FOUTIEVE TERUGSPEELBAL LEIDT NEDERLAAG VAN QUICK BOYS IN Pover Ter Leede kon tegen SSS niet op dreef komen Drie doelpunten en voorsprong bij rust ontoereikend KLAASWAALSE VESTING ONNEEMBAAR Verschil met Huizen bedraagt zes punten PRESTIGE LIVERPOOL GESCHOKT Zaalhandbal IN MAASSLUIS MICROKORFBAL NIEUWE LEIDSE COURANT 8 MAANDAG 19 FEBRUARI 19 (Van een onzer verslaggevers) HUIZEN Geen feeststemming in Katwijk Quick Boys heeft tevergeefs getracht de Huizense barrière te nemen. De 2500 toeschouwers die het zware, maar goed bespeelbare Huizen-veld omzoomden, hebben een ple zierige middag gehadwant Huizen en Quick Boys heb ben van hun topper een aantrekkelijk en in hoog tempo gespeeld duel gemaakt. De thuisclub heeft dit doelpunt rijke treffen in zijn voordeel beslist, tvaardoor de kloof tussen Huizen en Quick Boys welhaast onoverbrugbaar is geworden. In de eerste helft mochten de Katwijkers nog de hoop koesteren een positief resultaat te gaan be halenwant zij sloten deze met een 1—2 voorsprong af, maar in de tweede helft heeft vooral Veerman, met en kele fraaie acties, zijn club naar een fraaie 4—3 over winning geleid. Beide ploegen begonnen nogal nerveus, wat in de eerste minuten veel onnauwkeurig plaatsen tot gevolg had. Geleidelijk aan gingen beide teams evenwel met meer overleg spelen en werden er vloeiende combinaties opgebouwd, die met goede schoten werden af gerond, die de keepers echter niet vermochten te verontrusten. Na 15 minuten kwam Huizen goed weg, toen Hans Pl-uimgraaff rechtsachter Schubert op het ver keerde been zette en een afgeme- ten voorzet gaf die door Leo Pluimgraaff echter niet op de juiste wijze werd afgerond. Huizen dat in deze periode een licht veld- overwicht demonstreerde, zag zijn gevaarlijkste speler Veermdn een dieptepass geven aan Visser die zijn schot 'een voortijdig einde liet komen in de handen van de be trouwbare keeper Vooijs. Quick Boys liet zich echter geenszins overrompelen door Huizen, want het had in Bram Barnhoorn en Leen de Best twee spelers die op het middenveld onophoudelijk zwoegden om de voorhoede met goede passes te voorzien. Omspeeld Het was linkshalf De Best die het eerste doelpunt inleidde. Hij omspeelde enkele tegenstanders en trok de bal voor op het kopgrage hoofd van Leo Pluimgraaff. Zijn schitterende kopbal werd niet klem- vast verwerkt door keeper Westland. De meegekomen Jeroen den Hollan der sehoot zijn club beheerst naar een 01 voorsprong. Een prettig ruggesteuntje voor Quick Boys dat nu wellicht de kans kreeg het dit seizoen thuis nog ongeslagen Huizen te gaan kloppen. De Katwijkers hebben niet lang plezier gehad van hun voorsprong, want nauwelijks twee minuten later (31e min.) schoot Visser de ploegen weer op gelijke hoogte, door een pass van Veerman op de juiste wijze af te ronden (11). In de 35e min. had Leo Pluimgraaff bijna voor een 12 stand gezorgd, toen hij attent profiteerde van een misverstand in de Huizen defensie. Zijn schot ging net naast. Een verraste doelman West- land ziet zich hier gepasseerd door een schot van de niet zicht bare Jeroen den Hollander, die hier 01 scoort. Hans Pluim graaff midden) ziet goedkeurend toe hoe ook de twee verdedigers van Huizen de treffer niet meer kunnen Voorkomen. De thuisclub werd weer actief met gevaarlijke acties van rechtsbinnen Visser en ook van Baas die hun da dendrang toonden met keiharde scho ten, die met moeite gestopt konden worden door doelman Vooijs. Tweede poging Iedereen had zich reeds verzoend met een gelijke