VLEET Kunstagenda uit de grote steden Giro-tegoed slonk als sneeuw voor de zon Burenruzie in Katwijk bij storten van puin Jazz in de Schouwburg Vernieuwing Farèlschool bijna klaar Te laat op de raad: boete tien stuivers Aanrijding met dodelijke afloop Visserij nieuws bij de Eredoctoraat voor prof. dr. Strubbe NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 6 FEBRUARI 1968 Koopman reed met onverzekerde auto LEIDEN Tot de vele automo bilisten die nog onverzekerd rond rijden met alle gevolgen van dien, behoorde gisteren 'n 49-jarige koop man uit Leiden. Hij liep tegen de lamp bij een aanrijding op de Mare. Hij voerde als verdediging aan, dat hij door tegenslag in zaken geen verzekeringspremie had betaald en daardoor was geroyeerd. De officier, mr. J. A. J. v d Brug gen, eiste een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. een geldboete van f 150 subs. 30 dagen en intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met 2 jaar proeftijd. De kantonrechter was alleen ge negen de geldboete tot f 75 subs. 15 dagen terug te brengen, maar eiste verder conform. Een 40-jarige Leidse fabrikant liet verstek gaan. Hy had met zijn auto op het kruispunt Raadhuislaan— Leidse weg in V'schoten geen voor rang verleend. Dit was een politie auto, waarvan de inzittenden ter loops constateerden dat de adem van de man sterk naar alcohol rook. De officier eiste een geldboete van f 150 subs. 30 dagen en intrek king van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter maakte van de boete f 125 subs. 25 dagen. Administrateur De Vos naar Quito LEIDEN Op uitnodiging van de U.N.E.S.C.O. zal aan het eind van deze week de heer G. Th. W. de Vos, administrateur van de Leidse uni versiteit, voor een bezoek van drie maanden naar Quito vertrekken. Hij zal in de hoofdstad van Equador de Centrale Universiteit van advies die nen bij de administratieve opbouw van haar landbouwkundige en dier geneeskundige faculteiten. KATWIJK Hoewel de Farèl sehool aan de Koninginneweg, uit gaande van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag, reeds op 1 augustus 1967 geopend is, kan nu midden in het lopende cursusjaar worden gemeld, dat bijna alle voor zieningen getroffen zijn, die nodig waren om de leerlingen dagelijks te kunnen ontvangen in een omge ving, die noodzakelijk is voor on- Amsterdam MUZIEK: Maandag Concertgebouw (tel. 718345) kleine zaal 8.15 u. Trio Pasquler; De Suite (WUlemsparkweg 190. tel. 722023) 8al u. Hlu Klan Pin viool, Edlth Neuman violoncello en Marion Pollard plano; dinsdag 6 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Nikita Magalotf piano, kleine zaal 8.15 u. Magda MonU. sopraan; sted. museum (P. Potterstr. 13. tel. 245023) 8.15 u. A'damse Kunstkring. Joke Kramer so praan en Jochem Slothouwer plano; woensdag 7 febr. Concertgeb. 8.15 u. grote zaal Concertgebouworkest met Monique Haas plano en Ned. Phllh. Koor: donder dag 8 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Concertgebouworkest zie woensdag 7 febr., kleine zaal 8.15 u. Hugo v.d. Velde cello en George van Renesse plano: vrij dag 9 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Alex. Anlnsky plano (Chopln); kleine zaal 8.15 u. A'damse Kunstkring, Paul Badura Skoda plano (Beethoven en Schu bert); Tuschlnsky (Regullersbreettr. 28, tel. 947038). 12 u. nam. farewell concert- tour Maurice Chevalier. TONEEL EN CABARET: Stadsschouw burg, Leldsepleln. tel. 232932: maand. S febr. 8.15 u. Galas Karsenty Herbert met „Fleur de cactus" (comedle van Ba rdlet en Gredy, Frans), dlnsd. 6 febr. 8.15 u. Haagsche Comedle met „Van de brug at gezien", woensdag 7 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „De honger en de dorst", dond. 8 en vrUd. 9 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „De Vrek" (Molière), zat. 10 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „Moeder Courage en haar kinderen" (Bertolt Brechtt: Carré (Amstel 115), tel. 225225: t.e.m. 25 febr. dagel.. beh. maand.. 