IVeekagenda LAATSTE DIENST IN OOSTERKERK Gevestigd in Leiden Woningbouwactivi teiten te ZOETERWOUDE ZES INBRAKEN IN LEIDEN Natuurvrienden bijeen in Harderwijk Wonen in Voorschoten is aantrekkelijk Waarom dit jaar geen kerstboombr and Nieuw lid van Leidse raad Vreugdevuur veroorzaakt autobotsing MATRASSEN LEDIKANTEN Mej. Schroten catechete Vandalisme in Marnixstraat Dode en ernstig gew onde op rijksweg 4a Twee gewonden op Rooseveltstraat Geen verdere aanslag op volkstuinen \ijftig kostbare kanaries prooi der vlammen Op oudejaarsdag vijf mensen naar ziekenhuis Vertrokken personen DINSDAG 2 JANUARI 1968 Dinsdag (2 Jan.) Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur ir. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- ids Ned. Gemeenten. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagse Komedie met „Rosen- e en Guildenstern zijn dood". Woensdag (3 jan.) Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: Hireekuur sociale raadsvrouw. De Lakenhal, 3.30 uur: nieuwjaars bijeenkomst Kamer van Koophandel. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Ensemble met „Een maan voor de misdeelden". Donderdag (4 jan.) Stadhuis, 8 uur: Leids Jongerenpar- lement. SCHEVENINGEN Circus-theater, 115 uur: Nat. Ballet. Vrüdag (5 jan.) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruil beurs voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Kloksteeg 19, 9 uur run.: Leids Zoldercabaret. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met „Rosen- crantz en Guildenstern zijn dood". SCHEVENINGEN Circus-theater. 8.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". DEN HAAG Paviljoentheater, 8 15 uur: De Nieuwe Komedde met „The Fantasticks". Zaterdag (6 jan. 1968) Boshuis, achter Hoflaan 74: C.J.V. Jong-Leiden, nieuwjaarsbal (8 u.). L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Pala medes. I DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Komedie met „Van de brug af gezien". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: ■(Arena met ..Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest. DEN HAAG Paviljóentheatef, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „The Fantasticks". Dienst apotheken Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30 uur): De onvoorstelba re tocht (alle leeftijden): 7 en 9.15 uur: Fantomas slaat weer toe (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Modern Millie (alle leeftijden». Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bloot? Sla dood (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Voor een paar dollars meer '14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De dief van Parijs (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Casino Royale (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maaJ 4. Openingsuren Lakenhal Sted. museum De Lakenhal open: zondag 24 dec. 1 tot 4 u.. maandag 25 dec. gesloten, dinsdag 26 dec. 1 tot 4 uur. zondag 31 dece. 1 tot 4 uur. maan dag 1 jan gesloten. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags ge sloten. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat 1 b. maandag gesloten dinsdag 911.15 u en 13.30—17 15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13 30— 18.45 u„ zaterdag 811.15 u en 13.30— 16.30 u. Van der Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11 15 en 13.3017.15 u.. donderdag 8 30—11.15 en 13.3018.