Weekagenda VLEET MEER DAN ZEVENTIG TEAMS DEDEN MEE IN RIJNSBURG Luxor en Camera in Leiden gaan samen WINKELMEISJE Openbare bibliotheek in Noordwijkerhout Zestig uren volleybal Verlies voor Bronstri ng „DE OPEN BRIEF" Ds. J. P. VAN ROON Visserij nieuws bij de Broers verdronken Reiniging haalde 1000 bomen weg Vannacht begonnen met strooien Ds. APMA KRIJGSMAN N.V. NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 JANUARI 1968 Woensdag (S Jan.) Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: *>reekuur sociale raadsvrouw. De Lakenhal, 3.30 uur: nieuwjaars bijeenkomst Kamer van Koophandel. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Ensemble met .Jen maan voor de misdeelden". Donderdag (4 Jan.) Stadhuis, 8 uur Leids Jongerenpar- lement. SCHEVENINGEN Circus-theater, 8.16 uur Nat. Ballet. Vrijdag (5 jan.) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruil beurs voor verzamelaars. L.HJ-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Kloksteeg 19, 9 uur n.m.: Leids Zoldercabaret. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met ..Rosen- crantz en Guild en stem zijn dood". SCHEVENINGEN Circus-theater, 8.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". DEN HAAG Paviljoentheater, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „The Fantasticks". Zaterdag (6 Jan. 1968) Boshuis, achter Hoflaan 74: C.J.V. Jong-Leiden, nieuwjaarsbal <8 u.). L.HJ.-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Pala medes. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Komedie met „Van de brug af gezien". DEIN HAAG DiKgentia, 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur Concertgebouworkest. DEIN HAAG Paviljoen theater, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „The Fantasticks". Maandag 8 januari Schouwburg, 20 uur: Theater in „Driekoningenavond" van Shakespeare. Dinsdag 9 januari Schouwburg, 20 uur: Theater in „Driekoningenavond" van Shakespeare. Donderdag 11 Januari Stadsgehoorzaal, 20 uur: concert Leids Accoord met als solisten Leny Stevens, sopraan. Ada van der Bent, piano. Jan van der Meer. piano, Henk Kapaan, hobo, B. den Herberg, viool. Dirigent Henk Briër (Bach. Mozart, Beethoven). Zaterdag 13 januari Schouwburg. 20 uur: TIG in „De Rani antwoordt niet" van J. J. W. Willemsen. Zondag 14 januari Stadsgehoorzaal, 12 en 18 uur: judo kampioenschappen voor Zuid-Holland. Dienst apotheken Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30 uur): De onvoorstelba re tocht (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Fantomas slaat weer toe (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Modern Millie (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bloot? Sla dood (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Voor een paar dollars meer (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De dief van Parijs (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Casino Royale (14 jaar). FILMS VAN DONDERDAG AF Camera '2.30, 7 en 9.15 uur): Goed geschoten. Matt Helm (14 jaar); vrijdag en zaterdag 's avonds om half twaalf: Eva (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De woeste lingen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Cosa Nostra, erfvijand van de FBI (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het ge vaar heeft twee gezichten (14 jaar>. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De dief van Parijs (18 jaar). Trianon '2.30. 7 en 9.15 uur' Casino Royale (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zater dag: zondag van 1 tot 5 uur Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge sloten. