Weekagenda ;n Leiden misschien bij plannen maken te perfectionistisch Commentaar Raadslid ds. Kret in begrotingsvergadering: Pleidooien voor aanstelling van een efficiency-expert voor Toelatingsexamen vhmo een onding Glansrijke uitvoering van Le roi David Perfectie Lekasin ZATERDAG 9 DECEMBER 1967 le moj ing va G« Zaterdag (9 december) :estaat 40, 8 uur: Micro-theater, m. De Herbergierster, voor tel. 01710-32754. •hoorzaal. 2 uur: herdenkingsbi.i- romst 75-jarig bestaan St. Elisa- i-ziekenhuis, 4.30 tot 6.30 uur: re in ziekenhuis. ,J.-gebouw, Levendaal 101: mid- »n ouderensociëteit. ij weilfeestraat 85, 3 tot 4.30 uur: afd. Lei- er zij Ned. Reisvereniging, afscheidsre- :atholie ie NI. Blitz. >yer en kleine zaal, 10 uur voorm.: zou kufmvee" en konijnententoonstelling opt m K-V. toekoi^agweg 14: tentoonstelling Avibus, irkrygejot 22 uur. iet onalEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 000 vi«530 uur: schaaksociëteit Palamedes. nbia loshuis, achter Hoflaan 74: CJV ika zijg-Leiden, knots- of knudde-avond, :ies Feur. Zondag (10 dec.) iagweg 14: tentoonstelling Avibus, iad viL 13 miT Jot 19 i Maandag (11 dec.) isenstraat 71-77 (Olga), 8 uur:alg. •nvergadering De Natuurvriend. ;t. Nieuw-Minerva, 8 uur: alg. le- 'ergadering afdeling Leiden D' idhuis, 2 en 7.30 uur: vergadering leenteraad (begroting), tleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. iden Ned. Ver. Huisvrouwen, leden- (gadering, na de pauze voordracht (vrouw Liesbeth de Geus. ICHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 leerlingenuitvoering Conservato- lestedfi Dinsdag (12 dec.) amma'ptadliuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw- miljoeJds Ned. Gemeenten, vluchpreestraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Nabij. Emigraliecentrale. gchouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw et eüip Toneel met „De eerste "kelijk^acol)azaal Den Burcht, 8 uur: Film- en O. zijVolkshuis, 7.30 uur: Volkshuis-festi- kunn<"- aan DEN HAAG Schouwburg, 8.15 i toe ir.' Ned.. Comedie met„Moeder Cou- sPEN HAAG Diligentia, 8.15 laid Frederic, piano. Woensdag (13 dec.) fchouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Toneel met „De eerste mevrouw Uit, (Uit. ijksmuseum Volkenkunde, 8.15 H. D. van Goudoever over „Het het boze" (afd. Leiden itrum voor Vrij Geestesleven), ihoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor in, pianist Julius Katchen. ieterskerk, 7.15 uur: avondgebed, itadhuis, trouwkamer, 4 tot 6 uur: ikuur sociale raadsvrouw. ~VT\J)EN HAAG Schouwburg, 8.15 i V: Ned. Danstheater. -iJ" DEN HAAG Diligentia, 12.40 uur: I Nieuwe Komedie met „En het ichiedde in die dagen SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 r: Residentie-Orkest, met Wolfgang Philpneiderhan, viooL .eideij Donderdag (14 dec.) 'ijkgebouw Staalwijk, 8.15 tot 10 jubileumbijeenkomst ds. en me- tv Kloek. itadhuis, 2 en 7.30 uur: vergadering leenteraad (begroting). 'EN HAAG Diligentia, 12.40 uur: Nieuwe Komedie met „En het ihiedde in die dagen." Om 8.15 Bela Siki, piano. 'EN HAAG Luth. kerk, 8 uur: Mudde, orgel, Rita v Harmeien, n, Maarten Pel, fluit. Vrijdag (15 dec.) doijtadhuis, 2 en 7.30 uur: vergadering Defneenteraad (begroting). Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub le setor verzamelaars. H. J.-gebouw, Levendaal 101; tie- >EN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „De Troje." 'EN HAAG Diligentia, 12.40 Nieuwe Komedie met „En het iedde in die dagen." Om 8.15 Ned. Kamerorkest, met André ikowsky, piano. Zaterdag (16 dec.) DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met „Yerma." "1. J.