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30—18 45 u.. zaterdag 7.3011.15 en 13.30—16.30 u. Kunstmarkt Waaggebouw Waaggebouw: kerst-kunstmarkt tot en met 28 dec., dag 2 tot 6 u.. van 19 tot 23 dec van 2 tot 9 uur TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 8: werk van Gerti Bierenbroodspot. van 15 dec tot 6 januari Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging. grafiek en tekeningen Kar* Löb van 25 nov tot 7 jan dag 10 tnt 16 uur. zondags 13 toi 16 uur Galerie Hans Vink. Breestraat 119: grafiek van J. Mensinga. W den Oud sten en A. Schlüter. van 16 dec. tot en met 6 jan. De Lakenhal: tentoonstelling foto's Wim Noordhoek, van 20 dec. tot 28 jan., dag. 10 tot 4 u.. zondags 1 tot 4 u. WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Cor Dik tn keramiek van Margreet Huisman, LEIDEN Zondagmorgen werd de laatste kerkdienst gehouden in de Oosterkerk. Zoals bekend, wordt deze kerk gesloten in verband met de ontvolking van de binnenstad en het gereedkomen voor de eredienst van het koor der Hooglandse kerk, dat aanstaande zondagmorgen in gebruik wordt genomen. In de laatste dienst ging ds J. de Wit, emeritus-predikant van de Herv. Gemeente, voor. Eerst zou dr K. E. H. Oppenheimer voor gaan maar deze is ziek. De tekst voor de prediking was 1 Petrus 1 vers 24 en 25: Alle vlees is als gras en al zijn heer lijkheid als een bloem in het gras; hét gras vordert en de bloem valt af, maar het woord des Heren blijft in der eeuwigheid. Dit nu is het woord dat u als evangelie ver kondigd is. Met betrekking tot de sluiting van de Oosterkerk merkte de pre dikant op, dat de ontvolking van de binnenstad en de trek naar buiten tot dit besluit hebben ge leid. Maar wat doet het er in we zen toe waar de dienst wordt ge houden. God is niet aan plaats ge bonden. De mens is gehecht aan zijn plaats. Vooral ouderen zullen zich aan de Oosterkerk verbonden hebben gevoeld. De gemeente van Christus is een gemeente onderweg. Wij moeten telkens uitzien naar de dingen die voor ons liggen. Ds De Wit richtte zich in deze dienst nog tot de heer H. van Heusden, scriba van de kerkeraad van de wijkgemeente Pniël, die in verband met zijn leeftijd moest af treden. De heer Van Heusden is 27 jaar ouderling geweest. De pre dikant dankte hem voor zijn trou we arbeid. Vooral na het vertrek van ds Groot werd hem een groot LEIDEN Vanmiddag heeft bur gemeester Van der Willigen vóór het uitspreken van zijn nieuwjaarsrede drs. P. Provó Kluit (prot-chr.) be ëdigd als lid van de gemeenteraad. Hij werd benoemd in de vacature- B. dc Kier. deel van de pastorale zorg toever trouwd. De gemeente zong het echtpaar Van Heusdan gezang 263 vers 5 toe. Onder klokgelui sloot ds De Wit ten slotte de kanselbijbel. Vóór de dienst had ouderling Van Heusden woorden van dank gesproken tot het kosterspaar Mar- tijn-Nieuwenhuis, organist J. van den Berg en de commissie van ontvangst voor de door hen bewe zen diensten. ZOETERWOUDE Even na 12 uur zondagavond zijn twee auto's op de Hoge Rijndijk nabij de Rijnen- gommerstraat met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk gebeurde, toen een auto, bestuurd door een inwoner van Koudekerk a/d Rijn, moest uitwijken voor een groot vreugdevuur, dat men op de weg stookte. De bestuurder, die niets kon zien door de mensen, die er omheen stonden, kwam op de linkerweghelft terecht en botste op een tegenligger, bestuurd door een Leidenaar. Beide auto's werden aan de voor zijde zwaar beschadigd. De bestuur der uit Leiden kreeg lichte verwon dingen aan het hoofd. Geruchten Westeincleflats ontkend Actie tegen klandestien bouwen ZOETERWOUDE Binnenkort zullen waarschijnlijk tussen de Vijf- Meilaan en de Ommedykseweg 180 woningen worden gebouwd, waar van het merendeel is bestemd voor de verkoop. Gelijktijdig zal de