PUEBLO-INCIDENT KOMT OP SLECHT MOMENT i Waarom brug open bij Botlekbrand? Gewapend conflict voorkomen p7erband imet strijd Iwietnam N,-Korea Vietcong lioudt basis VS in vaste greep Tuinbouw profiteerde het meest van de EEG Meneba neemt nu alle aandelen Sitos over JVrachtstukgoed dVS geheel naar r an Gend en Loos V eiligheidsra ad Andreas Papandreou vanavond voor tv Verder rumoer om Leuven Volkswagen goedkoper Plagiaat van Toon met „Mieié'? Mr. Klaasesz naar minister 9 VRIJDAG 26 JANUARI 1968 (Van een onzer redacteuren) ET ontstaan van een nieuwe conflictsituatie in Korea valt I jmen met het begin van een grootscheeps Noordvietnamees I. Hfensief tegen Amerikaanse po- ities in Zuid-Vietnam, dat op fin beurt gepaard gaat met aeuwe communistische activi- eiten in het aangrenzende Laos. Of direct verband bestaat tussen 6t enteren van het Amerikaanse trkenningsschip Pueblo en de mgste gebeurtenissen in Vietnam en pos, valt moeilijk te beoordelen. De ïvolgen kunnen echter wel degelijk tote invloed hebben op de gang van jken in bedreigde Aziatische gebie- pn. Icident Wat het Pueblo-incident betreft aat de lezing van de Noordkoreanen igenover die van de Amerikanen. Er H wel nooit met enige zekerheid :orden vastgesteld, of het schip zich ^Njderdaad buiten de territoriale wa- L Ven bevond, die zich volgens oord-Korea tot twaalf mijlen uit de ïst uitstrekken. Opvallend is echter, dat geruime jd verstreek tussen aanhouding van :t schip en het opbrengen naar de iven van Wonsan. Van Ameri- lanse zijde is in die tijd geen enke poging gedaan, bijstand te verle- ;n. Op zijn minst merkwaardig is ik, dat de Amerikanen de Pueblo ibeschermd vlak onder de Noordko- iaanse kust lieten patrouilleren". fluisteren Dat Amerika door middel van de odernste apparatuur te weten acht te komen, wat zich in oord-Korea afspeelt, is begrijpelijk, er slot van rekening hangt de sinds van kracht zijnde wa- nstilstand allang aan een zijden lad en moet met het uitbreken van euwe gevechten rekening worden ■houden. Ook behoeft Amerika zich niet te meren, dat het zich van deze „af- istermethode" bedient. De Russen laken er vrijwel overal ter wereld ibruik van, waar iets „waar te ne en" valt. Het enige verschil is dat Russische „vissersschepen" waar in vaak veel last wordt ondervon- en, met rust worden gelaten. lamage Alzo niet de Pueblo. Onbeschermd ls het was, werd dit vaartuig een emakkelijke prooi, vooral toen bleek lat geen versterkingen kwamen op lagen. Het kreeg (als het zich inder- laad binnen de territoriale wateren jevond) geen gelegenheid schielijk te lerdwijnen, maar werd bewust jeënterd en opgebracht. Burgemeester van Hoogeveen: Maak in noorden één provincie Van onze correspondent) ASSEN - Burgemeester van Hooge- een, de heer J. H. de Goede, heeft isteren in zijn nieuwjaarsrede ge- igd dat de provincies Groningen, "riesland en Drente eigenlijk tot één rovincie zouden moeten worden sa- lengevoegd. Hij is van mening dat ït streven naar decentralisatie van landelijke bestuurssituatie bevor- srd zou worden door gewestelijke mcentraties. Bovendien zou één ster ft provincie meer gewicht in de - indelijke schaal leggen dan drie af- :jcmderlijke provincies. UTRECHT De Nederlandse |>oorwegen zullen per 1 april het innenlands vrachtstukgoederen- Ikvoer geheel overdragen aan Van end en Loos. Daarmee komt een ind aan de al meer dan dertig jaar taakverdeling tussen NS Van Gend en Loos. Deze overheveling heeft conse- t|ienties voor tachtig NS'ers: zestig lensen bij de financiële dienst en Vintig bij de afdeling economische Eiken van de NS. Voor de meesten Ipbn de zestig moet een andere func- e worden gezocht. De twintig ande- deels handelsagenten, zullen zo tijdelijk elders worden ge- etacheerd. het publiek verandert er door iaë overdracht niets. Het vrachtstuk- oederenvervoer was voor de Spoor wegen al lange tijd onrendabel. ESSEN t=3 De