Plan verpleeghuis nu een kritiek stadium in Sporthal fjP 0B00 serieus m studie Boskoopse auto slipt op spiegelgladde weg Drie jaar geëist in Rijswijkse moordzaak Traditionele grafiek bij Galerie Hans Vink Interessante gegevens over consequenties Mammoetwet Bij opening bank f750 voor Wit-Gele Kruis NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 DECEMBER Begrotingsraad in LEIDERDORP LEIDERDORP Burgemeester Gallas heeft gisteravond uitvoerig de vragen beantwoord, die maan dagavond door de fractieleiders wa ren gesteld. Op de door de prot. chris telijke fractie gestelde vraag hoe het staat met het ontwikkelingsplan Binnenhof zei hij dat dit plan medio 1967 naar Ged. Staten is gezonden. Wij verwachten, dat het eind 1968 of begin 1969 kan worden uitgevoerd. Over de demping van de kleine zandput is nog overleg gaande met de stedebouv/kundige. Aan de wens van de fractie tot een snellere ontwikkeling van de Houtkamp te komen kon het college al gedeeltelijk tegemoetkomen door mee te delen, dat a.s. vrydag de aan besteding zal plaats hebben voor de realisering van het eerste gedeelte. Wij hopen medio april een boom- plantdag te hebben. Uw suggestie omtrent de uitbreiding van de jacht haven onderstreept het college vol ledig. Er wordt al het mogelipte aan gedaan. Tennispark De uitbreiding van het tennispark heeft onze volle aandacht Volgend jaar zal een plan worden ontworpen met een woning voor de beheerder. De realisering van een sporthal is regelmatig een punt van bespreking. Men denkt in de richting van serie- PIANO PER CENTIMETER Muzlkala flatbewoner of concertpia nist. Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd one In Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ona tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. - Arnhem - Brede - Rotierden Oran j evereni ging Leiderdorp LEIDERDORP Hoewel de Oranjevereniging vele leden telt, waren op de in het Dorpshuis ge houden jaarvergadering slechts vier leden aanwezig. Na een inleidend woord van voor zitter W. D. C. van den Wijngaard bracht secretaris J. de Dood een jaarverslag uit. Penningmeester W. Chr. Hendriksen meldde een ba tig saldo van ƒ421,97. De aftredende bestuursleden wer den herkozen en het bestuur werd tot elf leden uitgebreid door het kiezen van de heren L. R. R. Pol man en J. K. Wolt. Op 31 januari worden klaverjas- wedstrijden gehouden en op 30 april kinderfeesten. Raad Benthuizen LEIDERDORP Volgende week donderdag om 8 uur komt de ge meenteraad bijeen. Agenda: Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van een op slagplaats voor de gemeentewerken. Voorstel met betrekking tot de wo- ninghuren; Voorstel tot verhuur van de woning Graaf van Bloisstraat 23; Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Dorpsstraat 9; Voorstel tot vaststelling van de ver ordening, met voorwaarden, waar onder het verenigingsgebouw in ge bruik zal worden gegeven; Voorstel met betrekking tot de naamgeving aan de openbare kleuterschool; Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 25 oktober 1966 tot ver koop van bouwgrond aan de bouw vereniging „Algemeen Belang"; Voorstel tot het verlenen van mach tiging aan burgemeester en wethou ders tot het verkopen van bouw grond: Voorstel tot het geven van een straatnaam; Voorstel tot vast stelling van de gemeentebegroting. Begrafenis van M. P. Splinter LEIDERDORP Dinsdag had de begrafenis plaats van de heer M. P. Splinter, oud-wethouder en loco burgemeester van deze gemeente. Onder de vele aanwezigen bevon den zich B en W, oud-burgemees- ter Van Diepeningen, de gemeente secretaris en vele raadsleden In een toespraak zei burgemees ter