Geen eensgezindheid over intercommunie GRIEKENLAND UIT DE RAAD VAN EUROPA? Taxi staking Haarlem vannacht afgewend HERVORMDE VISI^ DOMINEERT IN i RAAD VAN KERKEN Prijs varkensvlees in dalende lijn Een woord voor vandaag Zuster V essel na veel dienstjaren nu naar Java Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland Algemene Bank Nederland Verontrusting over bezoek kardinaal DONDERDAG 25 JANUARI 1« De dag des Heren komt „als een dief in de nacht". Dat wil zeggen: Christus komt onverwacht. Toch, die wederkomst hoeft om niet te overvallen, wij kunnen voorbereid zijn. Paulus zegt tegen de Thessalonicenzen: „Maar gij broeders zijt niet in de duisternis, zodat die dag u als een dief over tellen zou, want gij zijt allen kinderen des lichts en kinderen des dags." Dit is toch wel een ander geluid. Paulus brengt de vraag of wij door Christus' wederkomst zullen worden overrompeld, in direct verband met dag en nacht. Duisternis is naar bijbels begrip het leven in het horizontale vlak, zonder geopende vensters en zonder licht, dat uit de hemel over ons doen en laten valt. Licht is volgens het evangelie leven met de Heer, die om de betrekkelijkheid van ons bestaan heeft doen ont dekken en aan wiem uitnodiging tot overgave wij gevolg hebben gegeven. Dit laatste betekent ook, dat wij weten wat er komt, zonder het ogenblik te weten. Het is een leven met toekomstmuziek, in wezen het enige en tegelijk het eeuwige leven. W« lezen vandaag: 2 Samuël 22 1—16. OEGSTGEEST Naar Indonesië is vertrokken de hervormde zen- dingszuster G. van Wessel. Zij zal in Soerabaja betrokken zijn bij de op leiding van vroedvrouwen in de grote kraamkliniek Mardi Santosa, waar dokter Fiep Kruyt aan het hoofd staat. Zuster Van Wessel ging in 1931 voor het eerst naar Indonesië in dienst van de Salatigazending. Nog voor de oorlog ging zij over in dienst van de hervormde zending. Na de oorlog werd zij directrice van een ziekenhuis in Bandoeng. In december 1960 kwam zuster Van Wessel met pensioen naar Nederland. Zij bleek in juni 1961 bereid te zijn naar Gavva in Noord-Nigeria te gaan om daar te worden ingezet in een stuk pionierswerk, dat daar was be gonnen door de hervormde en Ba- zelse zending gezamenlijk. In april 1966 kwam zij terug. Zuster Van Wessel, die de Javaanse en Indonesische taal beheerst, zal nu nog enige jaren op Java gaan wer ken. Prof. Dr. J. v. d. Berg: kerken moeten verschillende wegen kunnen gaan (Van onze kerkredactie) LUNTEREN De generale synode der Gereformeerde Kerken besloot gisteren met vier stemmen tegen, nog geen ja maar ook geen nee te zeggen tegen gemeenschappelijke avondmaalsviering met an dere kerken (de zogenaamde intercommunie Deputaten hebben het vraagstuk opnieuw in studie gekregen om zo mogelijk aan de volgende synode rapport uit te brengen. De sy node. hoopt dat er zo meer duidelijkheid en eenparigheid over deze zaak zal komen. Dr. Buskes (4) Met de kerkelijke verzoeningen gaat het in ons land maar vreetnd toe. Een delegatie van een kerk, waarvan wij ons in 1520 hebben afgescheiden en wier leer wij nog steeds niet kunnen onderschrijven, wordt met oecume nisch gejubel (in de gereformeerde sy node van Lunteren) binnengehaald, maar dr. Buskes. die zich in 1926 van de gereformeerden heeft afgescheiden en wiens afwijkende leerregel inzake Genesis 2 en 3 in september vorig jaar is aanvaard, wordt verboden diensten in de Gereformeerde Kerk te leiden. Dit vind ik zeer betreurenswaardig. Laten we eerst de protestantse kerken verenigen en ons dan met de r.k. kerk proberen te verzoenen om zo uiteinde lijk te komen tot één algemene chris telijke kerk. Eerst dan kunnen chris tenen over de gehele wereld zich vol ledig en eensgezind inzetten voor Gods Koninkrijk. E. J. M. Korde». Zwjjnd recht Dr. Buskes (S) „Mijn