8.15 u. musical „Anatevka" (zond. ook 2 u.l: De Kleine Komedie, Amstel 56. tel. 23030: van woensd. 7 febr. af dag. 8.15 u. toneelgroep Ensemble met „Een maan voor de mlsdeelden" (Eugene O'Neill): Nieuwe de la Mar-theater, Marnlxstr 404, tel. 233462: dag. 8.15 u. musical. „De stunt" (Guus Vleugel en Ruud Bos); Theater „De brakke Grond" (Nes 53. tel. 240394): dagel.. beh. zond., 8.30 u. Studio met „Hoera Amerika"; Vestzaktheater. Balth. Florlszstr. 47. tel. 727240. zat. 10 febr. 8.30 u. „De warhoofdi ge minnaar"; Theater Tin gel-Tan gel. N.Z. Voorburg wal 282. tel. 64695. tot eind maart Iedere vrljd. en zat. 21 u. cabaret „Holland op z':t smalst" (met Marijke en Sleto Ho- Theater Lurelel, Leidse kade 90. tel. 248301. dag., beh. maand., 8.30 u. cabaret Lurelel met „Oud zeer" (Sylvia de Leur); Theater De Koopermoolen Warmoesstr. 5. tel. 240902. dag., beh. maand., van 19 u. ,if Henk Elslnk, Maria Lindes en Frits Lambrechts. DANS: De Kleine Komedie. Amstel 58, tri. 230130. tot 6 febr. dag. 8.15 u. Flamen co-Ensemble met „Flesta Gltana". TENTOONSTELLINGEN: Rijksmus., Stadhouderskade 42. tot 11 febr. Italiaanse prenten uit museum Rijssel. dag. 10 tot 17 u. zond. 13 tot 17 u.; Sted. Museum. P. Potterstr. 13. tot 12 febr. werken van leden van sociëteiten „De onafhankellj- ken" en „De A'damse kunstenaars- werk groep". tot 19 febr. „Een modebeeld" tot 2« febr. schilderijen en gouaches van Kupka. vanaf 3 febr. grafische kunst van Anton Hey boer, dag. 9.30 tot 17 u., zond. 13 lot 17 u.: Ned. Inst. Nijverheid en Techniek. Rozengr. 224. tot 1 maart ten- toonst. „Ruimtevaart", dag. 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 18 u„ demonstr. 11 en 14 u.: Tropenmuseum. Llnnaeusstr 2. „Van top tot teen kleding en tooi", dag. 10 tot 18 u zond. 12 tot 17 u.: kunstzaal Vlieger, Amstel 46. tot 17 febr. deel van collectie uitleengrafiek Stichting Beeldende Kunst, werkdagen 9 tot 17 u.; Architecture en Natura. Prlnsengr. 150, boeken en geschriften over architectuur, stads- en landschapsplanning, maand. gesloten, open 9 tot 17.30 u.. zat. tot 17 u.; Anne Frank-huts. Prlnsengr. 283. tot 10 febr. werken van Ellen Bottenkeim- Nlemer. maand. t. zat. 10 tot 16 uur. Den Hang MAANDAG 5 febr.: Paviljoen- theater 8.15 u. „Studio" met „Kooien". DINSDAG 6 febr.: Schouwburg. 8.15 u. Spaanse dansenemble „Susana"; Dlllgen- tia 8 u. Ver. voor Kamermuziek, Haydn Planotrio; Paviljoen- theater 8.15 u. „Stu dio" met „Kooien". WOENSDAG 7 febr.: Schouwburg. 8.15 u. „Centrum" met „Wanneer heb Je mijn moeder voor het laatst gezien?"Kurzaal. 8 15 u.: Residentie-Orkest, m.m.v. Theo Olof viool en Theo Bruins piano: Pavll- jnen-theater, 8.15 u. „Studio" met „Kool- en"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „De koningsdochter en het toverman- netje"; poppentheater Frank Kooman 2.30 u. met „De pantoffels van koning Kou- k DONDERDAG 8 febr.; DlUgentla. 8.15 u,: Ned. Kamerorkest m.m.v Janny van Wering, claveclmbel en Piet Lentz gam ba; aula Gemeentemuseum grammofoon- platenconcert met toelichting van A. W Llgtvoet. VRIJDAG 9 febr.: Dlllgentla. 8.15 u. Ned. Kamerorkest m.m.v. Janny van We ring claveclmbel en Plet Lentz gamba; Maurltshuls 8.15 u. Anner BIJlsma cello: Micro-theater In de Steeg 9 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret- chantant o.l.v. Inge Tlelman: Paviljoen- theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moordenaar": theater Matrijs (ln Dlllgentla) 8.30 u. theater- werkgroep „Spoel" met „De les" en „Het onder houd". ZATERDAG 10 febi Schouwburg 8.15 u.: Haagse Comedle met „Rosencrantz en Gulldenstern zl)n dood": Dlllgentla 1U J- „Arena" met „Het laatste loverbos" 8.15 Magda Monti sopraan: Kurzaal 1.15 u. Concertgebouworkest m.m.v. Herman Krebbers viool en Tibor de Machula cel lo; Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moorde naar"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „Slngo en de sneeuwfant"; poppenthe ater Frank Koomen 