Ds. Cohen nam afscheid van Alphense baptisten Elk Gereformeerd schonk gemiddeld gezin f436 Geen officieel contact tussen sportraad en raad van Leimuiden 't Waar Woord kracht verliestkomt stilstand Nieuwe kerk in Katwh BinnenOntmoetingske NET MEISJE nette BEZORGER Zwembad in de Googerpolder Waspeenhandel tr met dalende prij Jubileum met nieuwe start NIEUWE IEIDSE COURANT 4 MAANDAG 29 JANUARI ALPHEN In verband met zijn vertrek naar Zwolle heeft ds. M. Cohen gistermiddag in de Christus is Triumfatorkapel afscheid genomen van de Baptistengemeente van Alphen aan den Rijn. Het was maar ternauwernood, dat de plechtigheid doorgang kon vinden, want de predi kant had enkele dagen van ziekte achter de rug en was nog niet geheel fit, waarom de heer J. J. de Looy de liturgie verzorgde in deze druk bezochte dienst. Hy sprak voor de aanvang woorden van welkom en maakte er o.m. melding van dat ds. Joh. Stehouwer, emeritus-predikant van de Hervormde Gemeente en ds. G. A. Westerveld, Geref. predikant, verhinderd waren. Na Schriftlezing, samenzang en gebed werd als uitgangspunt voor de prediking gelezen wat Paulus in Colossensen 1 25-27 schrijft, met als kernwoorden: Haar dienaar ben ik geworden krachtens de bediening, die mij door God is toevertrouwd: en: Christus onder u, de Hoop der heerlijkheid. Dat eerste gedeelte is een groot woord, aldus ds. Cohen. Want van die bediening komt vaak zo weinig terecht. Wij schieten daar vaak in tekort. Hij wilde geen zwaar accent op het afscheid leggen. Het is op zichzelf een pijnlijke zaak. Maar hij blijft als consument, mogelijk ge maakt door de bijzondere omstandig heden, nog bij de gemeente Alphen. Wij blijven dus nog enige tijd de ge meenschap ervaren, die in een ver blijf van ruim zes Jaren is ontstaan, als broeders en zusters in Christus. Het Woord van God moet tot zijn recht komen; dat is, aldus ds. Cohen, ons streven geweest in de achter liggende jaren. Dat Wóórd is een kracht tot behoud. Het Woord van God Is levend, dynamisch, omdat God zelf erachter staat; door Zijn Geest wil Hij daar in werkzaam zijn. Waar het Woord van God zijn kracht verliest, daar komt stilstand, achteruitgang. Waar het zijn plaats heeft, daar heeft de gemeente recht van bestaan, anders niet. Wanneer wij luisteren naar dit Woord, zullen we in dit boek de levende H«er moeten ontvangen. Waar het Woord ontvangen wordt met zijn Auteur, daar is vernieuwing van het leven. En zo hebben we deze jaren getracht gemeente te zijn ron- om het Woord. Ds. Cohen werkte dit alles nader uit. Hij wees op de strijd, die van daag om het Woord wordt gevoerd. We maken van het Woord onze zaak en bestrijden anderen ermee. We hebben veel te vaak de werking van de Heilige Geest vergeten. We moeten ons openstellen voor Zijn tegenwoordigheid. Dan gaan we ons ook verbonden voelen aan Christus, de Hoop der heerlijkheid. Waar getwist wordt om de leer, is de Heiland vaak afwezig. Gods Woord is Gods daad. Wanneer het Woord een plaats heeft in het leven, zal bewaarheid worden: Christus is on der u, de hoop der heerlijkheid. De predikant wees erop, dat de werking van dat Woord zichtbaar is geweest in de gemeente in de achter liggende periode. Zo wil hij trach ten ook in de toekomst het Woord goed te hanteren. Moge ons leven beheerst worden door het verlangen dat Christus regere in ons aller leven. En zegene God ons allen en zij ons getuigenis helder en duidelijk voor de mensen om ons heen, opdat Christus nog Koning mag worden in veler hart. zorg voor de zielen en daardoor de liefde van ons aller hart gewonnen. Daarbij deed hij soms zoveel, dat zijn gezin er wat onder moest lijden. We zien u met leedwezen gaan. U was een voorganger in alles. Wethouder A. J. Dekker, die met de gemeentesecretaris, mr. Van der Top, de dienst bijwoonde, zei, dat de plaatselijke overheid weieens van het principe afwijkt, om in deze bij eenkomsten te zwijgen. Hij wilde dat ook hier doen. We