Artsen: eerherstel van collega BSS®Ï{wïiw»si*#». Voor jan, kc.es, willem,sjef, gerand, charles, jim, eddie, bert, arie, jack, philip, hans, aad, otto, joop, simon, chris, mathieu, nico, toon, rien, oor, timon,cock,jules,freek,gerrit,leo, ad en alle anderen die weten dat Dortmundereen ander woord is voor Beter Bier,een gratis prach tige bierpul bij vierdraagkartons >ottrouni)e? van Oranjeboom TARIEVEN GAAN DRASTISCH OMHOOG TOUR gaat in 1968 weer om de „West" Gevraagde dokter zat in bad99 Lusland nam revanche in ILonden: 2-2 Anderlecht ten onder (3-3) IER U DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse Isartsen Kring heeft woensdag op persconferentie de rehabilitatie jevraagd van dokter W. H. Karre- die volgens sommige krantebe- hten heeft geweigerd medische alp te verlenen. Deze pnblikaties, de kring, berusten op onvol- >ende kennis van de feiten. Deze feiten zijn dat de vierjarige toke Niesing twee weken geleden bij (en verkeersongeluk lange tijd op ktraat heeft gelegen met een ga lende hoofdwond, vermoedelijke jersenschudding en gebroken been. Sadat het ongeluk bij de politie was jemeld heeft het, aldus 't politierap port, 23 minuten geduurd voordat de liekenauto ter plaatse was. De huisartsen zeggen dat het lange tltblijven van de ambulance een laak is voor het gemeentebestuur. Zij fallen echter over de berichten, dat lokter Karreman geweigerd zou heb- medische hulp te verlenen omdat Celtic-boetes voor hulp aan slachtoffers GLASGOW Celtic Glas gow, houder van de Europa cup voor landskampioenen, zal e>en deel van de 23.750 gulden aan boetes, die de spelers heb ben moeten betalen voor hun gedrag in de beslissingswed strijd tegen Racing Club Buenos Aires, ter beschikking stellen voor hulp aan de slachtoffers van de overstro mingen in Portugal. Celtic won vorig seizoen de Europacup door in de finale te Lissabon met 21 van Inter Milaan te winnen. „Wij heb ben goede herinneringen aan Lissabon. De Portugezen wa ren zeer goed voor ons. Daar om denken wij nu aan hen", aldus een van de bestuursle den van Celtic. Peters scoorde gelijkmaker LONDEN Het Russische voet balelftal heeft zich op de „heilige" I grond van het Londense Wembley- I stadion gerevancheerd voor de 31 I nederlaag een week tevoren in Rot- lterdam tegen Nederland geleden. I Het Russische team, dat in verge- I lijking met Rotterdam vier wijzigin- 1 gen had ondergaan, speelde tegen I de wereldkampioenen niet alleen I veel feller, maar ook aanmerkelijk I beter. Tot halverwege de tweede helft I hadden de Russen zelfs een 21 voorsprong. Pas in de 28e min. van 1 de tweede helft kon Martin Peters I met een schitterende kopbal uit een J pass van Wilson de Britten op ge- I lijke voet brengen. 1 Engeland begon op het licht be- I sneeuwde veld van Wembley voor I 95.000 toeschouwers fel aanvallend. I De mannen van Alf Ramsey pasten I rich beter aan op het gladde veld. I Verdiend namen zij in de 25e min. I een voorsprong toen de zeer goed I spelende doelman Psenitsjnikov een I hard schot van Peters niet onder I controle kon krijgen en de attente I Alan Ball de score kon openen (1-0). I In een periode dat Engeland weer duidelyk overwicht had, sloegen de Russen toe door Chislenko. Vlak I voor rust schoot de Rus van twin- I tig meter laag in de rechterhoek (11) en twee minuten later kwam Rusland op 21 opnieuw door Chis lenko die na een fraaie solo doel- man Banks kansloos liet. Vertragen Terwijl Rusland in de tweede helft het spel trachtte te vertragen drong Engeland steeds meer op. Nadat Istomin in de 20e min. door