Winterspelen kosten 800 miljoen gulden r Pfenninger en De Roo stalen show in finale "V jamenwerking provinciale dagbladen f Record-aantal huizen in aanbouw genomen EUROPEES VOETBAL Datum vastgestelc CHIO Rotterdam Q Duurste uit geschiedenis Onzekerheid wekken bevordert misdaad Opnieuw hulp na ramp in Joegoslavië Engels voetbal wil prol-arbiters Cursus voor honkbalarbiters Weduwe van leider spoorwegstaking zaterdag 100 jaar Brittens opera vol kleur gebracht LYKKE-EUGEN WINNAARS ZESDAAGSE AMSTERDAM Maarten (18) na vier maanden terecht DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 DEN HAAG De NV Friese Pers Leeuwarden, de NV Verenigde oordhollandse dagbladen te Alk- iaar, de Provinciale Zeeuwse Cou- ant en de NV Uitgeversmij „De rondwet" te Roosendaal zijn toe treden tot de vereniging „De gro- provinciale dagbladen." ,De grote provinciale dagbladen" GPD) worden gevormd door zelf- landige dagbladen, die door hun erschijning in de provincie elkaar auwelijks beconcurreren. Zij wer en daarom redactioneel nauw sa- len en hebben gezamelijk buiten- ndse correspondenten in vaste ienst en één parlementaire redactie. De dagbladen wisselen reportages ri berichten uit. De vestigingsplaats an de GPD is Den Haag. Het gezamelijk aantal betalende bonnees, dat van deze redactionele imenwerking profiteert, bedraagt u 913.687. Enkele andere RDP-bladen zijn ilaties aangegaan met andere com- ïnaties. De Nieuwe Apeldoornse ourant gaat redactioneel samenwer- en met de Algemeen Dagbladgrcep, s Winschoter Courant gaat samen- erken met Het Parool, het Nieuws- iad voor het Zuiden wordt geheel jgenomen in het Teulingsconcern, >t Deventer Dagblad en het Dagblad ui het Oosten gaan een samenwer- ing in provinciaal verband aan met Provinciale Zwolse Courant van GPD. De journalisten, die tot dusver oor de Haagse en Amsterdamse edactie van de RPD werkten, zullen raarschijnlijk worden overgenomen oor de GPD. Het dagelijks bestuur van de fede- atie van Nederlandse journalisten, le zich over deze samenwerking leeft beraden, vreest dat dit besluit al leiden tot verdere gelijkvormig- eid in de nieuwsgaring en bericht- eving. Bij een eventuele liquidatie van het emeenschappelijk redactie-apparaat al de cao voor dagbladjournalisten n acht moeten worden genomen, fat wil zeggen, aldus het bestuur, lat deze bladen de morele verplich- ing hebben toekomstige werkgele- [enheid van de aan hun combinatie erbondan journalisten veilig te stel- Bijna 129.000 in laatste 12maanden (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In de afgelo pen twaalf maanden zijn 128.763 woningen in aanbouw genomen, een nieuw absoluut record, waarmee het voor 1967 gestelde doel met 3000 woningen is over schreden. Dit kon minister Schut (volkshuisvesting en bouwnijverheid) gisteravond meedelen bij de behan deling van zijn begroting in de Tweede Kamer. „Ik ben," voegde hij eraan toe, „echt niet ontevreden over het totale beeld van de woningbouw. Dat geldt zowel voor het aantal in aanbouw genomen als voor het aan tal gereed gekomen woningen." Er is volgens de minister ook geen reden om bezorgd te zijn over de verschuiving van de woningwetsector naar de particuliere bouw, die de re gering volgend jaar wil aanbrengen. Dit plan is in de kringen van bouwers goed ontvangen. V er mindering De cijfers wettigen trouwens de verwachting, dat de vermindering van de woningwetbouw in '68 door de (goedkope) particuliere bouw ruimschoots zal worden opgevangen. In de eerste negen maanden van dit jaar werden 31.991 gesubsidieerde particuliere woningen in aanbouw genomen tegen ongeveer 18.000 in de zelfde periode van het vorig jaar. In 1964 bedroeg het aantal in deze sec tor in aanbouw genomen huizen 27.285, in '65 24.950 en in '66 24.511. Men mag aannemen, dat er in de laatste maanden van dit jaar nog heel wat particuliere huizen van de grond zijn gekomen of nog zullen ko- De woordvoerders van de rege ringspartijen, de heren Andriessen (kath. v.), Wiegel (lib.), Aantjes (a.r.) en Tolman (c.h.) hadden wel vertrou wen in dit onderdeel van het mi nisteriële beleid. Toch vroeg mr. An driessen nog eens nadrukkelijk om overleg met de Kamer in juni '68 over de samenstelling en realisering van het woningwetbouwprogram en over eventueel te nemen stimuleren de maatregelen. Vertrouwen Geen vertrouwen in het beleid als geheel had de socialistische afgevaar digde drs. Van den Doel. Hij verzette zich ook scherp tegen de voorgeno men „huurbelasting" en vond daarin de heer Wiegel aan zijn zijde. Beide sprekers bepleiten invoering van een systeem van individuele huursubsi dies, waarbij niet de woning, maar de bewoner wordt gesubsidieerd als hij de huur van zijn huis niet kan betalen. Minister Schut voelde daar niet veel voor. De ervaringen in Duitsland hebben uitgewezen, dat zo'n systeem enorme administratieve rompslomp met zich meebrengt. De eerste jaren zijn we er beslist nog niet aan toe. Drs. Van den Doel diende zijn reeds tijdens de openbare commissie vergadering verworpen motie weer in om de voorgenomen tweede libera lisatie-ronde (begin volgend jaar) niet te doen doorgaan en eerst de resulta- van de eerste ronde af te wachten. Landskampioenen: Rapid Boe karest Juventus 00. Bekerwinnaars: Tottenham Hotspurs Olympique Lyon 43. Fransen hadden eerste wedstrijd met 10 gewonnen en plaatsen zich voor kwartfinales. Jaarbeurssteden: Fiorentina Sporting Lissabon 11. Portuge zen wonnen eerste wedstrijd met 21 en plaatsen zich voor kwart finales. De acht clubs die in de kwart finales van het tornooi voor landskampioenen uitkomen zijn: Real Madrid (Spanje), Gornik Zabrze (Polen), Benfica (Portu gal), Manchester United (Enge land), Vasas Boedapest (Honga rije), Spartak Praag (Tsje- cho-SIowakije), Juventus (Italië) en Eintracht Braunschweig (W. Duitsland). BRUSSEL Het jaarlijkse CHIO te Rotterdam zal in 1968 van 28 au gustus tot 1 september worden ge houden. Het Rotterdamse concours hippique is een van de negentien grote concoursen waarvoor de Inter nationale Hippische Federatie tijdens zijn woensdag in Brussel gehouden congres de data heeft vastgesteld. Ajax won in Israël TEL AVIV Het Amsterdamse Ajax heeft woensdagavond in Tel Aviv de wedstrijd tegen het natio nale elftal van Israël met 61 ge wonnen. Bij de rust leidden de Aja- cieden met 30. De ontmoeting werd bijgewoond door 10.000 toeschouwers. GRENOBLE Wanneer generaal de Gaulle op 6 februari in de Franse stad Grenoble de tiende Olympische Winterspelen voor geopend verklaart, staat in elk geval één ding vast: het zullen de duurste uit de geschiedenis zijn. Ruim 1100 miljoen nieuwe francs (800 miljoen gulden) heeft de organisatie van de Winter spelen gekost, precies vijftig maal zo veel als die welke in 1936 in Garmisch Partenkirchen werden gehouden. In verhouding tot recentere Olympische