Werkgelegeeheid blijft :nog ernstig probleem Cardin houdt de rechte lijn aan iamenwerking Verolme met Japanse werven? Ruim 13 jaar geëist tegen nertsfokker CONGRES BESPREEKT TOESTAND NOORDEN KRITIEK OP TRAGE GANG VAN ZAKEN Besprekingen over bouw van supertankers doorgereden tna botsing ESPREK MET N ABONNEE Koeperman behield wereldtitel dammen Vreeken weer op een gedeelde topplaats Directie en staf verlagen salaris Verkerk al in tweede rit op 5000 meter PROSTITUEE UIT RAAM GEDUWD Mosterdkleuren en zilveren pakken GOEDE REIS Salaris-motie ambtenaren in PS aanvaard Prijs voor dr. Meinardi Dr. Rijnsdorp schreef radio-documentaire Vrouw gedood onder auto Caravan mag heel jaar op de weg Ab Geldermans ploegleider T'! Tweede vrijgemaakte predikant naar Curat*; ao 9 ZATERDAG 27 JANUARI 1968 „Fleur" en „Ulont" in Stockholm De Britse actrice Susan Hampshire en acteur Nicholas Pennell, heiden bekend geworden als het echtpaar Fleur Forsyte en Michael Mont uit le televisieserie de Fortyte Sage waren gisteren in Stockholm. Reden boor hun bezoek was de uitgave van de Zweedse vertaling van de Forsyte. tOTTERDAM/TOKIO Een Ëivoerder van de Japanse psbouwindustrie heeft meege- dat de grote Japanse werven h nogal voorzichtig hebben op- iteld ten opzichte van voorstellen a dc heer C. Verolme tot nauwere nenwerking van Verolme United ipyards te Rotterdam met Japanse rven bij de bouw van supertan- fan de zijde van de Verolmewerf de Botlek kon men vrijdag daar- jtrent geen enkele mededeling in: de heer Verolme is nog niet Meisje gedood IEPPEL De 25-jarige veehan- aar K. V. in de buurtschap Vee gen in de Drentse gemeente Zuid- 1de heeft bekend dat hij ïnsdagavond in Drongteropslagen negentienjarige meisje Eefje leurs heeft doodgereden. Iet meisje liep met haar verloofde de rechter kant van de weg toen auto haar aanreed. Zij was vrij- 1 op slag dood. De veehouder reed Ir. lij werd later van zijn bed gelicht, ontkende aanvankelijk. De zware ade aan zijn auto zou zijn veroor- kt door een aanrijding met een ird. J. de Geus wethouder van de gemeente Noord- wijk aan Zee en lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, lid van de Christelijke His torische Unie Noord-Korea „Met verbijstering heb ik kennis enomen van het conflict tussen imerika en Noord-Korea. Een lening kan ik niet kenbaar ma- en, omdat de achtergronden mij iet duidelijk zijn. Wel kun je er 'at over filosoferen en dan vraag je af, of het wel verstandig van .merika is deze zaak zo hoog op nemen en meteen met dreige- ïenten te komen. Wanneer het waar is, dat Noord- iorea erop uit is Amerika uit zijn ent te lokken dan is Johnson daar lijk ingevlogen. Amerika moest ens wat diplomatieker te werk aan. Met verdere verwikkelingen Azië is het zelf, noch de rest van Ie wereld gebaat. Engeland zou zo'n kwestie waar- chijnlijk veel beter hebben op- elost. Overigens moet worden 'astgesteld, of het spionageschip Inderdaad buiten de territoriale Wateren voer. Verontrustend is het allemaal web" in Nederland terug en hij zal nog enkele weken weg blijven. In Japan bezocht de heer Verolme de Mitsubishi-werf, de Hitachi-werf, de Mitsui-werf en de Kawasaki-werf. Volgens de Japanse scheepsbouw- deskundige was het de bedoeling van de heer Verolme vooraanstaande Ja panse scheepsbouwers te peilen. Volgens berichten uit Japan heeft de heer Verolme behoedzaam gema noeuvreerd. Hij zou nog geen exacte voorstellen hebben gedaan. Wel moet hij de wens tot uitdruk king hebben gebracht nauwere ban den te verwerven met Japanse wer ven op het punt van reparatie van supertankers en een overeenkomst te krijgen voor samenwerking bij het verwerven van orders voor grote schepen. TIFLIS ir. Iser Koeperman heeft zijn wereldtitel dammen behouden. In de negentiende partij, die vrijdag