TV de stad en dokter Moore RADIO Henk Molenberg: altijd draf tussen in en toneel GRIEKSE ACTRICE IN EURIPIDES' .„MEDEA" Inburgeren" wekelijks en meer gevarieerd en Vanavond Jonas Vondeling Belgische eer voor W. Brandt VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Nieuw Theater met blijspelen Driehonderd toeristen op bergpas ingesneeuwd Komiek Bil] Dana ere-astronant TELEVISIE YA\\VO\D IGEIN j DONDERDAG 4 JANUARI 1968 Ds. Schoch behoudt radio-diensten (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Hoewel ds. M. L. W. Schoch Heemstede metterwoon gaat verlaten nu hij het beroep naar de Duinoordkerk in Den Haag heeft aangenomen, blijft hij voorlopig bij het IKOR als leider van de radio- kinderdiensten (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM ..Vanavond ben ik Jonas Vondeling, heel gek met een snor en een bril letje. Een meneer die in de malle spionagesituatie wordt Er wordt wel rekening gehouden betrokken en van niks afweet. met het feit dat er op den duur een opvolger zal moeten worden be- noemd, aangezien de afstand tussen Den Haag en Heemstede tcch iets te fors is. NAARDEN Aan de heer W. B Klooster (pseudoniem W. W. Brandt) is door de koning van België het Rid derschap in de Kroonorde van België verleend. De onderscheiding is aan de heer Klooster uitgereikt door de heer R. H. de Vleeschouwer. gevol- l machtigd minister en consul-generaal van België in Amsterdam. In zijn toespraak wees de heer De j Vleeschouwer op de verdienste van de heer W. Brandt, die vooral bekend ls als dichter, letterkundige en criti- j cus. voor de culturele betrekkingen tussen België en Nederland, in het bijzonder met betrekking tot de uit voering van het Nederlands-Belgisch cultureel akkoord. De heer Brandt heeft vele jaren in Indonesië gewerkt en is oud-hoofdre- i dacteur van de in Medan uitgegeven Delicourant. Hij schreef vele werken die alle betrekking hadden op het leven in Indonesië o.a. „Tropen", „Binnen Japans prikkeldraad", „De gele terreur", „Demarcatielijn" die alle ontstonden tussen de jaren 1937-1952. Roltrap liep de verkeerde kant op PARIJS Ongeveer 30 perso neelsleden van het Parijse warenhuis Galeries Lafayette hebben gisteren verwondingen opgelopen toen de rol trap waarop zij stonden plotseling de andere kant op ging lopen. Het onge luk gebeurde na sluitingstijd. Vijf personen moesten met gebroken lede maten in een ziekenhuis worden op genomen. Ja. in ..Order voor een super tanker". Eli Asser heeft die rol speciaal voor mij geschreven, trouwens, hij schreef alle rollen voor bepaalde acteurs. En za terdagavond ben ik op Ned. 2 weer samen met Johan Kaart in een ouderwetse klucht „Hoe ra. 't is een jongen". Dan speel ik professor Richard Marlow. En zo ga je maar door 't Is waar. acteur Henk Molenberg komt nogal eens op het scherm. In de meest uiteenlopende programma's, evenals hij op het toneel als lid van ..Ensemble" ook allerlei rollen speelt. Hij houdt van het komische even- 7.06 uur 8.20 uur 8.45 uur 7.00 uur 8.20 uur zeischap. Toch kan ik ook heel best alleen zijn. Maar zo gauw als de ge dachte in mij opkomt: wat doe ik hier nou zo alleen in deze kamer... dan ben ik binnen vijf minuten weg lo.oö uur en zoek ik mensen op. „Met deze twee tv-stukken mee heb ik in twee maanden acht uitzen dingen gemaakt. Eigenlijk teveel, hè? Ik heb een paar maal met Johnny en Rijk samengewerkt, ik zat in twee shows van Ria Valk en binnenkort