-gebouw, Levendaal 101: mid- i ouderensociëteit. (DEGSTGEEST - Het Witte Huis. 2 doo"* 5'3® uur: sch^ksociëteit Palame- 'EN HAAG Diligentia, 2.15 itomime Carrousel; Uhlhorn, piano. ICHEVENINGEN Circus-theater, Ned. Danstheater. üjj'JSCHEVENINGEN Oude Kerk, 8 Chr. Oratoriumvereniging Sche- lingen, met Utrechts Studentenor- APOTHEKEN [Geopend voor spoedeisende geval- Zuider Apotheek, Lamme- weg 7. tel. 23553. i zaterdag 9 december 's morgens n 8 tot 12 uur, is voor spoedeisende gallen bovendien geopend: apotheek t n Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en :htdienst van apotheek R. van Smallenburg te Leiderdorp Jordt waargenomen door de Zuider ^•otheek. De Oegstgeestse Apotheek is geo- De dienst van Apotheek Voorscho- LEIDEjN De gistermiddag en -avond voortgezette behandeling van de begroting-1968 door de gemeenteraad had (evenals donderdagavond) zo'n ongekend vlot verloop dat men al vóór is op het schema. Tijdens de middagvergadering werden allereerst beschouwingen gehouden over financiële en economische aangelegenheden. Ds. Kret (prot.-chr.) hield in het kader hiervan een gloedvol betoog, waarin hij zich afvroeg of in Leiden hij het maken en uitwerken van plannen niet te veel naar een geldverslindende volmaaktheid wordt gestreefd. Ds. Kret was niet helemaal gerust ten aanzien van de Leidse ..plan ningskracht". Hij had de indruk dat te consequent trapsgewijs wordt ge werkt. Door dit systeem, dat tijdro vend is, liggen bijvoorbeeld aange kochte gronden grote bedragen aan rentegeld te verslinden, terwijl er in concreto niets gebeurt. Een onderzoek in bedrijfsecono misch opzicht leek hem gewenst. Het industrialisatie-probleem is mede een woningbouwprobleem. Over de instelling van een stadsgewest zei ds. Kret. dat Leiden en de buurgemeenten elkaar hard nodig hebben. Marhttarieven De heer Den Dubbelden (Pv/dA) stelde, dat het feitelijke begro tingstekort f 2,25 miljoen bedraagt en geen half miljoen gulden. De ver- F. HEIJNEN Assurantiekantoor HOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten le hypotheek 510 jaar met of zon der aflossing. Rente vanaf 6%%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar mogelijk. 2e hypotheek op disconto basis 5.6%. ten wordt op zondag 10 december van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apo theek. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur raadplege men de eigen huisarts. Daarna, tot zondag 24 u., de doktersdienst bellen, 5 maal 2. 2. FILMS Camera (2.30, 7'en 9.15 uur): De duivelsdans (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9J5 uur): Qeheim- agent in Casablanca (14 jéar). Luxor (2,30 7, en 9.15 uur): VrouweD in het donker (18 jaar). Studio (2.30 7 en 9.15 uur)Het tien- de slachtoffer (18 jaar). Rex (2,30, 7.15 en 9.15 uur): Agent X 77, opdracht moord (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Ze ven maal vrouw (18 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. 1 MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge- Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u.. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30— 18.45 u.. zaterdag 8—11.15 u. en 13.30- 16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u., vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u„ zaterdag 7.30-11.15 en 13.30—16.30 u. Kunstmarkt Waaggebouw Waaggebouw: kerst-kunstmarkt, tot en met 28 dec., dag. 2 tot 6 u., van 19 tot 23 dec. van 2 tot 9 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst, 13 dec. tot 12 maart. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: werk van Gerti Bierenbroodspot, van 15 dec. tot 6 januari. Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging. grafiek en tekeningen Kurt Löb. van 25 nov. tot 7 jan., dag, 10 tot 16 uur, zondags 13 tot 16 uur Breestraat 119: Galerie Hans Vink, tentoonstelling toegepaste kunst,, wer ken van Rein Dool, Joop van Kralin gen, Fer Hakkaart en Will Tweehuy- sen (t.e.m. 16 december, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur). De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Guldk en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J. de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg: ten toonstelling schilderijen Heinrich Pran ger. tot 23 december, dagelijks 2 tot 6 uur, zondag en maandag gesloten. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: werk van Corstiaan de Vries, tot 16 december. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling wandkleden, dierplastieken en emaille paints, van 27 nov. t.e.m. 13 dec., maand. t.e.m. zat. van 10 tot 5 u., ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u., behalve op 5 dec., zon dags gesloten. hoging van verschillende tarieven had, pas plaats nadat de begroting was ingediend, zo verduidelijkte hij zijn standpunt. Hij vond het nogal vreemd, dat het dekkingspercentage van de veemarkt na de recente verhogingen op bijna 96 procent is geraamd, ter wijl dat percentage volgens de hui dige maatstaven na het gereedkomen van de nieuwe veemarkt terugvalt tot 73 pet. Een verdere verhoging van de tarieven tegen die tijd acht zijn fractie nodig. Het dekkingspercentage van de warenmarkt (49 pet.) vond de heer Den Dubbelden te laag. Over het industrieschap De Grote Polder zei hij: waarom alvast niet begonnen met bouwrijp maken? Aanstelling van een efficiency-ex pert vond hij gewenst; hierbij is het zijns inziens principieel onjuist de accountantsdienst met dit vraagstuk te belasten. Vermakelijk h eidsbelasti n g Zeer waarschijnlijk zal de begro ting-1968 heel wat vlotter door G.S. worden goedgekeurd dan de begro- ting-1967, verwachtte een dankbare heer Elsgeest (prot.-chr.). Jammer, dat er niet veel is te verwachten op het gebied van een verfijningsrege ling voor de veemarkt. Graag wilde hij worden geïnfor meerd over de opheffing van de ver makelijkheidsbelasting en de com pensatie, die hiervoor in de plaats komt. Leiden int nu per jaar het niet te verwaarlozen bedrag van f 167.000, waarvan f 320.000 uit de bioscopen. Geen volle bureauladen Ook de heer Elsgeest was voor aanstelling van een efficiency-expert maar dan „onder" de accoun tants/lien^. ,lfij dr<?ng oojt aan op efficiency bij riet afwikkelen van lo pende zaken. Geen volle bureaula- Met de héér Van Aken was hij het eens, dat het exploiteren van een psychiatrische inrichting geen ge meentelijke zaak meer moet zijn. Verf en asfalt De heer Ham (KVP) vond het ge wenst een rem te zetten op het door hoofden van diénsten gewenste uit gavenpatroon. Hij was niet zo gerust over de efficienty. Bovendien is er ook volgens hem te weinig coördina tie tussen gemeentelijke diensten. Naast de al door mevrouw Van der Blom (CPN) gewraakte Willem de Zwijgcrlaanaffaire noemde hij het verven van verkeersstrepen op de Churchill-laan, vlak voordat er een nieuwe laag asfalt werd aange bracht. Hij kritiseerde voorts het nu 2' jaar leegstaan van het door de ge meente ten behoeve van de dienst Gemeentewerken aangekochte voor malige Koningsveldt-pand. De heer Lijten (KVP) hekelde de trage gang van zaken met het in- DS. A. J. KRET: te volmaakt willen werken, kan veel tijd. en geld kosten dustrieschap. Hij hoopte, dat het stadsgewest vlotter zal worden aan gepakt. De heer Duyverman (VVD) noem de de samenwerking met buurge meenten, vooral op langere termijn gezien, een hoogst belangrijke zaak. Er