n 1 HM II H weekagenda FILMLESSEN IN BOEKVORM Oud-organist Van Leeuwen overleden Vriendschapsbeker voor Scylla: 6-3 COUPON VERKOOP (er om zé te zijn Woeste plannen zijn nooit van de lucht geweest Enige doel informatie F. HEUNEN Streng optreden tegen illegale bouw en verbouw IT erkelijkheid registreren DOCOS VERLOOR VAN ..JEUGDTEAM" Barnevelcl: geen goede zaken Maandag 8 jan. Th. J. van der HEIJDEN lid van de NederL Veren. v. Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a. Leiden Telefoon 23405 brand-, wettenp ren. on verzeke n.v. verze maatschc 1 kerings ippij en glasvenekerlr.g, held voor particuiie- en ziektekosten- 22-r'dam 10004 nbraak-, storm- aansprakelijk gevallen-, ziekt rring lestblaaf tel.010-1 MIE LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 JANUARI 1** gjgj Zaterdag (6 jan. 1968) jBoshuis, achter Hoflaan 74: C.J.V Mig-Leiden, nieuwjaarsbal (8 u.). "iL.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- ienL. en ouderensociëteit. Ce-jl>BN HAAG Schouwburg. 8.15 ^ir: Haagse Komedie met -Van de Jug af gezien". jsCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 jir: Concertgebouworkest. HAAG Paviljoentheater, nl5 uur: De Nieuwe Komedie met jkeftte Fantasticks". iec' Maandag (8 januari) 8 uur: K. en O., Thea- r met „Driekoningenavond". ,rcK. en O.: hervatting klassieke en diovisuele talencursussen. Dinsdag (9 januari) Saai Koningskerk. 8 uur: afd. Noord ristenvrouwenbond, A. J. D. van ie-usten te Voorschoten over het werk kinderbescherming. Sreestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur r. Emigratiecentrale. >tadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- ids Ned. Gemeenten. Schouwburg. 8 uur: K. en O.:. Thea- met „Driekoningenavond". ouÏK. en O.: hervatting klassieke en ^diovisuele talencursussen. en O.: aanvang nieuwe creatieve sussen en werkcursussen. Woensdag (10 januari) en O.: hervatting klassieke en diovisuele talencursussen. Rapenburg 63. 8 uur: K. en O., cau- an en gesprek met prof. dr. A. Bachrach over „Driekoningen- ond". Pieterskerk. 7.15 uur: avondgebed. Donderdag (11 januari) K. en O.: aanvang nieuwe creatieve rsussen en werkcursussen. Gehoorzaal. 8 uur: concert Jeugdka- ïrorkest. Leids Akkoord. Vrijdag (12 januari) O.: hervatting klassieke en iiovisuele talencursussen, jtenhal. 8 uur: K. en O., lezing Noordhoek, fotograaf en graficus, eigen werk. >huis. achter Hoflaan 74: ruil- „jd voor verzamelaars. 7 uur. LH.J-gebouw, Levendaal 101: tie- rsociëteit. Den Burcht. 8 uur: Ons Grunneger- md. nieuwjaarsbijeenkomst. Ichelpenkade 6. 8 uur: afd. Leiden p luurhist. Vereniging, jaarvergade- 8- Zaterdag (13 januari) ij] ichouwburg. 8 uur: T.I.G. met ..De ni antwoordt niet", i, i.H.J.-gebouw. Levendaal 101: mid- jjl i- en ouderensociëteit. d IEGSTGEEST Het Witte Huis. 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- Apotheken ïeopend voor spoedeisende gevallen: itheek Van Driesum. Mare 110. tel. IC Qg eJ)p zaterdag 6 januari is in Lelden, .morgens van 8 tot 12 uur, voor edeisende gevallen bovendien ge- nd: Zuider Apotheek, Lammen- 7. tel. 23553. CI potheek R. van Breest Smallenburg il^jLeiderdorp en Apotheek Voorscho zijn de gehele week geopend. e Oegstgeestse Apotheek is op zon- 7 januari gesloten van 8 uur tot J"»"' Dokter@dien»t ot zaterdagmorgen 10 uur raadplege de eigen huisarts. Daarna tot zon avond 24 uur de dokterstelefoon. °e aal 2 ne Films (2.30. 