leven, aldus spreker in een gemeente, waar veel kaarsen branden, grote zowel als kleine. De gemeente hier aanwezig, behoort tot de kleine, maar het is in deze periode toch wel een schit- terlichtje geweest. Namens het ge meentebestuur wenste hij ds. Cohen een goede uitgang en eens een ge zegende ingang in het nieuwe leven. In een persoonlijk woord zei de wethouder nog, dat hij gteroffen was door de prediking, omdat zij een pleidooi was voor het Woord. Men wil het Woord in onze tijd steeds meer verstandelijk verklaren. Spreker las dezer dagen dat, wie de religie met het verstand wil ver klaren gelijkt op iemand die de zon gelijk wil zetten op zijn horloge. Hierna sprak nog ds. M. Reiling uit Leiden, die o.m. zei, dat zijn ge meente de grootste waardering heeft voor het werk dat ds. Cohen daar anderhalf jaar heeft verricht. Hij was blij, dat door het tentwerk de band met hem blijft bestaan. Namens de gemeente van Zwolle, die met twintig mensen vertegen woordigd was, sprak de heer Zwie- vrijn. Ds. Cohen heeft na ernstige en langdurige overweging dit ver trek toch wel als de juiste weg ge zien. Ds. Cohen, wie op verzoek van de heer De Graaf Psalm 121 4 werd toegezongen, sprak nog een dank woord, waarna met het gezang Lof zij de Heer, ,de Almachtige Koning der ere werd geëindigd. De Hervormde Gemeente van Al phen. de Geref. Kerken van Alphen en Alphen-Noord, de Vergadering der Gelovigen en het Leger des Heils waren officieel bij deze dienst vertegenwoordigd. Er was ook af vaardiging van het interkerkelijke Zaaiwerkcomité. Sterke band Namens de kerkeraad heeft de nestor, de heer L. de Graaf, ds Cohen zeer waarderend toegesproken. Hy gaf een kort overzicht van hetgeen in de achterliggende jaren tot stand kwam. De gemeente kwam tot bloei en kreeg een eigen kapel. Maar het voornaamste was, dat ds. Cohen trouw was in het brengen van het Woord. Hy heeft zich ingezet om de Informatie over de kostwinnersvergoedin g geen overbodige zaak ALPHEN In de zaal van de Maranathakerk werd een bijeen komst gehouden van de afdeling Alphen Chr. Plattelandsvrouwen- bond. De belangstelling voor deze vergadering, die geleid werd door mevrouw Kwakernaak-v. d- Akker, was minder dan gewoonlijk. Blijk baar trok het onderwerp niet zo aan. De heer J. H. A. van Dijk uit Rijs wijk sprak over: „Wat is het P.I.T. en wat doet het?". Het ging dus over het werk van het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront voor de mili tairen, zoals dat verricht wordt door middel van de tehuizen in de gar nizoensplaatsen. lectuurverspreiding en verdere behartiging van alle be langen van hen die onder dienst zijn. Spreker schonk ook aandacht aan het vraagstuk van de kostwinners vergoeding. Het blijkt maar al te vaak, dat zij die hiervoor in aanmer king komen, er niets van weten. Zo had deze avond toch zeker een leer zaam karakter voor de aanwezige leden. ALPHEN Woensdag 31 janua ri om 7.45 uur wordt in gebouw Rehoboth een bijeenkomst gehou den van de afdeling van de Gere formeerde Bond. Ds J. Kruijt, her vormd predikant te Rotterdam, Hillegersberg, zal spreken over: „Israël: Gods volk?" Belangstellen den zijn welkom. ALPHEN De afdeling Alphen aan den Rijn van de Chr. Boeren- en Tuinders-Bond (CBTB) bestaat veertig jaar. In verband hiermee wordt woensdag 31 januari, des avonds half 8 een feestelijke jubi leumvergadering gehouden in de grote zaal van de Opstandingskerk aan de Prinses Marijkestraat. De heer C. van Velden, tweede voor zitter van de C.B.T.B. zal spreken over: „De CBTB nü". Een over zicht van de veertig jaren wordt gegeven door de secretaris, de heer C. Voets. „De IJsselstars" uit Ouderkerk a.d. IJssel verlenen mu zikale medewerking. Kerkbouwactie in Hazersuoude HAZERSWOUDE Toen enkele maanden geleden plannen teerden gemaakt om voor de bouw van een Geref. kerk een grote actie te houden onder de leden werd met „TON-ROND" een bedrag genoemd, dat voor de 971 leden