WEEKAGENDA „Veiligheidsmaatregelen bij 'transport Leiden-Diemen Begrafenis S. W. Hagedoorn Kunstagenda uit de grote steden VVV stelt commissie zomerrecreatie in Thorbecke-ulo kost 2,5 miljoen gulden De Jongh-penning voor dr. Smelik ge- Voor GOUD v. d. WATER IIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 FEBRUARI 1<X« Duitsers lieten in oorlog geheimzinnige stoffen achter in Leids laboratorium (Van een onzer verslaggevers) D«, dat n de ver- rvan "ens LEIDEN Welke geheimzinnige, mogelijk zeer explosieve stoffen, sjiieten de Duitsers achter in het Anorganisch-Fysisch laboratorium van af-de Leidse universiteit in de Hugo de Grootstraat nadat zij tydens de ge-Tweede Wereldoorlog proeven hadden genomen in dit universitaire za®k3aboratorium? Enkele tientallen dichtgesmolten glazen ampullen, zonder 1 eetiket, hebben tot nu toe dit geheim niet prijs gegeven. Op het oog is de kkensamenstelling van deze stoffen uiteraard niet thuis te brengen. En aan- ij degezien het niet onwaarschijnlijk wordt geacht, dat het hier zeer gevaar- stoffen betreft, hebben de chemici en alle anderen, die er tot nu waren betrokken, het onverantwoord geacht, de enige tientallen centimeters lange ampullen te openen. Ze liggen opgeslagen in de door een zware gepantserde deur afgesloten brandvrije kluis van het labo ratorium. rom- Het „uur Nul" nadert echter, want Doraljbinnenkort verhuist het laborato- a dejrium naar het chemiecomplex aan de Wassenaarseweg. Na talrijke be sprekingen, onder anderen met vei ligheidsinstanties, is besloten de ge heimzinnige Duitse erfenis naar bunkers de Diemen te vervoeren, waar zij worden opgeslagen of on schadelijk gemaakt. Op brandweerwagen Hiertoe zullen de glazen ampul len in kisten met zand worden neer gevlijd. Deze kisten zullen voor zichtig op een wagen van de brand weer worden gedeponeerd, waar zij zuilen worden omringd met zakken zand. Politie- en EHD-wagens zul len dit misschien niet ongevaarlijke transport begeleiden. Het kan best zijn, dat al deze veiligheidsmaatre gelen overbodig zijn, maar men wil uitteraard geen enkel risico lopen. LEIDEN De Utrechtse far- macoloog dr. P. Smelik heeft gis termiddag in de Senaatskamer van de Leidse universiteit de S. E. de Jongh-penning uitgereikt gekregen als blijk van waardering voor zijn wetenschappelijke arbeid. De pen ning, genoemd naar de Leidse hoog leraar dr. S. E. de Jongh, wordt om de twee jaar uitgereikt aan een verdienstelijke Nederlandse onder zoeker. De penning werd aangeboden door prof. dr. E. L. Moach. voorzitter van de Leidse stichting die de penning beschikbaar stelt. Hij belichtte uit voerig de verdiensten van de heer Smelik en prees niet alleen zijn wetenschappelijke originaliteit, maar ook het vermogen de resultaten hel der op schrift te stellen. De heer Smelik is 40 jaar, precies de leeftijdsgrens om voor de penning iii aanmerking te komen. Hij pro moveerde in 1959 in Groningen. Bij de uitreiking was ook prof. De Jongh, naar wie de penning is ge noemd, aanwezig. van 'ron- van hop- Va- Ka- tand Eén zou ïrleg deel tatie on- ook sties, orte, aals, ge- Ne- hui- cieel ëren hee- nsen Leidse politie-solisten vielen in de prijzen LEIDEN Op het te Bladel on der toezicht van de Kon. Ned. Fede ratie uitgeschreven solistenconcours wisten de volgende leden van het Leids Politie Muziekgezelschap be slag te leggen op een prijs: A. Verhoef op corno (es) een eerste prijs met 48M punt in de eerste af deling; P. H. van den Akker op bu gel een tweede prijs met 46 Vz punt in de ere-afdeüng; B. Kievits op ba riton met 48 punten een eerste prijs in de vaandelafdeling. Het transport zou plaats hebben in de nacht van aanstaande zondag op maandag en onder leiding staan van brandweercommandant S. W. Hagedoorn, die deze week echter plotseling is overleden. Het trans port is daarom e enweek uitgesteld. Het heeft nu plaats in de nacht van zondag 11 op maandag 12 februari tussen 4 en 5 uur. ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs Bui •gerlijke stand LEIDEN Geboren: Linda, d v H B v Ginkel en E Wassenaar; Ghis- laine E W. d v W D N Honders en WAM Blokhuizen; Fredericus L J, z v F K Achtien en A J M Smits; Petronella T, d v J F M Hoogkamer en H M v d Berg; Maria H A, d v L A Burger en L M G W Beerens; Melle G, z v E M Vroom en A G v d Leeden; Jan-Willem, z v G F W Meijer en M S Piket; Marjon M H, d v H de Boeff en H J van Elk. Overleden: A Roodbergen, 83 j, man; A W Melchior, 90 j, wed. van C J van der Voet; J Kluijs, 46 j, man; DCC Linskens, 59 j, wed. van J H P Dielen. Afscheid van mr. De Graaf en secretaris Verkerk LISSE De vrydagavond gehouden jaarvergadering van de VW heeft meer belangstelling getrokken dan ooit tevoren. De vergadering stond wel in het teken van het afscheid, want niet alleen moest mr. Th. M. J. de Graaf, nu burgemeester van Nijmegen, afscheid nemen als ere-voorzitter, maar ook zag secretaris W. Verkerk zich na zeventien jaar gedwongen het werk aan een ander over te laten wegens drukke werkzaamheden by Holland's Bloembollenhuis. Onder applaus werd hy tot erelid benoemd. Voorzitter H. J. C. van der Kroft merkte op, dat verschillende omstandigheden 1967 tot een voor de VW moeilijk jaar maakten. In 1968 vallen de feestdagen in de bloemen- tijd, wat een betere spreiding van het toerisme tot gevolg zal hebben. De voorzitter wees verder op de gro te vooruitgang van het ledental. Inmiddels was burgemeester De Graaf gearriveerd om afscheid te nemen als ere-voorzitter. De heer Van der Kroft schetste hem als de stuwende kracht van de VW. Niet door „het zwaaien met de hoed en het weggeven van een borrel", zei de voorzitter, maar door daden is de heer De Graaf in Lisse populair ge worden. Namens de VVV bood hij burgemeester De Graaf een geschenk aan. Burgemeester De Graaf sprak de aanwezigen in het kort toe. Hij had de laatste twee weken in Nijmegen „zich de blubber gewerkt", maar was toch blij aanwezig te kunnen zijn. De voorzitter nam afscheid van de heren Annaert en Van der Eerden, die na vele jaren wegens drukke werkzaamheden zich uit het bestuur moesten terugtrekken. In het bijzon der richtte hij zich tot de heer W. Verkerk, die vanaf de oprichting bestuurslid en secretaris is geweest. Het was hem een genoegen de heer Verkerk het ere-lidmaatschap aan te bieden, vergezeld van een boeken bom Met algemene stemmen werden de heren F. Landkroon, B. Nijmeijer, M. G. de Vries, J. van Stijn, A. M. J. C. Willemse en De Lange Jr., in het bestuur gekozen. Tlieaterbureau Vervolgens werd het werkpro gramma voor 1968 voorgelegd. Het komt neer op verdere uitbreiding en stimulering van werkzaamheden. De voorzitters van sub-commissies ga ven een uiteenzetting van de plan nen voor 1968. De voorzitter wees op de taak die i. H. dam; :and. Z"*erdag 3 februari Zondag 4 februari H. J.