LEIDERDORP ZIET EI VAN DE WONINGNOOD Ni) Gereformeerd Rijnsburg zendt jeugdleider uit VLEET LEZERS SCHRIJVEN: Noord wijk heeft maar één troef: toerisme Yisserijonderwijs wordt dwars gezeten door hang naar geld Katwijkse vuilnisbelt kwam naar ons toe Diaconie de over grenzen r— NOVA THEATER Visserij nieuws bij de Burgemeester Gallas: voor woningbouw was 1967 ongeëvenaard Vijf-cents-actie ruim f 14.000 nieuwe leidse courant DINSDAG 30 JANUARI RIJNSBURG Deze week vertrekt naar Curacao het gezin Van Atten. De heer Van Atten zal in het kader van de ontwikke lingshulp gaan werken als jeugd- en buurtleider in Willem stad. De uitzending geschiedt door de Gereformeerde Kerk van Rijnsburg, met medewerking van het Algemeen Diakonaal Bureau van de Geref. Kerken. Steun wordt ook verleent door de classis van de Geref. Kerk van Mid delburg, die het hiervoor'benodigde gebouw zal bekostigen. De verbintenis tussen Rijnsburg en de heer Van Atten werd bekrach tigd in een dienst in de Maranatha- kerk- Heel Nederland kon deze sfeer volle kerkdienst via de ra^ beluis teren. Bidt Ds. J. Bijleveld hield de predika tie naar aanleiding van Lucas 11:9 („bid en u zal gegeven worden Velen vragen zich af - aldus ds. Bij leveld - waarom ondanks vurig bid den vaak geen verhoring wordt ge- woensdag 2 uur SNEEUWWITJE en de 7 DWERGEN Anton Leydeckers bij Filmclub Noord wijk NOORD WIJK De cineast Anton Leydeckers uit Den Haag is de gast geweest van de Noordwijkse Film club. Duidelijk kwam de veelzijdig heid van deze filmer aan het licht. Zowel in de vakantiefilm als in de speelfilm en documentaire gaf hij blijik van een grote gevoeligheid ge paard gaande aan vakmanschap en gevoel voor humor. Eindbal in De Rank NOORDWIJK In de grote zaal van De Rank is het eindbal gege ven van de danscnrsnssen. die de herv. jeugdsociëteit heeft georgani seerd in samenwerking met dans school Boot. Het was een geanimeerde avond, waarop het orkest De dansende No ten de toon aangaf. De heer en mevrouw Boot wer den hartelijk toegesproken. Voor mevrouw Boot waren er bloemen. Meegedeeld werd, dat nu een be gin zal worden gemaakt met een cursus Zuidamerikaanse dansen. geven. Dit lijkt immers in tegenstrijd met Jezus' woorden. Uit het vervolg van de tekst blijkt echter, dat Christus bedoelt dat wij op ons bidden alles krijgen wat wij nodig hebben. De hemelse Vader geeft geen stenen als wij om brood vragen. Maar als God. ons alles gaf wat wij vragen, zouden wij de gaven lief gaan hebben en niet God. Echt leven is alleen mogelijk in gemeenschap met God. Echt bidden is ook volharden in het gebed. Gods verhoring op het gebed is ook de troost voor de heer en mevr. Bejaarden zagen filmjournaal ALPHEN In de Salvatorizaal werd onder leiding van ds. Veen- huizen een bejaardenbijeenkomst gehouden. Jubilarissen waren er dit maal niet, hcewel: men was er achter gekomen, dat de dominee juist tien jaar getrouwd was en nu werd deze gelegenheid te baat ge nomen om hem in de bloemen te zetten. Dit gebeurde na een toespraakje van mevrouw Bijl. De geste werd door de verraste dominee Veen- huizen zeer op prijs gesteld. Mevrouw Baart-Borst uit Am sterdam was deze middag weer eens aanwezig. Ze vertelde twee verha len, die met aandacht werden be luisterd. Vooral het eerste wekte wel herinneringen op bij de be jaarden, want het ging over Keesje, het diakenhuismannetje uit de Ca mera Obsgura. Voorts heeft men genoten van het Alphens Filmjournaal 1967, dat Piet van Heijningen heeft vervaardigd en dat in de komende maanden op ta lvan avonden een zeer op prijs gestelde bijdrage zal vormen. De belangstelling voor deze middag