Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Afgescheidenen in „lopen veel te Rusland^ hard" Wij praten niet met stok achter deur W ollenstof f enf abriek in Tilburg sluit VICE-BISSCHOP GAAT WEG OM VROUW-IN-AMBT Duitse boeren kopen grond in Nederland Gouden CCOOP telt ruim 100.000 leden Een woord voor vandaag Veel televisie Uppsala over Handschrift van Hugo de Groot Bezoldiging van rijkspersoneel Schoenindustrie: 3.5 pet. meer M. de Block „uitgewuifd" VOORZITTER J. TEN HEIM Albanië schaft kerkwetten af Salaris leraren gunstiger „Dag van het broederlijk delen Straffen zijn eigen schuld Veel vriendel van Het Dorj Ds. Van Selrrf overleden t WOENSDAG 31 JANUARI Wonderlijk is dat gegaan in die eerste christengemeente, men moet er Handelingen 2 maar op nalezen. Wat een vreugde hij hen, die tot bekering waren gekomen. Voortdurend waren zij elke dag eendrachtig in de tempel, braken het brood aan huis en gebruikten hun maaltijden met blijdschap en eenvoud des harten, en zij loofden God en stonden in de gunst bij het gehele volk." Eendrachtig bijeen, blijdschap, God lovendede ken merken van een levende gemeente. Zij die God in hun leven centraal hebben, spreken met elkaar over dat geheim, dat wonder, en loven Hem in woord en gezang. Van mensen, die God hebben leren kennen, gaat iets uit. Hun hart loopt over van dankbaarheid, zij moeten spreken. ,}jaat u behouden uit dit verkeerde geslacht" dat is het begin geweest. Daarop volgt de vreugde over het nieuwe leven. We lezen vandaag 2 Samuel 24 15-25. STOCKHOLM Satelliet-tele visie, ongeveer twintig televisiesta tions en ruim 750 journalisten zullen reportages verzorgen van de vergade ring, die de Wereldraad van Kerken deze zomer in de Zweedse stad Uppsala houdt. Ongeveer 1800 studentenkamers zullen ter beschikking staan van af gevaardigden en journalisten. Pu bliek buiten de vergaderzalen kan door middel van een gesloten tele visie-circuit de besprekingen volgen. (Van onze onderwijsredactie) LEIDEN De Leidse hoogleraar prof. mr. R. Feenstra heeft in de Herzog August Bibliotheek te Wol- fenbüttel een handschrift van Hugo de Groot gevonden. Het betreft hier de Inleidinge tot de Hollandsche rechtsgeleerdheid, waarvan tot nu toe alleen gedrukte uitgaven bekend waren. In een tot nu toe onbekende voorrede betoogt De Groot dat het niet met de gerechtigheid in strijd is, de wetten naar billijkheid toe te pas sen. DEN HAAG Mr. H. J. H. Bruin* Slot, plaatsvervangend directeur- generaal voor beleidszaken het over heidspersoneel betreffende, zal de gelijknamige hoofdafdeling niet meer leiden. Hij gaat zich bezighou den met het voorbereiden van de structurele herziening van de ge hele bezoldigingsregeling van rijks ambtenaren. Na reorganisatie van het instituut van overleg gaat hy als plaatsver vangend voorzitter optreden van de Centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken. Mr. S. Kloosterman volgt mr. Bruins Slot als chef Overheidspersoneels zaken by Binnenlandse zaken op. UTRECHT In de schoenindus trie is overeenstemming bereikt over een nieuwe cao, die met terug werkende kracht tot 1 januari van kracht wordt. De ruim 15.000 be trokken werknemers krijgen een loonsverhoging van ongeveer 3.5 pro cent. Met ingang van 1 oktober a.s. zal de werktijd worden verkort. Mislukt In de lederindustrie zijn de cao onderhandelingen vastgelopen. Er is geen datum voor nieuw overleg vastgestelde De vakbonden vragen voor de ca. 4.300 werknemers een loonsverho ging van 4 procent. SCHIPHOL Minister De Block is gisteren naar New Delhi gereisd ter bijwoning van de wereldhan delsconferentie, die daar van 1 febru ari tot 25 maart wordt gehouden. De meesten van de 32 Nederlandse dele gatieleden bevinden zich al in de In diase hoofdstad. De bewindsman werd op Schiphol uitgewuifd door een groot aantal jon geren, behorend tot Sjaloom en de Experimentele jongeren werkgroe pen. „We