Gallas onder meer. dat de ge schiedenis van Leiderdorp in de eerste helft van deze eeuw zich niet laat beschrijven zonder het noemen men van Maarten Paulus Splinter. Als persoon en bestuurder was hy een groot mens. Oud-burgemeester Van Diepe ningen, die in 1946 door de heer Splinter werd geïnstalleerd, noem de hem een evenwichtig mens. Ds. Honnef, die een Bijbelgedeel te las, releveerde, dat de heer Splinter ook vele jaren de herv. gemeente heeft gediend als kerk voogd. Hy had zich doen kennen als een wijs man, aldus de predi kant. Aan de groeve bad ds. Honnef het Onze Vader. bouw. De financiering blijft het gro te probleem. De zual-exploitatie zal ongeveer f 60.000 per jaar belopen. Indien de financiën het enigszins mo gelijk maken, zullen wy een sport- commissie inschakelen om met ons mee te denken. Over subsidie voor de restauratie van de Hervormde kerk kon de voor zitter meedelen, dat er nog geen aanvraag is binnengekomen. Wan neer deze aanvraag komt, zullen wij er zeker positief tegenover staan, ook al omdat wy bewondering heb ben voor het vele werk dat door de Herv. gemeente zelf is verzet. Wat betreft de luchtverontreini ging zijn wij er teleurgesteld over, dat zowel de gemeente Leiden als de directie van de Grofsmederij niet positief heeft gereageerd. Aan het stoken met cokes moet een einde worden gemaakt. Het ligt in het voornemen volgend jaar een plan in te dienen tot door trekking van de Mauritssingel-Acht- hovenerweg. De KVP-fractie had een opmerking gemaakt over een zo goed mogelijke verhouding tussen burgerij en be stuur. Wij dachten, aldus de voor zitter, dat wij er steeds op uit wa ren de burgerij zo goed mogelijk te informeren. U noemt het verrassend en bevreemdend dat nu al wordt gesproken over een schetsplan voor een nieuw raadhuis. Dit is een zaak van lange adem, maar wij moeten er mee bezig blijven. Wij zullen uit het investeringsprogramma kiezen naar prioriteit. Het plan Winkelhof willen wij graag in handen geven van een spe cialist die zijn sporen op dit gebied heeft verdiend. Hoogbouw Dat de KVP-fractie haar bezwa ren tegen de hoogbouw handhaaft vinden wij jammer. Wij dachten als college dat de hele raad aan dit grote plan zijn spontane medewer king zou willen geven en dat zy over de geuite bezwaren zou heen stappen. De verkeerslichten voor het be ruchte kruispunt Acacialaan-Per sant Snoepweg zijn gearriveerd. Ze zullen tussen Kerst en Nieuw jaar worden aangebracht. De heer Kleisz kon de voorzit ter zeggen, dat de doortrekking van de Van der Valk Bouwman- weg spoedig zijn beslag zal krij gen. De voorzitter kon de fractie van de PvdA geruststellen omtrent het toelatingsbeleid in de nieuwe woon gebieden. Met Leiden is over deze zaak al contact opgenomen. Op een vraag van de VVD- fractie over de bouw van het verpleeghuis voor chronisch zieken antwoordde burgemees ter Gallas, dat dit plan in een kritiek stadium is gekomen. Het verpleeghuis zal waar schijnlijk veel kleiner worden. Het plan daar het algemeen bejaardencentrum te bouwen, ontmoet bezwaren van de ste- debouwkundige. Na deze uiteenzetting waren de leden van de raad wel tevreden gesteld. De heer Van Oostrom (VVD) vroeg of het niet mogelyk was het verpleeghuis en het be jaardencentrum in een gebouw te realiseren. Voorts adviseerde hij het college een proef te nemen met het aanbrengen van spiegels in het gevaarlijke tunneltje aan de Hoofdstraat. De heer J. M. Tieken (KVP) zorgde ten slotte nog voor een beetje vuurwerk. Hy vond de me dewerking van het college aan de uitbreiding van de RK Engelendael- school teleurstellend. Ook voor de bouw van een nieuwe rk school in het nieuwe