Voorstellen hoofdbestuur CHU Stroper uit Noordwijkerhout op heter daad betrapt MOEIZAME WINST VAN PHILIDOR 2 Unieraad uitbreiden Roestvorming oorzaak brugramp Curasao? Biljarten Bollenstreek NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DINSDAG 5 DECEMBER 1967 Hieronder volgt een overzicht van de voorstellen van de commissie-Scholten en de reactie hier op van het hoofdbestuur van de CHU die de buitengewone vergadering van de CHU op 19 decem ber zal worden voorgelegd. COMMISSIE-SCHOLTEN: Taakomschrijving propagandacommissie. Beter contact met de pers. HOOFDBESTUUR: Te kostbaar. Savornin Lohmanstichting zal drie CH-soeiologen (politicologen) vragen beschikbare gege vens te analyseren. Voorlopig krijgt secretaris van CHU leiding over radio- en tv-uitzendingen. Later voorlichtingsfunctio- Om automatisme bij de kandidaatsstelling voor de Er zal een onafhankelijke commissie komen van ne- Kamer te doorbreken, dient een onafhankelijke commis- gen personen, benoemd door het hoofdbestuur. Zij is r de groslijst uit te brengen. r discussie op algemene vergadering de fractievoorzitters te De algemene vergadering zal in plaats van vrijdag middag, vrijdagavond beginnen. Zaterdags politieke discussie. Akkoord met congres van één dag. De Lohmanstich ting zal enkele malen per jaar openbare dag-confêren- ties beleggen over actuele onderwerpen. Meer doorstroming is gewenst. Algemene regel: bestuursleden mogen niet langer dan 3 maal 4 jaar zitting hebben. Niet meer dan een op 5 bestuursleden mag ouder zijn dan 65 jaar. Er moet geen vierde bestuurslaag gecreëerd worden. Kamerkringen kunnen desgewenst districtsmanifestaties organiseren. Het hoofdbestuur acht aanstelling van een voorlich- tingsfunctionaris, een wetenschappelijk medewerker en een functionaris voor de kaderscholing noodzakelijk. Voorlopig zullen twee van deze functies in een persoon verenigd worden. i goed functione- Akkoord. Verhoging van de contributieafdracht aan het Hoofd bestuur van 3 tot 6 per lid. Dit zal een gemiddelde contributie van ƒ15 meebrengen. De -kiesverenigingen kunnen contributie naar draagkracht Invoeren, Bestuur CHU stelt voor: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het hoofdbestuur, van de CHU bepleit in haar voorstel len voor de algemene vergadering een belangrijke wijziging in samenstel ling en werkwijze van het politiek adviescollege de Unieraad. De Unieraad zal enige malen per jaar vergaderen, al of niet openbaar. Er komen zeventig leden, waaraan zes adviserende leden oud-mi nisters kunnen worden toege voegd. De commissie Scholten stelde voor in plaats van de door de Ka merkring gekozen leden 25 leden door de algemene vergadering te la ten kiezen. Dit werd niet overgeno- Politieke functie Wel is bepaald dat een van de twee Unieraadsleden uit iedere Kamer- ring een politieke functie moet bekle den of gehad hebben. De voorzitter van de CHU zal tevens Unie raadsvoorzitter worden. Voorts is in dit orgaan plaats Ingeruimd voor twee leden van de Vereniging van eh-gemeentebestuurders. Samenstelling nu: 1 voorzitter (niet Unievoorz.) 