ruststand, behalve Leo Pluimgraaff, die vlak voor rust tweemaal de kans kreeg om doelman Westland het nakijken te geven. Zijn tweede poging was raak, wat resul teerde in vreugdedansen van zijn medespelers. Na de hervatting ging Huizen overdonderend in het offensief. Klein schoof de bal door naar linksbuiten Van Meetelen die tegen de paal kogelde. De alom tegen woordige Veerman liet een effect volle kopbal los; Visser schoot steen hard naast. De Quick Boys-defensie had alle moeite om de afweer „wa terdicht" te houden. Quick Boys blpef echter de aandacht vragen met scherpe uitvallen van het duo Pluimgraaff. Het Huizen offensief hield aan en in de 14e min. waé Set weer Veerman, die nu Van Meetelen in staat stelde de gelijkmaker te la ten aantekenen. (22). De Katwijkers wisten zich geleide lijk van de zware Huizen druk te bevrijden. Een aantrekkelijk kijkspel voor de objectieve toeschouwers met afwisselend de beide defensies in grote moeilijkhe den bij snelle acties van de voor- waartsen. Wie nu een doelpunt maakte, zou de strijd in winnende positie gaan afsluiten. Triest Het was bijzonder triest voor de goed spelende Katwijkers, dat één van hun verdedigers in de 25e min. een foutieve terugspeelbal gaf, die onderschept kon worden door Veer man, die het presentje in dank aan- vaaardde (32). Het ritme was eruit bij Quick Boys! Na ruim een half uur spelen marcheerde centrale ver dediger Schipper naar voren, passte slim op Veerman die niet aarzelde zijn tweede doelpunt te scoren (4—2). Deze geflatteerde stand werd vlak voor het eindsignaal van de uitste kende scheidsrechter Letterman ver anderd in 43 door L. Pluimgraaff die een fout van keeper Westland afstrafte. Een kleine en wat onver diende nederlaag voor Quick Boys; vreugde in het Huizense kamp en weinig spanning meer in de bo venste regionen. Huizen: d. Westland; a. Schubert, Van Leeuwen, Schipper, Vreeswijk; m: Klein, Baas; v: Kriek, Visser, Veerman, Van Meetelen. Q. Boys: d: Vooijs; a: Rem merswaal, Den Hollander, Haasnoot, Aandewiel; m: Baanhooen, De Best; v: Van Duyvenbode, L. Pluimgraaff, Van Leeuwen, w. Pluimgraaf. Op beheerste wijze scoort Leo Pluimgraaff hier het tweede doelpunt van Quick Boys. Keeper Westland is op het verkeerde been gezet en moet lijdelijk toezien hoe de Katwijker 12 scoort. Ook zijn twee verdedigers kunnen niet meer ingrijpen. (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM Met een variatie op de feestneus van Toon Hermans, kunnen we aan Ter Leede vragen, „waar is het tempo gebleven of „waar is liet schot geble ven want w at Ter Leede zijn slinkende aanhang tegen S.S.S. voorschotelde, was-ronduit bedroevend. Er werd over de hele linie geknoeid tot en met, en dit spelletje was juist een kolfje naar de hand van de robuuste Klaas wal ers, die met „ausputzer" Jan Tros, de hele Ter Leede- aanval in de zak hadden. Het was alsof de roodgelen een loodzware last met zich meedroegen en pas tegen het ein de kwam Ter Leede wat los. maar slaagde er niet in deze Klaaswaalse vesting te slechten. Een verdiende nederlaag die heslist nog groter had kunnen zijn, als de gasten een iets betere afwerking hadden getoond van hun beslist verrassende aanvalsspel. Het begin was nog wel even aan trekkelijk, daar Ter Leede. hoewel heel langzaam op „temperatuur" ko mend, de aanvalsdrift van de gasten nog aardig kon intomen, maar alras bleek, dat de Klaaswalers met de vaste wil om de huid zo duur moge lijk te verkopen, het veld in waren gekomen. Ze legden een stevig aan- valsspelletje