arbiter Kreitlein, die zijn laatste interland I floot, was opgeschreven, volgde acht I minuten later de verdiende gelijk- I maker van Peters, die een lange I pass van Wilson ineens inkopte: 2—2. II Gesteund door een geestdriftig Ipubliek, speelden de Britten nu fel op winst, maar de Russische defen- sie stak in uitstekende vorm. Toch was Bobby Charlton die zijn 81e interland speelde, vier minuten voor tijd dicht bij de winnende treffer, maar de Russische doelman ver werkte zijn kogelhard schot juist tot i hoekschop. BRATISLAVA De loting voor de kwartfinales van het tornooi om de Europese zaalhandbalbeker voor j landskampioenen (dames) die woens dag in Bratislava (Tsj.sl.) is ver richt, heeft de Nederlandse kam pioen Swift uit Roermond de win naar van Krakowia Krakov (Pol.) Universite Marseille (Fr.) als tegen stander opgeleverd. Vermoedelijk Ml Swlft Krakowia ontmoeten, dat de eerste wedstrijd tegen Universite toet 289 won. De tweede ontmoe- Cng zal op 9 december in Marseille Varden gespeeld. hij geen dienst had. De kring heeft deze aantijging hoog opgènomen en onderzocht. Hen is gebleken dat de betrokken huisarts in bad zat, toen hij werd gebeld. Zijn vrouw, die ernstig ziek in bed lag, nam de telefoon aan en kreeg de indruk „dat het om een ongelukje ging". Zij adviseerde de dienstdoende arts te bellen. Onmiddellijk Deze reed op dat moment visites. Ook de eigen huisarts van het meisje werd gewaarschuwd, maar bleek niet thuis te zijn. Daarna zijn omstanders naar het huis van dokter Karreman gegaan, die nog niet van het gebeur de op de hoogte was. Na gebleken ernst en moeilijkheden heeft deze zich onmiddellijk aangekleed en is naar de plaats van het ongeluk ge gaan. tijde bereid zijn in noodsituaties bijstand te verlenen. Met deze ver klaring willen zij de onrust, die na het gebeurde is ontstaan, tot de juiste proporties terugbrengen. Volgens de huisartsen zou veel na righeid zijn voorkomen, indien de omstanders onmiddellijk de politie of GGD hadden gebeld. Zij staan name lijk op het standpunt dat men eerst heeft geprobeerd een huisarts te waarschuwen. (Volgens ooggetuigen heeft het kind zelfs drie kwartier zonder medische hulp op straat gele gen red.). Na melding heeft het toch nog 23 minuten geduurd voordat de zieken auto ter plaatse was. Een onderbezet ting bij de GGD was daarvan de oorzaak. Het gemeentebestuur zal maatregelen nemen om een herhaling van het gebeurde te voorkomen. Tot slot: het meisje is uit het zie kenhuis ontslagen. Zij maakt het goed en zal geen nadelige gevolgen van het ongeluk overtwuden. Veren Wester schelde duurder MIDDELBURG rieven, verminderd 75 procent, die in twee Gedeputeerde staten zal worden. fases gerealiseerd zou van Zeeland hebben Deze 30 procent bete- KJ?? .n^rd,™r.f°aiS provinciale staten kenen rageveer 1,3 mil- van Zeeuws(,h_ voorgesteld de tarie- ^ta|^ Vlaanderen tel tegen ver ven van de veerdien- dat noch ta de expi„ita: hogingen van de veerta- Sten over de Wester- tie van de veerdiensten, 7?fh3r schelde met 30 pro- n^h in de middelen van cent te verhogen naar de provincie Zeeland een gepTOtesteerd en gede_ leiding van het feit, weorrdegn oKÏ tekort te m<™treerd voor vrije dat de minister van dekken. Het is de bedoe- verkeer en waterstaat ling dat de verhoging heeft aangezegd, dat va" de veertarieven met de rijksbijdrage in de «en, ingaat op 1 tekorten van de veer- y die thans per auto naar diensten over de Wes- DpiHOIlStrRtlC randstad heen en terschelde voor het weer moet, is aan veer- iaar 1968 met 30 pro- Oorspronkelijk