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat 1 b: maandag gesloten. Hin«H«g 911.15 u. en 13.30—17.15 U-, woensdag gesloten, donderdag 1330— 18.15 ul, vrijdag 9—11.15 u. en 1330— 18.45 il, zaterdag 8—11.15 u. en 1330- 1630 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 1330—17.15 il, donderdag 830—11.15 en 1330-18.15 il, vrijdag 830—11.15 u. eD 1330—18 45 u., zaterdag 730-11.15 en 13.30-1630 u. In de finale poule bij de he ren A eindigde de wedstrijd tus sen Kangeroes en Castellum ge lijk. Hier blokkeert Castellum een aanval van een Leidse speler, die dit keer dus niet kan scoren. RIJNSBURG Voor de vijfde maal was het dit jaar dat in Rijnsburg het jaarlijkse volleybaltoernooi werd gehouden. Vyf jaar geleden werd begonnen met 12 teams, wat twee avonden en één middag spelen be tekende. Dat is in de loop van deze jaren zo uitgebreid, dat het aantal teams nu ruim 70 bedroeg. Wat vijf jaar terug twee avonden en een middag waren, zijn nu vijf dagen en tien avonden geworden, d.w.z. de 500 deelnemers zorgden voor ruim 60 uren volleybal, verdeeld over 120 wedstrijden. Een mooi resultaat voor de volleybalvereniging Rijns burg en voor toernooileider Roel Passchier. Ook dit jaar is er hevig „gevochten" om de punten en daarmee natuurlijk ook om de inzet van dit toernooi, de Zilveren Tulp. Bij de heren werd hy verdedigd door het Rynsburgse team en by de dames, voor de tweede achtereenvolgende maal, door bet Leidse Argos. Geen van beide hebben echter kans gezien beslag op de wisselprys te leggen. De beide wisselpryzen zyn zowel by de dames als by de heren naar het Leidse Kangeroes gegaan. Wethouder W. L. v. d. Gugten reikte zaterdagavond aan de geluk kige winnaars de prijzen uit Naast de wisselprijzen reikte de wethouder aan de eerste drie teams ook nog een definitieve trofee uit. Voor de 2e en 3e plaats waren dit bij de da mes respectievelijk Rijnsburg en Argos, en bij de heren MVC en Castellum. Finale A-klasse Dames. RijnsburgArgos: 20. Argos ging goed van start tegen het met twee invallers spelende Rynsburg (59). Rijnsburg kwam terug, mede dankzij het goede spel van Alma Polanen en Joekie Scho- neveld en invalster Joke Starken- burg, die bijzonder hard werkten en de achterstand in winst hielpen om zetten: 15—11. In de 2e set begon Rijnsburg met een achterstand van 06. Rijnsburg kwam echter goed terug en wist deze om te zetten in een voorsprong 1410- Argos zette alle zeilen by hetgeen echter niet mocht baten, Rijnsburg maakte het uit:: 1512. Dames KVCKangeroes KVC dat in deze wedstrijd gelijk speelde tegen Kangeroes ging goed van start: 40. Maar het technisch toch wel sterkere Leidse team liet het er niet bij zitten- en liep de achterstand in tot 66. waarna het doorging naar 915. Ook in de 2e set nam KVC een voorsprong (61) Hoewel Kangeroes goed tegenspel liet zien, konden ze het, ondanks hun betere techniek, toch niet red den, 15—12 fectief speelde. In de •vede set raakte de formatie van coacji Klein geld uit haar concentratie waar Rijnsbung van profiteerde: 1215. Heren MVCKangeroes Het slagvaardig MVC trok direkt van leer: 60. Toch kon de forma tie van coach Akkerhuis, waarin en kele bijzonder goede sahutters zitten, het niet bolwerken. Kangeroes was echter de korte inzinking te boven gekomen. Toen liet Pieter Bas v. Duivenbode zich bij Kangeroes gel den: 915. In de tweede set nam MVC weer de leiding, 73. Het Leidse team stelde alles in het werk om de achterstand van 135 in te halen, maar de talrijke onhoudbare smashes van het MVC-team maak ten het Kangeroes bijna onmogelijk een goed verdedigingsspel op te bouwen, zodat ook deze herenwed strijd eindigde in een gelijkspel Door een fout in de bezorging kan dit verslag, tot onze spijt, pas van daag worden geplaatst Red. NLC). Dames Ara Kang Argos was goed in vorm, in tegen stelling tot Kangeroes dat het in de eerste fase van de strijd niet kan bolwerken, 10I. Kangeroes kwam terug met dubbele kracht en ging in één ruk door naar 1014 waarna Adrie v. d. Plas er met een kei harde smash 1015 van maakte. Wil Goedhart liet zowel aanvallend als verdedigend goed 'werk zien. In de tweede set kon Kangeroes het