tellende Kerk moeilijk te halen zou zijn. Toch waren de heren A. P. Bos en B. C. Poot van mening, dit streefbedrag te moeten handhaven. Het zijn deze heren, die zich vol ledig hebben ingezet voor de actie. Men moest in eerste instantie de leden bereiken. De bouwkrant zorg de er voor, dat men zich goed kon oriënteren inzake de kosten. Voor de actie werd een speciaal gereserveerd gironummer genomen, waarop de giften zouden kunnen worden gsetort. Het dorp werd in 18 wijken verdeeld en 36 medewerkers gingen in de voorbije week op pad om de leden te bezoeken. De grote dag was vrijdag, toen op een speciaal daarvoor belegde ver gadering de gelden werden geteld. De spanning was „voelbaar" toen heren Bos en Poot zich acnter de tafel zetten en de telmachine de eerste toezeggingen op de controle- strook weergaf. Na een uur waren er 7 wijken ge- HAZERSWOUDE Woensdag avond om half acht wordt in het verenigingsgebouw voor de her vormde mannenvereniging een bij bellezing gehouden door ds W. Vroegindewey uit Katwijk aan Zee. HAZERSWOUDE Htet eerste team van de tafeltennisvereniging Slagvaardig heeft de wedstrijd in het kader van de degradatiecompe titie tegen Te Werve met 73 ge wonnen. Slagvaardig 3 versloeg Baronie met 100 en Slagvaardig 4 versloeg PIT '54 met 73. Slag vaardig 5 moest de winst aan Treffers laten: 46. De junioren meisjes versloegen Treffers met 10 en speelden 55 gelijk tegen de Valken. HAZERSWOUDE Degenen, die in aanmerking wensen te ko men voor een van de jaarlijks te verloten visvergunningen van de ambtenarenvisclub 'Beet', moeten er vóór 1 april bij zijn. Het water is gelegen in de omgeving van het gemeentehuis in de wijk Rhynen- burch. Rijdend bijbelhuis naar Rijnsburg RIJNSBURG Reeds vele jaren maakt het Nederlandsch Bijbelge nootschap regelmatig tournees door ons land met „Rijdende bijbelhui zen". Er zijn th?ns twee van deze tot ..bijbelwinkels" ingerichte auto's, die streeksgewijs steden en dorpen bezoeken. Deze bijbelwinkels beschikken over een grote verscheidenheid van bijbeluitgaven, die alle te bezich tigen zijn. Ook komen de plaatse lijke medewerkers uit de verschil lende kerken huis-aan-huis om de belangstellenden van advies te die nen om uit deze collectie een goede keuze te maken. Door de interkerkelijke opzet van deze actie, die van maandag 29 januari tot en met vrijdag 2 februari zal duren, is men verzekerd van een brede interesse. teld; de opbrengst bedroeg toen reeds ruim f42.000. Om half tien was de stand ruim f 83.000. Telkens wanneer een nieuwe stand bekend werd gemaakt, ging een luid applaus op. Het eindresul taat was, dat de ton met enkele honderden guldens werd overschre den. Tijdens de bijeenkomst werden te gels te koop aangeboden van de oude kerk, die grif van de hand gingen. Ook enkele oude voorwer pen uit de Kerk kregen een nieuwe eigenaar. Het succes spreekt nog meer, wan neer men bedenkt, dat het aantal leden is verdeeld over 230 gezinnen, wat dus een gemiddelde van ruim f 436 per gezin betekent. Er zal door de financiële tommis sie nog veel werk verzet moeten worden, voordat de actie is afgerond. Zo moeten al de toegezegde gelden binnen de vastgestelde termyn zijn geïnd of op het giro-nummer van „TON-ROND" worden gestort. VISSERIJNIEUWS BIJ DE VLEET IJMUIDEN In de IJmuider vis- hallen nestelde de haring zich aan de aanvoerzijde op de eerste plaats. Men zette rond 5000 grote en 1800 kleine kisten in de markt. Dat zou kunnen wijzen op goede vangsten, maar dat was helaas niet het geval. Alles was afkomstig uit Ierse havens, waar de Nederlanders de haring hadden moe ten kopen. De opbrengst viel tegen. Woensdag zakte de haring van de KW 171 Jan Maria naar een lage no tering van f 14. Op de eerste afslag betaalde men nog f 33. Dinsdag lag de koers voor de haring van hetzelfde vaartuig tussen f 28.80 en f 20.40. Deze geringe belangstelling was voor een belangrijk deel te wijten aan de zendingen uit andere