ben ik in een programma met Adèle Bloemendaal. O ja, ik treed voor alle omroepen op. Nee. dat maakt geen verschil. Als er maar veel te lachen valt doe ik graag mee. Dat wil zeg gen: als de rol mij aanspreekt, an ders bedank ik." Hieruit valt dus op te maken, dat Henk Molenberg plezier heeft gehad in het spelen van Jonas Vondeling, de meneer met snor en bril. Daaraan moeten we vanavond bij het kijken beslist eens denken. Ned. I AVRO Danny Kaye-show. actualiteiten. komische thriller van Eli Asser „Order voor een supertanker". Ed Hoornik introduceert dichters. Ned. 2 NCRV (NTS) gewestelijk en agrarisch nieuws. Duitse show met Stockholm als middelpunt en decor. Griekse actrice Aspassia Papathanassiou speelt fragmenten uit Medea van Euripedes. actualiteiten. Kenmerk-laat. Hilversum I NCRV orgelconcert door Gerard Akkerhuis. Stekker, amusementsprogramma. Studio 2300, magazine. Hilversum II AVRO (IKOR) avondgebed. Residentie-orkest concerteert. Wolfgang Schneiderhan speelt het vioolconcert in D van Beethoven. Ton de Leeuw opent het venster op de hedendaagse muziek. 7.30 uur 8.30 uur 11.00 uur 7.40 uur 8.30 uur HENK MOLENBERG eel ambitieuze jonge mensen goed als van de ernst. Van de kinder- werken. In 't begin vond voorstelling haast evenveel als van het volwassenentoneel. „Ze zeiden wel eens tegen me: drie jaar „Flip, de tovenaarsleerling" voor de tv spelen.... hoe hou je het uit? Ik wel. hoor. Ik vond het gewoon leuk". Hij woont in zijn eentje op kamers aan de Oude Waal in Amsterdam, is nu 43 jaar, niet meer zo slank als hij wel zou wensen, maar ja: „Ik hou van lekker eten en ik kook graag zelf. Dat wil zeggen, als ik gasten heb. Ben ik alleen, dan sta ik de karbonade al op te eten terwijl de aardappels nog koken!" „Over het geheel ben ik een mon- ontstellend, dat werken voor de ca- i mera's. Je moet precies op de aange- geven plekken staan en je hoofd pre- cies zó houden man, dan blijf je toch nergens? Daarbij komt nog dat i ik geweldig kippig ben. ik zèg die j strepen op de vloer niet eens.... maar het went allemaal, hoor." „Als Ik nu kiezen moest tussen te- j levisie en toneel, voorgoed? Nou, dan koos ik toch het theater. Je kunt het publiek niet missen, dat laat je met- een voelen of je goed speelt, of niet. Nu doe ik het allebei en dat bevalt j me 't beste." „Natuurlijk is dat een geweldig „uvci uci gciieei uen ik een muil- „.ioiuuujjh 10 iwi ten seweiuig tere man," vertelt hij opgewekt, ,,'t Is dr"k leven. Ik ben altijd in draf tus- Kruiswoord-puzzel zonder zwart wel eens anders geweest. Jaren gele den dacht ik vaak: wat héb je er eigenlijk aan? Je bent alleen, je werkt hard, je draaft en je rent. de mensen klappen en 't is voorbij.... dan kom je tot zelfbeklag. Ik was er toen privé niet zo best aan toe. Maar toen was er een vriend van me, een arts in een revalidatiecentrum, die zei: ik kom jou eens halen. Een halve dag ben ik in dat centrum geweest. Mensen gezien die verminkte of hele maal misgroeide ledematen hadden, soms met haken inplaats van handen probeerden iets voor elkaar te krij gen. Nou, dan ga je je wel schamen, hè, als je recht van lijf en leden bent en je durft nog te klagen „Ik ben daarvan toen helemaal op geknapt en ik denk er nog vaak aan." 1 2 3 4 S 8 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 Tv is fijn „Televisie vind ik fijn. Misschien omdat het zo'n jong medium is en er sen de studio en het theater. Repeti