was groot. Kom laat ons vrolijk zingen ALPHEN Donderdagavond 1 februari om 8 uur wordt in de Opstandingskerk een bijeenkomst gehouden van de Bijbel Kiosk Ver eniging (B.K.V.). Kees Deenik zal zingen en ook de samenzang leiden. Voorts werken mee: een groot koor, gevormd door de chr. gem. zangvereniging „Con Amore" en het Hervormd kerkkoor, resp. o.Lv. Siem Kok en B. Siere- veld; het meisjeskoor „De Lente klokjes", afd. B. C en D. o.l.v. Dirk van Vliet, mevr. ir. d. Höek-Lange- veld, orgel en Ger v. d. Vate, trom pet. Sprekers: ds. M. Hanemaaijer en ds. J. A. Westerveld. Het thema voor deze avond is: „Komt laat ons vrolyk zingen". KATWIJK .AAN DEN RIJN De oudejaarscollecte, huis-aan-huis bij de gemeenteleden van de Her vormde Gemeente, gehouden, heeft opgebracht f2381,30; de oppasdienst droeg f 180 af aan het orgelfonds van de Ontmoetingskerk, terwijl voorts via Sint-Nicolaasactiviteiten een be drag van f307,50 ten behoeve van dat fonds binnenkwam. Te weinig werkgelegenheid NOORDWIJK Op de in Sein post gehouden door de christelijke besturenbond belegde openbare ver gadering over de werkloosheid heeft voorzitter C. Benschop nog eens de aandacht gevestigd op het gevaar van het alles op de ene kaart van het toerisme zetten, zoals in Noordwijk gebeurt. De gedachten zijn weieens uitge- f;aan naar een lichte industrie, die het andschap niet zou storen, maar de planologen willen hiervan niet weten. In het streekplan is Noordwijk uit sluitend recreatiegebied zonder ook maar enige industrie ter bevordering van de werkgelegenheid voor de eigen bevolking. Nadat de christelijke besturenbond hierop had geattendeerd, is eenzelfde geluid vernomen van deskundigen als de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Leiden en het geweste lijk arbeidsbureau. Volledig De heer Van Dalen, die als spreker CNV-secretaris Tjeerdsma verving, zei, dat in het actieprogramma van het CNV het streven naar volledige werkgelegenheid is opgenomen, in tegenstelling met de opvattingen van sommige economen, die menen, dat in een gezonde economie een zeker per centage werkloosheid nodig is om overspanning van de arbeidsmarkt te ontgaan. Uitvoerig ging de heer Van Dalen in op de prognoses, die gemaakt wor den om werkgelegenheid voor de toe komstige beroepsbevolking te creëren. Er zijn echter ook onvoorziene fac toren. Om te weten hoe de werkloos heid te bestrijden, dient men de soorten werkloosheid te kennen. In dit verband besprak de heer Van Dalen de seizoenwerkloos heid, de structurele-, de conjunc turele- en de wrijvingswerkloos heid, alsmede het vraagstuk van de moeilijk plaatsbare mensen. Elke vorm van werkloosheid ver eist een eigen aanpak. Nog moeilijker is het nemen van maatregelen als verscheidene soorten werkloosheid zich gemeenschappelijk voordoen. Voor de bestrijding is men thans echter beter toegerust dan in de jaren dertig. De heer Van Dalen noemde de vestiging van industrieën, het geven van inspuitingen door de overheid in de vorm van het beschikbaar stellen van kapitalen, het researchwerk, het uitvoeren van grote kapitaalswerken en het verkrijgen van goedkoper geld tot het doen van investeringen. De werknemers zullen daartoe een bij drage kunnen leveren door het be trachten van ingetogenheid en be sparingen. Automatisering Voor de toekomst valt te verwach ten. dat de toenemende mechanisering en automatisering meer werk zullen brengen in de dienstensector. Zo zal het onderwys een steeds ruimere plaats gaan innemen. Hoe kunnen maatregelen op de toekomst worden afgestemd? Met deze vraag houdt niet alleen de vak beweging zich bezig, maar ook de overheid, de