Opwekkingsbeweging op eiland Timor LEGERPREDIKANT PROMOVEERT IN ZIJN DIENSTTIJD Kinderlectuur voor de Kerstdagen (2) 3,48% rente-rekening bij de postgiro* PgD Kliniek TiberiasI wordt gesloten Ds. Walter Lüthi bij belij denisbe weging Eeti woord voor vandaag SGP-ers willen eigen dagblad VS-marine bij „satanskerk" DONDERDAG 14 DECEMBER 19» IEU1 De Here is de Allerhoogste. Hij is Koning, een God des wrake die komt om te richtenzingen de psalmen van het vierde psalmboek (Psalm 90 - 106). Het is goed om dat mee te zingen. Maar dan komt toch de vraag op: Is Hij niet zo groot dat Hij voor ons geen aandacht heeft? Die vraag wordt in Psalm 99 beantwoord Tot twee maal toe zegt de psalmist dat God antwoord'geejt. En hij vervolgt: „Gij zxjt hun een vergevend God geweest, hoewel wraak oefenend over hun daden." Wie de Heer wil dienen, moet weten dat Hij gehoorzaamheid vraagt. Er kan geen sprake zijn van dienen en toch uw eigen gang gaan. Dat zouden de mensen van onze tijd graag willen. Ze willen hun eigen leven uitlevenmaar toch God niet los laten. Ze willen zelf beslissen wat goed en kwaad is en toch christelijk heten. Dat kan niet. Geloven is afzien van zichzelf en God zoeken. Bekering wil zeggen de eigen ivil opgeven en leiding aan vaarden. Een christen moet leren zeggen: Niet ik, maar U. Om die keus gaat het. Het is niet: „Neem de wereld, geef mij zoals een geestelijk lied zingt, maar: ..Ik ben met Christus gekruisigd... en Hij leeft in mij", zoals Paulus schrijft. Pas als wij luisteren willen naar God. gaan wij Zijn stem in ons leven horen en gaat Hij ons leiden We lezen vandaag: Jeremia 42 7-22. its. tfnrkslra f/ual tlt' kork hfl/H'ii Duiavndvn konten er lot yeloof (Van onze kerkredactie) OEGSTGEEST Volgende week woensdag hoopt de hervormde predikant ds. E. J. Durkstra, tot voor kort predikant te Almelo met zijn vrouw naar Timor, Indonesië, te vertrekken om daar in het binnenland de jonge kerk te helpen, die duizenden mensen moet opvangen die vanuit het animisme tot geloof komen. Ds. Durkstra heeft reeds eerder in Indonesië gewerkt. Na -zijn oplèiding aan de /.endings- zorgen over wat u eten zult", en school te Oegstgeest ging hij reeds in I ..Zoekt eerst het Koninkrijk Gods" 1933 voor de eerste maal naar Indo- j weer letterlijk genomen, nesië in dienst van de toenmalige Protestantse kerk om op het eiland Timor te werken. Juist daarom is deze predikant bij zonder geschikt voor het werk op dit grote eiland, omdat een opwek kingsbeweging aan de gang is die als een brand om zich heen grijpt. De beweging begon toen twee vrouwen zich geroepen voelden om het evan gelie te gaan prediken. In eerste opzet droeg de beweging vele karaktertrekken van de pinksterbeweging. Grote aantallen mensen werden genezen, op gebed nadat de laatste arts in dat gebied vertrokken was. Er openbaarde zich reeds eerder, direct na de oorlog een dergelijke beweging. maar deze grijpt verder om zich heen. De zewe- ging strekt zich nu vooral uit naar de stammen die nog nooit voor het christendom gekozen hebben. (Van een onser medewerkers) GRONINGEN Hel is wel Iets heel bijzonders, zo niet een unicum, als een legerpredikant tijdens zijn diensttijd promo veert. Vanmiddag was dit ech ter het geval met de hervorm de staf-legerpredikant ds. P. Swagerman (36), uit Den Haag. die zijn doctorstitel ver- Promotie IT. Reuken Jodendom heeft twee wortels (Van een onzer