Zijldijk krijgt beter licht Alles draait om de vluchtelingene Leiderdorpse N.C.B. vierde gouden jubileum Barak Steenschuur aan Asopos Leiderdorp Stille tocht Leiderdorp na de volkskerstzang Rekest van bewoners Utrechtse jaagpad Met kerstnummer de Leidse markt Leidse winkels mogen 4 avonden open zijn ME I" WE LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 DECEMBER Iff LEIDEN .,Wij zullen de Joden de zee indrijven!", schreeuwde N ser. Maar is die kreet zo gek, vroeg gisteravond een Palestijnse vlul teling zich af. wanneer ook wij indertijd verdreven werden? Ons g£ woonde in Haifa en we moesten vluchten naar het naburige Tira e Tira's bezetting bleef ons meer één weg over: de zee. In wankele l jes zijn we toen naar Libanon gevaren. LEIDERDORP Omdat de open bare straatverlichting van de Zijl- dijk niet meer voldoet aan de eisen, hebben B en W de directeur van gemeentewerken opdracht gegeven een plan tot verbetering van deze verlichting met kostenbegroting voor te leggen. Bjijkens de stukken zal met de reconstructie van de verlichting van het weggedeelte tussen de Span- jaardsbrug en de Driegatenbrug een bedrag van f 17.510 gemoeid zijn, terwijl het verlichten van het weg gedeelte tussen de Driegatenbrug en de grens met de gemeente Warmond, B. en W. van Leiderdorp verwisselden Rietkerken LEIDERDORP De heer A Riet kerk, Hoofdstraat 147, heeft B. en W. meegedeeld, dat hij de hem tot 1 november 1967 verpachte percelen weiland, gelegen in de Munnikken- polder tussen het eindpunt van de Laan van Ouderzorg en de Dwarswatering na 1 november 1967 niet opnieuw wenst te pachten. Aangezien de gemeente nog niet aanstonds over deze percelen wei land behoeft te beschikken voor niet-agrarische doeleinden, kan zon der bezwaar ook na 1 november 1967 tot verpachting voor één jaar wor den overgegeaan. In eerste instantie waren B. en W met de heer J. Rijnsburger, Scha- penrustweg 11. overeengekomen dat deze de gronden van de gemeente zou pachten. Het voorstel hiertoe hebben B. en W. teruggenomen, in verband met de door de heren W. C. en A. Balkenende. Munnikkenweg 4, aan de raad gerichte brief, waarin wordt verzocht de gronden aan hen te verpachten, waardoor B. en W. werden geattendeerd op een persoonsverwisseling tussen A. Riet kerk, A. J. Rietkerk, die ook gron den van de gemeente in pacht heeft. De heer Rijnsburger, die begrip toonde voor de gemaakte vergissing, heeft zich als gegadigde teruggetrok ken. LEIDERDORP B. en W. ont vingen een tweetal aanvragen van bankinstellingen om beschikbaar stelling van grond in het bestem mingsplan Zijllaan en Meijepolder voor de vestiging van tijdelijke bankgebouwen. Het betreft de Co- operatieve Centrale Boerenleenbank te Hharlem. die een oppervlakte van 180 m5 nodig heeft en de Co- operatieve Raiffeisenbank 'Leider dorp, die een oppervlakte van 300 m! heeft gevraagd. De verhuur kan op 1 januari 1968 ingaan. LEIDERDORP Van het Aan nemersbedrijf G. S. Nagtegaal en Zoon, alhier, ontvingen B. en W. het verzoek om de woning Hoofd straat 9 te mogen huren, om in dit pand een houtwinkel te vestigen. Het bedrijf is bereid daarvoor een huurprijs van 20 per week te be talen en het onderhoud voor eigen rekening te nemen. In de achter tuin zal een houten loodsje worden opgericht. Hoewel de woning voor afbraak bestemd is hebben B. en W. er geen bezwaar tegen deze opnieuw tij delijk te verhuren als dagwinkel. LEIDERDORP De heer B. B. Lindenburg. Heemraadlaan 63 heeft B. en W. verzocht hem ontheffing te verlenen van enkele verkeers