Sporthal Boshuizerlaan in september voltooid 122,50 EEKAGENDA Studentenflats Flanorpad Echtpaar Teljeur in het goud 'KAMERBREED-NYLONTAPIJT Straatroof opgelost Plan voor fietspaden langs Vijf-Meilaan Wethouder Sannes sloeg laatste paal Horlogerv. d. WATER ichaam verdronken zwerver gevonden Vicfoire-Nylfrance 18H$ Parkeer- en stopverbod op de Lange Mare Studenten in schouwburg met uitstekend cabaret Litteris speelt Ninotchka" nu Aquatherm neemt van Oeffel over 00^ Benoemingen aan Leidse universiteit "«fctUWE LEIDSE COURANT WilE DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 FRIESE STAART- EN STOEL- TJESKLOKKEN, ZAANSE- EN 1 SCHIPPERTJESKLOKKEN DIV. ANTIEKE STLJLKLOKKEN i MODERNE SCHOORSTEEN- EN WANDKLOKKEN In ruime keuze en de beate merken Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. 's maandags gesloten. LEIDEN Op aanwijzingen van :n voorbijganger heeft de politie stermiddag in het water langs de nothekersdijk het levenloze dJichaam van een man gevonden. Na senbnderzoek bleek het de 58-jarige zaïp. H. Boezaard te zijn, die geen ^Vaste woon. of verblijfplaats had. ienKegelmatig verbleef hij in Leidse neriogementen. De man moet al enkele hfweken geleden zijn verdronken. LEIDEN Omstreeks september van dit jaar kan de langverbeide sporthal aan de Boshuizerlaan in gebruik worden genomen. Wethouder Sannes sloeg gistermiddag de laatste paal van deze „twee-in-één-hal", waarvoor de gemeenteraad een jaar geleden een bedrag van rond 1,5 miljoen voteerde. Hiervan brachten burgerij en industriëlen een ton bijeen; het rijk verleende twee ton subsidie in de bouwkosten en de Nederlandse Sportfederatie verstrekte een bijdrage van 50.000 alsmede een renteloos voorschot van 75.000. Mede door deze bijdragen kon op korte termijn de rijksgoedkeuring worden ontvangen. De N.V. Sportbouw te Kedichem (Z.-H.), die de bouw in eigen beheer zal uitvoeren, heeft d'it type sporthal ontwikkeld in samenwerking met de Nederlandse Sportfederatie. De eer ste 'hal van dit type werd vorig jaar in Emmeloord in gebru'ik genomen, waar nevenstaande interieurfoto werd gemaakt. Nadat wethouder Sannes de laat ste paal had geslagen, kwamep de genodigden, onder wie wethouders, raadisleden en leden van de recrea- tieraad, bijeen in de aula van de Thorbecke-ulo-school, waar wethou der Sannes, mr. P. J. De Ruij- ter de Wild't (die namens de Vereniging van Industrië len de cheque van f 50-000.- aan bood) en drs. J. P. Van der Reyden het woord voerden. Het gebouw, dat op een terrein van 4300 m2 verrijst, komt met de lengteas evenwijdig aan de Boshui zerlaan te staan. De voorbouw van de hal bevat op de begane grond ö.m. de vestibule, de kleed- en was ruimten, lokaliteiten voor scheids rechters, massage, EHBO, plaats- kaartenverkoop e.d. Op de verdie ping de tribune, de kantine, de keu ken, de cabine voor wedstrijdleiding en verslaggevers. Tribunes De vloeroppervlakte van de sport hal (28x43 m) bedraagt ruim 1200 ADVERTENTIE In 6 kleuren, 890 cm. breed. UAARLfMMEQSTOVtf BO. IB0CM per strekkende meter. Vraagt onse kleurenfolder en taptJtboekje. ii Donderdag 15 februari >zej Zuiderkerk, 8.15 uur: concert Collegium j, Musicum. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O. Meesterse- >ai rie, Residentie-Orkest, met Yl-Kwei Sze, ill bas-bariton. Zaal 8, Rapenburg 73. 8 uur: Oecume- nlsche Raad Leiden, dr. F. G. Kamma over -ls' culturele problemen bij zending en mis- >r-nle. Zaal, Bevrijdingskerk, 8 uur: Jaarverga dering aid. Zuid-West Christenvrouwen- bond. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Blnnenvestgr. 7.30 uur: contact-ruilavond Philatellca. Vrjjdag 16 februari Antonius-clubhuls, 8 u: 50-jarlg bestaan Belsklp Fryslan. Den Burcht, 8 u.: feestavond CBTB. LHJ-gebouw, Levendaal 101: tlenerso- dëtelt. Schelpenkade 6. 8u: afd. Lelden Kon. led. Natuurhist. Vereniging, dla-verto- nlng. Zaal Konlngskerk: ruilbeurs voor ver- umelaars. Steenstraat 1. 8 u: Ver. vrienden Rijksmuseum Volkenkunde, expeditie door Nepal, door dr. J. A. Noordijk, A. J. D.lessen en F. C. Dufour. Zaterdag 17 februari Micro-theater Vestestraat 40. 