werkgevers en de econo- misch-technische instituten. Dit ge beurt te vaak naar eigen inzicht, er is een langs elkaar heen werken en denken. Coördinatie op dit punt is noodzakelijk. De heer Van Dalen pleitte in dit verband voor het instellen van een Raad voor de Arbeidspolitiek, waarbij niet alles gecentraliseerd in de top dient te geschieden, maar waar ook een completering zal zijn met regionale raden. Zo zullen nationale plannen op streekplannen moeten worden af gestemd en omgekeerd. De heer Van Dalen deed hierna en kele suggesties omtrent hetgeen van de vakbeweging uit kan worden ge daan om de werkgelegenheid in een bepaald gebied te bevorderen. Op deze inleiding volgde een uit gebreide gedachtenwisseling, waarbij nog eens duidelijk de ingewikkeld heid van de materie bleek. Van Atten. Ook wij zullen er voor bidden dat hun kracht, liefde en ze gen geschonken zullen worden- Taakopvatting Deze uitzending zo zei ds Bijle veld ten slotte, is uiting van de hoge taakopvatting van de diakonie. Door de sociale wetten hoeft er minder geld voor de plaatselijke noden te zijn, maar de diakonie weet haar taak niet beperkt tot de eigen ge meente- Dat de keus juist op de heer Van Aitten viel, zien we als leiding van God, want de heer Van Atten heeft reeds jarenlange ervaring als onder wijzer op Curasao. In een korte toespraak noem de de heer Van Atten dit een overweldigend ogenblik. Ik heb nu met u en u met mij en wij samen met de Heer een band. Rijnsburg met zijn vele tuinen spreekt het aan dat de wijngaard des Heren groter is dan Rijnsburg. „Ik ben dankbaar dat ik de vruchten van die wijngaard naar Curagao mag brengen". De gemeentezang werd begeleid door de vaste organist van de Ma- ranathakerk, Dirk Sschoneveld. Nieuwe directrice huishoudschool Katwijk aan Zee KATWIJK Met ingang van 1 mei a.s. heeft het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nijverheids onderwijs mej. A. S. Bakker be noemd tot directrice van de 2e Chr. Katwijkse Industrie- en Huishoud school Prinses Margrietschool te Katwijk aan Zee. Zij neemt 4e plaats in van mej. H. Z. van de Weerd, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de school gaat ver laten. Mej. Bakker is sedert 1951 in dienst van de vereniging voor christelijk nijverheidsonderwijs te Katwijk aan Zee. Eerst was zij le rares aan de school aan de Jhn van Brakelstraat, later werd zij overge plaatst naar de Prinses Margriet- school. Causerie over Bartimeiis KATWIJK a. d. RIJN Voor de afd. Katwijk a-d. Rijn van de Ned. Christenvrouwenbond hield de heer Overduin een couserie over het werk van „Bartimeüs" te Zeist. De cause rie werd gevolgd door dia's. Het Christelijk Instituut „Barti meüs" doet buitengewoon nuttig werk voor blinden en meervoudig gehandicapte blinden. Aan het eind werd een collecte gehouden voor de drie-jarige „Ak- tie-Bartimeüs", die het hoofdbestuur van de N.C.V.B. voert. LEIDERDORP „In het komende jaar verwachten wij een flinke stoot te kunnen geven in de richting van de opheffing van de woning nood", verklaarde burgemeester mr. Gallas in de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad. Na de opening verzorgde de voor zitter het eerste punt van de agenda: zyn jaarrede. „Er zullen echter nog velen geruime tyd moeten wachten op de vervulling van hun wensen, maar daarby zal vrywel geen sprake meer behoeven te zyn van strin gente nood". In 1967 werden 295 woonvergunningen verleend voor een gehele woning en 6 voor inwoning. Er stonden op 1 dec. jl. nog 323 personen ingeschreven voor woonruimte of andere woonruimte. In de komende maanden zullen de gezinnen met drie en meer kinderen vry wel alle aan voldoende woonruimte kunnen worden geholpen. Ook een belangrijk deel van de andere gezinnen zal binnenkort over een goede woning kunnen beschikken. IJMUIDEN Aan de IJmuider markt verschenen 83 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 7840 kisten vis, waarvan 560 kisten schelvis. 