12 leden alg. verg. 18 leden Kamerkringen 1 lid Ch-vrouwen 1 lid CHJO HILVERSUM Hans Zoet, die voor de NTS (Monitor), een repor tage heeft gemaakt over het drama met de ingestorte brug op Curasao, geeft als zijn oordeel over de gang van zaken: Rijkswaterstaat maakt een duur sohilderij, dat Openbare Werken van Curasao zou ophangen. De ellende is, dat niemand bij dat ophangen heeft nagegaan of de spij ker wel goed vastzat. Forum politici bij de ARJOS DEN HAAG De a.r. jongerenor ganisatie ARJOS houdt volgende week zaterdag haar jaarvergadering in Kunsten en wetenschappen in Utrecht. Na de openingsrede van voorzitter Hans de Boer (en de huishoudelijke zaken) zullen 's mid dags vragen van parlementaire jour nalisten beantwoord worden door be kende politici: drs. J. M. den Uyl (soc.), mr. E. H. Toxopeus (lib.), drs. W. K. N. Schmelzer (kath.v.). mr. W Aantjes (a.r.) en waarschijnlijk mr. H. A. F. M. O. van Mierlo (D'66). Het gesprek wordt geleid door drs J. van Putten (a.r.). Bijkomend Unieraad: 5 leden Kamerkringen Scholten: 1 voorzitter (tevens Unievo' 12 alg. verg. 12 Kamer kr. 1 Ch-vrouw 1 CHJO Hoofdbestuur: idem Scholten Schorsing en boete voor Antonio Maspes MILAAN De zevenvoudig we reldkampioen sprint Antonio Maspes is door de Italiaanse wielerbond een schorsing opgelegd tot 15 april 1968. Bovendien moet Maspes een boete van 200.000 lires betalen. Maspes werd gestraft omdat hij tijdens de wereldkampioenschappen in een tv-interview kritiek had gele verd op zijn teamgenoten, die hem onvoldoende zouden hebben geholpen om de wereldtitel op de sprint te prolongeren. Spanje plaatste zich voor Challengeround JOHANNESBURG Spanje heeft zich maandag in Johannesburg ge plaatst voor de Challengeround van de Daviscup, die 25 tot en met 27 december in Brisbane wordt gehou den tegen bekerhouder Australië. Het laatste enkelspel van de ontmoeting Zuid-Afrika Spanje, tussen Santa ra en Drysdale. dat zaterdag na drie sets was afgebroken werd met 63. 6—3, 36, 6—2 gewonnen door Santa- Voorschotten voor bejaarden DEN HAAG Tien- tot twaalf- duizend Nederlanders hebben tot 1 ok- tober 4015 claims ingediend voor de schadeloosstelling die Indonesië wil be talen. Het gaat om 140 miljoen gulden. Er zijn 2846 claims geregistreerd, waarvan er 758 werder. afgewezen, ter wijl 411 nog in behandelinzg zijn. Een en ander deelde minister Luns een bij zondere Tweede-Kamercommissie mede. Tot betatling kan pas worden overge gaan als de verdelingswet tot stand is gekomen. Aan bejaarden die in behoeftige om standigheden verkeren, kan een voor schot worden uitgekeerd door de Ne derlandse regering. De leeftijdsgrens daarvoor is veerlaagd van 65 tot 60 jaar. DEN HAAG - De heer W. van Steenbergen (Halfweg) is benoemd tot voorzitter van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. De heer Van Steenber gen, die waarnemend voorzitter was, volgt mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong op, die door zijn werkzaamheden niet meer in staat was ztjn werk als voorzitter te verrichten. Dat klinkt simpel, maar deze free lance journalist, die metallurgie heeft gestudeerd, krijgt de indruk dat roestvorming op de trekstaven tot het ongeluk heeft geleid. Hij vertelde zondag