WEEKAGENDA Studenten tijdelijk op Hooigracht 69 Leids bedrijf kreeg Russische order 79. In Diaconessenhuis 84 pet. naar derde klas OPRUIMING BANKSTELLEN - BERGMEUBELS EETHOEKSTOELEN ENZ. Uitslagen en standen NeVoBo afdeling Leiden uu tiecomité Kom >ver de brug Tarief L.D.M. iets verhoogd Onhoudbaar Eervol ontslag voor notaris Van Eek Dhr. G. H. Hebma nam afscheid van zuivel Inbraak in Leidse automatiek Mr. H. Schokking overleden VANOCHTEND 9 UUR f— BEGON DE ENORME BALANS ZIET ONZE ETALAGES VOL MET VOOR SPOTKOOPJES „KONYLON" 90 Inbraak in woning Lammenschansweg Benoemingen aan Leidse universiteit Maak van Leiden geen dode stad Diesviering universiteit Nu inbraken in Zoeterwoude Verkeer in Zuidhof Zoeterwoude LEIB3E COUBANT DONDERDAG 18 JANUARI 19M 1GSTGEEST Voor de grote van zending en werelddiaco- „Kom over de brug", die door gezamenlijke protestantse en katholieke kerken op 15 febr. worden ingezet en die haar ;tepunt zal vinden in de derde van maart, zijn als leden van plaatselijk actiecomité aange- ani in uit de herv. gemeente M. C. 'steeg, mevrouw F. B. Cox nanides <herv. vrouwendienst), d Ven (diaconie), mevr. A iBol (herv. zending). Uit al liutherse gemeente is aangewe- ast mej. Mere^ Bruyn en uit de ge kerk mej. M. Allaart (zending) enkelen zullen uit de geref- e worden aangewezen. Tenslotte t de kring van de christen-vrou- bond mevr. J. HeyboerVan iden. Adviserend lid van het es tselijke actiecomité zal zijn i P J Mackaay, die landelijk noiWitter is van de actie. «9 Ais de bedoeling dat dit actie- "In Oegstgeest volgende week tajn werk begint. uitenlands bankpapier osterdam, 16 Januari. De ad- koersen voor buitenlands bank er geldend in Amsterdam op de .Jende werkdag zijn heden onver- q erd gebleven. Huis Rapenburg wordt grondig verbouwd LEIDEN Vandaag heeft de r.k. studentenvereniging Sanctus Au- gustinus het pand Hooigracht 69, eigendom van de gemeente Leiden, betrokken. Dit houdt verband met de restauratie van het Eigen Huis aan het Rapenburg, dat op het ogen blik voor een bedrag van f 50.000 inwendig wordt verbouwd. De ver bouwing is opgedragen aan de fa. Burgy. Zij zal een maand of zeven in beslag nemen. Het tijdelijk tehuis aan de Hooi gracht hebben de studenten „De Hooimijt" gedoopt. Zij hebben tot dusver zelf ongeveer f 45.00Q voor de restauratie van hun huis aan het Rapenburg bijeengebracht door mid del van allerlei acties. Geen kapel Het is niet de bedoeling, dat het tehuis aan het Rapenburg nog een kapel krijgt. De aanwezigheid van een kapel zou de drempelvrees, die Donderdag (18 januari) Antonluskerk, Boshulzerlaan, 7.30 gebedsbijeenkomst voor eenheid der be or H oglandse kerk (ingang Hoogt X :gracht), 7.30 uur: gebedsbijeenkomst e eenheid der christenen. ntine P. C. en L., Derde Blnnenvest- ö«fht, 7.30 uur: De Philatelist, jaarver- ring hoorzaal, 8 u.: ontspanningsavond -hr. Radio-Vereniging, houwburg, 8 uur: K. en O., Wlm leveld. eestraat 85. 8 uur: Vereniging voor igogiek, drs. W. F. Helnemeijer over ledelijking en jeugd. 10 Vrijdag (19 januari) uise de Collgny-HB.S., 2 uur: beroe- 'oorlichtingsbijeenkomst iseum Volkenkunde. 8 u.: Th. J. c •tser over „Nomaden van het noor- :d j houwburg. 8 uur: K. en O.. Wim leveld. r al Koningskerk (Noord): 's avonds )eurs voor verzamelaars. f.J.