Zilveren erepenning voor emigrerende secretaris Scheidende leden K. van K. kregen een erepenning Vlotte start van raad van Zoeterwoude Gebrs. Huigen worden zaterdag begraven Bibliotheken V'schoten zijn nu samengevoegd Van Steyn veertig jaar in de meubelbranche Diensten Hoogl. kerk voortaan om 10 uur Ir. Van Hoek herkozen als voorzitter Commissaris in Zoeterwoude HET IZILVERENI KRUIS betaalt het ziekenhuis! Prof. Jansen Schoonhoven buitengewoon hoogleraar Camera wordt n Leidse Uitkijk Moet NZH ze gaan strooien Dr. Oppenheiméo gaat vooruit BRONSTRING VAl VERDER TERUC Jongelui uit i sportauto geslingerd i! NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 JANUARI Donderdag (4 jan.) Stadhuis, 8 uur: Leids Jongerenpar- lement. SCHEVENINGEN' Circus-theater. 8.15 uur: Nat. Ballet. "rydag (5 jan.) Zaal Koningskerk, 730 ur: ruil beurs voor verzamelaars L.H.J -gebouw, Lev®ndaal 101: tie nersociëteit. Kloksteeg 19. 9 uur n.m.: Leids Zoldercabaret. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met ..Rosen- crantz en Guildenstern zijn dood". SCHEVENINGEN - Circus-theater. 8.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien" DEIN HAAG Paviljoentheater. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „The Farrtasticks". Zaterdag (6 jan. 1968) Boshuis, achter Hoflaan 74: CJ.V Jong-Leiden. nieuwjaarsbal (8 u.). L.HJ.-gebouw Levendaal 401: mid den- en ouderefisociëteit. OEGSTGEEST - Het W.tte Huis. 2 tot 530 uur: schaaksociëteit Pala medes. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Komedie met ..Van de brug af gezien". DEN HAAG Diligenüa. 2.15 uur: Arena met ..Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN KurzaaL 8.15 uur: Concertgebouworkest DEIN HAAG Paviljoentheater. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met ..The Fantasticks". Dienst apotheken Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend Films Camera '2.30, 7 en 9.15 uur): Goed geschoten,Matt Helm (14 jaar); vrijdag en zaterdag 's avonds om half twaalf: Eva (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De woeste lingen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Cosa Nostra, erfvijand van de FBI (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het ge vaar heeft twee gezichten (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De dief van Parijs (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur)- Casino Royale (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Leiden: 20645 Voor brand weer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge sloten. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.3017.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u„ vrijdag 911.15 u. en 13.30— 18.45 u., zaterdag 8—11.15 u. en 1330— 16.30 u. Van der Werfstraat 39- maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.3017.15 u.. donderdag 8.3011.15 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18 45 u.. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst, van 13 dec tot 12 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 8: werk van Gerti Bierenbroodspot. van 15 dec. tot 6 januari. K. Jansen 40 jaar bij Padox-Panagro WARMOND Uitvoerder K. Jansen is door de directie van de N.V. Padox-Panagro en zijn colle ga's hartelijk gehuldigd, omdat hij 40 jaar aan de onderneming was verbonden. Tydens een bijeenkomst in hotel De Zon memoreerde directeur J. P. v. d. Zeeuw het pionierswerk dat de jubilaris o.a. in de Noord oostpolder en na de watersnood ramp in Zeeuws-Vlaanderen heeft verricht. Hij bood een