HUISVADER DPEN BRIEF BLAD ZIJ Eigentijdse meubelen voor jonge mensen Zelfstandige baan in het buitenland: Dralonjas voor sombere dagen Gouden kookboek ONTWERPEN PIERRE PAULIN dialoog NA ZATERDAG 20 JANUARI 19< U/ALTER STEVENSZ, een Amsterdamse couturier, heeft drukke dagen achter de rug. Hij ontwierp een charmant, vuurrood complet waarin aanstaande zomer tiental len Nederlandse jonge vrouwen in het buiten land hun beroep zullen uitoefenen, namelijk dat van hostess, zeg maar gastvrouw. Vijftig nieuwe pakjes werden in record tijd gesneden, voor even zoveel nieuwe gastvrou wen van een Eindhovens reisbureau die onlangs hun opleiding afrondden in Helmond, in hotel West End. tiJe moet de vakantie ganger het heste bieden wat mogelijk is", dacht de reis bureau-directeur. Steedsmeer wordt gekeken naar kwali teit. De vakantieganger wordt eik jaar kritischer en stelt zijn eisen hoog. Logisch, een vakantiebudget hakt erin en je wilt van je gespaarde vakantiegeld zoveel mogelijk profijt trekken. „Ons gezicht moet in het buitenland per fect opgemaakt zijn", dacht de heer Van Gennip. Daarom die opleiding en die knalrode pakjes. Gastvrouw Een hostess is steun en toever laat voor de vakantieganger. Ze is letterlijk gastvrouw. Ze brengt de nieuwkomers op hun plaats van bestemming en zorgt dat de vakantie zo aangenaam mogelijk verloopt Strubbelingen? Probleempjes zoals slecht sluitende ramen van de slaapkamer, over een kraan die het niet doet. lost ze in een handomdraai op. Soms krijgt een bleekgezicht een zonnesteek door zich hals over kop aar» de hete zon bloot te stellen; een ander krijgt ingewandstoornis en de hostess waarschuwt dp dokter. Een verloofd paartje krijgt on derweg ruzie.... en de gastvrouw moet maar zorgen da* de va kantie niet in het water valt. Da een wil weten waar je het voor deligst snuisterijen koopt, bij de ander laat de camera het afwe ten. de derde wil alles weten over architectonische aantrekke lijkheden van zijn vakantie plaats. De hostess moet overal raad op weten. Ze kan contacten leggen en hulp bieden. Ze stelt duizen den, die zich temidden van alle maal onverstaanbare mensen ho peloos verlaten voelen, op hun gemak. Geen luxueus, gemakke lijk leventje voor de hostess, geen dagenlang zonnen en zwem men. Zij werkt hard terwijl ie dereen om haar heen "akantie heeft. Haar taak is dienend. Inge Lammers zegt: „Het is Een groepje aanstaande gastvrouwen tijdens hun opleidin teur, Martin-air directeur, Martin Schroder, de directeur van Phi lips Madrid werkten mee aan de ze opleiding. De gemiddelde leef tijd van de jonge vrouwen is on geveer 25 jaar. Een goede gast vrouw moet een grote eigen persoonlij"kheid bezitten. Ook drama De hostess kan de vakantie van „haar" groep tot een feest ma ken, ze kan er ook een drama van maken. Op haar schouders rust een zware taak. Op Matlorca en aan de Costa Brava valt het misschien nog wel mee, maar in Bulgarije, Egypte, Tunis of Tur kije wordt van een jonge vrouw- een grote mate van verantwoor delijkheidsbesef en initiatief ge vraagd. Ze moet zich staande weten te houden in een maatschaopij die volkomen verschilt van die in ons land. Ze dient vreemde talen te beheersen, een bijzonder goede algemene ontwikkeling te heb ben. Men vraagt als minimum drie talen (vaak zijn daaronder Arabisch of Russisch!, en een middelbare schoolopleiding. Dat