7 en 9 15 uur): Goed dfchoten.Matt Helm (14 jaar): vrijdag zaterdag 's avonds om half twaalf: l (18 jaar). do (2.30. 7 en 9.15 uur): De woeste- (18 jaar), ixor (2.30, 7 en 9.15 uur): Cosa :ra, erfvijand van de FBI (14 jaar). Iex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het ge- r heeft twee gezichten (14 jaar). )S<tudio (2.30. 7 en 9.15 uur): De dief 'ej Parijs (18 jaar), pirianon (2 30, 7 en 9.15 uur): Casino Jale (14 jaar). i Belangrijke telefoonnummers roor EHD. Leiden: 20645 Voor brand- tr 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS useum Volkenkunde. Steenstraat werkdageD van 10 tot 5 u.. ook rdag: zondag van 1 tot 5 uur. useum Oudheden. Rapenburg: op kdagen van 10 tot 5 u.. ook zater- zondag van 1 tot 5 uur. ed. Museum De Lakenhal. Oude el: op werkdagen van 10 tot 5 u lags van 1 tot 5 uur irtus Botanicus (Rapenburg): op cdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 kassen zaterdags en zondags ge- n. Badinrichtingen gemeentelijke badinrichtingen zijn Ie volgende tijden geopend: ndestraat 1 b: maandag gesloten. dag 9—11.15 u. en 13.30-17.15 u.. e nsdag gesloten, donderdag 13.30— u., vrijdag 911.15 u. en 13.30— u„ zaterdag 8—11.15 u. en 13.30— u. in der Werfstraat 39- maandag en dag gesloten, woensdag 8—11.15 en 1—17.15 u.. donderdag 8.3011.15 en 18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u en —18.45 u„ zaterdag 7.3011.15 en 1-16.30 u. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Tijdens de in het Waaggebouw gehouden kunstmarkt draaide hij kunstfilmpjes en nie mand, ook hijzelf niet waarschijn lijk, weet wat hij volgende week weer zal doen. Hans Moolenbel (30 jaar, niet getrouwd) pakt, om zijn eigen woorden te gebruiken, alles aan wat geld oplevert, sinds hij op 1 juni zijn baan bij het Ne derlands instituut voor preventie ve geneeskunde in Leiden eraan gaf. Van huis uit instrumentmaker, hield hij zich daar bezig met statis tiek, programmering en compu ters. 's Avonds volgde hij een jaar lang een kadercursus van de Ka tholieke Filmactie (KFA) in Den Haag. Het diploma dat hij na af loop kreeg, geeft hem de bevoegd heid filmlessen te geven op mid delbare scholen. In de mammoet wet zijn die filmlessen facultatief gesteld en op de scholen is er wel belangstelling voor. Het zal nog wel even duren voor dat hij (in Leiden) als „filmleraar" aan de slag kan gaan. Intussen houdt hij zich daarom in leven met andere dingen, die liefst wel met film te maken moeten hebben. In november haalde hij met een van die activiteiten de filmrubrieken van de landelijke bladen. Hij startte toen de uitgave van de serie Film- Art, „een nieuwe reeks uitgaven over filmers en film producerende landen,,' De eerste twee deeltjes verschenen op maandag 13 novem ber. bij het begin van de Poolse filmweek, waarvoor hij het affiche en het programmaboekje ontwierp. Volgens uitgever Hans Moolenbel (Lammermarkt 39, Leiden) zal de se rie worden gekenmerkt door grondi ge behandeling van het thema, goede literatuurverwijzingen en eenvou dige maar verzorgde uitvoering. Als de volgende deeltjes er even goed zullen uitzien als de twee die al zijn verschenen (en er is geen reden daaraan te twijfelen), is zeker het laatstgenoemde geen loze belofte: aan de in offset uitgevoerde en ge brocheerde boekjes is