-gebouw, Levendaal 101: opening beroepenraanifestatle, tekeningen en ichllderijen van H. Hollebeek. Maandag 5 februari Stadhuis, 7.30: vergadering gemeente- aad. Nieuw-Minerva, Vrouwenst. 11. 3 tot 5 receptie 175-jarlg bestaan Peltenburg Lelden en 30-jarig best. Peltenburg Al phen a.d. Rijn, 40.-j. jubileum van P. Uooten. Dinsdag 6 februari Stadsgehoorzaal. 8 uur: Residentie-Or kest. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeente. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Zaal Petrakerk, Surinamestraat. 8 u.: »ld. Noord Christenvrouwenbond, de heer Van Dongen over de Mammoetwet. Woensdag 7 februari Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Gehoorzaal. 8 uur: teach-in Demokrant (over persconcentraties en democratie). Jacobazaal Den Burcht, 8 u.: ledenverg. De Natuurvriend, Steenschuur 6. 8 u.: Leidse ver. postzegelverzamelaars, rullavond en veiling. Donderdag 8 februari Zaal 8 Rapenburg 73. 8 u.: Oecume nische Raad Leiden, drs. H. w. Tromp over sociologische aspecten van Het vre desvraagstuk. Vrijdag 9 februari Zuiderkerk, 7.30 uur: opvoering Iphlge- neia in Aulis, t.g.v. Dies l nlversiteit. Gehoorzaal. 8 u.: uitvoering Leids Poll- tie-Muziekgezelschap. Schouwburg, 8 uur: Jazz-concert (tele visiereportage). medew. van Art Farmer - Jimmy Heath Kwintet. Boshuis, achter Hof laan 74: rullclub voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tlenerso- «iëteit. Zaterdag 10 februari Breestraat 85» 3 u.: diploma-uitreiking san Jonggezel-zetters, -drukkers en -diep drukkers. L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensoclëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot •■30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Films Camera (2.30, I en 9.1 uur): Liefdes bekentenissen in Finland (18 Jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Orfeu Negro (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mesterslag ln dienst Harer Majesteit (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Up the down staircase (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): (Cairo, broeinest van spionnen (14 jaar); vrij dag- en zaterdagavond 1U0 uur: Strip- poker (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het schan daal (18 jaar). TrlBnon (2, 5 en 8 uur): De kanonnen van Navarone (14 jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdlngh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 4 februari van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargeno men door Apotheek Zuid-West. De Oegstgecstse Apotheek ls geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 u. eigen huisarts raadplegen, daarna tot zondag 24 u. de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Lelden 20645. Vooi orand- weer 5 maal 3 Vooi politie 5 maal 4. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 1016 uur bij mo len De Valk. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: vooi patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 1430—16 en 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdeUngen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 jaar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuis Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 cn 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8: tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rljnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium: tongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mio: klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten: zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tekenin gen en schilderijen van H. Hollebeek, van 4 t.e.m. 10 febr. Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart Filiaal Houtkwartier Reuvens. Louise de Coligny-HBS: tentoonstelling van schilde rijen van Ben Geerts, tot 1 maart De Lakenhal: tentoonstelling 50 bestver- zorgde boeken 1966. van 15 Jan. tot 18 febr.. dag. 10 tot 4 u- zondags 1 tot 4 uur Trappenhuis. Academie. Rapenburg ten toonstelling schilderijen en gouaches van Jaap Nannlnga. van 18 tan. tot 16 febr. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: grafiek van Ad van Dijk en bronsplastle- ken van Armand van de Helm, van 3 febr. tot 1 maart, dinsdag t.m. zaterdag 9—18 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen en tekeningen van Jlts Bakker, 5 t.e.m. 21 febr., maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. ook dinsd.av. 8 tot 10 u. Badinrichtingen Dc gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dins dag 9—11 15 u. en 13 30-17 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag 8— 11.15 u. en 13.3016.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30-17.15 u.. donderdag 8.30—11J5 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u, zaterdag 7.30—11.15 en 13.30— 16-30 U. Lisse heeft als centrumgemeente in een recreatiegebied bij de kust en zei dat is gestart met een Commissie voor zomer-recreatie en -ontspan ning, die zeer zeker van zich zal laten horen. Op 6 juli zal onder auspiciën van De Spartaan de wed loop om het Ned. kampioenschap worden gehouden. Ook de concerten van Trou moet Blycken rondom het jubileum van deze vereniging zullen in de activiteiten van de commissie worden betrokken. De WV heeft op haar kantoor nu ook een theater-bureau ingesteld voor evenementen in de grote ste den. Ook is eer een wisselkantoor ingericht. OEGSTGEEST Velen, onder wie tal van autoriteiten en deputaties hebben gistermiddag de deze week plotseling, op 56-jarige leeftyd, over leden Leidse brandweercommandant S. W. Hagedoorn de laatste eer be wezen. De begrafenis, met korpseer, had plaats op de begraafplaats achter de Groene of Willibrordkerk. Vooraf was er een byeenkomst in het kerkgebouw. Op verzoek van de familie werden hier slechts en kele toespraken gehouden. Burgemeester Van der Willigen sprak namens de gemeente Leiden, het Instituut van hoofden van dienst en de BB-kring Zuid-Holland A. De gemeente Leiden heeft in de heer Hagedoorn een bijzondere en buiten gewone kracht verloren, aldus de burgemeester, een kracht, die zij tot grote vreugde van het gemeente bestuur vele jaren onder haar vleu gels mocht hebben. Meer dan twintig jaar was de Leidse brandweer in de goede en vertrouwde handen van de heer Hagedoorn. Er is blijdschap over alles wat de heer Hagedoorn voor Leiden en de Leidse brandweer heeft gedaan. Hij heeft het korps uitgebouwd op een wijze, die ver buiten de stadsgren zen naam kreeg. Over het grote ver driet van dit onverwachte heengaan heen. kan Leiden zeggen: wij dragen een goed korps over: Persoonlijk had de burgemeester in de heer Hagedoorn een goed en betrouwbaar vriend verloren. Hij wist, dat deze vriend zijn kracht en vreugde vond in de liefde voor zijn gezin. Vertrouwen Namens de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandanten en de Broederschap van Brandweer officieren sprak de heer Brouwers. Hij noemde de heer Hagedoorn een goed collega en een geziene autori teit, een man, die