-gebouw, Levendaal 101: tlener- iteit. ge-gebouw. Steenschuur 6, 8 uur: centrum Christenvrouwenbond, mej. d. Mey te Leiden over het werk de jeugdconsulenten op het arbeids- Zaterdag (20 januari) houwburg, 8 uur: K. en O.. Wim ïeveld. ï-J.-gebouw, Levendaal 101: midden- hl mderensociëtelt. e' i L iden Natuurhlst. Ver.: excursie Oranjekom, Vogelenzang ÏGSTGEEST Het Witte Huis, 2 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Zondag (21 januari) Itherse kerk, Hoogi. Kerkgracht. 7.30 jeugddienst t.g.v. week van gebed christenen. Films imera (2.30, 7 en 9.15 uur): La collec- euse (18 jaar): vrijdag- en zaterdag- ui 11.30 uur: Orfeu Negro (18 Jaar), nd jj^o uur: Orfeu Negro (18 jaar): 11 nsdagavond 7 en 9.15 uur: De pandjes- i (18 jaar, K en O). 2.30, 7 en 9.15 uur): Maigret op de :e Pigalle (18 jaar). ixor (2.30, 7 en 9.15 uur): Verboden t (18 jaar). •X (2.30. 7 15 en 9.15 uur): Commando Vwrake (14 jaar); vrijdag- en zaterdag- id 11.30 uur: La Ronde (18 jaar), udio (2.30. 7 en 9.15 uur)- Made in USA Jaar). lanon (2.30, 7 en 9.15 uur): De kanon van Navarone (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Bezoekuren ziekenhuizen cademisch ziekenhuis: voor patiënten klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30— 0. 14.30—16 en 19—20 uur. oor patiënten in klasse 3: maandag, ensdag, donderdag en vrijdag 18.15— dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag imeen christelijke en nationale feest en 14.30—16 uur. rouwenkllnick: maandag t.m. vrijdag 5—19.30 uur, zaterdag 15.30—1630 uur. 'dag 15.30—17 uur. lassepatiënten op de vrouwenkliniek: lelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 P de afdelingen verloskunde en kln- geneeskundc kunnen kinderen bene de 16 resp. 12 Jaar niet worden toe- in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Diaconessenhuls Leiden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas: dagelijks van U tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Elisabethziekenhuis Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium: longklinlek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling: dagelijks van half 3 tot haif 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten: zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart De Lakenhal: tentoonstelling foto's Wim Noordhoek. van 20 dec. tot 28 jan., dag. 10 tot 4 u. zondags l tot 4 u. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling Marian Gobius plastieken en Sjoerd Hannema tekenin gen. litho's en etsen (van 15 Jan. t.e.m 31 Jan., maand, t.e.m. zat 10 tot 5 u. .ook dinsdagavond 8 tot 10 u., zond. gesloten). Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: plastieken, schilderijen en tekeningen van Frits van Eeden, tot 1 febr., dag. van 9 tot 6 u., vrijdagavond ook van 8 tot 10 u. Filiaal Houtkwartier Reuvens. Louise de Collgny-HBS: tentoonstelling van schilde rijen van Ben Gcerts, tot 1 maart De Lakenhal, tentoonstelling 50 bestver- zorgde boeken 1966. van 15 Jan. tot 18 febr., dag. 10 tot 4 u.. zondags 1 tot 4 uur. Trappenhuis, Academie, Rapenburg: ten toonstelling schilderijen en gouaches van Jaap Nannlnga. van 18 lan. tot 16 febr. Welke apotheek Geopend vooi spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. ook bij studenten blijkt te