woningbouwvereniging St. Willibrord hier een contingent woningwet woningen kunnen bouwen. Voorzitter H. J. van der Ploeg van deze vereniging deelde dit mee tijdens de in het Don Boscohuis gehouden jaarvergadering, waarover wy zaterdag al publiceerden. Deze maand wordt begonnen met de bouw van 21 eengezinswoningen in het plan Westeinde, zo voegde hy hier aan toe. De voorzitter sprak er zijn blijd schap over uit, dat de bouw van de 36 centraal verwarmde flatwonin gen in het Westeinde zo vlot ver loopt. De huur gaat bruto f 35 per week bedragen. De heer Van der Ploeg ontkende het gerucht als zou er niet veel belangstelling voor deze flats bestaan. Wel vond hij het jam mer, dat weinig bewoners van de Rijndijk interesse tonen voor wonin gen in het dorp. Alle bewoners, die klandestien bouwsels achter hun huis hebben neergezet, krijgen s^riftelijk op dracht deze te verwijderen. Centra(d verivarmd De voorzitter betreurde het, dat de secretaris om persoonlijke redenen zijn functie heeft neergelegd. Hij deelde nog mee, dat voortaan alle te bouwen woningen van de vereniging centraal zullen worden verwarmd. De vereniging telt ruim 400 leden en 215 woningen. Een punt van discussie vormde de LEIDEN In de afgelopen dagen is in Leiden op zes verschillende plaatsen ingebroken. Tijdens afwe zigheid van de bewoners kreeg een woning aan de Cronesteinkade on gewenst bezoek. Het gehele huis werd doorzocht; er wordt f32 ver mist. Ook al tijdens afwezigheid van de bewoners werd uit een huis aan de Maredijk f 225 gestolen alsmede een spaarbankboekje en 120 Duitse Marken. Uit een clubhuis van een korfbal vereniging in de Leidse Hout werd voor f 10 aan kauwgum en koeken ontvreemd. Voorzover kon worden nagegaan, was de buit van een inbraak in een huis aan de Cobetstraat nihil. De bewoners, een predikantengezin zijn tot 3 januari met vakantie. Insluiping in een perceel in de Schapensteeg betekende voor de be woners een schadepost van f 325 aan geld. Via een dakruit is ingebroken bij liet modehuis De Faam aan de Hoogstraat. Er worden een fles ADVERTENTIE Grote keuze - Lage prijzen Haarlemmerstraat 111 LEIDEN De commissie voor het bijbelonderricht op de openbare scholen van de Leidse Herv. Ge meente heeft mej. M. H. Schroten benoemd tot catechete. Zij zal dezer dagen haar werk aan de openbare scholen beginnen. Zondag 7 jan. om half elf hoopt ds. Joh. Poort haar in de Maranathakerk tot dit werk in te leiden. Na de dienst kan met mej. Schroten kennis worden gemaakt. van 18 dec. tot en met 10 jan., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 5 u.. bovendien dinsd. van 8 tot 10 u., zondags, 25 en 26 dec. en 1 jan. gesloten. jenever en een fles sherry vermist; of er ook kleding is ontvreemd, kon nog niet worden nagegaan. Uit een kippenhok op een erf in de Broekpolder werden 10 kippen ontvreemd met een totale waarde van f90. Leidse politie hield Drankweteontiole LEIDEN Zaterdag hield de po litie een controle op de naleving van de Drank- en Horecawet. Er werden drie processen-verbaal opgemaakt en 70 flessen drank in beslag geno men, onder anderen bij melk- en groentehandelaren. LEIDEN In de Marnixstraat heeft baldadige jeugd een schrikhek uit de grond gerukt en met een sta pel kerstbomen verbrand. Ook moest de brandweer ingrijpen bij kerstboombrandjes op de Room burgerlaan en in de Druivenstraat. woningverdeling. Binnenkort komen er drie woningen leeg, waarvoor zich 65 gegadigden hebben gemeld. By de bestuursverkiezingen werd de heer J. A. W. van der Meer her kozen; gekozen werden de heren G. W. J. de Groot. P. P- Takken en