wilde en tolgelden bij Wester- v v het ministerie van ver- schelde, Zeelandbrug en cent van de huidige keer en waterstaat een Haringvlietbrug al meer opbrengst van de ta- verhoging van ongeveer dan 15 kwijt veren met leuzen als: „Wat is onze hoofdstac Amsterdam of Brussel' Een inwoner van Zeeuwsch-Vlaanderen, NEDLLOYD IN KWARTFINALE AMSTERDAM Het Amsterdam se Nedlloyd heeft zich woensdag in Amsterdam geplaatst voor de kwart finale van het tafeltennistornooi om de Jaarbeurs- en Congresstedenbe- ker door het Oostenrijkse AC Baden met 52 te verslaan. De twee winst punten boekten de Oostenrijkers tegen Carel Deken, die niet erg op dreef was. Nedlloyd was voor de eerste ronde van het tornooi vrijge steld. Frans Schoofs trok de meeste aandacht met zijn degelijke spel. In de eerste week van januari zal de loting voor de kwartfinale plaats vinden in de Duitse plaats Pirma- sens. Lia Does veertiende WENEN De Nederlandse kunst- rijdster Lia Does is woensdag na de kür als veertiende geëindigd bij in ternationale jeugdwedstrijden in We nen, die een dubbele Oostrijkse overwinning opleverden. Maja Win ter behaalde 128,7 punten en plaats- cijfer 12, terwijl Eva Krieglstein tot 128,4 punten kwam met plaatscijfer 15. Lia Does scoorde een totaal van 107,0 punten (plaatscijfer 95). MOSKOU Het Russische natio nale ijshockeyteam heeft woensdag een internationaal ijshockeytornooi in Moskou gewonnen. In de laatste wedstrijd werd Tsjechoslowakije met 91 verslagen. De tussenstan den waren 3—1, 4—0, 2—0. Schaatsenrijder Frits Bartling, die enige tijd geleden bij een auto-ongeluk, verwondingen op liep (zijn verloofde kwam om het leven), is weer thuis. Samen met zijn broertje en zijn hond doodt hij de tijd op het ziekbed. S\.tV)TtV-BNH6t WQRgaCÏ.|£W^" Routeschema ronde van Frankrijk PARIJS Het etappe-schema van de 55ste wielerronde van Frankrijk, die van 28 juni tot 22 juli 1968 door nationale ploegen zal worden gere den, is bekend. Uit het parkoers, dat in grove trekken is aangegeven, blijkt dat de organisatoren de Tour „om de west" laten gaan, beginnend in Vittel. De karavaan komt door Bretagne dat de laatste jaren niet werd aange daan, terwijl De Midi de Tour zal moeten ontberen evenals het ooste lijk deel van Frankrijk, waar de strijd zal worden uitgevochten van de deelnemers aan de ronde van de toekomst. Evenals de laatste twee jaar omvat de Tour van 1968 22 etappes en twee rustdagen. Deze laatste twee verdelen de Tour in drie vrijwel gelijke par ten. De rustdagen zijn gepland op 6 en 13 juli. De eerste in Royan aan de kust van de Atlantische oceaan. De karavaan heeft dan een week strijd achter de rug in Luxemburg, België, Noord-Frankrijk, Normandië en Bretagne. De tweede rustdag is op 13 juli in Canet-Plage aan de Middel Bekervoetbal BRUSSEL Anderlecht zag zich de weg naar de kwartfinales van het tornooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen versperd door Sparta Praag dat de Belgen woensdagavond in Brussel een 33 gelijk spel afdwong. In de eerste ont moeting hadden de Tsjechen met 32 gezegevierd. Nazek gaf Sparta na een half uur de leiding maar Paul van Himst gaf met twee doelpunten, in de 12e en 18e minuut na rust gescoord, Anderlecht een 21 voor sprong. Devrindt bracht de stand in de 36ste minuut zelfs op 31. In de enerverende slotfase maakte Nazek met twee treffers echter een einde aan de Belgische illusie: 33. In het tornooi voor bekerwinnaars won Aberdeen met 20 van Stan daard Luik. De Belgen gaan echter over naar de kwartfinale omdat zij in de eerste wedstrijd met 