Keller (goud) even sneller dan Thomassen en Mc Dermott rijden95 niet riskante snelheden Treinen sneller Canadese pater: Rusland speelt met full-profs Verdeling medailles PLUIM OP DE HOED VAN OME PIET -O xjKjr co ^"A/OBLE^ Wagtmans weer in voorste lijn Gustaf f son weer goud 9 I T9<58 GRENOBLE Erhard Keller, de wereldrecordhouder op P! 500 meter heeft vanmorgen op deze afstand d gouden jedaille gewonnen tijdens de Olympische Winterspelen in De Westduitser reed in de negende rit een tijd van sec, zag in de daaropvolgende ritten dat kanshebbers als a'sazuki, Grishin, Groenvold en Gray hem niet konden over- :effen, maar leek in de laatste rit toch zijn goud te verliezen in de Amerikaan McDermott, die echter juist 0.2 seconde j kort kwam. MacDermott eiste met zijn tijd |an 40.5 sec. het zilver voor zich '9en|p. Hij moest het metaal echter Op|elen met de Noor Magne Tho- ïassen die in zijn rit tegen Ard ihenk eveneens 40.5 sec. voor ich liet afdrukken. De Rus ïrishin legde met 40.6 beslag op derde plaats, maar viel juist luiten de prijzen. Zoals te verwachten was, speel den de Nederlanders een vol- en omen ondergeschikte rol. De ijd van Ard Schenk - 41.1 sec. - pas goed voor een gedeelde jevende plaats. Jan Bols kwam zijn rit tegeii de Brit ten val. Bij de start van de 500 meter inmorgen om 10 uur was het prach- weer in Grenoble. Het ijs was lan uitstekend gehalte. De eerste (wee ritten leverden overigens wei- ig goede tijden op. Boerjes uit Zwe ien won de eerste rit in 41.2 sec. ge- rolgd door Koskinen (41.7 sec.). De (Vestduitser Hoefl noteerde in de Weede rit 41 sec. rond en Marton eed de afstand in 42.5 sec. Ard Schenk had in de derde rit len aarzelende start tegen Magne Thomassen. Gevolg was dat de Noor lijn voorsprong kon consolideren, gij finishte in een tijd van 40.5 en berd daarmee voorlopig eerste Ard >chenk kon zich gevoeglijk als uit- eschakeld beschouwen. Hij liet de hronometer stilstaan op 41.1 sec. werd voorlopig derde achter oefl. Minder goede tijden werden in de ee volgende ritten gereden. Braun- ker uit Oostenrijk bracht 42.1 sec. de klokken. Widmer 43.7. De gelsman Tipper won de vijfde rit 41.5 sec. Dasjinaam uit Mongolië am ver achter met 43 sec. rond. De Rus Grishin slaagde er in de sde rit niet in, Magne Thomassen de leidersplaats te verdringen, een zeer snelle start stoof de Rus, e voor de vierde maal dp Olym- Jp/sch ijs stond, met een tijd van «40.6 sec. door de finish, slechts een tiende seconde langzamer dan de |Noor. I De Fin Hanninen reed eveneens pijzonder sterk en kwam uit op 40.6. |A.rd Schenk was daarmee kansloos Ivoor het eremetaal. De Rus Lepesjkin reed in de ze- Jvende rit 41 seconden rond. Hij had ■geen tegenstand van Hida uit Ja- ^an (42.9 sec.). Voortreffelijke tij den werden genoteerd in de achtste ■rit. De Noor Herjuaune en de Ame- Irikaan Wurster finishten beiden in (40.7 sec. u Een enigszins teleurstellende tijd "reed de wereldrecordhouder Erhard Keller in de negende rit. De West duitser nam niettemin de leiding in <het algemeen klassement over van Thomassen. Hij kwam uit op 40.3 sec. tegen de Canadees Boucher in 42 sec. rond. - (Vervolg van pag. 1) In de discussie over het wetsont werp zei minister Bakker, dat de Spoorwegen de komende twee jaar een modern, hard en agressief be leid moeten voeren. Er zal gestreefd worden naar kostenbewaking en in tegratie van de NS in het totale ver voersbeleid. We zullen moeten ko men tot een doorzichtige herstruc turering van de financiële verhou ding tussen de NS en de overheid. De bewindsman noemde de garan tieregeling tot een maximum van 315 miljoen „een noodverband". Het voorstel moest op korte termijn wor den ingediend maar zal ook slechts voor korte tijd gelden. Tot 1970 zal door de NS hard gewerkt en gestu deerd moeten worden. Daarna zal moeten worden bepaald wat verder dient te gebeuren. Mogelijk is bijvoorbeeld dat het rijk de verliezen overneemt of jaar lijks de bedrijfsvreemde lasten ver goedt. In ieder geval zal het ook na 1970 niet mogelijk zijn dat de NS met een sluitend budget werkt. „Rode cijfers" Een goed verzorgingsniveau van de Spoorwegen blijft noodzakelijk en dan zullen „rode cijfers" niet te ver mijden zijn, aldus minister Bakker. De NS staat de komende twee jaar voor de taak haar plaats in het to tale vervoerspatroon na te gaan, ver liesgevende aktiviteiten af te stoten en tot een bepaling van de omvang van haar bedrijfsvreemde lasten te komen. Nu heeft men op al deze punten nog te weinig inzicht. Zoals bekend zullen bij de NS In de eerste jaren 1000 man moeten af vloeien. Staatssecretaris Keyzer deel de nog mee dat hier ook hoofdfunc tionarissen bij betrokken zijn. De bewindsman beklemtoonde het grote belang van de efficiency. In 1969 zal het verlies van de NS waar- schünlijk voor 47,4 procent door de loonkosten veroorzaakt worden. 0(MPIQ(/£> Zoals te verwachten wist Peter Nottet zich in de tiende rit niet tus sen de groten te plaatsen. De Loos- duiner reed tegen de Fin Launonen (42,6 sec.) een tijd van 42,4. sec. Kees Verkerk reed in de elfde rit nog een langzamere tijd dan Peter Nottet. Tegen de rassprinter Hedlund die op 41,2 sec. uitkwam, bereikte de man uit Puttershoek een tijd van 42,6 sec. Zwakke tijden ook in de twaalfde rit. De Engelsman Stockdail won de race in 42.1 sec. tegen de Hongaar Martos (43.0 sec). Een misslag van Suzuki in de laat ste bocht in de dertiende rit kostte de Japanner het Olympisch goud. Hij kwam uit op 40.8 sec. evenals zijn tegenstander de Zweed Holmgren. De Japanner kwam daarmee op een gedeelde zevende plaats samen met de Fin Hanninen. In de daaropvolgende vier ritten wist Erhard Keiler zijn leiderspositie te behouden. Thepenier en Hodges bleven ver onder de maat met resp. 43,3 sec. en 43,8 séc. Teleurstellend was het rijden van de Noor Groen vold (beste seizoentij d 39,6 sec.) die 41,1 sec. op de klokken bracht. De Amerikaan Blatchford was met 40,7 sec. beduidend sneller. In de zestiende rit kwam de (an dere) Japanner Suzuki tot 41,2 sec. tegen de Italiaan Loeatelli in 42,1 sec. Coates (VS) kwam in de zeventiende rit tot 43,3 en Uster (Zwitserland) tot 43,6 sec. Tom Gray een rassprinter uit Ame rika reed in de achttiende rit een te leurstellende tijd van 41,6 sec. Zijn Russische tegenstander Moératof was nog sneller met 41,4 sec. Een tijd van 41.5 sec. liet de West duitser Gerhard Zimmermann in de negentiende rit voor zich afdrukken. De Zweed Lavaas finishte op 41.8 sec. Het zag er naar twintig ritten nog steeds naar uit dat Erhard Kei ler het goud zou behouden. Zijn eni ge tegenstander van formaat, de Amerikaan McDermott, start echter eerst in de laatste rit. Ook Valerie Kaplan vormde geen bedreiging voor Keller's goud. In de twintigste rit reed de Rus de matige tijd van 41.6 sec tegen de Westduit ser Gunther Traub (42.5). Voor Jan Bols kwam er in de 23e rit al een vroegtijdig einde aan de rit. Na 100 meter viel zowel de Ne derlander als de Brit Bodington na dat ze beiden al een slechte start hadden gehad. Bols en Modington gaven elkaar na de valpartij lachend de hand en reden terug naar de startlijn. Beiden zagen af van een hernieuwde race. Tevoren waren zeer matige tij den geregistreerd. Dejima (Japan) en