Tjö zijn huren aan inkomen gekoppeld Lisse wil geen Leidse enclave Nieuwe huisvestingsnormen worden morgen van kracht WEEKAGENDA Aantal Loon van 76 pet lager dan f 800 per maand D, Mysrerie groeit rond "adellijke" wegpirate 11 ^Huurquote Aantal ingeschrevenen daalde met 2400 e rie categorieën LAGE MORSWEG AFGESLOTEN Prof. Witteveen wint geding is. leiding Soefi-beweging Dit jaar Leidse gezinnen naar Poelpolder Daling van Leids ongelukkencijfer Noordwijker (55) in Oegstgeest gewond In Leiden zijn 660 woningen in aanbouw Leiden heeft 103.000 inwoners Leidse jongen had hasjiesj IIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 JANUARI 19Z» e in Leiden ingevoerde huurquote tinding tussen huur en inkomen jj het toewijzen van woningen), aarover wij vandaag een aantal jfers publiceren, heeft voordelen, iemand zal dat ontkennen. Bij de raktasche toepassing ervan ligt ïhter meer dan één addertje on- tr het gras verborgen, e ingeschrevenen van het Bu- u Huisvesting hebben nu een •kgeversverklaring moeten over men met gegevens over hun in- len. Doordat zich onder de in- ihrevenen vele jongeren bevin- die hun financiële plafond nog st of nog lang niet hebben be- ikt, is het percentage van 76, dat ito minder dan f 800 per maand lient en daarmee in aanmerking it voor de laagste huurklassen leidend. Een dergelijk percen- ;e kan doordoor ook niet maatge- d zijn voor het toekomstige iwbeleid, waarbij het onder meer ll gaan om een goede verhouding H Assen woningwet- en premiebouw. 1» In wat de ingeschrevenen zelf be ll (eft: regelmatig zullen zij hun lart moeten laten verlengen zon- irem'pr daarbij telkens een nieuwe erkgeversverklaring te moeten 'erleggen. Consequentie hiervan zijn, dat op den duur weer lingen met lagere huren worden aan mensen, die er vol- »ns de richtlijnen van de huur- uote niet in thuis horen, teren *n oals uit de vandaag door ons gepu- bankiiceerde (voorlopige) cijfers en bank%rdere gegevens blijkt, heeft het |®0'"9eidse huisvestingsbeleid een nieuw )keriJzicht gekregen. Een open en eer- senp^k gezicht met klare trekken, schimmige getal van bijna 6000 -oningzoekenden, dat tot nu toe bij Pren^brek aan beter werd gebruikt om te geven hoe groot de woning- Vd in Leiden wel is, heeft plaats .i—fmaakt voor een veel reëler en aardoor harder getal. Zo'n 2400 in- 1 tschrevenen zijn tot nu toe door zeef gevallen. Daar waren ver- (hillende oorzaken voor, zoals: ver- uisd, een huis gekocht en elders en huurhuis betrokken. Vooral het antal ingeschreven niet-ingezete- en is hierdoor ingrijpend geredu- eerd. aat niemand echter denken, dat lèt het aantal ingeschrevenen de toningnood in Leiden kleiner is ge- orden. Wel geeft het nieuwe, ove- igens nog respectabele, aantal van lm. 3400 een eerlijker beeld en beeld zal zo concreet mogelijk orden gehouden. Alle nieuw uit- ireikte inschrijvingskaarten heb- jn slechts een beperkte geldig- leidsduur. M abt LEIDEN Morgen treden de nieuwe huisvestingsnormen in werking. Zoals bekend, stelde de Leidse gemeenteraad op 24 september 1967 een nieuwe huisvestingsverordening vast. In de daarop volgende maanden heeft het Bureau Huisvesting het gehele bestand van woningbehoevenden en woningzoekenden doorgelicht. alli eer' In'kunst kent U de grotë „K"! •k. IMaar kent U ook de grote „C" van ssci Ford. .de Cortina 1200 Kijkt U maar bij ons: AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein 6, Leiden Telefoon 30325-42451 In de eerste fase ontvingen alle In- geschevenen een inlichtingenformu lier, dat zij moesten invullen. De in Leiden wonende ingeschrevenen kregen bovendien op een tevoren aangekondigd tijdstip bezoek van een huisvestingsambtenaar. De me' dewerking van de ingeschrevenen was in het algemeen groot. Niettemin ondervonden de huis- vestingsamibtenaren veel extra moei' lijklheden doordat: 1. 