willen hiermee", zei een van hen. „druk op de delegatie uitoe fenen om zich open te stellen voor het door de zg. groep van 77 ontwik kelingslanden opgestelde Charter van Algiers. We verwachten dat Neder land zich niet zal laten leiden door de Westerse opinie. Het Westen heeft nog wat goed te maken". (Advertentie) Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen I De vier middelen, verenigd in Chefarine «4 - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. ttaptiston leider Ifip willt>n ht'tavlitlt' Van onze kerkredactie) LONDEN Het aantal baptisten, dat zich in Rusland heeft afgescheiden van de unie, is nooit hoger geweest dan 15 a 16.000. Inmiddels is hun getal geslonken tot 12.000. Ongeveer duizend van hen zijn verleden jaar tot de unie teruggekeerd. In totaal zijn er een half miljoen baptisten in Rusland. Dit vertelt Michael Zhidkov, een van de leiders van de Russische Baptistenunie, in een interview, dat hem afgenomen is door Walter W. Bottoms, redacteur van het Engelse baptisten weekblad Baptist Times. t li HIK 0 i aai ffei ien rak !ht< Zhidkov, die op het ogenblik presi dent is van de Europese Baptisten Federatie, was in West-Europa, om met baptistenleiders daar te spreken over de vervolging van de dissidente babtisten. die door naar het westen gesmokkelde brieven plotseling in het Haht van de belangstelling kwa men te staan. „Onder de afgescheidenen zijn sommige pinkstermensen." aldus Zhidkov. (In de Baptistenunie van Rusland zijn namelijk ook enkele an dere protestantse groepen opgeno men, zoals broeders van de vergade ring, pinkstergelovigen en mennonie ten; red.). „De meesten zijn echter babtisten, doorgaans van het strenge re soort. Zij beschuldigen de leiders van de unie ervan, dat zij te onder danig zijn tegenover de staat. „Eerst weigerden zij zioh te laten registreren door het ministerie voor eredienst. Later vroegen zij erken ning aan op voorwaarden, die voor de regering onaanvaardbaar waren. „Als zij dan toch samenkomsten houden, terwijl zij zich niet willen laten registreren, overtreden zij de wet en halen zij zichzelf de straffen op de hals. „Als we ln een ideale wereld leef den, konden we aanspraak maken op alle soorten van vrijheid. „Wij, baptisten van de unie, staan op het standpunt, dat wij alle moge- (Van een onzer redacteuren) SCHEVENINGEN „Als het budgettaire element niet uit het overleg met de regering ver dwijnt, kunnen wij niet meer praten. Heropening van het overleg „zonder meer" is zin loos. Niet wij, maar alleen de Tweede Kamer heeft budget recht: zij kan posten wijzigen en dekkingsmiddelen aangeven en eerst als zij dat doet kan her opening van het overleg zinvol zijn. Daarom dan ook doen wij een dringend beroep op de Tweede Kamer". Deze woorden sprak de voorzitter van de Christelijke centrale van overheids- en onderwijzend perso neel, de heer J. ten Heuvelhof, van middag ln het Kurhaus bij de ope ning van de jubileumbijeenkomst van de gouden organisatie. In dene openingsrede ging de heer Ten Heuvelhof vrij uitvoerig ln op de moeilijkheden die bij het salarisover- leg voor het overheidspersoneel zijn ontstaan. „ONJUIST" In de nota, die de bewindslieden van binnenlandse zaken aan de Tweede Kamer hebben gezonden, merken zij o.n>. op dat het percenta ge van óe salarisverhoging aan de voorzichtige kant is gehouden tenein de te voorkomen, dat daarvan een beïnvloeding uitgaat op de loonon derhandelingen in het bedrijfsleven. Dit uitgangspunt van het kabinet is onjuist, aldus de heer Ten Heuvelhof. „In gesprekken heeft de staatssecre taris er herhaaldelijk op gewezen dat de overheid niet als „trekpaard" voor het bedrijfsleven mag fungeren, maar in het kader van de vrije loonpolitiek is deze gedachtengang irreëel. Eerder wekt de overheid thans de indruk als „remblok" te willen fungeren, want het is nu al duidelijk dat het voorschot van 2 procent in het kader van- het trendbeleid beslist te laag is". De voorzitter van de CCOOP Bijna 300 man zonder werk TILBURG De wollenstof- fenfabriek BEKA N.V. voor heen Van der Berg-Krabben- dam in Tilburg zal de produk- tie staken omdat zij de toene mende internationale concur rentie en de overcapaciteit van de fabriek niet langer meer aan kan. Er zijn zo veel afzet gebieden weggevallen dat het niet langer lonend is de fabriek langer te laten draaien. 