bestaan, kunnen vergroten. De r.k, studenten blijven dus buitenshuis kerken. Zij doen dit op het ogenblik in de doops gezinde kerk aan de Pieterskerkstr. Het is niet onmogelijk, dat zij nog eens verhuizen naar de dekenale kerk aan het Steenschuur. De benedenzaal van het Eigen Huis aan het Rapenburg zal een open studentencafe worden. illVV STOMME PIANO t J-ijkt vreemd voor adviseurs in klank, maar soms adviseren wij pia no's die voor stommetje spelen: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered. Waarmee wij maar willen zeg gen dat U - zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaanl LEIDEN Met ingang van 1 jan. jl. heeft de Leidsche Duinwater- Mij een bescheiden tariefsverhoging ingevoerd, die voor de gewone ver bruikers neerkomt op f 3 per jaar. Omdat de aansluitkosten namelijk niet meer werden gedekt, is het vastrecht verhoogd van f 12 tot f 15,per jaar. De kubieke meter- prijs van het water is niet ver hoogd. Deze verhoging (de eerste sinds 1 jan. 1964) geldt voor het gehele verzorgingsgebied, met uitzondering van Oegstgeest, voor welke ge meente een afzonderlijke regeling is getroffen. LEIDEN De verkeer stoestand op hot Rapenburg geeft het ge meentebestuur nogal zorg. Vooral aan de kant van de universiteit. Daar parkeren nog steeds velen maar raak, ofschoon aan het begin, bij het Noordeinde, duide lijk staat aangegeven wat de beste manier van parkeren is. Boven dien hebben honderden studenten de weg tot fietsstalling gemaakt. In het rapport Verkeerszaken Binnenstad is voor de tweede fase van uitvoering het gehele Rapen burg als blauwe zóne aangegeven. Dan zal de parkeerschijf voor beperkte parkeertijd) moeten worden gebruikt. Dat betekent echter nietdat er vóór die tijd niets zal gebeuren. B. en IV. zul len in de eerstvolgende vergade ring van de gein eenter and f maan dag 5 februari) nog ingaan op vragen die maandag jl. over het Rapenburg zijn gesteld. Wij zijn van mening, dat met een regeling, die duidelijk ver betering oplevert, niet tot de tweede fase van het verkeersplan kan worden gewacht. Vooral aan de kant van de universiteit is de toestand onhoudbaar geworden. Het zou kunnen betekenen, dat het mes er flink in moet. Nu, dat moet dan maar Als er één weg moet worden ontzien, is dat wel het Rapenburg. Foto Van der Horst LEIDEN In verband met zijn leeftijd hij is zeventig jaar is bij K.B. eervol ontslag verleend aan notaris J. C. van Eek alhier, en wel met ingang, van 1 maart van dit jaar. De heer Van Eek is hier sinds 1936 werkzaam. Hij blijft in Leiden wonen- Notaris Van Eek is o.m. voorzitter van de Leidse confrérie van notarissen en voorzitter van de Leidse Spaarbank. LEIDEN In het jaarverslag '66 van het Diaconessenhuis te Leiden wordt meegedeeld dat het gemid delde bezettingspercentage opliep tot 93.5. Het aantal verpleegdagen was 107694. De gemiddelde ver- pleegduur was 14 dagen. Van de patiënten werd 84 pet in de derde klas opgenomen, 15 pet in de tweede en 1 pet in de eerste. De meeste patiënten (65 pet) waren af komstig uit de omliggende gemeen ten, 30 pet kwam uit Leiden. Een kleine 14 pet van de patiënten was niet bij een kerk aangesloten en 15.8 pet behoorde tot de rk kerk. Het percentage patiënten uit de leeftijdsgroep van 65 jaar en ouder steeg van 14.6 in 1965 tot 