,De mens leeft nog maar half" 0NDA6S BHD via trillingen begrip bijbrengen MICROFYSICUS B. A. J. TEN BRINK: Door DICK RINGLEVER ZATERDAG 6 JANUARI 196S ÉÉN uit de lange rij statige he renhuizen van de verouderde Haag se Tweede Schuytstraat. Grauwe gordijnen voor de ramen; in de lange gang achter de groene voor deur een kruipende pad op graniet; In de woonkamer muren vol instru menten, een kanon loop, retorten, generatoren, telelenzen: een in drukwekkende hoeveelheid bestof te apparatuur. En temidden daar van B. A. J. ten Brink, 64, zwaar, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiMmiiiiuiiiiiiiiiiniaiUHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiu van beroep microfysicus met een reeks naar hij zegt wereld schokkende ontdekkingen op zijn Bij de foto's Foto links: B. A. J. ten Brink met zijn pendel: graadmeter voor subtiel waarnemingsvermogen. Foto rechts: Een kamer vol kostbare appara tuur, opgestapeld tegen de muur. Foto onder: Microfysi cus Ten Brink achter zijn werktafel met in de hand het apparaat, dat volgens hem de mens langs elektrische weg nieuwe levens energie geeft. subtiele zintuigen niet in orde zijn. Een andere proef moet bewij zen, dat het menselijk oog een stroom uitzendt. Daartoe is aan een verticaal hangende dunne draad een stukje papier beves tigd. Wie er strak naar kijkt, moet het papier in beweging kunnen brengen. Ondanks Ten Brink's bewering, dat die stroom zo sterk kan zijn, dat men er een wolkendek door kan laten bre ken, komt het papier echter niet van zijn plaats. Een nieuw be wijs van de deplorabele staat, waarin de subtiele zintuigen van de gast moeten verkeren. Nieuwe proeven vermogen geen ander resultaat op te leve ren. Het voor Ten Brink zelf be wezen verschijnsel, dat zelfs fo to's van hemellichamen trillingen uitzenden, wordt door de gast niet ervaren. Negatief Een andere stelling van Ten Brink: ziekten worden veroor zaakt door negatieve trillingen, die op de mens afkomen. Wan neer hijzelf of een ander liet vermogen heeft deze trillin gen op te heffen kan hy in vele gevallen de uitwerking van de negatieve invloeden teniet doen. Dat is volgens hem trouwens ook mogelyk met behulp van de techniek. Hij heeft een apparaat geconstrueerd, dat deze trillin gen langs elektronische weg op wekt. De werking ervan is een der: ze geven de mens nieuwe Geen sluiers Science fiction? Ten Brink: met wonderen heeft dit niets te maken. Je moet er ook geen mystieke sluiters omheen gaan weven. Het zyn gewone natuurlyke verschijnselen, die ook met be hulp van de techniek kunnen worden geconstateerd. Verschijn selen, die al zo oud zyn als de wereld zelf. Alleen: wij hebben afgeleerd ze te onderkennen. Wat kinde ren en dieren nog wél hebben, is by de meeste volwassenen ver dwenen. De mens is in de loop van zijn bestaan afgestompt. Was hij dat niet, dan zou er Ten Brink is er van overtuigd een heel nieuwe wereld voor hem opengaan. De we reld van het «ubtiele. lingen, als je het nader uitwerkt, kunt doen. Dit bijvoorbeeld ook: de mensen meer begrip voor el kaar bijbrengen. Het ontbreken daarvan is alleen een kwestie van een in slechte staat verke rende subtiele materie, die weer op peil kan worden gebracht door mensen wier subtiele zin tuigen voor honderd procent in orde zijn. Je zendt gewoon de trillingen subtiele materie en gebrek aan subtiele zintuigen. Ik heb deze methode al eena toegepast op enkele van myn kennissen en de resultaten wa ren zichtbaar. Ik deed het in tij den,, waarin de verstandhouding minder prettig was. Zodra ik het experiment had voltooid, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Ze waren vriendelijker. Logisch ook, als je subtiele ma- levensenergie en werken in veel gevallen genezend. Begrip Het is verbazingwekkend wat je met dit principe van de tril- naar de bepaalde persoon toe dat kan op afstand gebeuren en wanneer je dat maar lang ge noeg volhoudt, gaat daar een herstellende werking van uit. Met een paar vrienden ben ik van plan dat straks te gaan doen met deelnemers aan internatio nale conferenties. Eerst proberen we het op gemeentelijk niveau, dan op landelijk en wanneer dat succes heeft, gaan we verder. Stel je voor, dat we de top van de politieke wereld zodanig zou den kunnen bewerken, dat men eindelyk eens begrip voor elkaar gaat krijgen, dat men minder wantrouwend tegenover elkaar staat. Want alle onbegrip, alle wan trouwen is alleen een kwestie van een in wanorde geraakte terie in orde is, ben je in staat op een behoorlijke