Williamson (Canada) noteerden beiden 42.6 sec. Oe Fransman Per- renaud had zelfs 44.1 sec. nodig in de 22e rit tegen de Zweed Hjell- man in 43.1 sec. De Amerikaan McDermott leek in de allerlaatste race d eshow te ste len toen hij na 100 meter een tijd van 10.3 sec. noteerde. McDermott die de Noorse sprinter Lind op een grote achterstand zette, ging in fraaie stijl door en benaderde de tijd van Keiler tot op tweetiende secon de, goed voor zilver (40.5). Lind kwam uit op 42.3, als gevolg van een zeer zwakke start. JEREZ DE LA FRONTERA De Spanjaard Ramon Saez heeft dinsdag de vijfde etappe van de ronde van Andalusië, een rit over 98 kilometer van Sevilla naar Jerez de la Frontera, gewonnen. Rini Wagtmans, die als elfde eindigde, was de best geplaatste Nederlander. De Belg Houbrechts, die als twaalfde finishte, verdrong de Spanjaard Ocana van de eerste plaats in het algemeen klassement. De uitslag van de vijfde etappe luidt: 1 Saez (Sp) 2.35.13 (met bonificatie), 2. Godefroot (Belg) 2.35.28. 3. Leman (Belg) z.t„ 11. Wagtmans (Ned) z.t17. Van Seg- gelen (Ned) 2.44.37, 26 Steevens (Ned) 2.55.02, 33. De Hoo (Ned) z.t41. Tummers (Ned) 2.57.02, 51. Van der Flaas (Ned) zt. 53. Timmermans (Ned) z.t 1. Houbrechts (Belg) 19.45.50, I. Granell (Sp.) 19 50.38. 3. Wagtmans (Ned) 19.52 34, 19. Van Seggelen (Ned) 20.06.46, 28. Steevens Ned) 20.14.56, 32 De Roo (Ned) 20.15.11, 40. Van der Flaas (Ned) 20 20.37, 47. Tummers (Ned) 20.31.29, 50. Timmermans (Ned) 20.38.48. Minister Klompé van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk hield gisteravond ter gelegenheid van de Olympische Winterspelen een receptie in Grenoble. Hier tijdens de polonaise Ans Schut gearmd met Ad Paulen, directeur van het Nederlands Olympisch Comité. GRENOBLE, dingdagavond De strijd 0111 de Olym pische ijshockeytitel komt in een beslissend stadium. Titelhou der Rusland staat er in dit tornooi met goed en sportief hockey 11a vijf gewonnen wedstrijden weer het beste voor. Het had op de achtste dag van de Spelen in Grenoble de wind volledig in de zeilen. Zelf versloeg het overigens met bijzonder veel moeite het na vier wedstrijden nog ongeslagen Zweden dat evenals in Innsbruck weer goed kan zijn voor een tweede plaats, terwijl Canada het team van Tsjecho-Slowakije voor het eerst met ver lies confronteerde. Rusland en Zweden vochten in de middaguren in een bomvol sportpaleis een prachtige wed strijd uit die de Russen eerst in de derde speelperiode in hun voordeel konden beslissen. Na 7 minuten scoorde Firsov 10 voor Rusland, maar de sterk spelende Zweden maakten 6 mi- Olympische deelnemers zijn be gonnen, Franse automobilisten om een lift te vragen als er iets mis gaat met het transport tussen het Olym pische dorp en het ijsstadion. Knappe schaatsenrijdstertjes hebben over het algemeen onmiddellijk succes, maar de hockeyspelers moeten wat langer wachten. Rodelen: 110 km p. u. Tien scherpe bochten Waaghalzen met durf Door sportredacteur Meindert Leerling FILLARD DE LANS Op zo'n 1200 meter hoogte in de Franse Alpen ligt tussen de wegdooiende sneeuw het knus se wintersportplaatsje Vïllard de Lans. Misschien hebt u er nooit van gehoord, maar dat deert minder. Ruim dertig weg- kilometers buiten Grenoble hebben de Fransen in dat Vil- lard de Lans een bijzonder kost baar centrum laten aanleggen compleet met nieuwe hotels en persaccommodatie voor het houden van de rodel-ren- nen. Dat Is Duits. Je zou het in het Nederlands sleetje-rijden kunnen noemen, ook al is dat wel een wat simpele vertaling. Ligt er bij ons sneeuw, dan zie je de jeugd, met de buik op een slee liggend van