15.3 in 1966. Het probleem van de ver oudering van de ziekenhuispatiën ten zal ook in het Diaconessenhuis alle aandacht vragen en reeds nu beraamt het bestuur plannen die hiermee rekening houden. DEN HAAG Tijdens een re ceptie in hotel de „Wittebrug"' heeft heeft de heer G. H. Hibma gister middag afscheid genomen van velen die hij gekend heeft als functionaris van de Centrale Zuivelcommissie. De laatste jaren was hij secretaris daarvan. De heer Hibma heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Onder de bezoekers bevond zich ook oud-minister Biesheuvel van landbouw en visserij. Verder waren aanwezig talloze functionarissen, werkzaam in de zuivel'branche, zo wel van overheidsinstellingen als van de particuliere sector. Voorts ont moette de heer Hibma vertegen woordigers van landbouworganisa ties. De heer G. van Waes, voorzit ter van de Centrale Zuivelcommis sie. richtte enkele woorden tot de heer Hibma, hem daarbij dankzeg gend voor de immer enthousiaste in zet gedurende een ambtsperiode van 25 jaren. De heer Hibma die zou worden opgevolgd door ir. R. Klomp, ont ving daarna van de voorzitter een geschenk onder couvert. De Centrale Zuivelcommissie is het orgaan van overleg en samen werking van de Koninklijke Neder landse Zuivel'bond, F.N.Z. (coöpera tieve zuivelindustrie), de V.V-Z. (par ticuliere zuivelindustrie) en de bond van kaasproduoenten (boerenkaas makerij). De heer Hibma is onder meer nog voorzitter van het Nederlands Zui- velbureau. welke functie hij nog eni ge tijd zal bekleden. Hij is officier in de orde van Oranje-Nassau. Hoogse politierechter DEN HAAG De Haagse politie rechter veroordeelde een 20-jarige Leidse loodgieter tot f 100,boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk en diens vriend tot twee weken gevangenisstraf. Onder invloed van drank hadden de heren zich toegang verschaft tot een auto matiek in de Haarlemmerstraat en daaruit onder meer twee (gekoelde) kippen ontvreemd. De kippen waren niet eetbaar en werden daarom on der een geparkeerde auto gelegd, net voordat de politie arriveerde. De loodgieter is inmiddels een ontwenningskuur begonnen en dat vond de politierechter een goede beslissing. APPELTERN Alhier is zaterdag onverwachts op 63-jarige leeftijd overleden mr. H. Schokking. die ja ren geleden directeur is geweest van het vormingscentrum Oud-Poelgeest te Oegstgeest. Later werd hij predi kant van de Herv. Gemeente te IJzendoorn. In 1959 werd hem als predikant eervol ontslag verleend. In 1963 ging hij met vervroegd eme ritaat. Toen vestigde hij zich te Ap- peltern. OOK TIJDENS DE OPRUIMING CREDIT-SERVICE VAN DE K.V.T. IN 4 KLEUREN 380 cm. 'breed Alleen nu LEIDEN Te Moskou heeft de NV Leidsche Apparatenfabriek een contract ondertekend voor de leve ring naar Rusland van een tweetal complete afvulinstallaties voor de pharmaceutische industrie. Op grond van de technische kwa liteiten en hoedanigheden van de aangeboden machines werd van Russische zijde de voorkeur gege ven aan de door de NV Leidsche ap paratenfabriek aangeboden installa ties boven die van buitenlandse concurrenten. Deze opdracht, ten bedrage van enkele miljoenen guldens zal eind 1968 worden afgeleverd. LEIDEN Tijdens afwezigheid van de bewoners Is gisteren tussen half 3 en kwart over 10 ingebroken in een woning aan de Lammen schansweg. De keukenruit werd hiertoe vernield. Er wordt een bedrag van f 20 aan zilveren guldens vermist alsmede een geldkistje, waarin een aantal bescheiden en een spaarbankboekje. In de verloskamer hadden 368 be vallingen plaats. 