Felle tegenstellingen op „Cinemanifestatie" Ronnie wilje een stuk haas* uit het vuistje wü! Duidelijker zichzelf zijn Dertig uur Spelen op Olympische het scherm VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN 6 DINSDAG_6_FEBRUARM^| UTRECHT De vlot georgani seerde Cinemanifestatie in het cen trum van de Domstad kan zich weer in een grote publieke belang stelling verheugen. Het is in deze dagen rond het Camera en Studio- theater vaak dringen voor publiek en persmensen, waarmee maar ge zegd wil zijn dat de organisato ren tevreden kunnen zijn, waar het hen erom gaat het publiek film- minded te maken. Het moet direct bij dit cultureel gebeuren (voor zover men dan in deze zin over een aantal films kan spreken) betrokken worden, van daar het beoordelingsformulier, dat aan elke bezoeker wordt uitgereikt met het verzoek: laat uw stem horen en gelden bij het uitreiken van de publiekprijs voor de naar uw mening beste film. Misschien zal de uitslag van het publiek-oordeel de beslissing makke lijk maken doch voorlopig lijkt ons dit niet zo eenvoudig. De produkten zijn sterk wisselend van kwaliteit en inhoud, waarbij de godsdienstige en politieke aspecten een verdeling der meningen sterk In de hand zullen werken. Dit kon men reeds onmid dellijk peilen bij films als Bedazzled (Verblind) van Stanley Donen en La religieuse van Jacques Rivette. Voor het begin van dit festival waren dit nogal aanvechtbare werken, die niet onverdeeld de instemming van de keu ring verwierven. Zo is de reeds lang in Londen (o.a. voor de TV) werkende regisseur Stanley Donen. die al heel wat ge waardeerde produkties op zijn naam heeft staan, zich wel Te buiten ge gaan in deze zijn eerste kluchtfilm. ,,De humor is erg grof. Ik ben zo ver mogelijk gegaan," zegt Donen zelf van Bedazzled, waarin hdj op het klassieke Faustthema een weinig ori ginele story bouwt. Peter Cook en Dudley Moore, twee spelers uit deze film, zijn verant woordelijk voor het scenario. De dui vel in de gedaante van een zekere George Spiggot (Peter Cook) biedt Stanley Moon (Dudley Moore) een eenvoudige kok die hopeloos ver liefd is op de serveuse Margaret (Ele anor Bron), in ruil voor zijn ziel de vervulling van zeven wensen aan, die natuurlijk alle geënt zijn op Moons liefde voor Margaret. Dit verhaal levert geestige dialogen en scènes op voor hen die niet godsdienstig geëngageerd zijn, doch voor de anderen zeker in de gesprekken van de duivel met God (natuurlijk weer met een echo-stem in een steriele ruimte!) raken vele uitspraken aan het meest heilige voor de gelovige en godsdienstige mens. Waarom deze keiharde schopperlj? Daarin staat Donen echter niet al leen. De filmproducers, cineasten enz, zijn al te veel de mening toegedaan dat de humor een vrijbrief is om ontstellend „open en eerlijk" te zijn zoals dat heet. op godsdienstig, poli tiek en zedelijk gebied. LA RELIGIEUSE Dit geldt ten dele voor Rivettes al veel omstreden film La religieuse, die eerst verboden is geweest wij schreven er toen reeds uitvoerig in onze kolommen over doch later een vrijbrief kreeg voor Frankrijk en de buitenlandse markt. Uiteraard hoorde deze film op het programma te Utrecht. Het is begrij pelijk. dat zeker van Roomse zijde weerstanden bestaan tegen deze film, die het de moeite waard maken daar nog eens breder op terug te komen. Het kloosterleven is in geding, maar wat de film aan feitelijkheid toont, is ln vergelijking met wat ihen tegen woordig aandurft, voor hen die er sensatie in zoeken zeker niet schok kend. Wie dit werk „beleeft" moet be