in Tiflis werd gespeeld, versloeg Koerpman uitdager Andris Andrei- ko. Koeperman, die ook de negende partij had gewonnen in de reeks, die verder uit zeventien remises bestond, had in de negentiende partij aan re mise voldoende gehad om zijn titel te behouden. De stand in de partij is nu 21—17. Op de 32e zet voerde Koeperman een combinatie uit, die hem een ge wonnen positie voor het eindspel op leverde. Veertien zetten later overschreed Andreiko de hem toe gestane bedenktijd en was daardoor verliezer. Het is voor de tweede keer dat Koeperman winnend tevoorschijn komt in een tweekamp om de we reldtitel in Tiflis. In 1965 bedwong hij Tsjegolev. WIJK AAN ZEE Vrijdag zijn In Wijk aan Zee een aantal afgebroken partijen uitgespeeld. De resultaten zijn: Da- mesgroep: Negende ronde: Heemskerk (Ned) Sunnucks (GB) 1—0 zonder verder spelen: Timmer (Ned) Kowalska (Polen) I—0; Ivanka (Hong) Vreeken (Ned) 0—1. Stand na negen ronden: 1 t/m 4. Koz- lowskaja (Rusl). Malipetrova (Tsj SI). Nl- colau (Roemt en Vreeken (Ned) allen 6 pni: 5. Stadler (Z SI) 5' 6. Heemskerk (Ned) 4V«; 7/8. Ivanka (Hong) en Timmer (Ned) 4: 9. Ivanova (Buig) 3' 10/11. Ko walska (Polen) en Tuk TNed) 3; 12. Sun nucks (GB) Vh. De Russische grootmeester Viktor Kortsnol heeft van Prins Claus een felici tatie-telegram ontvangen ter gelegenheid van zijn indrukwekkende zege in de grootmeestergroep van het dertigste Hoog- ovenschaaktornooi. Vrijwillig initiatief AMSTERDAM Directie en staf leden van de in moeilijkheden ver kerende scheepswerf G. de Vries Lentsch Zn hebben hun salaris vrijwillig verlaagd. Het honderd man tellende personeel voelde niets voor zo'n maatregel. Wel is in overleg met de vakorga nisatie besloten tot het niet uitkeren van de 3,8 procent loonsverhoging per 1 januari jl. Zodra de situatie van het bedrijf het toelaat zal het alsnog tot uitkering van deze verho ging komen. De directie heeft werktijdverkor ting aangevraagd. Al geruime tijd is er gebrek aan grote nieuwbouwor- dera. GRONINGEN Het Nederlands Katholiek Vakverbond en het Nationaal Vakverbond hebben in Groningen vandaag een congres gehouden over de werkgelegenheid in het Noorden van het land. De heer P. J. J. Mertens, voorzitter van het NKV, die het congres opende, zei dat de mening van de regering over de zogenaamde stimulerende maatregelen niet overeenkomt met die van de vak centrales. Hij zei: „Het lijkt wel of het huidige kabinet last heeft van een betalingsbalanscomplex, want op de zorg voor de betalings balans stranden telkens weer de plannen om aan de werkloosheid wat meer te doen." Nog te weinig beseft het kabinet dat met een getal van honderdduizend werklozen in 1968 een nationaal pro- duktieverlies gepaard gaat van rond een miljard gulden." De heer Mer tens bestreed het nuttig effect van de vorig jaar door de regering genomen maatregelen. Er was daarmee een be drag van zeshonderd miljoen ge moeid. Met honderd miljoen is slechts voor 2500 mensen directe werkgelegenheid geschapen. Hij merkte op dat op het terrein van de werkgelegenheid voor de bewindslieden „de kost niet voor de baat uitgaat". De heer Mertens sprak zijn ernstige bezorgdheid uit over de ontwikkeling van de werkgelegen heid en de omvang van de werk loosheid. De heer F. J. Willems, secretaris van het NVV hield een beschouwing over de ruimtelijke ordening. Hij bleek evenmin tevreden te zijn. Hij pleitte voor een opzetten van een groot aantal aanvullende werken met een honderd procent subsidie van het rijk teneinde op heel korte termijn een groot deel van de nood te kun nen oplossen. Scherpe kritiek had ide heer Wil- lemse op de trage gang van zaken in de ambtelijke sfeer waardoor de la gere overheden te weinig toezeggin gen kunnen doen. „Deze dingen, al dus de heer Willemse, kosten nu