Meer aandacht voor studie vreemde talen DIT JAAR MAN WEG BIJNA 1500 BIJ DE NS De Gruyter in handen van i Is het te merken dat je een christen bent?" n Contactcommissie van missie en zending KERKSTRIJD ONDER RUSSEN IN VS Sitos stopt levering aan De Grnyter toch Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze.... Ds. Goossens heeft visum GRATIS LES gezien opTV Philips hoogtezon het hele gezin het hele jaar lang weldadig fit... en zon-gebruind I PHILIPSI HOOGTEZON Offensief van Moskou Protesten Russen tegen proces vier schrijvers Mr. D. H. Okma treed af als lid van GS Belangstelling supermarkten in melkprodukten Jaarlijkse bijdrage j reünisten SSR voor vormingswerk; Ouders houden kinderen thuis Als Paulus (1 Corinthe 16) in uier punten hun, die van Chris tus zijn, heeft voorgehouden hoe zij in de wereld moeten staan, voegt hij er aan toe: „Laat alles bij u in liefde toegaan". Paulus heeft de Corinthiërs niet in onwetendheid gelaten hoe hij in het verkeer van mens tot mens de liefde zag. De liefde, zo heeft hij eerder geschreven, is lankmoedig, goeder tieren, niet afgunstig, praalt niet, is niet opgeblazen, kwetst niemands gevoel, zoekt zichzelf niet Christenen zullen in hun verhouding tot anderen, in hun plaats in deze wereld, waakzaam moeten zijn, in het geloof moeten staan, manlijk moeten wezen en sterk, maar alles zal in liefde moeten toegaan. Zij zullen die anderen moeten be naderen vanuit de diepte van het woord van Christus: Hebt uw naaste lief als uzelf. Niet hoogmoedig zijn, niet zich afkeren van de ander, niet ten vesting om zich heen bouwen, niet zich op de borst slaan. Een christen hoort een van liefde stralend mens te zijn, die anderen verwarmt en aansteekt. We lezen vandaag: Psalm 91 1-16. DEN HAAG Er moet grotere aandacht worden besteed aan de luister- en spreekvaardigheid in vreemde talen dan tot nu toe het ge val is geweest. Tot deze conclusie is de commissie modernisering leer plan moderne vreemde talen geko men, die in een interim-rapport de staatssecretaris aanbeveelt dit de leraren in de moderne vreemde ta len bekend te maken De commissie acht het niet uitge sloten dat het gelijktijdig geven van een wekelijks aantal lesuren Frans, Duits en Engels gedurende het ge hele schooljaar wellicht beter kan worden vervangen door het geven van bijvoorbeeld een trimester Frans een trimester Duits en een trimester Engels. Ook meent de commissie dat de bestaande eindexamen-program ma's op diverse punten een grondige herziening behoeven. Er zou voorts een instituut moeten komen dat de studietoetsen voor moderne talen vervaardigt. Brieven die niet sljn voorzien van naam en adrea kunnen niet ln behandeUn# worden genomen. Ge heimhouding U verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: In e«n damesweekblad las lk dat de gescheiden vrouw met kinderen voor de wet gelijk staat met een weduwe met kinderen. Houdt dit in dat ze dan ook wedu wen- en wezenuitkering krijgt? Antwoord: De vrouw met wie een overleden man gehuwd geweest is, bijvoorbeeld een gescheiden vrouw, wordt voor de toepassing der Alge mene Weduwen- en Wezenwet met «en weduwe gelijkgesteld, Indien het huwelijk voor zijn overlijden was ontbonden of nietig verklaard, op voorwaarde dat zij niet is her trouwd en recht op het pensioen zou hebben gehad als de man op de dag van de ontbinding of nietigverkla ring van het huwelijk zou zijn over leden. Vraag: Tegen een hoge muur (westzijde) heb ik een loopstal, die aan de zuidzijde geheel open is, en afgedekt is met eternietgolfplaten. Deze platen zijn tegen de muur af gedicht met cementspecie. Bij harde wind ls dit dak, doordat de stal aan één zijde open ls. enigszins in bewe ging, zodat er scheurtjes in de ce mentspecie ontstaan. Als het nu hard regent uit zuid of west, slaat er veel water tegen de J.JO meter boven