ne boomadder in de rechterwijs- 'er gebeten, toen hij de slang voijhet schoonmaken was. De man mai het diaconessenhuis behandeld; nodieeft van de beet geen nadelige èlgen ondervonden. hebben genomen: mr- G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, dr. E. H. Reerink, president-cura tor van de Leidse universiteit, prof. dr. P. Muntendam, rector magnifi cus. prof. dr. L. Kukenheim, secre taris van de senaat, prof- Th. H. Lunsingh Scheurleer, voorzitter van het LAK en hoogleraar in de kunst geschiedenis ,en drs- M. L. Wurf- bain, directeur van De Lakenhal. Verwacht mag worden dat ook radio en televisie belangstelling voor dit evenement- zullen tonen, waardoor Leiden in het brandpunt van de belangstelling zal komen te staan. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 20 februari Doet. ex. Ned. recht de heer K J M Hoyer (Den Haag). VOORSCHOTEN De harmonievereniging „Benvenuto" bestaat 70 jaar en hoopt verjongd het 71-ste jaar in te gaan. De laatste jaren ging het niet goed met het korps, omdat door het ouder worden van de leden het ledenaantal kleiner werd. Met de komst van de nieuwe dirigent, de heer J. Schellevis (eerste trombonist van de Kon. Luchtmachtkapel) is er wat nieuw leven in de harmonie gekomen. Op het moment zijn negen jeugdleden in opleiding en binnen enkele maanden zullen zij de gelederen van dit korps versterken. Benvenuto werd op 23 oktober 1898 opgericht door de personeels vereniging van de Zilverfabriek. Dat de naam „Benvenuto" werd geko zen, is heel goed te verklaren, want Benvenuto Cellini was een Italiaans edelsmid én componist. De vereni ging begon met 32 leden en de heer J. M. van Kempen, directeur van de Zilverfabriek, werd beschermheer. Tot 1914 ging alles goed. Het korps kwam in de hoogste afdeling. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Anna Aldne dv D de Vries en W C Edeling; Cor nells Dirk zn J van Dijk en E van Rhijn; Caitharina dv D Snij er en H Guijt; Paul zn P Klitz en T Paarde- kooperAnnemieke Marion dv J Kiel en M Sommeling; Jacoba Petra dv P van Duijvenvoorde en A van der Plas; Wiihelmina Petronella dr v T van den Oever en J J Wit; Elske dv J G Koulman en G E Leenhouts; Celeste Benediote Maria dv C J Beulk en A M van Lammeren; David' John zv J R Parkes en D M Barker; Cécile Eleonore dv L de Boer en W G Hollander; Helena Maria Petronella dv A W vam der Star en C W A Rompa. Gehuwd: A Riudavet Montes en E M L Slangen. Overleden: N C W M de Laat 2 da gen dochter; M de Leeuw 68 jaar man; J Vrijenihoek 66 jaar man; K W J Doeleman 85 jaar wed van J van Zijverden; M C C Hoogeveen 68 jaar vrouw; J Wolters 46 jaar man;; P van Meteren 96 jaar vrouw; G Bergers 67 jaar man; C Varkevis- ser 67 jaar man; J P Perfors 79 jaar echtgenote van H van der Meij; H T L van Schendelen 55 jaar man; W Bouwman 86 jaar vrouw; A den Ouden 52 jaar echtgenote van C W Doctors van Leeuwen. ïlltf Naar wij vernemen, gaat de N.V. Chemische Reinigings- bbfÜven Van der Horst het oude pand aan de Drie-Octoberstraat ver- om zich aan de Lijnbaan in Leiderdorp te gaan vestigen. Men hoopt dit jaar met de bouw te beginnen. Het bedrijf, dat, met inbegrip de filialen, rond vyftig personeelsleden telt, heeft de laatste jaren groei doorgemaakt, dat de oude fabriek te klein is geworden, terwijl t «gebouw bovendien te zeer is verouderd voor een efficiënte bedrijfs- me oering. >et< ovin tob di _Il d. behoeve van de nieuwbouw .JlV Gezamenlijk Bezit Van der t, die de vaste goederen van de Chemische Reinigingsbedrijven der Horst beheert, aan de Lijn- baan in Leiderdorp 3.000 m2 voor de prijs van f 65 per m2 en 250 m2 water om niet kopen van de ge meente Leiderdorp. Bel DAF-dealer Gebr. van Ulden A utose rvice (01710 - 23041 /23042) en maak een afspraak voor een