287 man personeel komt hierdoor zonder werk te zitten. De werknemers tot en met 59 jaar (91 pet van het totaal) krijgen een uitkering van dertig gulden per dienstjaar. De werkloosheidsuitkering van de werknemers boven de zestig zal worden aangevuld met 20 pet van het loon, terwijl het bedrijf bo vendien hun pensioenpremie hele maal voor zijn rekening neemt. Het -personeel wordt niet zomaar op straat gezet: de onderneming neemt de opzegtermijn volledig in acht. Er wordt gedurende die periode doorgewerkt tegen het normale loon. Alle verkregen rechten (op va kantie-uitkeringen en dergelijke) blijven behouden. Op tijd De directeur van het Gewestelijke Arbeidsbureau in Tilburg zei dat de ontslagprocedure tot volle tevreden heid is geregeld. „Deze ondernemer heeft tijdig ingezien dat doorgaan niet langer zin heeft", luidde zijn commentaar. De voorzitter van de katholieke bond van werknemers in het kleding en textielbedrijf H. A. C. Huysmans noemde de afvloeiingsregeling die is getroffen, vergeleken bij „wat in het zuiden over het algemeen gebeurt" redelijk. De heer Huysmans is zeer pessi mistisch over de kansen op her plaatsing van de ontslagen werkne mers. Niet alleen omdat Tilburg al ruim 3000 werklozen telt, maar ook omdat in andere bedrijven nog eens duizend mensen hun opzegtermijn aan het afmaken zijn en dus binnen kort eveneens zonder werk komen. (Van onze kerkredactie) TIRANA Albanië heeft officieel alle wetten, die betrekking hebben op de verhouding van kerk en staat, afgeschaft. Dit besluit van de Volksvergade ring is de consequentie van eerdere berichten, dat de „culturele revolu tie" vorig jaar geleid had tot volledi ge uitroeiing van kerk en islam. Al banië noemt zich nu de eerste atheïstische staat ter wereld. De wetten dateerden uit de jaren 1949 - 1951 en regelden de positie van de Albanese Orthodoxe Kerk, de Rooma-Katholieke Kerk en de moslimgemeenschap. (Van onze onderwijsredaktie) DEN HAAG Minister Veringa heeft aan de commissie van overleg nieuwe suggesties gedaan over het sa laris van de leraren. De nieuwe „voor stellen" worden gunstiger beoordeeld dan de vorige, die zelfs aanleiding ga ven tot protestbijeenkomsten. De minister schijnt op sommige pun ten aan de wensen van de leraren te gemoet te zijn gekomen. Het ministerie heeft meegedeeld, dat de bijeenkomsten van het georgani seerd overleg 12 februari worden her opend en zullen voortduren tot 21 fe bruari. DUITSERS HOUDEN (Van onze kerkredactie) BONN Elke eerste vrijdag van de maand is dit jaar in Duitsland een „Dag van het broederlijke delen". Het is de bedoeling, dat iedereen op deze dag elke maand een deel van zijn inkomen ter beschikking stelt voor de bestrijding van de honger in de wereld. Het is een gemeenschappelijke ac tie van het protestantse „Brood voor de wereld", het rooms-katholieke „Misereor" en de „Duitse Wereldhon- gerhulp". De eerste dag bracht ruim 160.000 gulden op, die besjemd zijn voor Cambodja, India en Indonesië. Aanstaande vrijdag wordt de tweede dag gehouden. nieende dat het kabinet op deze ma nier zijn taak als werkgever gebruikt om het algemene loonbeleid op een voor de kleine man niet verant woorde wijze te beïnvloeden. „Het doet mij pijn dat bij het kritisch bezien van de overheidsuitgaven de gezinnen met kinderen moeten zor gen voor de handhaving van het in terne en externe evenwicht". DANKBAAR De openingsrede van de heer Ten Heuvelhof bij de viering van het vijftigjarig bestaan der CCOOP