N. J. Vink. LEIDERDORP Op rijksweg 4a onder Zoeterwoude uur een auto avond omstreeks 7 uur een auto met vier inzittenden geslipt. De bestuurder van de auto, de 51- jarige koopman. W. Dorpmans uit Rotterdam, kreeg zwaar hersenlet sel en is later op de avond in het ziekenhuis in Leiden overleden. Zijn vrouw kreeg een bekken breuk en ernstig hoofdletsel. Haar toestand is nog ernstig. Twee zoons die achterin zaten, bleven onge deerd. De auto is vermoedelijk geslipt op een stuk glad wegdek. LEIDEN Doordat een 18-jarige jongeman uit Rijnsburg op de Roo seveltstraat onvoorzichtig ging keren met een bestelauto, kwam zijn auto in botsing met een personenauto, bestuurd door de 38-jarige J. Paar- dekoper uit Zoeterwoude. Beide be stuurders werden gewond; eerstge noemde kreeg snijwonden in het rechterbeen en de Zoeterwoudenaar liep een diepe snij wond in het hoofd op. De auto's werden zwaar bescha digd. Goed jaar van de Goudse GOUDA De Goudse verzekering maatschappij N.V. en de Goudse le- vensverzekerings maatschappij N.V. bereikten in het afgelopen jaar een bevredigende groei. Het gezamenlijk premie-inkomen zal de f51 miljoen te boven gaan. Bij de schadeverzekering maatschappij zal het premie-inkomen ruim f 46 miljoen bedragen (vorig jaar f40,8 miljoen). De afdeling mo torrijtuigverzekering gaat een steeds belangrijker plaats innemen: het pre mie-inkomen in 1967 is gestegen tot ca. f9 miljoen. De uitbouw van de afdeling brandverzekering verloopt bevredigend. Voortgezet werd de au tomatisering van de administratie. De gezamenlijke winst van beide maatschappijen zal niet achterblijven bij die van vorig jaar: f3% miljoen. LEIDEN In 1968 zullen geen volkstuintjes behoeven te verdwij nen zo verwacht het bestuur van de Leidse Bond van Volkstuinders- verenigingen De complexen in de Waard en langs de Nachtegaallaan heeft het gemeentebestuur opnieuw in gebruik gegeven voor dit jaar. Auto ontvreemd LEIDEN Ten nadele van een Amsterdammer werd een op de Rijn en Schiekade geparkeerde lichtblau we Volkswagen ontvreemd van het bouwjaar 1966; kentekennummer 86-77 AU. Burgemeester in nieuwjaarsrede: VOORSCHOTEN Aan het be gin van de nieuwjaarsreceptie van burgemeester en mevrouw De Kool in het raadhuis sprak de burgemees ter een nieuwjaarsrede uit. Voor het eerst werd de traditionele receptie met een toespraak geopend. Wonen in Voorschoten, zei de bur gemeester, is aantrekkelijk. De Voor- schotense bevolking groeide in 1967 van 18.155 tot 19.020 inwoners. In 1967 overleden 92 inwoners en de ooievaar klepperde 384 maal. In to taal bedroeg de bevolkingsaanwas 865 personen. De reinigingsdienst sluit een oude periode van vuilstorting af en met ingang van vandaag is Voorschoten aangesloten bij de Leidse vuilver brandingsinstallatie. Het groenareaal in Voorschoten werd in 1967 met 2000 m2 vergroot. Er zijn 399 wonin gen in aanbouw. De bevolkingsaanwas gaf in 1967 geen al te grote problemen voor het SASSENHEIMHet nieuwe jaar begon voor de heer W. B. v. d. Lans uit de Tijlloosstraat wel heel slecht. Gistermorgen om tien over acht ont dekte een buurvrouw dat zijn schuur in brand stond. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen dat zowel de schuur als de aangrenzen de volière geheel uitbrandden. In het bijzonder het laatste betekende een ramp voor de heer v. d. Lans, want zijn 50 kanaries (van f40 tot f45 per stuk) werden een prooi van de vlammen, waarmee zijn werk van zes jaar als kanariefokker ver loren ging. Hij was niet verzekerd. GLADHEID OORZAAK VAN ONGELUKKEN SASSENHEIM Zaterdagmorgen om kwart over elf gaf de bestuurder van een personenwagen uit Vlaar- dingen op de hoek van de Park- laanProv. weg geen voorrang aan een vrachtwagen uit Aarlanderveen- Bij de botsing die volgde werd de personenauto enkele meters meege sleurd, waarbij deze op de linker weghelft terecht kwam en frontaal in botsing kwam met een personen wagen, bestuurd door een inwoon ster van Bloemendaal. Deze liep een dubbele armfractuur op. Haar man, die naast haar zat, werd ernstig aan het gezicht gewond. Beden werden naar een ziekenhuis in Leiden over gebracht. De twee personenauto's werden totaal vernield. Op oudejaarsavond om ongeveer 7 uur kwam een personenauto bij de Kaagbrug op Rijksweg 4 in een slip terecht. De wagen kwam onderste boven in het struikgewas naast de weg terecht. De bestuurder en diens zoontje, afkomstig uit Haren (N.B.), kwamen met enkele builen en de schrik vrij. De wagen liep hoege naamd geen schade op. Niet zo fortuinlijk was een echt paar uit Muiderberg, dat met twee kinderen in Den Haag oud-en-nieuw had gevierd. Op nieuwjaarsmiddag, om ongeveer eén uur, raakte hun personenauto op Rijksweg 4 in een slip. De wagen schoot voor de andere auto's langs in de berm, kantelde en kwam op het lVz meter lager gele gen rijwielpad terecht. De bestuur ster werd met haar vierjarig doch tertje uit de wagen geslingerd. De moeder liep een hersenschudding op en haar dochtertje een schedelbasis- fractuur. Beiden werden naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden ge bracht. Haar man en tweejarig zoon tje kwamen met enkele builen en de schrik vrij. De vrijwel nieuwe auto werd praktisch geheel vernield. HARDERWIJK Het jaarlijkse kerstcongres van de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrienden werd dit jaar in Harderwijk gehouden. Drie dagen lang spraken ruim 300 C.J.N.'ers uit heel Nederland met elkaar, wisselden van gedachten, haalden kampherinneringen op en volksdansten naar hartelust. Op de openingsmiddag, woensdag 27 december, waren vele genodig den van allerlei instanties op het gebied van natuurstudie en/'of -be scherming aanwezig. Bij verhinde ring van burgemeester G. J. Nu- man van Harderwijk opende wet houder Th. van Laar het Congres. Daarna volgde de jaarrede van bondsvoorzitter Wim Benthem, waarin gememoreerd werd dat de CJN de laatste jaren zijn naar bin nen gericht karakter verloren heeft en een meer sociaal besef toont. Vooral de (internationale) natuur bescherming staat in het middel punt van de belangstelling. Ook de vraag naar het bestaansrecht van de drie jeugdbonden (neutraal, katholiek en prot.-chr.) naast el kaar kwam ter sprake. Zoals tegen woordig overal het streven is, pro beert men ook hier tot federatieve samenwerking te komen. De lezing, die dr. E. F. Jacobi. direkteur van „Artis", hield over Ceylon, was indrukwekkend. Aan de hand van prachtige dia's toonde hij het landschap, de dieren en de planten van het eiland. Ceylon heeft drie grote natuurreservaten, die bekend staan om hun olifanten- panters en lippenberen. Resolutie Toen behalve de afgevaardigden van NJN, KJN en de Duitse Jeugd bond de genodigden vertrokken wa ren, begon het huishoudelijk ge deelte van de algemene ledenverga dering. Donderdag en vrijdag wer den de verslagen van de hoofdbe stuursleden afgewerkt, afgewisseld met pauzes, waarin gegeten en ge hupst werd. Er werd een resolutie aangeno men, waarin de grote verontrusting werd uitgesproken die bij de CJN heerst over de nonchalance en de grote onwetenheid ten aanzien van de fabricage en de toepassing van chemische bestrijdingsmiddelen. Ten aanzien van de samenwer king tussen de drie