het goifpiatendak uitstekende muur. Dit i dringt dan gedeeltelijk door die scheurtjes en maakt ook de balken, die een onder linge afstand hebben van 1.50 m, vochtig. Hoe kan ik ook die ce- mentspeciezoom waterdicht maken? BIJ de bouw wilde de aannemer liever geen lood in de bestaande muur, daar deze zwakker zou wor den. Ik strijk iedere zomer de scheurtjes dicht met een papje van puur cement of koolteer-cement of albastlne, maar dit helpt slechts tot het weer eens flink heeft gewaaid. Antwoord: Zolang het dak nog in beweging komt door harde wind, heeft het geen zin meer dan tijdelijke maatregelen te nemen. Kan u het niet verhelpen door een Ijzeren balk. waarop u het dak ver ankert. en door palen onder dat dak te zetten, die weer stevig verankerd worden aan die balk? Wanneer u daardoor erin slaagt het dak onbe weeglijk te maken, kan u de scheur tjes dichten of beter een geheel nieuwe cementlaag aanbrengen. Voordat u dit doet. moet u de scheurtjes dichten en het geheel Insmeren met waterglas en daarna de laag cement aanbrengen. Een oud middel Is: Mengsel van 93 delen pannemeel van 7 delen loodglit, dit met lijnolievemis tot een smeerbaar mengsel vermengen. Ds. J. Kortleve op toogdag CPJO: (Van een onzer verslaggevers) DELFT „Wij moeten heel voor zichtig zijn om voorspellingen over de toekomst te doen op grond van de bijbel. We zouden dan de groot ste blunders kunnen maken. Het ligt ook voor de hand dat we be paalde teksten geheel of gedeelte lijk uit haar verband rukken. Ik weet het niet hoe de christen morgen zal zijn. Wel, dat hij ongetwijfeld anders zal zijn." Met deze woorden besloot ds. J. Kortleve. Nederlands hervormd pre dikant in Rotterdam, zijn referaat over het onderwerp: „Christen van daag en morgen", tijdens de jaar lijkse toogdag van de Christelijke plattelandsjongeren organisatie in Zuid-Holland, die gisteren werd go- houden in een goed bezette Delftse Stads Doelen. De predikant ging in rijn betoog terug naar het ontstaan van het christendom. In die tijd al gold het dat de éne chriiten niet gelijk was aan de andere en dat is tot op de dag van vandaag zo gebleven. Hij ging vervolgens dieper in op de betekenis van het begrip chris ten. „Hoeveel trekken van overeen komst met Christus moet Je hebben om een echt christen te zijn" Ds. Kortleve vroeg de aanwezigen of het aan hen in het dagelijks leven wel te merken was dat zij het predikaat christen droegen. Volmaakt We zijn er niet mee klaar om te zeggen: mij lukt het niet, ik ben nu eenmaal zo. Want God vraagt het volmaakte van je, aldui de predi kant. Mevrouw J. C. Graveland-de Jong SCHOUWERZIJL Na tweeëneenhalf jaar wachten heeft ds. P. P. Goossens een visum voor Indo nesië gekregen. Voor eind mei moet hij in het land zijn. Hij wordt docent aan de school voor goeroes indjil (voorgangers) van de Vrijgemaakte Kerken van Oost-Soemba. Boor in Europa Kopenhagen London Amsterdam Brussel Luxemburg Parns Nico frankfort Münchon ZUrlch Gonève Locarno Wenen Innsbrück Rome Madrid Majorca weer mtn temp neersla» gisteren mist 1 0.1 mist -1 0 nr. bew. 2 1 zw bew. 4 4 regen 2 1 zw. bew. 3 7 zw. bew 6 7 onbew -1 0.T zw. bew -3 0 rrmist -2 0 zw. bew •2 0 sneeuw 0 10 mist -0 0.7 licht bew -« 0 zw. bew 8 11 licht bew. 3 3 onbew 12 (Van onze kerkredactie) UTRECHT De Nederlandse Zendingsraad en de Nederlandse Missieraad hebben een contact commissie gevormd. Doel: over leg over eventuele samenwer king op praktische punten. De gedachten gaan bij voorbeeld uit naar samenwerking op gebied van onderwijsvoorziening, medi sche zorg en vervoersaccommo- datie. Voorzitters van deze contactcom missie zijn pater dra. C. Hoogedoom •n prof. dr. J. Verkoyl, algemeen secretaris van de Nederlandse Zen dingsraad. Deze commissie ls een uitvloeisel van het beraad, dat vorig jaar mei, voor het eerst in de geschiedenis, ge