enveloppe met inhoud aan. Namens de col lega's bood de heer Chrish twee tuinstoelen aan. De heer Jansen werd ook nog toegesproken door de heren Van Cootwyk namens het architecten bureau Verschoor en Van Coot- wijk, Jansen namens de dienst ge meentewerken in Leiden. Kale- mink. oud-directeur van de NV Panagro. Bekkering namens de per soneelsvereniging en Van Vliet na mens de N.V. Padox Alle spre kers boden cadeaus aan. LEIDEN Aan de nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koop handel. die gistermiddag in De Lakenhal werd gehouden en waarover wij al schreven, ging een huishoudelijke vergadering vooraf. Hoewel hy aftrad als lid, werd ir. J. J. G. van Hoek, gebruikmakend van de wette lijke mogelijkheid, dat een niet-lid voorzitter kan zyn. herkozen als voorzitter. Van de andere scheidende leden kregen de heren P. J. van Hoeken van 's Gravenpolder en C. Sweris, die resp. sinds 1945 en 1943 lid van de Kamer en van verschillende commissies zijn geweest, de gouden penning van de Kamer aangeboden en de heren ir. M. C. de Jong, F. H. van Nieuwenhuizen Segaar, N. Langezaal en D. F. E Meerburg de zilveren penning. Voor zover zij aanwezig waren, namen zij gistermiddag de penning in ontvangst. Verder traden nog af de heren W. Plomp en W. Tappenbeck. Bestuur en Kamer zijn na de gisteren tot stand gekomen benoe mingen als volgt samengesteld: Bestuur: Ir. J. J. G. van Hoek. voorzitter; C. F. Meerpoel, G J. den Heeten. W G. J. van der Linden en B. D. A- rentshorst. onder-voorzitter. Nieuwe leden: ir. O. J. Schreuders. drs. Ph. A. Leembruggen, A. Ko ningsveld, C. Verruijt, W. v. d. Geijn. ir. H. v. d. Velde, G. Groen, A. J. Frèrejean, E. Verspoor. N. Parlevliet Jr. en D. Algera. Voor de horeca-sec- tor is er nog een vacature. Reeds zitting hebbende leden: J. A. E. Aalders, S. J. Anes. P. Goddijn, D. J. van Herwaarden. C. Hoogervorst, P. Houweling, P. A. de Jong, mr. W J. M. Kerckhoff, C. Kiel. S. A_ van Leeu wen. A. Noort, P. M. du Prie, E. S. Prins, J. Schutte, A. Soet, C. P. J Timmer, L. R. van Vliet, R. B. van Waveren. A. H. C. van Wersch en A. J. J. v. d. Zanden. Commissies Afvalwaterzuivering: J A .E. Aal ders. Leiden: ir. J. J. G. van Hoek. Leiden: P. A. de Jong, Oegstgeest; ir. O. J. Schreuders, Oegstgeest; A. H. C. van Wersch. Alphen a/d Rijn. Bedrijfsruimte: W G. J. van der Linden, Leiden: J. Minnée. Katwijk: P. M. du Prie, Leiden; L. R. van Vliet, Voorhout; C. Verruyt, Alphen a/d Rijn; R. B. van Waveren. Zandvoort. Bouwmaterialenvoorzlening: B. D. Arentshorst, Noordwijk; G. J. den Heeten, Leiden; D. J. van Herwaar den, Leiden: W. S. v. d. Meent, Al phen a/d Rijn; C. Sweris, Leiderdorp. ZOETERWOUDE Maandag hoopt de commissaris der Koningin in Zuid-Holland een werkbezoek te brengen. Om negen uur wordt hij ontvangen in het gemeentehuis, waarna een bespreking met de ge meenteraad wordt gehouden. Om tien uur begint een rondrit door de gemeente met bezoek aan het natuurgebied Noord AA, de ge restaureerde rk kerk aan de Zuid- buurt en de trappenfabriek van de firma L. J. van Croiyvoirt en Zn. Om half één wordt een aperitief gebruikt om één uur gaat men lun chen en om twee uur vertrekt de commissaris. Oliebollenactie in Zoeterwoude: 850 ZOETERWOUDE De oliebol- lenactie voor de bouw van een her vormd jeugdhuis heeft f 850 opge bracht. Er zijn 10:500 oliebollen ver kocht Handelsregister: J. A. E. Aalders, Leiden; S. J. Anes. Leiden; J. Schutte. Leiderdorp: A. Noort, Katwijk. Makelaardij: D. Algera. Noordwijk; B. D. Arentshorst, Noordwijk; notaris