manier con tacten met de medemens te on derhouden. Subtiel De subtiele trillingen planten zich volgens Ten Brink over onbeperkte afstand voort. Dat houdt in, dat zelfs personen, die zich aan de andere kant van de aardbol bevinden, kunnen worden b«Ve*kt. Ze zijn er óók voor onbeperk te tijd. En dat betekent weer, al dus Ten Brink, dat men als men deze subtiele trillingen on derkent tot miljoenen jaren in het verleden kan „kijken". Een voorbeeld: als ergens een stuk steen wordt gevonden uit het nevelig oerverleden van de aarde, dan kan iemand, die zijn subtiele zintuigen goed gebruikt en die zich heeft getraind, uit de aard van de trillingen afleiden uit welke tijd dit stuk steen stamt, zelfs tot in het pro-cam bium. tiele zintuigen te gebruiken. Ze nemen alleen waar met het grof- stoffelyke zintuigen. Toen ze nog kind waren, konden ze het Een druk op de knop stelt de bandrecor der in werking: de opname van zijn radio- interview in VAR A's programma „Uitlaat". i(Ten Brink wordt ruimschoots gelegenheid i gegeven zijn theorieën te openbaren. Stel lingen, die kortweg hierop neerkomen, dat '•de mens aan het degenereren is, nog maar jde helft ziet, voelt, proeft en hoort van wat [^ïij van nature moet kunnen zien, voelen, Croeven en horen en derhalve nog maar een alf mens is omdat hij niet, zoals het kind gen het dier, al zijn vermogens benut. Daarom, zegt Ten Brink, daarom is er ook zo- treel onbegrip, daarom zijn er oorlogen en ru- omdat de mensen elkaar niet meer ver- Een mystieke redenering? Ten Brink heeft net zijn theorieën tot nu toe weinig weerklank [evonden. Ook al zegt hy regelmatig door pro- essoren te worden benaderd (hun namen wil niet noemen), veel meer dan een schouder- heeft hy als reactie niet gekregen. ^Mystiek? Neè, dat denken de mensen altijd. Ik verkondig geen stellingen als ik ze niet kan be- vyzen. Hier, met deze apparatuur kan ik alles -erdedigen en waarmakenStap voor stap en ik zover gekomen in de afgelopen vyftien aar. Het wetenschappelijk bewijs staat aan m'n ant." lessi ^ophalen Een van zijn kernstellingen is, dat de mens n(feen vijf maar tien zintuigen heeft Dat wil zeg- ufen: elk zintuig heeft twee kanten een grof- !8toffelijke en een subtiele. Met de grofstoffelijke leemt hij het alledaagse waar, met de subtiele al dingen, die voor het grof- zintuig verborgen Zonder die subtiele kant de mens slechts een hoogst Ijebrekkig inzicht van het we- ven der dingen, stelt Ten Brink. Dat subtiele zintuig is, vol- pns Ten Brinik, in staat aille nfralirtgen op te vangen en te i^aarderen, die er in de kosimos ■kji de biosfeer voorkomen. En deeltjes worden gevormd door trillingesys temen. De mens met goed ontwikkel- de subtiele zintuigen voelt die trillingen. Ten Brink: helaas zijn dat er maar weinigen. De mees ten hebben afgeleerd hun sub wél. De volwassene is in zekere zin afgestompt, voelt, ziet en hoort minder dan hij kan en weet deze waarnemingen dus ook niet te interpreteren. Om zijn theorie van de tril lingen te bewijzen heeft Ten Brink altijd een houten balletje binnen handbereik, zyn pendel, dat aan een koperen hangertje is bevestigd en dat hij aan een touwtje omhoog houdt. De gast moet proberen de trillingen, die het balletje uitzendt, waar te nemen. Hij wordt uitgenodigd zijn hand beurtelings aan beide kanten van het pendel te houden. Als het goed is voelt hij aan de ene kant kou, aan de andere warmte. Als het niet goed is, voelt h\j niets. En dat betekent dan, dat hij niet sensi tief genoeg is om de subtiele tril lingen waar te nemen, dat z\jn De gast wordt binnengelaten In een idonkere kamer, waar bureaulampen ichemerlicht werpen op tonnen opge stapeld instrumentarium. Zitruimte is er nauwelijks: een sofa In de hoek 'Voor de bezoeker, een gemakkelijke j«toel voor de gastheer, die hier achter een tafel met precisie-instru- mentjes zijn dagelijks werkterrein "heeft, zijn natuurkundig laboratorium, (waar hij de afgelopen vijftien jaar zijn )ntdekkingen deed. Uitvindingen, die 3— naar hij zegt ontzagwekkende ^perspectieven openen. uit zijn er veel meer dan men gjfenkt. Want leder ding, leder jt;e®en, ook de mens zendt tril- ?rVigen uit. 111 Ze fungeren min of meer als idiozenders. Volgens Ten Brink Pkmen die trillingen de plaats El van de materie. Materie be aat niet, zegt hy. Wat wij als laterie zien, is in feite alleen m trillingssysteem. Het bewijs ■^arvoor is geleverd door de toomsplitsing: zelfs de kleinste

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11