juist weinig tijd. Ze vragen alleen om een betere organisatie en coördinatie en het afschaffen van al te veel forma liteiten. Hij stelde verder allerlei maatrege len het vestigen van industrieën in het Westen goedkoper is dan in het Noorden. Hij suggereerde de agglo meratievoordelen van het Westen te belasten omdat het Westen niet al leen een grotere opbrèngst heeft, maar ook veel grotere gemeenschap pelijke voorzieningen vraagt. De derde spreker was de heer W. Spit secretaris van het NKV. Hij me moreerde dat in de drie noordelijke provincies ruim 20.000 werklozen OSLO De loting voor de eerste dag van het Europees schaatskampi oenschap in Oslo had het volgende resultaat: le rit: Jorrit Jorritsma (Ned) Szandala (Pol); 2e rit: Gerhard Zim- mermann (W-Dld) Launonen (Finl); 3e rit: Antson (Rusl) Jonny Nilsson (Zwe); 4e rit: Matoesevitsj (Rusl) Maier (Noorw); 5e rit: Tho massen (Noorw) Tipper (GB); 6e rit: Schenk (Ned) Thepenier (Fr); 7e rit: Nottet (Ned) Tsjakin (Rusl); 8e rit: Ivankai (Hong) Klodowski (Pol); 9e rit: Koskinen (Finl) Goel- jajev (Rusl); 10e rit: Stiansen (Noorw) Perrenoud (Fr); 11e rit: Blewitt GB Verkerk (Ned); 12e rit: Guenter Traub (W-Dld) Sand ler (Zwe); 13e rit: Guttormsen (Noorw) Bols (Ned); 14e rit: Juer- gen Traub (W-Dld) Lavroesjkin (Rusl). 5000 meter: le rit: Matoesevit§j Szandala; 2e rit: Perrenoud Ver kerk; 3e rit: Launonen Maier; 4e rit: Schenk Tipper; 5e rit: Guenter Traub Thomassen; 6e rit: Antson Nilsson; 7e rit: Blewitt Sandler; 8e rit: Stiansen Bols; 9e rit: Zim- mermann Ivankai; 10e rit: Tsjakin Koskinen; 11e rit: Nottet The penier; 12e rit: Lavroesjkin Jor ritsma; 13e rit: Goeljajev Gut tormsen; 14e rit: Klodowski Juer- gen Traub. DAMES Vrijdagavond is in Helsinki de lo ting verricht voor het wereldkampi oenschap hardrijden op de schaats voor dames, dat in Helsinki wordt gehouden. Het resultaat is: 500 meter zaterdagmiddag 17.00 uur: 1ste paar: Elly van der Brom (Ned) Ivangine (Fr); 2e paar: Mroske (Polen) Han Phil Hwa (N.Korea); 3e paar: Sachiko Saito (Jap) Lindblom (Zweden); 4e paar: Kantola (Finland) Titova (Rusl); 5e paar: Meyers (VS) Sundby (Noorw); 6e paar: Schleiermacher (O-Dld) Stien Kaiser (Ned); 7e paar: Skoblikova (Rusl) McCannell (Can); 8e paar: Hedlund (Zweden) Parsons (Can); 9e paar: Pilejczyk (Polen) Kaoeniste (Rusl); 10e paar: Carry Geyssen (Ned) Jitsuko Saito (Jap); 11e paar: Perremoud (Fr) Karing (Noorw); 12e paar: Stenina (Rusl) - Kim Bok Soen (N.Korea); 13e paar: Mustonen (Fin) Willy Burgmeyer (Ned); 14e paar: Ash- worth (VS) Kim Bok Soen (N.Ko rea); 15e paar: Keskivitikka (Finl) Ans Schut (Ned); 16e paar: Nefedova (Rusl) Holum (VS). 1500 meter: 1ste paar: Parsons Skoblikova: 2e paar: Geyssen Ste nina; 3e paar: Kaiser Sachiko Sai to; 4e paar: Kin Ok Soem Musto- nenj 5e paar; Lindblom r- Sundbyj mannen zijn geregistreerd onder wie 6500 bouwvakkers, 1200 metaalbewer kers, drieduizend losse arbeiders en 2600 man landbouwpersoneel. Hiertegenover staan ongeveer der tien honderd aanvragen van werkge verszijde. De verhouding vraag - aanbod is in het noorden ongeveer 1 16 tegen 1 3 in het hele land. De heer Spit verwacht dat nage gaan moet worden of arbeidstijdver korting wellicht op langere termijn een tegemoetkoming zou kunnen bie den aan de behoefte aan meer ar beidsplaatsen. Ten slotte wees hij op ide suggestie van de drie vakcentra les, een raad voor de arbeidsmarkt (met regionale en bedrijfstaksgewijze vertakkingen) in te stellen. AMSTERDAM De 33-jarige monteur M. H. B. heeft bekend woensdagavond tijdens een ruzie de 25-jarige prostituee R. H. uit het raam van zijn woning in de Witte de Withstraat te hebben gegooid. De vrouw kreeg een schedelbreuk. Eerst ontkende de man. Getuigen 'hadden echter gezien dat hij haar door het raam