op het veld en lieten de geroutineerde J. Tros als „Ausput zer" fungeren. Deze bleek voor de week opgezette aanvallen van Ter Leede een ono verkomelijke hinderpaal. Startten de gasten met een sterke defensie, alras bleek dat deze niet nodig was en men besteedde meer aandacht aan de bezetting van het middenveld, van waaruit met lange trappen de voorhoede aan het werk werd gezet. Hieruit ontstonden gevaarlijke si tuaties en toen v.d. Heiden een steekje liet vallen, scheelde het maar weinig of SSS had een voorsprong genomen. Nu duurde het nog tot de 15e min. tot linksbuiten Saarloos, wat treuzelen in de Sas- semse defensie, met een prachtig diagonaal schot afstrafte (01). Even wakker Ter Leede werd even wakker en trachtte terug te slaan. Verder dan een vrije schop (20e min.) die Dick v. Bieren huizenhoog overlepcldc kwam het echter niet. Het duurde allemaal te lang en was er iemand vrij, dan stortte altijd weer één van de Klaaswaalse verdedigers zich in de baan van het schot. Toch kwam Ter Leede dicht bij een treffer, maar Cock Versluis was te haastig met schieten. In die perio de zocht SSS het te vaak in wat hard optreden, waardoor de goed leidendearbiter v.d. Horst, nogal eens een vrije trap moest geven. Maar de gasten redden het en zagen zelfs kans om ondanks de handicap van twee invallers (P. Saarloos en B. Tros moesten zich laten vervangen wegens opgelopen blessures) en daardoor een omzetting in de ploeg, met snelle uitvallen over de vleugels de Ter Leede defensie voor grote LONDEN De derde divisieclub Walsall 'heeft zaterdag het zelfver- trouwen van Liverpool geschokt 1 door in een wedstrijd voor de vier de ronde van de bekercompetitie deze machtige tegenstander een doelpuntloos gelijkspel af te dwin gen, Tranmere, een volkomen out sider. speelde gelijk tegen Coventry City. Leicester forceerde een replay tegen Manchester City en South ampton speelde gelijk tegen West Bromwiah Albion. Bekerhouder Tot tenham Hotspur won met 3-1 van Preston Northend. Leeds United ook getipt als eventuele kanshebbér versloeg met 2-1 Nottingham Forest De uitslagen van de vierde ronde FA-cup: Aston Villa-Rotherham United 0-0; Birmingham City-Orient 3-0; Carlisle United-Everton 6-2; Chelsea-Norwich City 1-0; Coventry City-Trammere Rovers 1-1; Fulham- Portssmouth 0-0; Leeds United-Not tingham Forest 0-0; Middlesbrough- Bristol City 1-1; Sheffield United- Blackpool 2-1; Sheffield Wednesday- Swindon Town 2-1; Stoke City- West Ham United 0-3; Swansea Town-Arsenal 0-1; Tottenham Hot spur-Preston North End 3-1; Walsall- Liverpool 0-0; West Bromwich Al bion-Southampton 1-1. Vergroot BONN FC Nürnberg heeft za terdag zijn voorsprong in de West- duitse Bundesliga weer tot vijf pun ten vergroot- Met 3-1 versloeg de ploeg uit Nürnberg landskampioen Eintracht Braunschweig, terwijl de naaste belager, Borussia Mönchen- glad'bach, in Duisburg een punt aan de MSV verspeelde. De positie die FC Nürnberg in neemt lijkt nu reeds bijna onaan tastbaar. De enige concurrentie valt nog van Bayern München te ver wachten, dat zes punten achter staat, doch één wedstrij-d minder heeft ge speeld. Zaterdag won Bayern op eigen terrein met 4-0 van Boruissia Neunkirchen. Onderaan de rang lijst blijft de positie van de Karls- ruher SC nog steeds uitzichtloos. Een schrale troost voor de Karlsru- her SC. dat in Dortmund met 5-0 van Borussia verloor, kon de nederlaag van Borussia Neunkirchen zijn. Uitslagen Bundesliga: FC Nürn- berg-Eintracht Braunschweig 3-1; Hannover '96-Hamburger SV 