8 u: Chr. toneelgroep Imperium met „Korczak en de kinderen" (E. Sylvanus), kaartverkoop alleen telef. (41035) op donderd. 19 tot 21 "1. LHJ-gebouw, Levendaal 101: midden- cn ouderensoclëteit. Stadsgehoorzaal: middag- en avonduit voering gymnastiek ver. Brunhllde.. Schouwburg, 8 u.: Lltterls Sacrum, op voering van Nlnotchka. Hockeykantlne Roomburg, 8 u.: Jazz-so- elety Lelden Folk Beat 14. OEGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 tot 1,30 uur: schaaksociëteit Palamedes. LEIDERDORP: Geb. Eikenlaan, 8 u.: Happy Jack. fotowedstrijd en talenten- Jacht. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes- »pel In Finland (18 jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Jules et Jim (18 Jaar). L1DO (2.30, 7 en 9.15 uur): Body Guard P.J. (18 jaar). LUX OR 2.30, 7 en 0.15 uur): Fanny Hill (18 jaar). REX 2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fanny Hill handvol dollars (18 Jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: On the xl'terfront (14 Jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): Vivre pour vlvre (18 jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): De ge temde feeks (14 jaar). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zonder-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- 'enburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Zulder Apotheek. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Lelden 20645 Vooi orand- »€er 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. Mobiel A.N.W.B.-kantoor ir bij mo- Verllchtlngsactle ANWB Schuttersveld; verllchtlngscontrole voor mito's, van 13 t/m 17 febr., op werkdagen van u tot 19 u. op zat van 10 tot 16 uur. Bezoekuren ziekenhuizen Aeademiscn ziekenhuis: vooi patiënten 'n klasse la, tb en 2e: dagelijks 10.30— U-30. 14,30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3. naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18 15— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondag •Igemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30-16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 1* 45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur, *>ndag 15.30—17 uur. -16.30 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8 Ellsabethziekenhuls Lelden, derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8 ALPHEN-Rtjnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagêltjks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en •s avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3, dinsdags van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Museuro Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van I lot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg)- op werkdagen van 9 tot 12 en van tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen De Lakenhal: Jonge Ned. kunst 67-68. tot 3 maart, open dagel. 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstraat: tentoonstelling Japanse volkskunst, tot 12 maart, dinsd. en donderd. vanaf 3 uur rondleiding voor Individuele bezoekers (aanmelding bij portier). Filiaal Houtkwartiet Reuvens Louise de Coligny-HBS: tentoonstelling van schilde rijen van Ben Geerts. tot I maart De Lakenhal tentoonstelling 50 bestver- zorgde boeken 1966. van 15 Jan tot 18 febr.. dag. 10 tot 4 u zondags l tot 4 uur Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: grafiek van Ad van Dijk en bronsplastle- ken van Armand van de Helm. van 3 febr. tot 1 maart, dinsdag t.m. zaterdag 9—18 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: aquarellen en tekeningen van Jits Bakker. 