Winterspelen als die van Oslo (1952), Cortina d'Ampezzo (1956), Squaw Val ley (1960) en Innsbruck (1964) zijn de technische en organisa torische voorbereidingen in Grenoble zo geweldig en zonder weerga, dat alle vergelijkingen mank gaan. Nog nooit tevoren zijn voor Olym- Dische Winterspelen z-ilke geweldige stadions en wedstrijdpistes gebouwd of aangelegd. De inrichting van de verblijven voor deelnemers, officials en medewerkers van het organisatie comité is zeer luxueus. Voor de schrijvende pers. radio en televisie zijn zulke omvangrijke bedragen geïnvesteerd dat er bijna niets mis kan gaan. Ook zijn enorme bedragen Het Spaanse Juventud Badalona heeft zich geplaatst voor de kwartfi nales van het Europese basketbal be- kertornooi door de returnwedstrijd tegen de Poolse academische ploeg met 7057 te winnen. Gevaren van massamedia TILBURG „Criminaliteit wordt bevorderd in de samenleving, als on- 4tr de mensen een indruk wordt ge nikt van onzekerheid en instabiliteit van waarden. De nieuws- en massa media spelen bij het wekken van ïuJk een indruk, zowel direct als in direct, een belangrijke rol", aldus dr. A. G. Geurts woensdag bij de aan vaarding van zijn lectoraat in crimi nologie en penetentiair recht aan de Kath. Hogeschool in Tilburg. Soms is er sprake van een onge zonde onzekerheid, die in beduidende mate gewekt of bevorderd wordt door de wijze waarop bepaalde denk beelden in de openbaarheid worden gebracht. Bij de massavoorlichting, o.a. de televisie, wordt er bij het publiek te weinig nadruk op gelegd op het uit zonderlijke van de feiten, verklarin gen en denkbeelden, die naar voren werden gebracht. Het gevolg is, dat veel mensen dit uitzonderlijke gaan beschouwen als regel en als karakte ristiek voor de samenleving waarin zij verkeren. rcddij Vooral tv Vooral ten aanzien van de televisie |Jstelde dr. Geurts dat verantwoorde lijkheidsbesef speciaal moet worden _d van degenen die gepronon- jiceerd afwijkende meningen willen verkondigen. „Zij dienen sterk te be- ladrukken, dat hun opvattingen uit- tonderlijk zijn en slechts in kleine ring worden gedeeld." De televisie- Bkijker kan niet beoordelen of de Jspreker alleen voor zichzelf spreekt, |dan wel als exponent van een be langrijke groep moet worden "beschouwd. Het massamedium richt AM I I DEN HAAG Het hulpverle ningsorgaan van de Wereldraad van Kerken heeft een dringende oproep «I doen uitgaan gelden bijeen te bren- N gen voor de slachtoffers van de aardbevingsramp op 30 november 1967 in Joegoslavië. De situatie in I de omgeving van de plaats Debar ten zuidwesten van Skopje is vol- I gens de Wereldraad zeer ernstig. I Geoffrey Murray, vertegenwoordi ger van "de Wereldraad, meldt uit Debar dat in deze plaats en in de J hoger gelegen bergdorpen 50.000 mensen dakloos zijn. Er is een nood- I voorziening getroffen in de vorm van een aantal tenten, maar deze bieden onvoldoende beschutting. I Volgens rapporten van artsen heb ben nu reeds talloze inwoners 'bron chitis en longontsteking. Wanneer niet spoedig hulp wordt geboden, bestaat het gevaar dat ve- len van 'kou zullen omkomen. Nodig zijn 'geprefabriceerde woningen, die op de kortst mogelijke termijn moe ten worden aangekocht. Vooruit lopend op de bijdragen van de kerken heeft de Wereldraad reeds 40.000 gulden beschikbaar ge steld. Ook de stichting Oecumeni sche Hulp te Utrecht heeft aan de oproep gevo'lg gegeven en