voormalige advocate jJarianne Kreuzer die in februari vo nk jaar in het proces-Dominas tot jaar gevangenisstraf werd ver- Drdeeld, is wegens haar slechte ge ïndheid gisteren uit voorlopige echtenis in Essen ontslagen. Dat was een blamage voor het machtige Amerika en een felle reac tie kon niet uitblijven. Deze leidde tot het wat ondoordachte beroep op Rusland en het besluit, het grote vliegdekschip Enterprise niet naar Vietnam maar naar de Japanse zee te sturen om teruggave van de Pueblo af te dwingen. Achtergrond Washington zou er wellicht beter aan hebben gedaan, het niet tot een openlijke confrontatie te laten ko men. Hulp van de Russen kon het moeilijk verwachten, Noord-Korea zal voor bedreiging met geweld niet uit de weg gaan en voor de Ameri kaanse houding zal weinig begrip zijn, omdat zij gezien kan worden tegen de achtergrond van wat in Vietnam gebeurt. Het ïnachtsvertoon van Ameri kaanse zijde kan niet geheel los wor den gezien van het feit dat dit jaar presidentsverkiezingen worden ge houden. Het uitblijven van een krachtige houding zou in de Ver. Sta ten niet in goede aarde zijn gevallen. Dit neemt niet weg dat het uitblijven van resultaat nog schadelijker gevol gen kan hebben. De verleiding, ge weld te gebruiken, zou dan groot worden. Avontuur Amerika heeft er veel belang bij te voorkomen, dat de strijd in Korea, (Vervolg van pag. 1) Zij willen niet de verdenking op zich laden, dat zij met de Amerika nen „samenspannen". Een eerste ver zoek werd dan ook afgewezen. Functionarissen van het State De partment hebben geen aanwijzin gen. dat Noord-Korea vrijlating van de bemanning zou overwegen, maar het schip zelf willen houden. Tot- dusver hebben de Noordkoreanen slechts gereageerd met de eis, dat Amerika verontschuldiging aanbiedt en zware straffen geeft aan hen, die „misdaden tegen Noord-Korea heb ben gepleegd". Vergelijking Het Russische blad Izwestia schrijft, dat de toestand van nerveu ze onrust in Amerika verdacht veel lijkt op die. welke het incident in de Golf van Tonkin omgaf in augustus 1964. Dit incident was aanleiding tot het bombardement van Noordviet namees grondgebied. Het bericht over het oproepen van reservisten zorgde op de Newyorkse effectenbeurs voor een scherpe koersdaling. De tikker kon het niet bijhouden. Na een uur kwam er een eind aan de dalingen. De Enterprise, het grootste vliegdekschip ter wereld, dat bij Wonsan ligt om de eis tot te ruggave van Pueblo en beman ning kracht bij te zetten. die nu al vijftien jaar tot een gewa pende vrede beperkt kon blijven, op nieuw ontbrandt. Het moet de Noord koreanen geen excuus in de hand ge ven om zich in een avontuur te stor ten, dat voor de Ver. Staten op een bijzonder ongelegen ogenblik zou ko men. (Vervolg van pag. 1) President Johnson heeft met zijn maatregel gebruik gemaakt van de bevoegdheid die hem onder de wet op de begrotingskredieten voor de fensie 1967 is verleend. Hierin staat dat hij tot 30 juni 1968 reserve-een heden voor de duur van twee jaar kan oproepen wanneer hij dat nodig vindt. De oproep van president Kennedy in 1962 gold 14.000 reservisten van de luchtmacht. Ze zijn echter nooit in actie gekomen; na een maand wer den ze naar huis gestuurd. Een jaar te voren waren er 150.000 opgeroe pen tijdens de Berlijnse crisis. Zij zijn tien maanden in dienst gebleven. Geen hulp Op het moment dat de Pueblo werd opgebracht door Noordkoreaan- se patrouilleboten waren er slechts acht Amerikaanse jachtbommenwer pers in Zuid-Korea. Dit zou een van de redenen zijn waarom het schip geen steun kreeg uit de lucht, toen kapitein Bucher erom vroeg. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft later meegedeeld, dat de kapitein slechts eenmaal om hulp heeft gevraagd. Dit was toen de Noordkoreanen aan boord van de Pueblo klommen, na bijna twee uur het schip te hebben gesommeerd bij te draaien. Toen was het te laat om bijstand te verlenen. Eerder was van Amerikaanse zijde bekendgemaakt dat de Pueblo zich al tien dagen in internationale wate ren bevond vlakbij de Noordkoreaan- se kust en dat Noordkoreaanse sche pen het schip herhaaldelijk hadden benaderd zonder het te bedreigen. Het zou dus mogelijk zijn dat de ka pitein de ernst van de toestand pas later heeft beseft. De echtgenote van kapitein Bucher heeft ontkend dat haar man voor de Noordkoreaanse radio een „be kentenis" heeft afgelegd. Ze her kende niet de stem van haar man. In de uitzending, die aangekondigd werd als een toespraak van de ka pitein van de Pueblo, werd toege geven, dat het schip voor de Ver enigde Staten moest spioneren. Ernstig, gevaarlijk en zorgwek kend noemde senator Mike Mansfield de algehele situatie in Azië. Hij is voorzitter van de Democratische frac tie in de Amerikaanse senaat. An dere politici in de Ver. Staten zoals de Republikeinse gouverneur van Californië, Ronald Reagan pleiten voor het gébruik van ge weld. HILVERSUM Na afloop van het aangekondigde televisieprogramma via Nederland I zal de NCRV in een extra „Hier en Nu"-uitzending heden avond een vraaggesprek uitzenden met de Griekse politicus en ex- minister Andreas Papandreou. Niek Heizenberg sprak hem in Parijs. Slag om Khe San nog niet begonnen SAIGON Ongeveer 30.000 man Vietcong-troepen hebben zich genesteld in de heuvels rondom Khe San, een belang rijke Amerikaanse basis ten zui den van de gedemilitariseerde zone. De bases wordt voortdurend beschoten met mortieren en 152 mm geschut. Over het aantal slachtoffers onder de vijfduizend man sterke bezetting van mari niers is nog niets bekend. Amerikaanse vliegtuigen op hun beurt bestoken de commu nistische stellingen, maar zou den gehinderd worden door ne velig weer. Het dreigende van de situatie wordt nog vergroot door de overeen komst met Dien Bien Phoe, het Wa terloo van de Fransen in Zuidoosta- zië. Khe San ligt op een hoogvlakte, die ingesloten is door heuvels. In de ze heuvels heeft de Vietcong zich ge nesteld. Slechts drie toppen worden bezet door Amerikaanse compagniën van elk 200 man. De beschietingen zijn vooral ge richt op het kleine vliegveld van Khe San. Maar tot nu toe kon de bevoor rading wel doorgaan. Amerikanen menen, dat hier een veldslag zal gaan woeden. Omsingeld De omsingeling is helemaal com pleet geworden door de inname door Noordvietnamese troepen van Hoe-ei Sane, een voorpost van het Laoti- aanse leger, vlakbij de grens met Zuid-Vietnam. Hoe-ei Sane was de enige voorpost van Laos aan de Ho Tsji Minh-route. De bezetting van de post is in paniek naar een Ameri kaanse" basis verder Laos in gevlucht. Hemelsbreed ligt deze voorpost slechts 15 kilometer van Khe San. Ook elders in Zuid-Vietnam is de Vietcong actief. Onder dekking van mortiervuur drongen guerrilla's door de draadversperringen van de bases Pleikoe en An Khe. Zij vernielden vele vliegtuigen. BRUSSEL Niet alleen in Leu ven, in heel het Vlaamse land is er rumoer over het streven van Vlaamse studenten de Franse afde ling van de universiteit overgeplaatst te krijgen. Duizenden middelbare scholieren staakten. De minister van onderwijs heeft de ouders gewaarschuwd, dat te veel verzuim het recht op examen In gevaar kan brengen. In Leuven zelf zijn enkele duizen den studenten slaags geraakt met de politie. Zij eisten het aftreden van premier Van den Boeynants. Deze is verwikkeld in een strijd met zijn ei gen partijgenoten van de CVP. De Vlaamse afdeling wil overplaatsing van de Franse universiteit naar Charleroi of Namen. De liberale regeringspartner wei gert echter medewerking aan dit plan. De liberalen betreuren de beto gingen van de jeugd en willen een einde aan, wat zij noemen, „de uit buiting van de lichtgelovigheid van de Jeugd". AMERSFOORT Met ingang van heden heeft Volkswagen de prijzen van de VW-kevers verlaagd met ƒ115 tot ƒ200. De VW 1200, die