hebben de vijftig uit Hel mond dan ook allemaal Ze ko men uit alle windstreken van ons land. Ze zien natuurlijk bet voor deel van een zelfstandige baan in een vreemd land waar de schaarse vrije uurtjes met zon overgotgen zijn. Maar werkelijk vrienden maken kunnen ze nau welijks. Tedere veertien dagen krijgt de hostess nieuwe vakantiegangers onder haar hoede. Ze komen en gaan zij blijft. In die vakantielanden zijn veel mannen bereid haar eenzaamheid te helpen verdrijven. Mannen, die zo'n charmante juf uit het hoge noorden zeer aantrekkelijk vinden maar die het verder niet zo nauw nemen met de gevoelens van het vriendinnetje ook een asDect.van het werk. De vijftig meisjes gaan het bui tenlands avontuur niet or voorbe reid tegemoet In hun haute-cou- ture pak staan ze straaks klaar: Liebeth en Dineke en Inpe. Want de vakantie is dichterbii dan u denkt. Liesbeth Hagedorn studeerde aan de Sorbonne. Zij is geen groentje in 't reizen. dankbaar werk." Ze verteld op de cursus aan haar toekomstige col lega's over haar praktijkervaring. „De eerste dag konden we wel huilen", vertelt de charmante Amsterdamse Dineke Sluiter. Zij laat de secretaressestoel in de steek om in Bulgarije te gaan werken. We dachten dat het minder moeilijk zou zijn. Naarmate de cursus vorderde, zagen we in dat het een prachtbaan kan zijn", vult blonde Liesbeth Hagedorn aan. Zij is geen groentie in 't reizen. Ze studeerde aan de Sor bonne in Parijs en zwierf in die tijd door heel Frankrijk. Grote mannen Natuurlijk lokt het buitenland aan, maar ook het gastvrouw zijn. Liesbeth: „Je treft de mensen altijd in een goedge luimde (vakantie)stemming." Meer dan vijfhonderd sollicitan ten kwamen op de oproen af. Er bleven er honderd vijft'g over, die een uitnodiging kregen. Ruim honderd van hen vielen af. De rest kreeg de opleiding in Hel mond van een week. Staffunctionarissen van de KLM, grote mannen uit de recla mewereld, een bereisde journa list, een bankier, een hoteldirec- Wie omziet naar een volledig kookboek moet eens denken aan de dikke pil die L. Coomans-Van Munster en Beccy de Vries schreven onder de titel Het Gou den Kookboek. Het is de eerste druk van een verzameling uitge breide recepten waarin geen woord teveel staat. Iedere beginnende huisvrouw kan ermee overweg. Terecht be ginnen de schrijfsters met voe dingsleer en de inrichting van de keuken. Aan dat laatste stellen ze hoge eisen waaraan niet ieder kan voldoen, al is een „smaak volle" keuken een droomwens van vele vrouwen. Heel praktisch gaan aan de recepten keukenter men vooraf. Het werd een bijzonder over zichtelijk geheel met kleurenfo to's, buitenlandse en oervader- 'andse gerechten als mosse- lensaus, kandeel en slemp. Er zijn recepten voor teenager drankjes en ideeën voor onge dwongen etentjes thuis. Zieken- voeding en diëten ontbreken evenmin, of dat nu zout- of vet arm is, vloeibaar of een verma- geringsdieet. Wc schrijven voor u over: SLEMP (na het schaatsenrijden). Hi I. melk, 1 klein, ttheezakje, Vz pijpje kaneel, 6 draadjes saf fraan, 1 kruidnagel, 1 bl. foelie, 75 gr. suiker. De melk vlug aan de kook brengen. Alle kruiden toevoegen en 20 - 30 min. in de hete melk laten trekken. Het theezakje na vijf min. verwijde ren. De suiker door de melk roe ren. De melk zeven en in bekers goed warm serveren. Buitenlandse recepten werden aangepast aan de