2.30 u. „Het aard mannetje"; 8.15 u. muzikaal poppencaba- ret en cabaretprogramma „Vossestreken": toneelzaal De Haard, Daguerrestraat, 1.30 en 3.30 u. toneelgroep Haags Jeugdtheater met „De gouden sleutel": Micro-theater In de Steeg 9 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret-chantant o.l.v. Inge Tlelman. DAGELIJKS: theater Pepijn, t.e.m. 29 febr., 8.30 u„ beh. maand., cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet met „Dag en nacht". FILMS: Apollo „Ver van de woelige wereld"; Asta „Doctor Dolittle"; Bijou „De Samoerai"; Camera „Leven om te leven"; Cineac nieuws en documeniaüe „Kannibalen van Nleuw-Gulnea"; City „Vakantieperikelen met Funes-gevolgen"; Corso „De Pussycats van het oude Ro me"; Du Midi „Samen uit, samen thuis"; Euro Cinema „The sound of music"; Flo ra „Badsensaties"; Hollywood „Sectie S contra goldman"; Krlterion „Samen met Gunllla"; Metropole „De dief van Pa rijs"; Odeon „La Travlate"; Olympia „Tarras Bulba": Passage „The war Wa gon"; Rex „Blauw bloed harde vuisten"; P.oxy: „Revolvers voor het recht"; Seinpost „De kanonnen van Na- varone"; studio de Lux „Slachting ln Chicago": Studio 2000 „Het tiende slach toffer"; Thalia „Jouw beurt, schatje"; De Uitkijk „Ballade van Elvira Madigan"; West-End „Angélique. markiezin van en gelen". TENTOONSTELLINGEN: Arta, Sta tionsweg 143. maand, t.e.m. vrljd. 12 tot 17 u. hedendaagse grafiek: Pulchrl Studio. L. Voorhout 15. maand, t.e.m. zat. 10 tot 16 u. schilderijen Paul van Eeden; Ge meentemuseum. Stadh. laan 41. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u., zond. 13 tot 17 u„ woensd. av. 20 tot 22 u„ De bonte wereld van het poppenspel. Ballet ln beeld bij Bakst tot 3 maart. Plet Zwart en P.T.T. tot 3 maart. Oude boeken over blaasinstrumenten tot 31 maart; Haagse Kunstkring. Denneweg 64. maand. 14 tot 17 u. dlnsd. t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. 3 tot 15 febr. wandkleden Nella Wagemans en ke ramiek Mieke v.d. Burgt; Micro-theater In de Steeg. Westelnde 165. dlnsd. t.e.m. zat. 15 tot 17 u. tot 15 febr. werk van Hilary Krysztofiak (Poolse schilder en graficus): Ned. Postmuseum. Zeestr. 82. maand. t.e.m. zat. 10 tot 17. zond. 13 tot 17 u. t.e.m. 9 maart „Rijst en rijstbouw op de postzegel". Rotterdam THEATER: De Rotterdamse Schouw burg. tel. 111766. woensd. 7, vrljd. 9 en zat. 10 febr. 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Ja, lk wil" (musical naar Het He melbed van Jan de Hartog). maand. 5 febr. 8.15 u. Haagse Comedie met „Van de brug af gezien", dlnsd. 6 febr. 8.15 u. Ned. Danstheater met „Lleder eines fah- renden Gesellen", Mythical Hunters en Grand pas Espagnol Opus Twaalf (pre mières), dond. 8 febr. 8.15 u. Ned. Come dle met „De honger en de dorst" (Eugène Ionesco): Piccolo-theater (bij R'damse Schouwburg), tel. 111766: zat. 3 febr. 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Testarium" (Mrozek) en „De Maagd" (Johan Fredrik); Maurtlsstraat 65 (naast R'damse Schouw burg. tel. 129161): iedere avond 8 tot 1 u.. zat. 7. 9.15 en 11.15 u. Tom Manders radio- en televlslecabaret „Dorus met de jonge tien", vanaf 15 febr. geheel nieuw avond- progr., woensd. en zond. 2 u. kinder voorst. „BIJ Dorus op schoot". MUZIEK: De Doelen (Schouwburgplein 50, tel. 132490) 3 febr. 8.15 u. grote zaal Concertgebouworkest (zaterdagavondcon cert); grote zaal 3 febr. 2 en 4 u. kinder voorstelling Pipo de Clown, kleine zaal 7 febr. 12.45 tot 13.15 u. lunchconcert Erasmus-kwartet (R'damse Kunststich ting), repetitiezaal 8 febr. „Muziek voor af" (Henk Stam over Dvorak, omlijsting grammofoonplaten) gTOte zaal 9 en 12 febr. 8.15 u. Sterren van het Russisch ballet, grote zaal 10 febr. 8.15 u. Don Kozakkenkoor (slechts één concert). Na concert of voorstelling ln De Doelen naar café-chantant 't Winkeltje met Ansje van Brandenberg, zingen met Stey. TENTOONSTELLINGEN: 't Venster, Gouvernestr. 