urenlange test 'm zelf-rit zonder enige verplichting en kosten. Doe het snel. De actie eindigt op 24 februari. Verdamstraat 6 Leiden Tel.: 01710-23041/23042 Na de eerste wereldoorlog kreeg het zelfs nationale vermaardheid, toen het werd uitgenodigd te spelen bij de ontvangst van Paul Kruger. De concerten in de jaren 20 en 30, gehouden in het Benvenutopark achter de Zilverfabriek, betekenden voor de toenmalige bevolking van Voorschoten culturele hoogtepun ten. Geen fusie Na 1930 ging het niet zo best meer. Het kwam zelfs zover, dat men geen dirigent meer kon betalen en in 1937 werd besloten de har monie los te maken van de Zilver fabriek, waardoor iedere' Voorscho tenaar lid kon worden. Hierdoor groeide de vereniging in ledental en belangrijkheid. Na de tweede wereldoorlog bleef men sukkelen tot 1950. In dat jaar brachten muziekliefhebbers de ver eniging weer tot bloei. Uniformen en instrumenten konden worden vernieuwd, maar in 1963 werd de televisie de grote concurrent. Een vorig jaar voorgestelde fusie tussen „Benvenuto" en „Laurentius" gign niet door, omdat men vreesde, dat de tijd er nog niet rijp voor was. Toen begon men met een ledenwerfactie en ging men op de jeugd mikken. Het aantal leden is inmiddels ge stegen tot 45. Net groot genoeg om weer goed te beginnen, maar nog te klein om voor muzikale begeleiding bij festiviteiten te zorgen. Zaterdag 2 maart geeft de har monie voor het eerst in verjongde samenstelling een concert. Woensdag 21 februari. Schouwburg, 8 uur: Litteris' Sacrum met „Ninotchka". Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Micro-theater Vestestraat, 8 u.: Imperi um met „Korczak en de kinderen" (E. Sylvanus) kaartverkoop alleen telef. (41035) op donderdagavond 7 tot 9 uur. Schelpenkade 6, 7 uur: afd. Lelden Tuinbouw en Plantkunde, ledenvergade ring. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., dialezing belevenissen In Azië. OEGSTGEEST Gemeentecentrum Lijtweg 8 u.: afd. K. en O., lezingency clus over Amerika, prof. dr. J. W. Schul- te Nordholt. Woensdag 21 februari Stadsgehoorzaal, 8 u.: Nationaal Folklo ristisch Staatsensemble uit Tsjecho-Slo- wakije. Donderdag 22 februari Scnouwburg, 8 uur: K. en O., toneel avond Theater met „Driekoningenavond" (Shakespeare). Vrijdag 23 februari Zaal Koningskerk (Noord), 8 u.: jaar vergadering J.V. Calvijn, onderwerp: is harttransplantatie (of het transplanteren van welk orgaan ook) medisch, ethisch en geestelijk verantwoord?, sprekers ds. L Kievit en dokter J Meel. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tienerso ciëteit. Museum Volkenkunde, 8 uur: K. en O., rondleiding over tentoonstelling Japanse volkskunst. Gehoorzaal, middag en avond: mo deshow Ia. Gronheid. St. Agnes-lyceum. Kagerstraat, 8 u.: Pim Jacobs met zijn trio. Foyer Den Burcht, 8 u.: Vietnam-comité Leiden, lezing tweede zitting Vletnam-tri- bunaal door M. van Dullemen, Amsterdam. LEIDERDORP Zaal Scheppingskerk, 8 u.: afd. K. en O.. Joop Pieëte met kleurendia's, klankdia's en kleurenfilms over ..De fotografie en de film". Zaterdag 24 februari Micro-theater Vestestraat, 8 u.: Imperi um met „Korczak en de kinderen" (E. Sylvanus) kaartverkoop alleen telef. (41035) op donderdagavond 7 tot 9 uur. L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëteit. Schouwburg, 8 u.: Litteris Sacrum met „Ninotchka". OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73: schil derijen. grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling (Düsseldorf). Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes spel in Finland (18 jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Jules et Jim (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Body Guard P.J. (18 jaar). LUXOR 2.30. 7 en 8.15 uur): Fanny Hill (18 jaar). REX 2.30. 