Hollandse mo gelijkheden. Dit prachtige over zichtelijke kookboek werd uitge geven door Nijgh Van Ditmar, Den Haag, telt 350 blz. en wordt voor 32,50 het uwe. CATTY-TIP van de bekende dierenjoumalist Jan van Rheenen PILLEN SLIKKEN Om een kat medicijnen te geven, moet u beschikken over enige er varing en een flinke dosis zelf vertrouwen. Een pil of capsule geeft u In door de mond van de kat te openen, de kop van het dier achterover te buigen en pil of capsule zo ver mogelijk naar achteren op de tong te plaatsen. Slikt de kat deze niet onmiddel lijk in, dan met achterkant pot lood of vulpen pil of capsule een duwtje na te geven. Vervolgens sluit men de mond van het dier en houdt deze stevig dicht, waarna men de kat zachtjes over de keel strijkt. Hierdoor worden onwillekeurig slikbewegingen ge stimuleerd en belandt pil of cap sule zo diep in de slokdarm, dat het dier hem niet meer terug kan geven. Katten zijn namelijk op dit punt bijzonder uitgeslapen en trachten de medicijn voorin de' keel te houden om hem uit te spuwen zodra zij worden losge laten. IN boeken komt iedereen er in de winter zo fleurig af als het zonnetje bij helder vries weer zo vrolijk schijnt of als de sneeuw in dich te vlokken om ons heen dwar relt. Maar hoe is de werkelijk heid? Door het gemis aan zon zien we er wat pips uit en die vrolijk gekleur de wangen die bij het pittige winterweer ho ren, krijgen we ook niet te zien. Wij kwakke len maar wat an, en met ons het weer. Regen of motregen, soms enige va riatie door wat mist, maar daar blijft het dan ook bij. „Mij is Jiet best", zult u zeggen, „hoef ik ook niet zo veel te stoken!" Dat zijn we met u eens, maar vindt u alles dan ook niet grauw, grijs en som ber? Vorst heeft zijn nadelen, maar het komt ons toch eer lijker voor dan dit klamme gedoe. Maar goed, al is de winter dan grijs, wij hoeven er niet grauw en somber bij te lopen. Poets uw wangen wat op, zet een vrolijke muts op uw ha ren, en trek een gezellige jas aan. Wat dacht u van deze zwart-witte draion jas? Een contrastrijk opvallertje, dat het grijs van de winterdag vrolijk doorbreekt. Thermometer voor de koelkast De koelkast is ingeburgerd. We kunnen er kant-en-klaar schotels in bewaren, een flinke voorraad melk aanhouden en diepvriesmaaltijden enige tijd in het vriesvak opslaan. Verspilling door bederf is beperkt. Een Amerikaanse onderneming brengt nu een thermometertje in de handel dat speciaal voor de koelkast is gemaakt. Het kan hangen en staan en is bruikbaar zowel in de vriesruimte als daar buiten. De variatiemogelijkheden in een moderne koelkast zijn ve le. Met behulp van dit thermo metertje kunnen gevoelige voe dingsmiddelen precies de tempe ratuur krijgen die hun toekomt om ze fris en smakelijk op tafel te brengen. Nog een tip: hebt u resten van kleine jjj&fchtjes? Vries eens een stukje "ananas, een mandarijntje, een aardbei of kers in een ijsblokje: feestelijk in een glas limonade! J~)E TIENERS van vandaag zijn de getrouwde stellen van morgen en overmorgen Hieraan heeft Pierre Paulin, Frans ontwerper, ongetwijfeld gedacht toen hij een nieuwe meubelserie creërde. Pierre Paulin is al vele jaren bekend door zijn meubel ontwerpen voor de Nederlandse fabrikant Artifort. Het werden vaak opvallende scheppingen, die in ons land en ver daarbuiten bekendheid verwierven. Zijn meubelen waren tot nu toe