G. J Boom, Voorschoten: G. J. den Heeten. Leiden: D. L. Landman. Lei den; F. J. C de Ridder. Hillegom: R. B. van Waveren. Zandvoort: L. Zit man. Leiden: P v. d. Drift. Oegst geest. Middenstand: P. Goddijn. Leider dorp; P. Houweling, Alphen a/d Rijn; mr. W. J. M. Kerckhoff, Oegstgeest; C. F. Meerpoel, Leiden: A. Noort, Kat wijk; A. Soet, Oegstgeest; L. R. van Vliet. Voorhout: A. J. J. v. d. Zanden. Leiden. Prijsuitreiking: J. A. E. Aalders. Leiden; C. F. Meerpoel, Leiden; N. Parlevliet Jr., Katwijk: ir. H. v. d. Velde. Leiderdorp. Uitverkopen: P. A. de Jong. Oegst geest: C. F. Meerpoel, Leiden; A. Noort, Katwijk. Vervoer en verkeer: P. A. de Jong. Oegstgeest; mr. W. J. M. Kerckhoff. Oegstgeest; A. Koningsveld. Oegst geest; S. A. van Leeuwen, Leiden; N. Parlevliet Jr., Katwijk; E. S. Prins. Leiden; C. P. J. Timmer, Noordwij- kerhout; F. C. Wieder, Wassenaar. Industrie-commissie: A. Ko ningsveld. W. G. J. van der Linden, C. Verruyt, drs. Ph. A. Leembruggen, ir. H. v. d. Velde. Subsidies 1968: VW Leiden, f225. VW Katwijk f150, VW Lisse f75. W Nieuwkoop f 75, VV Noordwijk f150, VW Sassenheim f75, VW Voorhout f 75, Alphens Belang f 75. Kennis is Macht f 225. Nieuwjaarsrede van burgemeester ZOETERWOUDE De eerste vergadering van de gemeenteraad kenmerkte zich door een vlotte afwerking van de agenda. De voorzitter, burgemeester J. A. Detmers, hield zyn nieuwjaarsrede, waarin hjj onder meer memoreerde, dat 36 woningwetwoningen bijna klaar zijn, dat het bejaardencentrum Emmaus deze zomer geheel zal zyn voltooid en dat 42 woningen in de particuliere sector in plan-Westeinde de voltooiing naderen. Het bestemmingsplan Hoge Rijndijk verkeert in gevorderd stadium; er kunnen daar 180 woningen worden gebouwd, waarvan 60 woningwetwoningen. Het aantal inwoners op 31 december 1967 bedroeg 5.771. De heer C. J. van Leeuwen dankte de voorzitter voor diens woorden en goede wensen. De raad besloot ver der op voorstel van B. en W. over te gaan tot aankoop van een perceel grond van J. J. Paardekooper voor f 2,75 per m2. Het perceel is groot 1 ha, 63 are en 90 ca. Op voorstel van B. en W. werd het sluitingsuur voor de horecabedrij ven gesteld op 1.00 uur op vrijdag, zaterdag en zondag. Het presentie geld voor de leden van de Industrie- raad werd verhoogd van 7,50 tot f 25. De Leider dorpse muziekschool krijgt voor de jaren 1965-1966 een subsidie van f 15,50 per Zoeterwoud- se leerling. Op voorstel van de heer Pley werd dok een subsidie ver leend voor het jaar 1967-1968 voor het onderwijs in groepsverband voor de blokfluit. VUILNISEMMERS B. en W. stellen voor op verzoek van de N.V. Nederlandse Gasunie gunstig te beschikken op het ver zoek gasleidingen te leggen in de ge meente. De heer H. J. van der Ploeg vroeg of het object Burge meester Smeetsweg en -brug over de Noorbuurtevaart gescheiden kan worden in weg-en-brug, in verband met de ontsluiting van de Westein- derpolder. De voorzitter antwoordde bevestigend. De heer A. J. van der Poel verzocht soepelheid te betrach ten bji de aanvrage om studietoela- OEGSTGEEST De toestand van de heer N. Zwaan, de bestuurder van het busje dat gistermorgen 't Oegst- geester kanaal inreed, tengevolge waarvan de gebrs. J. en W. Huigen uit Sassenheim verdronken, is nog van dien aard, dat hij geen verkla ring van het gebeurde kan afleggen. De heer Zwaan ligt nog me; een shock te bed De iuiste toedracht kan dan ook nog niet worden gegeven. Het landweggetje naar het kanaal was wel glad. maar het was ter plaatse niet mistig. Zoals