landen, die aan merkelijk lager geprijsd waren dan men in Nederland als normaal be schouwt. Aan gul en kabeljauw was weer geen gebrek. Men bereikte een produktie van rond 5000 kisten. De kleinste gulsoort was met onge veer 3500 kisten weer best vertegen woordigd. Gezien deze ruime aanvoer vielen de prijzen niet tegen. Natuurlijk hadden de vissers voor hun vangsten graag hogere prijzen gehad, maar door de redelijke aanvoer per vaartuig kon den toch aanvaardbare besommingen worden geregistreerd. Kattencentrale Bovendien smaakte men het genoe gen, dat de kattencentrale er weer niet aan te pas kwam. Deze instantie re kruteerde wel steeds personeel, maar behoefde dit niet in te zetten. De laagste notering lag meestal rond de twintig gulden en dat was steeds ruim boven het minimum. De hoogste notering cirkelde rond de dertig gulden en dat leidde tot een redelijk gemiddelde. De treilers in de Noord konden nog niet tot grote schelvisvangsten gera ken. Zij zorgden voor 1350 grote en 425 kleine kisten. De belangstelling was over het algemeen niet slecht. Al leen vrijdag moest een inzinking wor den genoteerd. Toen had men voor de braadschelvis niet meer over dan f 27. In de meeste gevallen kon men voor f 21 terecht. De dag daarvoor lag de koers tussen f 66 en f 55, een aan merkelijk nadelig verschil dus. Pennen De beste koers over de hele week was voor de pennen die donderdag op de eerste afslag de mooie prijs van f 71 opbrachten. De grootste soort stond er dinsdag met een hoogste bod van f 61 redelijk op. Later taande de belang stelling wat, maar het weekgemiddelde mag toch redelijk worden genoemd. Aan wijting kreeg men 1800 grote en 1000 kleine kisten te verwerken. De „mini-kisten" werden meestal door de treilers aangevoerd. Deze extra In spanning werd niet altijd beloond. De gestripte wijting ging vlotter van de hand dan de dichte soort die enkele malen de kattencentrale angstig dichtbij zag komen. Ook in dit geval wist men zich maar net te redden. De prijzen waren erg afhankelijk van de kwaliteit. De betere soort ge stripte wijting haalde dinsdag een top van f 37. De mindere kwaliteit was voor f 19 te koop. Het verschil tus sen goed en slecht bij de wijting be droeg acht gulden. Koolvis Bijzonder verrassend was de goede aanvoer van koolvis aan het eind van de week. Onverwacht troffen verschei dene treilers in de buurt van 58 NB grote hoeveelheden van deze vissoort aan. Sommige van hen waren al op de thuisreis en lieten dit buitenkansje uiteraard niet onbenut. Zo ving de KW 41 Elisabet Christina uit een trek 600 kisten. Het betrof voornamelijk de kleine zwarte soort maar ook die werd in dank aanvaard. Door deze uitgebreide produktie lie- LEIMUIDEN In de gisteravond gehouden raadsvergadering werd het visrecht op de Drecht, de Kerksloot ten westen van het Noordeinde en de sloot ten oosten van deze weg voor de duur van zes jaar verpacht aan Kraan's Visserijbedrijf met in gang van 1 januari 1968 voor de prijs van f 190 per jaar. De heer C. N. v. d. Poel betoogde dat op deze wijze de sportvisserij maar blijft mopperen. De sportvissers hebben een veel groter pachtprijs over voor dit visrecht. De voorzitter was echter van mening, dat er nooit klachten zijn binnengekomen en dat daarom uit traditie dit visrecht aan de firma Kraan wordt verstrekt. De EHBO krijgt over 1967 nog een subsidie van f 180. De subsidie voor cultureel werk zal met f 750 worden verhoogd. Het was de heer Obdeyn geheel onbekend dat er in Leimui den een balletschool is, die f 250 subsidie per jaar ontvangt. Waar schijnlijk is het een particulier, die zo'n school heeft opgericht. Iedere particulier kan op deze wijze wel een sohool oprichten, of bv. een be hangersopleiding geven. Er moet eerst onderzocht worden of iets der gelijks noodzakelijk is. Deze ballet school blijkt al sinds 1964 te bestaan en stond onder leiding van mevrouw Van Dueren. Het bedrag per leerling voor de