zijn giro nummer 5261 opengesteld voor bij dragen ten behoeve van de getrof fenen in Joegoslavië. zich niet tot een beperkte kring, zo dat een mening, vaak gebrekkig en ongenuanceerd verkondigd, een onge kende verspreiding krijgt. „De ongezonde onzekerheid, die zulk een verwijzing naar de toekomst veroorzaakt, kan een ongunstige duw geven aan de resistentie tegen de cri minaliteit in het heden", aldus dr. Geurts. Larsen verloor van Botwinnik PALMA DE MALLORCA De Deen Larsen heeft in 47 zetten van Botwinnik verloren, maar hij behield met een Vt punt de leiding op Bot winnik (ll1/»11) na de veertiende ronde die woensdag werd gespeeld. Donner speelde in 22 zetten remise met de Spanjaard Diez del Corral en de partij tussen de Belg O'Kelly en de Pool Bednarsky eindigde na 20 zetten in remise. O'Kelly verloor zijn afgebroken partij uit de dertiende ronde tegen de Rus Syslov, die nu op de derde plaats staat met 10 punten plus één afgebroken partij. Als hij deze tot winst brengt staat hij gelijk met Botwinnik. Ander gezicht In Grenoble en omgeving zijn zo veel nieuwe wegen aangelegd en ou de verbreed dat de stad, die 300.000 inwoners telt. een totaal ander ge zicht heeft gekregen. Uiteraard zijn alle investeringen na 18 februari wanneer de tiende Olympische Win terspelen weer tot het verleden beho ren, niet waardeloos. Zij komen Gre noble en omgeving ten goede. Overigens blijken de kosten van het zuiver sportieve gedeelte slechts 93 miljoen nieuwe francs te bedra gen. Voor de infrastructuur werd evenwel een bedrag van bijna een miljard francs uitgegeven. Daarvan kwam alleen al een kwart op rekening van de huisvesting van de deelne mers, 200 miljoen francs werden geïnvesteerd in de aanleg of verbre ding van 360 kilometer weg en de beveiliging daarvan. Snelweg Voor 90 miljoen francs werd een nieuwe snelweg van 60 km lengte aangelegd terwijl nog 96 miljoen francs nodig waren voor verbeterin gen in spoorwegen rond en in Greno ble. De voorzieningen voor pers, ra dio en tv vergden 78 miljoen francs. Voor algemene en culturele mani- Van de totale kosten voor de Olympische Winterspelen betaalt de Franse regering 75 procent, Grenoble draagt 20 procent bij terwijl het de partement Isère 5 proeent voor zijn rekening neemt. LONDEN In Engeland, waar ex cessen in het voetbal aan de orde van de dag zijn, ziet men de redding in betaalde scheidsrechters. Lord Hare- wood, voorzitter van de Engelse voet balbond zei: „Slechte scheidsrechters hebben een zeef nadelige invloed op het spel. Dit zal beslist niet eerder verbeteren dan wanneer de arbiter evenals de spelers full prof is. Bin nen afzienbare tijd zal elke top prof wedstrijd geleid moeten worden door een profsdheidsrechter, die dan even hard zal moeten trainen als de spe lers." Evenals in de voorgaande drie ja ren, organiseert de scheidsrechters- commissie van het rayon Rotterdam van de Kon. Ned. honkbalbond in februari en maart een officiële honk- balscheidsrechterscursus. Deze zes avonden durende cursus zal op donsdagavond worden genouden in de scheidsrechterssociëteit van de RHSV, p.a. Café Mathenesse, Mathe- nesserweg 197 te Rotterdam en staat onder leiding van de heer P. P. Schijvenaar uit Haarlem. Gisteren zijn in de Bovema- studio te Heemstede de opnamen gestart van liedjes uit de musical „Ja, ik wil", naar „Het hemelbed" van Jan de Hartog. Het zijn gezellige liedjes, grappig gezongen