10% van de ingeschrevenen op het tijdstip van het huisbezoek niet thuis bleek te zijn; 2. 400 ingeschrevenen zonuer ken nisgeving verhuisd bleken te zijn; 3. 150 geen werkgeversverklaring hadden klaarliggen; 4. 150 het formulier niet hadden ingevuld. Verder moeten nog inkomensg< gevens worden verzameld over een groep van - 150 ingesohreven zelf standigen. Hierdoor kon het onder zoek nog niet volledig worden afge sloten. Dat zal vermoedelijk in de loop van februari het geval zyn. Voorlopige resultaten Op 1 oktober 1967 stonden bij het Bureau Huisvesting ruim 5800 wo ningzoekenden ingeschreven Hier van woonden er 4200 binnen en 1600 buiten Leiden. Tot op heden werden ruim 3000 gevallen afgewikkeld. Daarvan kon den er 1000 worden afgevoerd van de lijst van woningzoekenden. De overige 2000 ontvingen hun nieuwe inschrijvingsbewys. Het aantal inwonenden gezinnen bedroeg - 600, waarvan de helft in Categorie A en de andere helft in Categorie B is ingedeeld. Verder be horen tot deze groep van 2000 400 ongehuwden, van wie er 50 in cate gorie A ruim 200 in categorie B en 150 in categorie C zijn ingedeeld. Inkomen Van de opnieuw ingeschrevenen heeft 76 procent, een bruto salaris beneden de f800,-; 18 procent ver dient tussen de f 800 en f 1000, en f 1000, en 6 procent meer dan f 1000 per maand. Deze cijfers kunnen van zelfsprekend nog wijzigingen onder gaan als het gehele onderzoek is af gerond. Bovendien moet er rekening mee worden gehouden, dat in het percentage van 76 ook zijn begrepen zeer jonge ingeschrevenen, van wie het salaris nog stijgt, en „aow-ers". !\ict ingezetenen Alle woningzoekenden in de cate gorie niet ingezetenen 1600) kre gen een enquête-formulier toegezon- LEIDEN Voor huurwoningen is er een binding tussen huur en inkomen, le zgn. huurquote. Dat betekent, dat de woningzoekenden, behalve naar ur- (entie tevens naar inkomen worden ingedeeld. Inkomen: minder dan f 600,p. m. f 600,— tot f 800,— p. m. f 800.— tot f 1200,— p. m. f 1200,— tot f 1500,— p. m. f 1500,— tot f 2100.— p. m. f 2100,of meer p. m. Woningen met een nettohuurprijs van: f 85,— of minder per maand f 85,01 tot f 120,— p. m. f 120,01 tot f 170,— p. m. f 170,01 tot f 200,— p. m. f 200.01 tot f 300,— p. m. Geen inschrijving, vrije sectorwoningen. Onder inkomen wordt verstaan het bruto-inkomen, verminderd met 8 pro nt als gefixeerde aftrek wegens pensioenverzekering e.d. van het gezins- M)fd. Kinderbijslag en -toeslag, vakantietoelagen, gratificaties en winst- itkcringen blijven buiten beschouwing. Woonvergunningen voor woningen in een lagere huurklasse, dan waar voor men is ingedeeld, worden niet verleend. Huren van een woning in een hogere huurklasse, dan waarvoor men is ingedeeld, is wel toegestaan, mits aan de overige voorwaarden wordt voldaan. In principe komen voor zelfbewoning van koopwoningen alle ingeschre ven woningzoekenden in aanmerking. Er bestaat echter t.a.v. koop woningen een bijzondere regeling. Het verdient daarom aanbeveling, alvorens een woning te kopen, te overleggen met het Bureau Huis- ;ing. tofdlijnen van de door burgemeester en wethouders vastgestelde richtlijden: fategorie A: 1. Gehuwden, die 3 jaar gehuwd zijn of samen 52 jaar oud