zijn nu al tien gemeenschappe lijke regelingen dus men is op de goede weg. In de verre toekomst zag de heer Duyverman al een regio-ge meente. Industrie sclmpsnota In zijn beantwoording zei wet houder Harmsen onder meer, dat het de meeste raadsleden is ontgaan, dat het werkelijke begrotingstekort straks een half miljoen gulden zal bedragen. Hij weerlegde enige kri tische geluiden uit de raad door met LEIDEN De oude bewaar school op de hoek van de Oude Vest en de Van der Werfstraat is afgebroken. Deze afbraak was nodig voor de noord-zuid verbinding, die, zoals bekend, ook via de omgeving van de Pe likaanstraat gaat. De afbraak van het scholencomplex op de hoek HaarlemmerstraatPeli kaanstraat volgt nog. Foto Van der Horst Omwonenden kregen kijkje in nieuwe K.O.-laboratorium LEIDEN Het was een goed idee gisteravond in het nieuwe Ka- merlingh-Onneslaboratorium een honderdtal omwonenden te ont vangen en rond te leiden. Immers na jarenlange bouwwerkzaamhe den, die vaak ook ongerief voor de omwonenden met zich brachten, vonden die omwonenden het leuk nu ook eens de „gouden keerzijde" van de medaille te zien. Daartoe kregen zij gisteravond ruimschoots gelegenheid. Al om kwart over zeven zaten de genodig den aan hun eerste kopje koffie, waarna onder leiding van dr. J. de Nobel en diens medewerkers een bijzonder interessante rondleiding begon. Onder meer kregen de deel nemers aan deze excursie glasblaas- demonstraties te zien, mede dank zij leerlingen van de Instrumentma- kersschool. Een prettig samenzijn sloot de ontvangst af. Prijs voor studie LEIDEN De Studiekring voor documentatie en administratieve organisatie der Overheid van het Instituut voor Bestuurswetenschap pen heeft de heer J. F. Pietersen (23), adjunct-commies bij de afde ling Interne Zaken van de gemeen tesecretarie te Leiden, de Uy Vlug- prijs 19b7' toegekend voor de exa menresultaten van zijn studie voor het diploma 'Archiefverzorging IP. De prijs een bedrag van 250 en een oorkonde zal de heer Pietersen begin volgend jaar tij dens een bijeenkomst van de Stu diekring in Den Haag worden uit gereikt. nadruk te verklaren, dat niet G.S. de urgentie van Leidse zaken bepalen maar B. en W. (die dit doen met als leidraad de beschikbare gelden). De wethouder zegde voor het eerste kwartaal van 1968 een nota over de gemeentelijke Volkskrediet bank toe, terwijl vóór 1 februari de raadsleden van Leiden en Zoeter- woude een nota over het in dustrieschap wordt aangeboden. In principe staan B. en W. niet afwijzend tegen aanstelling van een economisch adviseur. Er zijn op korte termijn vier plan nen voor verbetering van straatver lichting te verwachten. De wethouder vindt het niet nood zakelijk de warenmarkt, die een centrumfunctie heeft, kostendekkend te maken. Maandagmiddag om 2 uur wordt de begrotingsbehandeling voortgezet. De burgemeester, die gisteravond af wezig was en die werd vervangen door loco-burgemeester Menken, zal dan antwoorden op de in de algeme ne beschouwingen gemaakte opmer kingen. De heer Gransch in Leidse raiul: LEIDEN Wij moeten beslist van het geivraakte toelatingst voor het v.h.m.o. af beJoogde gistermiddag de lieer Gransch (PvdA) met klem in de begrotingsraadsvergadering. Volgens hem verstoort dat examen het ondencijsprogramma op de lagere scholen aangezien dat onderwijs soms al van de vierde klas af (tè eenzijdijig) is gericht op de twee toelatingsexamenvakkenNederlandse taal en rekenen. Zijns inziens zijn er wel andere wettelijk toegestane selectiemethoden voor dat examen in de plaats te stellen. ben en rechtstreeks verantwoorde lijkheid schuldig zijn aan B. en W., meende de heer Gransch. Moderne kunst in Lakenhal Mevrouw Geelkerken (Prot.