7.15 en 9 15 uur): Fanny HUI handvol dollars (18 jaar): vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: On the vlater front (14 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9J5 uur): Vivre pour vivre (18 jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): De ge temde feeks (14 jaar). Films van donderdag af CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Inspecteur Clouzot slaat weer toe (14 jaar): woens dag 2.30, 7 en 9.15 uur: De roze panter (18 jaar): vrijdag- en zaterdagavond 11.31) uur: De grote stilte (18 jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): Ik. Jan Adants- son (18 jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): De vampier van Parijs (18 jaar). REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Superman contra de vampiervrouwen (14 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9,15 uur): Amerika, land van God (14 jaar). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uur bij mo len De Valk. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: vooi patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19. dinsdag 13—14 .zaterdag L516, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovxendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van half twee tot half vier en elke avöhd van zeven tot acht. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 laar niet worden toe gelaten In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas: dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethziekenhuis Lelden: derde klas dageiljks van z tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas- dagelijks van nalf 12 tot half 8. ALPHEN-Rljnoordalle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 'ot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van. 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; Zon dags van 1 tot 4uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Aeademegebouw Ropenburg: schilde rijen, grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling (tot 16 maart, maand. t.e.m. vrijd. 9—6 uur). De Lakenhal: Jonge Ned. kunst 67-68. tot 3 maart, open dagel. 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstraat; tentoonstelling Japanse volkskunst, tot 12 maart, dlnsd. en donderd. vanaf 3 uur rondleiding voor individuele bezoekers (aanmelding bij portier). Filiaal Houtkwartler Reuvens. Louise de Coligny-HBS: tentoonstelling van schilde rijen van Ben Geerts. tot 1 maart Galerie Van der VI 1st. Botermarkt 3: grafiek van Ad van Dijk en bronsplastle- ken van Armand van de Helm. van 3 febr. tot 1 maart, dinsdag t.m. zaterdag 9—18 uur. Badinrichtingen De gemeentelijke oadinnehtlngen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b maandag gesloten, dins dag 9—11.15 u. en 13 30—17 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u.. vrijdag 9—U.15 u. en 13.30—18.45 u., zaterdag 8- 11.15 u en 13.30—16 30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30—18.45 u, zaterdag 7.30—11.15 en 13.30— 16.30 u. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Meer dan tot nog toe het geval is geweest, zal het Leidsche Studenten Corps het maatschappelijk verantwoordelijkheidsbesef van zijn leden moeten bevorderen. De ernstige kritiek op de manier waarop de universiteit functioneert in de maatschappij, is ook aan het corps niet voorbijgegaan. Mede onder invloed van buitenaf ziet het zich gedwongen uit het maatschappelijk isolement te treden, omdat het anders in de uit voering van zijn taak, ook als gezelligheidsvereniging te kort schiet. Tot deze conclusie komt de prae- ses collegii H. R. Bax in zijn inaugu rele rede, die hij op 12 februari heeft uitgesproken. Daarin wordt aangekondigd dat, ter bevordering van het verantwoordelijkheidsbesef, teach-ins zullen