blijdschap is kapot", zo rea geerde dr. Buskes in uw blad op de verklaring van de gereformeerde sy node. Bij die verklaring kwam mij het bjjbelwoord in gedachten: „uw grote geleerdheid brengt u tot razernij". Ge lukkig was er ook een ander bericht, dat getuigde van méér christelijke be wogenheid: in de gereformeerde kerk van Hendrik Ido Ambacht komt zon dagavond zuster Den Hartog van het Leger des Heils een lezing houden over haar werk; een combo van het L.d.H. verleent medewerking. Mijn vraag is: zou het niet beter zijn wan neer meer eenvoudiger zielen dan pro fessoren e.d. in zaken als die van ds. Buskes de beslissingen namen? A. A. Plomp. Zwtfdrecht Dr. Buskes (6) Velen zullen wel zeer teleurgesteld zijn toen zij vernamen dat ds. Buskes zo goed als praktisch de toegang var. de gereformeerde kansels is ontzegd. Zo blijft er dan niet veel over van die oprechte tollenaarsgestalte, die in de eigen schuldbelijdenis zo fijn en zo treffend naar voren kwam. Op deze wijze blijft er voor ds. Buskes, persoonlijk, niet veel winst over. Maar dat hindert niet, er is wel meer op z'n hart getraptNeen, wie het wel meent met de Gereformeerde Kerken en met ds. Buskes vindt het toch voor de kerk het allerergste. Ds. Buskes gaat voorbij, de kerk echter blijft! Concillies en synoden lijken menig maal op concentraties en demonstraties van machtsvertoon. Biddend en dankend lijken glasharde besluiten vrij gemak kelijk genomen te kunnen worden. Bij de r.k. gelovigen vindt er gelukkig een heilzame doorbraak plaats. Als de ge reformeerde synode helemaal eerlijk had willen zijn, dan had zij ook de consequentie moeten aanvaarden. Al is er officieel geen k'anselruil- men had in dit uitzonderlijk geval moeten zeggen: nu kunnen we ds. Buskes de toegang tot onze kansels niet langer weigeren. Ds. Buskes heeft recht op volledige rehabilitatie. I. van der Heijden. Lelden Waar is uw spaargeld veilig? 4% - Spaarboekje Direct beschikbaar op vertoon 2.000,- per maand: één maand opzegging voor hogere bedragen 4"/o - Spaarrekening Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4'/,% - Spaardeposlto Drie maanden opzegging W/t - Spaardeposlto Zes maanden opzegging 5°/o - Spaardeposlto Eén jaar opzegging SVi'/t - Spaardeposlto Achttien maanden vast 6% Spaardeposlto Twee jaren vast U bent welkom bij de Deputaten (rapporteur oud-synode praeses ds. P. van Strien) hadden ook in deze geest geadviseerd. „Maak in tercommunie niet mogelijk, want dan zou u negeren dat deze zaak in het overgrote deel van onze kerken zo veel tegenkanting of minstens ge reserveerdheid ontmoet. Maar wijs i intercommunie ook niet af, want dat I I zou onaangename en ongewenste re- j I percussies kunnen hebben in de in- fprlrurlroliilrD uapknudiritrMi 7r\ Zo ad- terkerkelijke verhoudingen." viseerden zij in hun rapport. Doorhakken Verschillende synodeleden wilden toch dat deze synode de knoop zou doorhakken, positief dan wel nega- tief. Woordvoerder van de „negatieve" groep was ds. E. J. Oomkes uit Leeu warden. Waarom moet er nog langer I op gestudeerd worden? De argumen- ten pro en contra zijn nu genoeg I bekend en de overgrote meerderheid i van de kerken blijkt tegen intercom- j munie te zijn, zei hij I Een voorstel van hem in deze geest j werd verworpen met 19 stemmen van I de circa 60 voor. Aan de andere kant stonden onder meer de hoogleraren dr. G. P. Hartvelt en dr. J. van den I Berg. Próf. Van den Berg noemde het j heilig ongeduld dat in sommige ker- I ken leeft volkomen legitiem, gemeten I aan de hoge norm van Christus. We moeten met onze bezinning doorgaan, zei hij. En tegelijk aan de Loon gaat 1procent omhoog kerken waar dat verlangen naar in tercommunie is, zeggen: gaat gij uw gang maar met wat eigenlijk normaal zou moeten zijn. Wij zijn er nog niet allemaal