maatregelen. Dit verzoek is geba seerd op het feit dat de heer Lin denburg zich slechts per auto kan verplaatsen, maar, door bepaalde verkeersmaatregelen, veelal ge dwongen is zijn auto zo te par keren dat hij nog een eind moet lopen. Het is naar de mening van B. en W. niet noodzakelijk dat de heer Lindenburg een algehele onthef fing krijgt. LEIDERDORP De heer J. D. de Booy. Jaagpad 5, heeft de aan elkaar grenzende panden Hoofdstraat 222 en Jaagpad 44 de gemeente te koop aangeboden. De heer De Booy heeft deze panden in huurkoop van de heer S. Schalkers, Hoofdstraat 78. Het betreft hier een tweetal oude re percelen, die in een te saneren wijk gelegen zijn. De stedebouwkun- dige van de gemeente werkt aan de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan. Niet alleen uit een oogpunt van volksgezondheid, maar ook voor de verbetering van de ste- debouwkundige structuur van de ge meente is het noodzakelijk dat tot aankoop en afbraak van deze pan den wordt overgegaan. De koopsom ad f 15.500 achten B, en W. aanvaardbaar. LEIDERDORP Het CIEBA-Lei- derdorp stelt het uit praktische overwegingen op prijs wanneer aan de nog naamloze steeg naast zijn bedrijfspand Hoofdstraat 186 een naam wordt gegeven. De firma stelt de naam ..Rijnpad" voor. Bij B. en W bestaat tegen deze naamgeving geen bezwaar. LEIDERDORP Tijdens de be handeling van het voorstel van B. en W. inzake het bouwen van 24 be jaardenwoningen en 3 woningen voor alleenstaanden aan de Britten burg heeft de heer J. W. Boot er de aandacht op gevestigd dat er in de Zijllaan- en Meijepolder behoefte bestaat aan een permanente ruimte voor een kindercrèche. De heer Boot verzocht B. en W. daarom na te gaan of het mogelijk is het bouw plan voor dit woningcomplex zoda nig te wijzigen, dat er alsnog een ruimte voor een kindercrèche wordt geschapen. Na overleg te hebben gepleegd met de architect, de heer T. N. J. A. Geels te Oegstgeest. delen B. en W. mee, dat de suggestie van de heer Boot niet realiseerbaar is. De enige ruimte die voor het maken van een kindercrèche geschikt zou zijn. is de rijwielbergplaats. Deze ruimte moet echter als zodanig worden behouden. Voorts zou ook de financiering van de kindercrèche een probleem zijn, omdat het Rijk daarvoor bij de bouw van woningwetwoningen geen geld beschikbaar stelt. welk gedeelte momenteel nagenoeg onverlicht is, f 20.310 zal kosten. Omdat het weggedeelte tussen de Spanjaardsbrug en de Driegatenbrug aan de gemeente zal worden overge dragen, zullen ook de kosten van reconstructie van de verlichting voor rekening van de gemeente komen. B en W menen dat het verbeteren van de straatverlichting van het voorste gedeelte van de Zijldijk niet afhankelijk mag worden gesteld van de vraag of de provincie in de kosten subsidie verleent, terwijl zij voorts van mening zijn, dat de ge meente Leiderdorp geheel voor eigen rekening tot verlichting van het ach terste gedeelte van deze weg dient over te gaan, nu gebleken is dat de provincie dit niet zal doen. Kalkpoldermolen in restauratie LEIDERDORP In 1958 besloot de raad tot aankoop van de wip- watermolen in de Kalkpolder. De laatste tijd vertoont de molen ern stige gebreken; zo is het onderwiel vergaan, waardoor de molen niet meer maalvaardig is. B. en W. pleegden overleg met Provinciale Waterstaat en de molenmakersfir ma J. van Gelder, Valkenburg (ZH). Deze firma begrootte een restaura tie op ruim 42.000. Provinciale Waterstaat is bereid op een subsi die-aanvraag bij provincie en rijk gunstig te adviseren. Dit betekent, dat