worden gehouden, kadergroepen voor eerstejaars zijn gevormd en gestreefd zal worden naar versteviging van de contacten met de faculteitsverenigingen. Bij dat laatste wordt aangetekend dat slechts door gezamenlijk optre- LEIDEN Onderwerp voor het 97ste jeugdconcert, gistermiddag in de Stadsgehoorzaal gegeven door het Rott. Phil. Orkest onder Edo de Waart, was de dansvorm. Een zeer goede gedachte, die evenwel niet zo gelukkig werd gerealiseerd; binneti zeer kort tijdsbestek kregen we de fragmenten uit Bernsteins Westside Story wéér voorgezet (waarom toch die voorliefde voor dit speciale werk van deze ene componist; men zou toch ook eens in het' moderne Frankrijk, bij Pou- lenc of Milhaud kunnen zoeken) en daarnaast een ietwat zonderling mengsel uit Bachsuites. Dat neemt niet weg dat we met bewondering het virtuoze spel van de eerste fluitist, de heer Maas, gesecundeerd door cello en klavecimbel, gevolgd hebben. Mozart was slechts mager ver tegenwoordigd met een wat zwaar wichtig gespeeld menuet; wij had den liever wat meer van deze „poe- derpruikenmuziek" gehoord dan de daarop volgende amusementspro- dukten van Bernstein, hoe fel, pittig en veelkleurig ook vertolkt. Hoogtepunten waren de doorge- componeerde dansen van Debussy, Danse sacrée et danse profane. Edo de Waart en zijn harpiste, Mari Nagasako, plaatsten het werk in een laat-romantische sfeer, die vooral het eerste deel ten goede kwam. Of Joh. Strauss jr. hierna paste, is moeilijk uit te maken; als voorbeeld van een zeer populaire dans zijn de Kaiserwalzer geslaagd, achter De bussy klinken ze banaal. Toch had de interpretatie nauwelijks waar diger en nauwgezetter kunnen zijn. De Waart wist tot een herschepping te komen die vrij was van plat vloersheid; een knappe prestatie. Intussen hopen wij wel, dat de volgende programma's in deze reeks wat minder concessies zullen doen aan liefhebbers van liet amuse mentsgenre. Dr. J. van der Veen. LEIDEN De eerste snijbonen zijn aangevoerd door de heer M. van der Blirg uit Stompwijk. Zij werden gekocht door de heer T. Fahrmeijer uit Leiden. LEIDERDORP Nu de proef periode inzake verhuur van gemeen telij kè gymnastieklokalen als afge sloten moet worden beschouwd, stellen B en W de raad voor een verordening, regelend de voor waai den voor verhuur van gemeentelijke gymnastieklokalen, vast te stellen. den de besturen van de gezellig heidsverenigingen en de faculteits verenigingen enig resultaat bij over leg met de universiteit kunnen boe ken. Als bijdrage aan het vormings werk moet ook het lentefestival worden gezien, dat dit jaar een an der karakter zal dragen. Er zal van 25 tot 29 maart een culturele week worden georganiseerd in samenwer king met alle gezelligheids- en con fessionele verenigingen in Leiden. Men hoopt daarmee ook op cultu reel gebied de creativiteit en de in ventiviteit van de corpsleden te sti muleren. De civitale opzet dient als proeve van samenwerking in ver enigingsverband voor de viering van het universitaire lustrum in 1970. De eerste teach-in zal worden gehouden op 11 maart en de veel besproken „kritische universiteit" tot onderwerp hebben. Niet onmo gelijk is dat deze teach-in in socië teit Minerva wordt gehouden, waar mee dan een „heilige" traditie wordt doorbroken, wat mede als een bewijs zal kunnen gelden dat het corps aan het veranderen is. Imago Kritiek wordt in de rede geuit op „te weinig daadwerkelijke steun van de universiteit". In universi taire kringen, zo wordt gezegd, blijkt het corps nog steeds het ima go te hebben van een gezelligheids vereniging. waaraan men zijn tijd verdoet Het corps acht het in dit verband niet juist dat sommige faculteiten van de eerstejaars al voor de kerst vakantie een „proef" (een soort tentamen) eisen, waardoor aan de kennismaking