houden ls tussen mensen van zending •n missie. Dat was in Oegstgeest on der auspiciën van de Nederlandse Zendingsraad. Tijdens dit beraad is de wenselijkheid van een contact commissie geuit. De commissie bestaat verder uit dr. G. P. H. Locher, zendingasecretaris van de Nederlandse Hervormde Kerk, mejuffrouw mr. J. C. Rutgers, waarnemend secetaris van de inter kerkelijke coördinatiecommissie ont wikkelingshulp (ICCO), ds. A. Vos, directeur van het gereformeerd zen- dingseentrum te Baam en de roorns-katholieken mr. J. J. A. M. van Gennip, directeur van het cen traal missie-commissariaat te Den Haag. dr. A. de Groot en pater C. G. L. Roeleveld. Congres over joden in Rusland AMSTERDAM Morgen begint in de Lage Vuursche een driedaags in ternationaal congres over de positie van de joden ln Rusland. Het congres is georgan;soerd door de wereldunie van joodse studenten. Niet-joodse en joodse studenten uit de Westeuropese landen zullen deelnemen. «n mevrouw J. P. Oppelaar-de Jong namen afscheid van het bestuur. Daarvoor in de plaats kwamen me juffrouw G. van Tilburg uit Moor drecht en mejuffrouw D. van de Heuvel uit Meerkerk. Ook bij de heren namen twee bestuursleden af scheid en wel de heren C. Breugem en J. Graveland. De heer P. Meerkerk uit Lekker- kerk en de heer K. van der Eyk uit Kethel kwamen daarvoor in de plaats. De CPJO-toogdag begon met een zeer stijlvolle openingsliturgie „Zie hjj maakt alle dingen nieuw". Samenzang en declamatie en tekst lezingen wisselden elkaar af. De heer R. Reedeker zorgde voor de prettige muzikale omlijsting. Met een luchtige revue, opgevoerd door de Ringeloren uit de Rijnstreek, werd de middagbijeenkomst afge rond Na een genoeglijke broodmaaltijd werd deze zeer geslaagde dag be sloten met de opvoering van Mar- jatta van Arie van der Lugt door het christelijk toneelgezelschap „Klimop" uit Rheden. Wachtgeldregeling: zwaard van Damocles DONDERDAG 8 FEBRUARI 1968 M| 'V 6 maanden bij oanschaffing von het (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Het aantal personeelsleden, dat dit jaar het NS-bedrijf gaat verlaten, zal nog weer hoger zijn dan in voorgaande jaren. In 1965, 1966 en 1967 waren deze aantallen resp. 538, 554 en 1116. Voor dit jaar wordt een afvloeiing verwacht van 1475 personeelsleden. De heer J. J. Dassel. voorzitter van de Protestants christelijke bond van vervoerspersoneel, noemde vanmorgen in een vergadering van de bedrijfs groep spoorwegen, drie impopulaire maatregelen, waartoe de NS-directie zich op korte termijn gedwongen zal zien: Tewerkstelling op andere, ook la- -*■ ger gewaardeerde plaatsen. Een nog verdere vermindering en zelfs gedurende langere tijd vrijwel geheel wegvallen van promotiemo gelijkheden. o Verplaatsingen van enkelingen on groepen naar andere takken bin nen, maar straks wellicht ook bui ten het bedrijf. Per maand zullen naar verwacht wordt meer dan 100 man het bedrijf verlaten. Er zullen situaties ontstaan, waarbij men praktisch gedwongen wordt ontslag te nemen als keus uit twee kwaden. Men wordt dan in feite ▼rilwilllg werkloos en krijgt geen werkloosheidsuitkeringen zoals deze geldt voor andere Nederlanders ln der gelijke omstandigheden. De heer Das sel vroeg het verschil ln behandeling weg te nemen door Invoering van een nieuwe regeling. 