wij al meldden, was de 39- jarige heer J. Huigen gehuwd. Hij had twee kinderen. De gebrs. Huigen zullen zaterdag middag in Sassenheim ter aarde worden besteld. Om half drie zal in de Hervormde kerk een rouwdienst worden gehouden. Daarna volgt de begrafenis- Gemeenteraad Warmond beslist: WARMOND Tijdens de ge meenteraadsvergadering heeft de burgemeester de zilveren erepenning der gemeente uitgereikt aan ge meentesecretaris M. M. B. Pieteree, die gaat emigreren naar Australië. De burgemeester zei. dat het voorstel de onderscheiding te verle nen spontaan van de gemeenteraad is uitgegaan. Het is voor het eerst, dat zij aan een gemeente-ambtenaar wordt uitgereikt. „In uw ambt van gemeentesecreta ris hebt u veel meer gedaan dan beslist noodzakelijk was en boven dien vervulde u in het maatschappe lijk leven ontelbare functies, waar door u een onmisbare steun werd bij de groei en ontwikkeling der ge meente". De burgemeester vervolgde, dat de onderscheiding moet worden gezien als een blijk van de grote waarde ring die de gemeenteraad heeft voor werk en persoon van de heer Pië- terse. De nestor van de raad, de heer A. Willemsen, zei zich volledig te kunnen aansluiten bij de woorden van de voorzitter. De uitstekende voorlichting van de gemeente secretaris heeft de taak van de raadsleden aanzienlijk vergemak kelijkt. De heer Pieterse verklaarde zijn werk altijd met plezier te hebben gedaan. Mijn gezin en ik zijn zeer verknocht aan Warmond. Wij nemen de beste herinneringen mee. Grond De rest van de agenda ieverde niet veel nieuws op. In het belang van de ontwikkeling van de Zwanenburger polder werd besloten over te gaan tot onteigening van gronden in ei gendom toebehorende aan de ge meente Leiden en de heer K. Bree- dyk. Van de gemeente Leiden zal worden onteigend ruim 41 ha en van de heer K. Breedijk 2 ha. Besloten werd de huur van het gemeentelijk sportterrein te brengen van f 1.000 op f 1.200 per jaar. Men zal overgaan tot aanschaffing van een nieuwe sneeuwploeg waar van de kosten f 4.950 bedragen. Met algemene stemmen werd besloten de woning Burge meesterstraat 1 onbewoonbaar te verklaren. Aangezien deze woning voorkomt op de lijst van monumen tenzorg zal worden afgewacht hoe de desbetreffende instantie over af braak van deze woning denkt. J. L. D. gen voor muzieklessen in het alge meen. De voorzitter zegde dit toe. De heer J. M. van Diemen vroeg of Bè en W. willen bevorderen dat het publiek dat niet bereid is mee te werken aan de reinigingsdienst toch wordt benaderd om deze men sen te overtuigen van de noodzaak een vuilnisemmer aan te vragen. De voorzitter zegde toe dit schriftelijk te doen. De heer F. M. Scot, ambtenaar ter gemeentesecretarie, werd beëdigd als gemeentesecretaris. Meirouw Van Zanten sinds een maand zonder blindedarmJ: „Dat was mc 'n consternatie, toen ik zo plotseling naar het ziekenhuis moest. Gelukkig had mijn man al een tijdje ge leden een aanvullende ziektekostenverzekering gesloten bij „Het Zilveren Kruis". Daardoor behoefde hij noch ik ons zorgen te maken hoe de kosten van de klasse-ver pleging moesten worden betaald. Ik had het gelukkig goed met mijn kamergenoten getroffen, zodat de dagen, ook doordat ik extra bezoekuren had, omvlogen. Daar betaal ik graag elke maand de verzekeringspremie voor. Want hoeveel is dat nou helemaal, vergeleken bij de be dragen die je anders moet betalen?" Wat Mevrouw Van Zanten overkwam kan ook in üw gezin gebeuren. Vraag vrijblijvend eens inlichtingen over de ver zekeringsmogelijkheden bij „Het Zilveren Kruis". Het Zilveren Kruis heeft vestigingen te Alphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Mijdrecht, Vlaardingen, Woerden, Zaandam, Zeist en Zwijndrecht. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de afdelingen: „Alphen en Omstreken", Raadhuisstraat 102 te Alphen a/d Rijn, tel. 01720-5541, of de Centrale Afdeling Noordeinde 17 te Leiden, tel. 01710-42441. VOORSCHOTEN Met ingang van 9 jan. worden de twee grote openbare bibliotheken samenge voegd tot de Openbare Bibliotheek Voorschoten. De besturen van de alg. openb. leeszaal en bibliotheek en de rk openb. leeszaal en biblio theek zijn tot het besluit gekomen over te gaan tot een gezamenlijke SASSENHEIM Op 1 febr. 1928 liet de heer H. van Steyn de bevol king van Sassenheim weten, dat hij op 11 febr. een meubelmagazijn met een daaraan verbonden repa ratie-inrichting zou openen in de Floris Schoutenstraat 21. Dit was het eerste meubelmagazijn van Sas senheim, al was het wel zo dat men bij andere zaken één en ander op het gebied van meubels kon bestel len. Hoewel de heer Van Steyn een oplieding als meubelmaker heeft gehad en aanvankelijk in diverse plaatsen, zoals Gouda. Rotterdam en Amsterdam als zodanig werk zaam was viel zijn oog op Sassen heim om daar voor eigen rekening te beginnen, wat altijd zijn ideaal was geweest. Hoewel het begin moeilijk was, kon door de trouwe hulp van zijn echtgenote en de vijf opgroeiende zoons, een behoorlijk bedrijf wor den opgebouwd. In de moeilijke aanlooptijd werden de meubelen met een geleende handwagen thuisbezorgd. Na enkele jaren werd het een eigen handwagen later ge volg door een bakfiets. BAKFIETS Met handkar en bakfiets werden de meubels niet alleen in Sassen heim. maar ook in Warmond en zelfs in Noordwijkerhout thuisge bracht. In 1932 moest wegens ruimtege brek worden uitgezien naar een an der pand, wat werd gevonden in de Hoofdstraat nr. 173. In 1946 nam men het winkelpand ernaast over, waarin met de verkoop van huis houdelijke artikelen, boeken en speelgoed werd begonnen. In 1950 zette de oudste zoon (C. Th.) de oorspronkelijke meubel zaak voort, terwijl de heer Van Steyn sr de andere zaak tot 1952 dreef, terzijde gestaan door zijn zoon H. jr. De laatste nam in 1952 deze zaak van zijn vader over. Twee andere zoons van deze ener gieke zakenfamilie, begonnen voor zichzelf als woninginrichters en meubelhandelaren, één in Sant poort (Th. P.). terwijl de ander i nde Kerklaan een bloeiende zaak heeft (J. P.). De huidige firmant van het oor spronkelijke bedrijf is ook niet voor een klein geruchtje vervaard. Hij opende in 1964 een groot filiaal te Katwijk. De traditie getrouw zijn hierin weer een zoon en dochter werkzaam SASSENHEIM Toneelvereni ging „St. Pancratius", in 1926 opge richt als culturele onderafdeling van de toenmalige Katholieke Volks bond, heeft haar naam gewijzigd in „toneelgroep Pankras". Dit jaar ver zorgt zij een avond waarop wordt opgevoerd de klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets. De opvoering heeft plaats op zaterdag 13 januari as. in het KSA-gebouw. Aanvang 8 uur. Frits van Eeden bij Van der Vlist LEIDEN Bij Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 exposeert van 6 januari tot en met 1 februari Frits van Eeden plastieken, schilderijen en tekeningen. De tentoonstelling wordt zaterdagavond om negen uur geopend. aanpak van het bibliotheekwerk in Voorschoten. Voor de leden van de beide bi bliotheken betekent deze fusie een aanzienlijke vergroting van de boe kencollectie