denken dat het verhaal zich afspeelt in de tweede helft van de achttiende eeuw, waarin men toen duidelijk dochters kon „veroordelen" tot het kloosterleven tegen wil en dank. Zo'n dochter wordt door Anna Karina overtuigend gespeeld als een gezonde jonge vrouw, die met de kloosterlei ding in conflict komt en daar zwaar, in de naam van God, voor moet boe ten. Het criterium van dit alles ligt toch wel in het feit, dat deze film nog eens duidelijk accentueert, dat men zich niet bevrijdt van zonde naar een heilig leven door in een klooster te gaan, want men brengt zichzelf mee, en dat geldt voor de anderen ook. Rozenkrans, Maria-ver- ering en alle vrome plichtplegingen genezen niet waarvoor men uit de wereld vlucht. De geborgenheid in Christus die werkelijk troosten en helpen kan, vindt men ook buiten de kloostergemeenschap. Op zichzelf maakte Rivette een knappe film, die met de nodige piëteit en decentie is gemaakt. LA Cl NA E'VICINE De Italiaanse film van Marco Bel- locchio La Cina e'vicine (China is dichtbij) is het eerste werk van deze regisseur dat op het Nederlandse scherm komt. Het is harde satire met wijde politieke aspecten. Belocchio is een van de modernste cineasten uit Italië met een scherpe visie op het maatschappelijke leven in zijn land. Evenals in zijn vorige werk speelt de film zich af in een decadent milieu Vittorio (Glanco Mauri), die in de gemeenteraad van zijn stadje kan ko men als kandidaat van de socia listische partij wordt bij dit streven gesteund door zijn bazige ongetrouw de zuster Elena (Elle Tattoli) en zijn jongere broeder Camillo (Pierluigi Apra). Er zijn er meer die de nogal slappe kandidaat steunen, die alle maal een speciale reden hebben die in het vlak ligt van hun eigen plezier 1 yi Mts# Gustav Leonardt, als de grootmeester Bach in de film „Chronik der Anna Magdalena Bach". TWIE het doorzettingsvermogen had om gisteravond het AVRO-po- litieke mammoetforum van drs. Hoogendijk onder de titel „duidelijk svp!" uit te zitten, had tot slot maar één verzuchting: laat iedereen toch duidelijk zichzelf zijn. Volgens de woordvoerders van de politieke partijen hebben al deze groeperingen het afgelopen jaar hard gewerkt aan de vernieuwing (behalve die partijen dan, die zó nieuw, nieuwer kan het niet, zijn). Met name bij de christelijke par tijen staat er een pannetje op het vuur. Zij hebben volgens hun woord voerders dan ook geen behoefte aan een stembusakkoord. Daaraan heeft wel behoefte D 66 en drs. Gruijters hoopt daarbij op de PvdA en de christen-radicalen Hij ontwierp voor de vuist weg een zogenaamd progressief program ma, waarbij onder progressief ver staan moet worden: alles wat wettig is. Daarvoor voelt de PSP geen zier en Nieuw Links van de PvdA zal er ook niets voor voelen. Voorshands zagen de hooggeleer den in Bussum ook niets van een stembusakkoord komen. Het gehele krakeel liet duidelijk uitkomen dat de politieke duidelijkheid in Neder land het beste gediend is als de partijen zich nauiogezet aan hun beginselen houden, en van daaruit elkaar leren verdragen. LONDEN De leider van de Britse conservatieven, Heath, heeft gisteren in het Lagerhuis een motie ingediend, waarin hij premier Wilson uitnodigt president Johnson de verze kering te geven dat Engeland de Amerikaanse politiek met betrekking tot Vietnam steunt. De motie was ondertekend door vijftien leden van het Britse „schaduwkabinet" en een aantal andere conservatieve Lager huisleden. en voordeel. Samengevat: het. loopt allemaal uit op minder frisse verwik kelingen, die zich tenslotte