medewerkers) UTREC.HT Aan de rijksuni versiteit is vanmiddag tot doctor in de theologie gepromoveerd de heer W. A. M. Beuken S. J. te Amsterdam. Zijn proefschrift is getiteld ..Haggai-Sacharja 1 8". Als promotor trad op prof. dr. Th. C. Vriezen. In zijn (lijvige) studie heeft de heer Beuken eerst het aandeel van de tra denten vastgesteld, dat zijns inziens j nog al aanzienlijk is. Vervolgens on derzoekt hij de profetische orakels - zelf. Een belangrijke conclusie hiervan 1 is. dat Haggai niet. zoals men altijd heeft aangenomen, een teruggekeerde balling was. maar voortkwam uft de boerenkringen van de achtergebleven Judese bevolking Zacharia daarentegen is een verte genwoordiger van de groep, die uit Babel terugkeerde. Toch blijkt het oud-Israëlitisch erfgoed bij hem nog volop te functioneren. Zo illustreert dit onderzoek een feit waarvoor men meer en meer oog krijgt: eet jodendom heeft twee wor tels: het vormt een samensmelting van de uit Babel teruggekeerde ballingen en de aehtergebleven bevolking. Willem André Maria Beuken werd 13 mei 1931 te Helmond geboren. Hij studeerde achtereenvolgens theologie te Nijmegen, klassieke letteren te Amsterdam, theologie te Maastricht en bijbelwetenschappen te Rome en te Heidelberg. In 1961 werd hij tot priester gewijd. Sedert de oprichting in september is dr Beuken docent Oude Testament aan de katholieke theologische ho geschool te Amsterdam. Ds. J. Enkelaar overleden UTRECHT Op 74-jarige leeftijd Is dinsdag overleden ds. J. Enkelaar. hervormd emeritus-predikant, die onder meer zeventien jaar in Leer dam heeft gestaan. De begrafenis is zaterdagmiddag om half een op de hervormde be graafplaats te Werkhoven Jacobus Enkelaar werd in 1893 in Utrecht geboren. Hij studeerde er en werd in 1920 kandidaai. Op 19 sep tember van dat jaar deed hij zijn intree te Bleskensgraaf. Vervolgens stond hij in Rijssen. Ouderkerk aan den IJssel. Leerdam, Jaarsveld en Vreeswijk. In 1958 werd hem emeri taat verleend STEPHEN" NEIEL NAAR KENIA HAMBURG De anglicaan-e bis schop Stephen Charles N'eill (67) gaat aan het eind van dit jaar naar Kenia om een nieuwe taak aan de universi teit van Nairobi op zich te nemen Sinds 1962 doceerde hij zen- dingswetenschappen en oecumenica san de universiteit van Hamburg. Neill is een van de bekendste figu ren uit de oecumene. Hij werkte en kele tientallen jaren in India, waar hij een actief aandeel had aan de constituering van de Kerk van Zuid-India. kreeg aan de Rijksuniversiteit te Groningen op het proef schrift: Ratio en Revelatio". Aan deze universiteit deed hij in dertijd ook zijn doctoraal examen, hoewel hij het propaedeutisch exa men aan de universiteit van Amster dam aflegde en het kandidaats exa men te Utrecht. Bij zijn doctoraal examen was het hoofdvak wijsbe geerte van de godsdienst, terwijl de bijvakken een onbekende combinatie vormden, namelijk Nieuwe Testa ment en musicologie. MUZIEK Dc promovendus is namelijk een groot liefhebber van muziek. Hij gaf veel muziekavonden op de vor mingscentra van de Protestants Geestelijke Verzorging. Van de cultu rele commissie van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront is hij lid. Na in 1943 predikant te zijn gewor den in Driebergen en in 1944 in Ech- teld werd hij in 1948 legerpredikant. Sinds 1949 is hij legerpredikant in algemene dienst met standplaats bij de kerk. Thans is dat Den Haag. Het proefschrift „Ratio en Revela tio" handelt over een theologisch kri tisch onderzoek naar het Godsbewijs uit de menselijke ratio (rede) en de verhouding van de natuurlijke theo logie tot de geopenbaarde theologie bij enige Nederlandse hoogleraren in de theologie en de filosofie van 1650 tot 1750. Promotor was dr. H. de Vos uit Groningen. Dr. Swagerman heeft aan zijn dis sertatie stellingen toegevoegd, waar van de meeste een technisch-we- tenschappelijk karakter dragen. Stelling zeven zegt: Het vak godsdienstonderwijs dient, of men het al of niet tot de encyclopaedic van de theologie wil rekenen.-in elk geval binnen de faculteit der godge leerdheid te worden ondergebracht. Hongersnood In het zendingsblad De Heerbaan, geeft oud-zendeling en taalgeleerde P. Middelkoop de vertaling van een groot aantal brieven die hij ontvan gen heeft. De beweging begon in 1965 toen er op dit eiland een grote hon gersnood heerste, omdat tweemaal achtereen door aanhoudende droogte de oogsten mislukten. Volgens de zendingspredikant ds. M. G. Baldee werkten de spanningen, veroorzaakt door de voedselschaarste en de politieke druk mee in deze situatie, waarin men zich op Timor plotseling ging bezig houden met Gods beloften en Gods macht. In deze dagen van honger en druk worden woorden als „Maakt u geen E\ angelisatieteams Het werk op twee middelbare scholen bleef maandenlang stil liggen omdat leraren en leerlingen er in - teams op uit trokken om te gaan evangeliseren. Ook op vele rege ringsbureaus bleef het werk liggen omdat de ambtenaren zich bij de - teams aansloten. Er waren ogenblikken dat meer dan 60 teams aan het evangeliseren waren. Op het ogenblik is de eerste hevigheid en onstuimigheid van deze beweging af, maar nog altijd zetten 20 teams het werk voort, schrijft de directeur van het Hervormde persbu reau. C Timmer, in Hervormd Ne derland. De grote vraag is nu voor de kerk van Timor: hoe kunnen wij de tien duizenden die in beweging zijn geko men verder helpen en onderricht ge ven? De kerk heeft groot gebrek aan opgeleide krachten om al dit werk aan te pakken. Help en Een Timorese predikant, ds. Nitti, zal in de omgeving waar de opwek kingsbeweging het sterkste was het evangelisatiewerk gaan verrichten. Ds. Durkstra zalzich in het bijzonder gaan bezinnen op de beste wijze j waarop de nieuwe gelovigen kunnen worden opgevangen. i Hij keert dus terug tot het eiland waar hij vanaf 1933 tot de oorlog gewerkt heeft. Na de oorlog repatrie- erde hij en werd predikant van de I hervormde gemeente 't Zand bij Middelburg. Deze gemeente stond hem echter in 1955 en 1956 vijftien I maanden af om op Nieuw-Guinea de Christelijke kerk te helpen om zelfstandig te worden. Hij heeft een unificatieplan voor" de financiële ad ministratie van de verschillende res- sorten en later ook van de classes ontworpen. In 1960 nam hij een beroep aan naar Almelo, waar hij belast werd met het ziekenhuispastoraat. Sinds 1957 was ds. Durkstra al lid van de Raad voor de Zending van de Her vormde kerk. I Het echtpaar zal zich vestigen waar de meeste overgangen tot het christendom plaats vinden. Zo geïso- I leerd is het gebied dat deze zen dingspredikant geen auto mee kan nemen om zich te kunnen vcr- plaatsen. Onder zijn bagage bevindt I zich een zadel met stijgbeugels. AMSTERDAM Volgens het Al gemeen Handelsblad is in kringen van de SGP een stichting in het le ven geroepen, die zich ten