van het rijk een subsidie van 40 pet mag worden verwacht en van de provincie een subsidie van 15 pet. Voor rekening van de ge meente blijft ongeveer 19.000. LEIDERDORP De plaatselijke afdeling van de NCB (Ned. chr. bond van werkers in de hout- en bouw nijverheid) herdacht gisteren haar vijftigjarig bestaan. Op een gister middag in „Irene" gehouden recep tie kwamen velen het bestuur t.g.v. dit feit gelukwensen aanbieden. Ne- mens het gemeentebestuur, de chr. aannemers- en patroonsbond en het eigen bedrijf bracht wethouder C. Meerburg, en namens de afdeling Leiden de heer Holters de felicitaties over Zij onderstreepten het grote belang van een goede vakbeweging. Namens het hoofdbestuur sprak se cretaris A. de Bloeme. De afdeling Leiderdorp startte op LEIDERDORP De Algemene Leidse Studentenroeivereniging Asopos heeft voor de opslag van haar boten en andere materialen de beschikking over het op de Lage Waard in Leiden staande gebouw, dat voorheen in gebruik was bij de NV Industrie- en Schoorsteen- bouw 'De Ridder'. Dit gebouw grenst aan het fabriekscomplex van de N.V. Koninklijke Nederlandse Grofsmederij en is vanaf de Van der Valk Boumanweg bereikbaar door middel van een pont over de Oude Rijn. Dit water fungeert voor de studenten als oefenbaan. Het ge bouw is echter slechts als tijdelij ke vestiging in gebruik en is dan ook provisorisch ingericht. Het verenigingsbestuur heeft zich, nadat het in Leiden onmogelijk ge bleken was daarin te slagen, tot B. en W. van Leiderdorp gewend met het verzoek een perceel grond beschikbaar te stellen dat aan be vaarbaar water grenst en waarop een botenhuis en verdere accommo datie mogen worden gebouwd. De vereniging heeft namelijk een aan het Steenschuur in Leiden staande Raad Leiderdorp LEIDERDORP Maandagavond om half 8 komt de raad bijeen. Agenda: Voorstel tot verhuur van grond aan de Algemene Leidse Stu dentenroeivereniging Asopos; Voorstel tot aankoop van de panden Hoofdstraat 222 en Jaagpad 44; tot verpachting van weiland aan de he ren W. C. en A. Balkenende an T. J. en D. van der Wolk; tot verbetering van de openbare straatverlichting langs de Zijldijk; tot algehele restauratie van de Kalkpoldermolen en tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor; tot verkoop van grond en het verlenen van optie op grond aan de Zuid-Hollandsche Be leggingsmaatschappij te Leiden; tot het verlenen van ontheffing van be paalde verkeersmaatregelen aan een invalide inwoner der gemeente; tot het verkopen van een strookje grond, gelegen langs de Hoogma- deseweg, aan A. J. M. van Well N.V. te 's-Gravenhage; tot verhuur van het pand Hoofdstraat 9; tot verhuur van enkele percelen grond ten be hoeve van de vestiging van twee noodbankgebouwtjes; tot benoeming van een commissie van advies en bijstand inzake de bestuurlijke sa menwerking in de Leidse agglome ratie en de tot standkoming van een gemeenschappelijke regeling „Stadsgewest Leiden"; behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegro- tingen voor 1968. Succes voor Kohlbeck v. d. Berg verloor in Vasea-tornooi (Van onze schaakmedewerker) AMSTERDAM Met slechts één ronde nog te spelen kan de Neder landse schaakkampioen Hans Ree de overwinning in het Vasca-sehaak- toernooi bijna niet meer ontgaan. Hij heeft een punt voorsprong op Lan- geweg, waardoor remise in de laat ste partij al voldoende is voor de eindzege. Minder succesvol waren de Lei- denaars ditmaal. A. v. d. Berg raak te zijn goede positie kwijt door een onnodige nederlaag tegen Van Schel- tinga. De van