niet „hip". Nu heeft hij zich daar (ook) aan gewaagd. Veel jonge mensen die willen wonen met eigentijdse voorwerpen om zich heen, zullen deze modieuze meubelen willen bezitten. Pierre Paulin zocht voor zijn ontwerp naar een modem materiaal, na melijk glasfiber. Zo kwam een buitenmodel kuipfauteuiltje tot stand, uitgevoerd in felle kleuren en met opvallende bekleding. De meubeltjes komen tegemoet •an ruimtegebrek: ze kunnen desgewenst eenvoudig worden togestapeld. Wanneer dat nodig is bij een invasie van vrienden of vriendinnen, is er snel een zit groep gevormd. „Zitvoorwerp" Een ander opvallend ontwerp is een „zitvoorwerp". Het kan bijna tot „plastiekbestempeld worden, dat toevallig een ruimte siert. Ook dit meubeltje is stapel- baar. Het is vervaardigd van ronde buis met zeildoek, waar- overheen schuimrubber en een be- kledingsstof. Hiervoor gebruikte men fijne kwaliteiten in ook weer felle tinten of opvallende dessins, zoals we die in het Ste delijk Museum in Amsterdam al eerder zagen. Ze zouden zonder uitgesproken doel in een wille keurige ruimte geplaatst kunnen worden, als hadden ze een eiger. bestaansrecht. Impuls Men verwacht dat Pierre Pau lin een sterke impuls heeft gege ven met zijn ontwerpen tot be langstelling bij de jeugd voor ei gentijdse meubelen. Hippies houden van dol, kleui en buitenissig. Niet alleen de kle ding. ook het meubilair kan een avontuur worden. In Amerika zijn trouwens al wegwerp-tapijten gesignaleerd. Het moet nu maar eens uit zijn met de degelijkheid, zeggen de jonge ontwerpers. Creativiteit staat hoog genoteerd, en daarmee bedoelen ze snel veranderen. WE HEBBEN nog géén brief van een huis vader gehad! Over de huis vrouw kregen we ontzet tend veel brieven van dames; de huisvaders hou den zich echter bescheiden op de achtergrond. Maar reken erop dat zij 't lezen! De man van mevrouw B. te L. is sinds vier jaar invalide en helpt zijn vrouw nu thuis: „We doen het zo dat mijn man meer de huishoudelijke werk zaamheden doet zoals vaat- wassen, groenten schoonma ken en aardappelen schillen. Hij doet het graag en heeft dan niet het gevoel van onnut of uitgeschakeld te zijn. Ik zoek nu meer mijn bezig heden in naaien, machinaal breien, enz. Het gaat er maar om hoe we de dingen in ons leven het best opvangen en aanpassen. Als er maar liefde voor elkaar is, vinden we ook wel een weg." Vroeger angst „Het lijkt wel of het woord huisvader niet meer zo past in onze tijd", vindt mevrouw O. te B. „Natuurlijk zijn ze het nog wel, maar je merkt het niet zo goed als vijftig jaar geleden. Nu is er tussen vrouw en man een kame raadschappelijke houding in alles, ook in het gezin. Ik zie dat in onze jongere gezinnen: vader steekt ook een hand uit, haalt de kinderstoel bij tafel, bindt een slab aan, enz. Vroeger was er meer een soort angst voor de vader, kinderen mochten niet praten, ook niet de krant lezen voor vader hem uit had. Ik geloof dat de opvoeding van de te genwoordige moeders ook meehelpt om de mannen be hulpzamer te maken. Vroeger hoefde een jongen nooit iets te doen, werd bediend door moeder en zusters. Het is nu veel fijner. Bij de kerk staan nu de vaders vaak met de kinderwagens om moeder af te halen. De mannen van vToeger wilden niet eens op die manier door hun vrouwen afgehaald worden!" Dankbaar „Ik ben nog altijd de predi kant dankbaar, die ons zei: „Laat de man altijd bij de maaltijden hardop bidden, doe het 's avonds voor het slapen gaan om de beurt." Begin er meteen mee", zegt mevrouw V. te W. „Het is in het begin heus wel eens moeilijk ge weest, maar het geeft een die pe verbondenheid en een el kaar steeds beter leren begrij pen. Mevrouw v. O. te L. heeft jaren in het buitenland ge woond, waar zij altijd perso neel had. „Nu wonen we sinds negen jaar in Nederland. We hebben een groot huis en personeel is erg duur. Daarom helpt mijn man mij sinds hij gepensioneerd is. Hij helpt met alles. Als ik niet goed ben, doet hij zelfs de was. Zo ziet u wat een „Hulp in de huishouding" een man kan zijn." Ongeduld Mevrouw N. te B haalt iets aan, wat menigeen ervaren heeft: „Als we vragen of onze man ons met iets wil helpen, zal hij dat zeker doen. Mis schien niet direct opspringen, maar ons wat laten wachten. Nu zijn er genoeg vrouwen, vaak opvliegend van aard die het ziekenhuis gelegen. Dan heeft een man het zwaar, zijn werk, het huishouden en de narigheid. Het is wel goed, ook als je gezond bent, de man iets van het huishouden te leren. Je kunt nooit weten hoe je dat later van pas komt. Er zjjn mensen die vinden dat een man het zwaarder heeft dan een vrouw, maar waarom? Als een vrouw zorgt dat in normale omstandigheden (ziekte uitgesloten) het huishouden goed draait, het geld goed beheert, probeert om altijd goed gehumeurd te zijn, waarom zou een man het dan zwaarder hebben? Als er geldzorgen zijn (en welk gezin maakt dat niet mee?) kan een huisvrouw die meestal beter het hoofd bie den dan een man. Een man denkt dan al gauw dat hij niet genoeg verdient, wat na tuurlijk niet waar is. Is er geen geld voor tv. koelkast of buitenlandse reis, zeur er niet dagelijks om, de man krijgt het gevoel of hij tekort schiet. Zeg liever dat met vroeger vergeleken, u het toch heel wat beter heeft!" Machtsvertoon Mejuffrouw D. te H. stelt in haar brief dat „pantoffelhel den" thuis vaak dictators op hun werk zijn (Wat is nu pre cies een pantoffelheld?). „De genen die onder zo iemand ge plaatst zijn, hebben vaak een moeilijk leven. Geen collegiale samenwerking, wel machts vertoon zonder inhoud. Ook mensen die „anders'' zijn, ge nieten op deze manier van on lustgevoelens afreageren. Een bedrijf is geen liefdadige in stelling, wel een hard econo misch geheel." dan onmiddellijk zeggen: „O. geen zin of geen tijd, ik zal het zelf wel weer doen." Als moeder dan niet geholpen wil worden, denkt vader dan al gauw dat ze 't zelf ook wel AaiMIACllt kan. En zo maken wij het er, door ons ongeduld, zelf naar dat we alles alleen moeten doen." Leren Mevrouw N. te N. is veel ziek geweest en haar man heeft haar in die tijd goed geholpen: „Alleen stof afne men. dat deed hij niet. Ik heb in zes jaar tijds vier keer in „Een ideale man en vader" zegt mevrouw O. te R. „is wel die man, die ondanks zijn drukke werkzaamheden aan dacht heeft voor vrouw en kinderen, vraagt naar cijfers van school enz. En, ondanks het feit dat het werk van commissies en vergaderingen hard nodig is, toch een paar avonden voor zijn gezin weet vrij te maken. Maar het aller belangrijkste is wel, dat hij priester behoort te zijn. Zelf kom ik uit een groot gezin waarin veel ziekte was. Maar het geloofsleven van va der viel mij altijd op. Het in nige gebed aan tafel voor een zieke, het danken voor