en niet over zelfstandige woongelegenheid beschikken; 2. a.s. echtparen, die samen 54 jaar oud zijn; 3. alleenstaanden vanaf 35 jaar: 4. anderen, die dringend zelfstandige of andere zelfstandige woonge legenheid behoeven. Voor deze categorie geldt als algemene voorwaarde dat er een dringende noodzaak aanwezig moet zijn om in Leiden zelfstandige woongelegen heid te hebben. ïategorie B: Echtparen, die niet vallen onder categorie A; 2. a.s. echtparen, die samen ouder zijn dan 45 jaar en jonger dan 54 jaar zijn; 3. alleenstaanden van 30 tot 35 jaar. lategorie C: De minder urgente gevallen, die niet onder categorie A of B vallen, b.v. a.s. echtparen, die niet voldoen aan de leeftijdsnormen van categorie A of B; diegenen, die wel een behoorlijke woongelegenheid hebben, maar toch uitzien naar een kleinere, grotere of duurdere woning of die «en woning willen kopen of van woning willen ruilen. den. Slechts 180 reageerden hierop. De overigen, dus ruim 1400, zullen van de lijst worden afgevoerd. Voorlopige conclusie Van de 5800 ingeschreventn per 1 oktober 1967 konden er tot dusver 1000 (ingezetenen) 1400 (niet in gezetenen), in totaal dus 2400. wor den afgevoerd- By het beoordelen van deze cijfers dient men echter in aanmerking te nemen: a. dat het onderzoek nog niet ge heel is afgesloten, b. dat in het cijfer van vervalien in schrijvingen ook zijn begrepen die genen. die in de periode van het onderzoek een woning hebben ge kregen. c. dat de gedurende het onderzoek ingediende verzoeken om inschrij ving in dit aantal niet zijn begrepen. Deze laatste groep 3601 zal in de loop van de maand februari een insohryvingsbewys ontvangen. Nieuwe kaarten De nieuwe inschryvingsbewijzen vertonen aan de binnenzijde twee vakjes, waarvan het ene is bestemd voor de letter van de category waar in men' is ingedeeld en het andere voor een gewaarmerkt plakzegeltje in de kleuren wit. geel. groen blauw of oranje, al naar gelang de huur klasse, waarin men is ingedeeld. Elk inschrijvingsbewijs gaat ve> gezeld van een-inlegvelletje waarop staat aangegeven welke mogelijk heden voor de bezitter van het be trokken bewijs openstaan. Extra spreekuur Omdat in februari een meer dan gewone drukte op het Bureau Huis vesting wordt verwacht, is het bu reau deze maand niet alleen 's mor gens van 9 tot 12 open maar ook 's middags van 2 tot 4 uur. LEIDEN In verband met de aanleg van een persleiding naar de in aanbouw zijnde Holiday Inn zal de Lage Morsweg tussen de Constantijn Huygensstraat en de afsluiting nabij de oude Rijksweg 4 met ingang van maandag 5 februari tijdelijk gesloten zijn voor het-ver keer, uitgezonderd fietsers en voet gangers. Dit zal ongeveer veertien dagen duren. De persleiding, die dient voor de afvoer van het rioolwater van de Holiday Inn. wordt aangesloten op het riool van de Constantijn Huy- genslaan. De leiding wordt in de La ge Morsweg gelegd en met een druk van 60 atmosfeer onder de oude Rijksweg doorgeperst naar 'n riool gemaalde bij de Holiday Inn. Opgegeven naam bestaat niet DEN HAAG Om de 42-jarige mevrouw R. V. baronesse Van E. van S. die maandagmiddag na een woeste rit door Den Haag en Wasse naar werd aangehouden, hangt een waas van geheimzinnigheid. De Haagse recherche weet er voors hands geen raad mee. De vrouw verkeert nog steeds in versufte toestand. De politie is er vrijwel zeker van, dat de automobi- DEN HAAG Prof. dr. H. J. Witteveen, vice-president van de internationale Soefi-beweging, en mevrouw Khan-de Koning, ook een hoge functionaris