aan toe, dat constateren wij met pijn, doe gij het voor ons allen. Op basis van het gemeenschappe lijk belijden moet er ruimte voor zijn dat de ene kerk op een bepaald punt een andere weg gaat dan de andere. In deze geest kwam prof. Hartvelt met het voorstel te besluiten dat, ofschoon in het huidige stadium nog geen algemene regeling voor alle ker ken kan worden gegeven, toch in be paalde gevallen een kerkeraad ge rechtigd kan worden over te gaan tot gemeenschappelijke avondmaalvie ring. Maar deputaat ds. Van Strien waarschuwde nogmaals, niets te for ceren zolang blijkt dat de klankbo dem er niet is. Het klimaat moet eerst anders worden. We moeten el kaar uit de bijbel overtuigen. Het voorstel-Hartvelt kreeg nog minder stemmen dan dat van ds. Oomkes. Duidelijkheid Drs. G. IJ. Vellenga uit Apeldoorn benaderde het probleem van een an dere kant. Al dat gemeenschappelijke gedoe dreigt in kerkelijke Spielerei te ontaarden, zei hij. Intercommunie heeft alleen zin als we aansturen op één kerk. Maar dan moeten we dat ook duidelijk stellen aan de gemeen te. Hij stelde daarom voor uit te spreken: geen intercommunie, want het is nog niet duidelijk welke perspectieven er thans zijn voor een vereniging met andere kerken. Maar dan ook een duidelijke strategie be palen over de weg die we gezamen lijk naar Gods Woord dienen te gaan om tot vereniging te komen. Dit voorstel sneuvelde met 23 tegen 31 stemmen. Ds. P. VAN STRIEN niet forceren Gezamenlijke kerkdiensten nemen toe (Van onze kerkredactie) LUNTEREN Ruim een kwart van de plaatselijke gere formeerde kerken houdt (wel eens) een gemeenschappelijke dienst met een andere kerk. Die andere kerk is in verreweg de meeste gevallen de hervormde. Dit blijkt uit een enquête door deputaten. Van de 823 plaatse lijke kerken antwoordden er 599, Daarvan hielden 166 kerken ge meenschappelijke diensten: 23' min of meer geregeld, 114 biji „bijzondere gelegenheden" (feest-J dagen en dergelijke) en 29 in eenj incidenteel geval. Van deze 166 handelden 99 met toestemming van de classis, 12 zonder toestemming en ant woordden 55 niet op deze vraag. Dit gaf de synode aanleiding de"" kerken nog eens met nadruk te herinneren aan de voor deze ge-li meenschappelijke kerkdiensten! door vorige synoden gestelde be palingen. p In de meeste gevallen wordt het ontbreken van de sacra- mentsbediening in een ge-' meenschappelijke dienst niet alsln een gemis gevoeld. id Van de kerken die geen ge-,e meenschappelijke diensten hou-, den, gaven de meeste als reden op de vrijzinnige signatuur vani de hervormden ter plaatse. |d Bespreking verdaagd tot maart 'nn (Van onze kerkredactie) LUNTEREN De gerefor meerde synode heeft de beslis sing inzake aansluiting bij de komende Raad van Kerken in Nederland uitgesteld tot de maartzitting, nadat de bespre king in een diepe impasse ge komen was. In het ontwerpstatuut van de nieu we raad wordt de eenheid in getuige nis en dienst voorop gesteld als be- Veestapel groter dan voorspeld UTRECHT De prijzen Dienstplicht blijft 7 7 J j worden, dat de pr(jsda toch WCt QCuOdCU de komende week nog V liik forser zal r.iin. De Arnhemse jongeren protesteren tegen Nederlandse kerken ARNHEM De Oecumenische Werkgroep Arnhem protesteert in een petitie, die aan alle kerken in Nederland zal worden toegezonden, fel tegen het gemis aan sociale bewo genheid en durf. dat op het ogenblik de Nederlandse kerken zou kenmer ken. De jongeren nemen ook stelling te gen wat zij noemen „de introverte en steriele opzet van de week van gebed voor de eenheid van christenen". Volgens de Oecumenische Werk groep is de passieve eenheid van de kerken van ondergeschikt belang. De jongeren dringen er in de petitie op aan, als kerk een standpunt te bepa len ten aanzien van de kloof tussen rijke en arme landen, de rassen discriminatie. en het vraagstuk van oorlog en vrede. De petitie is voorgelezen tijdens een bijeenkomst van de werkgroep in de oud-katholieke kerk te Arnhem, die in het teken stond van „de inter nationale bidweek voor de eenheid van christenen". (Van onze soc.