129, schilderijen Eugène Terwlndt tot 16 febr.; Mus. Boymans van Beunlngen tot 3 maart Het cubisme te Praag en de verzameling Kramar, tot 3 maart PotterlJ en potterle (50 Jaar Zaal berg). 9 febr. tot 17 maart beeldhouwwer ken van Stuyvenberg (Mathcnesserlaan 18. dag. 10 tot 17 u„ zond. 11 tot 17 u.. woensd. ook 19.30 tot 22 u.); muzeum Land- en Volkenkunde. Asmat een kop- pensnellerscultuur en pracht en praal bij de Papoea's, Wlllemskade 25. dag. 10 tot 17 u.. zond. 11 tot 17 u.; Gemeente-archief (Mathcnesserlaan 315. dag. 10 tot 17 u.. zond 11 tot 17 u.) De metro rijdt, tot febr.; exp. zaal De Doelen, dag. 10 tot 17 u.. zond. 12 tot 17 u., elndprojecten archi tectenopleiding Academie Bouwkunst Til burg. 2 tot 11 febr.: kunstzaal Zuid. Zuid plein 120 dag. 10 tot 17 u.. zond. 12 tot 17 u.. Metro Buitenland (gezien door Ed. van Zanten B. IJlstra. H. de Vos. Ch. en Maarten Kamper. J. Goedhart en H. v. Blooys); Witte de Wlthstr. S5a. dag. 10 tot 17 u.. zond. 11 tot 16 u.. sculpturen Willi Gutmann (R'damse Kunstkring). ST. LUARENSKERK dond. 8 febr. 8.13 u. Rott. Conservatorium, presentatie voor de prijs van uitnemendheid voor orgel door Addle de Jong, medew. van Conservatoriumorkest, maand. 12 febr. 8.15 u. Louis van Dijk orgel, en Eddy Engels trompet. CLEMENTSHUIS (Gruttostr.)r vrljd. 9 febr. 8.15 u. Accordeonfestival (R'damse Kunststichting). derwijs dat met zijn tijd mee wil gaan. Op het resultaat kunnen het schoolbestuur en schoolhoofd Benschop met zijn staf trots zijn. Het meubilair en de leermiddelen zijn voor het allergrootste gedeel te splinternieuw. Bovendien is de school nu voor zien van een film- en handwerk lokaal, een handenarbeidlokaal met het modernste meubilair en gereedschap, een keuken en een fraai ingerichte personeels-hoof- denkamer. De nieuwe gangverlich ting voldoet uitstekend. Daar de school van binnen ge heel opnieuw geschilderd is, zal het interieur op iedereen een ver zorgde indruk maken. Na verloop van enige maanden zal ook de buitenkant van het schoolgebouw in een goede staat van onderhoud verkeren. Foto Kruyt Firma Peltenburg vierde feest LEIDEN Ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de firma Peltenburg in Leiden en het 30-jarig bestaan van het filiaal in Alphen a/d Rijn werd gistermiddag in hotel Nieuw-Minerva een drukbezochte en geanimeerde receptie gehouden, waarop vele bekenden en relaties de heer A. J. C. Mulder en zijn vrouw kwamen gelukwensen. Na de receptie werd er voor het personeel een borreluurtje gehouden, waar de bedrijfsleider, de heer A. J. A. de Vrind, directeur Mulder na mens het personeel een tuinsierpot aanbood. Hierna volgden nog een diner en een zeer geslaagd feest tot één uur. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Adriaan Jo hannes zv J M Bogaard en C P Ar- noldus; Marok Rutger zv D van Liefland en A B H Grooters; Wouter Tj al ling Hans zv J Verkerk en E G Terpstra; Edward Julius zv W J F Creijghton en G Wolthuis; Eliza beth Johanna Femina Maria dv H J Egberts en Y D G de Wilt; Maria Joanna dv C van der Zwan en M J T Slingerland; Franciscus zv F Ho ger vorst en M de Nobel; Karin dv M Aardema en J Ziel; Martijn Diede- rick zv M C Planje en N M J Jonge- ma; Aart zv A Kromwijk en D C Kruiswijk; Monique Renée dr J B J Planjer en H N Guy; Leendert Wil lem zv L W Neuteboom en H C Jon- geleen; Edward zv J A van Haaste- ren en C van der Steen; Gerdina Pe- tronella dv L Ciggaar en A Komen; Maria Jacoba dv U Zijlstra en P M Schering; Alexandra dv K R Corver en H Zeelenberg; Ifike dv W L C Brunings en I varp Leeuwen; Dennis Horst zv J D Verstegen en C K E Rönnfeldt; Martijn Leopold zv L J Berg en M E Overeijnder; Richard zv J Ammeraal C Raafs; Maarten zv G van Duyn en B van der Plas; Erwin Emiel zv C S van der Swan en H J van den Plas; Cassandra dv W J L Schelvis en W C A van den Dop; Pieter Simon zv S Knip en A C Doets; Cornelis zv J van der Zwan en M Brussen; Jacobus Wilhel mus zv J W Nieuwenhuizen en D Meijvogel. Gehuwd: R van Vliet en A L A Verwer; D van der Kaaij en G