in de beweging, hebben het geding gewonnen, dat de Hagenaar Mahmood Khan voor de president van de Haagse recht bank had aangespannen. Mahmood Khan zei, dat hij de leider van de Soefi-beweging was geworden, toen in november vorig jaar de leider, pir-o-moersjid (oudste Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Marcel zn v J A Vis en C van der Zwan; Wes- sel Oskar zvLHP Hogenkamp en C J Hulsteijn; Esther Pertonella dv G J Knappers en J M Barning; Ma rina Helena Jeanette dv F G de Wayer en A T M Kuttschrütter; Robeto Claudia Sandro zv A Morel- li en C W de Ruijter; Antje dv C Zandbergen en L van Velzen. Overleden: J C Touw 80 jaar echt genote van H J Mosseveld; M J Kui per 63 jaar vrouw; E Otte 70 jaar wed van N Ammerlaan; M P Groe- newegen 86 jaar wed van J W van der Poel; L B van Elten 58 jaar man W F van Koperen 65 jaar man; K Ravensbergen 56 jaar man; G Raar 65 jaar wed van J B B Bosse; L Zwart 79 jaar man; A W Copier 78 jaar man; K P J Bisdom 72 jaar man; C van Duijvenvoorde 84 jaar man; G T M Colyn 4 maanden zoon; C van der Meij 51 jaar man; G P Vlasveld 64 jaar man; W E van Put ten 61 jaar echtgenote van P N Schalk; W J Steenbergen 74 jaar echtgenote van A G Silverster; A van Berkel 81 jaar man; M G Perica 57 jaar vrouw. LEIDEN Het aantal misdrijven in Leiden is in vergelijking met 1966 vorig jaar toegenomen van 1921 tot 2464. De processen-verbaal liepen terug van 5750 in 1966 naar 5459 vorig jaar. De transacties gingen omhoog van 7052 naar 8237 Het aantal verkeersongevallen daalde van 4092 naar 2797 maar het aantal dodelijke ongelukken steeg van 9 tot 14 en het aantal gewon den van 802 tot 807. De brandweer rukte 184 maal uit wegens brand (196 maal m 1966) en 324 maal wegens hulpverlening (334 maal in 1966.) LEIDEN LISSE Medio dit jaar zullen in de Poelpolder te Lisse de eerste van de 181 Leidse flatwoningen door Leidse woningbehoevenden worden betrokken. Deze woningen, waarvan er 35 zijn bestemd voor marinepersoneel, maken deel uit van een groter plan van de gemeente Lisse. Er is nu op verzoek van de gemeente Lisse overeengekomen, dat de Leidse gezinnen niet bij elkaar in hetzelfde blok komen te wonen, evenmin als het marine personeel. Men wil hiermee voorkomen, dat er een Leidse encla veontstaat. De Leidse gezinnen zullen dus bij het toewijzen van deze woningen worden gemengd met de Lissenaren. Het betreft hier mooie, centraal verwarmde woningwetflats met bijzonder royale keuken. De bruto huur gaat gemiddeld ongeveer f 165 bedragen. Foto N. van der Horst 'nAuto: GOED! 'n Ford: BETER! 'N CORTINA 1200: BEST! Nu naar showroom van: AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" n.v. Lammenschansplein 6, Lelden Telefoon 30325-42451 OEGSTGEEST De 55-jarige G. van der P. uit Noordwijk is gister middag omstreeks kwart voor vyf met zijn bromfiets op het voetpad langs de Frans Halslaan gevallen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en moest naar het academisch zie kenhuis worden gebracht. LEIDEN Eind 1967 had Lei den 28.951 woningen. Er kwamen 811 woninen gereed, terwijl 31 wo ningen van het bestand werden af gevoerd. In aanbouw kwamen 281 woningen. In totaal waren eind de cember 660 woningen in aanbouw. Begrafenis Hagedoorn met kor]weer LEIDEN De begrafenis van de vorige nacht plotseling overleden brandweercommandant S. W. Hage doorn heeft vrijdagmiddag plaats op de begraafplaats van de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest na een bijeenkomst in het kerkgebouw, die om uur begint. De