5 t.e.m. 21 febr., maand, t.c.m. zat. 10 tot 17 u.. ook dlnsd.av. 8 tot 10 u. Badinrichtingen De gemeentelijke oadinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend- Lindestraat l b: maandag gesloten, dins dag 9—11.15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18 15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30-18 45 u.. zaterdag 8— 11.15 u en 13.30—16 30 u. Van der Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.3017.15 u.. donderdag 8.30—11.15 en 13.3018.15 u.. vrijdag 8.30-11.15 u en 13.30—18 45 u-, zaterdag 7.30—11.15 en 13.30— 16.30 u. m2. De telescopische tribunes bieden ruimte voor zevenhonderd personen. Daarnaast zijn er ongeveer 100 staanplaatsen. Ingeschoven nemen de tribunes ongeveer 90 om van de zaalbreedle in beslag, maar uitgeschoven zés meter. De speelvloer bij wedstrijden meet dus 22x43 meter. Een gordijn in 'het midden kan de hal verdelen in twee gymnastiekzalen van elk 28x21.5 meter, uiteraard met inge schoven tribunes- Het speelveld biedt voldoende ruimte voor een handbal-, micro- korfbal-. basketball-, zaalhoekey- of een indoortennisveld. Ook kun nen er drie volleybal- of vijf bad- mintonvelden worden uitgezet. De Leidse sporthal krijgt drie be langrijke afwijkingen van het stan daardtype. Allereerst komt er geen vloer in van rubberasfalt (mini mum eis), maar een verende hard houten vloer, wat 'het beste is voor zaalsporten. Een tweede verbetering is de sterk uitgebreide kantine, die niet 7-20x9 m wordt, maar 18x9 m, zodat zelfs het maximale aantal be zoekers er gebruik van kan maken. Verder is ook de ruimte voor toe- stellenberging belangrijk groter dan het oorspronkelijke ontwerp aan geeft. Wekelijks kan de sporthal 124 uur worden gebruikt; overdag als twee gymnastieklokalen gedurende twee maal 40.5 klokuren en voor wed strijden, training e.d. van verenigin gen op maandag tot en met vrijdag van 19-23 uur, 's zaterdags van 14-20 uur en 's zondags van 13-18 uur. De tarieven voor de verhuur zijn nog niet vastgesteld. De verwarming van de hal wordt verzorgd door twee „ludhtkanon- nèn", die zomers voor frisse lucht kunnen zorgen. Naast de sporthal komt een parkeerstraat met beschei den capaciteit, maar het is de be doeling de reeds aanwezige parkeer gelegenheid op het dichtbij gelegen Bevrijdingsplein en bij het Vijf Mëi- plein uit te breiden. j Gymnastiek De twee-in-een-hal betekent een belangrijke verlichting van de gym- zalennood in Zuid-West. Tien scho len voor gewoon lager onderwijs en vier voor ulo (mavo) gaan er ge bruik van maken. Volgens de lesroosters van alle in d'it stadsdeel gesitueerde scholen moeten 255 klokuren (ofwel 340 lesuren van drie kwartier) gym nastiek worden gegeven- De aan wezige capaciteit voorziet op dit moment slechts in 103.5 klokuren. De twee gymnastiekzalen van de sporthal kunnen elk 40.5 klokuren voor hun rekening nemen. Zes-in-één Hoewel deze sporthal een uit komst is voor Leiden, komt de be tekenis toch niet uit boven een zo genaamde wij kspor thai. Een verge lijking met de veemarkt-sporthal, die momenteel in aanbouw is aan de Willem de Zwijgerlaan en die over twee jaar gereed zal zijn, illustreert de bescheidenheid van de hal in Zuid-West. In de veemarkthal kun nen namelijk zes van deze sporthal len Ten slotte: anderhalf procent van de (kale) bouwkosten wordt be steed aan kunstzinnige verfraaiing van de sporthal. Gebruik makend van deze regeling hebben B en W de Delftse kunstenaar Jacob Meijer opdracht verleend een metaalplas tiek voor de sporthal te maken. LEIDEN Zoals wij indertijd hebben bericht werd op 23 jan. op de Burggra venlaan een bejaarde vrouw beroofd van haar handtas, waarin zich onder meer f 130 aan geld bevond. Enkele dagen hierna werd een 14-jarige Leidse jongen aangehouden die bekende de dader te zijn. Hij heeft niets te maken ge had met de straatroof, die de dag tevoren bij de Nieuwsteegbrug ge pleegd werd. De jongen is voorgeleid en in een observatie-inrichting opgenomen. Steen door caféruit LEIDEN De politie hield gister avond om kwart over 11 een 23- jarige beroeploze Lei denaar aan, die een klinker door de ruit van een café aan de Steenstraat had ge gooid. i*i?f 'ét Het exterieur van de sporthal te Emmeloord, die vrijwel gelijk is aan de hal, die aan de Boshuizer laan in Leiden wordt gebouwd. Burserli jke stand LEIDEN Geboren: Anjo dr V: J. J Bloem en T B Wevers; Edwin zn v: H Heemskerk en W Stouten; Ralph Christian zn v: C van Manie ren en ,G M M Schoehuizen. Overleden: A Bakker 71 jaar wed. van K Zeeman; P L