door zijn persoon- LEIDEN De Thorbecke-ulo, hoek Churchill-laanVijf-Meilaan, is gistermidag officieel geopend. De aula was geheel met genodigden, voor al uit de onderwijswereld, bezet. Wethouder Sannes gaf buiten een hoornsignaal ter inleiding van het openingsceremonieel, waarbij de leerlingen ballonnetjes oplieten. Ir. Koeh, de gemeente-architect, merkte in zijn toespraak op, dat open heid het voornaamste kenmerk van dit nieuwe gebouw ls. Een eigen schap die het in het moderne onderwijs bijzonder goed zal doen. In mei 1966 werd met dc bouw van de school begonnen. Bij de bouw zijn topprestaties verricht. De heer Koch had dan ook een hele lijst van personen die hij bedankte voor hun voorbeeldige medewerking. Wethouder Sannes herinnerde eraan, dat reeds in 1958 werd besloten tot oprichting van deze ulo-school. Dit gebouw heeft ongeveer twee-en- een-lialf-miljoen gulden gekost. Er zijn nu vier openbare ulo's in Leiden. De Thorbecke-ulo had bij de opening, in 1962, 73 leerlingen; nu zijn dit er 216. Zij gaat deel uitmaken van de Rembrandt-scholenge- meensehap. Straks wordt het ulo omgezet tot mavo. Het personeel van deze scholen zal deze omschakeling moeten waarmaken. Het gemeente bestuur heeft daarin volledig vertrouwen. Op deze foto ziet u het beeld dat het gazon bij de school siert. Het is gemaakt door de 25-jarige beeldhouwer Frans de Wit (Leiden) en stelt een groep figuren voor die met elkaar in gesprek zijn. Ir. Koch gaf aan het beeldhouwwerk dan ook het motief „Samenspraak" mee. De hoogte is 1.80 en de doorsnee 1.60 meter. In de aula en bij het trappenhuis van de school zijn twee decoratieve panelen aangebracht, vervaardigd door de Amsterdamse kunstschilder Wilfred Voet. lykheid vele vrienden had gemaakt. De heer Tukker sprak namens het „College van brandweercommandan ten van grote gemeenten". Hij her innerde aan de Rotterdamse tijd van de heer Hagedoorn. In de moeilijke bezettingsjaren wist hij daar een branweerkorps op te bouwen, dat een naam kreeg in het hele land.. De heer Tukker zei het te betreuren, dat het toenmalige gemeentebestuur van Rotterdam niet de waardering voor de heer Hagedoorn heeft opge bracht, die hij had verdiend. Tenslotte sprak de ondercomman dant Kosten. Het is een moeilijk te realiseren feit, dat wij nooit zyn stem meer zullen horen, zei hij. Het brandweerkorps, van hoog tot laag, was een der vreugden van het be staan van de heer Hagedoorn. Nooit Foto Van der Horst ging hij met tegenzin de kazerne in. Zijn vertrouwen in de medemens was onbegrensd. Juwe'ier - Horloger HAARLEMMERSTRAAT 181 Lezing W. Meuleman O LEIDEN KNVB-voorzitter W. A. G. M. Meuleman houdt maandag 12 februari (en niet 5 februari) een lezing over de scheidsrechter. Hij doet dit op verzoek van de Leidse scheidsrechtersvereniging, die deze byeenkomst heeft belegd in restau rant Eigenzorg, Stationsweg 29a. De lezing begint om acht uur. Amsterdam MUZIEK: Maandag Concertgebouw (tel. 718345) kleine zaal 8.15 u. Trio Pasquler; De Suite (Wlllemsparkweg 190. tel. 722023) 8.15 u. Hlu Kian Pin viool, Edlth Neuman violoncello en Marlon Pollard piano; dinsdag 6 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Nlkita Magaloff plano, kleine zaal 8.13 u. Magda Monti, sopraan; sted. museum (P. Potterstr. 13. tel. 245023) 8.15 u. A'damse Kunstkring. Joke Kramer so praan en Jochem Slothouwer plano; woensdag 7 febr. Concertgeb. 