Rennies GLADDE MUSICAL MIST WARME MENSELIJKHEID ügggk Vijflingen in en India Kloris wil je een stuk kaas uit het vuistje In Schiedam auto te waterdrie doden Haagse Comedie met rijk uitgedoste Godot Klap voor hotels en voor KLM Kogel treft meisje rSf™ I Grensincident in Israël: 3 doden Joost de Blank overleden Geslipt s 3 s Nieuwjaar Volkswagen handhaaft zich aan de top Proces Wilson tegen krant BRANDEN EISEN 35 DODEN IN HET BUITENLAND 5 DINSDAG2JANUABI1%8 Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! NTJVERDAL Een zesjarig meis je, Marianne Schuppert uit Nijver- dal, is zaterdagmiddag in de woon kamer getroffen door een kogel. Het kind bloedde hevig: de kogel had de mond geraakt. De verwondin gen bleken niet ernstig. De wang van Marianne was beschadigd, en een paar tanden waren weggesla gen. Een ander dochtertje werd getrof fen door rondvliegend glas. De kogel was ingeslagen door de dubbele ramen en werd vermoedelijk afgevuurd uit een revolver of jjistooL Een lid van de plaatselijke echietvereniging, die op de fiets de woning van de familie Schuppert aan het Hoge Dijkje passeerde, voel de de kogel langs zijn hoofd scheren. Hij waarschuwde de politie. De politie neemt aan dat een on bekende schutter heeft staan oefe nen voor Oudejaarsnacht. Een van de kogels moet afgeketst zijn, en ♦en andere richting hebben geno men. Kostelijk echtpaar maar van Hemelbed bleef weinig over BRISBANE In een ziekenhuis In de Oostaustralische stad Brisbane is een 36-jarige vrouw bevallen van een vijfling, twee jongens en drie meisjes. De moeder. Patricia Mary Braham, en de kinderen maken het goed. ROTTERDAM Annet Nieuwen- i huyzen en Eric Schneider hebben maandag in de Rotterdamse Schouw- burg met soms overrompelende char me het bewijs geleverd dat zij naast i geschakeerd acteertalent ook nog beschikken over de capaciteiten die 1 een musiealspelcr tot ster kunnen maken. In hun premiêrevoorstelling van „Ja ,ik wil!" van Tom Jones en Harvey Schmidt naar Jan de Hartogs populaire duospel „Het hemelbed", was het wel de grootste verrassing i dat dit tweetal, zingend en spelend, met zoveel flair en vakmanschap de musicalstijl wist te demonstreren. j Er is vooraf zeer veel propaganda gemaakt voor deze co-productie van I het Nieuw Rotterdams Toneel en I Paul Kijzer. De negentien liedjes die I Annet Nieuwenhuyzen en Eric i Schneider zingen, staan al op een j langspeelplaat van Bovema, het tekstboek is compleet met scènefo to's, inmiddels verschenen bij Becht en ook de massa-media hebben er i reeds het hunne aan gedaan om het j publiek in drommen naar de musical te krijgen. j Of „Ja, ik wil!" met dat al het succes zal 'hebben, waarop het pro ductieteam hoopt, lijkt ons moeilijk te voorspellen, want niets is zo grillig en ongewis als de gunst en de smaak van het uitgaande publiek. En wat verlangt dat publiek? Stroomlijn Wie het toneelspel van Jan de Har- tog niet kent en een voorkeur heeft voor de bonte en Amerikaans gestroomlijnde show, voor het kijkspel met wat vlotte, moderne liedjes, die zal aan deze musical stel lig plezier toeleven. Wie geïnteresseerd is in theater technieken en toneelfoefjes, in aan kleding, belichting, het tempo van de changementen, etc., die zal bewonde ring hebben voor de prestaties, zowel van het met vaart acterende koppel als van de spelende regisseur Johan Greter. fantasierijke aankleder Cor De vijfling, die voortijdig geboren werd, 'heeft al namen gekregen: Annabel Dorothy, Ridhard Gibson, Elizabeth, Caroline Jean en Geofrey Roger. Gewicht resp. 1754, 1642, 1642, 1516 en 1642 gram. Gisteren hebben ze hun eerste borstvoeding gehad. eZ maakten het vandaag goed. De vader is advocaat in Tenter- field, in het noorden van Nieuw-Zuid-Wales. Het echtpaar had b1 vier kinderen, onder wie een twee ling, die een klein jaar geleden ter wereld kwam. Het is voor het eerst dat in Australië een vijfling geboren geboren /->, -i AMMAN Israëlische en Jor daanse strijdkrachten hebben elkaar gisterochtend over de Jordaan beschoten. Volgens Jordanië werden in een vluchtelingenkamp drie bur gers gedood en zes gewond. Beide partijen geven elkaar de schuld. In Madras, India, is een 35-jarige vrouw eveneens bevallen van een vijfling. De vrouw heet Myü. Drie meisjes en een jongetje zijn in leven gebleven. Het vijfde kind, een meisje, is gestorven. In een boodschap tot de bewoners van het door Israël bezette deel van Jordanië verklaarde koning Hoessein zondag, dat hij de oorlog zal hervat ten als de Jordaniërs in dat gebied niet langs vreedzame weg bevrijd kunnen worden. Voor het eerst sinds de zesdaagse oorlog zijn 502 Egyptische krijgsge vangenen, onder wie twee hoge of ficieren, naar hun land teruggekeerd. Hezemans en Cor Lemaire met zijn orkest. Maar wie het originele „Hemelbed" kent en gave herinneringen bewaart aan de 'hartverwarmende creatie van Lily Bouwmeester als Agnes, naast Co van Dijk of Frits van Dongen of Kees Brusse als Robert, die zal waarschijnlijk de voorrang geven aan de oorspronkelijke toneelversie. De musical mist namelijk het warm- menselijke element; er is niet die fijn-psychologische uitdieping van de karakters en wat er van de ups en downs uit het huwelijksleven nog overkomt in het zangstuk, dat is te weinig en van te geringe intensiteit om er zich bij betrokken te voelen. Oppervlakkig Een kostelijk karakterspel. een brok pure Europese geest, is omgezet in een stukje oppervlakkig Ameri kaans vermaak. Soms geraffineerd, soms echt wel leuk en aanstekelijk, maar ook wel eens gelikt en triviaal en onecht in de sentimenten. Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider schijnen wel naar de sfeer van het oorspronkelijke „Hemelbed" te willen koersen, maar we hebben 't gevoel dat de regisseur meer op de buitenkant heeft gemikt. Mikken de „producers" misschien op een ander publiek dan de vaste schouwburgbe zoekers? Wat ons betreft: graag applaus voor de te waarderen elementen in „Ja, ik wil!", maar ook: graag Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider eens in de toneelversie, waarin Jan de Hartog zoveel waardevols heeft gelegd, dat wellicht door een nog groter publiek dolgraag zou worden herkend. Nieuwjaars wens Voor het traditionele nieuwjaarsca baret moest hals over hoofd een an dere conceptie worden bedacht om dat de NRT-spelers geen affiniteit hadden met de tekst van Pierre Jans sen. Het haastwerk je van Luc en Pieter Lutz kreeg zowaar nog „open doekjes" aan de lopende band. Na een Pieteriaans koldernummer als fotograaf hield Luc Lutz een „le zing" bij lichtbeelden, waarmee mil de satire werd bedreven op Rotter dammers en Rotterdamse situaties. Lachertjes waren de „paleizen", de theateraccommodatie, de „reinheid" van stad en ommelanden, de groen voorzieningen en burgemeester Tho massen als demonstrant op een mam moet. De keuze van plaatjes was niet altijd fijngeestig. Een grappige Iramscène, waarin «en beetje de draak werd gestoken met de veranderingen in de dienstre gelingen van de RET, kreeg een breed uitgepakt slot dank zij de ver rassende medewerking van het RET-Mannenkoor en een septet van de politiemuziekvereniging „Herman dad". In deze muzikale uitsmijter ex celleerde Pieter Lutz als dirigent en Luc als „solozanger-van-het-houtje". Als er eerder aan