door Eric Schneider (links) en Annet Nieuwenhuijzen rechtsonder leiding van Cor Lemaire (midden). Tegelijk met de plaat komt een pocket met foto's over deze musical uit. Zoals men weet gaat de musical met nieuwjaar te Rotterdam in première. Des kundigen zeggen: „Ja, ik wil" wordt een bestseller. Let u maar op.' Opera Studio in Piccolo AMSTERDAM Het applaus voor de Denen Palle Lykke Jensen en Freddy Eugen, winnaars van de tweede na-oorlogse Zesdaags» van Amsterdam, zonk in het niet vergeleken bjj de kakofonie van geluiden die van de flink bezette tribunes in het RAI-gebouw rolde, toen de Zwitser Fritz Pfenninger en de Nederlander Jo de Roo hun triomftocht over de piste maakten. DEN HAAG Een van de oudste inwoners van Den Haag, mevrouw P. H. Oudegeest-La- geman, zal zaterdag haar hon derdste verjaardag vieren. Ter gelegenheid hiervan is er die dag in haar huidige verblijf plaats huize 't Sunneke aan de Prins Hendrikstraat 23, vanaf tien uur 's morgens heid har te feliciteren. De bijna honderdjarige is de we duwe van Jan Oudegeest, leider van de Spoorwegstaking in 1903 en na 1906 de eerste algemeen-secreta ris van het Nederlands verbond van vakverenigingen. Mevrouw Oudegeest weet zich de woelige tijd in het begin van deze eeuw nog goed te herinneren. De gebeurtenissen om de Spoorwegsta king staan haar onuitwisbaar in het geheugen gegrift. STAKING „Mijn man werkste destijds als ambtenaar-schrijver bij de Staats spoor en was een van de bestuursleden van het toen juist opgerichte vakverbond. 9 januari 1903 hoorde hij in Utrecht van de spoorwegstaking in Amsterdam. Hij ging er onmiddellijk heen, en deed daar wat hij kon. Ik bleef met mijn twee kinderen achter in Utrecht. Het vreselijke tijd voor mij. Wanneer we ons op straat vertoonden, wer den we door de mensen met de nek aangekeken. Er werden zelfs drei gementen geuit. VEILIG Mijn man was bijzonder onge rust. Op een gegeven moment stuurde hij een man met de boodschap, dat ik met de kinderen onmiddellijk naar Amsterdam moest komen. Daar was het veili ger en bovendien kon hij dan bij ons zijn. Zovaak wordt nog gezegd, aldus mevrouw Oudegeest, dat mijn man de staking heeft uitgelokt. Dit is dwaasheid. Ik herinner me nog dat hij in die dagen zijn werk verricht te op het kantoor van de Diamant- bewerkersbond in Amsterdam. Daar kwamen uit alle delen van het land telegrammen binnen van spoorwegmensen. Hun vraag luidde telkens gelijkluidend: „Moeten wij staken of niet". Mijn man liet steeds antwoor den." Neen niet staken, de staking blijft in Amsterdam". Zo is hij erin geslaagd, de staking plaatselijk te houden. Vergeten wordt nog wel eens dat mijn man een groot ideaal bij zijn werk nastreefde: betere sociale voorzieningen voor de arbeiders. Ik ben nog steeds blij, dat hij aan dit doel zijn steentje heeft kunnen bij dragen, zegt mevrouw Oudegeest. ROTTERDAM Het is erg, heel erg jammer, dat maar zo weinig ope raliefhebbers woensdagavond de op voering hebben bijgewoond van Ben- jemin Brittens komische opera „Al- bert Herring" door de Opera Studio van de Nederlandse Operastichting in het Piccolo Theater. Maar als aangenomen mag worden, dat deze weinigen het neusje van de zalm waren, dan heeft de geestdrifti ge en langdurige ovatie na het slot des te meer waarde. Britten schreef deze opera twintig jaar geleden, maar zij heeft nog niets van haar frisheid verloren. Het strekt de Opera Studio