8.15 u. grote zaal Concertgebouworkest met Monique Haas plano en Ned. Phllh. Koor: donder dag 8 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Concertgebouworkest zie woensdag 7 febr., kleine zaal 8.15 u. Hugo v.d, Velde cello en George van Renesse plano; vrij dag 9 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Alex. Anlnsky plano (Chopln); kleine zaal 8.35 u. A'damse Kunstkring. Paul Badura Skoda plano (Beethoven en Schu bert): Tuschlnsky (Regullersbreestr. 26. tel. 947038). 12 u. nam. farewell concert tour Maurice Chevalier. TONEEL EN CABARET: Stadsschouw burg, Leidsepleln. tel. 232932: maand. 5 febr. 8.15 u. Galas Karsenty Herbert met „Fleur de cactus" (comedle van Ba- rlllet en Gredy, Frans), dinsd. 6 febr. 8.15 u. Haagsche Comedie met „Van de brug af gezien", woensdag 7 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „De honger en de dorst", dond. 8 en vrljd. 9 febr. 8.15 u. Ned. Comedie met ..De Vrek" (Molière), zat. 10 febr. 8.15 u. Ned. Comedie met „Moeder Courage en haar kinderen" (Bertolt Brecht); Carré (Amstel 115). tel. 225225: t.e.m. 25 febr. dagel., beh. maand.. 8.15 u. musical „Anatevka" (zond. ook 2 u.); De Kleine Komedie. Amstel 56. tel. 23030: van woensd. 7 febr. af dag. 8.15 u. toneelgroep Ensemble met „Een maan voor de mlsdeelden" (Eugene O'Neill): Nieuwe de la Mar-theater, Marnlxstr 404. tel. 233462: dag. 8.15 u. musical. „De stunt" (Guus Vleugel en Ruud Bos) Theater „De brakke Grond" (Nes 53. tel. 240394): dagel., beh. zond., 8.30 u. Studio met „Hoera Amerika": Vestzaktheater. Balth. Flonszstr. 47. tel. 727240. zat- 10 febr. 8.30 u. „De warhoofdi ge minnaar"; Theater Tingel-Tangel. N.Z. Voorburg wal 282. tel. 64695, tot eind maart Iedere vrijd. en zat. 21 u. cabaret „Holland op z'n smalst" (met Marijke en Sleto Ho ving); Theater Lurelel, Leidse kade 90. tel. 248301. dag., beh. maand.. 8.30 u. cabaret Lurelel met „Oud zeer" (Sylvia de Leur); Theater De Koopermoolen Warmoesstr. 5. tel. 240902. dag., beh. maand., van 19 u. af Henk Elslnk, Maria Lindes en Frlts Lamb rechts. DANS: De Kleine Komedie. Amstel 56. tel. 230130, tot 6 febr. dag. 8.15 u. Flamen co-Ensemble met „Flesta Gltana". TENTOONSTELLINGEN: Kljksmus.. Stadhouderskade 42. tot 11 febr. Italiaanse prenten uit museum Rljssel. dag. 10 tot 17 u. zond. 13 tot 17 u.; Sted. Museum, P. Potterstr. 13. tot 12 febr. werken van leden van sociëteiten „De onafhankellj- ken" en „De A'damse kunstenaars- werk groep". tot 19 febr. „Een modebeeld" tot 26 febr. schilderijen en gouaches van Kupka. vanaf 3 febr. grafische kunst van Anton Heyboer, dag. 9.30 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u.; Ned. Inst. Nijverheid en Techniek. Rozengr. 224. tot 1 maart ten- toonst. „Ruimtevaart dag. 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 u„ demonstr. 11 en 14 u.; Tropenmuseum. Llnnaeusstr 2. „Van top tot teen kleding en tooi", dag. 10 tot 16 u„ zond. 12 tot 17 u.; kunstzaal Vlieger. Amstel 46. tot 17 febr. deel van collectie ultleengraflek Stichting Beeldende Kunst, werkdagen 9 tot 17 u.; Architectura en Natura. Prinsengr. 150. boeken en geschriften over architectuur, stads- en landschapsplanning, maand. gesloten, open 9 tot 17.30 u„ zat. tot 17 u.; Anne Frank-huis, Prinsengr. 263. tot 10 febr. werken van Ellen Bottenkeim- Nlemer. maand. t. zat. 10 tot 16 uur. Den Haag MAANDAG 5 febr.: Paviljoen- theater 8.15 u. „Studio" met „Kooien". DINSDAG 6 febr.: Schouwburg, 8.15 u. Spaanse dansenemble „Susana": Dillgen- tla 8 u. Ver. voor Kamermuziek, Haydn Pianotrio; Paviljoen- theater 8.15 u. „Stu dio" met „Kooien". WOENSDAG 7 febr.: Schouwburg. 