oplossen in huwelijken. Voorzover het de karakterisering van Italiaanse toestanden betreft is de film wel aardig, eveneens de teke ning van de zwakke en zichzelf overschattende Vittorio, doch de mo raal wordt wel geweld aan gedaan. Alles is wat sterk overtrokken en niet altijd geestig. JE AN-MARIE STAUB De film van de in Duitsland wer kende Franse regisseur Jean-Marie Staub Chronik der Anna Magdalena Bach, vormde op het programma tot nu toe wel het hoogtepunt. Het is een uitzonderlijk werk van een even uit zonderlijk regisseur met een scherpe visie op zijn onderwerp en die dat in een vorm weet te brengen die af wijkt van de gebruikelijke filmvorm. Staub geeft geen geromantiseerd componistenleven. Om de figuur van Bach weer te geven heeft Staub de Nederlandse musicoloog, organist en cembalist Gustav Leonhardt aange zocht, die deze rol vorstelijk heeft vervuld. Het commentaar wordt ge geven door Bachs tweede vrouw, An na Magdalena, gespeeld door Chrfsti- ane Lang-Drewanz. Kan men hier eigenlijk wel spre ken van spelen? De film wordt een wonderlijke werkelijkheid, een muzi kale expressie van de grootmeester Bach, die ïrien voelt maar die zich niet laat omschrijven. Het is alles even sober en statisch wat de film geeft, maar de uitwerking van deze beelden is direct. De kleding, de instrumenten, de decors zijn alle in een authentieke sfeer gehouden. Voor de documentair biografische frag menten is gebruik gemaakt van Bachs correspondentie en van teksten van Philip Emanuel Bach. Men ziet een levensperiode van Bach van zijn 36ste jaar tot aan zijn dood. Een indringend werk, dat als bi oscoopfilm minder geschikt zal zijn, maar dat de echte Bachliefhebbers toch niet zal ontgaan omdat de Vara de rechten heeft aangekocht voor een tv-uitzending, en daarmede kunnen we gelukkig zijn. H. Steggerda. Antra Karina in de film „La Religieuse" van Rivette. Zij ligt hier aan de voeten van de moeder overste van het klooster, gekweld door een opgedrongen schuldgevoel. Rechtstreekse reportages en filmoverzichten HILVERSUM Van de Tien de Olympische Winterspelen, die vandaag zfjn begonnen, zendt de NTS elke dag Eurovisie-repor tages en -filmoverzichten uit van de Franse televisie. Op de dagen, dat er geschaatst wordt, worden uit de studio in Grenoble speciaal voor Neder land bestemde televisie-program ma's uitgezonden. De uitzendingen worden van com mentaar voprzien door Bob Spaak (hardrijden), Jean Smits (kunstrijden). Herman Kuiphof (skiën), Frans Henriohs (ijshockey), Koen Verhoef (bobsleeën en skiën). De NTS besteedt in het totaal on geveer 30 uur aandacht aan de Win terspelen. De tijden van de uitzendingen zijn: DINSDAG 6 FEBRUARI Nederland 1: 18.00-18.50 Reportage van de openingsce remonie (ook in kleur). 20.20-20.35 Een door de Franse televisie vervaardigde samenvatting op film van da gebeurtenissen op deze dag (ook ln kleur). WOENSDAG 7 FEBRUARI Nederland 1: 19.06-19.56 Reportage van de ijshockey* wedstrijd Zweden USA. 20.20-20.35 Filmoverzicht van de deze dag gehouden wedstrijden (kleur). DONDERDAG 8 FEBRUARI Nederland 1: 18.15-18.40 Reportage skiën- afdaling her ren. 18.40-18.50 Nederlands commentaar op fei ten en gebeurtenissen van de dag, uitge zonden vanuit de studio in Grenoble. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland 2: 19.25-20.00 Reportage van de derde en vierde race twee-mans bobslee. VRIJDAG 9 FEBRUARI Nederland 2: 10.00-11.00 Reportage 500 m schaatsenrij den dames. Nederland I: 18.15-18.40 Samenvatting .reportage 500 m dames. 18.40-18.50 Nederlands programma. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). ZATERDAG 10 FEBRUARI Nederland l: 9.00-10.30 Reportage 1500 m schaatsenrij den dames. 18.00-18.40 Samenvatting reportages 1500 m dames en skiën dames (afdaling). 18.40-18.50 Nederlands programma, 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland 2: 22.45-23.30 Reportage kunstrijden dames (kleur). ZONDAG 11 FEBRUARI Nederland 1: 10.00-11.15 Reportage 1000 ifi schaatsenrij den dames. 15.01-18.30 In het programma „Monitor", dat deze keer van 15.00 tot 18.30 uur wordt uitgezonden, worden reportages gebracht van het skispringen ln Autrans (plm. 15.01-plm. 15.35 uur) en van de ijshockey - wedstrijd Canada USA (plm. 16.30-18.30 uur). In de pauzes van laatstgenoemde wedstrijd worden Monitor-onderwerpen uitgezonden. 19.30-20.35 NTS-sportprogramma met o.m. herhalingen van hoogtepunten. Nederlands programma en filmoverzicht (kleur). MAANDAG 12 FEBRUARI Nederland 1: 12.30-13.30 Reportage 3000 m schaatsenrij den dames. 18.00-18.40 Samenvatting reportages m dames en reuzenslalom heren. 18.40-18.50 Nederlands programma. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). voedzaam gemakkelijk lekker 3000 DINSDAG 13 FEBRUARI Nederland 1: 18.00-18.40 Reportage speciale slalom da- 18.40-18.50 Nederlands programma. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland 2: 19.20-20.00 Reportage ijshockeywedstrijd Rusland Zweden. 22.00-23.00 Reportage Ijshockeywedstrijd Tsjechoslowakije Canada. WOENSDAG 14 FEBRUARI Nederland 1: 12.30-13.30 Reportage 500 m schaatsenrij den heren. 18.00-18.40 Samenvatting reportage 500 m heren. 18.40-18.50 Nederlands programma. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). 22.50-23.20 Reportage kunstrijden voor pa ren (kleur). DONDERDAG 15 FEBRUARI Nederland 1: 12.30-14.00 Reportage 5000 m schaatsenrij den heren, die indien nodig wordt voortgezet van 14.30-plm. 15.45 uur. 18.00-18.40 Samenvatting reportages 5000 m heren en reuzenslalom dames. 18.40-18.50 Nederlands programma. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland 2: 19.25-20.00 Reportage Ijshockeywedstrijd Zweden Canada. 22.35-23.20 Reportage ijshockeywedstrijd Rusland Tsjechoslowakije (kleuri VRIJDAG 16 FEBRUARI Nederland 2: 9.00-12.00 Reportage 1500 m schaatsenrij den heren. 19.25-19.35 Nederlands programma. 22.45-23.15 Reportage kunstrijden heren (kleur). Nederland 1: 18.00-18.40 Samenvatting reportage 1500 m heren. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). ZATERDAG 17 FEBRUARI Nederland 1: 8.00-13.00 Reportage 10.000 m schaatsen rijden heren, die Indien nodig wordt voortgezet van 14.30 tot pLm. 15.45 uur. 18.00-18.40 Samenvatting reportages 10.000 n heren en speciale slalom heren. 18.40-18.50 Nederlands programma. 19.06-19.56 Reportage Ijshockeywedstrijd Zweden Tsjechoslowakije (kleur). 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland 2: 21.35-23.00 Reportage Ijshockeywedstrijd Rusland Canada (kleur). ZONDAG 18 FEBRUARI Nederland 1: 15-31 17.30 In het programma ..Monl- or".. dat met een half uur wordt verlengd, vordt een reportage uitgezonden van het skispringen op de 00 meter-schans In St. Nlzler (waarschijnlijk van plm. 17.00 tot 17.30 uur). Ook in kleur. 19.30 - 20.25 NTS-sportprogramma met i.m. diverse flitsen en Nederlands pro gramma. 22.20-22.50 Reportage van de sluitingscere monie (kleur). Ned. 1 TROS 8.20 uur Olympische winterspelen (kleur). 9.00 uur Danger man in de dodende disjockey (filmpje). 9.50 uur De Rally van Monte Carlo. Ned. 2 NTS 7.35 uur De 21e eeuw (16): De natuur, model voor nieuwe technische vindingen. 