wordt begonnen, kan het na de volgende nieuw jaarspremière een cabareteske uitschieter worden. TON HYDRA LONDEN Gisteren is overleden dr. Joost de Blank, de vroegere aarts bisschop van Kaapstad. Hij is 59 jaar geworden. Hij is vooral bekend ge worden door zijn verzet tegen de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek. Joost de Blank was een Rotte: dammer. Toen hij tien jaar was, vei huisden zijn ouders naar Engeland Nadat hij 25 jaar in het Londense East End gewerkt had, werd hij in 1967 aartsbisschiop van Kaapstad. In 1963 moest hij om gezondheidsrede nen dit ambt neerleggen. Sindsdien was hij kanunnik van de Westminster Abbey. Voorkomen Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider als het echtpaar in de musical „Ja, ik wil!" naar het populaire toneelspel Het Hemel bed" van Jan de Hartog. Drie als postbodes vermomde mannen hebben gisteravond een roofoverval gepleegd in een van de bagagedepots van het grootste spoor wegstation van Rome. Zij sloegen een beheerder met een ijzeren staaf bewusteloos en gingen er met 13 pakjes geld en juwelen vandoor. Het nieuwe jaar is in de Verenig de Staten ingezet met een koude golf. Na een sneeuwstorm op oude jaarsavond daalde de temperatuur in New York al snel tot min 9 graden. In Chicago zak te het kwik tot 23 graden onder nul. (vervolg van pagina 1) Een in de Voorhaven liggende sleepboot voer naar de plaats van het ongeluk en waarschuwde de politie en de brandweer. Een buurtbewoner klom op het dak van de auto en wist de dochter te bevrijden, maar het meisje bleek reeds te zijn overleden. Na een half uur bracht een kraan wagen de auto op de kant waarin zich het levenloze echtpaar bevond. De heer Heyt, die vele jaren in Schiedam heeft gewoond, was een bekende figuur in de honkbalsport. ROTTERDAM Om kwart voor zes in de avond van Nieuwjaarsdag slipte door de gladheid een personen auto op de Kralingseplaslaan in Rot terdam. De wagen kwam terecht te gen een lantarenpaal. Mejuffrouw Annie M. ten Tije uit de Zwaanshals, 21 jaar, die naast de bestuurder zat, werd uit de auto geslingerd en ge dood. De bestuurder J. Everwijn van de Soetendaalsekade, 21 jaar, en me vrouw Rietveld uit de Wiekslag in Capelle aan den IJssel, die achterin zat, werden licht gewond. ROTTERDAM Op Oudejaarsdag overleed in het Bergwegziekenhuis te Rotterdam de typograaf W. van Ra- venstein uit de Heer Vranckestraat, 44 jaar. die de vorige dag bij het oversteken van de Bergweg niet via een oversteekplaats is aange reden door een personenwagen. De auto passeerde een andere wa gen en de bestuurder merkte toen de plotseling overstekende voetganger op. Hij poogde te remmen en de man te ontwijken, maar de wagen slipte, maakte een draai van 180 graden, raakte twee geparkeerd staande au to's en sloeg toch nog tegen de overstekende voetganger aan. NEDERWEERT Op de laatste dag van het jaar is een echtpaar uit Geleen en een van hun kinderen ver dronken, nadat zij met een auto in de Zuid-Willemsvaart bij Nederweert geraakten. De slachtoffers zijn de 40-jarige A. J. H. M. Janssen, zijn 39-jarige echtgenote, mevrouw Jans sen-Van Antwerpen en hun 11-jarig kind. Het drietal was van Oss op weg naar Geleen. Drie kinderen uit het gezin zijn de dans ontsprongen. Twee logeren bij vrienden in Geleen. een derde was achtergebleven bij de grootouders te Oss. BERLIKUM Op de weg langs de Zuid-Willemsvaart onder Berlikum is 1 zondagochtend de 26-jarige A. Lieshout uit Hintham om het leven gekomen doordat zijn wagen slipte en tegen een in de berm staande boom botste. Twee mede-inzittenden werden zwaar gewond in een zieken- j huis in Den Bosch