-Chr.) vroeg aandacht voor het kleu terscholentekort in de wijk Zuidwest en voor het tekort aan logopedisten. Samenwerking tussen gemeente lijke en bijzondere mavo-scholen is volgens haar gewenst. Voor museum De Lakenhal bepleitte zij een nieuwe attractie in de vorm van een „galerie" van eigentijdse kunst, in bruikleen voor deze afde ling beschikbaar te stellen. Ook de heer Kruyt (PvdA) wijdde nog enige aandacht aan De Laken hal. De heer Gransch bepleitte voort een soepele vrijstellingsregeling voor het kleuterschoolgeld, nu dit met 300 pet. wordt verhoogd. Een uitvoerige bespreking van het brugklasprobleem in de commissie onderwijs leek hem wenselijk. Hij vroeg verder aandacht voor de te beperkte mogelijkheden voor jonge mensen, die een uts-opleiding willen volgen. Door ruimtegebrek moeten nu leerlingen worden afgewezen. Een aan te stellen cultureel ambtenaar moet veel armslag heb- Mevrouw Geelkerken heeft in de begrotingsvergadering de suggestie gedaan de aloude La kenhal een hypermoderne at tractie te verlenen door er een afdeling eigentijdse kunst in on der te brengen, waarvoor een bruikleensysteem haar het aan bevelenswaardigst lijkt. ÏLU.Jt. Schitterende solistische prestaties LEIDEN Vele koren plegen het uitvoeren van één van de grote Bach-koorwerken tot traditie te verheffen, met alle gevolgen van dien. Dat „Con Amore" o.l.v. Jan Pasveer van een dergelijke traditie is af gestapt is daarom des te verheugender, omdat men in „Le roi David" van Arthur Honegger een zeer boeiend oratorium gevonden heeft, dat in het algemeen niet boven de macht van de executanten uitgaat. Zeer hecht zijn orkest en koor (of solist) aan elkaar verbonden; de orkest partij heeft echter niet alleen een begeleidende functie; niet zelden ligt juist de zzeggingskracht aan de instrumentale zijde. Honegger maakt veel gebruik van blazers, zowel hout als koper krij gen naar verhouding een belang rijker accent dan de strijkers in de doorgaans zeer doorzichtige or kestratie. Dat alles vlekkeloos was, zpuden we niet durven beweren, maar het hoge niveau dat men wist te bereiken werd niet ernstig ontsierd door de kleine ontsporingen. Hulde aan het soepele Noordhol lands Philharmonisch Orkest en evenzeer aan de dirigent. Deze had ook zijn koorleden vast in de hand, uitgezonderd in het in melodisch op zicht moeilijke Alleluia (16). Men herstelde zich echter ook hier spoe dig. ronder op alle nummers apart in te gaan willen we toch het koor der klaagvrouwen, dat der vrouwen Israëls en de zwaar geaccentueerde koren 19 en 20 releveren, evenals het ritmisch ook zeer boeiende lied der vrouwen uit Mehanaim. De verteller, die eigenlijk het hele gebeuren draagt (zonder Bijbelkennis is de tekts wel zéér fragmentarisch en duister), kreeg van Manus Wil- lemsen een veel te overtrokken gestalte; juist 't verlangen, veel toe- te lichten door zijn stembuiging, bracht hem tot een zeer onrustige voordrachtstijl. Bovendien labo reerde hij aan een schorre keel. Van de andere drie solisten noe men we allereerst Annette de la Bi je, die hier, en later in Poulencs Gloria wonderen wist te verrichten met haar welklinkende stem en haar buitengewone trefzekerheidhaar stijl was volkomen aan de werken aangepast. Sophia van Santé, alt, frappeerde vooral als de vrouw uit Endor, waaraan zij een huiveringwekkende echtheid wist mee te geven. Vocaal schitterde ook de tenor Charles Hol land. al was zijn voordracht iets te opera-achtig. Het werk na de pauze, Poulencs Gloria, leek ons een minder gelukki ge keuze dan Iskar Aribo in 1955 deed met het Toonkunstkooor; toen volgde Debussys Enfant Prodigue. Dit