R karrenbauer. Overleden: W Ooyendijk 66 jaar echtgenote van N T van Schie; M J H van der Wees 93 jaar wed van J Reitsma; F H Franken 59 jaar man; C R Zijerveld 71 jaar man; M M Bron 5 dagen dochter; G G Groenewegen 70 jaar man; H J Tiele 81 jaar echtgenote van H Frankhuizen; A Zwetsloot 86 jaar echtgenote van N Alberts. Unieke vorm van oplichting OEGSTGEEST De heer H. J. Scheuer, M. H. Tromplaan 144, is het slachtoffer geworden van een nog nooit eerder voorgeko men vorm van oplichting. De laatste tyd werden telkens be dragen van zijn girorekening af geschreven. waarvoor hy geen op dracht had gegeven. Toen zijn saldo met meer dan ze venhonderd gulden was gedaald, stak de heer Scheuer er een stokje voor. Hij liet zijn rekening blokke ren. Intussen is vast komen te staan dat iemand twee nieuwe giroboekjes op naam van de heer Scheuer heeft gestolen. De brievenbesteller had ze op zijn brievenbus gelegd inplaats van ze direct aan de geadresseerde af te geven. Iemand die er langs1 kwam. moet ze hebben meegeno men. De heer Scheuer kon niet ver- Gewichtheffen De Spartaan LEIDEN De L.A.C. „De Spar taan" hield onderlinge clubwedstrij den, voor nieuwelingen gewichthef fen en body-building voor senioren. Bij het gewichtheffen is er een fellé strijd geleverd voor de eerste 3 prijzen. En in het slotstuk waren het G. Bronmeijer, S. Abelman, A. v. d. Blom en H. Berenfinger die de toon aangaven. De uitslagen waren: 1 A. v. d. Blom 55-57.5-70=182.5 kg; 2 G. Bronmejjer 50-50-70=170 kg; 3 H. Berenfinger 57.5-60-70=187,5 kg; 4 S. Abelman 50-55-70=175 kg. In de afdeling body-building was de grote uitblinker de meervoudige kampioen van Nederland, J. Tege laar. De uitslagen waren: 1 J. Tegelaar totaal 577.5 kg 2 W. v. d. Waals 470 kg 3 W. de Wit 460 kg 4 G. Mieremet 427,5 kg Mr. Out kandidaat in Roermond en Alkmaar LEIDEN Mr. N. J. Out. grif fier en kantonrechter-plaatsver- vanger van het Leids kantonge recht, is kandidaat voor de ver vulling van de vacature van rech ter in het arrondissement Roer mond. Kandidaat voor deze func tie is ook mr J. L. M. Urlings in Den Bosch. Mr. Out staat ook kandidaat voor de vacante functie van rech ter in Alkmaar. moeden dat iemand girokaarten van hem in zijn bezit had, omdat hij de betrokken kaarten nooit had ge kregen. De postale recherche is erachter gekomen, dat de dief de kaarten heeft gebruikt in winkels in Haarlem en Amsterdam. De heer Scheuer zal in elk geval schadeloos worden gesteld. In hoe verre dat het geval zal zijn met de winkels waar de dief zijn bestel lingen heeft gedaan, moet nog worden bekeken. Er is een speur tocht ingezet naar de boekjesmee- nemer. NOORDWIJKERHOUT Bij ge legenheid van het beroep, dat de historische kring „Noortich in den Houthe" op de gemeenteraad heeft gedaan om een bijdrage in het ex ploitatietekort van de eerstdaags te houden tentoonstelling, dolf de werkgroep archief van de Kring een oud reglement voor de muni- cipaliteit uit de vergeelde pape rassen ten raadhuize op. Het stuk dateert van 4 july 1798. het vierde jaar der Bataafsche Vrijheid en was door de voorzitter Jan van Leeuwen ondertekend. De municipaliteit diende alle eerste woensdagen van de maand te ver gaderen en wel in de zomertijd van 9 tot 12 uur en in de winter periode van 10 tot 1 uur. Dat was om het licht te sparen. Wie zonder genoegzame reden wegbleef ver beurde 1 gulden en wie te laat kwam 10 stuivers. Dat gold ook voor de secretaris of de bode. Nie mand mocht van zijn plaats op staan zonder voorafgaande toe stemming van de president en de leden mochten elkaar niet in de rede vallen. Onder het delibereren mocht er geen sterke drank worden gebruikt en zonder toestemming van de pre sident werd er ook geen tabak ge rookt. En wie het reglement overtrad, verbeurde telkens vier stuyvers. NOORDWIJKERHOUT Zon dagavond omstreeks zes uur is de 15-jarige A. G. J. K., leerling van het bisschoppelijk college Leeuwen horst te Noordwijkerhout, op het kruispunt Gooweg-Langelaan, aan gereden door een personenauto, be stuurd door de 22-jarige N. uit Noordwijkerhout. De jongen, wiens ouders in Wassenaar wonen, werd bij de aanrijding zwaar gewond en is later overleden in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Hot slachtoffer stak het kruis punt per fiets over zonder vol doende op het uit de richting Noordwijk naderende verkeer te letten. Dat verkeer heeft te plaat se voorrang. IJMUIDEN Aan de IJmuider markt verschenen 78 vaartuigen. zy zorgden voor een aanvoer van 8210 kisten vis, waarvan 300 schelvis. 