TV de stad en dokter Moore MUZIKALE UITSCHIETERS Jaarwisseling was verpakt in ether-amusement Rollenwisseling in eenakter Vijanden en Eén centrum voor amateurtoneel Friese roman prijzen Opmerkelijk experiment Liedjes Liedjes voor Songfestival VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN DINSDAG 2 JAM'ARl 1968 (Van onze kunstredactie) UTRECHT De al eerder aange kondigde fusie tussen de Nederlandse Amateur Toneel Unie (Natu) en het Werkverband Katholiek Amateurto neel (WKA) is zaterdag een feit ge worden. Beide organisaties zijn opge gaan in de Vereniging Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel. Het bestuur van de nieuwe orga nisatie bestaat uit de heren mr. H. J. Zeevalking, voorzitter (ex-Natu), J. Muller, vlce-voorzitter (ex-WKA). mr. H. J. Bernsen, secr., mr. J. A. de Bruyne, penningm., B. J. M. Maessen, mr. A. R. I. Aris en Ch. Harberts. De heren F. J. Bloemkolk, mr. drs. Jan Velzeboer en mr. H. J. Waage vormen het directoraat, dat verant woordelijk is voor de dagelijkse lei ding. Aan vier leden van het voormalig Natu-bestuur, tw. de heren W. Bak ker, M. Bonke, mr. M. F. H. Brou wers en A. Glas, is zaterdag de „Gouden Kothurne" uitgereikt, de hoogste onderscheiding voor wie zich op het terrein van het amateurtoneel verdienstelijk heeft gemaakt. BOLSWARD De Kristelijk Frys- ke Folksbibleteek heeft de eerste prijs in de romanprijsvraag (2500 gulden) toegekend aan Swarte keap (Zwarte handel) van S. M. v. d. Ga- liën te Harderwijk. De tweede prijs was voor P. Ak kerman te Schiermonnikoog voor zijn werk It roer ut hannen (Het roer uit handen). Er zullen dit jaar o.m. acht ro mans, acht gedichtenbundels, novel len en een kinderboek worden uit gegeven. Kruiswoord-puzzel zonder zwart (Van onze radio- en tv-redactie) Er verandert veel in de ether. De tendens alles zoveel mogelijk naar de luchtige kant te fekken zet zich ook voort in de programma's rondom de jaarwisseling: de plechtige jaarover zichten zijn veelal vervangen door gevarieerde programma's met soms een ernstig woord maar meer (vooral in de radio) satire of spotternij; de overdenkingen zijn gereduceerd tot enkele minuten of (zoals bij de NTS) ontbreken geheel. De televisie had voor de jaarwisse ling zelfs geen klokslag meer over. Men kan hierover denkën zoals men wil, de een wenst het jaar ernstig, de ander vrolijk te besluiten en daarbij hangen wij gelukkig niet af van wat ons van buitenaf in de huiskamer wordt gebracht. Wie het daarmee echter wel wilde doen, keek aan het scherm wat op de neus, want de NTS speelde het klaar juist tegen twaalven de uitzending in de soep te laten lopen omdat zoals gewoonlijk „de diverse program ma-onderdelen teveel waren uitge dijd" en men dus het overigens heel aardige kindergebabbel maar tot 1968 uitstelde. Toen zat men met zeven lege minuten, die bij gebrek aan mankracht in de studio niet al te best werden opgevuld. Zowel zaterdag als op de Oude jaarsdag weergalmde do ether van de terugblikken. waarbij alleen de NCRV de plechtigheid in voorzichtige mate aanhield. Er viel wel te genie ten van diverse geestigheden, maar er was af en toe ook een te scherpe toon waar te nemen. Op de beeldbuis had de TROS za terdagavond een paar heel goede ei gen bijdragen: het gesprek met Kees Verkerk en zijn gasten onder wie de rustige Anton Geesink deed het uitstekend en op de Karei Doorman was het heel gezellig, nadat een goe de propagandafilm van het schip was veHoond. Twee opmerkingen over deze uit zending: opvallend van kwaliteit de imitaties van Maya Bcuma op tekst van Kees Stip, en bijzonder plat een liedjesbijdrage van Rika Jansen. Wij willen de TROS echter een compli ment geven over de wijze waarop