v. d. Lijn winnende Etmans passeerde hem daardoor. Piket won zijn achterstallige partij tegen Jonkman in korte tijd. maar raakte door een simpele nderlaag te gen Bakker achterop. De uit vorm zynde De Graaff verloor wederom. Naast Etmans in groep A heeft Kohlbeck in de B-groep nog kans op een prijs. Hij won zowel van Bolhuys als Cardena en heeft nu slechts een halve punt achterstand op het lei dende duo Timman-Slisser. barak, die eigendom van het rijk is, ter beschikking gekregen. Deze ba rak dient nog vóór 1 januari 1968 te worden verplaatst. Het bestuur van Asopos heeft het oog laten vallen op het perceel weiland, dat deel uitmaakt van het driehoekige terrein, omgrensd door de Zijldijk. de Dwarswatering en de Provinciale weg 5. B en W kwamen met het bestuur van Asopos overeen dat van het perceel weiland een gedeelte ter grootte van 3750 m5 zal worden verhuurd als vestigingsplaats voor 1.000 per jaar. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Mar cus, Robertus, zn vn M R H van der Vlugt, 21 jaar en van C L Pleij, Hoofdstraat 47: Jeannette Margare- tha, dr van T H J van den Berg, 40 jaar en van W C M van Cassel, Splinterlaan 58. Overleden: Arie Roest, 85 jaar, ge huwd geweest met Elisabeth Winge- laar; Alida Spaans. 62 jaar, achter eenvolgens gehuwd geweest met Henricus Bakker en Hendrik Smit. 17 december 1917 met 10 leden en de oprichtersvergadermg had plaats ten huize van de nber J. de Roode, thans wonende in de Doeslaan, die Bloembollencutuur Katwijk gaat feestvieren KATWIJK AAN DEN RIJN De afdeling Katwijk van Bloembollen cultuur hield de jaarlijkse ledenver gadering onder leiding van voorzit ter H. A. Topper. Deze gaf een te rugblik op 1967. De prijzen waren tengevolge van de uitstekende gewassen behoorlijk lager geweest. Hyacinten met uit zondering van de witte soorten, kwamen bijna niet boven de mini mumprijzen. Ook de Tulpen waren lager ge prijsd. De narcissen deden het wat beter. De devaluatie van het Engelse pond sterling had nog geen merkba re gevolgen laten zien. Naar de algemene vergadering werden afgevaardigd de heren C. van der Plas en J. Grimbergen Op 6 januari 1968 zal de afdeling 75 jaar bestaan, wat feestelijk zal worden herdacht. De heren C. van der Plas en L. Hoogeveen zullen zich belasten mét de verzorging van de feestviering. De afdeling heeft de gemeenten Katwijk en Valkenburg een geschenk in de vorm van hyacinten en tulpenbollen aangeboden ter gele genheid van het jubileum. Gerei'. Kerk beroept kandidaat ZWAMMERDAM De Geref. Kerk heeft een beroep uitgebracht op kandidaat J. -van de Klis te Kampen. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 13 december De advieskoersen voor buitenlands bank papier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag zijn heden onver anderd gebleven. ondanks zijn 83-jarige leeftijd op de receptie kwam. Ook deze afdeling werd uit nood geboren. Het is nu moeilijk zich voor te stellen dat er voor de werkers geen enkele vaststaande regeling op sociaal gebied bestond. Hij drong bij bestuur en leden aan om actief bezig te blijven in de chr. vakbeweging, in het besef dat hier ook nu een op dracht ligt op maatschappelijk ter rein. In 1945 begon de afdeling weer met 12 leden, nu zijn er 86. In het bestuur zitten enkele zeer trouwe leden. Zo maakt de heer K. van Egmond er sinds 1934 en de heer J. Rodenburg sinds 1931 deel van uit. Het oudste lid is de heer A. Verdoes, die zich op 12 juli 1919 als lid liet inschrijven. Na de receptie bood de jubileum commissie de leden met hun echtge