niet redden hoewel het goed tegen spel gaf. Onder aanvoering van Al- lies Rijsbergen deed Argos, a] het mogelijke om deze set te winnen hetgeen na spannende strijd ook lukte: 1511. Dames KangeroesRijnsburg Het Rijnsburgse damesteam dat ook deze wedstrijd met twee reser ves speelde, was goed in vorm. Na een voorsprong van 7—10 kwamen de Kangeroes opzetten tot 12f2. Rijnsburg had toen de kansen nog in eigen hand. Het werd echter 1413, waarna het door een fout van'Rijnsburg 1513 werd. In de 2e set gingen de Kangeroes met Adrie v. d. Plas op de serveer plaats bijzonder goed van start, 70. Rijnsburg kwam terug tot 73 waarna Kangeroes het initiatief overnam (114). Uiterst geconcen treerd spelend wist Rijnsburg zich nog wel te herstellen, maar kon slechts de setnederlaag tot 1511 beperken. Heren CastellumKangeroes Kangeroes maakte een wel bijzon der goede start. Ze wisten een voor sprong op te bouwen van 010. Toen kwam bij CasteHum Kooistra op de serveerplaats waar hij, met zijn kei harde serves, een goede aanvalsop bouw bij Kangeroes onmogelijk maakte 1314. Maar Kangeroes, Met een harde smash van Pieter Bas v. Duivenbode, besliste: 1315. In de tweede set liet de formatie van coach Kleingeld het een beetje afweten, terwijl het Leidse team al les op alles zette. Na een achter stand van 814 kwam Castellum terug maar ze konden de setneder laag slechts beperken tot 1416. lieren MVCRijnsburg Het Rijnsburgse herenteam speel de evenals het damesteam met twee reserves. Dankzij het goede spel van F. Heutoh kon de setnederlaag worden beperkt tot 159. Het Rijnsburgse team dat in de tweede set steeds beter ging spelen, profiteerde dank baar van een inzinking van MVC: 6—15. Heren CastellumRijn.-hurg In de eerste set wist Rynsburg van 58 een voorsprong op te bou wen van 912. Castellum kwam echter terug, 1212 en ging door naar 1513. Ook deze keer weer dankzij Kooistra. Deze speler, die gerust een all-round volleyballer genoemd mag worden, maakte met zijn harde serves Rijnsburg onmoge lijk een goede aanval op te bouwen, terwijl hy ook aanvallend zeer ef- TENTOONSTELLfNGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst, van 13 dec tot 12 maart Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: werk van Gerti Bierenbroodspot. van 15 dec tot 6 januari Lakenhal: tentoonstelling Boekver zorging. grafiek en tekeningen Kor* Löb. van 25 nov tot 7 jan., dag. 10 tot 16 uur. zondags 13 tot 16 uur Galerie Hans Vink. Breestraat 119: grafiek van J. Mensinga. W. den Oud sten en A. Schlüter. van 16 dec. tot en met 6 jan. De Lakenhal tentoonstelling foto's Wim Noordhoek. van 20 dec. tot 28 jan., dag 10 tot 4 u., zondags 1 tot 4 u. Nu ook nachtvoor stellingen LEIDEN Met ingang van mor gen gaan het Luxortheater en het Cameratheater nauw samenwerken. De exploitatie van Camera komt in handen van de heer Uges te Den Haag, die eigenaar is van het Haagse Apollotheater en Luxor te Leiden. De overdracht van Camera zal plaats hebben op basis van een huur overeenkomst. Directeur G. H. Groe- Om studentendamtitel (Van onze dammedewehker) AMSTERDAM De derde ronde van het toernooi om het studenten kampioenschap van Nederland dam men leverde gisteren enkele verras sende uitslagen op. De belangrijkste was de nederlaag van Bronstring tegen de Amstelvener Pippel, terwijl ook de tweede Leidse finalist, Ong, onverwacht ten val werd gebracht. Bronstring opende met een Roo- zen(burg-v»ariant, die door Pippel aanvankelijk goed werd tegenge- peeld. Later verslapte hy, zodat Bronstring weer in het voordeel kwam. De Leidenaar verzuimde evenwel de winst toen hij naar dam kon afwikkelen. Toen beide spelers in tijdnood geraakten, bood Pippel remie aan wat Bronstring weigerde. Enkele zetten later werd hij het slachtoffer van een lichte combinatie, die Pippel de winst verschafte. Lacroix verdiende de zege op Ong ten volle. Bekwaam een zogenaam