een vloekwoord werd weggedraaid uit een liedje. Dat hebben wij nog niet eerder meegemaakt. studentenquiz over feiten uit het af gelopen jaar, waarbij de VU Gronin gen een verpletterende nederlaag be zorgde, en daarna kon men kijken naar „Schipper naast God" in Ierse voorstelling oncle: N;de:londse regie. Wij hielden ons bij Ned. 1, waar Simon van Collcm een lange „draai- doos" vertoonde en daarbij sugge reerde dat hij z'jn lijn neg meer be dierf door snel enorme oliebollen te verorberen en zijn champagneglas hoe langer hoe voller te schenken. Nettie Rosenfeld had een geslaagd gesprek met Coen Moulijn en zijn aardige vrouw I.enie. die zich meer haar enige, gehandicapte zcon dan om het voetballen bekommert. Een prettige kennismaking. Politiek „Zo is het" viel wat tegen, omdat de diverse voorspellers het wereld en landelijk gebeuren vrij juist had den aangevoeld, zodat er geen ver rassingen uit de bus kwamen. Toch was het een interessante uitzending, wanneer men het weinig-geestige besluit door de heren Rinus Ferdi- nandusse en Jan Blokker, die nog altijd om hun eigen grappen moeten lachen, wil vergeten. Dit kon men des te beter doer, om dat Sieto Hov'ngh 's middags in Mo nitor een scherpe, rake politieke con ference had gehouden en de KRO-ra- dio zaterdagavond zeer puntig was geweest in „Cursief". Het omstreden programma „Die goede oude tijd" was gereduceerd tot een genoeglijk spektakel op de oude toer, niet zoals aangekondigd gesitu eerd in 1905 maar in 1899. Bij alle voorzichtigheid had de NTS niet het liedje waarin Lcx Goudsmit zichzelf als God introduceerde, geschrapt. Dat dan wel de Spaanse prins Turks moest worden, is hierbij vergeleken een belachelijkheid. Het beste van dit programma von den wij de voordracht van Ank van der Moer en de presentatie van Frans Vrolijk. SJOIJKJE Gisteravond opnieuw veel lichte ontspanning op de beeldbuis: fees telijk variété bij de KRO ter ere van tien jaar Piste en een goed stuk van J de roemruchte ijsrevue waarin 1 Sjoukje Dijkstra schitterde, toen zij i nog geen bezeerde knie had._ Een haast onherkenbare Hollandse Sjouk- je in haar creaties van Amerikaanse ijskoningin, die nu geen moeite meer heeft met h-.ar e! ante gebaren. Een vriendelijk praat- en ziepro gramma van Tante Leen bij de VARA na een dolle boel met een tienerbal waarin Ir.a van Faassen, André van den Heuvel en Leen Jon- gswaard waren verzeild geraakt. Niet groots, w*l echt tienerplezier. Het spelen met lichteffecten en gestreept schaduwbeeld in het pro gramma van Tante Leen waren ex perimenten van regisseur Ralph In- bar. die ons weinig kenden bekoren. Wij kregen aldoor de indruk van een bewegend borduurpatroon. Heel interessant en boeiend was de reportage over de chimpansee-expe- cïtie in Afrika. Dat zijn programma's die men niet genoej* kan vertonen op de buis. oud en jong hebben er genoegen in. Mit ver. toon en te zeer bespiege lend kwam ons de uitzending over de kerk bij de KRO voor. Het minst vaag in ziin opiniemededelingen was ds. N. van den Akkenr uit Den Bosoh, eenmaal de grote vriend van mgr. Bekkers. Een min of meer rei ken naar eenheid van de christelijke kerken was in de totale uitzending aanwezig. Meer echter werd ge doeld op voortzetting van het inter kerkelijke gesprek, het naar elkaar luisteren en het behoud van de ker kelijke waarden in de zich snel ont wikkelende samenleving. Een opname uit de eenakter „Vijanden", met Ko van Dijk als de vittende gast Miller die weer wat heeft aan te' merken op het bestek en vele andere zaken. Max Croiset is de (bijna) alles-verdragende kelner Gittel- man, maar als er even een wending komt in het gesprek blijkt hij een onverwachte conversatie te kunnen voe ren. Vanavond op Ned. 1 bij de NCRV, op 20 januari nog een keer, maar dan Ko als de kelner en Max als de verwaten restaurant-klant. Opera Horizontaal: 1. stellig. 