in de loop van zjjn uitzending, dat ambtenaren van Rijkswaterstaat zijn tv-reportage hadden willen tegenhouden. Het mi nisterie van verkeer en waterstaat ontkent dit. „En wat sommige ambte naren van Rijkswaterstaat in dit ver band individueel gezegd of gedaan mogen hebben, blijft helemaal voor hun Tekening." Officieel zwijgt men over de mo gelijke oorzaak van de ramp nu een commissie met het onderzoek be last is. Man doodt schoonvader Eis: ontslag van rechtsvervolging BREDA Tegen de 31-jarige L. M. uit Tilburg, die in de nacht van 8 op 9 januari zijn 63-jarige schoonva der Sjef van Mierde met een hamer heeft vermoord op het erf van zijn woning in Tilburg, heeft de officier van justitie, mr. G. Temmink, gister middag voor de Bredase rechtbank ontslag van rechtsvervolging geëist, alsmede plaatsing in een krankzinni gen-inrichting en terbeschikkingstel ling van de regering. De verdachte is door psychiaters ontoerekeningsvatbaar bevonden. Turn ploeg zonder Hans Gunneman tegen Rijnland DEN HAAG De Nederlandse 'ne- renturnploeg, die zaterdag in Dtilken tegen Rijnland uitkomt. zal waarschijnlijk niet in de sterkste for matie kunnen aantreden. Van Hans Gunneman (PSV), die al geruime tijd met een handblessure kampt, is het niet zeker of hij zal kunnen turnen. De Nederlandse ploeg ziet er als volgt uit: Cor Smulders. Hans Gun neman en Pierre Mathon (allen PSV), Jan Snellenberg (Atilla), Gerrit ten Bos (Hercules/Hebe) en Alex Knip (St. Mauritius). Ab Wijma (Hercules Hebe) is reserve. In het geval dat Gunneman niet zal kunnen turnen gaat Jan de Wee (VZOS Yerseke) als reserve mee Donner brak partij tegen Larsen af PALMA Jan Hein Donner heeft zijn partij in de zevende ronde van het internationale schaaktomooi in Palma de Mallorca tegen de Deen Bent Larsen na 40 zetten afgebroken. De eerder afgebroken partij tussen Donner en Jimenez eindigde in re- Larsen behield de eerste plaats in de rangschikking met 4,5 punten uit zes partijen. Hij wordt gevolgd door Gligoric. Smyslov. Botwinnik, Ivkov en Portisch. Jan Hein Donner bezet de tiende plaats met drie punten uit zes partij- VIR leed verlies Kantonrechter veroordeelt „onschuldige wandelaar ROTTERDAM Vereenigde In dustrieën Rotterdam v/h Ph. Verha gen heeft over 1966 f 214.000 verlies geleden. Het verlies op exploitatie was f 109.000, op dochters f 964.000. Des ondanks is het dividend-voorstel 4% uit onverdeeld dividend. In 1965 was er f 131.000 winst, maar de cijfers zijn moeilijk te vergelijken nu VIR houd stermaatschappij is geworden. Ongun stige uitvoermarkten noopten tot nieu we ingrepen bij VIR-Licht N.V., die in 1967 weer verlies zal lijden zij het minder. Ook VIR-Textiel N.V. ver wacht voor 1967 groot verlies. De on- derkledingmarkt noopte tot ingrijpen de wijziging der artikelen. Holland- sche Tungstendraadfabriek hoopt 1967 zonder verlies af te sluiten. Toegeno men voorraden en het verlies ver grootten de schuld. Verkoop van een overbodig fabrieksgebouw gaf enig soulaas maar de financieringsmidde len zijn ontoereikend, Vredestein op peil DEN HAAG De Vredesteingroep meldt dat concentratie en specialisatie voortgingen, waardoor men in de