de halve hekbestelling hanterend, dwong hij schrijfwinst af, waarna Ong kansloos bleek. De uitslagen van de in het ABN- gebouw gespeelde derde ronde lui den: A BulkJ. G. Feyen 11; E. P. BronstringC. L. Pippel 02; C. v. DuyvenbodeJ. de Groot 11; P. L. C. Lacroix—F. W. F. M. Ong 2—0. De stand: Bronstring en Pippel 4. Van Duyvenbode, Feijen, De Groot en Lacroix 3, Buik en Ong 2. newegen van Camera behoudt plaat selijk de leiding. Een gevolg van de fusie zal zijn, dat er voor Camera een ruimere filmkeuze kan worden gedaan. Te vens wordt een begin gemaakt met nachtvoorstellingen in Camera, die elke vrijdag- en zaterdagavond om half twaalf beginnen. In de nacht- voorstellingen deze week draait de film „Eva". Over dit onderwerp spreekt DONDERDAG 4 JANUARI des avonds 8 uur in de ORANJEZAAL VAN HET JEUGDHUIS aan de Voorstraat te KATWIJK AAN ZEE de Weleerw. Heer Wij verwachten allen, daar dit on derwerp zeer actueel is. Het bestuur der Confessionele Vereniging te Katwijk a. Zee. Kiemvjaarsreceptie in Katwijk KATWIJK Gisteravond werd in het gemeentehuis de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie gehouden. Er be stond grote belangstelling voor. Er waren vele afgevaardigden van ver enigingen, raadsleden, ambtenaren, vele personen uit handel en bedryf, uit kerkelijke en onderwijskringen, velen vergezeld van hun dames. Ze drukten burgemeester en mevrouw Vermeulen en de wethouders met hun dames de hand. KATWIJK Bij de rijkspost spaarbank te Katwijk aan Zee werd in december ingelegd f 109.768,17 en uitbetaald f 169.511,42. Het hulppastkantoor te Katwijk a. d. Rijn werd ingelegd f43.892,78 en uitbetaald f38.970,10. IJ MUIDEN' De eerste marktdag van het nieuwe jaar gaf aan de rijksvisafslag weinig drukte te zien. Slechts negen vaartuigen verschenen aan de loswal. Zij zorgden voor een aanvoer van 2455 kisten vis, waarvan 170 kisten schelvis, 60 kisten wijting, 250 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten koolvis, 20 kisten heek, 1540 kisten gekochte haring, 100 kisten schol, 10 kisten tarbot, 40 kisten di versen, 200 stuks stijve kabeljauw en 3250 kilo tong. Verder waren er 16 kleine kisten schelvis en 40 kleine kisten wijting. De schaarste veroorzaakte een flin ke prijsstijging. Bij die tong klommen de eentjes naar een top van f841. De kleinmiddel was op de eerste afslag onder de f7,80 niet te koop. De slips bleven toen twee cent boven de zeven gulden. Ook de grootmiddel profiteer de met een notering van f 5,85 tot f5,01, van de grote belangstelling. Dat kan ook worden gezegd van de schol. De kleinmiddel en de schol gin gen op de eerste afslag met een hoogste bod van f75 strijken. Een paar dagen geleden lag het gemiddel de op nauwelijks twintig gulden. De tweetjes lieten zich met een no tering van f62 tot f57 evenmin onbe tuigd. De grote en de grootmiddel vie len met een koers van f48 tot f42 wat uit de toon, maar ook deze soorten lagen aanzienlijk beter in de markt dan voorheen. De gekochte haring schommelde tussen f40 en f27. een redelijke note- NOORDWIJKERHOUT Bij no tariële akte is de „Stichting Open bare Bibliotheek Noordwijkerhout'' in het leven geroepen. Deze stichting srtelt zich ten doel te komen tot de oprichting van een openbare biblio theek annex leeszaal De bibliotheek zal bestemd zijn voor iedereen, zonder onderscheid van godsdienstige overtuiging, poli tieke gezindheid of maatschappelij ke stand. De boekencollectie zal sa mengesteld worden met eerbiedi ging van de levensbeschouwelijke en kerkelijke gezindheid van alle bevolkingsgroepen. Op basis van dit beginsel zal de bibliotheek aangesloten zijn by de Busje in Oegstgeester kanaal OEGSTGEEST Omstreeks half negen is een volkswagenbusje van een grondwerkersfirma uit Voor schoten met drie mensen het Oegst- geesterkanaal ingereden. In eerste instantie wisten zich twee mensen uit het busje te bevrijden. Een van