jeugdbonden werd besloten dat er gestreefd zou worden naar uitgebreidere kontak ten, die o.m. zullen resulteren in een combi-nummer van de drie bondsbladen in het begin van dit jaar. Ook zullen de werkgroepen (er zijn allerelei werkgroepen bin nen de CJN, zoals de vogel-, plan ten- en i nsek te n we rkgroe pnau wer samenwerken. Voor de strand- werkgroep wordt die samenwer king al konkreet; de SWG's van de drie jeugdbonden en de SWG van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging (KNNV) zullen in 1968 één geheel vormen. Zaterdagochtend vertrokken de deelnemers, vaak liftend, naar hun woonplaatsen. onderwijs. Alle kinderen konden be hoorlijk opgevangen worden, hoewel de spreiding van de scholen over de verschillende wijken nog niet ideaal genoemd kan worden. Zeer bezorgd was de burgemees ter over de toeneming van het ver keer. Het aantal verkeersongelukken gaf ten opzichte van 1966 in 1967 een daling te zien. Deze daling is zeer beslist niet het gevolg van een vei liger verkeer, maar van het feit dat haast veelal onmogelijk wordt. De recreatie baart zorgen. Ver schillende sportverenigingen heb ben ernstig te kampen met het ruimteprobleem. In 1968 zal de no dige aandacht besteed worden aan de sport, zowel binnen als buiten verenigingsverband. Burgemeester De Kool wilde ten slotte vol vertrouwen het nieuwe jaar 1968 binnengaan. een jaar waarin de gemeenteraad zeer be langrijke besluiten zal moeten ne men om de leefbaarheid van Voor schoten te waarborgen. In Voorschoten VOORSCHOTEN Op Oudejaars dag gebeurden er bijna gelijktijdig twee ernstige verkeersongevallen. Op de Papclaan ter hoogte van de Donklaan, reed om zeven uur met zeer grote snelheid een personen auto tegen een boom. De beide in zittenden, twee 20-jarige inwoners uit Wassenaar, werden met breek ijzers uit het wrak bevrijd en met ernstige verwondingen aan hoofd en benen naar het Academisch Zieken huis in Leiden vervoerd. Op de Veurseweg ter hoogte van de koffietent „Ome Nico" botsten drie auto's door een verkeerde in haalmanoeuvre op elkaar. Alle drie de bestuurders werden met onbekend letsel naar Antonius- hove in Voorburg vervoerd. Zaterdagnacht verleende op de kruising Wijngaardenlaan-School straat een uit Wassenaar komende auto geen voorrang. Bij deze aan rijding was er alleen ernstige ma- teriaalschade. LEIDEN Het vervallen van de kerstboomverbranding in Leiden is, zo bleek ons, een gevolg van de verminderde belangstelling van de jeugd voor dit nieuwjaarsfestijn. De Leidse Jeugd-Actie die met de voorbereidingen was belast, meent, dat de kerstboomverbranding te weinig aansloeg bij de jeugd, en zij voelde er dan ook weinig voor, deze traditie in stand te houden. Er is nog op andere wijze gepro beerd een verbranding te organise ren. Twee terreinen kwamen daar voor in aanmerking, het Schutters veld en een terrein in de buurt van de Royal-fabriek aan de Roosevelt straat. Vele openbare terreinen staan onder water. Vandaag, 2 jan., kon de brandweer voor een kerst- boombrand geen personeel beschik baar stellen. Een brand op 3 jan. op het Schuttersveld en op 4 jan. aan de Rooseveltstraat vond men bij de gemeente te laat om nog te kunnen verwachten dat Leiden op deze manier afdoend van zijn kerst bomen zou afkomen, waar er toch al van een dalende belangstelling Academische examens AMSTERDAM VU geslaagd theologie, kandidaats: J van Andel (Rotterdam. J D Cremer (Kollum). S C Ketel (Weesp), J Leeuwis (Voorschoten), G van 't Spijker (Dordrecht), H C Verdun (Den Haag): rechten, kandidaats: AAM Hessellng (Amsterdam), mej. D F J Thoolen