-econ. redactie) HAARLEM Het dreigende conflict tussen de taxichauffeurs en de ondernemers in Haarlem is afgewend. Gistermiddag be reikten vakbonden en werk gevers in principe overeenstem ming over een compromis en de ledenvergadering van de chauf feurs ging vannacht akkoord met een tussenvoorstel. De dreigende staking na het aflopen van het ultimatum, gistermiddag om twaalf uur, is hiermee van de baan. De Haarlemse taxichauffeurs krij gen per 1 januari anderhalf procent loonsverhoging, wat neerkomt op 1,95 per week. Voor de berekening i van de uitkering bij ziekte wordt het huidige grondloon met 25 per week verhoogd, zodat de ziekengelduitke- ring aanmerkelijk stygt. Fooien De fooien zijn in Haarlem namelijk niet in het grondloon voor de here- j I kening van de sociale verzekerings- uitkering begrepen. De nieuwe zie- I kengelduitkering geldt in afwachting van een definitieve regeling, voorlo- I pig van 1 januari tot 1 april, de da tum waarop een nieuwe cao van kracht moet worden. verder gegaan dan het bemiddelings voorstel. Voor de berekening van de hogere ziektekosten is uitgegaan van een ziekte-percentage per bedrijf van gemiddeld tien, wat per werknemer een extra kosten meebrengt van 2,27 per week. De heer C. Groenendijk, secretaris van de bedrijfsgroep wegvervoer van de protestants-christelijke bond van vervoerspersoneel, noemde het compromis een belangrijk resultaat en wellicht een voorbeeld voor an dere plaatsen' waar het overleg nog aan de gang is, zoals Schiedam, Gro ningen en Utrecht. De landelijke werkgeversorganisa tie, de Federatie van Nederlandse on dernemers in het personenvervoer, heeft zich inmiddels bereid verklaard het gesprek met de vakbonden te be ginnen over een nieuwe cao. Als uit gangspunt zou daarbij het Haarlemse akkoord goed kunnen dienen, aldus de heer Groenendijk. (Van onze kerkredactie) i LUNTEREN De gerefor meerde synode acht tot op heden geen genoegzame principiële gronden aanwezig voor de dienstplichtige leden der kerk om zich aan de dienstplicht in de Nederlandse Strijdkrachten te onttrekken. Zij achten het daarom geboden daaraan te vol doen. Tevens dringt zij er bij de overheid op aan, een mild standpunt in te ne men tegenover degenen bij wie ernstige en weloverwogen gewe tensbezwaren bestaan tegen de ver vulling van de algemene militaire dienstplicht of een deel daarvan en bereid zijn daarvoor in andere vor men van dienstplicht een ruime com pensatie te bieden. Brieven De synode >esnrak gisteren de brieven van het Gereformeerd Vre desberaad (aan welke brief wij in- voor varkens en varkensvlees gaan in dalende lijn. De groot- handelsprijzen zijn de afgelo pen week gezakt van 2,82 tot 2,79 per kg en verwacht moet worden, dat de prijsdaling van aanzien lijk forser zal zijn. De aanvoer van slachtvarkens is aanzien lijk (143.000 per week), de ex port naar Frankrijk en Italië stagneert en West-Duitsland poogt zelfs afzet voor zijn var kens in Nederland te vinden. De afgelopen week bedroeg onze uitvoer van slachtvarkens 23.000 stuks. dertijd uitvoerig aandacht hebben besteed), de kerk van Hilversum en de classis Delfland, die getuigden van verontrusting met betrekking tot de moderne oorlogvoering. Inzake het oorlogsvraagstuk als zo danig verwees de synode naar het deputaatschap dat deze zaak diep gaand onderzoekt. Principiële uitspraken zouden nu een vooruit grijpen op de resultaten van deze studie zijn. Maar wel wilde de syno de enige leiding geven in de onzeker heid die er ten aanzien van de dienstplicht