exploitatievergoeding van de bij zondere lagere scholen werd voor het jaar 1968 vastgesteld op f 95, exclusief administratiekosten. De heer L. Treur was bly met deze forse verhoging van f 11 per leerling, maar het is nog niet overdreven. Voorheen werd f 1 per leerling ge rekend voor administratiekosten; dit zal minstens f 5 per leerling moeten worden. Nogal negatief Burgemeester en wethouders bleken niet bereid te zijn een af vaardiging van de raad op vezoek van de Sportraad beschikbaar te stellen om de vergaderingen van dit overkoepelend orgaan bij te wonen. Wel zijn de raadsleden, aldus de voorzitter, vrij om dergelijke ver gaderingen van de Sportraad bij te wonen. Ir. v. d. Berg vond deze houding nogal negatief. Hij wilde een spe ciale commissie samenstellen, be staande uit enige raadsleden. Er moet contact zijn. De voorzitter meende, dat dit contact er toch wel kan zyn. De heer W. Muys had de indruk, dat de Sportraad niet begrepen werd. De Sportraad vraagt namelijk vertegenwoordigers van de raad om te komen tot uitwisseling van ge dachten, die van groot nut kunnen zijn en misverstanden uit de weg kunnen ruimen. De voorzitter bleef op zijn standpunt en vond dat de Sportraad alle raadsleden kan uit nodigen en dan hangt het van de raadsleden persoonlijk af of zij die uitnodiging wensen te accepteren. Bij de rondvraag verzocht ir. v. d. Berg inzage van het advies van de inspecteur van het lager onderwijs betreffende de verbouwing van de kelder in de Christelijke school. pen de noteringen sterk terug. Vrijdag zakte de kleine zwarte koolvis na een inzet van f 26 weg tot f 17. De grote soortgenoot deed het niet veel beter door zich na een goede start van f 116 naar het lage peil van f 55 te laten verdringen. Witte koolvis Van deze ontwikkeling werd ook de grote witte koolvis het slachtof fer. Hiervoor had men vrijdag niet meer over dan een gemiddelde van f 125. Men bereikte een totale aanvoer van 3500 kisten. De makreelaanvoer had met 50 grote en 625 kleine kisten niet veel te betekenen. De prijzen waren aan grote schommelingen on derhevig. Donderdag betaalde men grif f 54. vrijdag ging men niet hoger dan f 28. Deze afnemende belangstel ling was voor een deel te wijten aan de mindere kwaliteit. Schol Aan schol was met 5000 kisten geen gebrek. Voor het eerst sinds tijden hadden ook de Urkers weer 'n aandeel in deze aanvoer. Verscheidene vaartui gen van het voormalige eiland vissen in de buurt van IJmuiden en alleen daarom verschenen zij weer eens ten toneele. Als het even kan laten zij hun vroegere aanvoerhaven links liggen. Ondertussen werden de prijzen er niet beter op. Dinsdag en woensdag ging het nog wel. De kleinmiddel en de twee kleinste soorten schoten toen boven de veertig gulden, maar daarna was het mis. Donderdag was de schol 2 heel dik wijls voor f 17 te koop. Ook de an dere soorten moesten er aan geloven. Zij haalden die dagen een gemiddelde van amper f 25. Tong Met een aanvoer van 165.000 kilo tong was deze vissoort in ruime mate present De noteringen vertoonden een sterke neiging tot dalen. Een oorzaak hiervoor was niet aan tc wijzen, maar velen meenden, dat de Franse afne mers minder interesse hadden door de lege beurs van de consumenten in hun land. Het eind van de maand! De twee grootste soorten lieten de mees te veren. Zo was de grootmiddel dik wijls voor 't aantrekkelijke prijsje van f 3.30 te koop. Vaak kunnen de tong 1 en de slips dit goedmaken maar dat was er dit keer niet bij. Donderdag bleven deze soorten nog gemakkelijk boven de vijf gulden doch vrijdag zakten zij na een inzet van respec tievelijk f 5.15 en f 5.16 naar f 4 36 en f 4.44. Opvallend was de ruime aanvoer van stijve kabeljauw: 9500 stuks. Aan de noteringen was dat best te mer ken. Een regel kleine van 10 stuks kon men zich vrijdag voor f 28 de zijne noemen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 160 De Vrouw Alida met 25, de KW 178 Dirkje