460 kisten wijting, 860 kisten gul en kabeljanw, 200 kisten kleine gul, 2030 kisten koolvis, 20 kisten haring, 20 kisten makreel, 2230 kisten schol. 50 kisten tarbot, 390 kisten diversen, 4260 stuks stUve kabeljauw en 53.000 kilo tong. Verder waren er 490 kleine kis ten scbelvis, 400 kleine kisten wijting, 410 kleine kisten haring en 192 kleine kisten makreel. De belangstelling voor de tong was nog matig. De eentjes en de slips gaven elkaar met een respectievelijke top van f 5.08 en f 5.09 weinig toe. Later zakten beide soorten dik onder de vijf gulden. Voor de grootmiddel betaalde men niet meer dan f 3.58. In de meeste gevallen kon men ook voor f 3.32 terecht. De kleinmiddel schom melde tussen f 4.05 en f 3.63 en ook dat was minder dan waarop de aan voerders hadden gerekend. Schol Voor de schol wenst men nog niet warm te lopen. Alle vijf soorten ein digden op twintig gulden. De hoogste koers lag rond de dertig gulden en dat leverde een teleurstellend gemiddelde op. Bij de schelvis ging de meeste inte resse uit naar de grootste soort. Hier voor had men op de eerste afslag f 56 over. Men behoefde slechts vier gulden prijs te geven. De braadschelvis herstelde zich met een notering van f 37 tot f 31 enigs zins van de klappen die aan het eind van de vorige week vielen. De groot middel bereikte op de eerste ronde een top van f 51 en dat mocht redelijk worden genoemd. De gestripte wijting handhaafde zich met een notering van f 31 tot f 22 be hoorlijk. Haring De haring moest met een schrale koers van f 20.40 genoegen nemen. In de groep van de grote rondvis- soorten hield de witte koolvis de concurrentie met een constante note ring van f 146 achter zich. De zwarte soortgenoot haalde niet meer dan f 110 en zakte later naar f 88. De kabeljauw was met noteringen van f 92 tot f 79 voor de grote soort en van f 86 tot f 80 voor de middel aan de goedkope kant. Ook deze keer waren de regels ka beljauw weer ruim vertegenwoordigd. Dat kwam de prijzen niet ten goede. Heel vaak kon men zich een regel kleine van uitstekende kwaliteit voor f 34 aanschaffen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de VL 90 Caroline met 885 kisten en 445 kleine kisten diversen, de KW 159 Marian Ellen met 1025 kisten en 105 kleine kisten diversen, de KW 44 Rijnmond 3 met 910 kisten en 60 kleine kisten diversen, de KW 85 Rijnmond 4 met 600 kisten en 200 kleine kisten di versen. de KW 152 Soli Deo Gloria met 45 kisten, de KW 51 Ora et La- bora met 58 kisten, de KW 213 Jana met 40 kisten, de IJm 221 met 38 kis ten. de KW 202 Maria met 61 kisten, de IJM 211 met 41 kisten, de KW 8 Deining met 65 kisten, de KW 212 Marlena met 38 kisten, de SCH 27 Onderneming 2 met 90 kisten, de KW 73 Maria Jacoba met 43 kisten, de KW 149 Arie Jacob met 65 kisten, de KW 205 Dirkje met 62 kisten, de KW 201 Tatjana met 35 kisten, de KW 212 Anna Henderika met 50 kisten, de KATWIJK AAN ZEE De vijf cents-actie heeft ruim f 14.000 op gebracht. Dat is weer meer dan vo rig jaar. Op de gisteren in de oranjezaal van het jeugdhuis gehouden over drachtsavond zijn zowel door voor zitter ds. A. Vink als door de heer Van Duyvenbode, die de zieke pre sident-kerkvoogd Kleen verving, hartelijke woorden gesproken aan het adres van commissieleden en collectanten. Het geld werd overge dragen aan de kerkvoogdij. Verder bleef men gezellig nog enige tijd bijeen. Mevrouw Wesse- ling uit Den Haag declameerde. KATWIJK AAN ZEE Morgen avond om kwart voor acht spreekt ds. Van der Byl voor de Gerefor meerde gemeente in het gebouw aan de Remisestraat. KW 225 Azimuth met 37 kisten, de WR 61 Bastiaan met 58 kisten, de KW 35 Herman met 37 kisten, de KW 55 Johanna Lydia met 75 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de WR 57 Johanna Cornelia met 47 kisten, de KW 80 Dirk Maria met 95 kisten, de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 35 kis ten, de IJM 46 De Hoop 4 met 55 kisten en de KW 193 Vrouw Pruna met 44 kisten. Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 350 kisten schelvis, 800 kleine kisten schelvis. 220 kisten wijting. 200 kleine kisten wijting. 450 kisten gul en kabel jauw. 25 kleine kisten makreel, 500 kisten schol en 11.000 kilo tong. Vorig jaar kwamen in totaal 144 woningen gereed. In aanbouw wa ren op 1 jan. jl. 817 woningen. De woningvoorraad bedroeg op 1 jan. jl. 2678. Voor 776 woningen zijn planen ingediend. Voor de woning bouw is 1967 ongeëvenaard. De burgemeester toonde zich ver ontrust over het feit, dat er steeds meer afstand ontstaat tussende voorbereiding en de uitvoering van een werk. Dit heeft vooral een fi nanciële oorzaak. „Ik begrijp niet dat voor een een sterk groeiende ge meente als de onze. die een duide lijke taak te vervullen heeft gekre gen zo menigmaal de kraan dicht zit". 3400 maaltijden De heer Gallas sprak de hoop uit dat medio dit jaar kan worden be gonnen met de bouw van enkele la gere scholen en kleuterscholen. Aan de leeszaalplannen werd voortge- werkt; men. hoopt dit jaar te kun nen bouwen. De M'hala Panzi-pad- vindersgroep huurde een deel van de Houtkamp en begon met ver bouw, gedeeltelijk nieuwbouw, die in april van dit jaar in gebruik zal worden genomen. Het werk van de groep tot verstrekking van warme maaltijden voorziet in een duide lijke behoefte. Van begin 1966 tot medio november 1967 werden onge veer 3400 maaltijden verstrekt. De I bezorging geschiedt door leden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers. Dit jaar zal de bevolking weer worden doorgelicht op tuberculose. De politie noteerde vorig jaar 84 aanrijdingen tegen 91 in 1966. Er gebeurden er 16 op de kruising Per- sant SnoepwegAcacialaan. Vier dodelijke ongevallen deden zich voor, waarvan 1 op Rijksweg 4a. 65 Processen-verbaal ter zake van misdrijf werden opgemaakt, 197 voor overtredingen. Het verheugde de heer Gallas te kunnen meedelen, dat het gedrag van de jeugd in Leiderdorp, blij kens het oordeel van de politiecom- mandant, goed is te noemen. Slechts eenmaal werd proces-verbaal opge maakt tegen een 19-jarige. Met een kort woord beantwoordde de nestor van de raad, de heer Los de toespraak van de burgemees ter. Hij dankt alle ingezetenen die zich op welke wyze dan ook, inzet ten om de leefbaarheid van de ge meente te bevorderen. Leiderdorp heeft de belangrijke functie van op- vanggemeente gekregen. Het zal de financiële armslag moeten hebben die daarvoor nodig is. Het belangrijkste punt van de in hoog tempo behandelde agenda was het voorstel van B en W betreffende het winkelcentrum Winkelhof. De raad was er blij mee en betuigde het college zijn erkentelijkheid voor KATWIJK AAN ZEE De aan de visserijschool in 1966 ingestelde driejarige cursus voor onbevarenen is geen succes gebleken. Reeds na het volbrengen van het eerste cur susjaar verlieten 21 leerlingen de opleiding, omdat was voldaan aan de leerplichtwet. Het verdienen van geld was hierbij één van de be langrijkste argumenten om