149.50 a I vraag hot uw dokter Z222L. (Van onze kerkredactie) NEW YORK De patriarch van Moskou is een offensief be gonnen om de Russische ortho doxen in de Verenigde Staten weer onder zijn jurisdictie te krijgen. Zijn nieuwe aartsbis schop Jonathan stelt alles in het werk om de dissidenten terug te krijgen in de moederkerk. Verreweg de meeste Russisch-or- thodoxen in de Verenigde Staten be horen tot de „Russische Orthodoxe Griekse Katholieke Kerk van Ameri ka". Dit is ln feite de Russische kerk in de Verenigde Staten van voor 1917, die zich onafhankelijk van Moskou verklaarde toen de commu- Paus Paulus VI heeft de we reldbekende jazzmusici Louis Armstrong en Lionel Hampton (links) gisteren in audiëntie ontvangen. Beiden waren opge treden tijdens het songfestival in de Italiaanse badplaats San Remo. Zij boden de paus een langspeelplaat aan. jSatchmo is baptist, zijn vrouw Lucille rechtsrooms-katholiek nisten in Rusland de macht overna men. Er is een tweede groep, de „Russisch-Orthodoxe Kerk in het buitenland", oorspronkelijk bestaan de uit vluchtelingen uit Rusland, die zich als de ware voortzetting van de Russische kerk beschouwen. Tenslotte is er het „Patriarchale Exarchaat van de Russische Ortho doxe Kerk", dat onder de jurisdictie van de patriarch van Moskou staat. De eerste groep heeft 900.000 leden, de tweede 60.000, de derde 160.000. Jarenlang trad er van de spanning en de strijd tussen deze groepen wei nig naar builen. Dat is sinds de komst van aartsbisschop Jonathan, vorig jaar herfst, anders geworden. Advertentie Zo heeft een advertentie de aan dacht getrokken, die hij plaatste in de New York Times, waarin hij op riep tot terugkeer naar de moeder kerk. „Als bepaalde opperpriesters en le ken, bewogen door redenen van niet- kerkelijke aard, het pad van eigen bevoordeling en scheurmakerij geko zen hebben en velen tot dwaling heb ben verleid, dan moet het volk van God de geestelijkheid en de gelo vigen in zichzelf de kracht vinden, aan zo'n bedrieglijke verleiding niet toe te geven, maar dit kwaad te overwinnen." Sommigen brengen met dit of fensief in verband het bezoek, dat metropoliet Nikodim van Leningrad onlangs aan de Verenigde Staten heeft gebracht. Duits voorbeeld De voorzitter vroeg zich ook met vrees at of de versnelde vermindering van de personeelssterkte wel langs na tuurlijke weg zal kunnen blijven verlo pen. De gepubliceerde wachtgeldrege ling zag hij als een zwaard van Damo cles boven de hoofden van het NS- personeel hangen. Op het ogenblik is het NS-bedrjjf be zig. aldus de heer Dassel, zichzelf met 30 miljoen per jaar op te eten. want de investeringen blijven met dit bedrag achter bij de afschrijvingen. Gedwon gen-op-wachtgeldstelling noemde hij een zeer duur, maar ook een zeer dom middel, dat economisch, maatschappe lijk en menselijk niet meer in deze tijd past. Een beter voorbeeld vond hij de Duitse spoorwegen, die een investeringsplan op langere termijn uitvoeren, waarbij de vermindering van de personeels sterkte volledig langs natuurlijke weg tot stand komt. Temporisering kan de plooien glad strijken. De PCB wil daar om de factor tijd uitdrukkelijk tot bondgenoot maken van het NS-perso- neelsbeleid. Openbaar vervoer Over de vervoerstechnieken en de verhouding van het beroepsmatige en het particuliere personenvervoer merk te de heer Dassel op, dat alle bestaande schakels in het openbaar vervoer tot een eenheid moeten worden omge vormd, die reikt van huis tot huis. De schakels die nog ontbreken ln een com fortabele, snelle, betrouwbare en vooral frequente openbare vervoersvoorzie ning, moeten met morele en financiële steun van de overheid langs wettelijke en organisatorische wegen zo spoedig mogelijk aan die eenheid worden toe gevoegd. Hij miste op dit moment nog voldoende aandacht voor de taxi's als aanvullend openbaar vervoer. Wat de drie grootste steden gezamen lijk op het ogenblik reeds op het open baar vervoer toeleggen, is meer dan het MOSKOU Russische intellectue len voeren op het ogenblik een krachtige protestactie tegen de ver oordeling tot dwangarbeid van vier Jonge Russische schrijvers, die de vo rige maand tijdens een geheim proces in Moskou werden berecht Westei-se correspondenten in de Russische hoofdstad ontvingen giste ren afschriften van zes ver zoekschriften en protestbrieven aan juridische autoriteiten en