tijdens de introduc tie op de RAI van vorig jaar juist onder de ƒ5000 werd geprijsd, wordt ƒ115 goedkoper. De nieuwe prijs is ƒ4845, inclusief chroomset. De prijsverlagingen voor de beide andere kevers, de 1300 en de 1500, be dragen ƒ200. De VW 1300 is nu ƒ5495 en de VW 1500 kost ƒ5795. De VW sportomatic ging van ƒ6580 naar 6380. De meerprijs voor de automatic, die dezer dagen op de Nederlandse markt is gekomen, is vastgesteld op 1040. De automatic kan geleverd worden in die modellen, welke 1600 cc motoren bezit ten. BREDA Heeft Toon Hermans pla giaat gepleegd? Deze vraag is actueel geworden nu de caféhouder L. v. d. Kaa te Breda bekend heeft gemaakt, dat Toon's lied „Mien wara is m'n feest neus?" een melodie heeft, die verdacht veel lijkt op het door v. d. Kaa gecom poneerd liedje „Je moet wathohger". Er zouden ongeveer 40 maten identiek zijn. Toon Hermans lanceerde „Mien, waar is m'n feestneus" in het tv-programma „Voor de vuist weg" van Willem Duys. Het had zoveel succes, dat het wellicht in aanmerking zou kunnen komen als carnavalslied. De kans daaraop is thans wel verminderd. Nauwere samenwerking tussen Nederlandse en Britse mariniers PLYMOUTH De commandant van het Koninklijke Nederlandse corps mariniers, generaal-majoor A. M. Luijk, heeft tijdens een bezoek aan de commandotroepen van de Ko ninklijke Britse marine in Plymouth gisteren verklaard, dat hij op het ge bied van de opleiding nauwere sa menwerking verwacht tussen de Ne derlandse en Britse mariniers. Groentenexport 4O0 min gestegen (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Van de zes EEG- landen heeft de Nederlandse tuinbouw het meest geprofiteerd van de vrijmaking van het on derlinge handelsverkeer. Vooral de verse groenten profiteerden hiervan; de fruittelers plukten minder voordelen, omdat niet steeds de juiste soorten fruit werden gekweekt. Dit optimistische geluid liet giste ren de heer L. Gijsberts, markton derzoeker van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, horen op de tuinbouwconferentie van de Ne derlandse Christelijke boeren- en tuindersbond. Van 1958 tot 1967 steeg de waarde van de Nederlandse export aan verse groenten van ƒ175 miljoen tot ƒ575 miljoen; voor verwerkte groenten was de stijging van ƒ8 miljoen tot ƒ66 miljoen. Voor verse groenten was de stijging naar derde landen van 106 miljoen tot 197 miljoen. De met overheidssubsidies kunst matig uitgebreide tuinbouwproduktie in landen als Italië is over het alge meen geen succes gebleken. De meer-produktie werd veelal niet geëxporteerd maar door een vergrote binnenlandse consumptie in eigen land verbruikt. Minder produkten De heer Gijsberts sprak de ver wachting uit, dat Nederland in dé toekomst een kleiner aantal produk ten zal moeten gaan telen met in totaal een grotere prdduktie en een kleiner aantal telers. De veilingom- zetten stegen in ons land met 60 pet., maar hierin hadden slechts 15 van de 54 produkten eten aandeel. In een steeds kapitaalintensievere Bij Shellramp helemaal niet geivaarschuivd DEN HAAG De ministers van binnenlandse zaken en so ciale zaken hebben mr. J. Klaa sesz, commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, uit genodigd voor een bespreking naar aanleiding van de brand bij Pakhoed NV in de Botlek en de explosieen brand bij de Shell- raffinaderij in Pernis. Er zal worden nagegaan of alle veiligheidsvoorschriften wel in acht zijn genomen, deelde mr. Klaasesz donderdag mee in de vergadering van provinciale sta ten. Mr. Klaasesz meende, dat èën centraal punt ten behoeve va nde communicatie bij het nitbreken van rampen is gewenst. „Toen de brandweer uitrukte naar de brand in de Botlek, was een be langrijke brug opengedraaid voor de scheepvaart. Was alles goed geregeld, dan had de brugwachter opdracht gekregen de brug dicht te laten," zei hij. Kort nadat groot alarm werd ge geven voor de tankbrand by Pak hoed