Cs-Gravenhage); doctoraal: L J A de Boer (Amsterdam), R M Schutte (Amster dam): geneeskunde, kandidaats tweede gedeelte: J Bot (Slledrecht), P E Brouwer (Rotterdam), R H Hommes (Lunteren), J T Koop (Amsterdam), H C de Kort (Mep- pel), T S Kuindersma (Purmerend), J V I Kwakman (Volendam), A T Namdjou (Amstelveen), H T Nooltgedacht (Sneek), mej. J Ramondt (Sluiskil), A van der Tol (Joure), E Zahra (Amstelveen); doctoraal eerste gedeelte: mej. A J Arbcuw (Eind hoven), mej. M W Bouma (Heerlen), G J J van Doornum (Amsterdam), H D Gransbergen (Helloo), W Hospers (Eiber- gen), B W Ike (Amsterdam). L M van Ingen Schenau (Amsterdam), B C Jansen (Haarlem), A R Janssens (Smllde). J Jel- lema (Molenend), K Koopmans (Glaner- brug), N H Molen (Amsterdam). D Pran ger (Schiedam), mej. J de Pril (Zwolle), J Reeden (Anjum). mej. V L F Roelink (Amsterdam). J Smit (Alkmaar). F M Zel- 11 (Amsterdam): doctoraal tweede gedeel te: W Arntzcn (Amsterdam), T A T M Bronner (Amsterdam), R van Dalen, cum laude (Badhoevedorp). M R Dandrlen (Amsterdam). J Glerum (Amstelveen), G J Hommes (Haarlem). J Klelnhout (Gou da). G A Kool (Amsterdam), A van Leeu wen (Amsterdam). A A Ressang (Aerden- hout).- A G Sitter (Amsterdam). P Snel, cum laude (Vlaardlngen), G Verspuy (IJ- muiden). W K Voogsgeerd (Amsterdam). A M de Waard (Groningen): semi-arts: U B Schaart (Amsterdam): Ietteren, kandi daats: Duits: mej. A M Klap (Goes). H A Mallpaard (Amstelveen), mej. J E R Mul der (Amsterdam): doctoraal: Duits G J Westhoff (Amsterdam), economische we tenschappen. kandidaats: G Boon (Hil versum). H J Bijkerk (Zeist). J van der Harst (Amstelveen). D F Heukels (Heer len). G J C van der Hoven (Waalwijk) K A Hulsteljn (Oostendorp). M J Jaarsma (Hilversum). F Neve (Amsterdam): docto raal: J J Nagelkerke (Emmeloord): socia le wetenschappen, kandidaats: Sociologie: mej. J A Bloot (Delft), J N Brcunesse (Doetlnchem). J G Brongers (Eindhoven), DELFT Aan de TH zijn geslaagd voor het propaedeutlsch elektrotechnisch ingeni eur de heer K. N Bakker te Schiplulden, R. Barents, J. C. Haarman, R. van Hat- tem en P. A. van Wlllenswaard en J. van Staalduinen, allen te Den Haag: T Buite laar te Maasland, I Schödl te Delft. A. J. ACADEMISCHE EXAMENS UTRECHT Aan de R.U. Is geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde de heer J J Lieshout te Den Haag. Landré Glinderman nam Intechmij over AMSTERDAM Landré en Glin derman meldt dat zij alle f440.000 aandelen Intechmij in Den Haag voor 225 pet. contant heeft overgenomen. Zij zal de directie voeren en de heer F C. Groesbeek, tot nu toe ad junct-directeur. voert het dagelijks beleid. De gezamenlijke omzet zal nu f25 miljoen per jaar bedragen. Landré richt zich op invoer, verkoop en dienstverlening voor werktuigkun dige en Intechmij voor elektrotech nische en elektronische kapitaalgoede ren. Landré heeft minder rendabele werkzaamheden opgegeven en hier door zal 1967 minder gunstig zijn. (Over 1966 was het divident 10 pet., 1965 11 pet. waarvan 5 pet. in aande len. Het eerste halfjaar van 1967 gaf bescheiden winst, het tweede bracht nog geen algemene opleving). Hoger dividend BOG AMSTERDAM Beleggingsfonds Onroerende Goederen heeft het slotdi- vidend bepaald op f37,50 per partici patie, waardoor de totale uitkering over 1967 f67,50 (vorig jaar f65) wordt. In het jaarverslag wordt be kend, welk deel belastingvrij is. De reserve toekomstige uitkeringen is met 4 ton verhoogd tot ruim f 1 mil joen. De innerlijk waarde van de par ticipatie ij na slotuitkering f 1360 (1337). sprake is. Bovendien is het be« zwaarlijk, kinderen tussen 6 en 8 