noten een broodmaaltijd aan. Verder was er een feestavond, die op voor treffelijke wijze werd verzorgd door Dick Rector. i het Lib. studenten over Israël De Liberale Studentenvereniging had deze spreker, de heer M. Ra- bani, nu honorair consul voor Koe weit, uitgenodigd om over het pro bleem van het Midden-Oosten te spreken in restaurant Van der Heij den. Beurtelings in goed Engels of Nederlands legde hij uit, dat alles om de vluchtelingen draait: zij zijn verjaagd uit hun wettig eigendom en zolang dat onrecht niet hersteld is, kan van geen gesprek met en erkenning van Israël sprake zijn. Het meest beducht was hij wel voor het Zionisme; dit is niet alleen kolo nialisme. maar zelfs racisme met zijn ..Palestina voor de Joden". M. Rabani schroomde niet de ideologie en 't optreden van het Zionisme ge lijk te stellen aan dat van het nazisme. Maar antisemiet wil hij pertinent niet zijn; de Arabieren hebben tot voor kort altijd voor beeldig met de Joden kunnen op trekken en dat kan zo blijven, als de Arabieren hun rechtmatige plaats maar weer terug krijgen in hun land. Mein Kampf Een liberale student, de heer Al- bert Mozes, wees Rabani erop, dat Israël een by volkenrecht erkende staat is; dat van de huidige toestand LEIDERDORP Op donderdag 21 december a.s. zal de jaarlijkse volkskerstzang plaats hebben om 7.30 u, in de verwarmde garage van de firma Kamsteeg op de hoek van de Van der Valk-Boumanweg en de Persantsnoepweg. Het Hervormde Jeugdkoor en het koor van de R.K. Meijegaardschool zullen medewer king verlenen. Burgemeester R. M. Gallas zal het Kerstevangelie lezen. Getracht zal worden zoveel mogelijk mensen een zitplaats te bieden. De toegang is gratis. Aan de uitgang is er een collecte voor de op de 2e kerstdag te brengen groeten aan zieken, bejaarden en thuiszittenden, in geheel Leiderdorp, aan de Hoge Rijndijk-Zoeterwoude-Leiden en in de zg. ..Rivierenwijk". Hiermee zou het verhaal over de volkskerstzang geschreven zijn, wa re het niet dat de leden van het voorbereidingscomité, al vergaderen de en pratende, zich al minder ge rust gingen voelen. Waarom? Omdat ze het steeds moeilijker kregen met de vraag: „Kan dit nu eigenlijk wel?" Wij zitten met z'n allen straks te zingen van „Vrede op aarde" en „Nu zijt wellekome", terwijl er el ders in de wereld oorlog, leed, el lende, hongersnood en wreedheid is- Kunnen wij zonder meer tot onze kerstviering thuis en onze welvoor ziene kerstdis terugkeren? Moet geloof niet beleden worden? Verslechtering seilert 1935 LEIDEN Bewoners, eigenaars en eigenaar-bewoners van percelen, gelegen aan het Utrechtse Jaagpad (gedeelte van Kettingstraat tot voor- by de nieuwe Leiderdorpse brug) zyn de door ons gesignaleerde desolate toestand van weg. brug en naaste omgeving zat. Zij hebben een rekest gezonden naar B. en W. en de raad met het verzoek onderhandelingen te openen met alle betrokken instanties teneinde aan een negental wen sen tegemoet te komen. Omdat een deel van het Utrechtse Jaagpad eigendom is van de provincie, is ook een adres gezonden aan Provinciale Staten van Zuid-Holland. Adressanten kunnen stukken la ten zien, waaruit blijkt, dat reeds in 1935 een van de ondertekenaars namens andere bewoners contact I heeft opgenomen met het provin ciaal bestuur teneinde verbetering te brengen in de toestand. Sinds dien is er niets veranderd maar wel veel verslechterd, aldus adres santen. In het rekest wordt onder meer gevraagd: verbetering van brug en naaste omgeving, riolering en dem pen van doodlopende sloot, sloping