ties hier en daar, optreden, opnamen maken. In de laatste drie jaren ben ik in ongeveer 27 kinderprogramma's en een hele reeks toneelstukken op het scherm geweest. Nu herkennen de mensen me natuurlijk op straat en zo. Soms wel leuk, soms ook lastig. Je wilt wel eens ergens rustig eten. zonder dat er allemaal kinderen om je heen staan en om handtekeningen vragen...." Blaten „Ja.... ik heb een bijnaam onder de collega's. Molenknots noemen ze me vaak. Omdat ik de neiging heb op de meest ernstige momenten blatend uit te vallen. En 's avonds in de bus. als we in de provincie gaan spelen, zing ik liedjes en doe ik dwaze typetjes... ik kan goed lachen en ik hou ervan mensen plezier te bezorgen. Dan maar MolenknotsJ" „Ik vind mensen ontzettend be langrijk. Ik ben ook graag in ge- De Griekse actrice met de moei lijke naam Aspassia Papathanassiou, tot voor kort sieraad van het Atheense Piraikon Theater maar nu uitgeweken naar Londen, heeft zoals u vanavond kunt zien voor de NCRV-televisie fragmenten uit Euri pides' Medeagespeeld. De tekst is in ondertiteling vertaald, maar dit is nauwelijks nodig, gezien de inleiding van Johan Schmitz en de frappante expressie van Aspassia die alles dui delijk maakt. Johan Schmitz assisteert haar ook en tevens komen een paar Griekse kinderen in het beeld, zoals u op de foto ziet. Euripides heeft de geschiedenis van de tovenares Medea ontleend aan een oude Griekse sage en de gebeur tenissen in zijn eigen tijd (480-406 v. Chr.) herplaatst. Medea is een hartstochtelijk be minnende, maar uitzonderlijk wraak zuchtige vrouw die iedereen doodt die haar in de weg komt, zelfs, om Jason die haar als echtgenote verstootte te treffen, haar eigen kin deren. Men kent van Euripides nog 19 treurspelen, maar de historie dicht hem er 92 toe. Hij was een groot en tijdens zijn leven al beroemd schrij ver. Horizontaal: 1. stad in Gelderl. - gesloten: 2. Amerikaans schrijver - water in Friesl. - karakter; 3. man van adel - voedsel; 4. taaie aardsoort j - staatsbedrijf (afk.) - slobkous i (Vlaams); 5. schraal - oriënt expresse I (afk.) - dunne overjas; 6. lichaamsde- I len - zijtak Weichsel - scheik. ele- I ment (afk.); 7. bekende afkorting - plaats in Gelderland - motorschip (afk.) - voorzetsel; 8. stand - rangtel woord; 9. bekende afkorting - deel j van het gebit - voedsel om te lokken. Verticaal: 1. plaats in Gelderland; 2. ontgonnen land - mondeling; 3. ontkenning - eer - boomloot; 4. plaats in N. Brab. - gebod; 5. plaats in Utrecht - telwoord; 6. plaats in Z.H. - bekende afkorting: 7. raaklijn (meetk.) - deel van de mast; 8. vreemde munt - dorp in Gelderl. - welaan; 9. uitgave - gravure. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. pertinent: 2. aloë - notie: 3. silene - tel; 4. Ta - dras - erg; 5. os - eelt - nog; 6 ode - dis - ter; 7 reder - pari; 8 keel - o.e. - ale; 9. al - regel - et. Verticaal: 1. pastoor - ka; 2. Elias - deel; 3. Rolde -Eder; 4. teer - edele; 5. Inn - Ali - rog; 6. noest - Spee; 7. Etten - taal; 8. nier - Oerle; 9. telg - (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De van over heidswege gesubsidieerde NTS-ru- briek „Inburgeren" krijgt veel meer allure. Van 10 januari a.s. af ver schijnt zij wekelijks op Ned. 1 in de beste kijkuren, nl. tussen 20.30 en 21.00 uur. De programma's houden hetzelfde doel, maar worden meer gevarieerd. Het karakter van de voorlichting op politiek, staatsrech telijk