duwde. Zes dagen mode in Parijs geven al een duidelijk beeld van de algemene tendens al blijft de roklengte nog vrijblijvend. De voornaamste nieuwstjes zijn: rokken met plooien, plissee of gerende belijning; hoge opstaande kragen van organza met brede volants aan de mouwen, veel tange en dikwijls wijde mouwen van voile grote hoeden en tot slot de niet gestrikte maar losjes omgeslagen das. (Van onze moderedactrice) PARIJS Pierre Cardin heeft een collectie getoond van ruim driehonderd modellen, maar alleen bij het laatste, een beeldschone bruid, klonk er applaus. Ongetwijfeld was de kleur aan die lauwheid schuld, het ene mosterdkleurige pakje na het andere volgde. Mosterd in alle nuances van gelig, via groenig naar echt bruin. En dat na een spectaculair begin van astronautenkledij, zowel voor heren als dames, of liever jongens en meisjes. Het waren zwartè pakken van leer met een zilveren of gouden schaakbord op de borst of op het korte rokje. De Nederlandse tankervloot heeft er een nieuwe mammoeth bijge- kregen.' Gisteren werd op de NDSM- werf in Amsterdam de Neverita over gedragen aan de Shell. Het was een feestelijk moment a toen de NDSM- vlag omlaag ging en het Shell-dun- 1 doek werd gehesen. UiteraaYd moest op dat moment wor- sj den geklonken door j life de honderden ge- nodigden, die re gen en kou trot- seerden om aanwe zig te zijn bij de overdracht. Het was de adjunct- j| directeur van de Shell, de heer L. F. ML v. d. Belt, die kapi- Bf tein Sj. de Reus een goede reis en be houden vaart wens- te met zijn nieuwe ft?: schip. Wm DEN HAAG De motie over het salarisbeleid van de regering ten aanzien van de ambtenaren, die gisteren in de Provinciale Staten van Zuid-Holland door PvdA, BP, en CPN werd ingediend, is met 40 tegen 29 stemmen aangenomen. In de motie wordt uitgesproken, dat de salarisverhoging van twee procent met ingang van 1 januari 1968 te laag is en voor de grote groep laagst betaalden zelfs te gering om als compensatie te dienen van de kostenstijging in 1968. Nadat de Boeren de motie hadden mede ondertekend, wilden zij later de motie zodanig wijzigen dat het stuk alleen betrekking zou hebben op de ambtenaren bij de provincie. Hiermee gingen de overige Statenle den niet akkoord. Bij stemming bleek dat de Boeren toen maar tegen hun eigen motie stemden. Mr. J. J. Hangelbroek (AR) zag in de motie een gewijzigd ambtenaren- beleid. Dit is een zaak voor de rege ring en daarom vindt onze fractie deze motie onaanvaardbaar, zei hij. De fractieleider van de CHU, mr. F. H. Piket, was het hiermee eens. Mr. A. van Vuuren van de WD meende, dat niet de laagstbetaalden maar de bovenrand van de middengroep de dupe is geworden van de sala rismaatregelen van de regering. Hij wees ook nog op de trend-uitkering die in het najaar aan de ambtenaren wordt gedaan. Voor de motie stem den de KVP, PvdA, PSP en CPN. tegen waren de fracties van de VVD, ARP. CHU, SGP en BP. 6e paar: Meyers Schleiermacher; 7e paar: Ivangine Ashworth; 8e paar: Keskivitikka Pilejczyk; 9e paar: Hedlund Perremoud; 10e paar: Kaoeniste Han Phil Hwa; 11e paar: Jitsuko Saito Titova; 12e paar: Schut Kareng; 13e paar: Van der Brom McCannell; 14e paar: Burgmeyer Holum; 15e paar: Efe- dova Kim Bok Soen; 16e paar: Kantola Mroske. DEN HAAG De Konink lijke/Shell prijs is gisteren uitgereikt aan dr. H. Meinardi (35), verbonden aan het epilepsie-centrum Meer en Bosch in Heemstede. De heer Mei nardi heeft een diepgaande studie ge maakt van de oorzaak van epilepsie. De prijs, groot ƒ20.000, zal worden besteed aan de aanschaf van een spectrofotometer en een spectrofluo- rimeter, waarmee het wetenschappe lijk onderzoek in Meer en Bosch ter hand kan worden genomen De heer Meinardi heeft een groot deel van zijn jeugd in Indonesië doorgebracht. Hij