2. lelieachtig gewas - begrip. 3. plant - achting. 4. scheik. element (afk.) - bezinksel - arbeidseenheid. 5. rund - verdikking der opperhuid - bijwoord. 6. lied - spijstafel - voorzetsel. 7. uitruster van schepen - wed denschap. 8. lichaamsdeel - orient expresse (afk.) - biersoort. 9. telwoord - voorschrift - voegwoord (Fr.). Verticaal: 1. geestelijke - volksnaam v. d. kauw. 2. profeet - part. 3. plaats in Drente - rivier in Duitsland. 4. zwak - nobele. 5. zijtak Donau - meisjesnaam - vis. 6. ijverig - Duits dichter. 7. plaats in N.-Brab. - wat gesproken wordt. 8. inwendig lichaamsdeel - dorpje in N. Brab. 9. afstammeling - platvis. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Hor.: 1. helder - air. 2. oneer - orde. 3. steel - emoe. 4. proloog - os. 5. ieder - milt. 6. te - eng - teil. 7. Aaron - Rt - ea. 8. kam - ree - eed. 9. Ali - mt - knie. Vert.: 1. hospita - ka. 2. entree - aal. 3. Lee - Óder - mi. 4. deel - E- norm. 5 er - lorgnet. 6. roe - Omtrek. 7. arm - Gieten. 8. idool - i.e. - ei. 9. Reest - lade. De KRO zorgde die avond voor een rijke Duitse voorstelling van Mo zart's opera „De bruiloft van Figaro" voor de bezitters van kleurenontvan- gers vooral een prachtig bont kijkspel. Dit was de eerste muzikale uitschieter in de jaarwisselingspro gramma's en de tweede vormde na tuurlijk op Nieuwjaai-sdag het ver rukkelijke concert uit Wenen met de chique balie'ten en ditmaal een nieuwtje: het. uitspreken van geluk wensen in 19 talen door evenveel le den van het orkest, dirigent Boskowsky inbegrepen. Maar er was een derde: op Oude jaarsavond de moderne vertolking van „Het carnaval der dieren" van Saint-Saëns, in allerleukste entoura ge en met geestige teksten van Ernst van Altena. Een uitzending, die zeker eens mag worden herhaald. En hier bij mogen wij ook noemen het fijne pianospel van de hoogbejaarde Betsy Dornay-Culp bij de NCRV. Hard kwamen aan de „Liedjes aan de kerk" in een uitzending van de kerkelijke zendgemachtigden. Som mige troffen recht in het hart. een enkel beviel ons zeer slecht. Met na me dat van Jan Blokker, grof van toon en sensationeel voorgedragen door Yoka Beretty. Hoe voortreffelijk stak hiertegen af het liedje van Mi chel van der Plas, hetzelfde thema behandelend en innig gezongen door Annemarie Oster. Uit deze twee bij dragen bleek, hoezeer de toon waar op zak'n worden geïnterpreteerd, die al dan niet aanvaardbaar maakt. Een aansprekende tegenstelling met deze in feite tragische liedjes vormde het koorgezang uit Deventer direct daarna op het tweede net. Men had maar aan de knop te draaien om in een totaal andere, niet minder ernstige en overtuigende sfeer te ge raken. De televisie zowel als de radio hebben toch wel een sterke invloed op kijker en luisteraar. De NCRV had voorts een frisse (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Om twee redenen is het belangrijk, vanavond op Ned. 1 bij de NCRV te kijken naar de een akter „Vijanden", te spelen door Ko van Dijk en Max Croiset. Ten eerste omdat dit verhaal van dc Ameri kaanse toneelschrijver Arkady Leo- kum zeer boeiend is, maar ook omdat de NCRV er een opmerkelijk experi ment van maakt door het over 18 dagen opnieuw uit te zenden, dan echter met de twee acteurs in ver wisselde rollen. Vanavond ziet u Ko van Dijk als de klant, die al vijf jaar achtereen komt dineren in een klein restaurant, waar men voor niet te veel geld be hoorlijk eet. Hij ziet minachtend neer op de kelner die hij als een soort slaaf beschouwt en treitert hem avond aan avond