bouwvallige muren, aanleg goede straatverlichting, reconstructie weg met aanleg voetpaden, aanbrengen beplanting, een afmeerverbod voor woonboten en een goede verkeers regeling. Moet ihet geen tekenen stellen? Moet het a.th.w. geen voeten krijgen? „Zo werd het plan geboren om met z'n allen, als geestelijken van Leiderdorp en Hoge Rijndijk-Zoe- terwoude, een stille tocht van boete en inkeer te houden van ongeveer een half uur, alleen om te demon streren dat wij. als christenen, op onze plaats, uiting willen geven aan onze solidariteit met een wereld in nood en daarom niet regelrecht kunnen terugkeren tot onze feest vieringen. Een simpele daad dus, maar onze Heer heeft ook de een voud niet geschuwd". Men begrijpe dus goed: het is geen demonstratie met politieke achter gronden of doeleinden (spandoeken of het roepen van leuzen blijven achterwege), het gaat nergens voor of nergens tegen, alleen willen zij uiting geven aan de verschrikkelij ke discrepantie tussen onze Kerst vieringen en deze wereld, waar we als christenen, al feestvierend, niet aan voorbij mogen gaan om der wille van het Evangelie van de Heer. Wie zo, na afloop van de Volks kerstzang, met hen mee wil gaan, zal men dankbaar begroeten. De route van deze stille tocht zal zijn: Acacialaan-Erioalaan-Maurits- singel-Hoofdstraat-Hoogmadeseweg- Acacialaan-Kamsteeg. COMPETITIE KNSB Duidelijk verlies van Voorschoten (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Het in de landelijke competitie van de Kon. Ned. Schaak bond debuterende Voorschoten heeft geen kans gezien tegen het sterke Wilhelm Steinitz opnieuw voor een verrassing te zorgen. De Voorscho tenaren kwamen in eerste instantie nog tot 35, maar de nederlaag is onafwendbaar. De tactische opstelling tegen KSC werd ditmaal achterwege ge laten en dat kostte meteen punten, temeer omdat Wouters aan bord één na een kansrijk offer blunderde en moet worden uitgegaan; dat in roet en Kairo de Duitse antisei tische lectuur als Hitiers Kampf" vertaald en heruitgegeL' wordt; dat de Arabieren 80 pet 10U de gekregen gelden aan wapen jer besteden; dat voor de Arabi: je radiostations Joden worden ui .tel maakt voor „smerige besneden hi ieb lopers" en dat d i t alles moet i ren anderen. jer De consul antwoordde de 1 Mozes daarbij vrijwel voort rend de andere kant opkijkend van tijd tot tijd Albert een jov klap op de rug gevend dat aLn hypergevoelig is voor „antise tisme"hij noemde als voort* ,aa daarvan de VARA en „those p nous comments of Meyer Sluys Verder stelde hij dat de ervai leert, dat Israël geen vrede wil altijd al Arabieren heeft gediscrij T neerd; hij citeerde daarbij uit en werk van de beroemde Herzl, ver aanbeval. Arabieren domweg g ove werk te geven, en wees erop :te) koning Feisal in de Eerste Weremif oorlog Joodse refugees had ontvW gen zoals wij Hongaarse in 1956. bij En dat ook Arabieren wel lis presteren, blijkt uit Koeweit: eegev kale woestijn, nu een rijk land ijdoc gratis opvoeding en geneeskundigor verzorging. .,Ja, maar dat komt c ge* dat er in Koeweit toevallig olie I de grond is gevonden", merkte m heer Mozes op. de De discussie is in een zeer behe nt' ste, haast liberale sfeer verlopen. der Schaakfinale om <t Leidse titel nam~ verrassende wendiup (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De strijd om het j soonlijk kampioenschap van de Lei| se schaakbond heeft een o te wending genomen. Martin Sta enige concurrent van de sterke LS( speler Kort, raakte een punt ach»] door een reglementaire nederlajj tegen de