tot gro te eer, dat dit resultaat is bereikt, zij het dan me enige geroutineerde gasten: de Engelse sopraan Judith Pierce, wie de rol van de albedil La dy Billows als op het lijf geschreven leek, de alt Elsa Lioni als de bijzon der raak getypeerde huishoudster Florence Pike. Constance Mook en Jos Borsboom geestig als de kinderen Cis en Harry. Dat de solisten van de Opera Stu dio zich voortreffelijk bij deze gasten aansloten, is een heel grote pluim waard. Goede typering De sopraan Maria Boender typeer de kostelijk de hoofdonderwijzeres Miss Wordworth, Emmy Greger liet als Mrs. Herring een fraaie so- praanstem horen en acteerde uitste kend, Nelly Morpurgo maakte van Nancy zowel wat stem als wat spel betreft iets zeer bijzonders, en Ans Philippo beeldde het meisje Emmie geestig uit. De titelrol zong tenor Simon van der Geest, die als oratoriumzanger nooit zo de kans krijgt, om zowel zijn zang als zijn voortreffelijke spel te laten bewonderen, want hij was eerst als moedersjongen en later als de plotseling volwassen geworden, bo ven zijn theewater geraakte jonge man kostelijk. Meinard Kraak typeerde met een fraaie baritonstem de lange en droge dominee Mr. Gedge, Hubert Waber liet als de commissaris van politie Budd een donkere basstem horen, en opvallend goed zong en speelde bari ton Gerard van Loon de Slagers knecht Sid. De schaarse decors en de vaak weelderige costumering van de Zuid-Afrikaan Aubrey Couling deden het uitstekend, en Jan Bouws had voor een regie gezorgd, die in deze lange opera geen enkele verslapping liet komen, zodat de drie bedrijven als kijkspel alleen al de moeite waard zouden zijn geweest. Het uit twaalf leden bestaande or kest waarbij het Danzi Kwartet en het Amati Kwartet heeft de even eens zo geestige muziek (het treurige voorspel voor het tweede tafereel van het tweede bedrijf, als Albert Herring aangeschoten thuis komt!) alle geur en kleur gegeven onder de uitstekende leiding van de nog jonge dirigent Jochem Slothouwer, die te vens de piano bespeelde. Grootste eer Maar de grootste eer komt Benja min Britten toe, die dit werk vol parodieën op de grote opera's heeft gecomponeerd, van welke parodieën de „tenor-aria met hoge c", door ba riton Van Loon in het tweede tafe reel van het eerste bedrijf zo geestig gezongen, en het tot een nonet uitge groeide in de loop der tijden befaamd geworden .slot-sextet" aan het eind van het derde bedrijf wel de meest opvallende waren. Het was voor de toehoorders een avond van onbezorgd genieten, waar voor zij hun waardering dan ook niet onder de te vele lege plaatsen hebben gestoken. G. M. Dersjant De donkere Zeeuw was zichtbaar gelukkig met de hulde: „En dan te bedenken dat we hadden kunnen winnen. Ze hadden mijn been ver doofd omdat ik last had van een ver rekt spiertje in de knieholte. Ik voel de nu niets. Het leek net of ik naast mijn schoenen reed. Maar die val. hé. Ineens gebeurde het. Janssen gleed uit, kwam tegen mij op en geen mens die dan nog in het zadel kan blijven. Gelukkig viel het allemaal mee. Mijn rug deed wat pijn, maar het vervelende is dat na zo'n incident je cadans op slag naar de maan is. In de laatste tien minu ten hebben wij toen geprobeerd te redden wat er te redden viel, maar Lykke en Eugen lieten niet meer los. Jammer". STERK Jo de Roo had gelijk. De Denen reden bijzonder sterk. Voor de zo veelste maal waren zij bij het ingaan van de laatste