woongebied vond hy het bestuur van deze vereniging maar slecht bedeeld. Burgemeester Gallas kon hem geruststellen. Gisteren is juist de urgentieverklaring door ons ont vangen en nu kunnen wy er fi nancieel alles aan doen. De uit breiding van de Engelendael- school is ook voor het college een belangrijke zaak en heeft een hoge prioriteit. Slaat u nu niet in het zicht van de haven aan het muiten. Over de plaats van de grond zullen wij nog overleg plegen met het schoolbestuur. De 180.000 voor de bouw van de nieuwe school komt er in 1968 uit, zo beloofde burgemeester Gallas. De heer Tieken was niet meer te remmen. Wij wachten nu al 7 jaar. Ons geduld is op. U moet uw toezegging binnen 2 maanden rea liseren. Motie Tot verbazing van allen diende de heer Tieken een motie in. Eerlijk gezegd begrypen wij deze motie niet, aldus de voorzitter. Het college neemt uw standpunt in en toch deze motie. Wethouder Meerburg merkte op dat B. en W. ook al 7 jaar op de urgentieverklaring zitten te wach ten. U spreekt over twee maanden, maar dan moet het schoolbestuur eerst maar eens een plan indienen. De heer Tieken trok daarop zijn motie maar weer in. De begroting werd daarna aange nomen. RIJNSATERWOUDE Doordat het wegdek spiegelglad was gewor den, zyn gisteravond op de provinciale weg 7 twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Een van de auto's, bestuurd door de heer J. Verbij uit Boskoop, slip te en kwam op de linkerrijbaan terecht. Een uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door de 20-jarige W. Hofman uit Aalsmeer, reed op de dwars over de weg staande wagen in. De heer Verbij werd zwaar en de heer Hofman licht gewond. Bei den werden naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. De Aalsmeerder kon korte tijd later weer naar huis. Beide auto's wer den geheel vernield. Het ongeluk veroorzaakte een geweldige verkeersopstopping. Er vormde zich een file van zeker vier a vijf kilometer. Door de glad heid konden de auto's, eenmaal gestopt, pas weer op gang komen nadat er was gestrooid. Al het ver keer moest worden omgeleid. Een personenauto uit Amsterdam die in verband met het ongeluk moest stoppen, slipte eveneens en kwam na een val van acht meter in een sloot terecht. De bestuur der liep geen letsel op; zyn auto werd vernield. Officier: verdachte verbergt iets DEN HAAG Drie jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikking stelling van de re gering luidde de eis van de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 30-jarige vertegenwoor diger uit Rijswijk, die in de nacht van 29 mei van dit jaar zijn 24-jarige hospita in haar woning aan de Huis te Landelaan, na een rnzie als ge volg van opzeggen van de kamer huur, om het leven heeft gebracht. .,Ik kan me niet aan de indruk ont trekken, dat verdachte hier een soort toneelspel opvoert en de werkelijke gang van zaken voor ons tracht te verbergen", aldus de officier van Jus titie, mr. J. A. J. van den Brugge, die genoemde eis stelde terzake van doodslag. Nog tijdens haar huwelijk woonde verdachte, die toen werkzaam was bij de T.N.O., bij het echtpaar in. Dit bleef zo toen het echtpaar was gescheiden en de man naar Brazilië vertrok. Be gin van dit jaar liet de vrouw reeds blijken, dat verdachte naar een andere kamer moest uitzien, want zo verklaar de zij: „Ik heb meer ruimte nodig". Dit bracht de verdachte inverband met trouwplannen van de vrouw, die in middels weer verloofd was. „Het was erg moeilijk een andere kamer te vinden en ik wilde ook niet bij mijn ouders gaan inwonen, omdat ik me eigenlijk wat schaamde" aldus verdachte die intussen van werkkring was veranderd en als