met 62, de KW 120 Flamingo met 20, de KW 14 Zephyr met 23 kis ten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 71 Ekhart met 26, de WR 51 Stella Maris met 15, de KW 11 Deo Volente 2 met 37. de KW 200 Antje met 71, de KW 111 Marijtje met 30. de KW 40 Alie met 5, de KW 70 Arie Junior met 35. de KW 113 Wilma met 35. de KW 128 Leuntje met 22. de KW 110 Rianne met 23. de KW 92 Adriana Catharina met 33. de KW 102 met 81, de KW 72 Leendert Jacoba met 20, de KW 221 Arie Jacob met 66, de KW 187 Elly met 52, de KW 217 Cornelia met 55, de KW 190 Margaretha Christina met 243 kisten en 350 stuks stijve kabel jauw. de KW 172 Cornelis Schaap met 57, de IJM 239 Nooitgedacht met 31. de IJM 154 Protinus met 116, de IJM 37 Delft met 575 kisten. 185 kleine kisten diversen en 20 stuks stijve ka beljauw. de KW 137 Maartje Jacoba met 58. de KW 90 Alnilam met 33, de KW 3 Koraalbank met 42, de KW 195 Pieter Jacob met 22, de KW 98 Arendje met 27, de KW 26 Concordia met 61, de KW 114 Avontuur met 57. de KW 108 Alida met 37, de WR 33 Tiny met 36, de KW 153 Francina met 40, de KW 29 Ada met 35, de KW 126 Aga tha Arie met 36, de KW 124 Sursum Corda met 51, de KW 59 Floris met 34, de KW 185 Tokio met 16, de IJM 73 De Hoop 3 met 36. de KW 206 Yvonne Yolanda met 33 kisten en 680 stuks stijve kabeljauw, de KW 183 Aleida met 157, de KW 148 Dirk van Beelen met 32, de KW 191 Deo Volente met 140 kisten en 600 stuks stijve kabel jauw, de KW 103 Wim met 34 kisten en 43 stuks stijve kabeljauw, de KW 15 Rijnmond 1 met 1250 kisten, 457 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 186 Anna Jacob met 40. de KW 173 Aquarius met 137 kisten en 20 stuks stijve kabel jauw. de KW 91 Jan met 40 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 136 Urania met 41. dc KW 125 Maarten Senior met 54 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 12 André met 18, de KW 22 Jacob Carla met 35. de KW 62 Leendert Arie met 54 kisten en 330 stuks stijve kabeljauw, de KW 166 Vertrouwen met 44. de IJM 205 Wiron 6 met 57 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 127 Klaziena Marijke met 39 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de IJM 207 Wiron 8 met 58 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 167 Michiel met 35, de KW 146 Cornelis van Beelen met 172, de KW 24 Cornelis met 35, de KW 196 Aagje Adriana met 210, de KW 162 De Vier Gezusters met 20, de KW 100 Kniertje met 65, de KW 197 Willem Senior met 24, de KW 165 Alida Jacoba met 50, de KW 119 IJsbrand met 39 kisten en 100 stuks stijve kabel jauw. de IJM 206 Wiron 7 met 145 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 210 En Avant met 55, de KW 88 Vrouw Immetje met 40 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 194 Eben Haëzer met 70 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 132 Jacoba Catharina met 45 kisten en 33 stuks stijve kabeljauw, de KW 43 Rijn mond 2 met 850 kisten en 378 kleine kisten diversen plus 10 stuks stijve KATWIJK AAN DEN RIJN Zaterdagmiddag was een groot aantal hervormde gemeenteleden, vooral uit de Koestal en omgeving in de inaanbouw zijnde kerk aan de Nieuwe Duinweg bijeengeko men, om daar in het tochtige, half afgebouwde kerkgebouw te verne men hoe de nieuwe kerk zou gaan heten. De voorzitter van de bouwcommis sie, de heer C. J. Hagen, toonde zich verblijd over zoveel belangstelling. Ds. A. Baas, beklom vervolgens be hoedzaam de geïmproviseerde spreekplaats voor een aantal op de ruwe muur aangebrachte vellen pa pier. Vreugde Met vreugde, zo zei ds. Baas, hebben we enige maanden geleden gestaan bij de maquette van deze Gevraagd: voor de winkel. gevr. met rijbewijs, van 9—12.30 uur. Brood- en bakketbakkerij W. OUDWATER Vilei N.Z. 94, Rijnsburg, tel. 295J. Alkemade verhoogt belastingen ALKEMADE Vanavond om 8 uur komt de gemeenteraad bijeen. B en W hebben meegedeeld, dat overeenstemming is bereikt met het bestuur van de Veenderpolder