en sociaal terrein kan bij tij den ook actueler worden door onder werpen te kiezen welke juist in het parlement worden behandeld. Het programma krijgt tevens twee nieuwe onderdelen, nl. een 5 minuten j item „Recht zetten", waarin aspecten van het burgerrechtelijk bestel waar mee vrijwel iedereen in zijn leven i krijgt te maken, en een maandelijkse rubriek „Het staat in de krant". I „Recht zetten" beoogt het publiek vertrouwd te maken met de lastige materie van het Nederlandse recht 1 en komt tot stand in samenwerking met de Ned. Orde van Advocaten. „Het staat in de krant" laat het pu- 1 bliek toe vragen te stellen aan een forum van journalisten en leraren over hetgeen men voor de uitzending in zijn dagblad heeft gelezen. I Drs. J. Roelands wordt gesprekslei- i der. drs. W. Langeveld heeft gete- I kend voor samenstelling en eindre- I dactie. Op 10 januari zal „Inburgeren" be ginnen met informatie aangaande de filmkeuring en de parlementaire commissie, die studie maakt van de bioscoopwet. met zijn grappige shows (die ook bij ons in Nederland worden uitgezon den), maar met zijn optreden in het serieuze tv-programma „Compass", waarin veel over ruimtevaart wordt gesproken en waarbij Bill gewoonlijk een goed partijtje meeblaast. In aanwezigheid van zes echte astronauten schonk senator Thomas hem tijdens de plechtigheid een pla quette. met een inscriptie waarin Bill's warme humor als „gewaardeer de bijdrage aan de uitvoering van het Amerikaanse ruimteprogramma" De initiatiefnemers zillen in sep- j Wordt gekenmerkt, tember van start gaan T PERPIGNAN Op een bergpas nabij Andorra in de Pyreneeën zijn gisteren driéhonderd toeristen door een sneeuwstorm van de buitenwereld afgesneden. Ze be vinden zich allen in een aan de pas gelegen plaatsje. Men hoopt ze vandaag te kunnen bereiken. Ook in Zuidslavië 'heersen sneeuwstormen, In het zuiden werden vier belangrijke wegen versperd door de sneeuw, die overal in het land valt. Dinsdag was het in Zuidslavië nog prachtig lenteweer. Het verkeer ondervindt grote vertragingen. In 1967 ruim 300.000 bromfietsen verkocht AMSTERDAM Voor het eerst heeft de verkoop van bromfietsen in ons land de 300.000 overschreden. Vorig jaar werden naar schatting van de RAI ruim 310.000 brommers verkocht, dat is zo'n 50.000 meer dan in 1966. De belangstelling ging nog voornamelijk uit naar de .modellen in de lagere prijsklassen, maar er tekent zich Bul verdiende dit eerbetoon met |een geleidelijke verschuiving af van de 400 naar de te r4 500 klassen. De bromfietsen worden dit voorjaar duurder wegens de recente verhoging van de omzetbelasting van tien naar veertien procent. (Van onze radio- en tv-redactie) HAMPTON (USA) —In de woon plaats van de eerste Amerikaanse astronaut is de 50ste verjaardag van de hier gevestigde luchtmachtbasis met luister gevierd en daarbij werd de tv-komiek Bill Dana benoemd tot ere-astronaut, een splinternieuwe on derscheiding, uitgedacht door de In ternational Aerospace Society. door Agatha Young 144 Het was doodstil. Moore stond langzaam op en toen zijn gezicht naar het publiek draaide, klapte Ianthe stoel terug om hem meer ruimte te geven. Even stond daar zwijgend, hij vergat de stad en dacht nog slechts ai de mensen die hij al zo lang kende. Hij glimlachte, keek de een naar de ander. Hij wilde tot hen spreken, maar toen net wilde beginnen zag hij de zaaldeur opengaan. Howard David stapten binnen. Plotseling