8.20 uur Dubbelspion. Ditmaal: Mijn schoonzoon de dief. 9.10 uur Denk-beeld: ontmoeting met personen en groepen. 9.50 uur Tweeduuster. Hilvei l KRO 8.00 uur Kamermuziek (gr.). 8.45 uur Tweehonderdduizend plus één (hoorspel). 10.00 uur Kunst. 11.00 uur Contekst, magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. Hilversum II AVRO en NRü 8.00 uur Wie „Waagt", die zingt. 9.00 uur Frau Luna, operette in twee bedrijven. 10.50 uur Olympische winterspelen in Grenoble. 10.50 uur Muziek van deze eeuw. Vader zat in zijn kamer te schrijven. Daar was niet» bijzonders aan te zien, moeder was met Leentje in de keuken, Freek was zijn eigen baas. Kon nu de middag nog prettiger worden dan de morgen? Een licsht gevoel van teleurstelling rees in hem. Toch.... vooruit, de zon sdheen ao prachtig! Hij floot Lobbes, de hond, die opk al de lente in] zijn kop had. Stoeiend zaten zij elkaar na om de perken, de - jongen vrolijk hitsend, de hond blaffend en grommendj kluiten aarde vlogen uit de weke grond. Freek trok zijn] schoenen uit en toen zijn kousen; het gras was heerlijk verend en koel, de schelpen gaven maar lichte strelende prikjes, hij liep zo lic'ht en zo snel. Wijd sloeg hij zijn armen c uit. Lobbes, nu vlieg ik, kijk, nu vlieg ik weg. Freekje dan toch! Driemaal al had Eleonoor geroepen. Eindelijk hoorde hij het nu zij voor hem stond. Zij keek op hem neer, in zijn schitterende ogen, hij lachte zijn tanden bloot, hijgend van het snelle lopen; zijn gezicht was fris gekleurd door bewe ging en wind. Ben je nu gek, jongen, met je blote voeten in het natte gras! En kijk eens, jullie draven zo maar door de perken. Als je een stuk sohelp in je tenen 'krijgt is 'het mis. Trek vlug ja kousen en schoenen aan. Je lijkt wel zo'n arm jonge tje-met-een-marmotje. Geïntimideerd door moeders strenge ogen ging Freek middellijk op de rand van het stenen terrasje voor de warande zitten. Mijn voeten zijn niet eens vies, was zijn enig verweeft Hm, nu lk wil het toch niet hebben. Zij bleef op hem neerkijken terwijl hij zijn schoenen dichtreeg. Zijn haar was nog lichter blond dan dat van Arnold en.... Een warme vertedering doorstroomde haar. Zeven jaar, wat was dat nu nog? Eigenlijk nog niet veel meer dan een baby, een grote baby, haar baby, en hdj was so fris, zo ondanks alles fijn en rank. Hij miste het bonkige van zijn vader, die rankheid had hij van haar. Toen hij opstond sloeg zij haar armen om hem heen en kuste hem. Za schat, je bent toch een schat, moeders lieveling, nie^ Freekkie Even als een flits, schoot het in hem op, dat hij liever vaders prins dan moeders lieveling was. Moeder deed altijd zo erg kinderachtig. Toch zoende hij haar terug, een tikje meewarig bijna, maar Eleonoor merkte dat niet. Ga maar een eindje wandelen met Lobbes, raadde zij eii dan ala laatste vermaan: maar geen gekke streken meer uithalen, Nee moeder, 'beloofde hij gedwee. Zijn gedachten wareö alweer bij Lobbes, die op een afstandje kwispelend te wach ten stond. Lobbes, ouwe jongen.... Eleonoor keek hem glimlachend na. Het gebeurde toen Freek en Lobbes uitrustten tegen Ide duinkant; toen kwam zij over de duinen, maar Aljola wai het niet. Het was een blond meisje, slank en klein van postuur, «n hoewel zij minstens tien jaar ouder was dan Freek, zag hij haar als zijn gelijke. Zij droeg iets blauws met witte, wijde mouwen, witte kousen en een hoed met linten, haar ogen waren even blauw als de hemel en haar japon. Haar gezicht was klein en rond, misschien iets te popperig, welke