met betrekking tot de reconstructie en uitbreiding van het wegennet in die polder. Er zullen twee bruggen wor den aangelegd bij Floraweg en Geestweg. Een belangrijke bijdrage wordt tegemoetgezien uit het fonds Uitkering Wegen. Er is een voorstel tot verbetering van de Kolk te Oud-Ade. Dit be helst een verbreding van de weg voor de woningen Kolk 1 tot en met 11 waardoor parkeergelegenheid voor 26 auto's zal ontstaan. Er zullen ook zeven bloembakken worden ge plaatst. De raad heeft ook een voorstel ontvangen tot aanleg van een zwem bad aan de Middenweg in de Goo gerpolder, tussen de Molentocht en de Baan. De bouw zal in twee fasen geschieden. De eerste betreft de bouw van een overdekt instructie- bad en een overdekt zwembassin met bijbehorende ruimten. De twee de: kleedaccommodatie voor de be zoekers van de open baden, kiosk, middeldiep open bassin. Enige plaatselijke belastingen moe ten worden aangepast. Ten aanziien van de straatbelasting, die momen teel 10 en 5 pet van de belastbare opbrengst der gebouwde, resp. on gebouwde eigendommen bedraagt, wordt voorgesteld deze te verhogen tot 15 pet en 7,5 pet, waardoor een hogere opbrengst wordt verkregen van f 25.000.-. Voor de reinigings rechten luidt het voorstel: voor de le emmer f *17.50 per jaar (f 10.-); voor de 2e emmer f 15.- (f 8.50): voor elke volgende emmer f 12.50 (f 7.-). Hierdoor wordt een meer opbrengst verkregen van f 19.850.50. Betreffende de woonforensenbelas- tin-g wordt voorgesteld de tarieven met f 25.- te verhogen waarvan een meeropbrengst wordt verwacht van f 5.000.-. Voor de hondenbelasting wordt een verhoging voorgesteld van f 10.- per hond. De opcenten personele belasting ten gunste van de gemeente zullen, gebracht worden van 150 op 200 ge meentelijke opcenten, een meerop brengst van f 6.400.-. kabeljauw, de KW 164 Helena met 48 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 38 Neptunus met 20, de KW 67 Arie met 60 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 222 Maarten Cor nelis met 80 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 52 Sola Gratia met 20, de KW 30 Ermine met 21, de KW 116 Vier Gebroeders met 20, de KW 87 Albatros met 60 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de WR 45 Dieuwina met 26. de KW 145 Anna Lydia met 35, de KW 34 Rose Marie met 102 kisten en 220 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Limanda met 28, de SCH 135 Cor nelia Maria met 54 kisten en 118 stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyert Menno met 117 kisten en 180 stuks stijve kabeljauw, de VL 34 Anita met 730 kisten en 494 kleine kisten diver sen, de VL 90 Caroline met 885 kisten en 445 kleine kisten diversen, de KW 193 Vrouw Pruna met 44, de IJM 46 De Hoop 4 met 55, de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 35, de KW 204 Peter Leonard met 68, de KW 80 Dirk Maria met 95, de KW 152 Soli Deo Gloria met 45, de KW 51 Ora et Labora met 58, de KW 213 Jana met 40, de IJM 221 met 38, de KW 202 Maria met 61. de IJM 211 Wiron 2 met 41. de KW 8 Deining met 65, de KW 212 Marlena met 38, de SCH 27 Onderneming 2 met 90, de KW 73 Maria Jacoba met 43, de KW 149 Arie Jacob met 65, de KW 205 Dirkje met 62, de KW 201 Tatjana met 35, de KW 215 Anna Henderika met 50, de KW 225 Azimuth met 37, de WR 61 Bastiaan met 58, de KW 35 Herman met 37, de KW 55 Johanna Lydia met 75 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw en de WR 57 Johanna Cor nelia met 47. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 2215 kis ten schol, 1060 kisten tong, 52 kisten tarbot, 555 kisten schelvis, 855 kisten kabeljauw. 2025 kisten koolvis, 20 kis ten makreel, 20 kisten haring. 448 kis ten wijting, 158 kisten gul en 346 kisten diversen. Verder waren er 4259 stuks stijve kabeljauw, 408 kleine kisten haring. 193 kleine kisten makreel. 485 kleine kisten schelvis, 398 kleine kis ten wijting. 12 kleine kisten heek cn 2 kleine kisten kreeft. 