promoveerde in 1960 tot doctor in de geneeskunde. Daarna verbleef hij vier jaar in de Verenigde Staten. Sinds 1966 is dr. Meinardi werkzaam bij Meer en Bosch, uitgaande van de christelijke vereniging voor de verpleging van lijders aan epilepsie. De Shell-prijs werd in 1959 in gesteld met het doel jaarlijks een wetenschappelijk onderzoek mogelijk te maken op het gebied van de biolo gie, de geologie, de geneeskunde, de scheikunde, de natuurkunde en de wiskunde. Onderzoekingen hebben aange toond dat èen half procent van de bevolking aan epilepsie lijdt. Epilep tici vormen de grootste groep lijders aan afwijkingen van het centrale ze nuwstelsel. Over de oorzaak van deze ziekte is nog bijzonder weinig be kend. HILVERSUM In verband met het zilveren jubileum van het dag blad Trouw heeft dr. C. Rijnsdorp te Rotterdam een radio-documentaire voor de NCRV samengesteld over de geschiedenis van dit blad in de ille galiteit. Het programma wordt maan dagavond om tien voor half negen vla Hilversum I uitgezonden. Er werden lieslaarzen bij gedragen. Ook waren er zilveren, van top-tot- teenpakken. Maar ook die toekomst- kledij is alweer oud nieuws gewor den, zoveel modefantasten hebben er zich al aan gewaagd. De eigenlijke collectie werd geo pend door drie geruite regenjassen in plastic waar rechtopstaande kabou termutsen voor op het hoofd bij wer den gedragen. Het rondjes uitnippen kan Cardin niet laten. Het eerst zagen we dat in hoedjes, die op hoge pillendoosjes le ken. Voor was een rondje uitgeknipt, voorzien van een dikke rand en dan weer opgeplakt. Later kwam het ook bij tailleurs» die losse korte jasjes hadden met een ovaal onder de armen weggeknipt. Hoeden F-n dan waren er nog „achterste voren" hoeden: een bol met een dik ke opgevulde bolle rand, die langer was dan de omtrek van de bol. De overblijvende eindjes staan naar ach teren (of naar voren, naar believen) af en worden saamgehouden door een Wordt de roos naar voren gedra gen, dan zwiebert de bloem op mond- hoogte... Japonnen en mantels waren gegar neerd met opgevulde randen, die zak- kleppen lekenu maar het zeker niet waren. Ze waren op borsthoogte of net onder het middel geplaatst en gemaakt van leer. Garnering waren ook vuurrode plakaten op de borst, vondsten die in het oneindige herhaald werden, zij het met variaties. Veel rechte japonnen, al ontbreken de klokken en plooien toch niet. De lengte varieert van kort tot kuitlang, waar een drietal modellen van ge toond werden. Hier geen aangegeven taille en weinig of geen ceintures. Avondjaponnen Bij de avondjaponnen rechte mo dellen". Soms hebben ze één heel wijde mouw, de andere arm en schouder blijven bloot. Veel toiletten waren geheel met pailletten bezet. Een kort modelletje was met parels bestikt, men vertelde er bij, dat hierin 26.000 parels verwerkt waren. Wonderlijke halsversieringen van zilver, die in kronkels en bochten om de nek liggen. Klapstuk zo'n keten met één diamant, die 36 miljoen franc waard zou zijn. Maar geen mens geloofde dat. Een mevrouw vroeg onschuldig: „En dat zilver, is dat echt?" Toen ging het licht uit. Er versche nen gestalten en plots bleken het mannequins te zijn in donkere japon nen, die opzij met groene en blauwe steentjes geborduurd waren. Toen knipperden die als lichtjes aan. Een revue effect, dat we al kennen. Met mode heeft het natuurlijk niets te maken. VRIEZEVEEN Vrijdagmiddag la de 22-jarige mevrouw Zomer veron gelukt toen zij met haar auto in een slip raakte en daarbij uit de wagen werd geslingerd en onder het voen- tüig raakte. Zij was op slag dood. Haar eenjarig dochtertje dat bij haar in de auto zat bleef ongedeerd. Parathion in sinaasappels voor vrouw DEN BOSCH In de zaak van de parathionsinaasappels heeft vrijdag de officier van justitie bij