ver koper in een groot warenhuis werk zaam was. Doordat hij zich niet voor een controle had gemeld, was hij ont slagen- Hij was toen ook in finan ciële moeilijkheden komen te verke ren en had getracht een lening te sluiten. Pogingen U, die 1 januari de inkomensgrens overschrijdt zult, omdat u dan niet meer verplicht verzekerd bent bij uw ziekenfonds, voor eigen rekening een ziektekostenverzekering moeten afsluiten voor uzelf en uw gezin. En waar kunt u dat beter dan bij het Het Zilveren Kruis? Deze stichting zonder winst-oogmerk geeft u een zeer goede dekking (onlangs nog aanzienlijk uitgebreid) voor een zo laag mogelijk gehouden premie HET IZILVERENI KRUIS betaalt het ziekenhuis! Stichting Het Zilveren Kruis - individuele en kollektieve verzekeringen tegen de kosten van ziekenhuis- en sanatorium- verpleging; specialistische hulp; huisartsenhulp met genees- cn verbandmiddelen. Het Zilveren Kruis heeft vestigingen te Alphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Mijdrecht, Vlaardingen, Woerden, Zaandam, Zeist en Zwijndrecht. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij dc afdelingen: „Alphen en Omstreken", Raadhuisstraat 102 te Alphen a/d Rijn, tel. 01720-5541, of de Centrale Afdeling Noordeinde 17 te Leiden, tel. 01710-42441. Volgens zijn verklaring had hij niettemin pogingen aangewend een andere kamer te vin-den. De bewuste avond was het slachtoffer op zijn ka mer gekomen en zei niet te geloven, dat verdachte inderdaad de volgende dag zou vertrekken. Daarover ont stond een felle woordenwisseling by welke gelegenheid de vrouw liet doorschemeren, dat zij de jongeman verdacht homofiel te zijn. „Dait vond ik verschrikkelijk," vond verdach en hij had zich er hevig over opge wonden. De veronderstelling van de vrouw zou mede oorzaak hebben gevonden in de omstandigheid, dat zij aldus verdachte na de scheiding toena dering met hem had gezocht, waai hij evenwel niet op in was gegaan U hebt een zekere schroom jegens vrouwen", constateerde de president van de rechtbank, waarop verdachte bevestigend antwoordde. De vrouw zou reeds eerder 's avonds laat in doorzichtig nachtgewaad op zijn ka mer zijn verschenen. Ruziepartij Na de ruzieparty verliet zij om streeks 1 uur de kamer. Verdachte ging volgens zijn zeggen in opgewon den toestand op de rand van zijn bed zitten. ,,Ik wilde haar een klap geven", zei hy. De dag tevoren had hij met een klauwhamer enkele werkjes verricht. Hij pakte die klauwhamer en ging naar de kamer van de vrouw. „Ik zag een stukje van haar haren boven de dekens uitsteken en sloeg toe. Eerst deed ze niets, maar toen ging ze in bed zitten, viel op de vloer en begon te gillen. Ik schrok en wilde haar tot stilte brengen". Daartoe sloeg verdachte zijn arm om de keel van het slachtoffer en drukte die dicht. Toen ze geen geluid meer gaf. liet hy haar los. „Ik besefte toen pas dat ze dood was. Ik heb nog gedurende een kwartier geprobeerd door het toepassen van kunstmatige ademhaling haar weer bij te brengen, maar het lukte niet Wel begon ze te braken". Om hieraan een einde te maken had verdachte volgens zijn zeggen een stuk touw om de hals van het slachtoffer gedaan en dit aangesnoerd met de steel van de hamer. ..En juist dat heeft volgens het rap port van de medici de dood van de vrouw veroorzaakt", deelt de presi dent mee. Daarna Is verdachte plan nen gaan beramen om zich aan een strafvervolging te onttrekken. Uit een kast haalde hij een grote plunjezak waarin hij het lichaam deed." Hij plaatste het vervolgens In een kast. De kleding van het slachtoffer stop te hij in een weekeindtas. die hij in bewaring gaf aan het station te Delft „Ik vond het zonde die tas weg te gooien", aldus verdachte. Daarna is hij bij kenniseen geweest en bij één van hen vertelde hij wat hij gedaan had. De kennissen gingen naar een geestelijke, die de politie waarschuwde. Geen geld Verdachte: „Waarschijnlijk niet. ik ben niet zo'n held". Het rapport van de psychiater con cludeerde dat verdachte geen waar neembare geestelijke stoornissen heeft en het gepleegde delict in feite aan hem vreemd is. Er bestaat een psychisch-sexuele geremdheid en hij wordt zeer verminderd toerekenings vatbaar geacht. De officier vond tal van twijfels in deze zaak. Verdachte heeft een vrijwel perfecte moord gepleegd en getracht ook de aanwijzingen te ver bergen. Hij wilde het doen voorkomen als of de vrouw uit eigen beweging er gens heen was gegaan doch maakte de fout de mantel die de vrouw al tijd droeg te laten hangen. Toen ging de politie meteen zoeken in de wo ning en ontdekte het lijk. Verdachte moet een gevaarlijk mens worden geacht en daarom kwam de Officier tot genoemde eis. De verdediger ging de omstandig heden waaronder het feit werd ge pleegd nog eens na en concludeerde tot een korte gevangenisstraf, met daarna ter beschikkingstelling van de regering. Muziekavond in Stadsgehoorzaal LEIDEN Donderdag 11 janua ri wordt in de Stadsgehoorzaal een muziekavond gehouden onder lei ding van dirigent Henk Briër. Me dewerking verlenen het Alma-Ma- terkoor, de zangvereniging De Stem des Volks, het Toonkunstor kest, de zangvereniging Vox Laeta uit Roelofarendsveen, Leny Stevens- Ridderhof (sopraan), Ada van der Bent (piano), Han Kapaan (hobo), Jan van der Meer (piano) en J. P. den Herder (viool). Uitgevoerd worden werken van Bach, Mozart en Beethoven. i9d KERSTZANG - voor wie? LEIDEN Men schrijft on. zingen zondagavond op het Stad] huisplein, als de klokken hebben geroepen en het carillon „Komt allen tezamen?" Alle intoo^ ners van Leiden? Ach nee, in anonimiteit zijn hei slechts enkele, of hoogstens velt honderden, die de tienduizenden vertegenwoordigen, die i kerstmis vieren: deel van de miljoe] nen, die het in de hele wereld doei' Met zingen en vertellen: in kerki diensten, in huiskamers, in kanfinej en op het veld; in de rust van hej gezinsverband waar vrede is of gespannen werk of zelfs in flictsituaties, tussen geweld: maaltijden, met kerstbomen, geschenken, met wintersport™ kantie en wat niet al. Wie zijn het? Altijd mensen Mensen op weg, misschien op dri/^ misschien moeizaam in hun strijd, sterk in hun verwachting. Mensei Mensen die zoeken en hopei\ Mensen die nu de oproep mogen e* moeten verstaan tot de verwonde ring: dat in zoveel ontgoocheling e* verwarring toch die boodschap vail liefde en vrede, de tijding van eeij wereldomvattende naastenliefde ei verbondenheid herkenbaar is. Wii zijn wij die zingen „Komt nu* en toe wie gaat de oproep „laat onj verkonden Dien wij daar vonden Mensen die in zich de echo weten -4 o zo amper vaak, maar ook soms ze dankbaar Christus doet vredt voor ons weer dagen", „God heeft it mensen een welbehagen." „Zegenbrengende kerstmistijd-j mensen die mee kunnen zingen van vreugde, van dankbaarheid omdat in de grauwheid en gewoonheid, of in vreugde en in diep verdriet, in ver twijfeling en leegte zelfs kerstmi! toch is: Licht. Wie zijn toij? Mensen die toch, ondanks ons ongeloof, bezig zijn mei God en Zijn weg voor onze wereld en onszelf. Of in Kerstmis herken nen: de richting, de kans, de op dracht inderdaad als de ene hel dere ster, die ons voorgaat en om samenbrengt. LEIDEN Na een niet al te sterk begin brengt Galerie Hans Vink, de jongste van Leiden, werk van drie grafici: Willem den Ouden, Adolphe