zoveel hij kan. De kelner durft niets terug te zeggen omdat hij de goede klant niet mag verspelen. Beide mannen zijn niet zo jong meer: achter in de 50. In de loop der jaren zijn zij eikaars vijanden ge worden. Waarom? Uitsluitend door de vernederende houding van de klant Miller, of ook omdat kelner Gittelman hem ziet als de opgebla zen, geborneerde gast, die er alleen op uit is om hem te kwellen? Na vijf jaren ellende op hetzelfde plan gebeurt er ditmaal iets: de man nen die elkaar uitsluitend kennen van de eettafel, komen elkaar nader. Miller laat iets los over zijn privéle- ven, Gittelman doet hetzelfde. Plotseling komt de verhouding an ders te liggen: Miller ervaart dit on gewone gesprek met zijn „dienaar" eerst als uitbreiding van het dage lijkse woorden-steekspel, maar lang zamerhand wordt hij in een hoek ge dreven en naarmate hij zich meer blootgeeft, begint de kelner hem te overheersen. Het slot van het gesprek is bedoeld om de toeschouwer aan het nadenken te zetten. Een stuk als dit vraagt sterke ka rakterspelers en regisseur Stefan Felsenthal heeft die zeker gevonden in Van Dijk en Croiset. Op 20 januari ziet u het spel weer, dan met Croiset als de gast en Van Dijk als de kelner. U kunt dan ervaren, hoe persoonlijk de opvatting van een te spelen rol kan zijn, want de tweede opvoering is zeker niet gelijk aan de eerste. C (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Omdat dit maal iedereen, ook de prille nieuweling, mag meedoen met het inzenden van liedjes voor de Nederlandse bijdrage aan het Eurovisie Songfestival, wordt ons van diverse kanten gevraagd naar de voorwaarden. Daarom volgen ze hier. De inzendingen moeten voor 1 februari a.s. op muziekpapier, piet tekst en eenvoudige zang- en pianopartij in viervoud worden gezonden aan NTS-Songfestival, postbus 10, Hilversum. Namen en adressen van de inzenders mogen niet op of in de enveloppe wor den vermeld. Wel moet een mot to worden bijgesloten. In een aparte enveloppe waar op in de linkerbovenhoek het motto is geschreven, moeten na men van tekstdichter en compo nist, plus motto en titel van het liedje worden gestuurd aan nota ris Y. Th. II. van Erp, Em- mastraat 19, Hilversum. De lied jes moeten splinternieuw zijn, mogen nergens ten gehore zijn gebracht en met langer duren dan drie minuten. Ned. 1 NCRV 8.20 uur Lucyshow in kleur. 8.45 uur eenakter „Vijanden". 9.40 uur serie Europa: onderwijs. 10.45 uur herhaling aflevering 17 van „De bezetting". Ned. 2 NTS 7.03 tot 11.55 uur: grote vierdelige documentaire van het Amerikaanse network ABC over Afrika. Hilversum I KRO 8.00 uur Omroeporkest concerteert uur öroroeP Dubbelkwartet zingt Duitse liederen. 10.00 uur kunstrubriek en 111.00 uur Contekst. magazine waarin veel wordt gepraat. Hilversum II AVRO 7.00 uur discussierubriek. 8.00 uur spel „Hou je aan je woord", daarna oude platen en jazzmuziek. 10.00 uur satire in Gonk. 10.55 uur (NRU in samenwerking met NCRV) eigentijdse orgel- en orkestmuziek. door Atfatho l ottn/f I 12 Hij dronk wat en zette het glas neer, maar niet te hard en ze was blij enige ontspanning op zijn gezicht te lezen. Hij staarde zwijgend in het vuur, en zij bestudeerde hem, haar voorhoofd droeg bezorgde rimpels, haar ogen waren donker als een vijver bij nacnt Jaren van onbaatzuchtigheid lagen achter hem... Nu een oude man, of bijna, die bitter sprak over zich terugtrekken, maar zonder het geld om dit moge lijk te maken. Een paar duizend, misschien, van de verkoop van het gebouw en de grond dat was wellicht alles, er zou wel een grote hypotheek op rusten, net als op zijn eigen huis. Er zou niets meer zijn waarmee hij zich kon bezighou den, hij was beroofd van een levensdoel. Ze