Knipogen tegen het leven Je prettig voelen, fit... 't Begint met gezond eten En gezond eten begint met Brio Weerpraatje in Ter Aar Goede resultaten voor UDI in Zwammerdam 'Mijn toekomst ligt niet in Nederland*' Actualiteiten sociëteit Oegstgeester jongeren BR MIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 Bruidspaar met schoppen en bijlen opgewacht ALPHEN Toen gistermiddag iet bruidspaar J. G. Westmaas ff. Krijgsman het Alpheuse ge meentehuis wilde verlaten, werd het daar opgewacht door een aan tal personen, gewapend met schop- us pen, bijlen, hamers en ander ge reedschap. Gelukkig bleken de mannen geen kwade bedoelingen te hebben ten opzichte van het bruidspaar. Zij jvormden op de trap van het ge- s meentehuis een erehaag omdat de ^Svoon van hun patroon, aannemer JohWestmaas, in het huwelijk was getreden met mejuffrouw Nel Krijgsman. Bovendien is de brui- ^^uegom zelf bouwkundige. J. H. Moenen 40 tjaar bij Verto LEIDERDORP De heer J. H. Moenen vierde gisteren het feit, dat hij 40 jaar in dienst was bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken. In de kantine van het Centraal Ad- „Iministratiekantoor had de huldiging plaats. De directeur, de heer H. B. Haanappel, ging de loopbaan van de jubilaris na. Op 18-jarige leeftijd i kwam de heer Moenen in dienst bij de Verto, waar hij begon op de afde- ling hekelarij. Na vele overplaat- - 'singen o.a. naar de spinnerij en staalkabelfabriek werkt de jubilaris nu weer op de oude afdeling. De heer Haanappel dankte hem voor zijn trouw en plichtsbetrach- ting en overhandigde de gebruike- lijke geschenken: het vererend ge tuigschrift van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel met zilveren praaginsigne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden armband horloge en een geschenk onder couvert. Burgemeester mr. R. M. Gallas speldde de heer Moenen de bronzen (medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst. Uit handen van de heren W. Kooien en A. Beu van de jubileumcommissie lontving de jubilaris een loper. Zijn vrouw kreeg een bloemetje. De heer P. Hillebrand gaf namens ,de visvereniging een fruitmand. De heer Moenen is sinds de oprichting lid van deze vereniging. Op de receptie, die na de huldiging volg- de, kreeg hij van zijn afdeling een [fruitmand en een kist sigaren. TER AAR In het Dorpshuis vergaderde de afdeling van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond onder leiding van voorzitter C. Verduyn. Om wat meer van de weersomstandigheden te weten te komen, had men de heer M. Schar- ringa uitgenodigd, die verbonden is aan het KNMI in De Bilt. I Aan de hand van dia's gaf de peer Scharringa een uiteenzetting hoe nachtvorsten ontstaan en wat |men in de landbouw en tuinbouw kan doen om de schade hiervan te (beperken. Verder vertelde hij waar een hogedrukgebied vandaan komt. hoe een depressie ontstaat, hoe mist kan ontstaan en hoe deze zich weer oplost. Voor boeren en tuinders, die elke dag met de natuur te ma ken hebben, werd het een zeer in teressante lezing. Na de pauze moest een bestuurs- 'erkiezing worden gehouden. De heer E. Langelaar. die naar elders is vertrokken, werd opgevolgd door de heer P. Esveldt. De heer C. G. Rijnsburger, die 28 jaar lid van het bestuur is ge weest, kreeg een dankwoord van de voorzitter: in zijn plaats werd de heer C. de Kleer gekozen. TER AAR Voor de door de nieuwbouwcommissie van de voet balver. TAVV gehouden klaverjas- wedstrijd in het dorpshuis bestond weer veel belangstelling Uitslag: H C Spek 5289 punten. W Rietveld 5228, pt., P v Leeuwen 5117. H Treur 5103, C Roos 5073, A v d Vlug* 4958, J v d Leijden 4933, H Valentijn 4916, Ph Hoogervorst 4889, C v d Haven 4795. De stand in de competitie van deze klaverjaswedstrijden was per 117 rvov.: 1 H v Leeuwen 29.093 pun ten. 2 H Treur 28.187 3 A Hulscher 28 163. 