420 wyting, 850 gul en kabeljauw. 950 kleine gul. 1560 koolvis. 2630 schol. 45 tarbot 295 diversen. 6800 stuks stijve kabeljauw en 58.000 kilo tong. Verder waren er 200 kleine kisten schelvis, 560 kleine wyting. 17 kleine makreel en 80 kleine haring. De tong lag weer goed in de markt Voor de eentjes betaalde men op de eerste afslag f 6,82. Ook de slips ging met deze mooie notering strijken. Laatstgenoemde soort sloot op f 6,28 een cent hoger dan de tong 1. De kleinmi'ddel begon op f 5 38 redeüijk maar moest met een slotkoers van f 4.60 genoegen nemen. De noteringen voor de grote en de grootmiiddel be vonden zich met achtereenvolgens f 3.90 tot f 3.49 en f 4.12 tot f 3.80 iets boven dje van de laatste dagen van de voorgaande week. De grote en de grootmiddel schol herstelden zich van de klappen. Een inzet van veertig gulden was meer dan waarop men had gerekend. Ook de andere soorten haalden be tere noteringen. De grote schelvis stak met een top van f 68,- uitstekend van wal. Door een laagste koers van vijf tig gulden bereikte men een goed ge middelde- De grootmiddel begon op f 59,- veelbelovend maar moest laiter heel wait veren laten. Op de laatste ronde kon men voor f 42.- terecht. De braadschelvis was aanvankelijk met een hoogste bod van f 51- be hoorlijk in trek. De belangstelling ebde nadien weg zodat men op de laatste afslag voor f 36,- aan z'n trek ken kon komen. Aan gul was geen gebrek. Nochtans had ook nu de kat- tencenitrale geen schijn van kans. De kleinste soort was onder de dertig gulden niet te koop. Op de eerste rond gang moest men f 36,- neerleggen. De haring vertoefde in de verkeerde hoek, Na een al rui et beste start van twintig gulden was op de laatste afslag een kist van vijftig kilo voor f 12.80 te koop. Ook voor de makreel was de belangstelling gering. Op de eerste afslag ging men niet verder dan f 27,- op de laatste ronde was dit peil ruim zes gulden gezakt. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 213 Jana met 60 kisten, IJM 154 Protinus DEN HAAG „En nu ga ik di rect in hoger beroep, ik heb de plicht me te verweren". Aldus een bejaar de inwoner van Katwijk tot de Haag se politierechter, nadat de officier van justitie had voorgesteld f 60,- boete op te leggen terzake van mis handeling. Het hoger beroep was niet nodig. De rechter verleende ontslag van rechtsvervolging op grond van nood weer. En dus verliet de Katwijker tevreden de zaal. De uitspraak ech ter wekte de verontwaardiging op van de getuige in deze affaire. „Ik ga in hoger beroep", kondigde deze op zijn beurt aan. De rechter moest hem teleurstellen: „U bent getuige en dus kunt u niet in hoger beroep". Dat kon de verontwaardiging van de getuige slechts vergroten, zodat de parketwachter voor alle zeker heid een oogje in het zeil hield, toen verdachte en getuige de rechtszaal verlieten. Klop Eenzelfde opgewonden toneeltje had zich afgespeeld op het erf van de verdachte, toen deze bezig was puin op zijn pad te storten. Daarbij was ook wat puin op het eTf van de getuige terecht gekomen. Helemaal geen gebeurtenis om er een straf zaak van te maken. Deze was het LEIDEN Onder auspiciën van de VPRO wordt vrijdag om 8 uur in de Schouwburg een jazzconcert gegeven, dat later voor de televisie zal worden uitgezonden. Voor de pauze treedt op het Dick Vennik- kwartet met Dick Vennik (sax), Rein de Graaff (piano), Rob Langreis (bas) en