doel stelt een eigen dagblad van staatkundig- gereformeerde beginselen uit te geven. Het is niet de bedoeling, dat de SGP commerciële verantwoordelijk heid voor de uitgave van dit dagblad op zich zal nemen, maar bij het sla gen van het plan zal toch wel van een bepaalde binding met de SGP kunnen worden gesproken. Er wor den thans onderhandelingen met drukkerijen gevoerd, aldus het Al gemeen Handelsblad, dat nog meent te weten, dat het hoofdbestuur van de SGP de verschijning van een dergelijk dagblad zeker zou toe juichen. Vroeger beschikte de SGP over een dagblad ,,De Banier". Na de oorlog keerde dit als weekblad te rug. Reeds jarenlang is het „eigen dagblad" een punt, dat door kies verenigingen op de partijdag ter sprake wordt gebracht. Het hoofd bestuur stelde echter steeds, dat de financiële moeilijkheden te groot zouden zijn. Ook de huidige drukke rij De Banier ziet geen mogelijk heden om van De Banier weer een dagblad te maken. Naar wij vernemen is de naam van de stichting „Reformatorische Publikatie", Voorzitter is de heer G. den Boer te Driebergen. De stichting heeft de steun van dertig predikanten gekregen, onder wie negen hervormde (gereformeer de bond), acht christelijk-gerefor- meerde en acht van de Gerefor meerde Gemeenten. Zadel Dominee en mevrouw Durkstra hebben zich nu beschikbaar gesteld om naar hun eerste zendingsveld te rug te keren. De Raad voor de Zen ding heeft hun aangeboden hulp dankbaar aanvaard en hen bij de ge nerale synode voorgedragen om be roepen te worden als predikant voor bijzondere werkzaamheden met de opdracht om in Timor te gaan hel pen. blijf de feestdrukte voor I Dr. Billy Graham heeft longont steking. Woordvoerders van zijn orga nisatie in Londen zeiden, dat de ziek te niet bijzonder ernstig is. (74) Ook uitgever G. F. Callen- bacht uit N ij kerk heeft met de Kerstdagen voor de deur weer een groot aantal kinderboeken op de markt gebracht. Het zijn voornamelijk boeken voor jon gens en meisjes van 8 tot 14 jaar. Voor de allerjongsten zijn er aardige voorleesboekjes. Óp verzoek stuurt de uitgever een catalogus gratis toe. Allereerst drie meisjesboeken: Cokkie wil een jongen zijn. door A. J. Blonk - Quak (7 tot 9 jaar). Cok kie vindt het niet leuk dat ze een meisje is. e wil graag blauwe schoenen met witte veters, maar haar moeder voelt er niet voor. Bij oma speelt ze met een vriendje, met wie ze de nodige avonturen beleeft. Moeder vertelt haar dat ze tevreden moet zijn dat ze een meisje is. Toch mag ze dan blauwe schoenen ko pen.... De meisjes zullen van genieten 1.55). haar te laat hebben voorgelicht. Dan mag ze het dagboek lezen van haar boeken blijven schrij' moeder uit de oorlogstijd. Gevoelvol wordt de Jodenvervolging hierin beschreven. Als onderduikers onder vinden ze ook veel liefde (2.10). Luther Jongens De monnik van Wittenberg, door K. Norel. Het leven van Maarten Lu ther is de laatste 450 jaar van alle kanten belicht. Ook Norel waagde zich eraan. We kunnen volstaan met dit boek hartelijk aan te bevelen 1.90). Bij de uitgeverij Ploegsma te Speciaal voor jongens van 11 tot 13 jaar schreef P. de Zeeuw J. G. van Breda. De moeder van Jaap pro- Amsterdam verscheen nog het boek- beert kapper Dirk, die ter dood is je Het licht schijnt overal, met bij- veroordeeld. te redden. Ze vermomt dragen van een negental medewer- zich als dominee. Jaap ontmoet dan kers. Het is een typisch