4 G Schijf 27.901, 5 W Riet- I vald 27.796. Ondanks slechte huisvesting: ZWAMMERDAM De gymnas tiekvereniging UDI heeft haar jaar lijkse wedstrijden gehouden. Zowel in onderlinge wedstrijden als bij de diploma's werden goede resultaten geboekt. De onderlinge wedstrijden stonden onder leiding van mevrouw De Leeuw-Hey. De vereniging, die volgend jaar 60 jaar bestaat telt 240 leden. Het le dental is nog steeds stijgend, on danks het feit dat men niet over een goede lokaliteit beschikt. Reeds en kele jaren wordt het oude schoolge bouw aan de Molenstraat gebruikt. Kleed- en wasgelegenheid ontbreekt, terwijl de vloer in slechte staat ver keert. Het bestuur van UDI heeft al ver zonder resultaat. Dat een gymnas tieklokaal nodig is, blijkt wel uit het feit dat de plaatselijke scholen geen enkele lokaliteit tot hun be- schikkingg hebben om op verant woorde wijze gymnastiek te geven. Ondanks de gebrekkige ruimte heeft UDI dit jaar goede resultaten bereikt. De afgelopen weken zijn er verscheidene wedstrijden gehouden. De uitslagen waren: Vrije oefening-evenw. balk-bok- sprong: Groep D (23 meisjes): 1 Irma Scheer. 2 Cootje Leblansch. 3 Ma rijke Twaalf hoven; Groep C (16 meisjes): 1 Jolanda Dijkstra, 2 Benste Gill, 3 Annke de Hartog: Groep B (23 jongens): 1 Teun Uit hol ,2 Huib van Vliet. 3 Jan Kool wijk; Groep A (11 jongens): 1 Kees de Leeuw beker), 2 Anton Kool wijk, 3 Peter Kortenoeven; Groep B (15 meisjes): 1 Cora de Bruin, 2 Nora de Bruin. 3 Rietje Doelman; Groep A (16 meisjes): 1 Jacolien de Bruin, 2 Carla Fryee. 3 Annette Pieterse; Groep E (25 meisjes): 1 Anneke INWOONSTER VAN LEIDERDORP ERNSTIG GEWOND LEIDERDORP De 22-jarige mej. J. van O. uit Leiderdorp is gistermiddag met ernstig hoofdlet sel naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. Zij reed om streeks 2 uur met haar bromfiets op het fietspad bij het viaduct on der de Leiderdorpse brug en kwam in botsing met de 12-jarige H. Ger ritsen uit Zoeterwoude. Gej. Van O. viel en sloeg met haar hoofd tegen de stoeprand. Vier gewonden bij ongeluk in Alphen ALPHEN Op de Herenweg had gisteren tegen de avond een ongeluk plaats waarbij drie kinde ren en een man werden gewond, van wie een kind en de man ern stig. Het viertal is opgenomen in het ziekenhuis Rijnoord het on geluk gebeurde trouwens ook vlak bij dit ziekenhuis. Een uit de richting Alphen ko mende auto, bestuurd door een in woner van Alkemade. geraakte in een slip waardoor de auto bijna frontaal tegen een tegenligger bots te, bestuurd door de 44-jarige heer N. N. Schelleven uit Gouda, die zwaar werd gewond. In de auto van de Alkemadenaar (die zelf on gedeerd bleef) zaten drie kinderen van hem. Eén ervan, een 3-jarig dochtertje, werd zwaar gewond; het kind liep onder meer hersen letsel op, De andere twee kinde ren werden lichter gewond maar moesten toch ook in het zieken huis worden opgenomen. Blom beker), 2 Annemiek Ver burg, 3 Rietje Zwijneburg. Onderlinge wedstrijden adspiran- ten en dames: Adsp. meisjes: 1 Anneke Kool wijk, 2 Henny Pieterse, 3 Elly Uit- tenbogaart; Adsp. jongens: 1 Klaas Schuur- men, 2 Joop Verduin, 3 Peter Koorn; Dames B: 1 Adrie Kremer be ker), 2 Dien Koolwijk, 3 Adrie Koolwijk; Dames A: 1 Aad Vergunst. 2 Joke Griffioen, 3 J van Muiswinkel-Bij- ker. Eerste tulpen op veiling te Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Ook op de veiling alhier zijn nu tulpen aangevoerd en wel door kweker H. Hoogenboom, die zijn bedrijf heeft aan de Sotaweg. Koper was Jac. Bakker en de tulpen brachten 1,90 per bos op. ALKEMADE Dinsdagavond om 8 uur houdt de tuinbouwstudie- club E.M.M. een bijeenkomst in de kantine van de veiling. Benoemingen aan Leidse universiteit LEIDEN Aan de Leidse universi teit zijn benoemd: VV- J. van Amstel, arts, wetenschap pelijk medewerker le klasse in tijd-e lijke dienst bij de Werkgroep Nier ziekten, tot wetenschappelijk hoofdme dewerker bij de Inwendige Genees kunde: J. Karlsen. tot wetenschappe lijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Farmacologie: mevr. drs. E. A. Mante-Mejjer, tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij. de Sociologie; H. Mattie, arts, wetenschap pelijk medewerker le klasse in tijde lijke dienst bij de Farmacologie in vaste dienst; dr. M. G. van Nieuwen- huyzen, wetenschappelijk hoofdmede werker in tijdelijke dienst bij de So ciale Geneeskunde, in vaste dienst: dr. J. N'oorduyn, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der Letteren, tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar A; mej. mr. I. L. E. Sanders, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid (inlei ding tot de rechtswetenschapII. Snij ders. arts, wetenschappelijk medewer ker