voelde hij zich bezield d< kracht. Hij wuifde naar hen; toen begon hij met sterke v: stem te spreken. „Een poosje geleden werden mijn ziekenhuis en ik open lijk aangevallen. Het was een tamelijk sterke aanval. M« zei dat het ziekenhuis zijn tijd gehad had. Men zei d Haddon geen ziekenhuis meer nodig had, want de wegi waren goed en Warwick was maar een vijftig kilometer vi Men wees er ook op dat de kliniek van Warwick heel Wi keren groter en beter uitgerust is dan mijn ziekenhuis. Jullie weten allemaal dat het ziekenhuis van mij is, beha ve dan dat. dokter Perkins een aandeel heeft. Het is heli maal van mij en ik kan er dus mee doen wat ik wil. Ik ka het verkopen, ik kan het sluiten, ik kan het voortzetten, mi lk daartoe in staat ben." Een zwakke beweging, niet bepaald gelach, ging door zaal. Dokter Moore kruiste zijn handen op zijn rug en zet zijn stem een beetje uit. „Wat ik ermee doe, is mijn eig« zaak. Technisch gezien dan. Op die manier heb ik h ziekenhuis namelijk niet geleid. Ik ben het oorspronkeli; begonnen omdat ik dacht dat ik mijn vak beter kon uitoef* nen met een ziekenhuis dan zonder. Ik heb eerst geprobeer de stad te interesseren. Nu willen bepaalde mensen dat h gesloten wordt. Bepaalde mensen. Ik ben er niet zeker v» dat zij de zienswijze van de stad vertolken. Toen dei aanval begon zei ik openlijk dat ik een beroep op jullie alle zou doen. de bevolking van Haddon. en ik vraag jullie wi jullie willen. Als jullie mijn ziekenhuis niet meer wensei om welke redenen dan ook, dan zal ik het sluiten. Als juli het ziekenhuis wensen, zal ik wel een middel vinden om h voort te zetten, te moderniseren en een moderne uitrustii te geven. Ik wil het nu ter discussie stellen. Ik wil juli bezonken, eerlijke mening. Daardoor zal ik me laten leide Meer heb ik niet te zeggen." Hij keek nog eens de zaal ron draaide zich om, knikte naar de voorzitter, en ging zitten. Er ontstond nu een opgewonden gepraat. Ieman schreeuwde: „We willen het ziekenhuis van dokter Moore Iemand anders riep: „Nee, we hebben het niet nodig. Slui ten!". Toen werd er door elkaar geschreeuwd, voor en tege de voorzittershamer moest er een eind aan maken. Moor draaide zich op zijn plaats om en legde zijn arm over leuning. Hij overzag langzaam de zaal. Hij zag dat Perkii bij de deur stond en die keek ook rond, zo strijdlustig d het Moore verontrustte. Vlak bij hem zat Moriseau met wi mannen uit fabrieken die Moore alleen van gezicht kend Hij vroeg zich afwezig af wat die hier deden en zag tor Stoner opstaan, de arm opheffen en wachten tot de voorzitt hem herkende. Niet ver van hem vandaan zat Greer. H was nog steeds rumoerig, maar nu merkte hij dat de mens naar de voorzitter schreeuwden. „Kijk achter je. Kijk acht je." Moore draaide zich met een ruk om en zag de voorzitt verbijsterd kijken en langzaam zijn hoofd omdraaien. De oude gemeente-secretaris probeerde met moeite ovei eind te komen en Moore dacht: Arme oude kerel. Maar wat Langzaam richtte de oude man zijn ogen star op zijn ondei werp, liep op de lessenaar toe. Moore wachtte geboeid af ht dit zou aflopen. Een bevende hand greep naar de lessenaa de voorzitter deed een stap op zij om plaats te maken t Moore zuchtte van opluchting toen de oude man stond. H keek over zijn schouder en zag Stoner met tegenzin ga: zitten. Het was weer stil geworden en de hoge, «cherpe, trilleni stem begon te spreken. Moore kon zijn