opus van Poulenc verenigt vele stijlen in zich, van Berlioz tot Orff en Strawinsky, het heeft geen eigen zicht en ook orkestraal bekeken ligt het niet op het peil van Honegger. Verder wisten de medewerkenden echter alle, door hun geestdriftig musiceren, dit wat oppervlakkige werk glans te verlenen. Con Amore kan met tevredenheid op deze uit voering terugzien. Dr. J. van der Veen Koud en guur op Leidse veemarkt LEIDEN Dc weersgesteldheid was gisteren nu niet bepaald gunstig te noemen. Het was koud en guur. waarbij het moeilijk zaken doen was. Dit soort weer werkt de aan voer van melk- en kalfkoeien niet in dc hand, terwijl de slachtafdeling de nadelige gevolgen van St. Nicolaas nog ondervindt. De export gaat ge lukkig wel door, waardoor b.v. de schapen allemaal verkocht werden. Buiten de weersomstandigheden hield de toestand van de mond- en klauwzeer in Engeland de gemoede ren bezig. Hoe erg ook voor onze westerburen, voor Nederland zouden de gevolgen nog erger zijn. De aanvoer op de gebruiksvee- markt neemt af. Al het vee staat nu op stal, en de omzet is van geringe betekenis. Toch viel de aanvoer gisteren niet tegen. De omzet in jongvee had ook weinig te beteke nen. De prijzen bleven vrijwel op hetzelfde niveau als de vorige we ken. Slachtvee. De slachtrunderen zijn ondanks de stille gang van zaken in de rundvleeshandel nog betrekkelijk goed opgenomen. Het handelsverloop was wel iets rustiger dan vorige week. De goede aanvoer werd echter nog wel tegen de oude prijs afgeno- Vette kalveren. Bij een beperkte aanvoer wërcl alles vlot verkocht, zij het tegen een iets lagere prijs. Er is nog al wat concurrentie op de inter nationale markt De uitvoer bleef gelijk. Wolvee. Het verhaal van de scha- penmarkt wordt eentonig. Er worden nog steeds hoge prijzen betaald Gisteren was het rustiger dan vorige week. Er was ook minder aange voerd. Het schijnt dat de meeste schapen verkocht zijn, terwijl de ou de prijzen gehandhaafd bleven. Varkens: Beurshandel. De prijzen trokken duidelijk op. Het aanbod is erg kort, wat in deze tijd van het jaar meer voorkomt Dit jaar is het aanbod echter wel heel erg klein. Over het algemeen verwacht men dat tegen de kerstdagen de prijzen nog meer zullen aantrekken. Note ring van f2,83/f2,90. Biggen en lich te varkens: een goed aanbod. Biggen matige handel: de zeugen deden het iets beter. Geiten. Een goede aanvoer met een rustige handel. Het raadslid ds. Kret heeft zich gisteren, zoals elders in deze krant is te lezen, afgevraagd of Leiden, wat het maken en uitwerken van plannen betreft, misschien niet te perfectionistisch te werk gaat. Wij vonden dat een gezond geluid, dat een serieus „zelfonderzoek" waard is. Want waar de perfectie, overi gens met de beste bedoelingen, tot systeem wordt verheven kan traag heid ongewild het gevolg zijn. In de naaste omgeving van Lei den en wel in de aan Leiden gren zende Voorschotense wijk Noord- Hofland zijn de positieve resultaten van het omgekeerde te zien. Er is door allerlei oorzaken nog steeds geen bestemmingsplan voor dat ge bied vastgesteld maar dit heeft niet verhinderd, dat er al grote blokken flatwoningen zijn verrezen en be woond, terwijl het bouwrijp ma ken en het bouwen van huizen en scholen in onverminderd tempo doorgaan. Een vergelijking van deze situatie met de Leidse (In de Merenwijk kan de bebouwing volgens B en W pas in 1969 op gang komen) is uiteraard wat simplistisch en dus niet reëel Toch kan een dergelijk voorbeeld misschien tot lering strekken in het kader van wat ge noemd raadslid naar voren heeft gebracht. de snelle en zekere pijnverdrijver

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3