een dijk of een heuvel glijden. Maar dat is niet te vergelijken met het rodelen dat uit Zwitserland af komstig is. Men rodelde daar reeds de vorige eeuw. De deelnemers ne men op zo'n ruim driehonderd gulden kostende slee achterover op hun rug liggend met snelheden tot 110 kilo meter per uur een speciaal uitgeba lanceerd traject, van 1000 meter (he ren enkel) of 800 meter (dames enkel alsmede de dubbels voor heren en dames). Voor mij zijn het waaghalzen, ook al maakte de 24-jarige Oostenrijkse monteur Manfred Schmid, die r.a drie van de vier manches de leiding had bij de heren, een bijzonder rusti ge indruk op me. Hij heeft het me duidelijk gemaakt dat het rodelen in Oostenrijk trekt. Dat deze volkssport voor duizenden in feite een bezigheid GRENOBLE Na de twee onder delen, die dinsdag werden verwerkt, is de medailleverdeling bij de Olym pische Winterspelen in Grenoble als volgt: Respectievelijk goud, zilver en brons. Frankrijk 3 2 1 Noorwegen 2 2 1 Nederland 2 12 Zweden 2 1 Italië 2 Rusland 13 2 Ver. Staten 1 3 1 Finland 1 2 l Oostenrijk 1 1 3 West-Duitsland 1 1 Tsjecho Slowakije 1 1 Zwitserland 2 1 Oost-Duitsland1 1 Cönada 1 Roemenië 1 is voor uitgevroren voetballers. Al leen in januari en februari ligt hij vaak met veel succes op de slee en in de overige maanden speelt hij op bescheiden wijze voetbal in een van de lagere elftallen van de club uit zijn woonplaats Leijsen. „Je moet er alleen voor zorgen dat je nekspieren bijzonder ontwikkeld zijn", legt hij me heel omstandig uit, want in de bochten stuur je in feite met de nek en de schouders. Daar mee houd je de rodel in bedwang En voor de rest: ach, Manfred Schmid, die mogelijk op het moment dat u dit leest al Olympisch kam pioen is of misschien gepasseerd door de Oostduitsers Kohier of Bonsack, lacht: een beetje durf en koelbloedig heid. In elke baan moeten tien scherpe bochten zitten, waarbij de rodeier als een stuntwerker in het circus gedeel telijk langs de loodrechte wanden suist. Maar om te kunnen rodelen is vorst nodig. Een graad of vijf is al voldoende, maar helaas, het kwik stijgt in Villard de Lans bij herha ling boven het nulpunt. Vandaar oe vele afgelastingen van trainingen en wedstrijden. Geen paniek Toch is er nog geen paniek dat de wedstrijden niet voor het einde van de spelen kunnen worden afgewerkt, ook al geeft Michel Delam uit Duin kerken, secretaris van het organisa tiecomité bij het rodelen graag toe dat het een waagstuk Is geweest op deze plaats een overigens uitstekende rodelbaan aan te leggen. Je moet veel hoger de bergen in, maakt hij me met veel handgebaren duidelijk, terwijl hij met een stevige griep in zijn snikhete berghut bij de baan in bed ligt. De wind waait hier teveel uit het zuiden, zodat deze eerste rodelbaan van Frankrijk, wei nig kan worden gebruikt. Op zo'n moment denk ik dan met weemoed aan de plannen voor een kunstijsbaan in Rotterdam.... Temeer omdat er in Frankrijk niet meer dan veertig actieve rodelenthousiasten zijn. Er zijn zo'n vijftig heren en dertig dames die nog als echte amateurs aan de rodel-wedstrijden meedoen. Daarnaast bestaan er nog races voor duo's. De bedoeling is geweest de wedstrijden in vier dagen af te wer ken. Twee manches per dag. Bij de een persoons-wedstrijden zijn er vier manches, bij de duo's twee. Door het vele afgelasten en wachten raken de deelnemers nu nerveus en gaan zich daar hoog in i'.e bergen vervelen, ook al zoeken zij .iun heil nogal eens in Grenoble. Het is een apart volkje, dat daar in 99 99 GRENOBLE De Rotterdamse schaatscoach Piet Zwanenburg zou niet langer gewenst ztfn als leider van de