oren niet gelove „Het paard achter de wagen." Hij zei het weer alsof hij i smaak ervan te pakken had en nu merkte Moor dat hij h i goed géhoord had. „Het paard achter de wagen." Er ontstond een verschrikkelijk geluid. Moore trok zi; hoofd tussen de schouders, maar toen besefte hij pas dat d oude lichaam lachte. Hij leunde weer achterover om luisteren. „Jullie zijn op de verkeerde weg. Alles op zijn tijd. D gaat. altijd op. Stap voor stap, Kijk eens hier. De eerste sti is niet: „Willen we Moore's ziekenhuis?" Eerste stap „Heeft Haddon een of ander ziekenhuis nodig?" Beantwoon dat, dan raken jullie niet verstrikt in je gevoelens va Moore. Beantwoordt dat eerst. En als jullie een ziekenhuis i de stad willen, vraag je dan af of je Moore's ziekenhuis wi of een ander soort ziekenhuis." Hij draaide zioh even om e zette voorzichtig zijn voeten neer, keek de voorzitter stren en waarschuwend aan. „Zo moet je te werk gaan." De mensen applaudisseerden en Moore was er niet zek van of dit applaus de inhoud van 's mans woorden gold, van ppluchting getuigde dat de oude man er zond kleerscheuren was doorgekomen en zijn plaats weer h£ bereikt. Moore draaide zich naar Ianthe en zag dat zij he aankeek. Iemand echter hen zei: „Die oude knaap hei gelijk." De voorzitter keek onthutst, greep de lessenaar we beet alsof hij steun nodig had. Moore besefte dat Ston weer was opgestaan en hij en Ianthe draaiden zich om naar hem te kijken. (Wordt vervolgd AMSTERDAM Met de heren A. Greidanus, directeur van de Ensche- dese Schouwburg als zakelijk leider en acteur Bert van der Linden voor de artistieke kant, is opgericht de nv „Tournee Theater" De onderneming zal zonder subsidie blijspelen uit brengen, voornamelijk in de provin cie. met „Let sleeping wives lie" van Harold Brooke, een Engels stuk dat in de Rotterdamse Schouwburg zal worden opgevoerd. Zij hebben nog twee an dere Britse stukken aangekocht, nl. „Any Wednesday" van Muriel Besnik en ..The man most likely to" van Joyce Rayburn. Nu de gesubsidieerde gezelschap pen minder buiten de eigen stand plaats zullen gaan spelen, zijn er in hPt kader van de toneelspreiding meer kansen voor vrije producties. Het festijn werd besloten met een diner voor 500 personen, die tevoren allemaal Bill de hand hadden ge- I; drukt. De acteur vond het allemaal heel fijn en prachtig, al verlangt hij er niet direct naar, een toertje in de ruimte te maken. Dat hoeft hij ook niet te doen. RADIO JIORGi: dTo Nederland I. NTS: 18.50 Pl- "'lv'"um m m' do. de clown. STER: 18.56 Re- 18 30 Nieuw* en weerpraatle clame ,9 M journaal, 18 «S Actualiteiten 19 oo ste- sTKR 1901 ReC|ame WRO Hilversum L «02 m. KRO n°i "«"f kwartier, ,r06 De Danny Kaye-show. 7 00 Nieuws. 7.10 Het levende igr.i. 19 13 Nieu»> uit de pro- §TEK: 19.56 Reclame. NTS:woord. 7.13 Klassieke gramm. lestants christelijke organlsa- 2o.oo Journaal STER: 20.16 Re-1 mei om 7.30 Nieuws, om 7.32 Mes. 19 30 Kerorgelconcert. c,ame AVRO: 20 20 AVRO's' Act., om 7.55 Overweging en 20.00 Internationale oriëntatie i Televtzler 20 45 Order voor om 8.00 Nws. 8.30 Nws. 8.32 in Kerk. zending en oekumene., een supertanker. platte-1 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 20 10 Klassieke orkestmuziek; iands.thriller. 22.13 Dichters - - - (gr.l. 20.30 Stekker: steravond-; dlchterblJ. NTS: 22.40-22.45 programma. 22.25 Boekbespre- journaai. king. 22.30 Nws. 22 40 Avond-1 Nederland II. NTS: 18.50 Pl- overdenking. 