schrokken allebei van de telefoon die in de hal rinkel de. Hij stond direct op, en zij zag dat hij uit gewoonte actief werd. Hij zei: „Waarschijnlijk is dat voor mij. Ik ga wel." Hij ging de hal in en Ianthe luisterde. Zij hoorde hem zeggen: „Ik niet, Edna, nee, ik niet. Bel Armstrong maar, wil je?" Ianthe die hem Edna s naam hoorde gebruiken, herinnerde zich dat May naar het ziekenhuis was gegaan in afwachting van de operatie die op de dag na de vergadering zou plaatshebben. Zij wilde hem ernaar vragen, maar zij zag in dat het verstandiger was deze zorg tenminste verre van hem te houden. Hij kwam terug, ging zitten en zweeg weer geruime tijd. Toen zei hij. „Dat is de eerste keer sinds ik in Haddon ben, dat ik het aan iemand anders heb overgedragen, terwijl ik niet bezet ben." Hij scheen zelf van deze gedachte geschrokken en Ianthe zei niets. Een lang stuk hout brak doormidden en deed een fontein vonken opspuiten. Hij kwam weer tot de werkelijk heid terug en keek alsof hij zich erover verbaasde bij d« haard te zitten. „Misschien is het niet eerlijk tegenover hem. Ik word oud, Ianthe, ofschoon ik het niet graag toegeef. Misschien trek ik me te veel van deze dingen aan." „Ik begrijp heel goed waarom je het je aantrekt." „Nee, ik wil niet oneerlijk zijn tegenover David. Hij vindt gewoon dat we hier in Haddon op medisch gebied achter zijn. Hij heeft gelijk. Maar hoe hij en zijn generatiegenoten Haddon vooruit moeten stoten, weet ik niet. Misschien doet de regering het voor hen. Dat is hun zaak. Ik mag niet dwars zijn, ik moet eerder proberen te helpen." Hij streek met zijn hand over zijn gezicht, liet hem. toen weer slap op zijn andere hand vallen. Hij lachte droefgeestig naar haar. ,,Ik geloof dat je beter kunt vergeten wat ik zei, Ianthe." Zij voelde dat tranen haar ogen vulden. Zij stond op en liep naar het bureau en toen zij langs hem heenliep, legde zij zacht haar hand op zijn schouder. Zij stond bij het bureau met haar rug naar hem toe en veegde wat haar van haar voorhoofd. Zij bleef het doen, hoewel het haar al weg was. Na een minuut was ze al weer terug bij zijn stoel. „Laat me je nog eens inschenken. Ed." Hij keek naar haar op en zijn gezicht stond kalm en glad, en zij zag dat hij erg moe was. maar dat was alles. Hij nam naar hand en legde die tegen zijn wang, mompelde wat. Toen liet hij haar gaan en zij ging inschenken. David kwam terug van de patiënt die dokter Moore aan hem had overgedragen. Hij ging even in het ziekenhuis kijken, in de hoop dat May niet sliep. Hij liep langzaam de trap op, de rustige gang door, voorbij de lege ver- pleegsterspost en dacht eraan dat in minder dan vierentwin tig uur de vergadering zou beslissen over Moore's droom, zijn levenswerk, zijn ziekenhuis. Kalm duwde hij de deur van Mays kamer open. De lucht was fris, want het raam stond op een kier en hij rook de geur van de winteravond. Hij hoorde een zwak geritsel en wist dat zij niet sliep en dat zij hem had horen binnenkomen. „May?" „O, David!" In het vage licht zag hij dat zij haar armen naar hem uitstak. Hij liep op het bed toe en omhelsde May. „Ik ben blij dat je er bent, David, lieveling." „Liefste, je'hoorde nu te slapen." Zij lachte zacht „Ze hebben me een slaapmiddel gegeven, maar ik probeerde wakker te blijven, in de hoop dat je zou komen. Gelukkig ben je gekomen, David." „Je moet nu proberen te gaan slapen, May." „Klinkt mijn stem niet vreemd, David? Dat komt door dat spul dat ze me gegeven hebben." „Het is net of je een dikke tong hebt." „Ik hoop dat de vergadering gunstig beslist voor oom Ed. Ik hoop dat..." „Denk er nu maar niet meer aan, lieveling. Ga maar slapen." Zij voelde warm en zacht aan in zijn