begrafenis ge beurt met korpseer. De stoet wordt om half 3 opgesteld op de Lange- brug: de baarauto en volgauto's met familieleden worden gevolgd door materieel van de brandweer. IwhllFÜIHlIll TILBURG Ds. Van Bilderbeek over Doopsgezinde kerk LEIDEN Op uitnodiging van Experimenteel Kerkewerk spreekt vanavond om 8 uur in het kader van de kennismaking met buurkerken ds. H. Bi ld er beek, Doopsgezind pre dikant in Leiden, in het pand Bree- straat 19 over zün kerk. LEIDEN Van januari tot de cember 1967 is de bevolking van Leiden toegenomen van 102.539 tot 102.970. Er vestigden zich hier 5420 personen, terwijl er 5769 vertrok ken. Het aantal geborenen was 1693, het aantal gestorvenen 799. Er wer den 969 huwelijken gesloten. LEIDEN De Leidse politic ar resteerde vorige week een 20-jarige Leidse jongeman, die net uit Turkije was gekomen. Hij had 170 gram hasjiesj en 70 gram ruwe opium bij zich, volgens zijn verklaring voor eigen gebruik. De Lcidenaar is voor geleid voor de officier van justitie in Den Haag. J. vun Steenuijk jubileert LEIDEN De heer J. van Steen- wijk, administratief ambtenaar A bij de dienst van Gemeentewerken, zal donderdag 1 februari 40 jaar in ge meentedienst zijn. In 1928 begon hij bij de secretarie, waarna hij in 1931 overstapte naar Gemeentewerken, waar hij momenteel werkzaam is op de afdeling kredietbewaking. Op de jubileumdag zal de heer Van Steeinwijk (56 jaar, Melchior Treublaan 22) 's middags om half vijf in de stadhuis kantine worden gehuldigd. der meesters) Musharaff Khan over leed. Deze zou als zyn opvolger evenwel hebben aangewezen de 22- jarige Fazal Khan, die in Amerika woont. De president van de rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, releveerde, dat Mahmood Khan in 1952 door de toenmalige leider Ali Khan als zijn opvolger was aangewezen, zij het niet onvoorwaardelijk. Na de dood van Ali Khan kwamen de bevoegd heden voor het leiderschap van de Soefibeweging bij Musharaff Khan, die te goeder trouw zich op het standpunt stelde alle bevoegdheden van de leider te hebben. Afhankelijk stellen Mr. Witsen Elias oordeelde, dat Mahmood Khan zich tegenover Musharaff Khan en tegenover de Soefi-beweging had verbonden zijn benoeming tot leider mede afhanke lijk te stellen van het oordeel dat Musharaff Khan hierover zou geven, ondanks de aanwijzing door Ali Khan. Mr. Witsen Elias nam voorlopig aan, dat het juist is, dat Musharaff Khan oordeelde, dat Mahmood Khan niet de gaven had om de geestelijke hoogte te bereiken, die nodig werd geacht voor het leiderschap en dat benoeming van Mahmood Khan de spiritualiteit van de beweging geen goed zou doen. Catena viert dies LEIDEN De Leidse studenten vereniging Catena viert op 15 en 16 februari haar zestiende dies natalis. Op donderdag 15 februari staan een autorally, een rallyborrel in Wassenaar en een koud buffet op het programma, 's Avonds wordt een society- party gehouden met films uit de oude draaidoos en andere at tracties. Op vrijdag 16 februari wordt het feest besloten met een bal in het Rotterdamse Hiltonhotel. liste librium heeft ingenomen. Het kalmeringsmiddel bracht haar maan dag tot razernij. In een auto reed ze omstreeks half twaalf op de Konings kade in de residentie een aspirant- politieagente aan. Met verwondin gen aan het been werd het meisje in een ziekenhuis behandeld, 's Mid dags verscheen de in Parijs wonen de barones in Wassenaar, waar ze met grote snelheid door het centrum reed. Een agent die haar aangehou den had, werd bijna omver