22.50 Stereo: I po de C|0wn. STER: 18.56 Re- Llchte grammofoonmuziek-i ciame. NTS: 19.00 Journaal. 23.00 Studio 2300: licht muziek- J9 03 van gewest tot gewest, programma lopn.i. 23.55-24.06 19 25 Internationaal agrarisch Nieuws. nieuws. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame NCRV: 20.20 Hilversum II. 29S m. AVRO: Muzikale show rond de stad 18.00 Nieuws. 16.15 Radiojour- Stockholm. 21.05 Ik en gvj. naai. 18 20 Uitzending van de 21.07 Fragmenten uit het CHU. 18.30 De tafel van (half)1 treurspel Medea van Eurlpi- zeven: gevarieerd programma.; des. 21.35 Actualiteitenrubriek 19.30 Nieuws. IKOR: 19 35 Kerk, CVK/IKOR/RKK: 22.00 Over veraf en dichtbij. 19-40 Her- mensen en meningen. NTS: vormde kerkdienst. AVRO: I 22.30-22.35 Journaal. 20.05 Kunstkroniek 20.30 Ste- België. Nederlands progr. reo: Residentie orkest en so- Kanalen: I en 18: 18.55 Zutd- tlst. 22 10 Stereo: Claveclmbel-mannetje. 19.00 Zorro, feulll. recital iopn 22.30 Nieuws. I v.d. Jeugd. (17). 19.25 Tlener- 22 40 Radiojournaal 22-551 klanken. 19.32 Meded. en: Hier Venster op de hedendaagse spreekt men Nederlands. 20.00 muziek. 03.3S Stereo: Planore-Nws. 20.25 Sherlock Holmes, cltai. 23.53-24.00 Nieuws. tv-serle v.d BBC (9). 31.15 Op 9.40 Schoolradio. 10.00 Moderne muz. (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Cevari. progr. met om pl.m. 12.23 voor de landbouwers: 12.27 medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 nieuws en om 12.40 act. 14.05 Schoolradio. 1430 Licht muzlekprogr. (opn.). TROS: 15.00 Klassieke muziek tgr.). 15.30 Uit de school ge- klapt, gesprek voor de Jeugd. 16 00 Nieuws. 16.02 ACt. 16.05 Filmmuziek (opn.). 16.30 Voor de Jeugd. 17.15 Licht Instru mentaal ensemble met zangso liste. 17.30 Sportkompas. 17.50 Act. NCRV: 13.00 Stereo: Lich te gramm. 18.20 Ultz. van de KVP. Hilversum n. 298 m. AVRO 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Lichte gramm. VPRO: 7.55 De ze dag. AVRO: 5.00 Nws. 5.10 Radlojourn. 8.20 Stereo: Lichte gramm. (8.30 - 8.35 De groente man.) 5.50 Woordelijk, daag de dag. NRU: 9.00 Franse operamuziek (gr.). AVRO: 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 - 11.02 Nieuws). 11.55 Beursber. NRU: 12.00 informaties over interna tionale zaken, waarbij Neder land direct of Indirect betrok ken is. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Lichte muziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Hoor die krant. VARA: 13.30 Voor de middenstand. 13.35 Seml-klassleke orkestmu ziek (gr.). 14.20 Wikken en we gen: eonsumentenkronlek. NRU: 14.30 Kind en echtschei ding (deel II). gesprek. 15.00 Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken. 15.30 Lichte orkestmuziek (gr.). VPRO: 16.00 Nieuws. 16-02 Thuis, voor thuiszittenden. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Stereo: Radlo- phllharmonisch orkest en so listen. 17.40 Informatie: achter gronden en commentaar. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogr. (10.00 Nws.). NRU: 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogr. VPRO: 12.00 NWS. 12.02 Ons kent ons. (13.00 Nieuws.). 13.30 Gevar. platen progr. TROS: 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Nieuw platenprogr. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.02 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Platenpro- gramma voor automobilisten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6