Pierre Courbois (drums). Na de pauze zal het Amerikaanse Art Farmer/Jimmy Heath-kwintet spelen. De bezetting van dit kwintet ts: Art Farmer trompet en bugel, Jimmy Heath tenor-sax, Mal Waldron piano en Steve McCall drums. Art Farmer heeft onder meer met Horace Silver en Gerry Mulligan gespeeld en kan tot de grootste jazz-trompettisten worden gerekend. Momenteel maakt hij een toernee langs Europese steden, waaronder Manchester, Wenen, Berlijn en Leiden. gevolg van de omstandigheid, dat verdachte de getuige zou hebben mishandeld. Het ging nu maar om de eerste klap. Het slachtoffer ken de die aan verdachte toe; laatstge noemde deed hetzelfde jegens het slachtoffer. De verdachte had getuigen a décharge meegebracht die zijn verklaring ondersteunden. ,Jk voelde me bedreigd, want hij kwam met een hark op me af. Toen moest ik me wel verdedigen" De officier van justitie was van mening, dat de bejaarde zichzelf in die noodsituatie had gebracht. Hij wist, dat het met zijn buurman niet al te prettig zat en hij kon moeilijk heden verwachten toen hij het puin op diens erf sohoof. De rechter vond echter, .dat er sprake was van noodweer. Expositie in Valkenburg VALKENBURG Van 13 tot 15 maart wordt op het marine vliegkamp de tentoonstelling 'Mili tair met palet en camera' gehou den. De expositie omvat 101 teke ningen en schilderijen en 150 foto's. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG In zaal De Vries spreekt donderdagavond om 8 uur voor de Hervormde evangelisa tie de heer G. de Pater te Haastrecht. LEIDEN Op de dies van de Leidse Universiteit donderdag zal de senaat wegens zijn bijzondere wetenschappelijke verdiensten voor de rechtsgeschiedenis in de ruimste zin van het woord aan de Gentse hoogleraar prof. dr. Egied I. Strubbe het eredoctoraat in de rechtsweten schappen verlenen. De senaat eert hiermede een rechtshistoricus en historicus, die zowel voor de wetenschap als voor de wetenschappelijke betrekkingen tussen België ëen Nederland bijzon dere verdiensten heeft. Prof. dr. Egied I. Strubbe, die op 27 november 1897 te Brugge werd geboren, studeerde rechten te Leu ven en vestigde zich vervolgens als advocaat in zijn geboorteplaats.- In 1931 begon hij in de faculteit van wijsbegeerte en letteren var de Rijksuniversiteit te Gent onderwijs te geven. Behalve mediaevist van naam is prof. Strubbe, die een generatie lang op rechtshistorisch en historisch terrein heeft gewerkt, de bij uitstek deskundige in België en Nederland op het gebied van de chronologie en op dat van de paleografie. Als rechtshistoricus is hij vooral bekend door de uitgave van talrijke door hem ontdekte rechtsbronnen uit de vroege en late middeleeuwen, ofschoon zijn belangstelling op rechtshistorisch terrein zich geens zins tot dit tijdperk beperkt. Ter gelegenheid van zijn erepro motie is door de Stichting E. M. Meijersfonds een bibliografie uitge geven, die is samengesteld door de erepromotor, prof. mr. J. Th. de Smidt. met 71 kisten, KW 221 Arie Jacob met 112 kisten en 130 stuks stijve kabel jauw. KW 204 Peter Leonard met 85 kisten, KW 202 Maria met 67 kisteti en 13 stuks stijve kabeljauw, KW 73 Maria Jacoba met 48 kisten, KW 3 Koraalbank met 97 kisten KW 116 Vier Gebroeders met 51 kisten IJM 221 met 57 kisten, KW 205 Dirkje met 75 kisten, IJM 211 Wiron 2 met 56 kisten en 10 stuks stijve .kaebljauw, KW 222 Maarten Cornelis met 168 kas ten, KW 165 Alida Jacoba met 95 kis ten en 20 stuks stijve kabeljauw. KW 8 Deining met 88 kisten, SCH 27 On derneming 2 met 79 kisten, KW 164 Helena met 95 ki9ten en 30 stuks stij ve kabeljauw, KW 201 Tatjana me<t 50 kisten, KW 72 Leendert Jacoba met 58 kisten. IJM 46 De Hoop 4 met 60 kisten, KW 35 Herman met 60 kisten, KW 212 Marlena met 53 kisten, IJM 18 Gelria1 met 95 kisten, KW 42 Ni- colaas Senior met 625 kisten gekochte haring. WR 61 Bastiaan met 80 kis ten, KW 149 Arie Jacob met 90 kis ten^ en 10 stuks stijve kabeljauw, WR 51 Stella Maris met 33 kisten. WR 57 Johanna Cornelia met 75 kisten. KW 225 Azimuth met 55 kisten. KW 215 Anna Henderika met 95 kdsten, KW 55 Johanna Lydia met 77 kisten, KW 170 Annie Hillina met 930 kisten en IJM 9 Haarlem met 900 kisten en 75 klei ne kisten haring. Voor de woensdag- markt was thuisstomend KW 171 Jan Maria met 800 kisten gekochte haring. In Scheveningen werden aangevoerd 180 kisten schelvis. 