le klasse in tijdelijke dienst bij de Thorax-Chirurgie. tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker; Jkvr. dr. M. W. Stoop, wetenschappelijk medewer ker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren 'archeologie), in vaste dienst: dr. W. J. van Zijl, tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Tropische Hy- Chrisleii-studenteii- verenigiug LEIDEN Het bestuur van de afdeling Leiden der Ned. Christen - Studenten-Vereniging is als volgt samengesteld: A. W. Berkhof, prae- ses. A. R. F. Vreede, vice-praeses. mej. B. J. ten Cate (postbus 113) ab-actis; F. J. Veenland quaestor; mej. M. Froger, kringsecretaresse; W. F. C. Hardeman, kringsecreta ris; G. W. S. de Groot, assessor; mej. M. F. V. Pleysier, assessor C.S.R KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor half januari EEN AGENT OF BEZORGERS voor Koudekerk aan den Rijn Architect De Vries heeft uniek plan voor plastic gebouwen LEIDSCHENDAM „Indien kunststoffen als bouwmateriaal in Nederland een betere erkenning hadden dan tot nu toe het geval is, dan zouden zogenaamde „toe- komstwoningen" of grotere bouw werken met in architectonisch op zicht revolutionnair uiterlijk en inte rieur, de periode „vreemde verschij ningen" al achter zich hebben". Dat is de mening van de LeW- schendamse architect Claude R. de Vries (35) juist teruggekeerd vaa de IGEHO in Basel, waar verscheidene van zijn futuristische ontwerpen op het gebied van de woning en ho- telbouw op positieve reacties stuit ten. IGEHO betekent Internationale Fachmesse für Gemeinschaftsverple- gung und Hotellerie. Bijzonder gunstig wend zijn .,und dome" door de zoals hij ze noemt groten op het gebied van de hotel lerie en het toerisme ontvangen. Uni dome is een door hem ontworpen bouwsysteem van woningen, waarbij kunststof het voornaamste bouwma teriaal is. Een uni-dome woning heeft een basis unit met een vloerop pervlak van achttien vierkante me ter in de vorm van een driehoek. Een gezin van dirie personen zou al kunnen volstaan met een woning die bestaat uit drie k vier units. Het in terieur kan worden aangepat aan de wens van de bewoner. Er kunnen tussensohotten (van kunststof) of traditioneel materiaal worden ge plaatst, om de kamerruimte te ver delen. Een uni-dome woning kan steeds worden uitgebreid met een unit van hetzelfde vloeroppervlak Ln alle gewenste richtingen. Een belangrijke factor bij de bouw van uni dome's is het vinden van een fabriek dié kunststoffen vervaardigt, die geheel voldoen aan de eisen die dit systeem met zich meebrengt. „En in Nederland heb ik er helaas geen kunnen vinden" zegt architect De Vries. „Men staat hier nog te scep tisch tegenover kunststof als bouw materiaal. Niet alleen de industrie, mar ook bijv. de Bouw- en Woning toezicht en de brandweer. Men vraagt zich nog teveel af, wat de bestendig heid is tegen de weersinvloeden. Rus tig kan ik stellen dat deze zeer goed is. En wat het eventuele brandgevaar be treft. Langs chemische weg is het mo gelijk de kunstof. vlamdovend te ma- Kunststof als bouwmateriaal brengt nog een ander voordeel met zich mee, nl. dit: drie cm dikte van dit materi- - aal geeft een betere warmte-isolatie dan 33 cm baksteen". Aldus arch. De Vries. Voor zijn uni dome heeft hij in middels patent aangevraagd. Met een Duitse fabriek is tevens overeengeko men, dat deze alle research voor de bouwkunststof heeft aangeboden om later dat zal niet zolang meer du ren tot de vervaardiging ervan over Alle kleuren Een unidome is in alle kleuren le verbaar. Niet alleen als woning ziet architeot De Vries, de uni dome er zijn nog meer mogelijkheden. Hij denkt aan het leger, waarvoor een uni dome beter geschikt is dan de tenten die tort, nu toe gebruikt worden. Hert vervoer speelt ook geen probleem, want een helicopter kan een unit met gemak ver voeren. Dan kunnen una dome's van De jonge Leidschendamse architect C. R. de Vriesdie gedurfde plannen heeft. groot nut zijn bij expedities naar de Noord- en Zuidpool Kunststof kan de kou goed tegenhouden. Oliemaatschap pijen, die in 't veld bezig zijn met bo ringen of andere werkzaamheden, zul len de uni dome mijns inziens zeer OEGSTGEEST Men schrijft De mensen vervreemden van el kaar en van zichzelf doordat velen in hun eigen hokje