opgenomen. DIEPENVEEN Op de provinciale i weg Raalte - Deventer is gisteren een personenauto, die bezig was in te ha- 1 len, frontaal tegen een tegenligger gebotst. Een van de inzittenden van de tegenliggers, de 47-jarige E. J. A. Breveld uit Deventer, kwam hierbij j om het leven. Drie personen, waar van twee in de inhalende auto zaten, moesten naar Deventerse ziekenhui zen worden gebracht. AVENHORN Hier is gistermid dag een personenauto geslipt en met grote snelheid tegen een boom in de berm terechtgekomen. De 60-jarlge A. J. A. Schenkels uit Hyppoly- tushoef kwam om het leven. Een vrouwelijke passagier werd zwaar gewond. HALFWEG De 27-jarige mejuf frouw Th. van der Stelt uit Haarlem is zondagnacht overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk waarvan zij de voorgaande nacht het slachtoffer was. Met haar auto reed zij op de verkeersweg onder Halfweg tegen een brugleuning. De wagen kaatste terug en kwam in hevige botsing met een tegenligger. De bestuurder van deze auto en een me de-inzittende werden slechts licht ge wond. SITTARD Zondag is de 53-jarige J. Rodegast uit Sittard overleden. Hij was ernstig gewond, toen hij vrijdag als voetganger de rijksweg in Sittard wilde oversteken en door een passe rende bestelauto werd aangereden. MAARSSEN Bij onvoorzichtig oversteken van de Amsterdamse straatweg is zaterdagmorgen de 68-jarige heer B. van Dijk uit Maars- sen, door een auto gegrepen. Het slachtoffer werd dertig meter door de auto meegesleurd en overleed ter plaatse. HAAKSBERGEN De 55-jarige voetganger G. J. F. Keizers is gis teravond op de Hengeloseweg om gekomen, toen hy aan de linkerkant van de weg door een auto werd ge schept. |3 1 H M s VOEDZAAM MAK* n 99 M O N g SS SS w m N DEN HAAG De adsurditeit van het leven, het leven gezien als een tombola met ontzettend veel nieten, het behoort geheel en al tot het moderne levens gevoel. Indertijd is het stuk „Wachten op Godot" van deze beschouwing de tolk geweest en ook thans heeft de Engelse schrijver van Tsjechische af komst, Tom Stoppard, zich met dit levensgevoel bezig gehou den. Hij heeft de beide figuren van Godot teruggevonden in de toneelpersonages uit Shakes- paeres „Hamlet" Rosencrantz en Guildenstern. Zij beiden spelen een merkwaar dig rolletje: ze worden even vanuit Wittenberg, waar zij „studeren", aan het Deense hof geroepen om Hamlet te bespioneren en hem later op last van koning Claudius naar Engeland te begeleiden met een lastbrief, dat Ramlet daar ter dood gebracht moet worden. Tijdens de zeereis verwisselt Hamlet deze lastbrief zodanig dat de brengers van de brief ter dood moe ten worden gebracht en Hamlet naar Denemarken moet worden terugge stuurd. Een merkwaardig, ongeluk kig lot treft deze jeugdige losbollen. Als men ten aanzien van deze levens naar de „zin" gaat vragen, komt men werkelijk voor grote raadsels te staan. Filisofie *HVW HVVZQ30A X* Stoppard gebruikt zijn figuren dan ook als een welkome kapstok om er zijn filosofieën over „de" zin van „het" leven aan op te hangen en zo als dat meer gaat als een filosoof concrete verschijnselen gaat veralge meniseren tot abstracte ideeën: hij kan bewijzen wat hij wil! Het leven van Rosencrantz en Guildenstern heeft geen zin. „Rozencrantz en Guildenstern staan voor de idee mens, ergo: „het" leven heeft geen zin, en zo is het logisme sluitend ge maakt. Het is natuurlijk een originele ge dachte om eens nauwkeurig naar de vage figuren uit de Hamlet te gaan vragen, Menigmaal is het toneelstuk „Rosencrantz en Guildenstern zijn dood", waarmee de Haagse Comedie het nieuwe jaar begon, een zeer in teressant stuk. Toch wordt het te zeer