Nederlandse dames-kern ploeg. Sommige journalisten in het saaie Grenoble zoekend naar nieuws waar dit in feite niet te halen is hebben uit uitlatingen van meisjes als Carry Gejjssen en Stien Kaiser opgemaakt dat de heer Zwa nenburg niet zou voldoen als leider van de ploeg. Niets dan lof voor zijn technische ca paciteiten, maar hij zou nog steeds volgens enkele meisjes niet de man zijn die in staat is de ploeg in de negen weken dat men van huis is het nodige vertier te bezorgen tijdens vrije uren. Zo deze klachten zouden zijn geuit dan nog is het onjuist aan deze uitlatingen enige waarde te hechten. Carry Geijssen verklaarde gisteravond tijdens een receptie van de Neder landse regering, waarbij minister Klompé en staatssecretaris De Kos-, ter vele genodigden ontvingen ove-1 rigens al weer dat zij nooit zo iets heeft gezegd. Spanningen Begrijpelijk dat na deze zware laatste weken, de spanningen zich bij meisjes ontladen. Als men dan maar; lang genoeg trekt en wrikt rollen ei- mogelijk gezegden uit waarbij wat grieven bloot komen. En wellicht is het wenselijker dat de heer Zwanen burg volgend jaar assistentie krijgt. Maar na een voor de meisjes zo succesvol schaatsseizoen past niets anders dan een pluim voor „Ome Piet". Een pluim die elk meisje uit de Ne-! derlandse kernploeg hem graag op de hoed wil zetten. Villard de Lans om goud, zilver en brons strijdt. Maar de drift naar winst is even groot als elders. Dinsdagmorgen moesten vijf meisjes worden gediskwalificeerd omdat zij de holle ijzers van de slëe hadden gevuld met warme olie, waardoor men gemakkelijker en dus nog snel ler glijdt v Een Italiaanse coach ontdekte het en dat was het einde van de Olym pische activiteiten van vier Oost- duitsen en een Canadese. Aan de Olympische eed hadden zij kennelijk plotseling niet meer ge dacht.... AUTRANS Toni Gustafsson be haalde op de Olpmpische Winterspe len in Grenoble haar tweede gouden medaille. Op de vijf kilometer cross-country bleef zij met een tijd van 16 minuten en 45.2 seconden ruim drie seconden sneller dan de Russin Galina Koelakova, die zilver won. Het brons was voor Alevtina Koltsjina eveneens uit Rusland die 16.51.5 voor zich liet afdrukken. De uitslag van de vijf kilometer cross-country voor dames luidt: 1. Toni Gustafsson (Zweden) 16.45,2, 2. Galina Koelakova (SU) 16.48,4, 3. A- levtina Koltsjina (SU) 16.51,6, 4. Bar- bro Martinsson (Zwed) 16.52,9, 5. Marjatta Kajosmaa (Finl) 16.54,6, 6. Rita Asjkina (SU) 16.55,1, 7. Inger Aufles (Noorw) 16.58,1, 8. Senja Pusu- la (Finl.) 17.00,3 9. Stefania Biegun (Pol) 17.03,4, 10. Berit Moerdre (Noorw) 17.11,9. Een dolgelukkige Toini Gustafs son in de armen van haar coach Ake Frederiksson nadat zij op de vijf kilometer cross-country haar tweede gouden medaille had ge wonnen. nuten later gelijk door Oelberg. Hoewel de Russen in de tweede speelperiode stex-ker waren en fel weidden aangemoedigd door het Fran se publiek dat duidelijk op de hand van de Sowjets is (de Amerikanen worden bij elke wedstrijd uitge floten bleef de score 11. Na dat Firsov er in de derde speeltijd 21 van had gemaakt en Blinov een numerieke velmeerdei-heid had uitgebuit door er 31 van te ma ken, was de zaak beslist ondanks de 32 van Svedberg. Technisch mogelijk minder goed, maar wel spectaculair was 's avonds de strijd tussen „leermeester" Cana da en Tsjechoslowakije. Na 00 in de spannende eerste periode, buitten de Canadezen schitterend verdedi- gingsfouten af die de Tsjechen in de tweede periode maakten. Huck na twee, Bourbonnais na 8 en Cadeux na 13 minuten zorgden voor een vei lige 30 voorsprong. Maar deze