64 pet van alle op genomen patiënten heeft in dat jaar een chirurgische behandeling onder gaan. Het aantal grote operaties steeg van 3803 in 1965 tot 3981 in 1966. LEIDEN Curatoren van de universi teit hebben benoemd: Drs. J. R. Bruijn. wetenschappelijk me dewerker In tijdelijke dienst bij de facul teit der Letteren (zeegeschiedenis). In vaste dienst: drs. J. van Heijst, tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bh de faculteit der Letteren (eco nomische geschiedenis); mr. M. M. Men del. wetenschappelijk medewerker ln tij delijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid (handelsrecht en socl- aal-economiscn privaatrecht), tot we tenschappelijk medewerker ie klasse in vaste dienst; dr. P. P. V. van Moorsel, tot wetenschappelijk medewerker le klasse ln tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (kunstgeschiedenis): lr. T. L. Oei, wetenschappelijke medewerker le klasse ln tijdelijke dienst bij de Biofysi ca. in vaste dienst mej. dr. P. S. J. Schure, tot wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de Farmacie: mevr. C. J. Simonson, Msc., tot we tenschappelijk ambtenaar ln tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kosmische Stra ling; drs. H. Stamhuis, tot wetenschappe lijk medewerker In tijdelijke dienst bij de Algemene Psychodiagnostiek: mej. dr. K. P. Versteeg, wetenschappelijk ambte naar ln tijdelijjke dienst bij de Theore- tlscne Organische Chemie. tot we tenschappelijk medewerker le klasse bij de Fysische Chemie III; dr. A. P. Zuur, tot wetenschappelijk hoofdmedewerker ln vaste dienst bij de Anorganische Chemie (Algemeen). Camera-objectief ontvreemd LEIDEN Toen het dinsdag nog al druk was in een Leidse fotozaak, heeft iemand een objectief van een Asahi-camera ontvreemd ter waarde van f 335. Ingezonden Van het prille voorjaar af tot in de late nazomer wemelt het in dez* omgeving van toeristen en vakantie gangers. De bloeiende bollenvelden^ de badplaatsen Katwijk en Noord1- wijk en de vele mogelijkheden tot beoefening van de watersport vor men grote trekpleisters. Helaas doet Leiden bitter weinig om deze stroom toeristen ook wat attracties te bie den. In dat opzicht legt Haarlem heel wat meer activiteit aan de dag» Bovendien wordt er door de werk nemersbonden ook nog gesproken over winkelsluiting op zaterdagmid dag. Dat is nu precies de enige ma nier om er helemaal een dooie boei van te maken. Wie is er eigenlijk gediend met een winkelsluiting op zaterdagmid dag? Het publiek in het algemeen niet. Degenen, die een vrije zaterdag hebben, hebben vaak als daginde ling; Uitslapen, wat karweitjes doen, een uurtje koffie drinken en 's mid dags gezellig de stad in. Ook het overgrote deel van het winkelperso neel is niet gebrand op de zaterdag middagsluiting. Vele zaken en zeker alle grootwinkelbedrijven hebben een bijzonder gunstige regeling met betrekking tot de vijfdaagse werk- week gerealiseerd. Men heeft naast de zondag steeds ook een weekse dag vry en deze vrjje dagen zijn zo ge pland, dat