8.15 u. „Centrum" met „Wanneer heb Je mijn moeder voor het laatst gezienT"; Kurzaal, 8.15 u.: Residentie-Orkest, m.m.v. Theo Olof viool en Theo Bruins plano: Pavil joen-theater. 8.15 u. „Studio" met „Kool- en"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „De koningsdochter en het toverman- netje"; poppentheater Frank Kooman 2.30 u. met „De pantoffels van koning Kou kleum". DONDERDAG 8 febr.: Dlligentla, 8.15 u.: Ned. Kamerorkest m.m.v Janny van Wering, clavecimbel en Plet Lentz gam ba: aula Gemeentemuseum grammofoon- platenconcert met toelichting van A. W. Llgtvoet. VRIJDAG 9 febr.: DUIgentla. 8.15 u. Ned. Kamerorkest m.m.v. Janny van We ring clavecimbel en Plet Lentz gamba; Maurltshuls 8.15 u. Anner Bijlsma cello; Micro-theater ln de Steeg 9 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret- chantant o.l.v. Inge Tlelman; Paviljoen- theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moordenaar": theater Matrijs (in Dlligentia) 8.30 u. theater- werkgroep „Spoel" met „De les" en „Het onder houd". ZATERDAG 10 febr.: Schouwburg 8.15 u.: Haagse Comedle met „Rosencrantz en Gulldenstern zijn dood"; DUIgentla 2.15 u. „Arena" met „Het laatste loverbos". 8.15 u. Magda Monti sopraan; Kurzaal 8.15 u. Concertgebouworkest m.m.v. Herman Krebbers viool en Tlbor de Machula cel lo: Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moorde naar"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „Singo en de sneeuwfant"; poppenthe ater Frank Koomen 2.30 u. „Het aard mannetje": 8.15 u. muzikaal poppencaba- ret en cabaretprogramma „Vossestreken" toneelzaal De Haard. Daguerrestraat, 1.30 en 3.30 u. toneelgroep Haags Jeugdtheater met „De gouden sleutel": Micro-theater In de Stèeg 9 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret-chantant o.l.v. Inge Tlelman. DAGELIJKS: theater Pepijn, t.e.m. M febr.. 8.30 u.. beh. maand., cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet met „Dag en nacht". FILMS: Apollo „Ver van de woelige wereld"; Asta „Doctor Dolittle"; Bijou „De Samoerai": Camera „Leven om te leven": Cineac nieuws en documenü^e „Kannibalen van Nleuw-Gulnea"City Vakantieperikelen met Funes-gevolgen": Corso „De Pussycats van het oude Ro me"; Du Midi „Samen uit. samen thuis"; Euro Cinema „The sound of music": Flo ra „Badsensatles"; Hollywood „Sectie S contra goldman"; Kriterlon „Samen met Gunllla"; Metropole „De dief van Pa rijs"; Odeon „La Traviate"; Olympia „Tarras Bulba": Passage „The war Wa gon"; Rex „Blauw btoed harde vuisten"; Roxy: „Revolvers voor het recht"; Seinpost „De kanonnen van Na varone"; Studio de Lux „Slachting in Chicago": Studio 2000 „Het tiende slach toffer"; Thalla „Jouw beurt, schatje": De Uitkijk „Ballade van Elvira Madlgan"; West-End ..Angélique. markiezin van en gelen". TENTOONSTELLINGEN; Arta. Sta tionsweg 143. maand, t.e.m. vrljd. 12 tot 17 u. hedendaagse grafiek; Pulchri Studio. L. Voorhout 15, maand, t.e.m. zat. 10 tot 16 u. schilderijen Paul van Eeden: Ge meentemuseum, stadh. laan 41, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u.. woensd. av. 20 tot 22 u.. De bonte wereld van het poppenspel. Ballet in beeld bli Bakst tot 3 maart. Plet Zwart en P.T.T tot 5 maart. Oude boeken over blaasinstrumenten tot 31 maart; Haagse Kunstkring. Denneweg 64. maand. 