herstel. Vader was voor ons als kinderen een rots, waar we ons in alle omstandighe den aan vast klampten, en een steun voor moeder. Die in drukken van een vader, ik zie het nu bij mijzelf toch, ver geet je nooit. Een blij ge loofsleven van de vader is een stimulans voor de kinderen en voor z'n vrouw. Voor zo'n va der hebben de kinderen, ook in deze tijd respect en. ont zag." Mevrouw V. te P. schrijft hoe ze eens logeerde bij een oom en tante. „Zij een stille vrouw, hij een vrolijke man, altijd vol grappen. Hij ging aan tafel voor met bijbellezen en gebed, heel gewoon. Maar 's avonds om negen uur kniel de jong en oud voor z'n stoel en oom bad om bewaring in de nacht, maar ook om verge ving voor alles wat we die dag verkeerd deden. Hij ver gat daarbij ook zichzelf niet De meest lastige, drukke jon gen van zeventien jaar lag stil geknield, het hele gezin ge knield in die grote boerenkeu- ken. Wat denkt u, kregen die kinderen wat mee in hun le ven? Ik zou het zo graag we ten en hoop daarom dat mijn stukje geplaatst wordt." JAAR aanleiding van de Brief van de vorige week de veelvuldige en zeer uiteenloj pende reacties daarop, wil ik u ak lereerst een kleinigheid vertellet! iets wat overal, in de beste famï lies voorkomt. Enkele jaren geler den, toen mijn dochtertjes nor klein waren, gingen er altijd twel op woensdagmiddag naar de kin! derbibliotheek, een afdeling vaicel de Openbare Leeszaal, nogal vem, van ons huis. Ik gaf ze twee dub^ beitjes mee voor de tram vanwegi de zware tas met boeken waar is de tijd gebleven dat een rit eei 21 dubbeltje kostte vier dubbeltje) °l dan, voor heen en terug. ra En nu voelt u het al, wat dedeife/>£ ze dan? Ze liepen een keer eif/P1 kochten voor het uitgespaard! V. dubbeltje een ijsje. Later vertellfo den ze het me lachend, en ik lieL./,{ het zo, ze moesten zelf maar kifeje zen. Het ligt haast voor de hand vind ik, dat je zo doet. Drie kwart" tier lopen? Nooit smaakt een ijsjr0' zo lekker. Twee dubbeltjes méé» 1 en er is niets meer aan. BovenH dien: de gemeenschappelijke herur innering, het zusjes-zijn, de ge^j sprekken onderweg, het samen ge nieten, wat waardevol is dat allei Ik kan daar als moeder zo inkojj. men, vind het zo wiedes, vind d spanning van het z.g. stiekume z prachtig, en de vrijheid van keuz voor de kinderen van zo groot bej 1 lang, dat ik hiervoor nooit eeij tv preek zou kunnen afsteken. En zlaf is geloof ik daarom ook de eerstfcfl] (natuurlijk stiekume) sigaret, heLr, eerste straatje-om voor een afL spraakje zonder grote deining verf lopen. Door de grote vrijheid kwam eln geen extra spanning op te staan 11 was er geen vlucht in geheimnt en daarmee verbonden: angst. Gin is ikzelf ook veel beter zien wat e tz wèl toe deed en niet toe deed. Kon den we samen zoeken, als ouder en kinderen, waar waarachtighei ligt en waar je jezelf voor de ge houdt. Dat laatste is heel wat moei 1 ijker dan verbieden, dat verzekei ik u. lir "jVTATUURLIJK krijgt zo'n han 1 delwijze allerlei commentaar De een vindt het vooral van bef)* lang dat je de vriendschap en hel vertrouwen van je kinderen be houdt, de ander echter mist eei|nfj strakke lijn in je beleid, en moedt en kan die iemand ooL. niet gelijk hebben, soms? wij doe; als mensen alles met vallen en op staan dat je op den duur hele maal niet meer kimt verbieden. Zo kreeg ik na de Open Brie t van de