zorg besteed en de prijs (f 1.75) die ervoor wordt gevraagd, is beslist niet te hoog. De deeltjes zijn gedrukt in een oplage van 300 exemplaren; als de helft ervan wordt verkocht, zijn de kosten er al uit. De FilmArt-serie is hij begonnen, vertelt Moolenbel, omdat hij het ei genlijk jammer vond de scriptie die hij ter verkrijging van zijn filmdi ploma moest maken, tussen stapels andere papieren te laten vergelen. Ook anderen zouden er, dacht hij, plezier van kunnen hebben: over film is, zeker in ons land, nog maar weinig gepubliceerd. Zo ontstond het eerste deeltje van de reeks: De Tsjechische film. door de uitgever zelf geschreven dus. Het tweede deeltje is gewijd aan de Poolse cineast Roman Polanski, wiens nog niet zo grote oeuvre ook TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst, van 13 dec tot 12 maart. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: werk van Gerti Bierenbroodspot. van 15 dec tot 6 januari Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging. grafiek en tekeningen Kor Löb van 25 nov tot 7 jan., dag. 10 tot 16 uur. zondags 13 tör 16 uur De Lakenhal: tentoonstelling foto's WIm Noordhoek, van 20 dec. tot 28 jan., dag. 10 tot 4 u., zondags 1 tot 4 u. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Cor Dik en keramiek van Margreet Huisman, van 18 dec. tot en met 10 jan., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 5 u.. bovendien dinsd. van 8 tot 10 u„ zondags. 25 en 26 dec. en 1 jan. gesloten. Kunst in Den Haag MAANDAG Paviljoen-theater, 8.15 uur: toneelgroep Studio met „Zomer". DINSDAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Danstheater met Ned. Balletor kest: Diligentia, 8 uur: Ver. Kamer muziek. Dartinton-kwartet. WOENSDAG 10 jan. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater met Ned. Balletorkest: Circus-theater, 8.15 uur: Fiesta Gitana; Kurzaal. 8.15 uur: Resi dentie-Orkest met Carmencita Lozada. viool. DONDERDAG 11 jan. Schouw burg. 8.15 uur: Haagse Comedie met Yerma: Circus-theater, 8.15 uur: Fiesta Gitana: Diligentia. 8.15 uur: Toos On derdenwijngaard. piano. VRIJDAG 12 jan. Circus-theater 8.15 uur: Fiesta Gitana: Diligentia. 8.15 uur: cabaret Seth Gaaikema: Pavil joen-theater. 8.15 uur: De Nieuwe Ko medie met ..Het lied van de moorde naar": Diligentia, 8.30 uur: Theater Matrijs, werkgroep „Spoel" met „De les" en „Het onderhoud". ZATERDAG 13 jan. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met ,.Rosen- crantz en Guldenstern zijn dood": Cir cus-theater, 8.15 uur: Fiesta Gitana: Diligentia. 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos": 8.15 uur: show Max Tailleur; Kurzaal. 8.15 uur: Residen tie-Orkest. met Tibor de Machula, cel lo: Paviljoen-theater. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „The Fantasticks". Kunst in Rotterdam De Rotterdamse Schouwburg (telef. 111766): Nieuw Rotterdam Toneel met een musical naar Het Hemelbed van Jan de Hartog op 8, 9, 10. 11. 12 en 13 jan.: radio- en televisiecabaret Tom Manders iedere avond 8 tot 1 u„ zat. 7. 9.15 en 11.15 uur, vanaf 9 jan. iedere woensdag 2 u. kindervoorstelling „Bij Dorus op schoot". Piccolo-theater bij de Rott. Schouw burg. tel. 111766): Nieuw Rott. Toneel 10 jan. première ..Testarium". 