gereden, nadat de vrouw weer vol gas gaf. Ten slotte werd ze tijdens het spits uur na een felle achtervolging in Scheveningen gepakt, nadat de lin ker voorband kapot geschoten was. De naam Van E. van S. kon de po litie bij de burgelijke stand nergens terugvinden, zodat moet worden aangenomen dat de vrouw ten on rechte de titel van baronesse ge bruikt. De auto, waarin zij reed, staat op naam van de Amsterdamse pro fessor dr. B. J. van E. De vrouw be weert, dat dat haar broer is en dat zij ook bij hem thuis logeerde. Pro fessor Van E. verkeert echter in het buitenland, zodat de politie de be weringen van mevrouw Van E. van S. bij hem nog niet kon controleren. De 67-jarige professor kwam vorig jaar september in het nieuws, door dat hij en zijn meeste provo-onder huurders uit de woning aan de Von delstraat in Amsterdam werden ge zet. Onder aanvoering van de kern fysicus barricadeerden de provo's d« voordeur, toen de politie verscheen. OFFICIER De wegpirate is vanmorgen by de officier van justitie voorgeleid. Ze vertoont nog steeds verschijnselen van ernstige versuffing. Ze had geen papieren bij zich, ook geen rijbewijs of paspoort. Tegenover de politie verklaarde ze, dat ze enige weken geleden per trein uit Parijs naar Amsterdam is gereisd. Haar woon adres in Parijs had de politie nog niet gecontroleerd. De Amsterdamse professor dr. B. J. van E. schijnt al vaker te zijn lastig gevallen door een vrouw, die zich uit gaf als zuster van de geleerde. Sfeer fn *t gean t De Jliemoe Leidse" er Ut Slechts 1280,- als aanbetaling hebt U nodig om zo'n prachtige Ford Cortina 1200 aan te schaffen. AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein 6, Leiden Telefoon 30325-42451 Woensdag 31 januari Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Centrum met „Wanneer heb Je mijn moeder voor het laatst gezien?" Oude Singel 236. 8 uur: afd. Lelden Vrouwenbond C.N.V., de heer J. KooiJ over bejaardenzorg. Donderdag 1 februari Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel avond voor Jongeren, Lltterls Sacrum met „Zachtjes met de deuren". Rapenburg 73, zaal 8. 9 uur: Oecume nische Raad Lelden, min. dr. M. Klompé over „Ontwikkelingshulp als eerste stap naar vrede". Vrijdag 2 februari Thorbecke-school, VIJf-Mellaan 3, 3 uur: opening nieuwe gebouw. Schouwburg, 7.30 u.: „Die Physlker" van Fr. Dürrenmatt, door Kleines Theater Bad Godesbcrg. Stadsgehoorzaal. 8 uur: uitvoering Poll- tle-harmonle. L. H. J. gebouw. Levendaal 101: tle- nersociëtelt. Zaal Konlngserk (Noord): ruilbeurs voor verzamelaars. Lammenschanswcg 6 (Lldwlna-school), 8 uur: Contactcommissie Kinderbescher ming, prof. dr. A. Chorus over „Feiten en Inzichten der moderne ontwikkelings psychologie, die van belang zijn voor de kinderbescherming". Z"'.erdag 3 februari L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: Mid den- en ouderensoclëtelt. OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u. schaaksociëteit Palamedes. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Wie Is bang voor Virginia Woolf (18 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Orfeu Negro (18 Jaar). Lldo (2.30, 7 en 9.15 uur): Goudfort op Caribo (14 Jaar). Luxor 2.30. 7 en 9.15 uur): tot en met zondag: Bond Callaghan, operatie Schop pen Aas (18 Jaar); maandag 2.30. 7 en 9.15 uur: The Dutchman; dinsdag 2.30 uur Liefdesbekentenissen In Finland, 7 en 9.15 uur: The Fox; woensdag 7 uur: Le grand dadals; 9.15 uur: Dc tuin der beeerte: 2.30 uur: tekenfilms voor de Jeugd. Rex (2.30. 