Remmelts 22 jaar man; V. Leemans 65 jaar man; J. Otite 79 jaar man. LEIDEN Met ingang van maan dag 19 feb. geldt op de Korte Mare tussen Langegracht en Oude Singel een tijdelijk parkeerverbod langs de bebouwing en een tijdelijk stopver bod aan de waterkant. Deze verbo den zullen twee a maanden van kracht zijn. Een en ander is noodzakelijk ge worden door de vorderingen van de werkzaamheden aan de Lange- Promotie J. B. Sanders LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit promoveerde de heer J. B. Sanders tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „On penetra tion depths and collission cascades in solid materials". Promotor was prof. dr. P. Mazur. De heer Sanders werd geboren te Rotterdam en woont in Amstelveen. gracht. Men is nu aan het laatste ge deelte begonnen waarmee men over ong. 4 of 5 maanden gereed hoopt te zijn. In verband met rioleringswerk zaamheden kan op het laatste deel van de Langegracht alleen nog maar een voetpad worden vrijge houden. Ten behoeve van de bedrij ven aan dit gedeelte moet de Korte Mare nu gelegenheid bieden voor het laden en lossen van bedienend- verkeer. LEIDEN Onder de titel „Samen in de Schouwburg" hebben het Leids Zoldercabaret en het Nieuw Leids Studenten Cabaret „Scabam" gister avond samen een opvoering gegeven. Het werd een avond van gezamen lijk succes. Er waren heel veel liedjes, vooral bij het Zoldercabaret. De teksten waren vaak uitstekend. Toch was er een vrij groot verschil tussen beide gröepen. Van het Nieuw Leids Studenten Cabaret waren de teksten en de ma nier waarop zij werden gebracht directer, ze spraken sneller aan. Bij het Zoldercabaret had de tekst meer „dubbele bodem", waardoor hij ce- rebraler werd. Er was veel heel knappe kolder .Parkeerstraten" op Vijf-Meiplein en Bevrijdingsplein in Zuidwest (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Naar wij vernemen, werkt de dienst Gemeentewerken momenteel een plan uit voor aanleg van vrijliggende fietspaden langs de Vijf-Meilaan en de aanleg van parkeerstraten op het Bevrijdings plein en het Vijf-Meiplein. Het is begrijpelijk, dat hiermee enerzijds de verkeersveiligheid wordt gediend, anderzijds wordt tegemoet gekomen aan de nog steeds groeiende behoefte aan parkeergelegenheid bij dit winkelcentrum. Deze behoefte wordt nog groter als in september van dit jaar de nabijgelegen sporthal aan de Boshuizerlaan in gebruik wordt genomen. Nu liggen alleen stukjes fietspad langs de Vijf-Meilaan by de aansluiting met de Churchill-laan. bij, o.a. „De eerste schooldag" en „Jan van Gijzen". Men wist de num mers goed te brengen: expressief en met goed aangepaste bewegingen en gesticulatie. Wat de satire betreft houdt men zich nogal aan de oppervlakte. Men gaat met veel succes allerlei kanten uitmet een intelligente tekst, die niet flauw is, wel eens net iets te lang. We kregen de indrtik, dat er niet veel „burgerij" in de zaal was. Jam mer, want niet alleen de „grote drie" maken goed cabaret. A. C. Bouwman 99 LEIDEN Dit zijn de nieuwe studentenflats aan het Flanorpad langs de Wassenaarseweg. In ieder flatblok komen 60 studenten en één beheerdersechtpaar te wonen. Hoewel de flats gedeeltelijk al be woond zijn, is men nog druk bezig met tuin- en straataanleg. De offi ciële openingsdatum is nog niet bekend, maar verwacht wordt, dat dit in april zal zijn. Op afstand gezien hebben deze flatblokken veel weg van lego flats. Dit komt voornamelijk door de verticale opbouw van de blok ken met een centrale trappenhal met daarboven vier aparte een heden, die elk 70 cm verspringen. De bouw van de flats heeft on geveer anderhalf jaar geduurd. Het ontwerp is van architecten bureau Schutte en Bellaart. De aannemer was A. P. Kuyl te Voor schoten. LEIDEN In het programmablad van K. en O. van deze maand kan men lezen dat „Litteris Sacrum" a.s. zaterdag de première zal geven van een aantal Japanse en Chinese een akters, onder regie van Jan Chr. Bartelsman. Dat was tot twee weken geleden juist, ware het niet, dat ook dit ge zelschap z'n tol heeft moeten betalen aan de griep. Het