blijkt te bestaan. Van daar bovengenoemde uitspraak. De anderhalf procent en de verho- I STRAATSBURG/ATHENE De Europese commissie voor de rechten van de mens heeft gis teren zeven leden aangewezen, ging van het ziekengeld kosten de die in Griekenland zelf moeten ffuvpr* nvpr dp nerindp van I iii j: 1 januari tot 1 april f 54,89 per j chauffeur. Het oorspronkelijke be- I middelingsvoorstel kostte de werk- j gevers ƒ232. Het personeel krijgt I daarom bovendien nog een uitkering I ineens van 177,50. regime de Europese conventie voor de rechten van de mens wordt geschonden. De Scandinavische landen en Ne derland hebben tegen de militare junta een klacht ingediend. Grieken land beroept zich echter op artikel 15 van de conventie, die toestaat dat in geval van een „bedreiging van het voortbestaan van een natie „speciale maatregelen" genomen kunnen wor den. De Griekse kwestie zal- volgende week ook in de Raadgevende Verga- Op het punt van de ziektekosten- j dering ter sprake komen. Basis voor regeling zijn de werkgevers echter I de discussies is een rapport, mede De anderhalf procent wordt in het basisloon verwerkt; de uitkering ineens uiteraard niet. De bonden had den een optrekking van het basisloon met 5.5 procent gevraagd, plus een uitkering ineens van 100. Tien procent opgesteld door de Nederlandse afge vaardigde Siegman. Naar in Athene verluidt staat er onder meer de aanbeveling in „Grie kenland uit de Raad van Europa te stoten, indien niet voor het einde van dit jaar de democratie daar hersteld is. Als het zover mocht komen, zal het de eerste maal zijn dat een der gelijke ingrijpende maatregel geno men wordt. ATHENE Het Griekse militaire bewind heeft oud-premier Koliias gisteren ontslagen uit zijn ambt als procureur-generaal bij het hoogge rechtshof. Een reden hiervoor werd niet opgegeven. Koliias stond bij de mislukte staatsgreep van koning Konstantijn in december aan de kant van de vorst, met wie hij naar Rome vluchtte. Kort geleden keerde Koliias naar Athene terug om de functie van procureur-generaal weer op te ne men. Hij beloofde toen zich van poli tieke activiteit te onthouden. In Parijs verklaaorde de oud-minister van economische coördinatie, Andre as Papandreou, in een gesprek met het blad Le Monde, diep teleur gesteld te zijn over het besluit van de VS tot hervatting van de betrek kingen met Athene. De Grieken, zei hij, zijn vastbeslo ten de democratie in hun land te herstellen. Zij zullen ongetwijfeld een guerrilla ontketenen als het mili taire bewind niet op andere wijze ten val komt. Koning Konstantijn zet, als hij naar Griekenland terugkeert voordat de democratie is hersteld zijn troon en de monarchie op het spel, aldus Papandreou jr. Engeland heeft vandaag de diplo matieke betrekkingen met Grieken- Afgewacht moet nu worden, of de slagers de dalende prijzen voor slachtvarkens ook volgen bij de vaststelling van de winkelprijzen voor varkensvlees. De ervaring leert, dat de slagers veel met gemiddelde prijzen werken en slechts zeer traag de marktontwikkeling volgen. Ook voor kalfsvlees doen zich prijsdalingen voor- omdat Italië, onze grote afnemer van mestkalveren, voor een deel verstek laat gaan. In de vergadering van het pro- du ktschap voor vee en vlees bleek gisteren, dat de voorspellingen over de ontwikkeling van onze varkens stapel op geen stukken na kloppen. Deze prognoses worden opgesteld aan de hand van tellingen van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. In augustus, september, oktober en november 1967 werd een aanvoer van slachtvarkens verwacht van resp. 580.000, 530.000, 560.000 en 580.000, in werkelijkheid bleek de aanvoer 50.000 tot 70.000 stuks groter. Nage gaan zal nu worden waar de fout zit. Waarschijnlijk zijn in gebieden met vervoersverhod wegens mond