en tevens een uitbrei ding van de openingsuren. De nieuwe Openbare Bibliotheek Voorschoten zal voorlopig geves tigd zijn in twee gebouwen. De uit lening aan volwassenen zal geschie den in' ht# ggboipy y3n.de huidige alg. bibliotheek, Schoolstraat 48. De uitlening aan de jeugd heeft plaats in het" gebouw van dé hui dige rk bibliotheek, Veurseweg 18. Afstoting Men wil komen tot afstoting Van beide gebouwen en vestiging in een nieuwe ruimte. Zoals bekend, denkt de gemeen teraad van Voorschoten over vesti ging van de bibliotheek in het his torische Ambachtshuis aan de Voor straat. Dit gebouw verkeert thans nog in een zeer slechte staat. De restauratiekosten bedragen meer dan f 100.000. Tot directrice van de Openbare Bibliotheek Voorschoten is be noemd mej. G C. Calis. De contributie gaat bedragen f 4.50 per jaar. Voor de leden van de alg. bibliotheek houdt dat geen wijziging in, de leden van de rk bibliotheek gaan f 1 meer betalen dan voorheen. Indien ouders daar prijs op stel len, kan op de jeugdlidmaatschaps- kaart de geloofsovertuiging worden vermeld. Het bibliotheekpersoneel zal bij de uitlening daarmee reke ning houden. De jeugdleden beta len per jaar f 1.50 contributie. Tot 9 jan. bestaat er geen gele genheid tot het lenen van boeken. Beide bibliotheekgebouwen zijn tot die datum gesloten. LEIDEN Prof. dr. E. Jansen Schoonhoven, tot dusverre aan de Leidse Universiteit verbonden als bijzonder hoogleraar in de zendings wetenschap vanwege de Raad voor de Zending der Nederlandse Her vormde Kerk, is benoemd tot bui en de ontwikkeling van het chris tendom in de nieuwste tijd. Prof. Jansen Schoonhoven, die op 11 januari 1904 te Sluipwijk in de gemeente Reeuwijk werd geboren, doorliep het gymnasium te Zutphen en studeerde theologie te Utrecht en Leiden. In 1945 promoveerde hy aan de Leidse Universiteit bij prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink op een proefschrift, getiteld „Natuur en genade by J. G. Hamann". Na anderhalf jaar deel te hebben uitgemaakt van het secretariaat der Nederlandse Christen-Studenten- Vereniging, aanvaardde prof. Jansen Schoonhoven in 1931 te Lichtenvoor- LEIDEN De diensten in de Hooglandse kerk zullen met ingang van zondag a.s. om tien uur be ginnen, dus niet meer om half elf, zoals altijd het geval was. Men heeft dit tijdstip gekozen omdat de diens ten in de nu gesloten Oosterkerk ook om tien uur begonnen en het koor van de Hooglandse kerk, dat zondag morgen onofficieel in gebruik wordt genomen, voor wat de wijkgemeente Pniël betreft, in de plaats komt van de Oosterkerk. In de eerste dienst in het koor hoopt ds. P. Kloek, voorzitter van de centrale kerkeraad, voor te gaan. de het predikambt in de Hervormde Kerk. Van 1940 tot 1947 diende hy als predikant de gemeenten Eerbeek en 's-Gravenhage. In laatstgenoemd jaar werd prof. Jansen Schoonhoven benoemd tot rector van de Neder landse Zendingsschool te Ooegst- geest Gedurende het cursusjaar 1951-'52 was de hoogleraar als docent verbon den aan de Hogere Theologische School te Djakarta. In 1961 werd hij LEIDEN Het ziet er naar dat de Camerabioscoop een kw teitstheater gaat worden op het veau van de bekende Kriteri theaters te Amsterdam, Rottere en Den Haag en de Haagse Uitk Dit zal een gevolg zijn van fusie-overeenkomst waarover gisteren al schreven. Bij deze sie is namelijk behalve de heer Uges van het Leidse Luxor en Haagse Apollo ook betrokken directeur van de Kriteriontheat mr P. A. Meerburg. De nieuwe exploitanten zijn plan voor Camera een programi beleid te voeren, dat met dat de Kriterion- en Uitkijktheat overeenkomt. Vragen van raadslid O LEIDEN Het raadslid ds J. Kret (prot.