mocht dan een sterk kritische inslag hebben, de voorzitter zag toch ook redenen volop om dankbaar voor te zijn. „Het één behoeft het andere niet uit te sluiten," zei hij. De voorzitter gaf een vogel vlucht-overzicht van de geschiedenis der bloeiende CCOOP, waaraan vele namen van vele strijdbaren, maar vooral die van Leen Vermeulen ver bonden zijn. „Kennisneming van de historie van de centrale leert ons dat er niet veel nieuws onder de zon is", concludeer de de heer Ten Heuvelhof. „Maar ook leert ons deze historie, dat het vorige geslacht veel heeft gedaan voor de verbetering van de rechtspositie van het overheidsperso neel, .ets waarvoor naast onze be zorgdheid over de huidige gang van zaken dankbaarheid ons past" Iijkhedcn, die ons in de wet gegeven zijn, ten volle moeten uitbuiten. Bo vendien proberen wij tot steeds meer uitbreiding van deze mogelijkheden te komen. „De afgescheidenen menen daaren tegen, dat zij alle controle dienen te verwerpen en proberen direct absolu te onafhankelijkheid te krijgen. Maar dat schept onnodige spanningen. Wij geloven dat dit niet de manier is om vermindering van de restricties te verkrijgen." Zhidkov kon niet zeggen hoeveel afgescheidenen op het ogenblik ge vangen zitten. „De meesten'A van hen, die in het begin van de jaren zestig gearresteerd werden, zijn in de loop der jaren op vrije voeten gesteld, maar in 1966 werden weer nieuwe arrestaties verricht De baptisen van de unie gevoelen grote droefheid over de toestand van de gevangenen. In gevallen, waarin mensen onrechtvaardig behandeld werden volgens de wet is de unie voor hen tussen beide gekomen bij het ministerie voor de eredienst. In 1966 heeft het uniecongres een be roep gedaan op de autoriteiten, om, de gevangen leiders met zachtheid te behandelen. Tenslotte zei Zhidkov: „Wij veroor delen hen niet die te hard lopen, al geloven wij dat zij fout zijn. Wij noemen hen geen „verraders" of „vij anden van het evangelie". Maar het doet ons pijn, als zij ons wel zulke namen geven, terwijl wij alle moge lijkheden die de wet biedt, uitbuiten en steeds streven naar verdere moge lijkheden." men, die Ilja Iwanof en Alexander Karef, respectievelijk president en secretaris-generaal van de Russische Baptistenunie, over de gebeurtenissen hebben geschreven. Deze brief is veel scherper van toon. „Het eigenlijke doel van deze lie den wordt steeds duidelijker, name lijk het ondermijnen van het gezag van de leiders van de unie, om de leiding in eigen handen te nemen." Volgens deze brief verwijten de af gescheidenen de unie niet alleen haar loyaliteit tegenover de regering, maar zijn zij ook tegen het lidmaatschap van de Wereldraad van Kerken. Berichten over processen en onder drukking noemen Iwanof en Karef „praatjes, rondgestrooid door lieden, die totaal onbekend zijn met de te genwoordige situatie." „Niemand wordt in ons land ver volgd om zijn godsdienstige overtui ging, maar tot onze diepe droefheid hebben sommige broeders en zusters zich schuldig gemaakt aan het niet houden aan de godsdienstwetten en het overtreden van de openbare or de." Het werkelijk effect van de afscheiding, die in 1961 begon, noe men zij onbeduidend. not Belastingvrije spaarpremtr van 20%voordeelnemersaatrl het Premie Spaarplan tote^r maximumvanf100,-per ecNmi paar of f 50,- per persooes per jaar. Spaarvormen (evt te eomblnertn effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen garantiekredletaflosslngen Nadere Inlichtingen bi] Spaarbankilict Boerenleenbanken, Ralffeisenbank^rd Postkantoren. Banken, Borgstelling^ fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfon^:, sen. Spaarkassen, Levensverzekering; maatschappijen, assurantie-tussenp»* sonen en de Sociale Verzekeringsbank Of Vraag per briefkaart aan Pret Spaarplan. Postbus 51, Den Haag. v blijvend de brochure over dit nation! plan. ron ;br Open brief Met het bezoek van Zhidkov aan het westen