een alleenspraak van de filoso ferende Stoppard. die twee toneellie- den mogen zeggen en soms gaat Stoppard zover dat het kindertoneel wordt. Godot herhaald Interessant is ook de vervlechting l met de Hamlet en speciaal speelt de toneelspelersgroep uit de Hamlet een zeer onderhoudende rol. Toch is het stuk als geheel maar nauwelijks boeiend te noemen. Het is tezeer een herhaling van Godot, zij het dan een zeer rijk aangeklede Godot. Kees Coolen en Wim van Rooij spelen Rosencrantz en Guildenstern en doen dit bewonderenswaardig, hoewel hun beschouwelijke tekst vooral in het begin en aan het eind maar moeilijk overkomt. Eric van Ingen is een zeer imposante toneel speler. De toneeldemonstraties die hij met zijn groep geeft, zijn zeer on derhoudend en behoorden voor mij tot de beste van de avond. Gijsbert Tersteeg was een zeer ge wiekste Polonius, Leo de Hartogh een indrukwekkende Claudius en Anny de Lange een dito koningin. Marijke Merckens mocht Ophelia spelen en Dick Top een Noorse hop man. De Hamlet van Jaap Wieringa had zeker zijn verdiensten. Zeer fraai waren de kostuums van Has Noordhoek. Hegt en zeer vaardig ge vonden waren de decors van Hep van Delft. De regie van Paul Steenbergen met assistentie van Dolf de Vries gaf een vlotte speeltrant te zien. De mu ziek van Juriaan Andriessen was functioneel en de pantomimes van Albert Mol alleraardigst. Er was eigenlijk maar weinig aan te merken, maar over deze Nieuwjaarspremière kan ik maar moeilijk enthousiast zijn. Tot slot memoreerde Paul Steen bergen in zijn Nieuwjaarstoespraak dat burgemeester Kolfschoten dit jaar met pensioen gaat en dat het nieuwe toneelplan van minister Klompé veel goeds belooft. De Haagse Comedie is het nieuwe jaar in het verleden wel eens beter gestart, maar ja, dit zegt nog weinig over wat er nog komen gaat. EV. GROLLE. De schone lei en de nieuwe agenda al een tikkeltje beschreven? Al moe van alle goede wensen? En alle voorspellingen, die ons door des kundigen en nietsweters zijn gedaan, reeds gehoord, gezien en gelezen? Maar niemand heeft mij gezegd, dat prompt op nieuwjaarsmorgen de ka chel uit zou zijn, wat sinds we in het gaspookloze tijdperk leven, een ware ramp is. Zodat ik argeloos en opgewekt ont waakte bij de eerste zonnestraal. Stee vast gelovend in een blij begin. Dan is het niet moeilijk om tegen de eer ste opbeller een hartelijk „Alle goeds" te roepen. Maar als een barre sneeuwbui langs de ramen strijkt, je stuivend as eet er de sintels een ontilbare zware last ir de vuilnisbak worden, en dan het tien de telefoontje ratelt, nou dan hoop jr all >n maar, dat niemand zo gek i.' om in het nieuwe jaar de opzienbs rende uitvinding te doen, dat aan iedc re telefoon een televisieapparaatj komt. Je hele image zou er door verstoord raken. Je telefoneert dus met opgewekte stem, zwarte handen en koude voe- *en. Jeroen, ontstemd door de ge laaide temperatuur, slentert binnen Zijn ronde gele kattenogen dwalen rond. Speuren langs de bloembak, waarin muis Alan zijn grotendeels ondergronds bestaan leidt. Maar uitgerekend op dit ogenblik blijkt hij zich te hebben opgesteld ïchter een plant. Misschien heeft Jeroen een vage «weging gezien, niet meer. Genoeg m waakzaam te zijn. De telefoon .oet een ingewikkeld verhaal, eist al- 2 aandacht op. Dan is de sprong ge laakt. Jeroen zit boven op de hya- nten. die prompt knakken. Zijn \-irt, dik en opstandig, zwaait een luisterijtje kletterend naar beneden Oe telefoonhaak smakt op de grond, een sprong, een greep, een blazende kat wringt protesterend in mijn ar mer,. Alan kraaloogt nog een ogenblik in totale verbijstering, maar bergt