vorige keer complimentei en kritiek. Met diepe verwonde ring heb ik ze gelezen. „Je geeft jezelf een pluimL zegt een vriendin, „al besef je h< niet. Chris". Want kinderen d zo onbevangen aan tafel durve spreken, zijn niet bang „maatregelen" zoals bij ons ger thuis. Als wij een woord uil spraken zoals je zoon, dan was net zo lang gemierd, net zo gedreigd met .straf of inhoudt van zakgeld, tot we hadden zegd van wie we het hadden hoord, en dan was ons verbodi met die persoon om te gaan, niet erger." Iemand anders zegt echlt „Men ziet bij u duidelijk waartc een opvoeding leidt die niet A reet de zaken fors aanpakt, prenten de kinderen bij de eers gelegenheid al in wat goed kwaad is. Straf doet het niet m< bij de zachte pedagogie van dei tijd, maar persoonlijk vind ik d> zonder warm eten naar bed u' nog altijd best doet. „Dan volgen voorbeelden die niet vermeld op verzoek van briefschrijver de kinderen zoi den de krant eens kunnen lez< En een derde reactie geeft aal hoe goed het volgens de schrijf! ster werkt als je de kinderen ïeU belooft: schaatsen bij een goef rapport, een brommer als je zonf der een keer te blijven ziten dt HBS doorloopt, geld op je 18e I niet-roken. TV/TENS zijn betekent omgang, deel ■LM name. Vroeger geschiedde dill omgang in grote voorzichtigheid het kind was onmondig, kwam n« kijken, grote mensen gaven de rol len aan. deelden de lakens uit, e a deze voorstelling van zaken wa een stevige facade. Keek het kin er wat vroegtijdig achter, sprak he harop uit wat het voelde, werd he; recalcitrant, non-conformist, da waren er direct sancties: geen baai geen huis, vloerbedekking, achtin van zijn groep, geen vooruitzien ten. En dan bond je wel in. Wan je kunt niet zonder omgang, zonde groep die toejuicht, op z'n mini goedkeurt wat je doet. Zelfs d gekste hippe jongen met zilvere J bloempjes op de wangen heeft no 1 twee. drie lui nodig die vinden da i hij gelijk heeft. Nu zijn de facades gevallen. Kin deren „weten" van zaken. Ze heb ben geen ontzag meer voor de ou deren. Ze vinden die wereld va iets presteren, geacht worden (doo wie? door even grote saaie pres teerders) soms gewoon zielig. Eei. jongen die ik ken en wiens vade t hoopte dat hij een groot econoom zoi worden vroeg zich op een momen af, kijkend naar de imposante meu bels thuis en naar de kennissen di zoveel aardigs deden maar zie ook zo duidelijk uitverkoren en be ter voelden dan anderen.: wat dol ik. waar streef ik naar? en wer cellist in een orkestje in een Lon dens restaurant. Dat kan. Dat kan als spron Anders, voor zijn gevoel, was h Jan geworden die met het geld va zijn 18e verjaardag op zijn doo puur geluk (een HBS doorlopen i niet alleen je best doen) en zegei van goed verstand verkregei brommer een reisje gaat makdn schaatsen mee: beeld van wat moe der van hem hebben wou. Maa ■nog niet zich ZELF. In nota ben een wereld die de mens presenteer met het masker af. De mens i niet mooi. Wisten wij het niet, d kinderen weten het al lang. Zij kennen geen lief medelijden Maar zij accepteren. Waren wi neerbuigend, zij lopen op de an der toe. Zij begrijpen Jezus betel dan wij in Zijn gesprek met dt van de duivel bezeten man: JezuJ blijft. Er is een mogelijkheid tol rust. Maar dan niet buiten dez* wereld. Integendeel: aan de yoeten yan Jezus er MIDDEN IN.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 16