indruk echter vervaagde door de grote mond, rood als een kers en geplooid in bedachtzaamheid wanneer zij niet lachte. Later, veel later, wanneer Freek aan Queeny dacht, zag hij haar altijd zo, met iets blauws, staande op het duinpad, zoekend uitziend en dan haar weifelende glimlach en 'het eerste woord van haar zachte stem toen zij „boy" tegen hem zei. i Boy, do you know Arnold Arlsovers house? Freek keek naar haar op en hield van haar, toen al, iï datzelfe ogenblik, hoewel hij nog niet wist wie zij was ei niet méér van haar woorden verstond dan de vreemd uit-' gesproken naam van zijn vader. Zij zag dat hij haar niet begreep en lachte, half wanhopig, half vermaakt. Horri ble, zei ze but....of course.... weet jij....the huis of Arnold Arlsover, the.... Zij maakte een gebaar van tekenen. Freek lachte. Blij haar te kunnen helpen sprong hij op, gelijk met de blaffende Lobbes. Ja juffrouw, zei hij beleefd, hij is mijn vader. Een grappig rimpeltje legde zich tussen haar wenkbrau wen. Zij verstond het Hollands beter dan zij het sprak. Oh, but that's funny! Eensklaps sloeg zij hardop lachend de 'handen in elkaar. Dan jij bent... Freek, my nephew... ik am Victoria Arlsover, the little wife of your uncle John, Jan told me about you. Dear me! I... ben jouw tante, tante... On... Zij kon het verder niet klaarspelen zich duidelijk uit te drukken,.maar Freek begreep haar wel zo ongeveer, hij kon het alleen niet goed verwerken. Was dit meisje, dit mooiste meisje dat hij ooit had gezien zijn tante? Zijn ogen werden wijd,_ hij was bang dat zij niet écht was, dat zij behoorde tot de lichte vrienden, de droomvrienden, over wie hij ooit sprak. Oh boy..., lachte Victoria Arlsover en toen boog zij zich voorover en gaf hem een hartelijke kus. Now come along1 Zij nam zijn hand. Bijna was Freek verschrikt. Haar lippen lieten op zijn voorhoofd een zachte koestering na en haar hand was warm en stevig om de zijne. Natuurlijk, als zij zijn tante was, was hij haar neefje en mooht zij hem gerust een kus geven daaraan was niets vreemds. (Wordt vervolgd) Hilversum I, 402 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.45 Actualitei ten. 19.05 Licht ensemble en solisten. 19.40 Conclllepostbus. 19.45 Zoekend geloven. 20.00 Moderne kamermuziek (opn.) 20.45 Tweehonderdduizend plus eén, hoorspel. 21.45 Kerkorgel- concert: klassieke muziek. 22.00 cultureel programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Muzikale lezing. 23 00 Contekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Liedjesprogramma. 13.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. A- VRO.-NRU: 18.00 Nieuws. 18.15 Radiojournaal. 18.25 Lied- lesprogramma. 18.50 Pianoreci tal. 19.00 Discussierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Hersengymnastiek. 20.00 Internationale volksliedjes. 20.30 Johan Willem Frlso kapel en zangsollste. 21.00 Frau Lu- na. operette v. Paul Llncke. door Promenade orkest, klein radiokoor en solisten. 22.00 Stereo: Moderne lichte orkest muziek. -2.30 Nieuws. 22.40 Ra diojournaal. 22.50 Olympisch Journaal. NRU: 23.00 Muziek van deze eeuw. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS/NOT: 10 20-12.00 Schooltelevisie. 18.00 Olympische Winterspelen. 18.50 PI po de olown. STER: 16-56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. TROS: 19.06 TV-feul'.leton. 19.30 ln kleur: Mr. Terrific: Harley and the killers. TV-feuilleton. STER: 19.56 Reclame. NTS: Journaal. STER: 20.16 Re clame. NTS: 20.20 Eurovisie: In kleur: Olympische Win terspelen. TROS: 20.35 Kleine mensen hebben grote wensen. 