kranten. De protesten leggen verband tussen het proces en het stalinistische tijd perk. De Russische pers heeft tot dusver geen aandacht aan de protestacties besteed en gaat voort artikelen te publiceren, waarin het proces wordt verdedigd en aanvallen worden ge daan op de vier beklaagden, die beschuldigd worden van contacten met een organisatie van anti-commu nistische emigranten. jaarlijkse tekort van de NS. De heer Dassel was van mening, dat de rijks overheid moeilijk een ander uitgangs punt kan kiezen dan dat investeringen, die niet rendabel gemaakt kunnen wor den, ook nodig zijn. Hij verwachtte dat vooral de Jaren 1969 en 1970 in sociaal opzicht voor het NS-bedrijf kritiek zullen worden. Om het personeel meer te betrekken bij de gang van zaken zou een landelijk overlegorgaan opge richt moeten worden, waarin zowel ge organiseerd als ongeorganiseerd per soneel is vertegenwoordigd. Kennelijk doelend op de categorale vereniging van rijdend spoorwegperso neel verklaarde de PCB-voorzltter, dat de NS-dlrectle bij de erkenning van organisaties voor leder gelijke eisen moet stellen. „Voor een belangrijk werk laat Je niet iemand komen, die er voort durend blijk van gaf er niets van te begrijpen en in woord en daad niet op hield dat te bewijzen". (Van onze correspondent) LEEUWARDEN Op medisch ad vies zal mr. D. H. Okma per 1 okto ber a.s. zijn lidmaatschap (voor de ARP) van gedeputeerde staten van Friesland neerleggen. Hij heeft dan precies zestien jaar deel uitgemaakt van dit college. me.,ech.™nkoop25.-Jmi zonder eerste storting Demonstraties vu 111e modellen te Rotterdam da gelijk» vu 10 -4 uur door onze Wuilitzei-ofginliC iwpjalvb,^utLB,LM|inltu- den met bet normale notenschriftdoor mid* del vu bet unieke tanwlfrmteem op ié Warlltzer-jchool vlot orgelspelen. I Enorme sortering •••••«••••laiiu Piano'sPrijzen v.o. 675*- Htltir met recht van koop •■•■•••••a vanaG 15.- P-mnd. zonder eerste storting Let welN '•hoge inruilwaarde.. voor LJw oude PIANO, HARM O- J NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vroog folders en Inlichtingen bij j de Wurlitzer-importeurs - 1 Westersingel 42-44 eR'dom tel. 1010)13 50 25 (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK Met ingang van 2 maart levert broodconcern Sitos geen brood meer aan De Gruyter. De Sitos gaaat niet langer akkoord met de verkoop in 92 De Gruyter zaken voor 75 cent per brood. De bakkers moeten 80 cent vragen. Onlangs heeft het meelconcern Meneba de Sitos geheel overgeno men. De directie van De Gruyter zegt onaangenaam te zijn getroffen door» de maatregel en zal alles in ha werk stellen om een andere brood-» leverancier te vinden. f Stuntprijs it" AMSTERDAM Naar insiders (vol gens de Telegraaf) menen te weten heeft Unilever onlangs een meerder heidsbelang van 51 procent ver worven in het concern van levens- middelenbedrijven P. de Gruyter te 's-Hertogenbosch. Deze „machtsover name" zou zich hebben voltrokken na het vertrek van De Gruyter's president directeur L. W. M. de Gruyter, die in de raad van bestuur werd opgevolgd door mr. F. C. van Luyk, voorheen lid van de directie van Unilever in Duits land. Van de zijde van De Gruyter wordt het bericht ontkend. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De supermarkten en zelfbedieningszaken hebben grote belangstelling voor de verkoop van melk, aldus de Nederlandse Melk unie. De Melkunie meent dat de melkprodukten in de toekomst on getwijfeld zullen gaan behoren tot het assortiment van de grootwinkel bedrijven. Veel vertegenwoordigers van or ganisaties van de melkhandel delen deze mening. Zowel de Melkunie als de organisaties verzetten zich echter tegen een politiek, waarbij de melk gebracht zou worden in de sfeer van een afbraakartikel door deze te gaan verkopen tegen een prijs die geen enkele marge laat. De Melkunie