30 zege vierden. Sporting Lissabon heeft de eerste wedstrijd in het tornooi voor Jaar beurssteden tegen Fiorentina met Op leder karton Dortmunder zit een spaarzegel*. Knip'tuit! Voor vier zegels krijgt, ja krijgt u, gratis, zo maar, zo'n stoere pul. Hebben? Bier halen dan bij uw leverancier. Dortmunder Bier van Oranjeboom. Da'e Beter Bier. Weet U wel?l 2—1 gewonnen. Leeds United plaatste zich voor de derde ronde van het Jaarbeursstedentornooi door een 11 gelijkspel tegen Partizan. De eerste wedstrijd was in een 21 zege voor Leeds geëindigd. Australische steun voor voorstel Britse tennisbond? SIDNEY De Amerikaan Jack Kramer, oud-Wimbledonkampioen die jaren aan het hoofd heeft gestaan van de tennisprofessionals, heeft de president van de Australische ten- nisfederatie Bill Edwards in een brief verzocht het Britse voorstel te steu nen om Wimbledon toegankelijk te maken voor amateurs én professio nals. Als Australië erin toe zou stem men haar spelers op Wimbledon te laten spelen zonder gevaar voor Bchorsing, geloof ik dat de Verenig de Staten en andere belangrtfke tennislanden deze stap zouden vol gen", aldus Kramer. Het is vrijwel zeker dat negen of tien van 's werelds beste amateurs volgend jaar zullen toetreden tot één van de twee professionele groepen die zullen worden gevormd. Onder hen bevinden zich de drie sterkste spelers van Australië: Roy Emerson, John Newcombe en Tony Roche. Regen van rozen bij opening Winterspelen GRENOBLE Het meest specta culaire onderdeel van de openingsce remonie van de Olympische Win terspelen die op 6 februari 1968 om half vier 's middags zullen beginnen, vormt ongetwijfeld een regen van dertigduizend rozen het stadswa pen van Grenoble wordt gesierd door een roos die uit drie helicopters zullen worden geworpen. Nadat president De Gaulle is gear riveerd en het muziekcorps van de Garde Republicaine de Marseillaise voor de eerste keer heeft gespeeld, begint de opmars der landengroepen Het is de bedoeling dat de Franse atleet Leo Lacroix de Olympische fakkel om precies half vijf het mo derne stadion dat aan zestigduizend toeschouwers plaats biedt, binnen voert. De ceremonie wordt door een groot vuurwerk beëindigd. Fedor den Hertog volledig hersteld AMSTERDAM De Nederlandse amateur wielrenner Fedor den Her tog, die op 17 augustus tijdens een wedstrijd in België bij een valpartij zeer ernstig gewond werd, heeft zich woensdag tijdens de traditionele wielrennersluncht, die elk jaar in de Amsterdamse Amstelbrouwerij wordt gehouden, weer in het openbaar vertoond. Ook het komend seizoen zal Den Hertog, die vooral dankzij de zorgen van KNWU-arts K. Visser, volledig hersteld is, deel uitmaken van de ploeg van Am stel. Tal en Kortsnoj in Hoogoventornooi DEN HAAG Ex-wereldkampioen Tal en grootmeester Kortsnoj, meer voudig kampioen van Rusland zullen deelnemen aan het 30ste Hoogo- venschaaktornooi, dat van 9 tot 28 januari in Wijk aan Zee zal worden gehouden. De grootmeestergroep waarin zij uitkomen, telt in totaal zestien deel nemers, onder wie onze landgenoot grootmeester J. H. Donner. Er zal naar worden gestreefd de Russische grootmeesters in februari een aantal simultaan voorstellingen te laten ge- landse zeekust als de renners de Py reneeën zijn gepasseerd. Er is slechts één etappe tegen het uurwerk gepland, die van de aller laatste etappe naar Parijs. Het etappeschema luidt: le etappe 28 Juni Vlttel-Esch Alzette (lux.) 2e etappe 29 Juni Aar len (Belg) Forst (België), voorstad Lorlent Nantes; Saint Gaudens Seo i 14e etappe 12 Juli - Seo d'Urgel