eerste 9 maanden met minder werkne mers 4 pet grotere omzet kon behalen ondanks de conjunctuur. De kostenstijging is goed gemaakt en men mag verwachten dat de winst in 1967 niet zal achterblijven. De bedrij ven zijn in het algemeen behoorlijk van orders voorzien. (In 1966 f 1,6 mil joen winst en 8 pet. dividend). LEIDEN Een 29-jarige grond werker uit Noordwijkerhout was op 4 september door een jachtopziener op heter daad betrapt, toen hij in de staatsbossen een nog levend konijn uit een wildstrik wilde halen. Hij had geweigerd zijn naam op te ge ven en was er ijlings vandoor ge gaan. Doordat hij al drie veroorde lingen wegens stroperij achter de rug had, was hij voor politie en jachtopzieners geen onbekende en kon hij spoedig worden achterhaald. Voor de kantonrechter ontkende de stroper gisteren ten stelligste op strooptocht te zyn geweest. Volgens zijn verklaring liep hij te wandelen en zag hy een konyn in een strik zitten, dat hy uit zijn lijden had wil len verlossen. De strikken zouden niet van hem zijn geweest. Voor de jachtopziener zou hij zijn gevlucht, omdat hij met de hele zaak niets te maken had en bovendien nogal haast had. Bodegraven bood goed partij LEIDEN Voorafgaande aan een korte sinterklaaspauze, zijn voor de L.S.B. competitie enkele wedstrijden uit de derde ronde gespeeld. De ont moeting Philidor 2Bodegraven eindigde, zoals verwacht in een enigszins moeizame overwinning (6-4) voor de Leidenaren. Verras send was de wel zeer forse zege, die L.S.G. 3 op Leithen kon boeken: 7Ü-23-&. Het gaat er naar uitzien dat Leithen, dat het vorige jaar zo knap debuteerde, grote moeite gaat krij- SASSENHEIM Uitslagen en standen district Bollenstreek biljarten: Klasse C IA: De Turk 1—Luto 1 2—5, Sassenheim 1De Engel 1 43. Passage 1 De Taveerne 1 52. Vios 3Royal Sport 2—5. Vios 1—De Turk 3 5—2. Klasse C 1 B: De Engel 1Oude Haven 1 1—6. Piet Gijs 1—Vios 2 0—7, Sport 1— Klasse C 2: Amicttla 1—De Zeekant 1 7—2. KOT 1—Berg en Dal 1 4—5. De Turk 4Vios 4 54. De Engel 3Piet Gijs 2 72. De Roode Leeuw 1Sport 2 45. Klasse C 3 A: Luto 2Welgelegen 1 8—1, KOT 2—De Taveerne 3 4—5. Aml- citia—Piet Gijs 3 0—9, Sportlust 1—Pas sage 2 2—7. klasse C 3 B: Sport 3—Luto 3 4—5, De Beurs 1Oude Haven 2 72, Royal Sport 3Soldaatje 2 7—2, Sassenheim 3—De Pa rel 1 5—4. Klasse C 4 A: De Parel 2—KOT 3 3—6, Welgelegen 2De Taveerne 4 9—0, Pas sage 3De Zeekant 3 27, Sassenheim 6 —Sportlust 2 7—2. Stand: Klasse C 3 A: De Taveerne 3 Piet Gijs 3 23—13 23—22 21—15 De Passage I De Zeekant Sportlust 2 32—13 27—18 26—19 25—20 21—24 19—17 19—17 Bilj art uitslagen Rijnstreek WOUBRUGGE De afgelopen week werden de volgende biljartwedstrijden ge speeld in het district Veen- en Rijnstreek: Klasse Cl: Nwe Wetering 1—Roelof- arendsveon 1 7—0. Roe lof arendsveen 1— Nwe Wetering 1 5—2. Roelofarendsveen 1 —De Sport 1 0—7, Vergulde Vos 1—Roe lofarendsveen 2 25. Monopole 1Ons Genoegen 1 70. Klasse CII en III: De Plas 2—Vergulde Vos 2 5—4, De Sport 2Jacobswoude 2 6—3. Ons Genoegen 2—De Kroon 1 27. in de competitie lui- Roelofarendsveen 1 Roelofarendsveen 3 Ons Genoegen 1 Monopole 2 De Plas 2 Ons Genoegei De Sport 3 Nwe Wetering 4 