kwam toch nog in ge vaar toen de Tsjechen binnen twee minuten in de derde periode via Havel en Nedomansky hadden tegen- gescoord: 32. Met de rug tegen de muur vochten de Canadezen in hoog tempo voort en mede dankzij koel bloedig werk van de uitstekende keeper Broderick hielden de Cana- diens de zege vast. Daarmee hebben zij in feite nog onverwacht ook nog kansen, hoe wel uiterst klein. Zelfs al zouden ze de resterende wedstrijden tegen Zwe den en Rusland (wat zwaar) win nen, dan nog is de kans groot dat het doelgemiddelde moet beslissen en dat van de Russen is veel beter. Tenzij de Tsjechen nog voor een verrassing zorgden door Rusland een gelijkspel af te dwingen. Hoe het ook zij, de Canadezen ko men onverwacht goed voor de dag, waarbij de nederlaag tegen Finland in de eerste wedstrijd weieens fnui kend kan blijken. Pater David Bauer, de coach van de Canadese ploeg vertelde me na afloop van de strijd tegen de Tsjechen dat hij deze over winning volslagen voor onmogelijk had gehouden. Wondermens „Schrijf uw sympathieke landge noten, dicteert hij, dat wij hier in feite met een B-team staan. Wij heb ben een grote profcompetitie en evenals bij de voetballers worden spelers van klasse uit de rijen van de amateurs weg-gekocht. Zo ver loren wij vorig seizoen onze be roemde keeper Seth Martin, een wondermens, alsmede twee verdedi gers en dat verlies hebben wij niet goed kunnen maken. Onze verdediging is dan ook het zwakst ook al hebben mijn boys van avond geweldig verdedigd". Pater Bauer, een rooms-katholiek geestelijke die in zijn jonge jaren een geweldige ijshockeyer was, is leraar aan een school in Vancouvex*. Sinds vijf jaar loopt hij nu mee met de Canadese amateurselectie. „Kort voor de spelen in Innsbruck hebben ze mij aangetrokken. Met de team geest en de conditie alsmede de techniek van onze ploeg is het door de jaren heen goed geweest. Maar er was behoefte aan een zekere begeleiding en ik moet zeggen, het gaat reuze. Ik ben daar gelukkig mee, want ik zie de sport nog altijd als een middel om de mens te vor men. Kampioenschappen en titels zijn leuk, maar dat mag geen hoofd doel worden", aldus de enthousiaste pater. „De Canadezen hebben jarenlang een slechte naam gehad omdat zij hard speelden. Daar moesten we vanaf. Ik geloof dat het aardig lukt. Hoewel ik me niet met de technische zaken bemoei, dat is een aangelegen heid voor manager Jack McLeod, ben ik natuurlijk geweldig blij als mijn jongens winnen. Zoals nu tegen de Tsjechen." Te goed „Toch geloof ik niet in kampioens kansen. Daarvoor zijn de Russen gewoonweg te goed. Maar ik wil er direct bij zeggen: het is hier een ongelijke strijd. Wij komen met pure amateurs, leraren en studenten van hogescholen, maar van achter het IJzeren Gordijn sturen ze staats- amateurs, waarbij ik me heel serieus afvraag of er niet van volledig pro fessionalisme kan worden gesproken. Maar goed, laten we er over zwij gen, want bewijzen heb ik niet." Aldus de Canadese coach die inmid dels al met één been in de bus stond die de spelers naar het Olympisch dorp moest brengen. „Houdt ons echter tot de laatste avond (Rusland —Canada) in de gaten", riep hij toen de deur dichtklapte In de twee groepen van het Olympisch bshockeytoernooi luidt de sland: 1. Rusland 2. Tsjechoslowakije 3 Canada 4 Zweden 5. Finland 6. Verenigde Staten 7. Oost-Dultsland 8. West-Dultsland Groep B: 1. Zuldslavlë 2. Roemenië 3. Japan 4. Noorwegen 5. Oostenrijk 6. Frankrijk 10 39— 5 8 26—11 8 25—10 8 21—13 2 9—19 2 16-23 0 5—35 0 8—33 3 3 0 0 6 21— 14—10 10- 9 9— 9 11—18 7—26

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9