het ongedeerde lijf dan snel in zijn pro visiekamer. die opgestouwd moet zijn met heerlijkheden. Uit de zwarte hoorn op de vloer komen vreemde klanken. Gesprek beëindigen. Jeroen in an dere kamer. Waar was ik ook al weer mee bezig? De kachel De houtje? zijn inmiddels lustig op- geknetterd en steken geen kool meer aan. Maar weer beginnen Als het lekker warm is geworden, de oliebollen in een onverslindbare berg ter tafel zijn gezet, komt het kleine jongetje met zijn beste wensen. Hij versmaadt het aloude ambacht van 'iet Nieuwjaarwensen nog niet als iron van inkomsten en vermaak. Met ernst en ijver zet hij zich voor 'e schaal. En eet. Maar de schaal komt niet leeg. Dan zucht hij. uit het diepst van djn hart: „Ik wou, dat het morgen nog Nieuweiaar was. kon ik ze weer 'ten Wie zegt het hem na? (Van onze verkeersredacteur) WOLFSBURG Volkswagen heeft in 1967 opnieuw de top van de Europese automobielproducenten be reikt. De totale afzet bedroeg 1.386 miljoen wagens overigens 200.000 minder dan in het rekordjaar 1966. De overbekende kever bleek op nieuw het succesvolste model ter wereld te zijn. Zijn aandeel aan de totale VW-produktie bedroeg 70 pro cent. Van de kever zijn tot nog toe tien miljoen eenheden aangemaakt. Sinds 1948 heeft het totaal van investe ringen in de Volkswagenfabrieken 6,5 miljard gulden bedragen. Op de ranglijst van de meer dan 135 exportlanden nemen de Verenig de Staten weer met een grote voor sprong de eerste plaats in. Het vo rig jaar werden daar meer dan 450.000 eenheden verkocht, voorna melijk als zogenaamde tweede wa gen. Nederland komt met 51.387 VW's op de tweede plaats, gevolgd door Oostenrijk en Canada. Volkswagen staat in Nederland nog altijd nummer één wat de ver koop van auto's betreft. Na de oor log werden in ons land meer dan 460.000 VW-modellen verkocht. PRESIDENT Johnson heeft het b»- gin van het nieuwe jaar aange grepen om het gevaar af te wen den, veroorzaakt door een stijgend tekort op de Amerikaanse betalings balans. De aangekondigde maatregelen wa ren noodzakelijk geworden. Zij heb ben niets te maken met het protec tionisme dat in het Congres de kop heeft opgestoken. Het is nu eenmaal zo, dat de dol lar een bijzonder belangrijke rol speelt als Internationaal betalings middel. In mindere mate is dat ook het geval met het Britse pond ster ling. De stand van de betalingsbalans be paalt in sterke mate de kracht van een munteenheid. De positie van de dollar dreigde in gevaar te komen en daarmee die van het internatio nale monetaire systeem. Men kan zich afvragen, of Ameri ka het zo ver mocht laten komen. Daarbij moet men bedenken, dat vooral van buitenaf (om politieke redenen) aanvallen op de dollar als internationaal betalingsmiddel wer den gedaan. Ook voor Europa zullen de maat regelen gevolgen hebben. Men zal zich echter bewust zijn dat het voor komen van een crisis beter is dan het genezen van de gevolgen ervan. Aanknopen UERSTEL van de positie van de dollar zou mogelijk versneld worden, als de oorlog in Vietnam snel beëindigd zou kannen worden, zij het wellicht in fasen. Johnson bestudeert nog liet voorstel, dat nu van officiële Noordvletname- se zijde is gedaan. Het is niet veel belovend, maar bet biedt in elk ge val een aanknopingspunt. Het plan voorziet in oplossing van het probleem op de voorwaarden die Hanoi altijd gesteld heeft. Dat Is echter geen reden om niet te gaan onderhandelen. Het grote probleem is, dat van Noordvietnamese zijde niet wordt gesproken over het staken van de strijd in geheel Vietnam, niet alleen door Amerikaanse, doch ook door Noordvietnamese troepen. Een wapenstilstand in geheel