7.15 cn 9.15 uur) HIJ kwam om te doden (14 Jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Stella's sleutel (18 Jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Stimulantia (14 Jaar). Trianon (2, 5 en 8 uur): De kanonnen van Navarone (14 laar). Films van donderdag af Camera (2.30. 7 en 9.1 uur): Liefdes bekentenissen In Finland (18 Jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Orfeu Negro (18 Jaar). Lldo (2.30, 7 en 9.15 uur): Mesterslag ln dienst Harer Majesteit (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Up the down staircase (14 Jaar). Rex (2.30. 7.15 cn 9.15 uur): Kalro, broeinest van spionnen (14 jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Strip- poker (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het schan daal (18 jaar). Trianon 12. 5 en 8 uur): De kanonnen van Navarone (14 Jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- Ienburg tc Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgecstsc Apotheek cn Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Lelden 20645. Vooi orand- weer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis, vooi patiënten In klasse la, tb en 2e: dagelijks 10.30- 11-30. 1430—16 en 19-20 uur. Voor paUënten ln klasse woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 1430—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—1630 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatlëntcn op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 Jaar niet worden toe gelaten. In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas: dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8- Elisabethzlekenhuls Lelden: derde klaa dagelijks van 2 tot 3 cn 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en *s avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rljnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag cn donderdag een halfuurtje voor vadem van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek: dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen: woensdag van 7 tot zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek cn tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaal patiënten: zon dags van l tot 3, dinsdags van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Musea en Hortus Mobiel A.N.lV.B.-kantoor. Elke donder dag van 10 tot 16 uur bij molen De Valk. Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag; zondag van I tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 lot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg)? op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot B uur, kassen zaterdags en zondags geslo- Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart. Filiaal Houtkwartier Reuvens, Louise de Collgny-HBS: tentoonstelling van schilde rijen van Ben Geerts. tot 1 maart De Lakenhal: tentoonstelling SO bestver- zorgde boeken 1966, van 15 Jan. tot 13 febr., dag. 10 tot 4 u.. zondags 1 tot 4 uur. Trappenhuis. Academie, Rapenburg: ten toonstelling schilderijen en gouaches van Jaap Nannlnga. van 18 lan. tot 16 febr. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dins dag 9—11.15 u. en 13 30—17 15 u.. woensdag ge? >>ten, donderdag 13.30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag g— 11.15 u en 13.30—16 30 u. Van der Werfstraat 'J9: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u.. donderdag 8.30—11J3 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30-18.45 u, zaterdag 7.30-ii.is en 13.30- 16-30 U.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3