Monopole 3 44—28 42—21 38—25 39—24 37—26 37—35 32—31 31—32 gen om zijn plaats in de eerste klas te handhaven. De Leidenaren staan na drie grote nederlagen troosteloos onderaan. In de tweede klas B werden twee wedstrijden bij arbitrage beslecht. Boskoop zag zyn veilige voorsprong tegen Alphen 2 tot 6^-3V'2 uitgroeien, en blijft nu met Philidor 3, de grote kanshebber voor de titeL Ook Phili dor 3 zelf blijft produktief. De wed strijd tegen Hazerswoude leverde de Leidenaren de tweede 7^-2Vi over winning op. Ook in 3A een arbitragegeval, dit maal van meer belang; Noordwijk zag kans, zij het met de kleinste cij fers, van Katwijk 2 te winnen en heeft nu met overigens nog een wed- stTijd tegen dit team te spelen, een voorlopig vaste eerste plaats in han den. In 3 C ten slotte viel een grote verrassing te noteren: Voorschoten 3 kon het tegen Koudekerk niet red den en moest met 6-4 de winst aan de thuisclub laten. Vooral Philidor 5, dat Alphen 4 met 9-1 in een uitwedstrijd vernie tigde, kon hier zijde bij spinnen. De Leidenaren hebben door een hoog bordpuntgemiddelde de eerste plaats overgenomen, al blijft de wedstrijd in Voorschoten nog een lastig ob stakel. Trouwens ook Koudekerk speelt nu weer volop mee. VASCATÖRNOOI BIJNA ZEKER VOOR REE AMSTERDAM In de negende en tiende ronde van het hoofdstede lijke Vascatornooi heeft de Neder landse kampioen Hans Ree een bij kans onbedreigde positie aan de kop van de ranglijst verworven. Ree won o.a. van Van Scheltinga, en mede doordat Langeweg een verrassende nul tegen de grillige v. d. Weiden moest incasseren, is het vrijwel zeker dat de landskampioen, met 9 uit 10, het gigantische tornooi op zijn naam gaat schrijven. Langeweg staat een vol punt achter, en dat zal wel een te grote handicap blijken. Ondanks een vrij gedecideerde nederlaag tegen Lan geweg in de negende ronde, staat de Philidorkampioen Ad v. d. Berg nog altijd zeer hoog geklasseerd. De Leidenaar sloeg in de tiende ronde met een zege op de sluwe v. Eyber- gen weer keihard terug, en zijn score van 7ti uit 10 houdt nog alle kansen in op een zeer hoge eind klassering. Het tornooi lelt 12 ronden. Ook de Leidenaar Etmans is nog uit stekend in de running. Na een groot meesterremise met Wilmink en een knappe winst tegen de sterke Bak ker, behaald in een tactische partij, heeft de Leidenaar 7 uit 10, wat ook nog als een alleszins hoopvolle score mag worden gezien. Ook Piket, die eindelijk enkele achterstallige partijen heeft wegge werkt, o.a. remise tegen Neder- koorn en winst op Plukker, komt weer goed bij. Piket heeft nu 6 uit 9 en kan naast Etmans komen, indien hij zijn uitgestelde, party tegen Jonk man wint, hetgeen overigens een lastige opgave is. De Graaff, de laatste Leidse speler in de A-groep met 6 uit 10, is wat teleurstellend teruggezakt, dit na een nederlaag tegen de Haarlemmer Faase. In groep B speelt tenslotte nog de Leidenaar Kohlbeck, de enige, die zich niet voor de A-groep wist te plaatsen. Met 5 uit 9 en een uitgestelde partij tegen Bolhuis, neemt de Leidenaar een vrij on duidelijke positie in, die toch mis schien nog wel kansen biedt. UITSLAGEN BIJ DE JUNIOREN LEIDEN De