VaH een Open Brief sa- ROME Berichten als zou de com missie van zes kardinalen, die in op dracht van de paus de Nieuwe Kate- chismus op dwalingen heeft onder zocht, tot definitieve conclusies zijn gekomen, zijn „op zijn minst voor barig", meldt het Vaticaanse blad Osservatore Romano. Drie weken geleden was bericht dat de commissie de paus had laten weten dat de catechismus geen dwa lingen bevat. Wel bevalen de kardi nalen aan dat bepaalde passages zouden worden herschreven. P 5 thil uis eer aal lèt lm It (Van onze kerkredactie) BRUNSWIJK Plaatsver. vangend bisschop Max. Wede- meyer van de Evangelische Kerk van Branswjjk heeft zijn ambt neergelegd, nadat de synode be sloot tot volledige toelating van de vrouw in het ambt. In deze kerk, die een van de lu therse ledenkerken is van de Evange lische Kerk in Duitsland, heeft een strijd gewoed over de vrouw in het ambt, die zulke afmetingen aannam, dat op vele plaatsen geen avondmaal meer kan worden gehouden. Tegeno ver elkaar stonden bisschop Gerhard Heintze en zijn plaatsvervanger. 20.000 mark per hectare geboden AALTEN In de Gelderse Achterhoek, voornamelijk in de streek tussen Aalten en Win terswijk, worden de laatste tijd grote stukken landbouwgrond op7-kocht door Duitse boeren. Op het ogenblik is er meer dan (Van een onzer redacteuren) SCHEVENINGEN De Christe lijke centrale van overheids- en onderwijzend personeel* vierde van daag haar vijftigjarig bestaan met een jubileumbijeenkomst in het Kurhaus. Vijftig jaar, dat betekent: een indrukwekkend stuk vakbewe- gingsgesKiiedenis, die is uitgelopen op een overkoepelende organisatie van zeven christelijke werkne mersbonden met een totaal aantal leden van meer dan 100,000. De organisatie die thans deel uit maken van de CCOOP, zijn de Ne derlandse christelijke bond van overheidspersoneel (thans de grootste bij het CNV aangesloten bond), de Protestants christelijke bond van spoor-, tram- en ver voerpersoneel, de Protestants christelijke onderwijzers vereni ging, de Vereniging voor christelijk MULO, de Vereniging van christe lijke leraren en leraressen bij het nijverheidsonderwijs, de Vereni ging van onderwijzers bij het christelijk kleuteronderwijs en de Christelijk-sociale onderofficieren vereniging. De grondslag voor de huidige CCOOP werd vijftig jaar geleden (op initiatief van het CNV) gelegd door vier christelijke ambtenaren- organisaties, toen geheten de Al gemene Nederlandse christelijke ambtenaarsbond, de Nederlandse christelijke bond van personeel in publieke dienst, Door plicht tot recht en de Protestants christelijke bond van spoor- en trampersoneel. Uit de besprekingen tussen deze vier kwam het Permanent Comité voort, dat tijdens de bezettingstijd verdween en na de oorlog weer ten tonele verscheen onder andere naam en met meer organisaties, van wie enkele inmiddels ook hun naam hadden gewijzigd. De samenbundeling van krachten vijftig jaar geleden werd noodzakelijk gevonden om de be langen van het overheidspersoneel beter en effectiever te kunnen be hartigen in een tijd, waarin het woord bezuiniging nauwelijks van de lucht was. Een paar grepen uit de rege ringsplannen van toen: werktijd- verlenging, 8.5 procent korting op hel pensioen, afschaffing van de gratificatie voor langdurige trouwe dienst, van de toelage voor waarne ming van hogere functies, van de vakantietoelage, van het minimum inkomen van ƒ1.600 voor gehuw den, voorts: beperking van het ver lof, verhoging van de aftrek voor het genot van een woning, afschaf fing van de kinderbijslag voor tij delijk personeel enz. Uit dit sombere lijstje blijkt te vens, dat de organisaties van over heids- en onderwijzend personeel niet voor niets hebben bestaan! 