armen. Hij hield haar stevig vast. Hij wist dat hij haar niet mocht opwinden, maar hij kon er niets aan doen. Hij kuste haar. Daarna omhelsde hij haar opnieuw en zij maakte een geluid als een slapend vogeltje, ij streelde haar haar en haar wangen en toen merkte hij dat haar wangen nat van de tranen waren. „Huil niet. lieveling. Waarom huil je?" „Omdat ik zoveel van je houd, David." „Huil niet Huil niet, liefste. We moeten hier alleen door heen en dan zullen we gelukkig worden." „Ik ben nu al gelukkif. David. Ik ben bang, maar geluk kig." (Wordt vervolgd) TELEVISIE VWIVOMI Hilversum I 402 m. KRO: Nederland I. N'TS: 18.50 Pipo 18.30 Nws, 18.45 Act. 19.05 Licht j de Clown. STER: 18.56 Recla- instrumentaal ens. m. sol. 19.40 me. NTS: 19.00 Journ. STER: Conoillepostbus. 19.45 Zoekend; 19.03 Reclame. NCRV: 19.06 geloven. 20 00 Stereo: Omroep- j Twlen, voor tieners en twens, orkest en sol. 20.50 Interview STER: 19.56 Reclame. NTS: met Noord- en Zuidneder- 20 °0 Journ. STER: 20.16 Recla- landse schrijvers. 21.10 Omr.J mc NCRV: 20 20 In kleur: De dubbelkwartet: klassieke en Lucy-show. 20.45 Vijanden, een- mod. liederen. 21.25 Praags ka- akter. 21.40 Europa: Onder- merork. (opn.). 22.00 Cult, progr. 22.30 Nws. 22.40 Overwe ging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Context: magazine waar in op de dingen wordt doorge praat. 23.30 Liedjesprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO: 18.00* Nws. 18.15 Radiojourn. 18.25 Tout tol. 19.00 Dlscus- slerubr. v. act. zaken. 19.30 Nws. 19.35 Stereo: Dansork. en zangsol. 20.00 Hou Je aan Je woord: literair spel met taal en woord. 20.40 Oud plaatwerk opnieuw opgepoetst. 21.20 Jazz Spectrum. 22.00 Gonk!: Satirisch progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. NRU: 22.55 Muziek van eigen tijd (opn.) 23.55-24.00 Nws. wijs. docum. progr. 22.25 Vo caal ens. NVSH: 22.30 Sextant. NTS: 22.40-22.45 Journ. 22.50-23.50 De Bezetting XVII. docum. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journ. 1903 Afrika, docum. progr. 20.00 Journ. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Afrika, docum. progr. NTS: 22.50-22.55 Journ. België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 18.25 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Tienerklanken. 19.35 Kwart-Eefje. 19.52 Meded. en: Hier spreekt men Nederlands. 20 00 Nws. 20.20 De ingebeelde zieke v. Molière. 22.25 Medium. 23.00 Nws. Volksmuz. uit Tibet en India. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de lo.»,evóo? Wde">vroi?wI 'Si Nws. 11.02 Plek-uur. amusem. iPaxfr nrnor'1 me^' nnï^'nlrn 19*97 i 1, 00 NWS." 1*1.02* Öpérettéklan- Gev. progr. met om plm. 12.23 ken 11.30 mui uit alle windstreken. (12.00 Nws.) 12.30 Fragm. uit de musical The West Side story. AVRO: 13.00 -I So^.,2,.Ar,,."s?w,vro1'.u5 Lichte muz van Nederl, landbouwers. 1227 Meded. t.b.v. land- en tuin-j bouw: 12.30 Nws. en 12.40 Act.' NCRV: 14.00 Stereo: Klass. ka- Radio kamerork. en sol. 15.00 Navlgarc necesse est, hoorspel. 15.37 Lichte gram.muz. 16.00 Nws. 16.02 Voor de Jeugd. 17.00 Volksmuz. uit Tsjccho Slowa kije (opn.). 17.15 Klelnkunst- progr. 17.30 Stereo: Jazzband (gr.). 17.50 Overheldsvoor. 18.00 Vocaal ens, met orgelbegel. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtcndgym. 7.23 Lichte gramm. muz. (7.30-725 Van de voorpagina: perso- verz.) VPRO: 7.55 Deze dag lezing. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Act 8 20 Lichte gramm. muz. (8.30-8.35 Voor de hulsvrouw). 9.00 Stereo: Klass. gramm. muz. 9.40 Lichte gram. muz. morgén Nederland I: KRO: 17 35 Voor de kinderen. België: Nederl. progr. Kan. 1 en 10: 17.00; Jeugd-tv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7