hen ging hulp halen ongeveer twee km. verderop. De ander raakte in paniek, omdat zijn broer nog in de auto zat. Toen de politie arriveerde, ont dekte men geen spoor van beide mannen, die nog waren achtergeble ven. Met veel moeite wist men na twee uur de wagen op te takelen, maar deze was leeg. Onmiddellijk is men gaan dreggen en na een half uur vond men de stoffelijke over schotten van de twee broers H. uit Sassenheim. Hoe het ongeluk is gebeurd, kon de politie nog niet vertellen. Het busje kwam van een doodlopend landweggetje, dat uitkomt op het Oegstgeesterkanaal achter het Ma rine Elektronisch Bedrijf. De arbei ders zouden daar enkele schuiten gaan leegpompen. Nader vernemen wij dat de be stuurden van het busje, de heer Zwaan, zich wist'te redden, hij ligt met een shock in bed. Bij het ter perse gaan van ons blad kon de politie ons meedelen, dat de slachtoffers de gebroeders W. en J. Huigen, uit Sassenheim van wie de een 39 en de ander 29 jaar was. De oudste was gehuwd. Prov. Bibliotheek Centralé van Zuid-Holland. Er wordt naar ge streefd voor dit werk een subsidie te verkrijgen van gemeente, provin cie en rijk. De reeds bestaande Stichting Dorpsontwikkeling Noordwijkerhout heeft tot nu toe de oprichting van een openbare bibliotheek ook tot haar doelstellingen gerekend, zij het in combinatie met een dorpshuis- De overweging echter, dat het nog wel zeer lang kan duren voordat een dergelijke combinatie kan worden gerealiseerd, heeft ertoe geleid een afzonderlijke stichting in het leven te roepen voor de verkrijging van een bibliotheek. Het bestuur van de stichting wordt voor de eerste maal gevormd door mevr. L. H. M. Beekman-Schaep- man, voorzitster; de heren G. Vis ser. onderwijzer, vice-voorzitter; E. C. Hoogervorst, leraar, secretaris; J. D. Boekhout, econoom, penning meester; mevr. J. E- H. M. de Groot- Switzar, lid; mevr. M. T. van der Lugt-van Heijst, lid; de heer F G J Maeijer, onderwijzer, lid- Twee auto's nog ingezet voor grof vuil LEIDEN Vier wagens van de gemeentelijke reinigingsdienst hebben gisteren ongeveer duizend kerstbomen in Leiden opgehaald. Deze regeling kwam, zoals be kend. in de plaats van de traditio nele kerstboomverbranding. Om half 8 begon men met de operatie kerstboom. De eerste uren ging het goed, maar daarna moest men echt speuren om nog bomen op de trottoirs te ontdekken. Vele bomen waren door jongelui al weggehaald, getuige de verbrande resten op tal van plaatsen in de stad. Deze ongevraagde hulp van de jeugd kwam de reinigingsdienst toevallig goed uit, omdat in de loop van de morgen twee vracht wagens moesten worden ingezet om pakken vuil, die naast vuilnis bakken op de trottoirs waren ge zet, op te halen. Voor het plaatsen van overtollig vuil naast de bak was geen toe stemming gegeven. Dit gold alleen na sinterklaas en kerst. Velen heb ben kennelijk gedacht, dat het ook na oud en nieuw mocht. Het personeel had er echter niet op gerekend, maar het wilde toch ook niet al het losse vuil achter laten, zodat het om assistentie ver zocht. Twee vrachtwagens zijn toen aan de operatie kerstboom onttrok ken om grof vuil op te halen. Niet alle wijken echter konden deze ser vice meer genieten. LEIDEN Om drie uur van nacht is de gemeentelijke reini gingsdienst begonnen met het strooien van zout op de wegen, ter bestrijding van de gladheid. In to taal is er 35 ton zout uitgestrooid. A.s. donderdag 8 u. spreekt van Gouda in de kapel voor de MANNENVER. „CALVIJN" te Katwijk aan Zee. ring. Het beetje makreel moest tevre den zijn met een koers van f39,20 tot f34. SCHELVIS I Voor de schelvis legde men ook a een grote interesse aan de dag. Di< mondde uit in een top van f66 vooi de braadsöhelvis. Later behoefde mei maar twee gulden prijs te geven. De grote schelvis mocht er met eei constante notering van f66 ook bes zijn. De katöencentrale kon z'n troe pen thuishouden. Voor