Kerstboek, de turfschipper van Breda, die deze waarin verhalen staan die betrek- Jaap weer een moeder èn een vader heeft. De Zeeuw weet de historie treffend te laten spreken 2.10). Marientje uit Amerika, door A G. Lameris-Bolt (10-13 jaar). Met haar moeder logeert Marientje in Amerika. waar ze zich snel thuisvoelt. Met twee nichtjes van tante Betty verdwaalt ze in een bos met alle gevolgen van dien. Tijdens een schoolreisje wordt ze vermist, maar dat maakt haar nog meer be kend met de omgeving. Mooier nog dan het voorgaande is I het Dagboek van moeder, door C. M. van den Berg - Akkerdam (11 tot 14). Frida hoort op school dat ze een Jodin is. Haar ouders zien in dat ze Voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar: Pim, Ineke en hun hondje, zeker door K. Norel. 't Is weer een boekje van de bovenste plank. Het schip met het gezin vi Rotterdamse hav ring. Pim klimt met zijn zusje op de tafel. De hond ontdekt dat er nog mensen in het schip in leven zijn. Via een gat kunnen ze op het nip pertje het schip verlaten ven. Fijn voor de zeer lange week einden voor kinderen tot twaalf jaar. 1.75, en bij aankoop van meer dan 20 boekjes een lagere prijs). Sprookjes Roelofs van Goor in vijf zinkt in de Amersfoort verschenen Het aardbei- enfluitje. door Valentin Katajew, en Prinses Apolelka en haar ezeltje, door Maria Krüger. Een sprookje over Veronica, die aardbeien gaat plukken. De pad destoelenkoning wil ook helpen. Door op zijn fluit te spelen komen het reekalfje, door B. Jager de aardbeien tevoorschijn. Dan pro- Peter hebben beert Veronica het ook. en met suc ces. Het andere boekje gaat over een jong prinsesje dat in een toren woont. Haar prins verandert in een ezel. En als ze op die ezel Andi (7 tot 10 jaar). Niek een echte jongensstreek uitgehaald Ze maken een valkuil in het bos. Daar valt een hertje in. dat ze later vinden. Ze zorgen er goed toch mogen de jongens geen markt rijdt wordt het weer 1.500.000 rekeningen alle overschrijvingen zonder kosten... overal gepast betalen met de vertrouwde blauwe kaart... en nu ook nog als nieuwe service de M eer een voordeel voor rekeninghouders bij de postgiro: een gemakkelijk te openen rente-rekening, waarop al even gemakkelijk kan worden bijgeschreven en afgeschreven. De eenvoudige om geld van de giro rentedragend te maken, irticulierc r POSTCHEQUE- EN GIRODIENST hel grootste gironet van Nederland - volledig geautomatiseerd MEDISCH WERK KERKEN BLIJFT (Van onze kerkredactie) TIBERIAS De kliniek bij het Schotse centrum in Tibe rias (Israël) wordt gesloten. De Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Ker ken en de Kerk van Schotland, die in deze kliniek nauw sa menwerken, zijn tot de conclu sie gekomen, dat een eigen kliniek niet langer nodig was, gezien de medische verzorging in de buurt. Aan het eind van dit jaar hoopt de laatste arts, mej. Van der Klei. haar taak te beëindigen. Het „Schotse hospitaal" in Tibe rias werd in 1890 gesticht door de Kerk van Schotland en kreeg in Palestina grote bekendheid door het werk van dokter Torrance. „Anderen niet verketteren'''' (Van onze kerkredactie) HANNOVER De bekende Zwitserse predikant Walter Lüthi heeft zich geschaard aan de zijde van de belijdenisbe weging „Geen ander Evange lie" in Duitsland. Hij sprak op de eerste „gemeente- en belij denisdag", die deze beweging in Nedersaksen organiseerde. Meer dan vierduizend woonden