1 1 L ;n la3] :rdr- >ol| kerk en nu staan we hier in liswaar koude maar toch vorrhkrygende kerk en zien eigen ogen, hoe al veel is vei lijkt van de plannen. Bij het ontvangen van tij trof het mijhoe ieder, gedw(M door de bouwstellingen, die) bukt moest binnenkomen. toe de bijbelse zin van deze' van binnentreden zoeken. we mogen waarmaken, dat d I bogen houding bij het bi11 treden een zekere mate van moedigheid symboliseert. j Hierna verwijderde de wijk; kant de vellen papier die tc ogenblik de naam van het kc bouw hadden verhuld. Tevooil kwam een bord, waarop met J letters stond „Hier wordt gel de „Ontmoetingskerk" door kundig aannemingsbedrijf hand Katwijk." Enige tijd geleden was do kerkvoogdij aan de gemeentë gevraagd een naam voor de te zoeken. Uit de vele inzend was de bovengenoemde naai kozen. Ondanks de kou werd doof! aanwezigen het kerkgebouw n<> der bekeken. KATWIJK AAN DEN RIJN aanvoer van waspeen (119600 in de afgelopen week een ton minder dan in de vorige^ De vraag was niet zo groot. I De uitvoer richtte zich op I land, België en Engeland. D del was traag en de prijzen i terug. De binnenlandsche marij middelmatig. De export 584.000 kg. De prijzen: A extra f5,80 to per kist van 20 kg, A I fl f6.90. A II f2,60 tot f6,90, E f6.90 tot f7,60; B I f5,30 toll B II f2,10 tot f4, C I f3,10 toP C II f 0,70 tot f3,80. Brei daalde wat in prys, noteerdl tot f4,20. 1 Er kwam meer boerenkool markt: f31 tot f66, rode kool f 18 groene kool f 8 tot f 28, ten f25 tot f124, witte kool f dij vie f 107 tot f 126, knotf f9 tot f26. pdei f 14 tot f 3d f 2,60 tot f 4.80. bruine boneih kroten f 1,20. Hoog en laag waterm te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE dP hoogwater 3.46 en 15.59 uures water 12 uur. j Noord wij kse Film<n NOÖRDWIJK AAN ZEE -ie genavond om acht uur ka Noordwijkse Filmclub bijeen tel Zinger. De heer Jar Weeszenberg zal een inleidinp den over: Cameravoering, o techniek en montage. Een ei zal hij toelichten met enki zijn nieuwste films. NOORD WIJKERHOUT zaterdag jl. met een feestel ceptie gevierde twaalf-ene jarig jubileum van 'St. Marl het Wit Gele Kruisgebouw Herenweg was in feite een st een nieuw gezicht, naar een vorm van maatschappelijk Noordwijkerhout. Geen vernieuwing in de w benadering van de Noor< houtse mens in zorg, maar w organisatie van de wijze van werking van de Noordwijke maatschappelijk-sociale inste Het lijdt geen twijfel, dat d voor elk der instellingen e betering van eigen werk kan bereikt. Het werd een terugzien l vruchtbaar verleden. En nn de uit Den Haag aangetf maatschappelijk werker P. Aalsma een behoorlijke aco datie is gevonden opnieuw"- het Wit-Gele Kruisgebouw u| kan het bestuur tot een i taakinstelling komen. w Het bestuur van het Centrr nu als voorzitter de heer C.i Romijn een zoon van dk dokter Romyn wil het Ci doen zijn een orgaan ter be ring van de samenwerking 1 terrein van de welzijnszorg er breed mogelijk opgevat, met grip van de niet-r.k. groeper De besprekingen over de werking met de verschillencL men van maatschappelijk w" Noordwijkerhout zijn reeds l nen en geven alle hoop met te zullen worden bekroond. Er is al een goed begin, nu sectoren van Wit-Gele-Kruis,|e schappelijk werk en Gezinszij één pand bij elkaar zitten. Dej lijkheid en ook de realiteit een goede communicatie is da gegeven. Burgerlijke standj van Alkemade 1 ALKEMADE Geboren: 1 ne Antoniëtta, d v W D var Meer en C J Buschman; An'1 C, d v P J J. van de Jeu en? Scholte; Hermanes J, z v I genaar en A E Montijn; Maö d v Ch Jousma en M G de Vu Overleden: C van der Zwetr, G Koot, 80 j. Gevestigd in Ben 1 hui BENTHUIZEN Gevestigd* Portier en gez, van Den Haagt Ochtenstraat 9; F J van Amst gez, van Den Haag naar Zuidplfc J J Hartinga en echtgen, van L burg naar Prins BernhardstraL Verhuisd: P Spruitenburg en!, gen, van Dorpsstraat 9 naar f van Bloisstraat 23.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4