21.00 Danger Man. TV-feullle- ton. 21.50 Filmverslag van de Rallve van Monte Carlo. BOND ZONDER NAAM22.35 Bouw een huls, lezing. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 De Verrekijker, internati onaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 In kleur: De 21e eeuw: De natuur staat model (CBS-prod). 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 In kleur: Dub belspion: Mijn schoonzoon, de dief. TV-feullleton. 21.10 Denk-Beeld: ontmoeting personen en groepen. 21.50 Tweeduuster: Het visioen van de genadeloze luitenant, TV-feullleton. 22.15-22.20 Jour- naal. België. Nederlands progr. Ka nalen: 2 en 10. 18.00 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Tie nerklanken. 19.35 Kwart-Eelje. 19.52 Meded. en Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Nws. 20.25 De troubadours zijn in de stad. klelnkunstprogr. 20.55 De sprakelozen. tv-spel v. Lode- wljk de Boer. (Progr. v.d. NTS/VARA). 22.10 Vergeet niet te lezen: Auteurs te gast In onae studio. 13.45 Nws. RADIO i nOKGÉlV I Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke muziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Ac tualiteiten. 7,45 Stereo: Klas sieke dansen (gr.). TROS: 8.00 Nieuws, 8.10 Lichte grammo- loonmuzlek. 9.10 Muziek uit Israël (opn). 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Ste reo: Klassieke muziek. 10.30 Programma voor e vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Amuse mentsprogramma. 11.50 Actua liteiten. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd program ma. (plm. 12.23 Wij van het land: 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws: 12.40 Actualiteiten. 13.15 Ondernemend). NCRV: 14.00 Stereo: Klassieke en mo derne muziek. 15.00 Program ma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16,02 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Neder landse liederen en liedjes. 17.15 Cabaretprogramma. 17.30 Ste reo: Licht Instrumentaal sex tet. 17.50 Overheidsvoor lichting: Hoe gaan we? 18.00 Gewijde muziek: verzoekpro gramma (gr). Hilversum II. 298 m. VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo- foonmuziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina. persoverzicht.), VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten.! 8.20 Lichte grammof oonmu- ziek. (8.30-8.35 Van alle mark-! ten thuis, praatje voor de hulsvrouw.). 9.00 Stereo: Klas sieke grammofoonmuziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 R.V.U.: FUmrevue. 11.32 Ste reo: Klassieke gewijde muziek (gr.). 12.00 Lichte grammofoon muziek. 12.22 Voor het platte land. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Ste reo: Walsorkest. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Voor de kinderen, 15.00 Klassieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 So ciëteit Zestig minuten voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Voor de jeugd. Hilversum II. 240 m. en FM-Uannlen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10.00 Nieuws. 10.02 Nieuwe langspeelplaten. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Operette klanken. 11.30 Grenzenloos: muziek uit alle windstreken. 12.30 Fragmenten uit de musi cal Funny Girl (gr.). 14.00 Nieuws. 14.02 Gevarieerd mu ziekprogramma met Neder landse artisten. 15.00 Nieuws. 15.02 Populair verzoekpro gramma. 16.00 Nieuws. 16.02 Verzoekplatenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Gevarieerd platen- programma voor automobi listen. TELEVISIE HORCE\

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6