uitslagen bij de ju nioren van afgelopen zaterdag lui den: A: Roodenburg alLugdunum al 5—0. AI: Oegstgeest alQuick Boys a2 76. RCL alLisser Boys al 10—0. SVOW al—Leiden al 0—1. A2: Quick Boys a3Noordwijk a2 40. Ter Leede a2Quick Boys a4 51. A3: VTL alLisser Boys a2 14—0. De officier van justitie achtte het wettelijk bewijs dat de grondwerker weer aan het stropen was geweest afdoende geleverd en eiste behalve een boete van f 75 subs. 15 dagen een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste conform, waarna verdachte aankon digde in hoger beroep te zullen Over zijn loeren f 75 en f 25 subs. 20 dagen en verbeurdverklaring van zijn bromfiets. Op de Haagweg had hij zonder licht gereden, een stopteken gene geerd en daarna op de Witte Singel met een snelheid van ruim 70 km per uur gereden, zoals twee agenten die hem met een auto achterna wa- brandgang ingeschoten waar hij even later lopend weer uit was ge komen. Hij had hardnekkig ontkend bromfiets in de brandgang terugge vonden hadden. Ter zitting gaf de typograaf de feiten zonder meer toe, wat de of ficier „een verstandig besluit" noem de. Verdachte zou door huiselijke omstandigheden zo over zijn toeren zijn geweest, dat hij niet wist wat Niets overgebleven Kleine toeneming waspeenaanvoer KATWIJK AAN DEN RIJN Een zeer geringe toeneming van de waspeenaanvoer in de afgelopen week. Er werd in totaal aangevoerd 950000 kg (vorige week 941000 kg) De prijsnoteringen lieten een lichte stijging zien in de betere sortimen ten. Wat verhandeld werd was van goede kwaliteit. Het percentage, dat van inferieu re kwaliteit was, was onverkoop baar. Van de geringe stijging van de pry zen profiteerde in eerste in stantie de B-sortering. Er werd tussen de 30 en 40 procent naar het buitenland verkocht: Duits land, België, Engeland en Frankrijk Wanneer men een vergelijking trekt met het vorige jaar, blykt. dat de export naar Duitsland en België lager is, naar Engeland en Frank rijk wat beter. De conservenfabrieken in eigen land en België kochten behoorlijk, voor de Belgische fabrieken ook on gewassen. De binnenlandse handel liep wat terug. Opmerkelijk is, dat het aan tal kopers in deze sector steeds min der wordt, maar dat bepaalde kopers daarnaast grotere kwantums aan trekken, bestemd voor de super markten. Veel peen gaat weg in plastic kleinverpakking. De prijzen waren A extra f 4.40 tot f 6.20 per kist van 20 kg, A 1 f 2.60 tot f 6.30, A II f 2.60 tot f 5 30, B extra f 5.20 tot f 5.60, B I f 3.30 tot f 6.50. B II f 2 tot f 3. C I f 2 tot f 3, C I f 2 tot f 4.10, C II f 1.10 tot f 4. Breekpeen noteerde van f 0.60 tot f 3-70 per kist. Er was veel boerenkool aange voerd, de prijzen liepen terug tot f 0.13 tot f 0.28 per kg. Er was weer knolseldrie, die voor redelijke prys werd verhandeld, voor f 12 tot f 19. Uien f 1.70 tot f 4.10 per kist; An dijvie f 16 tot f 64, bloemkool van f 18 tot f 75. gele kool f 8 tot f 17, groene kool f 7 tot f 19, rode kool f 6 tot f 14, spruiten f 25 tot f 46; kroten f 1.90, prei f 18 tot f 19 en witlof f 67 tot f 102. Van de aangevoerde schorseneren ging 90 procent naar onze oosterbu ren. De prijzen: A I f 69 tot f 