-chr.) heeft B. en schriftelijk gevraagd of het lege bereid is, in afwachting nader te nemen maatregelen, NZH financieel in de gelegenh te stellen zich met de gladhei bestrijding op de busroutes be te houden. Aanleiding voor d suggestie zijn met uur en d aangegeven situaties op de De terlaan en in de Corn. Schuytla het busverkeer werd enige tijd mogelijk doordat niet tijdig i de bestrijding van de gladheid i begonnen. Rapport van I. J. Sloot LEIDEN In opdracht van Raad van Europa te Straatsb heeft de heer I. J. Sloos rapport gebracht over de mogelijkheden harmonisatie der wettelijke maatr gelen met betrekking tot toezifc, van de overheid op het sahriftefe, onderwijs- Het rapport van de htf I. J. Sloos werd besproken in studiegroep, waarin naast vertegaj woordigers uit acht ledenstaten deskundigen op het gebied van sohriftelijk onderwijs zitting 1% den. Het is de bedoeling, dat het rfo port van de heer Sloos t.z.t. wo[,( gepubliceerd. af tv LEIDEN De toestand van K. E. H. Oppenheimer, die wegi een acute hartaandoening in Diaconessenhuis moest worden I genomen, gaat vooruit. De art* zijn over het verloop van de ziel tevreden. Dr Oppenheimer zal m wel enkele weken in het ziekenn^ moeten verblijven. Daarna zal I thuis nog volstrekte rust in 3 moeten nemen. Zijn vrouVv verzocht ons, te melden dat hij zijn afspraken vol lopig niet zal kunnen nakoni Dit betreft uiteraard ook het krii werk. |h Om studentendamtitL AMSTERDAM Pippel, studf aan de Vrije Universiteit, heeft" de vierde ronde van het toernoor' het ABN-gebouw in Amsterdam M< de Nationale studentendamtitel leen de leiding genomen. Op lt tweede plaats volgt nu nog v rassender de Limburger LacrJ De als favoriet gestarte Leiden Bronstring verloor ten tweede Ie en zakte daardoor terug inai middenmoot cl Bronstring traahtte terverg^' het sterke centrum van Bulk te <n singelen. Hij moest toen van wiel pogingen afoien maar zag tot o\ul maat van ramp een vyandelfcj gambiet over het hoofd. VERRAST Ook Van Duyvenbode verlr weer. Pippel verraste hem met verraderlijke afruil, die de AmsJ vener positievoordeel bracht, waar. spoedig de titelhouder de beslisser' fout maakte. B Ong deelde de punten met FeiJ" die tot nu toe op de titel van fa misekoning aanspraak maakt. v< Lacroix begon 55 minuten te Vo tegen De Groot. Toch was het ji deze laatste die in tijdnood geraaSl en daarbij in een lokzet vloog. De uitslagen: J. C. G. Feijei* W. M- Ong 1-1; J. de Groot-P. L« Lacroix 0-2; C. L. Pippel-C. v. D« venbode 2-0; C. Bulk-E. P. Brol" ring 2-0. De stand: Pippel 6. Lacnt 5, Bronstring, Bulk en Feijen 4. 1 <j Duyvenbode. De Groot en Ong* NOORDWIJK Op de Zwaï weg nabij de grens met de meente Katwijk slipte een sp< wagen, bestuurd door een 18-jar zeeman uit Noordwijk. De J ramde enkele bermpalen en k^l totaal vernield in het boilenlP- van de fa. Alkemade terecht De chauffeur en zijn iets ou re Katwykse vriend werden i voor de botsing uit de wagen slingerd. Daaraan hebben zij wa schynljjk hun leven te danken. R( liepen nu geen letsel van betekt °p aan de Leidse Universiteit b?nodn tot bijzonder hoogleraar in de *d dingswetenschap. In het daarop fre gende schooljaar doceerde hij ei r tijd aan de theologische school de Evangelische Kerk te N'Doun r( in Kameroen. tengewoon hoogleraar aan deze sj versiteit in de zendingswetensc

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4