men een achttal long weekends krijgt d.w.z. vrijdagavond om zes uur afzwaaien en pas op dins dagochtend weer beginnen. Er is nog een ander facet aan deze kwestie. Wanneer over de gehele linie een winkelsluiting op maandag ochtend en zaterdagmiddag wordt doorgevoerd, bestaat er voor het winkelpersoneel zelf geen gelegen heid meer om op een vrije dag inko pen te gaan doen en daaraan bestaat zeker voor de grote inkopen, beslist behoefte. Blijftde vraag: Wie is er nu eige». lijk gediend met een winkelsluiting op zaterdagmiddag? LEIDEN De uitslagen van de afde ling Leiden van de Nederlandse Volley- balvond luiden: Heren le klas: DSSRijnsburg 2 sch. n o. Kangeroes 3WS 4 3—1, WS 3— Castellum 2 sch n o, de Valken—DVO Heren 3e klas: LUSV 4de Valken 2 03, DVO 2Meerburg 03, Donar 3 Catena 2 Cat. n o, Donar 3—Leythen 2 3—1, LUSV 4—DOG 0—3, Armada—VVS 5 31, de Valken 2de Vinnen 31, Arma da—Leythen 2 22. Leythen 3VVS 5 2—2, Meerburg—Catena 2 Cat. n o, de VinnenRijnsburg 3 R'burg n o. Rijns- burg 3—DVO 2 3—0. Heren 4e klas A: DAC 2—de Valken 3 31. DSS 3Advendo 31, Kangeroes 4 Castellum 4 3—1, DVO 3—Leythen 4 13. Advendo—Raaphorst 2 13, DAC 2 —DVO 3 2—2 DSS 3—WS 6 2—2, Raap horst 2Leythen 4 31, Castellum 6— VVS 6 31, Castellum 4Raaphorst 3 3—1, de Valken 3Kangeroes 4 22. Cas tellum 6—Rijnsburg 6 3—0, WW 2—Raap horst 3 31. lieren 4e klas B: Donar 4—LUSV 5 3—1, LEIDEN Donderdag 8 februari om 2 uur hoopt prof. dr P. Munten dam als rector magnificus van de Leidse universiteit in de Stadsge hoorzaal een rede uit te spreken ter gelegenheid van de 393ste dies van de universiteit. De dag daarna worden in de Zuiderkerk opvoeringen gegeven van Iphigenia in Auris van Euri pides. Dit gebeurt in een vertaling van mevr. drs L. J. Th. Kuenen- Janssens door leden van het Leids Universitair Toneel-Accoord. Zaterdag 10 februari worden de diescolleges gegeven, 's Avonds staan cabaret- en filmvoorstellingen in de Stadsgehoorzaal op het pro gramma en zondag komt de Chris tenstudentenraad bijeen in het Groot Auditorium. Mr. Th. C. van Boven uit Voorburg spreekt dan over 'Godsdienstvrijheid in inter nationale discussie'. ZOETERWOÜDE Inbrekers hebben in de afgelopen nacht tegen de ochtend hun slag geslagen in twee huizen in Zoeterwoude. Ook hier kwam men binnen via een bo venlicht Bij de familie C. van Leeuwen, wonend aan de Schenkelweg, werd een portemonnaie met f 5 ont vreemd. Een bezoek aan de woning van de heer L. Hoogeveen in de Banningstraat verliep niet geheel „volgens plan". Mevrouw Hooge veen, die pas een baby heeft, hoor de beneden gestommel en trachtte haar man door roepen wakker te maken. Dit lukte niet maar door haar geroep kozen de inbrekers het hazenpad. Zij zag drie jonge mannen van plm. achttien jaar weg rennen. De politie schakelde een speur hond in, die een spoor volgde tot de Zuidbuurtseweg. Vermoed wordt, dat de inbrekers daar in een auto zjjn gestapt. Academische examens LEIDEN. 