11 tot en met 13 jan. 8.15 uur „De Maagd". Luxor-theater (tel. 138326): iedere I avond 8 uur: revue Snip en Snap, des I LEIDEN Luttele dagen na de sluiting van de Oosterkerk, waar hij tientallen jaren organist was, is gistermorgen vroeg op 96-jarige leeftijd de heer H. J. van Leeuwen overleden. De laatste jaren bracht hjj door in het bejaardentehuis Vreewijk aan de Vreewijkstraat. Dinsdagmiddag zal hij op Rh(jnhof ter aarde worden besteld, na een rouwdienst om half drie in de aula. Speelde 60 jaar in Oosterkerk scheppen. .,Men ging daar altijd zin gende de kerk uit", kan men nu nog in hervormde kringen horen. Maar ook was hij gevoelig voor nieuwe ontwikkelingen in de liturgie. Hu wist zich steeds soepel aan te pas sen. Toen de kerk zestig jaar be stond. nam de heer Van Leeuwen afscheid van de orgelbank. Het af scheid was op Oudejaarsavond. Bij die gelegenheid zei ihij: „Ik heb altijd met bijzonder veel genoegen het orgel bespeeld. Dat is niet in de laatste plaats te danken geweest aan de Gemeente zelf. Talloze malen kwam men mij opzoeken, sprak men mij op straat aan en kreeg ik een goedkeuring voor het spel dat ik had mogen laten horen. Ook daar door heb ik zo lang mijn beste krachten aan dit werk kunnen ge ven". Assurantiekantoor HOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten le hypotheek 510 jaar met of zon der aflossing. Rente vanaf 6Vz%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar nogelijk. 2e hypotheek op disconto basis 5.6%. LEIDEN B en W hebben er dezer dagen in een brief aan de aannemers- en patroonsbonden voor Leiden en omstreken op gewezen dat het verboden is te bouwen zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van het college. Herhaalde malen is gebleken, zo schrijven B en W, dat aannemers in opdracht van hun cliënten werk zaamheden verrichten zonder dat de hiervoor' vereiste bouwvergun ning is verleend. Deze vergunning is ook noodzakelijk voor inwendige verbouwingen. Als zonder vergunning wordt gebouwd of verbouwd, zijn Burg. en Weth. bevoegd het geheel in de oorspronkelijke toestand te rug te brengen. B en W wijzen er met klem op dat in de toekomst tegen overtredingen op dit gebied krachtig zal worden opgetreden. Voortaan zullen zij bij het con stateren van illegaal bouwen on verwijld het werk doen stopzetten. Ook behouden zij zich het recht voor in de gevallen die daartoe aan leiding geven proces-verbaal te doen opmaken tegen degene die de werkzaamheden uitvoert. Valkenburg: meer dan 2500 inwoners VALKENBURG Het afgelopen jaar is het aantal inwoners met 4.6% gestegen en kwam daarmee boven de 2500. Op 1 januari 1967 bedroeg het inwonertal 2472; op 31 december was dit 2586. In de loop van het jaar werden 29 jongens en 33 meisjes geboren. Er overleden 5 mannelijke en 4 vrouwelijke inwoners. In de gemeente vestigden zich 176 per sonen; naar elders vertrokken 124 inwoners. Onv. interim dividend Gelderland—Tielen» NIJMEGEN Per 10 januari ar stelt Gelderland- Tielens Papierfabrie ken N.V. een interimdividend van 12 procent (onveranderd) betaalbaar Hendrik Jacobus van Leuwen werd in 1871 te Leiden geboren als zoon van een horlogemaker. In het gezin werd veel aan huismuziek ge daan. Hij had een broer die organist is geweest van de herv. kerk te Warmond en van de Lutherse kerk te Leiden. Eerst had de heer Van Leeuwen bij zijn broer les, later zette hij de orgelstudie voort bij de heer J- Hartrop, organist van de Hooglandse kerk en stadsbeiaardier. Als