14 tot 17 u. dinsd. t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. S tot 15 febr. wandkleden Nella Wagemans en ke ramiek Mleke v.d. Burgt; Micro-theater In de Steeg. Westelnde 165, dinsd. t.e.m. zat. 15 tot 17 u. tot 15 febr. werk van Hilary Krysztoflak (Poolse schilder en graficus); Ned. Postmuseum, Zeestr. 82. maand, t.e.m. zat. 10 lot 17. zond. 13 tot 17 u. t.e.m. 9 maart „Rijst en rijstbouw op de postzegel". Rotterdam THEATER: De Rotterdamse Schouw burg, tel. 111766, woensd. 7. vrljd. 9 en zat. 10 febr. 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Ja, ik wil" (musical naar Het He melbed van Jan de Hartog), maand. 5 febr. 8.15 u. Haagse Comedie met „Van de brug af gezien", dinsd. 6 febr. 8.15 u. Ned. Danstheater met „Lieder elnes fah- renden Gesellen". Mythical Hunters en Grand pas Espagnol Opus Twaalf (pre mieres). dond. 8 febr. 8.15 u. Ned. Come dle met „De honger en de dorst" (Eugène Ionesco)Piccolo-theater (bij R'damse Schouwburg), tel. 111766: zat. 3 febr. 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Testarlum" (Mrozek) en „De Maagd" (Johan Fredrlk): Maurtlsstraat 65 (naast R'damse Schouw burg. tel. 129161): iedere avond 8 tot 1 u.. zat. 7. 9.15 en 11.15 u. Tom Manders radio- en televisiecabaret „Dorus met de Jonge tien", vanaf 15 febr. geheel nieuw avond- progr., woensd. en zond. 2 u. kinder voorst. „BIJ Dorus op schoot". MUZIEK: De Doelen (Schouwburgplein 50, tel. 132490) 3 febr. 8.15 u. grote zaal Concertgebouworkest (zaterdagavondcon cert): grote zaal 3 febr. 2 en 4 u. kinder voorstelling Plpo de Clown, kleine zaal T febr. 12.45 tot 13.15 u. lunchconcert Erasmus-kwartet (R'damse Kunststich ting), repetitiezaal 8 febr. „Muziek voor af" (Henk Stam over Dvorak, omlijsting grammofoonplaten) grote zaal 9 en 12 febr. 8.15 u. Sterren van het Russisch ballet, grote zaal 10 febr. 8.13 u. Don Kozakkcnkoor (slechts één concert). Na concert of voorstelling ln De Doelen naar café-chantant 't Winkeltje met Ansjc van Brandenberg, zingen met Stey. TENTOONSTELLINGEN: 't Venster. Gouvernestr. 129. schilderijen Eugène Terwlndt tot 16 febr.; Mus. Boymans van Beunlngen tot 3 maart Het cublsme te Praag en de verzameling Kramar. tot 3 maart PotteriJ en potterie (50 jaar Zaal berg). 9 febr. tot 17 maart beeldhouwwer ken van Stuyvenberg (Mathenesserlaan 18. dag. 10 tot 17 u„ zond. 11 tot 17 u.. woensd. ook 19.30 tot 22 u.); muzeum Land- en Volkenkunde. Asmat een kop- pensnellerscultuur en pracht en praal bij de Papoea's. Willemskade 25. dag. 10 tot 17 u., zond. 11 tot 17 u.; Gemeente-archief (Mathenesserlaan 315, dag. 10 tot 17 u.. zond 11 tot 17 u.) De metro rijdt, tot febr.; exp. zaal De Doelen, dag. 10 tot 17 u.. zond. 12 tot 17 u„ elndprojecten archi tectenopleiding Academie Bouwkunst Til burg. 2 tot 11 febr.; kunstzaal Zuid. Zuid- plein 120 dag. 10 tot 17 u„ zond. 12 tot H u., Metro Buitenland (gezien door Ed. van Zanten B. IJlstra. H. dc Vos. Ch. en Maarten Kamper. J. Goedhart en H. v. Blooys): Witte de Wlthstr. 35a. dag. 10 tot 17 u„ zond. 11 tot 16 u„ sculpturen Willi Gutmann (R'damse Kunstkring). ST. LUARENSKERK dond. 8 febr. 8.15 u. Rott. Conservatorium, presentatie voor de prijs van uitnemendheid voor orgel door Addle de Jong. medew. van Conservatoriumorkest, maand. 12 febr. 8.15 u. Louis van Dijk orgel, en Eddy Engels trompet. CLEMENTSHUIS (Gruttostr.): vrijd. febr. 8.15 u. Accordeonfestival (R'damM Kunststichting).

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3