17 Januari Kand. ex. Duitse taal- en letterkunde: de heer J A Trom- pert (Noordwljkerhout); doet. ex. Ned. recht: de heer B A Wreesman (Delden). Puzzelprominenten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 6 januari zijn: le prijs f 5: N, Witt, Brahms- laan 121, Leiden; 2e prijs f 2.50: Joh. Burger hout, Parklaan 56, Katwijk aan Zee; 3e prijs f 2.50: H. de Nie, Nieuwe Rijn 57a, Leiden. In Up Go—WW 3 3-0, GGV 2—Meen, burg 2 3—0. SUES 2—Castellum 5 2—2, Meerburg 2—In Up Go 0—3, Augustlnufl —Advendo 2 1—3. de Vinnen 2—GGV 4 13. Rijnsburg 5Donar 4 03, Rijnsburg 4Advendo 2 3—0, Rijnsburg 5—SUES 2 22. Dames 4e klas: In Up GoMeerburg Heren le klas: 11—20 10—19 11—17 10—12 9—11 9—11 10—10 Castellum Rijnsburg Donar DSS de Valken WS 3 DVO Rijnsburg 2 107 Castellum 2 105 Kangeroes 3 105 Donar 2 113 VVS 4 11—0 Heren 2e klas: Raaphorst 1118 Leythen 1116 Castellum 3 10—14 DSS LUSV 3 Catena SUES LUSV 2 WW Blijf Fit GGV 8— z DAC 11— 2 Heren 3e klas: Meerburg 1118 de Valken 2 10—15 11—13 11—12 9—11 10— 8 10— 8 8— 7 8— 7 Donar 3 Leythen 3 Rijnsburg 3 Leythen 2 Armada DOG WS 5 Nivoc DVO 2 Catena 2 LUSV 4 10—15 11—15 10—13 12—10 10— 0 Rijnsburg 6 12— 3 DVO 3 11— l Heren 4e klas B: Rijnsburg 4 1015 In Up Go 812 Donar 4 912 Meerburg 2 9—10 Rijnsburg 5 7— 9 Castellum 5 97 Nivoc 2 9—7 Advendo 9— 7 SUES 2 8—6 GGV 2 7—5 WW 3 8—3 Augustlnus 7— O Dames le klas: Nw Brunh. 1017 DAC 10—16 Rijnsburg 8—13 Argos 3 R—13 de Valken Castellum Rijnsburg 2 LUSV o—o WW 9— 4 DVO 9— 2 Kangeroes 2 9— 0 Dames 2e klas: 9—12 10— 8 10— 7 Heren 4e klas Raaphorst 2 13—24 Advendo 1219 WS 6 12—18 Kangeroes 4 1317 DAC 2 13—17 Castellum 6 13—17 DSS 3 13—16 de Valken 3 1315 Castellum 4 12— 8 Leythen 4 12—5 WW 2 12— 4 Armada Leythen Catena Nivoc GGV Castellum 3 Argos 5 Donar 2 8— 5 de Vinnen 2 95 Armada 2 9O DAC 4 10— 0 Dames 4e klas: Rijnsburg 4 9—13 Raaphorst 2 8—12 In Up Go WW 2 Augustlnus Meerburg Castellum 4 m Up Go 2 Catena 2 DSS 9—15 10—15 10—15 10—14 9—13 9—10 7—11 6— 4 Promolies te Leiden LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit promoveerde de heer B. Donkers tot doctor in de genees kunde op een proefschrift, getiteld „Een anatomisch onderzoek van pulmonalis-atresie, mede in verband met de collaterale bloedvoorziening van de longen". Promotor was prof. dr. J. Dankmeijer. De heer Donkers is als arts-assis tent verbonden aan het Anatomisch- Embryologisch Laboratorium van de Leidse Universiteit en is momen teel in dienst als reserve-officier arts. Hij werdl geboren te Djakarta en woont te Leiden. De heer J. P. D. W. Payens, leraar VHMO, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „A Monograph of the Genus Barrintonia (Lecy- thidaceae)". Promotor was prof dr. C. G. G. J. van Steenis. De heer Payens werd geboren te Amsterdam en woont te Rijswijk (Z.-H.). ZOETERWOUDE De praktijk heeft uitgewezen, dat het twee- nchtingverkeer in de Zuidhof aan leiding geeft tot opstoppingen. De wegbreedte is voldoende, maar de voor de woningen geparkeerde auto's versmallen de weg. B. en W. willen deze weg in één richting voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens afsluiten. Op het zeer smalle weggeleelte van de Zuidhof, dat voorheen be kend stond als ..Laan van Salm" is geen ruimte voor parkerende auto's. Het voorstel is: a. de Zuidhof in de richting zuid-noord gesloten te ver klaren voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens; b. een parkeerverbod voor beide zijden van het noordelijk ge deelte. lopende vanaf de Zuidbuurt seweg tot 5 meter voor de buiging van deze weg in de richting xuid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3