en klauwzeer toch dekkingen ver richt en heeft een aantal veehouders geen dekkingen opgegeven om zo de heffing van 3 per dekking voor het stamboek te ontgaan. Op dit moment is van mond- en klauwzeer vrijwel geen sprake. Na december hebben zich in West- Duitsland. België, Frankrijk en Zwitserland geen nieuwe gevallen voorgedaan. Het lijkt er op, dat zich dit voorjaar geen moeilijkheden gaan voordoen HILVERSUM De landelijke Vereniging van verontruste gerefor meerden heeft n.a.v. het bezoek van kardinaal Alfrink aan de gerefor meerde synode een telegram aan de synode verzonden. Daarin wordt grote droefheid uit gesproken over het feit, dat de hoog ste vertegenwoordigers van de rooms-katholieke kerk van Neder land op zo spectaculaire wijze zijn ontvangen op de gereformeerde sy node. Daardoor zou de indruk zijn ge wekt, dat de gereformeerde kerken' eenzelfde heilsweg verkondigen als de rooms-katholieke kerk. Een opsomming van die dwalin gen in de rooms-katholieke kerk la ten de 'verontrusten in het telegram volgen. langrijkste gezichtspunt ten opzichlj van de vormgeving van de g meenschap der kerken in ons lanj Op dit punt is de synodecommissie haar rapport uitvoerig ingegaan. Ten aanzien van de taak en U roeping van de kerk in de samenljai ving constateert de synodecommisir twee visies die nu al twintig jafci naast en ten dele tegenover elka$r staan. U De „gereformeerde" visie rekeja: het niet tot de taak van de kerk ztys bezig te houden met aller|tj maatschappelijke, politieke, sociaj economische of pedagogische zakav Daar zijn de christelijke organisatie voor. ii£ De „hervormde" visie daarenttW-i meent dat van de kerk de vormgV ving voor alle terrtónen des lever, moet uitgaan. Vandaar allerlei rad| in de hervormde kerk en miskenni van de christelijke organisaties. SYNTHESE De commissie meent nu dat in 1 ontwerp voor de nieuwe Raad Kerken de hervormde visie een minerende plaats heeft gekregen. 1 blijkt haars inziens uit de centrf plaats die aan de secties is toebf dacht. Volgens de commissie did* gestreefd te worden naar een sy these tussen beide visies. De syno zou moeten uitspreken dat het oi werp-statuut in deze geest verandefc moet worden. Commissierapporteur prof. dr. D. R. Polman stelde met nadruk va i-i dat aanvaarding van het or werp-statuut zoals het nu is, een i'c grijpende koerswijziging voor de G reformeerde Kerken zou beteken» Hij verwachtte niet veel goeds als secties met allerlei publikaties mens de kerken de Nederlandse s k menleving tegemoet zouden trede ZONDER lo Ds. E. N. van Loo, die de bespiti kingen met de andere kerken he« meegemaakt, liet in zjjn beantwoo,, ding doorschemeren dat als de synofn: de gedachten van de commissie z overnemen, de Raad van Kerken w doorgaal, maar zonder de GerefoJ,' meerde Kerken. ri dl De kerken hebben elkaar na vi moeite op dit ontwerp gevonden, ve,j anderingen worden nu wel he o moeilijk. We hadden al voor 1 janu 1 ri moeten antwoorden. Nieuw uits zal op de andere kerken een bijzo der kwalijke indruk maken, zei <a Van Loo. Maar verdaging tot de maartzitti bleek de enige mogelijkheid om Ut de impasse te komen. Ds. F. H. Landsman, dr. G. de lj" en ds. L. Roetman. die gisteren i hervormde synode vertegenwoordi den, volgden de discussie met gr< f; interesse. [j HOOFDPIJN HOEDERS KIESPIJN poeders HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend land hersteld. Na Amerika is Enge land de tweede grote mogenheid die de junta erkent. Turkije, Spanje en Tjechoslowakije deden het al eerder. NED. HERV. KERK Bedankt voor Nijeveen (Dr.): 5. Oenema te Groningen. kal CHRIST. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Scherpenisse: J. C. We#1 strate te Meliskerke: te Tricht: Verhoef te Barneveld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2