NV. ging de Botlekbrug open om een kustvaartuig door te laten. President-hoofdman J. J. Oster van de Rotterdamse brandweer, die met enkele brandweerwagens, een ambu lancewagen en mensen van debrand- weer met hun eigen vervoer voor de brug moest wachten, heeft persoon lijk ingegrepen en de brugwachter opdracht gegeven de brug zo snel mogelijk te sluiten. Het gevolg van deze vertraging was, dat hoofdman J. Hamel de lei ding van het bluswerk van hem over moest nemen. Ook de andere grote tussen Rotterdam en het Botlek- gebied gelegen brug, de Spijkenisse- brug, was op dezelfde tijd open, zo dat tijdelijk alle communicatie was verbroken. Mr. Klaasesz merkte op dat de provincie een apparaat heeft opge bouwd dat binnen vijf minuten en des nachts binnen een half uur ge heel klaar is om hulp bij rampen te verlenen. Dit apparaat is opgericht na de watersnoodramp in 1953 en de treinramp bij Harmeien. „Bovendien is het vaak op geheel onverwachte tijdstippen op vlotte werking getoetst", aldus mr. Klaa sesz, die daaraan toevoegde dat hij, zoals aan de burgemeesters al vaak per circulaire is opgedragen, had moeten worden gewaarschuwd. „Dit is niet gebeurd bij de brand by Pakhoed en ook niet bij de brand in Pernis. De burgemeesters van de gemeenten zijn hier nalatig geweest," zei mr. Klaasesz. tuinbouw zal het aantal aanvoerder» van 84.500 In 1966 nog terug moeten naar circa 65.000 in 1976. De heer Gijsberts verwachtte voor het zachte fruit een sterke concurrentie van de Oosteuropese landen. De Nederlandse tuinbouw zal de nadruk moeten gaan leggen op pro dukten geschikt voor massadistribu tie; produkten. die met een gering aantal arbeidskrachten te produceren zijn, gemakkelijk te bewerken zijn door de huisvrouw, aantrekkelijk blijven voor hoge en lage inko menstrekkers, de naam hebben mo dern en gezond te zijn en niet in privé-tuinen gekweekt worden. Ir. W. van Soest, directeur van het proefstation voor de groenten- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk, gaf de Nederlandse tuinden een aan tal belangrijke adviezen. Om een groter aandeel in de Franse import te krijgen zal onze tuinbouw zwaardere sla en dikkere tomaten moeten kwe ken. De Belgen, die eerder hierop overschakelden, zijn van importe rend, exporterend land geworden voor een produkt als sla. De teelt onder glas in Frankrijk is een tegen valler geworden, ondanks de over heidssubsidies, omdat de kosten 20 pet. hoger uitvielen dan In Neder land. De plastic kassen in Italië leken aanvankelijk een bedreiging voor on ze produktie, maar voor de groenten is dat erg meegevallen. Een gevaar lijke concurrent is Italië nog voor fruit en bloemen Hier beschikt men over 3400 ha plastic kassen voor do verbouw van tomaten, aardbeien, komkommers en bloemen. De grota vochtigheid en de sterke schimmel ontwikkeling heeft deze kassen ech ter al minder populair gemaakt. De teelt van groenten onder glas in Duitsland is vrijwel stabiel gebleven op 1000 ha. De Duitsers specialiseren zich op radijs, bierradijs en korabix, in de hoop dat de gevreesde concur rentie vanuit Nederland zich niet op deze produkten zal werpen. Ir Van Soest vroeg voor de toekomst vooral aandacht voor de afzet, de financie ring en het speurwerk in het tuin bouwbedrijf. EEG-waardering VERSCHEIDENE malen hebben wij erop gewezen, dat het agrarisch bedrijfsleven in ons land door EEG* maatregelen van de Europese Com missie in Brussel in een nadelige» concurrentiepositie werd gedrongen. Gelukkig heeft de Nederlandse rege ring niet altijd tevergeefs in Brussel aan de bel getrokken, wanneer Ne derlandse belangen ernstig in de verdrukking dreigden te komen. Verheugend is het echter, dat thans, na een moeilijk gevecht van vele ja ren om zelfbehoud, uit ons agrarisch bedrijfsleven ook optimistische ge luiden komen. De voorzitter van het produktschap voor pluimvee en eieren sprak er de ze week zijn