jongen speelde Van Leeuwen al op het harmonium in de kinder- kerk van Levendaal. In 1897 werd hij benoemd tot or ganist van de Waard- of Lootskerk, de voorganger van de nu gesloten Oosterkerk. Toen de Oosterkerk in gebruik werd genomen ging de heer Van Leeuwen mee. Ter gelegenheid van zijn 85ste verjaardag en zijn diamanten jubi leum als organist kende H.M. de Koningin hem de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau toe. In de Oosterkerk wist de heer Van Leeuwen met zijn persoonlijke en gevoelige spel een eigen sfeer te in Nederland een warm onthaal kreeg. Het is geschreven door Mari- us Giphart, een Leids student in de scheikunde, die evenals Moolenbel de filmcursus in Den Haag volgde. In voorbereiding zijn de deeltjes over Peter Watkins, de Argentijnse film, de Japanse film en de Poolse film. De schrijvers proberen niet een ei gen visie op het behandelde onder werp te formuleren, maar willen niet alleen informatie (ook achter grondinformatie) geven. De beschou wingen worden gecompleteerd met een literatuuroverzicht. dat bij Moolenbel zelfs meer dan drie (van de 37) bladzijden beslaat. Filmen thousiasten kunnen uit deze naar opzet en uitvoering bescheiden in formatiebronnen een heleboel aan de weet komen en dat is dan ook pre cies de bedoeling. Behalve theoretisch houdt Moolen bel, filmenthousiast sinds de Cine- manifestatie in Utrecht, zich ook praktisch met de filmerij bezig. In opdracht van de Stichting Leidse Werkplaatsen (voor zwakbegaafde mannen en jongens) maakte hij de audiovisuele documentaire Geieide handen. Na dit dertien-minu- maandags geen voorstelling. Concertgebouw De Doelen (telef. 132490): 9. 10, 12 en 13 jan. 8.15 uur: cabaret In den Twijfelaar in Gehoor zaal (met programma Sneu voor Ve len): 11 jan. 8.15 uur in kleine zaal: solistenconcert Rott. Kunststichting (Marianne Klep. mezzo-sopraan en Wim Quispel. piano, Leonhard Boelens. vioo] en Jan Slothouwer, piano). Hoflaankerk: 9 jan 3.15 uur: Rott. Conservatorium, proefspel voor de wis- selprijs voor orgel. Kunst in Amsterdam Rijksmuseum. Stadhouderskade 42: Italiaanse gravures uit museum Rijs- sel. tot febrdag. 10 tot 5 u„ zond. 1 tot 5 u. Rüksakad., beeldende kunsten. Stad houderskade 86. tot 21 jan., schilde rijen van Joep Nicolas, dag. 10 tot 5 u„ zond. gesloten. Sted. Museum, P. Potterstraat 13: tot 5 febr. tekeningen en gouaches van Jan Bazaine, dag. 9 30 tot 5 u„ zond .1 tot 5 uur. Museum Fodor, Keizersgracht 609: tot 4 febr. „Amsterdam koopt kunst 1967" (dag. 9 30 tot 5 u.. zond. 1 tot 5 u Concertgebouw, maandag 8 jan. 8.15 u. Concertgebouworkest met Jan Vis ser fluit: kleine zaal 8.15 u. Jeffrey Si egel piano: dinsd. 9 jan 8.15 u. Am sterdamse Kunstkring Residentie-Or kest met Theo Olof viool: kleine zaal 8.15 u Alex Young tenor met Rex Stephens piano: woensdag 10 jan. 8.15 u. Concertgebouworkest met Halina Lukomska sopraan; donderdag 11 jan. 8.15 u.. Concertgebouworkest, zelfde programma als woensdag: kleine zaal 8.15 u.. Amsterdamse Kunstkring. Trio di Bolzano (werken van Mozart). Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 232932): donderdag 11 jan. 8.15 u'. Ned. Comedie met „De honger en de dorst": vrijdag 12 jam. 8 15 u.. Ned. Comedte met „De Trap"; zat. 13 jan.. 8.15 u„ Ned. Comedie met „De honger en de dorst". Carré (Amstel 115. tel. 225225); da gelijks. beh. 