Alphenaar Van Loon, wai door de spanning praktisch weg| jWi nomen is. Stam was niet opgekomen tegi de Alphenaar, na eerder al voor nieiL een reis naar Leiderdorp te hebbf j. ondernomen. Een ongetwijfeld co recte beslissing van de wedstrijdle ding, maar voor het sportieve ve' loop van deze titelstrijd niet interejde Uitslagen: DonkerDe Jong 1— ge: De JongVan Halderen 01, Kort- st: De Vries 10, Demmendal—Sc esi ha afg., stand: aan de top. Kort 4, Sta ku 3, Van Loon 2 uit 3. Zonder verlies In. de eerste klas is alleen dop LSG'er Dries nog zonder verlies. H blijft daardoor titelkandidaat. teni: meer omdat de concurrentie puntei20 afstond. Van Harten kwam als enig dichterbij. Stand: Dries 4, Van Har ten 3Vj, Volten en Bonefaas 3. In de tweede klas bleef de Leider dorper Wels leider met Erbrink al grote concurrent. Stand: Wels Erbrink 3, Kleiweg 2VS-, Sikkel 2 1 afg. Boelee maakt in de derde kla de beste kansen op het kampioen schap. De uitslagen waren hier BoeleeNass 10, v. d. LeekVer- kuyl 10, De LaafChang afg. verloor. De overwinningen va: Smit en dr. Van Schaick waren daardoor niet toereikend. De twee hangpartijen van Vermet en v. d. Kooy staan evenmin gunstig, waardoor de Rotterdammers uitein delijk wel met 73 zullen gaan win nen. VoorschotenWilhelm Steiniti 35. WoutersRegeer 01, Smit— Sio 10, Van SchaickLodewijk 10, SluyterDe Klerck 01, Ver- straetenDe Jong 1—0, Dalmijn— Loesberg 01, Vermetv. d. Veer afg., BongersAarnoutse 01, v. d. KooyVan Tiggele afg., Thierry— Louman 01. op LEIDEN Het kerstnummer van de Open Deur-Onderweg is samen gesteld door Gereformeerden, Rooms Katholieken en Hervormden. Dit was voor Bijzonder of Experimen teel kerkewerk van de Leidse Her vormde Gemeente aanleiding een gezamenlijke actie te houden in de vorm van marktverkoop. Onder leiding van Dr. P. L. Schoonheim startten gistermorgen omstreeks tien uur medewerksters van Gereformeerde, Hervormde en Rooms Katholieke kerk. Zij hadden een goede standplaats op de Nieuwe Rijn. Om vier uur waren vierhon- LEIDEN Volgende week woensdag-, donderdag-, vrijdag- en zaterdag avond (20 t.m. 23 december) en zaterdagavond 30 december mogen de winkels tot 9 uur open zijn. Dit wil niet zeggen, dat, speciaal wat de zater dagavonden betreft, alle winkels van deze mogelijkheid gebruik maken. De Raad voor het Grootwinkelbedrijf, kring Leiden, heeft meegedeeld, dat alle kledingzaken van het grootwinkelbedrijf woensdag-, donderdag- en vrijdagavond open zullen zijn- derd nummers vlot verkocht. De heer J. Haring, Deken van Leiden gaf omstreeks het middaguur blijk van zyn belangstelling. Dr. J. van 1 der Zwaan Gereformeerd Predikant d en Pater Peters van de Antonius van Padua-Parochie kwamen eveneens een kijkje nemen. In de rubriek Echo van de K.R-O. werd eveneens in het middaguur een korte reportage van deze markt verkoop uitgezonden. De samenwerking zal aanleiding zijn als kerken regelmatiger op de markt met lectuur te verschijnen. Wellicht zal ook een nauwer con tact ten aanzien van de Bijbelkiosk die woensdags op het Vijf Meiplein staat en zaterdags op de Hoogstraat, mogelijk worden. Aanstaande zaterdag zal men in de Bijbelkiosk. Hoogstraat, behalve kerkbladen, bijbelse lectuur, bijbel vertalingen zowel van Protestantse als R.K- zijde, alsnog een kerstnum mer van de Open Deur-Onderwef kunnen kopen- Overigens worden bekende kerst bladen van het Leger des Heils en van de Elisabethbode in de komen de week via een huis-aan-huis-kol- port-age aangeboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4