deze dag b(j, waaronder bis schop dr. Hanns Lilie. Lüthi bestreed in z(jn rede niet alleen de moderne theologie, maar waarschuwde ook de belijdenisbeweging, om „andersden kenden niet te verketteren." „Hoeveel is er al gezondigd onder de leus „belijden". Telkens als zich een kruistochtsmentaliteit aandient in het belijden, dreigt er verraad aan het christendom," zei Lüthi. „De gelovigen en belüders hebben geen reden zich te beroemen op hun rechtzinnigheid en zich te verheffen boven andersgelovenden, want tot ge loof komt men zonder verdienste of waardigheid." Proeftuin Meegedeeld werd, dat de belijdenis beweging hoopt, weer present te kun nen zijn op de komende Kerkedag in 1969 in Stuttgart. Aan de Kerkedag van dit jaar in Hannover kon men echter niet meedoen, omdat deze be doeld was als „proeftuin" van de kerk. Een dergelijk experimenteren in de openbaarheid acht men gevaarlijk. De Kerkedag heeft het mis, als hij meent dat de kerk groot genoeg moet zijn om uit twee monden te kunnen spreken, zei ds. Rudolf Baumer uit Espelkamp. „Geen ander Evangelie" is niet bereid een christelijke gemeen te toe te staan het valse Evangelie te verkondigen. Studenten BERLIJN De evangelistische stu dentengemeente van West-Berlyn heeft zondag toch een avondmaal- dienst kunnen houden in de Kaiser- Wilhelm-Gedachtnlskirche. Bisschop Kurt Scharf preekte. Nijmegen heeft 7Ó00 stiulen ten (Van onze ondcrwijsredactie) NIJMEGEN Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen is gisteren de zevenduizendste student in geschreven. Het is de heer J. J. W. M. Paffen uit Bleijerheide. De rector magnificus, prof. dr. A. Th. L. M. Mertens schreef hem persoonlijk in. toestemming geweigerd, van deze kerk gebruik te maken. De eerste van de reeks van vier geplande diensten (op 12 november; prof. Gollwitzer preekte toen) moest daarom in een siudenten- mensa worden gehouden. Sindsdien waren er samensprekin-" gen tussen de wijkkerkeraad en de studentengemeente, die tot duidelijke toenadering leidden. Maar toen de wijkkerkeraad toch niet op zijn be sluit terug wilde komen, greep de centrale kerkeraad van Charlotten- burg in en stelde de Kaiser-Wilhelm- Gedachtniskirsche ter beschikking de studenten. De wijkkerkeraad heeft bezwaar tegen het politieke engagement van de studèntengemeente. Verder zijn er me ningsverschillen over het vraagstuk van de „dwaalleer". Maar beide par tijen zijn het er over eens, dat ze elkaar in de kerkelijke gemeenschap vast moeten houden. In deze geest preekte ook bisschop Scharf. Pastoor gezocht per advertentie NIJMEGEN Bisschop Bluyssen heeft erin toegestemd, dat per adver tentie een nieuwe studentenpastoor wordt gezocht voor de studentenkerk aan de rooms-katholieke universiteit. Als speciale voorwaarde wordt in de advertentie gevraagd, dat de gegadifc - de extra aandacht zal besteden aan de liturgische vormgeving. De verandering van het kerkelijk heidsbesef der studenten vergt een nieuwe aanpak van de evangeliever kondiging. Daarom is een voortdu rende creatieve aandacht voor de verzorging van de liturgische diensten noodzakelijk geworden. De geestelijke verzorging van de Nijmeegse studenten is in handen van een vijfmansteam. Namens de protestantse kerken maakt hiervan de gereformeerde predikant drs. G. W. de Jong deel uit. Dr. J. M. Hoek (60) overleden (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM De rector van