2-2; Alemannia Aachen-Eintracht Frank furt 2-1; FC Kaiserslautern-1861) München 0-0; Bayern München-Bo russia Neunkirdhen 4-0; Wei-der Brf men-Schalke '04 2-0; Borussia Dort- round-Karlsruhe SC 5-0; VFB Stutt- gart-FC Köln 2-0. -$■ Hier heeft Amstelveen dan wel succes. Met een strak schot passeert T. v. d. Heuvel niet al leen de verdediging maar ook keeper Van Kooten, die daardoor in de slotfase toch nog naar het net moest. problemen te stellen. Doch zij kon den erger voorkomen en zo brak de rust aan met een verdiende voorsprong voor SSS. Onverivacht Na rust trok Ter Leede er even fel aan en een rush van Oude Veldhuis werd besloten met een voorzet voor Versluis, die echter faalde. Pal hier op een verrassende aanval van SSS waaruit De Reus, met een onver wachte omhaal zijn club een 20 voorsprong bezorgde. Keeper Schel lingerhout was totaal verrast. De Bruin moest hierna wegens een blessure het veld verlaten. Rade kwam zijn ploeg versterken en De Brons ging in de defensie spelen. Er kwam nu wat meer actie, maar de afwerking ontbrak. SSS daarentegen bleef verrassend uitvallen en schiep veel gevaar voor de rood-gele veste, doch ook hier werd een afwerker gemist. In de 10e min. was Versluis weer erg ongelukkig, toen zijn kopbal, uit een voorzet van Rade, net over ging. Van Biesen schoot hard in en ook Brons droeg zijn steentje bij. Doch keeper De Bruin was op zijn post. In de 17e min. had ook een vrije schop van Van Biezen geen succes, want deze ketste af op het muurtje. SSS moest nu fel verdedigen en gebruik te daarbij soms handen en voeten. Doch de toegekende vrije schoppen hadden ook geen resultaat. Hoo« Zo sukkelde Ter Leede door, maar kon geen moment imponeren alhoe wel Versluis in de 30e min. weer dicht bij een treffer was. Zijn schot ging evenwel hoog over. Nee, Ter Leede kon de malaise niet overwin nen en moest lijdzaam toezien hoe SSS af en toe nog met snelle aanval len, de Sassemse defensie trachtte open .te breken. Doch ook dit lukte niet en zo ein digde deze vooral door Ter Leede MAASSLUIS Voor de tweede klassers is de miicrokorfbalcompeti- tie ten einde. Het tweede achttal van Valto heeft het prima gedaan. Uit de drie wedstrijden op de laat ste wedstrijdavond, haalde het vijf punten, waardoor het zich verzeker de van de eerste prijs. Uitslagen: ODO 2-Maassluis 0-1. VEO-Valto 2 0-0, Valto 2-ODO 2 3-1, Maassluis-VEO 0-0, VEO-ODO 2 2-0, Maassluis-Valto 2 0-3. zeer matig gespeelde wedstrijd met een verdiende overwinning voor de gasten uit Klaaswaal die met een 100 pet. inzet bereikten, wat Ter Leede niet kon. Arbiter v.d. Horst leidde deze sportieve, doch af en toe wat harde ontmoctii voortreffelijk. KEULEN Het Roemeense Steaua Boekarest heeft zichzater dagavond geplaatst voor de halve finales van het tornooi om de Euro pese zaalhandbalbeker. De Roeme nen versloegen in Keulen het West- duitse VFL Gummersbach in de tweede ontmoeting met 1413. De eerste wedstrijd was eveneens in een zege voor Steaua geëindigd: 159. PRAAG In de eerste wedstrijd uit de kwartfinales heeft Dukla Praag zaterdag met 2119 van de Noorse zaalhandbalkampioen Fre- densborg Oslo gewonnen. Bij de rust had Dukla een voorsprong van 13 6, maar de Noren kwamen in de tweedhelft sterk terug. HELSINKI Ook het Oostduitse Dynamo Berlin plaatste zich voor de halve finales. De Oostberlijners wonnen in Helsinki de tweede wed strijd tegen UK '51 Helsinki met 3022. De eerste ontmoeting was ook door Dynamo gewonnen: 29—11

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 8