de kleine gu noteerde men een gemiddelde vat ruim veertig gulden. De twee ander* soorten bleven daar ruimschoots bo ven. De grote witte koolvis was in d* groep van de grote rondvissoorten be hoorlijk in trek. Men betaalde voort durend f244. Hieraan kon de zwarts soortgenoot met een koers van f IOC tot f88 niet tippen. KABELJAUW De kabeljauw deed het beter. Op d« eerste afslag had men voor de grootste soort f 164 over. De regels grote kabeljauw verwisselden steeds voor f 130 van eigenaar. De regels kleine kabeljauw zorgden voor een uitzondering op de stijgende regel door een notering van f 72 tot f 65. I RUKSVISAFSLAG De voorlopige jaarcijfers van het Staatsvissershavenbedrijf te Umuiden bevestigen dat 1967 voor de visserij niet zo'n best jaar is geweest. De maandoverzichten wezen duidelijk in die richting. Men komt tot een aan voer van 76.800.000 kilo tegen 92.275.000 kilo in 1956. De opbrengst daalde van f75.992.579,15 tot f 68.657.497,59. De gemiddelde prijs per kilo liep op van f66,82 tot f67,89. De vismeelindustrie kreeg 6 321.000 ki lo. tegen 6.846.000 kilo in 1966. Ook de scheepvaartbeweging in de havens van het bedrijf liep terug. In het verstreken jaar meerden de ha venwachters 15.125 schepen af tegen 16.126 in 1966. De bruto-inhoud van de vaartuigen was 4.864.000 kubieke me ter tegen 5.076.000 kubieke meter iri WEER NAAR ZEE In de loop vEin dinsdag is uit Umui-1 den een groot aantal vaartuigen na dq rustige dagen die het oude jaar beslot ten, weer naar zee vertrokken. D< overvolle havens van het Staatsvis sershavenbedrijf kregen door dezi uittocht van treiters, loggers en kot- ters weer lucht. Een groot deel van de loggers en kotters zoch het niet ver en gooide de netten onder de Neder landse kust uit in de hoop gul, schol en wijting te kunnen verschalken. De eerstkomende dagen zal men voor de ze vissoorten een mooie prijs kunnen bedingen, vandaar deze haast om weer aan de slag te gaan. VANDAAG AAN DE Aan de IJmuider markt meldde zich vandaag onder meer de KW 15, Rijn mond 1 met 1350 grote en 750 kleine kisten gekochte haring. Gevraagd Plm. 16 jaar. Voor onze supermarkt Hoornesplein. Katwijk aan Zee. Aanm. Hoornesplein 147, Tel. 2259. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 6.11 en 18.28 uur; laag wa ter 1.58 en 14.19 uur. Drijvende visfabrieken voor de Sow jetunie KOPENHAGEN De Sowjet- Unie heeft bij de Kopenhaagse werf Burmeister en Wain zes drijvende visfabrieken besteld. De schepen worden in 1969 en 1970 geleverd. Zeventienhonderd kerstbomen in brand te R'burg RIJNSBURG Om gevaarlijke! door jongelui gestookte vuurtjes te voorkomen, heeft brandweercom mandant Van der Gugten dit jaar een kerstboomverbranding met prijzen ingesteld. Wie een boom bracht, kreeg een nummer dat kans gaf op één van de twintig prijzen. De jeugd droeg ruim zeventien-, honderd kerstbomen aan. die gis teravond onder grote belangstel ling in vlammen opgingen. Opper wachtmeester Dorestein trok de prijzen, die door de brandweercom mandant werden uitgereikt. De uitslag: le 1917 R Wim Heems kerk. 2e 1001 W Mariëtte de Mooij en Geertje van Dijk, 3e 1508 R Kees de Koning. 4e 1202 W, 5e 1744 R. 6e 1674 R Henk de Mooij. 7e 1043 W Wim Zwaan. 8e 1597 R Kees Noort, 9e 1307 W Leo Noort, 10e 1692 R Wim Vooys. 11e 1404 R Gerrit v. d. Eykel, 12e 1429 R Hjennev de Moov, 13e 1741 W, 14e 1309 W Leo Noort, 15e 1006 W Gert Vletter. 16e 1784 R, 17e 1742 R Gerard Sneyer. 18e 1902 R. 19e 1509 R Marja de Koning en Jan Zandbergen. 20e 1131 W Dik Zand bergen. R betekent rose, W wit. Van het nummer waar' geen naam bij staat, is de prijs nog niet afgehaald. Spreekbeurt in Rijnsburg RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hoopt ds. L. Vroegindewey van Delft in de zaal achter de chr. geref. kerk een spreekbeurt te ver vullen voor de herv. evangelisatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4