de school te verlaten. Van deze jonge lui, met een gemiddelde leeftijd van veertien jaar, heeft een zeer groot percentage de vissersvloot bemand. De interesse voor het volgen van het derde leerjaar was zo gering, dat dit geen doorgang kon hebben. Deze ongewone gang van zaken heeft een stempel gedrukt op het leerlingental by de aanvang van het cursusjaar 1967/1968. Boven dien is gebleken, dat bij het voort zetten van de studie, de vooroplei ding van deze 'half afgestudeerden- beslist onvoldoende was om aan de steeds hoger gestelde eisen van vakmanschap te voldoen. Leerplicht Men kan zonder meer vaststel len, dat deze situatie zich zal hand haven zolang aan de bestaande be palingen van de leerplichtwet wordt vastgehouden, als gevolg waarvan de school wordt gezien als een gemakkelijk middel om aan ge noemde wet te voldoen. De aan de avondschool verbon den cursus voor motordrijvers ver toonde in 1967 een vrij groot aan tal afvallers, vermoedelijk als ge volg van een te grote belasting met betrekking tot de dagtaak. Slechts diegenen die een goede vooropleiding hadden genoten, kon den tot resultaten komen. De eveneens aan de avondschool verbonden cursus van boeten en breien kon niet afgewerkt worden, omdat de belangstelling daarvoor te gering was. zodat voortzetten moeilijk te rechtvaardigen was. Voor leerlingen met minder goe de resultaten werd een verplichte huiswerkcursus in het leven ge roepen, die vrijwel zonder absen ten werd bezocht en in vele geval len een positieve bijdrage beteken de. Over het algemeen mag men aan leerlingen van een visserij- school geen al te hoge theoretische eisen stellen. De interesse is dui delijk gericht op de typische be roepsvakken. Bij de opleidingen tot de hogere rangen na ongeveer 4 jaren is maar al te duidelijk ge bleken. dat er van de kennis der exacte vakken zeer weinig is blij ven hangen. Daarentegen heeft de leerling na 4 jaar praktijk een veel beter inzicht in de zg. beroepsvak ken en een meer uitgesproken in teresse. Motordrijvers Wat betreft de opleiding van motordrijvers is het nog steeds te betreuren, dat de kennis van de werking en behandeling van koel en vriesinrichtingen niet in het examenprogramma is opgenomen. De ontwikkeling op dit gebied bij de vissersvloot is langzamerhand van dien aard geworden, dat men dit niet meer over het hoofd mag zien. Oefentochten" hadden regelmatig plaats met het oefenschip De Zee arend. Behalve dat een grote peda gogische waarde van dit oefenschip uitgaat, is het bovendien een nut tige onderbreking gebleken van de schoolbanken, waar de leerlingen uit hoofde van aanleg en interesse toch al moeilijk aan te binden zijn. Het aantal leerlingen dat de school verliet, bedroeg totaal 35, van wie er 12 een einddiploma ver wierven, 2 daarvoor niet in aanmer king kwamen en 21 aan de leer plicht hadden voldaan. Van de 35 leerlingen die de school verlieten, zijn 28 naar de vloot ver trokken. De overige 7 leerlingen zijn werkzaam in visverwerkende industrieën en verlieten het beroep in verband met zeeziekte. De leerlingen komen overwegend van Katwijk (98 pet) en Noordwyk (2 pet). De ontspanning van de leerlingen laat nog veel te wensen over. Het ontbreekt de school aan een goed geoutilleerd gymnastieklokaal waar de jongelui die reeds spoedig aan een zeer zwaar beroep worden blootgesteld, de gelegenheid zouden moeten hebben zich daarvoor te trainen. Sportvelden moeten worden gezocht op een braakliggend ter rein, hetgeen nauwelijks beoefening van buitensport mogelijk maakt. Het gebrek aan een haven laat zich juist bij de opleiding voor het vis serij beroep zwaar gelden, omdat