150 wyting, 600 gul en kabeljauw, 700 gekochte ha ring, 50 makreel, 700 schol. 500 stuks stijve kabeljauw en 19.000 kilo tong. EERSTE PAAL LISSER BAD LISSE Eerste paal voor over dekt zwembad de grond in! Maan dagmiddag half 4 dat is voor Lis- se een belangrijk moment geworden om het feit, dat de eerste paal voor het te bouwen overdekte zwembad de grond in ging. Daarbij waren bij na alle raadsleden en functionaris sen op bouwkundig gebied aanwezig. De directie van de Ned. Bouw-Maatschappij, waaraan de bouw van het bad werd opgedragen, bracht dank voor de eervolle op dracht. Hij zegde toe dat alles in het werk zal worden gesteld om de bouw vlot te doen verlopen. De loco-burgemeester van Lisse, weth. A. J. esman, gaf graag gehoor weth. A. J. Mesman, gaf graag ge hoor aan de uitnodiging om de eer ste paal te slaan. „Lisse wacht met smart op de voltooiing van het zwembad." Meegedeeld werd, dat voor de bouw zelf ongeveer een jaar nodig is. De inrichting zal daarna nog ge ruime tijd in beslag nemen, maar in ieder geval wil men in 1969 zwem men in het overdekte bad. Speeltuin „Marijke" LISSE Het bestuur van 8e Speeltuinvereniging „Marijke" \(ras maandagavond zeer tevreden over de opkomst van de leden voor de jaarvergadering. Voorzitter richtte zich speciaal tot de heer L. P. Hoo- gervorst, de bewaker van de speel tuin, die wegens pensioen de dienst gaat verlaten. Hij heeft deze arbeid met véél begrip voor de kinderen gedaan. De heer G. Lubbers merkte in zijn jaarverslag op dat, er leden zijn, die in de wintermaanden bedanken om tegen het voorjaar weer lid te worden, om op deze wijze wat voor deliger uit te zijn, maar men weet blijkbaar niet. dat alle leden de jaarcontributie in 8 maanden betalen en dus de wintermaanden niet beta len. De heer Van der Lans deelde mee, dat er een klein voordelig sal do was. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren P. J. van der Veek en A. de Vreede. Zij ontvingen de dank der vereniging. Tot be stuursleden werden gekozen mevr. C. Th. Verwer-Wolk en de heer C. J. Bierman. Na de pauze werden films ge draaid. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag: hoog water 8.58 en 21.29 uur; laag water 4.24 en 16 56 uur. KATWIJK AAN ZEE Donder dag 8 februari zal in de hulpkerk aan de Langeveldstraat voor de her vormde wijkgemeente „Hoornes" spreken ds. J. vaneen Blink, oud- vlootpredikant en bekend radiovoor ganger over het onderwerp: „Ge loven in onze veranderlijke tijd." KATWIJK Op de jaarvergade ring van de gereformeerde mannen- vereniging heeft schoolhoofd D. J. Brouwer gesproken over de evan gelieverkondiging en de verschillen de methoden die hierbij kunnen wor den gebruikt. De heer C- de Jager declameerde en voorts werden films over Israël gedraaid. KATWIJK Bij de rijkspost spaarbank te Katwijk aan Zee werd in januari ingelegd f 168567,18 en terugbetaald f 191189.13. In het hulp postkantoor te Katwijk aan den Rijn werd bij de rijkspostspaarbank in gelegd f 54401.87 en terugbetaald f 31695.90. Heinekeu begint nieuwe boekj jaar goed AMSTERDAM De gang van zaken bij Heineken's bierbrouwerij N.V. in de eerste vier maanden van het boekjaar 1967/68 is gunstig. Het bestuur voegdedaaraan op de jaar vergadering direct toe: verbind hier aan geen conclusies voor het gehele boekjaar. Voor wat de Nederlandse markt betreft is Heineken niet be vreesd voor de activiteiten van Allied Breweries. Voor de eerste vijf jaar is het noodzakelijk elk jaar een bedrag van f 20 a f 25 miljoen in het produktie- apparaat te investeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4