twintig minuten alleen aan de leiding gekomen. Een kwar tier later was het zover: Jo de Roo maakte met Jan Janssen een enorme smak en toen was het spel definitief gespeeld. En als men de geruchten mag geloven moet Peter Post in het ziekenhuis hebben gezegd: „Als Fritz Pfenninger wint, spring ik uit het raam''. Maar Fritz Pfennninger won niet en Peter Post kon rustig gaan slapen. De laatste aanvallen van de forse Zwitser, die een goede Zesdaagse GEEN VIETNAM, MAAR INDIA reed, werden in de laatste vijf minu ten door Lykke en Eugen vakkundig gepareerd, ondanks luide aanmoedi gingen van 8000 kijkers die sterk op de hand van het Zwitsers-Nederlandse koppel waren. Misschien mede door de val van De Roo, konden de Denen aan de kop de lakens blijven uitdelen. De Nederlan der had niet de kracht om bij uit looppogingen van Pfenninger sterk door te drukken. INZINKING Maar de Zwitser had immers ook ai aan het begin van de jacht zijn ronde voorsprong op Lykke/Eugen verspeeld, hetgeen zou kunnen dui den op een inzinking. En juist die ene ronde is in de finale beslissend geweest, want in puntentotaal lagen De Roo-Pfenninger ver in 'het voor deel. Palle Lykke's commentaar: „Toen wij begonnen, had ik geen enkele hoop, maar na het vertrek van Post heb ik tegen Fred gezegd dat wij onze kans' moesten benutten. En dat hebben wij gedaan". Leo Duyndam: „Ik ga voorlopig niet meer „zesdaagsen"; ik ga me op de klassiekers op de weg voorberei den". Riny Wagtmans: „het klinkt wel wat opschepperig, maar ik ben erg tevreden". Henk Nijdam was minder te spre ken: „Maar wat wil je, ik had nog geen meter op de winterbaan gere den. Ga dan maar eens in de slag aldus de hoekige Drent, die met Bart Zoet op meer dan vijftig ronden werd gereden. UITSLAG De uitslag: 1. Lykke/Eugen (Den), afge legd ln 145 uur 2760,369 km, 141 punten, op 1 ronde: De Roo/Pfennlger (Ned/Zwlts) 288. op 2 ronden: E Renz/Deloof onden: i. Jans- S. Du.vn- HAARLEM Op 12 augustus verliet Maarten Otto, 18, lange haren, slobber- pak, zijn huis en zijn ouders. Niemand hoorde meer iets van hem. Telefoontje dinsdag: Mam, ik ben weer terug. Stelt u er nog prijs op dat ik weer thuiskom? Zo werd het dubbel feest in huize Otto, want broer Sander (17) was die dag jarig. Maarten wil bijna niet praten over zijn avontuurlijke tocht naar Vietnam. Hij zegt zijn doel niet te hebben bereikt en in India te zijn blijven steken. Veel ont beringen, geen geld, reizen en eten „uit genade", ingesneeuwd op de Balkan, maar tenslotte toch weer veilig thuis. Waarom hij niet naar Haarlem enig le vensteken zond? Och (d/iister gebaar), daar ben ik niet toe gekomenMaan denlang is Interpol naar hem op zoek ge weest. Tot in Afrika toe. ien/Koel (Ned) 221. dam/Berghetto e/Verschuren (Belg) 181, Karstens/Severeyns (Ned/ ■onden: 8. Baensch/Wagtmans (Austr/ftec.. na jag/Vlanen (Ned/It) g) 181, op n ronaen: 7. (Ned/Belg) 222. op 19 P" ig/Vlanen (Ned) 331, op 56 ronden: 10. Zoet/NIJdam (Ned) 188 punten. Waarnemer voor Vinkeveen UTRECHT Tot waarnemend tot bprgemeester van Vinkenveen is benoemd de heer F. Verstegen, wet houder van Bergen, Noord-Holland. De waarneming zal duren totdat defi nitief in de vacature is voorzien. Zoals bekend werd maandag aan de heer A. C. Blom die 21 jaar burgemeester van Vinkeveen was ontslag verleend in verband met een bouwaffaire in deze gemeente.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13