Canet Plage: 13e Juli rustdag In Canet Plage; 15e etappe 14 Juli Perplgnan Albl; 16e etappe 15 Juli Albl Aurlllac; 17e etappe 16 Juli AurUlac tappe 17 Juli Saint etappe 21 Juli Auxei Anquetil wil in 1968 stoppen LYON Jacques Anquetil is van plan in 1968 een eind te maken aan zijn bijzonder succesvolle wieier- loopbaan. Rafael Geminiani, zijn ploegbaas, maakte bekend dat An quetil. die op 8 januari 1968 34 jaar wordt, in het komende seizoen waarschijnlijk niet aan de start van grote meerdaagse wedstrijden zal verschijnen. Anqueti'. verkiest een zeker zo lukratieve afscheidstournee, waarbij hij zich nog een keer op zo veel mogelijk Franse wielerbanen en in zoveel mogelijk criteria wil laten zien. Zenit Leningrad degradeerde niet dankzij Lenin MOSKOU Zenit Leningrad, dat als laatste eindigde in de voetbalcom petitie van de Russische eerste di visie, zal niet degraderen. De Russische voetbalbond heeft na melijk besloten ter ere van de vijf tigste verjaardag van de oktoberre* volutie die door Lenin in Leningrad (toen nog Petersburg) werd ontke tend, de eerste divise uit te breiden van negentien tot twintig clubs. Zonder deze maatregel zou de op Moskou na grootste Russische stad niet meer vertegenwoordigd zijn ln de hoogste klas. Donner remise tegen Larsen PALMA DE MAJORtA In de achtste ronde van het internationale schaaktornooi van Majorca heeft de Nederlander Donner zijn score van vijftig procent gehandhaafd. Hij speelde remise tegen koploper Larsen en bezet thans met 3'/» pnt. uit 7 partijen de gedeelde tiende plaats. De uitslagen van de achtste ronde waren verder: Smyslov (Rusl) - Ji menez (Cuba) 10. Matulovic (Z SI.) - Calvo (Sp) l—O. Ivkov (Z SI) - Gllgoric (Z SI) Toran (Sp) - O'Kelly de Galway (Belg) 1—0. Leh- mann (O Did) - Medina (Sp) 1--0. De stand na acht ronden: 1. Larsen (Denem) 6 uit 7. 2. Gligoric, Ivkov en Smyslov allen 51/» uit 8. 5. Botwinnik en Portisch beide 4uit 7. 9. Leh- mann (O Did) 4 uit 8. 10. Damjanovic en Donner beiden 3'/* uit 7. Tijdens de rustdag ln het Internati onale schaaktornooi in Palma de Mallorca, waarin de afgebroken par tijen werden uitgespeeld, behaalde Jan Hein Donner een half punt uit zijn partij tegen de Italiaan TataL Larsen versloeg Portisch. Larsen staat na de achtste ronde op de eerste plaats met zeven punten. Gligoric, Ivkov, Smyslov en Botwin nik delen de tweede plaats met 5,5 punten. Donner heeft vier punten. ED CARÜTHER: BOYCOT O.S. IS VERGISSING TUCSON Na Ralph Boston, Charlie Greene, Art Walker en Willie White heeft ook de Amerikaanse hoogspringer Ed Caru bh er zich ge kant tegen het boycotten van de Olympische Spelen in Mexicostad door zijn gekleurde landgenoten. Caruther, die op de Panameri- kaanse 6pelen de gouden medaille bij het hoogspringen won, vond dit Idee van een boycot een grote vergissing. Het hoogst bereikbare ideaal van el ke atleet, blank of zwart, was vol gens hem het mogen uitkomen voor zijn land op de Olympische Spelen. IZMIR Het Tsjechische Spar- tak Brno heeft woensdag in Izmir in de eerste wedstrijd uit de eerste ronde van het tornooi om de Euro pese basketbalbeker voor lands kampioenen (heren) het Turkse Altinordu Izmir met 6561 (3625) verslagen. BOEKAREST Voor 60.000 toe schouwers i._eft het nationale voet balelftal van Oost-Duitsland zich woensdag in Boekarest voor de derde en laatste ronde van het voor- olympische voetbaltornooi geplaatst door met 10 van Roemenië te win nen. Het enige doelpunt werd al in de negende minuut door Irmscher gescoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9