blijven. Het is nodig dat de motieven die aan deze hokjesgeest ten grondslag liggen duidelijk zichtbaar worden gemaakt, zodat de mogelijkheden tot verande ring groter worden. Dit kan echter niet zonder een juiste waardering van iedere persoon. Het gaat er niet om elkaar te overschreeuwen, maar om naar elkaar te luisteren en el kaar de ruimte te geven, zonder te vervallen in vrijblijvendheid. Om deze redenen heeft de oecu menische „jongerenkluit" besloten tot het oprichten van een actuali teitensociëteit. Deze sociëteit zal iedere zondagavond vanaf 8 uur ge opend zijn voor jongeren van 2025 jaar. De plaats is het nieuwe ge meentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest. De sociëteit zal als volgt gaan draaien: iedere tweede zondag van de maand zal er een bijzonder programma zijn, de andere drie zondagen zal er gewoon gelegenheid zijn om andere mensen te ontmoeten in een gezellige sfeer. Een bar is aanwezig. Zo wil men zowel de ac tualiteit als de gezelligheid een plaats geven. Het administratief lidmaatschap a raison van f 2,50 per jaar gaat in per 7 januari 1968. De zondagavonden in december heeft men vrijblijvend toegang. De opening van de sociëteit zal toejuichen. Vakantiebungalows en showrooms zijn nog enkele voorbeel den waartoe de uni dome kan dienen. Ook als opslagplaats men denke aan de bolgewassen is de uni dome ge schikt. Een woning van kunststof is op zichzelf niet zo nieuw meer. Dat geefit architect De Vries onmiddellijk toe. Maar om een woning onbeperkt te kunnen uitbreiden in alle gewenste richtingen noemt hij wel nieuw. Zijn gedurfde architectonische visie beperkt zich niet alleen tot de wo ningbouw. Op de IGEHO toonde h(j een maquette, destijds gemaakt bij gelegenheid van het eeuwfeest van hotel Krasnapolskv in Amsterdam van een torenhotel (200 meter hoog) op getrokken uit kunststof. Ook hierover had men op de beurs niets dan posi tieve reacties, zegt architect De Vries. In Zuid-Amerika. Japan en de Ver enigde Staten staat men zeer sympa thiek tegenover het ontwerp. Vooral de luchtvaartmaatschappijen tonen gro te interesse. Naar aanleiding van de gunstige ontwikkelingen zegt archi tect Dc Vries, dat zijn toekomst be slist niet in Nederland ligt. plaats hebben zondag 10 december 1967, om 8 uur. Deze avond zal de heer R. Th. Luyckx, directeur van de Stichting Reclame-Onderwijs, aan de hand van een aantal voor beelden praten over: reclame als communicatievorm. Zondag 24 en zondag 31 december zal de sociëteit gesloten zijn i.v.m. kerstmis en nieuwjaar. Inlichtingen bij: mej. M. Fockens, Emmalaan 11, tel. 53838. Commissaris Klaasesz bezoekt Oegstgeest OEGSTGEEST Volgende week dinsdag brengt mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in Zuid- Holland, een bezoek aan deze ge meente. Hij zal de gemeenteraad consulteren in verband met de be noeming van een nieuwe burge meester. Voorts bezoekt de commis saris het nieuwe winkelcentrum en het Hervormd gemeentecentrum aan de Lijtweg. Rijksbijdrage onderzoek influenza DEN HAAG De staatssecreta ris van sociale zaken en volksge zondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft een rijksbijdrage toegezegd in de kosten van het epidemiologisch onderzoek door dé influenzawerk- groep van het Academisch Zieken huis te Leiden- De influenza-werkgroep, een re- search-eenheid ressorterende onder de faculteit der geneeskunde van de Leidse universiteit, houdt zich bezig met onderzoekingen betreffende de respiratoire virussen en zet als zo danig sedert enkele jaren het speur werk voort, dat vroeger werd ver richt door het Ned. instituut voor preventieve geneeskunde-TNO. Te vens fungeert deze werkgroep als influenza-centrum voor Nederland van de wereldgezondheidsorganTsa- tie. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 6-12 Londen 8.67**— 83.3283.37, Milaan 57.61%—57.66%. mgk48.21%, Oslo 50.28 13.90%—13.91%, Lissabt Heerlijke, zuivere Brio heeft de fitheid in zich: mais-, zonnebloem en sojaolie. 3 gouden oliën! Nog gezonder dan gewone plant aardige oliën door hun bijzondere samenstelling. Breng daarom Brio in uw leven. Voor frisse veerkracht, elke dag opnieuw! Brio de moderne plantenmargarine die u helpt om fit te blijven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7