Schliiter en Jan Mensinga. Alle drie zijn het „gevestigde" kunstenaars, die dan misschien geen grote maar in elk geval een naam hebben. Afge zien daarvan is er nog een overeen komst: hun werk is traditioneelfi guratief en vertoont een zekere ver wantschap. Wie, want dat ligt voor de hand, gaat vergelijken, zal waarschijnlijk, zoals wij, tot de conclusie komen dat Jan Mensinga het hoogste niveau bereiikt. Zijn „illustraties" bij het vermaard geworden Dagboek van een g"eek, voor het merendeel aqua- tinten, zijn erg fijn. Het is grafiek, die goed, natuurlijk van vak manschap getuigt, maar daarnaast blijkt geeft van een gevoel van hu mor dat, om het ook maar eens tra ditioneel te zeggen, weldadig aan doet. Zijn anekdotisch getinte kunst legt onmiskenbaar getuigenis af van Rijnlands Lyceum krijgt havo-afdeling OEGSTGEEST Verschenen is het Jaarbericht 1967 van het Rijnlands lyceum te Oegstgeest. De wat sobere titel van dit keurig verzorgde en ge- illustreerde boekje doet niet vermoeden, dat er een schat van gegevens schuil gaat, interessant voor elke ouder, van wie in het komende jaar een kind overstapt naar het voortgezet onderwijs. Kennelijk is rector dr. J. P. Naeff hiervan zelf ook wel overtuigd. Hij liet ons tenminste weten, dat belangstellenden een exemplaar van dit Jaarbericht kunnen aanvragen bij de administratie van het Rijnlands Lyceum, M. H. Tromplaan 1, Oegstgeest, tel. 01710—52900. In een aantal lezenswaardige ar tikelen worden vanuit de praktijk van het onderwijs de huidige en toe komstige consequenties van dc vol gend jaar van kracht wordende Mam moetwet benaderd, speciaal zoals deze zich op een lyceum zullen voordoen. Ten aanzien van het Rijnlands Ly ceum wordt meegedeeld, dat dit naast een atheneum- en een gymna siumafdeling waarschijnlijk ook een havo-afdeling krijgt, eventueel in samenwerking met het Rijnlands Lyceum te Wassenaar. Aan dit ly ceum wordt geen mavo-afdeling ver bonden (het huidige uló). Er is ook een artikel gewijd aan Verdediger, mr. S. V. Langeveld: „Wanneer die nacht de vrouw niet In bed had gelegen zou u haar dan ook hebben vermoord?" Kerstconcert in Oegstgeest OEGSTGEEST In de hal van het bejaardencentrum „Hofwijck" werd een kerstconcert gegeven door een aantal leerlingen van Jo Vincent. Het gebodene stond op hoog peil. Meewerkten Anneke van der Holst, sopraan, Truus van Dongen, alt, en de heren Kees Bor ger, tenor, Hans Zomer, bas, en de pianist Jan Raas. Ze werden verwelkomd door de voorzitter van 't stichtingsbestuur, de heer Jac. J. Vos. Het eerste deel van het programma bestond uit sluitend uit kerstliederen, het twee de deel omvatte o.m. liederen van Mozart, Schumann en Schubert. In de pauze droeg mevrouw L. A. Gaillard-Eighhorn een kerst- haal voor, getiteld „De Postbode" door mevrouw Van Walsum. Benoemd in examencommissie DEN HAAG Tot ondervoorzit ter, tevens secretaris van de com missie voor de akte van bekwaam heid lot het geven van middelbaar onderwijs in de staatsinrichting is benoemd dr. J. P. Duyverman te Leiden en tot ondervoorzitter prof. mr. J. V. Rypperda Wierdsma te Oegstgees t. beroepskeuze en richtingkeuze, een steeds ingewikkelder wordende ma terie; na invoering van de Mam moetwet immers moet meer dan nu tijdens de lyceumperiode een be slissende keuze worden gedaan. Als men bedenkt, dat slechts 10 procent van de jongeren weten wat zij wil len worden, terwijl een groter per centage meent te weten wat het wil maar veelal verkeerd kiest en een nóg groter percentage niet weet wat het wil, dan wordt het wel dui delijk, dat tijdens de schooltijd veel overleg tussen leerlingen, ouders en leraren nodig is. een