Viet nam, waarvan naleving zo mogelijk door VN-eenheden wordt gecontro leerd, zou tot besprekingen kannen leiden en tegelijkertijd een eind ma ken aan het bloedvergieten. DEN HAAG De Neder landse toeristen-industrie dreigt een zware klap te krijgen als de Amerikaanse plannen om ook het toerisme aan banden te leg gen, worden uitgevoerd. Vooral de laatste Jaren is het Ame rikaanse toerisme naar Nederland aan- „Laster in Herald Tribune" LONDEN Premier Wilson heeft bij het Britse Hooggerechtshof een eis tot schadevergoeding ingediend tegen de Amerikaanse krant Inter national Herald Tribune. In dit blad staat, een artikel met als kop „De andere vrouw in het leven van Ha rold Wilson". Met deze vrouw wordt de politieke secretaresse van Wilson, mevrouw Williams, bedoeld. In het artikel wordt opgemerkt dat tijdens het Profumo-schandaal een afgevaardigde in het Lagerhuis „er op had gezinspeeld dat er meer dan een louter zakelijke verhouding tus sen Wilson en zijn secretaresse zou bestaan". De conservatieve afgevaardigde Hogg had destijds gezegd niet te be grijpen waarom er zoveel ophef werd gemaakt over het privé-leven van Profumo, „zolang er op de voorste bank van de oppositiepartij overspe- ligen zitten". BALTIMORE Vier kleine kinde ren zijn hier zondag bij een brand omgekomen. In een andere Ameri kaanse stad, Wheeling, werden op dezelfde dag eveneens door een brand zeven kinderen gedood. MURURAN/JAPAN In de Ja panse stad Mururan kwamen zeven vrouwen om toen de bowlingclub waarin zijn zich bevonden door een brand werd verwoest. MANAUS In de Braziliaanse stad Manaus werden zondag zeven tien mensen gedood en acht gewond, toen er brand uitbrak in een olie-opslagplaats van Texaco. zieniyk toegenomen. Per jaar besteden Amerikanen in Nederland ruim 170 miljoen. Dat betekent dat zy een zesde deel van alle toeristendeviezen binnen brengen. Hoewel de maatregelen nog niet in detail bekend zijn, staat nu al vast dat de zwaarste klap zal vallen bij de Am sterdamse hotels, waar Amerikaanse toeristen no. 1 staan (landelijk komen rij op de derde plaats). Ook de KLM. die in de zomermaan den voor een belangrijk deel op het Amerikaanse toerisme drijft, wordt door de maatregelen getroffen. Even als trouwens de ANW, die de laatste jaren vele miljoenen heeft geïnvesteerd voor „Holland-promotion" in Amerika. Deze propaganda zal weliswaar wel nawerken, maar een deel ervan is toch in het water gegooid. Protest Hebt u de afgelopen maand ook ge zien hoe het winkelpersoneel zich heeft afgesloofd om alle klanten te vreden te stellen? En straks krijgen we weer de seizoenopruimingen. Ie dereen ziet met eigen ogen wat het winkelpersoneel te verweriten krijgt. Ze hebben het allemaal voor u over, inclusief de wekelijke opoffering van de vrije zaterdag. U rust dan lekker uit, maar zijDenkt u daar wel eens aan? Nu durft men zelfs nog meer ver langen: een vaste koopavond. Zonder daar iets redelijks tegenover te stel len. Daar wil ik nu wel eens wat van zeggen. Voor mijn verloofde en voor al haar collega's vraag ik u: laat zo'n voorstel nooit verwezenlijkt worden. Protesteer ertegen. Men spreekt zo vaak en graag over medemenselijk heid. Welnu, hier is een kans om er ook naar te handelen. Rotterdam Dolf Lok Stuntwerk Verschrikkelijk om te moeten lezen over een anti-kerst-appèl. En dan nog onder leiding van dominees. Dit is toch geen leiding geven. Gelukkig kwam er een afwijzing van de centra le kerkeraad in de hoofdstad; gelukkig hebben ook enige ambtsdragers gepro testeerd. Ik begrijp dergelijk stunt werk niet. Vooiburg w. van Alphei»

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5