's maandags. 8.15 u. Ana- tevka- De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 230130): t.m. 14 jan. dag. 8.15 u. to neelgroep Centrum met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst ge zien"? Nieuwe de la Mar-Theater 'Mar- ndxstraat 404. tel. 233462): dag. 8.15 u. musical „De stunt" van Guus Vleugel en Ruud Bos. Tingcl-Tangel (N.Z. Voorburgwal 282, tel. 64695): dag., behalve 's maan dags 9 uur cabaret ..Holland op z'n smalst". Lurelei 'Leidsekade 90. tel. 248301": dag. behalve maand., 8.30 uur: caba ret ..Oud zeer". Theater Naar de Kelder (Vondel straat 6, tel. 181433): vrijd- en zat. 9 u. cabaret „Don Quishocking". ten-filmpje staat een tweede docu mentaire op stapel: een opdracht („als alles goed gaat") van zijn vroe gere werkgever, het Instituut voor preventieve geneeskunde. Als bijna elke beginnende cineast hoopt hij op den duur ooit nog eens speelfilms te kunnen maken. Als het daarvan komt. zullen het. zoals de door Moolenbel bewonderde Tsjie- chen dat doen. films zijn die de alle daagse werkelijkheid registreren. Hoewel zeker niet afkerig van ie mand als Godard („een dorpslid zei eens tegen me. dat ik helemaal geen oordeel over Godard mocht hebben, omdat het boven m'n pet ging"), voelt hij weinig voor in celluloid verpakte „boodschappen": doodge wone dingen die hier en nu gebeu ren, vindt hij minstens zo belangrijk en in elk geval interessanter. Misverstand in Nederland Gevraagd naar zijn oordeel over het filmklimaat in Nederland, zegt hij, glimlachend omdat hij de zo veelste is die het zegt: droevig. Er zouden in Nederland, vindt hij, meer geldschieters moeten zijn. Voor een subsidie van het ministerie van cul tuur voelt hij persoonlijk weinig. Bovendien en dat is zijn grootste grief heerst in Nederland het misverstand dat je pas een lange film kunt maken als je al een paar korte op je naam hebt staan. Maar zoals een roman geen uitgebreide novelle is. zo is ook een lange film meer dan de som van twee of meer korte. Aan dit misverstand is het. nog steeds volgens Moolenbel. ook te wijten dat er in Nederland voorlopig wel geen grote produktiemaatschap- pijen zullen komen. Bewonderaar van. naast de Tsje chen en andere Oosteuropese fil mers. Claude Leloch, hebben van de Nederlanders Joris Ivens („als je hem tenminste tot de Nederlanders wilt rekenen"), Charles Huguenot van der Linden en Nicolai van der Heyde zijn voorkeur. De toevloed van nieuwe, veelal jonge, Nederlandse cineasten schrijft hij toe aan de grotere publiciteit die de film de laatste jaren heeft gekre gen. Moolenbel afkomstig uit een Haagse familie van beroepsfotogra- fen en voorlopig niet van plan Lei den weer te verlaten („ik heb een veel te plezierige kamer"), draagt met zijn FilmArtserie aan die publi citeit bij. Voordat hij aan zijn eerste speelfilm toe is, zal hij nog wel meer plannen uitbroeden. „Woeste plan nen." zegt hij. „zijn bij nooit van de lucht geweest." ADVERTENTIE Goede handel op Leidse veemarkt LEIDEN Bij donker en triest weer en elkander veel goeds voor 1968 toewensend, is de eerste vee markt in het nieuwe jaar gestart De stemming is hoopvol in tegenstelling tot het vorige jaar om deze tijd. Toen werd de veehandel geplaagd door mond. en klauwzeer. Toch blijft er bij de handel nog genoeg risico over. Hoe zal zich het prijspeil intwikkelen van het melk vee Met