adviseert plaatselijk deze zaak te bekijken en in overleg een regeling te treffen. Waar een dergelijke regeling mislukte, werd vanuit het oosten van ons land tegen lagere prijzen melk en melkproduk ten geleverd. Dit leidt tot verstoring van det melkdetailhandel, aldus de Melkunie. P. Smit bouwt zuiger voor Volker ROTTERDAM De Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. NV heeft van de Kon. Mij. tot het Uitvoeren van Openbare Werken Adriaan Volker NV opdracht ontvangen voor de bouw van cle bodemzuiger Sliedrecht 24. Dit vaartuig wordt 63,5 meter lang. 11,5 meter breed, 4.5 meter hol. De zuigdiepte bedraagt 40 meter. De oplevering is bepaald op augustus MANCHESTER De voormalige Amerikaanse vice-president Richard Nixon, die besloten heeft mee te din gen naar de republikeinse presi dentskandidatuur, heeft gisteren in Manchester verklaard mee te zullen doen aan de republikeinse „prima ries" onofficiële voorverkiezingen in de staten Wisconsin, Indiana, Zuid-Dakota, Nebraska en Oregon. De Gruyter vindt 75 cent geenj stuntprijs. „Het bedrijf kan mot! deze prijs nog een behoorlijke winit maken". Sitos had al erder aangekondigd* geen brood meer te zullen leveren.'1 De Gruyter spande een kort gedinj aan, dat echter op het laatste moj ment werd ingetrokken. De president-directeur van Sltoi dr. J. Kreiken, heeft ln verband met het door de Meneba gevoerde beleid zijn heengaan aangekondigd. DRIEBERGEN Het moderamenf der organisatie van reünisten van Societas Studiosorum Reformatorumj heeft besloten een jaarlijkse vast»' bijdrage te storten in de kas van d»l Mr. P. B. Bouman-Stichting ten be-l hoeve van het vormingswerk binnen) SSR. Dit blijkt uit een vandaag dooi) hel uniebestuur van SSR uitgegeven) verklaring, waarin naar aanleiding] van het besluit der reünisten wordë gezegd, dat het uniebestuur „zij# diepe vreugde uitspreekt over dn houding, die het moderamen thanr in woord en daad heeft aangenomen' ten opzichte van de Unie SSR. Eén en ander is voor het uniebestuur re den om zijn verklaring van 30 janu ari jl. in te trekken en de daarin aangekondigde maatregelen onge daan te maken". TIETJERK In het Friese dory] Tietjerk is vanmorgen zeventig pro, cent van de leerlingen van de open-I bare schooi thuisgebleven. De ouderl lieten hun kinderen niet naar schoot gaan uit protest tegen de miserabelij toestand van de weg. De kinderen moeten viermaü daags langs deze smalle weg, waarj van het klinkerdek finaal kapot il gereden, naar school gaan. De ouden zijn bevreesd voor ongelukken, om( dat de auto's in de berm moetei gaan rijden bij het passeren. In december had het gemeente-I bestuur al besloten de straat te ver beteren, maar wegens administrsJ tieve formaliteiten en de weersonv standigheid zijn de werkzaamhedel nog niet uitgevoerd. NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-HardinxveM (2l pred pl.) K. Schipper te Middelharnil. te Delfshaven (wijkgem. Tussendijken). J A. de Bruijn te Krimpen aan de Lek. te Valburg, A. Baars te Papendrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Leimuiden. kand. D. Ave- res te Osterwald (Duitsland); te Luttel- geest, F. W. Dillingh te Ternaard; Oude en Nieuwe Wetering, J. de Hoop te Zwartebroek; te Wormerveer) vac. H Dijkstra). G. van der Veere te Har- degarijp; te Zuidwolde (Dr.), A. val der Zwaag te Ten Boer. Kand. J. van Andel woont thana Be semerstraat 4a te Rotterdam (reet.). GEREF. KERKEN (vryg.) Beroepen te Grootegast-Gerkeskloo»- ter, H Mostert te Harderwijk: te Lo* nen-Nigtevecht, A. Kamer te Hijken. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Schiedam. B. BijleveW te Bussum GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden. Chr. v. d. Po« te Yerseke. Bedankt voor Rijssen (vac. J. vtf| Haaren), C. Harinck te Utrecht. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2