uur 's avonds met bomen naar de verbrandingsplaats te laten komen. Komen ze overdag dan zijn toe zichthouders nodig, terwijl ook een beroep op de politie moet worden gedaan. En toezichthouders liggen ook niet voor 't opscheppen. Het is dan donker en het is ook etenstijd. AI deze bezwaren resulteerden in het besluit, vier vrachtwagens van de reinigingsdienst door alle straten van Leiden te laten rijden en de mensen op 2 jan. de gelegenheid te geven hun bomen kwijt te ra ken. Vandaag zijn alle bomen naar de stortplaats aan de Roomburger- weg gebracht, waar ze in een ach- teraflioekje worden verbrand. De overgebleven bomen kunnen tot 10 jan. met de gewone ophaaldienst woren meegegeven. Deze gaan met het andere vuil naar de nieuwe verbrandingsinstallatie. LEIDEN Gevestigde personen in de week van 2127 december; J G Pérez Pestana en fam, Sibelius- straat 17. J H B Hemler en fam, Donizettilaan 11. M H J G van der Linden, Rijnsburgerweg 10. E H baron van Tuyll van Serooskerken, Pieterskerkhof 4C. E E Schilstra, Rapenburg 63. A W van Wulfften Palthe, Volmolengracht 2A. H G Gaymans, Rapenburg 12. Y Chan- Lee, Bronkhorststr 25. P. de Jonge, Houtlaan 55. L F van der Poel, Hoge Rijndijk 212. I B Poeran, Rijnsbur gerweg 10. M Brongers, Rijnsburger weg 120A. A Seipgens, Nieuwsteeg 23. J W van der Giesen, J van Goijenkade 19. L C G N Moenira- lam, Lingestraat 110. M H L Wen- nekers, Verdamstraat 24. M B Bran- cas. Storm Buysingstraat 27. A Gekhmane, Doezastraat 34. J E W Boxman. Rijnsburgerweg 10. P J Pret-Goedhart. Herman Gorterstraat 7. B Muller, Rijnsburgerweg 10. M M Piket-Kervers, Witte Singel 27. LEIDEN Vertrokken personen in de week van 20 t.m. 27 december; F Dijkstra en fam. Telderskade 36, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 147; H J Krijnen en fam. Nieuwe Rijn 46, Utrecht, Amsterdamsestraat weg 701 G; P W F Sierat en fam. a.b. w-s. ligg. Utr. Veer, Hazerswou- de, Potgieterlaan 43; J H J Ver voorn en fam. Vrouwenweg 3, Zoe terwoude, Zuidhof 6; J Haantjes en fam, Stationsplein 72, Berkel en Rodenrijs ZH, Magnoliastraat 5; A M Korff, de Laat de Kanterstraat 13 's-Gravenhage, Zwedenburg 278; P Nagtegaal, Lindestraat 8> Koude kerk a.d- Rijn, v. Poelgeestlaan 80; H de Vos, de Sitterlaan 6a, 's-Gra venhage. Thorbeckelaan 647; C W I van Egdom-van der Linden, Haar lemmerweg 72. Soest, Kamperfoelie straat 16; I A J Boon-Janssens. J W Frisostraat 6, Hazerswoude, Krom me Jaagpad 18; J A Breedevelt, Mauritsstraat 65, Leiderdorp, Splin terlaan 108; N A van der Laar-v. Maredijk 35a. Alphen a.d. Rijn, Veldbloemweg 39; A E A Nagtegaal- van der Zeeuw Sluisstraat 9, Koude kerk a.d. Rijn. v. Poelgee?t]aan 80: N M Wijsman-van dc Meeberg, Tes- selschadestraat 35. Oegstgeest, Suri- namestraat 39*' B Burgij-Kramer, Jan v. Goijenkade 43. Rijnsburg, Mo lenstraat 23; E van Houten, Mors- weg 11. Maassluis, v. Beethovenlaan 431; S Kesici, Kraaierstraat 2, Heiloo NH, Breedelaan 121; F H Verhagen, Noordeinde 2a, Rhenen, Eikenlaan 51; A J M Alberda, Rijn en Schie kade 108, Rijswijk ZH, Mauritslaan 31; P J J Blokdijk, a.b. Tasmanstraat t-o. 60, 's-Gravenhage, Snijdersstr. 113; H Drewes, Witte Singel 79, 's-Gravenhage, Malakkastraat 95; H W Bokma-Weeda, Nachtegaal laan 16, Soest, Heideweg 30; L H M M Kortekaas, Coornhertstraat 26, Haarlemmermeer, IJweg 1487; C M. van Diest-van der Linden, Peter v. Anrooystraat 67, Woubrugge, a-b. w.s. Boskade t.o. 4; J Kleine. Hout laan 55, Hoogeveen, Jan Winters- dijkje 25; M A Alberda-van Schie, Morssingel 8, Rijswyk ZH, Maurite- laan 31.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3