grote belangstelling ziet men uit naar de slotuitkering van de melkprijs; de verwachtingen zijn niet hoog, daar, naar men aanneemt, de grote hoeveelheid kaas de over heid veel geld zal kosten dat drukt de melkprijs. Afwachten is het ook hoe in EEG-verband zich de varkenshandel zal ontwikkelen. De resultaten van het laatste halfjaar 1967 geven geen reden om hard te lachen. Toch is men gisteren vol goede moed begonnen, bereid om enkele verrassingen te nemen. De aanvoer van rundvee was klein. Wolvee voor de tijd van het jaar heel goed, ook. de varkens wa ren ruim vertegenwoordigd. Al met al een goede wintermarkt. De handel in rundvee was goed. Wolvee was stug en duur; biggen matig tot redelijk. Aanvoer daaldeprijzen laag BARNEVELD De aanvoer over 1967 op de Barneveldse pluimvee- markt gaf weer een daling te zien. Hij bedroeg nl. ongeveer 816.000 stuks (vorig jaar: 1.250.000 stuks). Wel heerst er op de wekelijkse marktda gen een flinke bedrijvigheid, mede door het veelsoortige pluimvee dat wordt verhandeld. Aanvoer van betekenis van indivue- len kwamen veel minder voor. Boven dien waren de prijzen van slachtkip- pen, welke het merendeel van de aan voer uitmaken, bijzonder laag. Dit stond zeer waarschijnlijk in verband met de moeilijkheden i.z. de afzet van slachtkuikens. die voor ongekend lage prijs verkocht moesten worden. De omzetten in guldens bleven door een en ander aanzienlijk beneden die van het vorige jaar. 1.30 uur begint onze grote HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 19 (alléén voor textiel) MIDZA (Van onze sportredactie) LEIDEN De tafeltennis vereniging Scylla heeft voor de eerste keer beslag gelegd op de Bellevue-vriendschapsbekcr. De jonge ploeg van de Leidenaren bestaande uit Ed Fallaux, Giel Kuiper en Karei van Schie toonde zich met 63 de meerdere van Docos. Hoewel Ed Fallaux in de tweede partij van de avond van Ton 1' Anii verloor, was er weinig spanning. Karei van Schie won slechts één partij, maar toch was hij de meest opvallende speler. Docos-speler Ten lAmi had geen enkel verweer tegen het aanvallende spel van de jonge Scylla-speler en met niet minder dan 219 en 2111 moest hij in Van Schie zijn meerdere erkennen. Daar door werd het 42 voor Scylla en geen 33. waarna de spanning ver dwenen was. Uiteindelijk werd het door overwinningen van Fallaux en Kuiper en een nederlaag van Van Schie nog 63. Het jeugdige team van Scylla heeft zich uitstekend geweerd tegen Ed Fallaux (links) van Scylla tijdens zijn partij tegen Docos- speler Ton l'Ami. Het zou de enige nederlaag worden voor Fallaux, die geen succesvolle be strijdingswijze wist te vinden voor het defensieve spel van l'Ami. de routiniers van Docos. Opvallend was dat men l'Ami slechts één over winning toestond, evenals trouwens Van Veen en Brouwer. Kuiper. Fal laux en Van Schie wonnen alle twee van de drie partijen. De Bellevue- vriendschapswissel) beker verdwijnt voor een jaar in de prijzenkast van Scylla. UITSLAGEN De uitslagen waren: Kuiper (Scyl la)Van Veen (Docos) 2118 21 12. Fallaux—l'Ami 7—20 25—23 1721. Van SchieBrouwer 1821 2118 2113. FallauxVan Veen 2110 219. KuiperBrouwer 19—21 21—23. Van Schie—l'Ami 219 2111. FallauxBrouwer 2115 2117. Van SchieVan Veen 1921 218 1321. Kuiperl'Ami 15—21 21—11 21—14. Totaal 6—3 voor Scylla.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3