voldoening over uit, dat in de pluimveesector nu gelijke con currentievoorwaarden voor de zes landen tot stand zijn gekomen, zodat onze pluimveebedrijven, zij het in sommige gevallen na ernstige verlie zen, een betere toekomst tegemoet gaan. Wat betreft efficiency en kwaliteit staat het Nederlandse bedrijfsleven in vele gevallen nog altijd aan de spits, zodat gelijke kansen goede kan- .sen betekenen. Ook uit de tuinbouw komen opwek kende geluiden. De heer Gijsberts van het Centraal bureau van de tuin bouwveilingen wist gisteren op een conferentie van de Nederlandse christelijke boeren- en tuindersbond te vertellen, dat Nederland op tuin* bouwgebied het meest geprofiteerd heeft van de EEG-maatregelen. Onze export van verse groenten nam binnen de EEG in tien jaar tijds met een waarde van ƒ400 miljoen per jaar toe. Dank zij het harde werken in het bedrijfsleven en het nauwlettend toezien van de regering op de Ne derlandse positie binnen de EEG, la er ook reden tot tevredenheid over wat de Europese samenwerking bracht. Enige dagen geleden stortte een politiehelikopter met één man aan boord in de East River te New York. Het toestel zonk en is niet terug te vinden, waarschijnlijk omdat het door de stroom werd weggevoerd. Men heeft nu een auto, waaraan een boei bevestigd is, in de rivier gegooid op de plaats waar de wentelwiek verdween. Gehoopt wordt dat de stroom de auto naar da vermiste helikopter xal brengen ROTTERDAM Meneba NV Meelfabrieken der Nederlandse Bak kerij *-i heeft thans alle aandelen van het Sltos-concern, dat Van der Meer en Schoep, Hus, Paul C. Kaiser, Carels, Lensvelt Nieola en andere on dernemingen omvat, in banden ge kregen. Reeds enige jaren had Meneba in het Sitos-concern een meerderheid, ontstaan doordat Meneba, die in een aantal bakkerijen van het Sitos-con cern participeerde, een fusie aanging met De Sleutels in Leiden. Toen De Gruyter gedwongen door haar concurrentiepositie ten op zichte van Albert Heyn brood af nam van Sitos en dat beneden de algemene broodprijs te koop aanbood en bovendien niet meedeed aan de door de minister toegestane prijsver hoging, achtte Meneba de tijd geko men en alle minderheidsaandeel houders in het Sitos-concern uit te kopen. Dezer dagen meldden we reeds dat Sitos besloten had de levering aan De Gruyter te staken, nadat Sitos anders druk van andere afnemers had geëist dat De Gruyter zijn verpakt gesne den brood voor 80 cent zou verkopen. De Gruyter weigerde en spande een kort geding tegen het concern aan. Het bestuur van Mereba schrijft: „De terecht of ten onrechte gew raakte activiteiten van de Sitos zou den achterwege zijn gebleven, of al thans anders zijn gericht, indien wij werkelijk de volledige zeggenschap in de Sitos zouden hebben gehad", aldus het bestuur van Meneba. Uit het jaarverslag van Meneba blijkt, dat het over 1967 behaalde eindresultaat redelijk wordt geacht, al werd de behaalde netto-maalmar- ge van de beide meelfabrieken in na delige zin beïnvloed door de nog al tijd stijgende kosten. Concurrentie-overwegingen leidden ertoe, aldus de directie, af te zien van overleg met de overheid om deze te mogen doorberekenen. Volgens de geconsolideerd cijfers daalde de exploitatierekening van 30,6 miljoen tot 29,5 miljoen gul den. Uitkeringen deelnemingen stegen van 1,14 miljoen tot 1,4 miljoen gul den, bijzondere baten stegen van 242.000 tot 368.000. De kosten namen toe van 14,5 mil joen tot 15,8 miljoen gulden, de afschrijvingen van 1,8 miljoen tot 2,2 miljoen gulden, de extra-afschrijvin gen van 635.000 tot 2,9 miljoen gul den. Na voorzieningen van 4 miljoen gulden (v.j. 8,5 miljoen) resteert een saldo winst van 4.025.000 (v.j.r 4.019.000). Voorgesteld dividend 17 procent (onveranderd). De directie meent dat de toekom»! thans niet alleen vele onzekerhedeft maar ook vele perspectieven biedt

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9