j het Barlaeus-gymnasium in Amster- j dam, dr. J. M. Hoek, is op zestig-jari ge leeftijd overleden. Dr. Hoek werd j in 1953 benoemd tot rector van het Erasmiaans gymnasium in Rotter dam. In 1962 volgde zijn benoeming tot rector van het Amsterdamse gym nasium. Dr. Hoek, die zich een grote naam op onderwijsgebied heeft verworven, stond vooral bekend als voorvechter van het gymnasium. W. De laatste twintig jaar stond hetj onder Nederlandse leiding. In het-. begin werkten er toen zelfs twee' artsen (J. J. Pilon en'W. van Wal-u j raven). Maar doordat in de nabij.' ry heid het grote Israëlische Pory ia-Pr H ziekenhuis verrees, werd het eerst'c veranderd in een kraamkliniek eirn daarna in een kliniek. Toch bleven er steeds familiesj! die van de kliniek gebruik maakten, met name Arabieren en Bedoeïe-P nen en onder hen vooral vrouwen. Del, laatste jaren werkten er dan ookfojJ uitsluitend vrouwelijke artsen (ach-L tereenvolgens dokter De Jonge, dok-f ter Blok en dokter Van der KleiLfo! Het gebouwencomplex wordt een hospice veranderd, een soort f' logeergebouw voor toeristen pelgrims. TEKORT De opheffing van de kliniek be-*QE( tekent overigens beslist niet, datL de drie samenwerkende kerken^ hun medische werk in Tiberiaj beëindigden. Twee verpleegsters, die aan heL Schotse centrum verbonden zij J werken in het Poryia-ziekenhuisE j Het is mogelijk ,dat er ook weer eenf arts naar Tiberias gezonden wordt. I Na jaren van overvloed is erL thans namelijk een akuut tekort artsen in Israël. Vooral Galilea on-£ dervindt daarvan gevolgen. Uitbrei-Ïs ding van de medische dienst isf daarom in studie. Dr. Pilon. die nu verbonden aan de Christelijke nederzetting Nesj, Ammim in het westen van Galilea, ei bij Haifa, werkt als arts in Naha- i ryia. Daar wordt een tweede artssc gezocht. ri Ds. J. M. Snoek, die sinds 1958 na- 0 mens de Gereformeerde Kerken in potl Tiberias werkt, denkt in 1969 naar r ons land terug te keren. Naar een|ei opvolger wordt gezocht. SAN FRANCISCO De Russisch-orthodoxe aartsbisschop John Sjahovskoy heeft bij president Johnson geprotesteerd tegen de aan wezigheid van een erewacht van de Amerikaanse marine bij de begrafe nis van een onderofficier, die lid van de „Eerste Satanskerk". De aartsbisschop spreekt in protesttelegram van een griezelige plechtigheid. De begrafenis eindigde met een salvo van de erewacht, na dat een priester van deze kerk de woorden had uitgesproken „Satan, satan, broeder satan, laat het vuur van zijn ziel bezit nemen." Cam NED. HERV. KERK Beroepen te Goes 'vac. H J Teul- scher): H. Kwakkelstein te Heinekens- zand; te Klaaswaal: J, v. Dullemen te Zoutelande (toez.): te Stedum (Gr.) toez.: G. v. d. Meulen te Zevenhuizen. Aangenomen naar Hien en Dode- waard (toez.): F. v. Dieren te Heusden (N.B.). GEREF. KERKEN Beroepen te Raamsdonck. c.a. Drim- melen en te Bakkeveen: kand J. Klis te Kampen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer: G. J. v. d. Noort te Capelle a. d. IJssel: te Ridder kerk: G. A. Zijderveld te Middelburg. Bedankt voor Den Haag-Zuid: A. W. Verhoef te Barneveld; voor Klaaswaal: A. Hoogerland te Werkendam. UNIE v. BAPT. GEM. Beroepen tc Genk (België): kand. W. G. Renken te Stadskanaal. BET «EER IN E( ROI>\ Londen Amsterdam Luxemburg Pa ril» Nice FranKfon Münchei ZUricb MÜnchen ZUricb Genève Wenen Tnnsbrtick Rome Madrid

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2