77, A II f 27 tot f 34, B I f 44 tot f 56, B II f 20. C I f 11 tot f 37, C II f 3. Burgerlijke stand ran Warmond WARMOND Geboren: Ronnie M J Zandvliet zv N M Zandvliet en J C van Kampen. Langebrug 3; Mo nica J P J van Stijn dr van F S J Stijn en M P van der Klugt, Dorps straat 64; Aernt-Bart Merks zv A G Merks en M E Vlaar van Mathenes- sestraat 8. Ondertrouwd: Jozef F van der Poel 22 jaar te Lisse en Cornelia C M van Winsen 19 jaar, Dekkersgaard 10. Toekomstig adres: Noordwijk, Albert Verweijstraat 3; Thomas J van Rooijen 28 jaar te Leiden en Anna C M Slingerland 25 jaar, Ju- lianastraat 30. Toekomstig adres: Leiden, Oude Vest 223; Wilhelmus J B A Mulder 23 jaar te Leiden en Johanna M van Dam 23 jaar. War- mundastraat 14; Laurentius P van der Poel. 24 jaar te Oegstgeest en Helena W Hoogkamer 22 jaar. van Beverningstraat 18; Wilhelmus M van Leur 25 jaar te Sassenheim en Theodora C M Kerkvliet 23 jaar Oosteinde 7. Toekomstig adres: Sas senheim. Gladiolenstraat 19b; Cor nells J Mul 22 jaar te Wassenaar en Geertruida C M de Winter 23 jaar. Padoxlaan 8. Gehuwd: H M J J Leenen en A den Broeder te Amsterdam; J W Heerings te Voorhout en J C L van der Hulst; C Koudijs en T van Bee- len te Katwijk; P van Kempen en J Beugelsdijk; J F van der Poel te Lisse enCCM van Winsen. Overleden: A A Stoetzer 75 jaar, H F e/v Reine; J Kolk 80 iaar; A Th Rooijers 62 jaar e/v Th Hoek; J Th van Tongeren 79 jaar. geest veroordeeld, Alleen werd zijn bromfiets, waarmee hij te snel had gereden, niet verbeurdverklaard, maar werden de in beslag genomen onderdelen van rijkswege vernie tigd. Toen verdachte zichtbaar ver heugd constateerde dat hij dus zijn bromfiets weer terugkreeg, moest de rechter hem teleurstellen: nadat alle door de elektriciën aangebrachte en niet toegestane onderdelen waren verwijderd, was praktisch alleen het frame overgebleven. Een 20-jarige vertegenwoordiger uit Voorschoten hoorde een boete van f 75 subs. 15 dagen en de voor waardelijke intrekking van zijn rij bevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftyd van twee jaar tegen zich eisen. In Leiderdorp had hy met zijn auto bij een inhaalmanoeuvre een andere auto gesneden, wat tot een botsing had geleid. De vertegen woordiger had daarna wel zijn er snel vandoor gegaan. Voor de rechter voerde de verte genwoordiger aan dat niet om scha devergoeding was gevraagd, zodat hij had gedacht dat de zaak was afgedaan. De officier van justitie vond het afkeurenswaardig dat ver dachte zich zo van de domme hield. De kantonrechter liet diens rijbe voegdheid ditmaal nog buiten het geding en veroordeelde tot een boete van f 75 subs. 15 dagen. Rlitz boekte een ruime zege: 57-34 HAZERSWOUDE Het Hazers- woudse basketbalteam Blitz heeft in Leiden opnieuw van een Delfts studententeam gewonnen, ditmaal van Punch 4. Tot aan de rust konden de Delftenaren de score bijhouden (2220), maar na de hervatting drukte Blitz overtuigend door naar 5734. Topscorers waren Rietkerk (21) en Van Dijk (19). De overige uitslagen luiden: Aristen 3Blitz 2 1626, Blitz A Bona Stars B 1843, Bona Stars E —Blitz B 13—38. Programma vrijdag: Blitz dames Bona Stars 3, Blitz