te weinig tijd kan worden besteed, wat, volgens het corps, op den duur de studieresul taten niet ten goede komt. Hoewel de gezelligheid bij het corps een meer functioneel karakter moet krijgen, blijft het LSC het sti muleren en geven van gezelligheid als de hoofddoelstelling zien. LEIDEN De politie heeft gis teren op het Stationsplein en in de Nonnensteeg 3 bromfietsen en 24 fietsen weggehaald van plaatsen waar ze niet mochten staan. In de Nonnensteeg stonden ze op de rij weg. Moeilijkheden om chinchilla DEN HAAG „Ik enorm veel in lichtingen over u verzameld en als u voor zaterdag het geld terug zendt. zult u geen last meer van mij hebben. Zo niet, dan verschijnt in een „ochtendblad" een groter stuk over u dan het stukje van 24 centimeter, dat er al in heeft ge staan en waarin u met name zal worden genoemd". Zo ongeveer luidde de inhoud van een brief, die een 50-jarige zaken man uit Leiden had geschreven aan de eigenaar van een chinchilla-fok kerij in Ermelo, van wie hij voor een aanzienlijk bedrag dieren had gekocht. Blijkens een advertentie zou de fokker de chinchilla's als volgroei de dieren voo r200 terugkopen, maar daar kwam niets van. Al eerder had de fokkerij van zich doen spreken bij een affaire,, waar mee grote bedragen waren ge moeid. De Leidse zakenman, die zich voor de Haage politierechter moest verantwoorden ter zake van smaad, verklaarde dat een civiele proce dure aanliangng is gemaakt. De fokker had nog 3000 van hem te vorderen en de zakenman weigerde de te betalen. Bovendien zei hij niet van plan te zijn geweest de bedreiging uit te voeren. De fokker, die als getuige was opgeroepen, deelde mee, dat hij zó vaak bedreigingen ontving, dat hij zich daar niet veel meer van aan trekt. Hij had verdachte uitgeno digd voor een gesprek, maar deze was niet verschenen. De zakenman zei, dat hoewel de fokker had gezegd de chinchilla's voor 200 per stuk te zullen terug kopen, hij dat niet had gedaan. Er waren echter getuigen bij. De officier van justte stelde voor, de verdere behandeling van de zaak op te schorten, totdat de civiele procedure zou zijn behandeld, maar de politierechter zag daar geen ver band tussen. Hoe deze procedure ook uitvalt, de klacht wegens smaad blijft toch bestaan. De rech ter achtte het strafbare feit van de smaad om zich wederrechtelijk te bevoordelen niet aanwezig en sprak verdachte vrij. Niet spoorloos verdivenen LEIDEN Onbekend gebleven jongelui hebben gistermiddag om vijf uur het hek van een weiland aan de Broekpolderweg opengezet, waarbij vijf pony's ontsnapten. Via de spoorbaan liepen de dieren naar het Schuttersveld, waar ze door de eigenaar werden opgehaald. De trei nen ondervonden van dit uitstapje geen noemenswaardige vertraging. Uurtje vrij? Brei! met Scheepjes Crylor. Adorable! Wie oog heeft voor echte mode breit met Scheepjes Crylor. Goed wasbaar. blijft els nieuw. Vraag het patroon bij uw winkelier of ahjur onderstaande bon op. 1 c c 3 S s co 3 S c- w <5£ Zestig diaconieën werken samen (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN LEIDERDORP Naar wij vernemen, zal nog dit najaar de eerste paal worden geslagen voor de bouw van een interkerkelijk verzorgings- en verpleeghuis voor langdurig lichamelijk zieken. Het tehuis krygt een capaciteit van 160 bedden en zal worden gecompleteerd door een zusterhuis. Zestig diaconieën, waaronder 36 Hervormde en 24 Gereformeerde, werken hiertoe samen in een interkerkelijke stichting. De gemeente Leiderdorp gaat aan deze stichting ruim 16.000 m2 grond nabij de Persant Snoepweg verkopen. Het tehuis zal worden bestemd voor patiënten, die eigenlijk niet (meer) in een ziekenhuis thuis horen, maar die ook niet thuis kunnen worden verpleegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3