50 hectare in Duitse handen, terwyl nog optie rust op een veel groter areaal. De Duitsers bieden bijzonder hoge prijzen, terwijl normaal de oostelijke zandgronden maar zeven tot tiendui zend gulden per hectare opleveren, zijn zij bereid om prijzen tot 20.000 mark of ruim 18.200 te betalen. Veel Achterhoekse boeren, die hun bedrijf willen beëindigen zien dan ook voornamelijk uit naar Duitse kopers. De belangstelling voor de Neder landse landbouwgronden schijnt voornamelijk een gevolg te zijn van de gunstige voorwaarden waarop de Duitse boeren geld kunnen lenen. Bo vendien is de grond in Duitsland over het algemeen aanmerkelijk duurder. In de Duitse grensstreek hebben veel boeren hun bedrijf moeten ver kopen in verband met industrie- en stadsuitbreiding. Met het geld, dat zij daarvoor krijgen, kopen zij dan grond in Nederland. In de gemeente Aalten, waar deze zaak vooral speelt, is op het ogenblik een ruilverkaveling in voorbereiding. Als deze ontwikkeling door mocht zetten, bestaat een grote kans, dat dit dan op moeilijkheden zal stuiten. Veel boeren verkopen immers liever aan Duitsers dan aan landgenoten. De landbouworganisaties houden zich met de zaak bezig. NED. HERV. KERK «roepen te Mid per te Middelharnis. Aangenomen naar Puttershoek (vac. C. de Jong): Chr. v. d. Leeden te Elim (Dr.). GEREF. KERKEN Beroepen te Hattem (vac. E. I. F. Na- wijn): H. v. d. Wey te Emmen-west. Aangenomen naar Delft (zendings- pred. kaderwerk op Midden Java): drs. S. de Jong te Soestdijk; naar Vleuten- De Meern (U.): F. de Vries te Box Hill (Australië). CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Utrecht-noord: W. Heer- ma te Enschede-oost. Begin januari stuurden zij alli een brief aan alle predikanten, w« in zij hun standpunt uiteenzet^ Wedemeyer noemde daarin de *oC_ ting van de vrouw in het ambt^^ strijd met het getuigenis van Schrift en een schending van leer belijdenis van de Lutherse Kerk. iM< kreeg de steun van oud-bisscj Martin Erdmann. Vorige week kreeg het voort Q echter toch op de synode de verej meerderheid van stemmen. Bisschop Heintze heeft plaatsvervanger gevraagd, op besluit zijn ambt neer te leggen tej te komen en de gemeenteleden a gespoord geen overijlde stappen doen en niet te zondigen, door on^. rechtvaardigd de gemeenschap verbreken. De meeste landskerken Duitsland hebben nu de vrouw in I ambt Verzet is er voornamelijk landskerken van lutherse origine. t Je i ARNHEM Er zijn duizenden (en gaven van nieuwe donatrices en nateurs binnengekomen bij de Stf ting Vrienden van het Dorp. Er ren er zoveel, dat men op het og( blik moeite heeft met de verwerkijit Het Dorp heeft de nieuwe vrien< dan ook nog niet kunnen antwo£ro den. Geen bericht, goed bericht echter ook hier. In ieder geval zullen wij omsi half maart de Dorpskoerier ontvj gen, waar het wel en wee van Dorp in staat beschreven. Met de verzending van de belooi plastieken is men begonnen. Over «f geveer acht weken zal dat zijn besj... hebben. De aanmeldingen van donatrices] donateurs zijn het resultaat van goede woorden, die dokter A. Klq wijk bij het vijfjarig bestaan in i vember via televisie en pers hel gesproken. (Van onze kerkredactie) DORDRECHT Op 56-jarige lei tijd is maandagavond na een ernstf00 ziekte overleden ds. K. H. L. vr~ Selms van de hervormde gemeenst De begrafenis is vrijdagmiddag <J half drie op de algemene begrai plaats, na een rouwdienst in de Pa! luskerk, die om een uur begint. Ds. Van Selms werd in 1911 I Grijpskerke geboren. Hij studeen in Utrecht, was anderhalf jaar hul prediker in Brummen en werd 1936 bevestigd tot predikant in A geren. Van 1942 tot 1953 stond hy r .Silvolde. Deze gemeente stond hw- na de oorlog enkele jaren af, zod hij als legerpredikant naar Indori sië kon gaan. Op 15 maart 1953 deed hy intree in Dordrecht. Van de 1 functies die hij daar bekleedde, moreren we slechts, dat hy tot v enkele maanden voorzitter was de Dordtse oecumenische raad. V leden week zondag had ds. V Selms in een dienst in de Johann kerk afscheid genomen van de meente.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2