de confrontatie met de zee onmoge lijk is. Daling Er moet helaas worden geconsta teerd dat de belangstelling voor het visserij-onderwijs in dalende lijn is. Verschillende factoren liggen hier aan ten grondslag, waarvan vele zonder meer geaccepteerd moeten worden. De noodzakelijk verstrekte dis pensaties op de visserij vloot kun nen echter van invloed zijn op de stimulans voor het behalen van een diploma. Het bezit van een. diploma moet zowel financieel als maat schappelijk volwaardig gehonoreerd worden, waarvan de ouders die hun kinderen dit beroep laten kiezen, geheel doordrongen moeten worden. Personeel dat naar zee wordt ge stuurd met een modern schip vol elektronische navigatiemiddelen, moet met deze uitrusting op de hoogte zijn, waarvoor uiteraard een theoretische ondergrond noodzake lijk is. Het beroep brengt soms veel te grote risico's met zich om alleen maar „dicht te varen" op praktische ervaring. Alle waardering voor het feit, dat uw krant aandacht heeft geschonken aan de onmogelijke toestand rond de Katwijkse vuilnisbelt in de Krom. Ik ben echter behoorlijk kwaad geworden toen ik las wat van de zijde van het Katwijkse gemeente bestuur hierover wordt gezegd. Het is heus niet zo, dat de vier gezin nen die hier wonen voor elk weg waaiend papiertje een klacht indie nen, maar wij zijn pas in de pen geklommen toen de toestand on houdbaar werd/ De vangst van het afgelopen weekeinde bestond weer uit drie kanjers van ratten. Mijn zoontje van vier kwam onlangs triomfantelijk met een rattelijk thuis, 's Zomers worden we gekweld door duizenden bromvliegen en het hele jaar door moeten we beducht zijn voor meeu wenuitwerpselen. Onwaar Dat Katwijk zijn belt goed ver zorgt, is absoluut onwaar. Onze gro te grief is, dat er alleen wat aan wordt gedaan, nadat het klachten heeft geregend. Maandenlang heeft men de boel laten slingeren. En al heeft men er dan van de week wat aan gedaan, de toestand kan alleen maar slechter worden, doordat door uitbreiding van de belt het vuil steeds dichter bij onze huizen komt. Twaallf dagen geleden heb ik de inspectie van de volksgezondheid geschreven. Toen ik na 'n week op belde, zeiden ze, dat ze de brief hadden ontvangen, maar dat ik niet zo snel op een antwoord mocht re kenen. Net alsof dit geen uiterst ur gent geval is. Ik heb gezegd dat als de kinderen hier besmet mochten raken, ik de dienst zou weten te vinden. Verweer Het verweer van Katwijk, dat het bij een vuilnisbelt wonen nu een maal nooit een pretje is, doet de deur helemaal dicht. Wij zijn niet bij die belt gaan wonen, de belt is by ons gekomen. Ik woon hier al sinds 1947, de belt is pas vier jaar geleden gevormd. Ik begrijp niet, dat men het in deze tijd heeft kunnen toestaan een vuil nisbelt te maken zo vlak bij bewoon de huizen en dat men dan bovendien nog het lef heeft hem te laten ver worden tot een rattenkweekplaats. Noordwijk C. van der Gugten Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag: hoog water 4.28 'en 16 41 uur (springvloed); laag water 0.21 en 12.42 uur. de voortvarendheid en dit resi op-papier. De voorzitter liet er geen over bestaan, dat B en W vol moed zijn wat betreft de Vi voorbereidingen en de uitvi „Wij hebben een partner gèvi die volledig begrip heèft voor zaak. Er is een goed samensp verwachten". Toen de burgem< s de aanneming van het voorste de hamerslag bekrachtigde, lid,- erop volgen: „Opnieuw is een schot gelost voor een belang ontwikkeling in deze gemeentt Het beroep van. de heer G. nij te Leiden tegen de beslissing L B en W inzake de uitoefening 9 een houtbewerkingsbedrij'f dn schuur bij Achtohovenerweg 16 ongegrond verklaard. De burgen ter zei: „Het college Vindt di een onaangename zaak. Maar moet zich nu eenmaal aan de regels houden. Als iemand zich wil vestigen, moet hij zich eers doende op de hoogte stellen. T heden is de betrokkene mij kend. Ons advies is dan ook: eerst overleg met de betrökke stanties". Wethouder Meerburg gereerde, dat mede naar aanle van dit geval het gemeentebei zou kunnen overwegen iets vo< kleine industrieën te gaan do< en W zullen, na een verzoek va V.V.D.