BJumpers B. Blitz 2Storks 2; zaterdag: Valiant -Blitz, Bona Stars A-Blitz A. Bridgedrive Leitensa LEIDEN De Stichting Samen werking Leidse Tennisverenigingen „Leitensa" hield onlangs een bridge drive, ter bevordering van het goede onderling contact tussen de leden van de aangesloten verenijgingen. Bovendien een welkome afwisseling in het voor tennissport zo stille winterseizoen. Gespeeld werd in drie groepen. Winnaars werden resp. de paren Van de Weterink-OostT echtpaar Max en mej. Clavan- Vroegop. Om van een perfecte organisatie verzekerd te zijn, had het Leitensa- bestuur de leiding van de drive in handen gegeven van de heer Van Wingen (en diens dochter). Na beëindiging van de laatste ronde kon de voorzitter, de heer A. M. P. van Aelst, dan ook met een toepasselijk woord de prijzen uit- Eervolle nederlaag Teylingen SASSENHEIM Zoals verwacht heeft niet kunnen tegenstand geboden. In de eerste set bouwden de Noord - wijkse dames direct een flinke voorsprong op. Teylingen vocht echter terug en bracht de stand in evenwicht (8—8). waar- Ook in de tweede set was DIO in hot begin oppermachtig en ook nu kwamen de grocn-wittcn terug. Van (112 werd het 812). De grotere routine van DIO gaf de doorslag (815). De derde set leverde een spannende strijd op, waarin beide partijen aan el kaar gewaagd waren. Teylingen kwam zelfs met 11—9 voor te staan. In de eind fase was het toch weer DIO. dat aan het langste eind trok (13—15). Het Teylingen-team bestond uit de da mes Hannic Prins (aanv.), Truus Pree- Jcanie v. d. Drift, Joke Danntjs, d. Zwaa Mar .ntje. Bridgeclub Be Brug KATWIJK AAN DEN RIJN Na de achtste ronde in de onderlinge competitie is de stand van de brid geclub De Brug als volgt: Groep A: 1 J. de JongD. van der Plas 883 pnt.; 2 B. de BruynJ. Hissink 831 pnt.; 3 mevrouw M. ParlevlietC. Beudeker 817 pnt.; 4 S. VisserC. Duyndam 776 pnt.; 5 M. D. HageW, Klos 746 pnt.; 6 A. P. PootA, de Ruiter 738 pnt; 7 mevrouw T van der Spekmevrouw L. van der Hoo- gen 735 pnt.; 8 A. de LangeW. A- gema 733 pnt.; 9 mevrouw N. den Duikmevrouw N. de Lange 723 pnt; 10 J. ParlevlietTh. van Schia 698 pnt Groep B: 1 D. Parlevlietmej. R. de Best 834 pnt.; 2 A. den HoedC. den Duik 795 pnt; 3 M. Mikme vrouw M. van den Anker 779 pnt.; 4 echtpaar De Lange 752 pnt; 5 me vrouw C den Hoedmevrouw J. de Bruijn 748 pnt.; 6 J van Leeu wenmevrouw M. van den Valk 747 pnt.; 7 N. ParlevlietJ. Pluimgraaff 713 pnt.; 8 J. BooiP. Kunze 706 pnt.; 9 echtpaar Schoneveld 699 pnt.; 10 J. VreeburgB. Bouhuys 667 pnt. Groep C: 1 L. A. KreftA. J. Luy- ten 556 pnt.; 2 echtpaar De Haas 546 pnt.; 3 W. C. van BeelenC. Wasse naar 536 pnt.; 4 L. Sijpestijn—mej. Van Berge Henegouwen 495 pnt.; 5 mej. M. PluimgraaffC. Ouwehand 492 pnt; 6 M. van den AnkerP. Parlevliet 471 pnt.; 7 W. E. Schone veldJ. de Best 467 pnt; 8 J. van RijnM. van Duyvenbode 455 pnt. Groep D: 1 mevrouw T. Parle vliet—mej. J. Kruger 396 pnt.; 2 W. van 't Hofmej. T. Remmelzwaal 388 pnt.; 3 T. de JongP. Oudshoorn 388 pnt.; 4 echtpaar A. Hoekstra 374 pnt.; 5 L. Imthornmej. J van der Marei 329 pnt.; 6 echtpaar Van den Eijkel 285 pnt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9