de rechtbank in Den Bosch, mr. J. Booster, te gen de 51-jarige nertsfokker J. H. uit Handel dertien jaar en vier maanden gevangenis straf geëist wegens poging tot doodslag. De officier vroeg de maximum straf in verband met de uiterst misdadige op zet van het misdrijf en de wij ze waarop verdachte, zonder een spoor van berouw, zich nog steeds verstrikt in leugens om zijn misdaad te ontkennen". Het requisitoir kwam op de tweede dag van de behandeling van deze zaak. De fokker zou op 1 juni 1967 getracht hebben zijn vrouw, die was opgenomen in het ziekenhuis te Veg- hei, om het leven te brengen door haar sinaasappels met parathion te geven. Een oplettende verpleegster k.on voorkomen dat de vrouw er van at. De officier grondde zijn bewijs hoofdzakelijk op drie punten, name lijk de vele leugens van de verdach te, het feit dat hij tegen de politie onmiddellijk over de sinaasappels sprak en dat hij zegt de injectiespuit acht jaar geleden in ons land te heb ben gekocht terwijl de import er van pas sinds 1966 geschiedt. DEN HAAG Caravan-bezittersen kunnen met ingang van 1 maart niet meer een wegenbelastingkaart krijgen voor zestig dagen. Daarvoor treedt nu in de plaats een gedeeltelijke vrij stelling: ze moeten worden aange geven voor een rijtijdvak van 12 maanden tegen een betaling van een vierde deel van het jaarbedrag van de belasting. Deze wijziging houdt dus in, dat tegen betaling van het huidige bedrag voor het rijtijdvak van zestig dagen vooraan een jaar lang met een caravan op de openbare weg kan wor den gereden. Het ministerie van financiën heeft voorts bepaald, dat het bewijs van de betaling van de belasting, dat in het bezit moet zijn van de bestuurder van een motorrijtuig met aanhangwagen (w.o. opleggers en caravans) voortaan uit twee delen zal bestaan: een num- merbewijs en een registratieverkla ring. De officier somde nog een groot aantal andere punten op die wijzen naar de fokker als schuldige. Hij noemde de verdachte een keiharde geslepen man die geen enkel middel schuwt om zich schoon te praten en die niemand ontziet. De officier sprak van een uniek misdrijf in opzet en uitvoering. De verdediger, mr. B. Drlon con cludeerde tot vrijspraak wegens ge brek aan bewijs en overtuiging. Het onderzoek zou vooral gefaalde heb ben b(j het niet zoeken naar vinger afdrukken op de injectiespuit. HU wilde in geen geval een zelfmoordpo ging en een poging van de zoon zijn moeder te vermoorden. De rechtbank zal proberen op 8 februari of eerder uitspraak te doen. De verdachte merkte tenslotte op: „Wat ik niet gedaan heb, zal ik nooit toegeven. DEN HAAG De sportcommissie van de KNWU heeft na overleg met de sponsors besloten de Beverwijker Ab Geldermans als ploegleider aan te wijzen voor de nationale formatie voor de komende Ronde van Frank rijk. Zoals bekend is Geldermans vo rig jaar naast Wout Wagtmans als chauffeur meegeweest naar de Tour. Het ligt in de bedoeling dat Gelder mans dit jaar wordt vergezeld door de Brabander Piet Liebregts, die als chauffeur zal optreden maar ook de belangen van dc sponsors moet be hartigen. ROTTERDAM De „Zuidwest- groep" van de Gereformeerde Ker ken (vrijgemaakt) heeft besloten een tweede zendeling uit te sturen naar Curasao. De „Zuidwestgroep" bestaat uit on geveer twintig kerken in Zuid-Hol land, Zeeland en Noord-Brabant, die samenwerken op het gebied van de zending. Sinds 1966 werkt voor hen ds. Deddens op Curasao. De breedte van zijn werk verhindert echter de diepgang. Op een dezer dagen gehouden ver gadering zegde meer dan de helft van de samenwerkende kerken zonder meer toe, hun financiële bijdrage voor de zending te verdubbelen, zodat het beroepen van een tweede missionair predikant mogelijk is geworden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9