goecL inlevings vermogen en staat zeker op niveau. Sohlüter zal waarschijnlijk vooral de dierenvrienden onder ons aan spreken: hij heeft afgaande op deze expositie tenminste, voornamelijlk dieren uitgebeeld. Zijn voorliefde daarbij lijkt uit te gaan naar paar den. Technisch geeien zit het we goed, maar je hoeft niet eens eer dierenhater te zijn om te constateren dat zulk werk je verder weinig doet Willem den Ouden heeft het voorA al op straat gezocht: van hem zijn ef sfeervolle etsen van onder meer de Jodenbreestraat en het Frederïks- plein in Amsterdam en, wat verdei van huis kijkjes bij de Deltawerken Ook zijn vakmanschap laat weinig te wensen over. Opmerkelijk vonden we zijn ragfijne „illustraties bij Dylan Thomas", vijf etsen waarbij hij naar ons gevoel op zijn best is, Al met al: een expositie die geen nieuwe gezichtspunten opent, weinig verrassend is, maar zeker kwalitei ten heeft. Ook oude wijn uit oude zakken kan best nog drinkbaar en zelfs smakelijk zijn. Burgerlijke stanc LEIDEN Geboren: Michael W zv A W Gorgel en W J Arense; Maria J S, dv H Sdhuur en L van Leeuwen; Gerda G, dv C v Duin en T v d Tuin; Timo, zv T T Tjan en M Beijer. Gehuwd: H M v Hassel en M H de Tombe, R C Hoffmann en G H Burger, G Pikett en J A Varkevis- ser, C H de Jong en S Nijholt, J H F v Dijk en L Waasdorp. Overleden J Orijnus. 62 j, m; BE Sarguini, 46, m; N Hageman, 81, eohtg v J Blok; H Heidema, 85, man. VOLLEYBAL Eredivisie heren: AMVJ/RC—Blok keer, HML/CLVTornado, 3.30 uur, OrawiHevok; eredivisie dames: Celëbes/OVC—SOS, Achilles—Val-, vobol, KaranoiArmada; hoofdkL heren: Blokkeer 2Zeemw; dames: ZandvlietArmada 2; overgangs klas IX heren: PVC—HML/CLV 2, WC/Syrena—MVC 2; IX dames: Celebes'OVC 2—PVC, Blokkeer— HML/CLV 2. OEGSTGEEST Er bestond gistermiddag grote belangstelling voor de officiële ingebruikneming van de Boerenleenbank aan de Lijtweg. In het hervormd gemeen tecentrum waren de genodigden bijeen gekomen. Ze werden door de voorzitter van het bestuur, de heer C. H.s Juffermans, verwelkomd. Aanwezig waren o.m. de beide wethouders, de gemeentesecretaris, de directeur van gemeentewerken, alsmede de vertegenwoordigers van alle plaatselijke banken. De heer Juffermans bood de loco-burgemeester, de heer M. van der Voet, een cheque aan met het verzoek deze als eerste straks bij het loket te verzilveren en het be drag ad 750,te bestemmen voor een sociaal doel. De heer v. d. Voet heeft hierna met een geestige toespraak de bank geopend, erop wijzend dat dit bankgebouw voor de omgeving een sieraad is. Ook later kwam tot uiting hoezeer de architect erin is geslaagd iets bijzonders tot stand te brengen. Zelfs werd gesproken over een pronkjuweel. De heer v. d. Voet deelde mede, dat hij het bedrag van de aange boden cheque wilde schenken aan het Wit-Gele-Kruis. Geluwensen werden overgebracht door de directie van de Centrale Bank te Eindhoven. Aangeboden werd een palissander houten siga renkist met inscriptie. Medegedeeld werd, dat dit gebouw het 146ste is dat werd geopend in 1967. Het to taal aantal vestigingen bedraagt 963. Architect Michon vertelde, hoe hij tot de vormgeving van het ge bouw was gekomen. Hij prees de medewerking van de Dienst van Gemeentewerken en het vakman schap van de aannemer, de heer Den Dubbelden. Ten slotte werd dank gebracht aan de heer Van der Post, de kassier, voor al diens extra werk. Het gezelschap vertrok daarna naar het bankgebouw, waar de eerste handeling was het verzilve ren van de cheque door de heer Van der Voet. Niet alleen het exterieur, doch ook het interieur voldoet aan d« hoogste eisen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4