bestuur stond nu voor de keus in drie weken tijds een nieuw stuk in te studeren of een andere vereni ging te vragen. Het is uiteindelijk het eerste ge worden, zodat momenteel een flink aantal acteurs en actrices van dit amateurgezelschap, iedere avond hard aan het studeren is om ook de tweede voorstellingenserie tot een succes te maken. Van stal is gehaald „Ninotchka" een kostelijk blijspel van Melchior Lengyel. Elf jaar geleden was het een groot succes, en het ziet er naar uit dat a.s. zaterdag het doek ge haald mag worden voor een totaal verfriste en vernieuwde „Ninotch ka". Voor de drie avonden is ook nog een aantal losse kaarten te krijgen 's avonds aan de kassa. HAARLEM Het aandelenpakket van de N.V. Technische maatschappij P. J. F van Oeffel te Haarlem is overgegaan in handen van Aquatherm N.V.. loodgieters- en centrale verwar- mingsbedrijven in Groningen. Het Haarlemse bedrijf, waarvan de aande len in bezit waren van de familie van Oeffel, zal worden voortgezet en het personeel (45 man) blijft in functie. Verzending van zeepost DEN HAAG Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak je, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Rio Tunuyan (21/2): Australië: ms Dresden (19/2); Brazilië: ms Gaasterland (20/2): Canada.- ms Bernd Wesch II (19/2), ms Atlantic Span (22/2); Chili: ms Ares (20/2); Indonesië: ms Tham- rin (19/2); Ned. Antillen; ms Neptunus (20/2); Nleuw-Zeeland: ms Tarifa (19/2): Suriname;- ms Oranje Nassau (21/2): Ver. Staten van Amerika: ms Atlantic Span (22/2); Z.-Afrika (Rep.) m.l.V. Z-W-Afrika: ss Overijssel (21/2). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. PIANO PER CENTIMETER Muzikale flatbewoner 'of concertpia nist. Wij streven naar maatwerk in onze Tadviezen. Daarom nemen wij de tijd ons in Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. Lelden. t4sgewoerd 90 - «el. 20097 I Amsterdam Arnhem Breda Rotterdam LEIDEN Curatoren van de uni versiteit hebben benoemd: drs R. Bouwman, tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Heterogene Katalyse; Drs. C. van Egmond, tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Wiskunde; Drs. J. Engelfriet, tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Wiskunde; Drs. R. A. G. de Graaff, we tenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij het Centraal Reken- instituut bij de Organische Chemie; Mevr. drs. J. A. v. d. Hart-v. d. Hoek, tot wetenschappelijk mede werkster in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie; S. F. Chr. Heerma van Voss, arts, tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Ra diologie Drs. W. W. W. de Jong, tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Antropogenetica; Mevr. dr. E. H. W. van Kam- men-Wijnmalen, wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de Sociale Geneeskunde, tot wetenschappelijk hoofdmede werkster; Dr. H. M. J. Krans, tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde II; Drs. T. E. Sprey, tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Zoölogie; Mevr. drs. R. W. Verhoef-Bouw- knegt, tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de Celbi ologie en Histologie; R. Vink. arts, tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde II. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 14 februari De heer J B Sanders, geboren te Roterdam en thans wonende te Amstelveen, is gepromoveerd tot doctor tn de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift geti teld ,,On penetration depths and collision cascades in solid materials". De promotor was prof. dr. P Mazur. Doct. ex. Ned. recht: de heer D van Dijk (Rotterdam). LEIDEN Het echtpaar Teljeur-Van Ginkel, wonend Hooglandse Kerkkoorsteeg. viert 6 maart zijn gouden huwelijksfeest. De bruid is nu 74. haar man 91 jaar. Zij hebben vele pleegkinderen grootgebracht en nog steeds staat hun huis open voor iedereen. De heer Teljeur (voor velen „ome Kees") heeft in de handel gezeten. Hij is afkomstig uit Rijns burg. Op 21 februari gaan de gouden bruidsdagen in.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3