-fractie hiertoe, overw de heer Gijzenij enig uitstel it< ven opdat hij buiten Leiderdorp nets anders kan zoeken. Nog enkele kleine puntjes slotte: de steen in het oude -x huis (dat zal worden afgebro wordt bewaard; de speeltuin in Zijlkwartier zal worden uitgeb waarschijnlijk in G-S.W. (gemee lijfce sociale werkvoorziening) band; de korfbalvereniging Velo die weer subsidie krijgt, werd geraden ook te trachten de eigen komsten te verhogen. Be j aarderatnidida get in Rustoord LISSE De komende weker er weer een aantal bejaardenmkl gen dn Rustoord voor de leden 1 de Chr. Ouderenbond, afdeling I se. Op 1 februari vertelt de h Mijnders aan de hand van dia's o zijn reis naar Oostenrijk; op februari vertelt mevrouw Ten 1 t gen-Verduyn eveneens met di i over een van haar wereldreizen; a 29 februari verzorgt mej. Allaa I een zendingsmiddag met dia's; s 14 maart houdt de heer Kno#* t een causerie over Engeland; vpj g april wordt een paasliturgie g<" den. Alle middagen worden geh den in Rustoord. Bovendien staan er nog verscl dene ontspanningsmiddagen op programma. Deze worden gehou; in de zaal van de Gereforme« kerk (vrijgemaakt) aan de Prim senstraait. Hier ds ook de jaarvei dering op 8 februari. De uitgas dag naar het Botlekgebjed en Rotterdamse havens wordt geil den op 7 med. LISSE Vanavond om hall houdt ds C. Smits uit Sliedrecht zendingsrede in het kerkgebouw de Oud-Geref. Gemeente, Heeret 1. Gevaarlijk kruispunt eist weer tol SASSENHEIM Op het gevaj lijike kruispunt bij het postviadij is gisteravond een personenauto 8 Voorschoten, waarvan de bestuurd.' geen voorrang verleende, in botsij gekomen met een personenauto o Rijnsburg. Beide wagens werdj zwaar beschadigd. Persoonlijke q gelukken deden zich niet voor. Geen nederlaag voor Play Fair LEIMUIDEN De afgelo] week is voor de tafeltennissers i Play Fair niet ongunstig verlop Geen enkel team leed een nederli en bij de junioren kwam alleen derde jongensteam tot een punt verdeling. Eenzelfde resultaat boekte o het le herenteam en wel in een ui wedstrijd in Roelofarendsveen tegf Sparkler I. Is deze uitslag op zici zelf niet onbevredigend, het ve zwakt wel de kansen voor Play Fa om tot de le klasse door te dril gen. Het 2e herenteam kreeg Exce sior 5 uit Den Haag op bezoek. De: ontmoeting resulteerde in een 7- overwinning voor Play Fair. Uitslagen junioren: Jongens: Pk Fair 1—TOV 1 6—4; NSSS—Pli Fair 2 28, De Baronie^-Play Fa 3 55, Play Fair 4De Valken 8— Meisjes: Play Fair 1Treffers 82, Play Fair 2Treffers 3 10— Tussen bruto en netto ALPHEN De afdeling Alphi aan den Rijn van de Ned. Chr. Gfi fische Bedrijfsbond houdt donde: dagavond 1 februari een bijeei komst in gebouw „Nabij", aahvai 8 uur. De bondspenningmeestc onze oud-plaatsgenoot de heer Noomen, zal spreken over: „Tussti bruto en netto". Er is in deze tijd veel kritiek o de steeds groter wordende aftréi: ken van het brutoloon voor bel ai ting en sociale lasten en daar wi men wel eens over praten. Voorts neemt de heer H. J. GocB help afscheid als afdelingspenning meester, in verband met zijn pen sionering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4