Sterk spelend Noordwijk gaf de SV geen kans: 3-0 DEFENSIE KATWIJK LIET TE VEEL STEKEN VALLEN Levendig duel leverde De Lier verdiende winst op Ivens en v. d. Staaij op tweede plaats WESTLANDERS MISTEN VELE KANSEN LISSER BOYS GAF UITSTEKEND PARTIJ TWEEDE KLASSERS Goal In "t Veld was beslissend Velocitas kon niet uit de voeten: 3-6 MAANDAG 4 DECEMBER 1967 (Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK De VGravenzandse S.V. is er niet in geslaagd de zegereeks van de laatste weken voort te zet ten, want een gewaarschuwd Noordwijk heeft er geen twijfel over laten bestaan dat het deze middag inderdaad de betere ploeg was. De talrijke toeschouwers (2000) zijn er getuige van geweest dat de koplopers de Westlan ders een ruime 3—0 nederlaag hebben toegebracht. In de eerste helft zal niemand vermoed hebben dat een zich zeer kundig werend "s-Grav. S.V. alsnog met een ruime marge de punten in Noordwijk zou moeten achterlaten, want de vaak onstuitbare Lou Vos zorgde voor paniek in de Noordw ijk-defensie. De Noordwijkers startten over rompelend, want doelman Van Koo- ten moest in deze fase felle schoten van Weyers en Van Kesteren (uit de achterhoede gehaald om de ge blesseerde Jan van der Lippe te vervangen! uit zijn doel houden. De bezoekers lieten zich echter niet in timideren door het vlot gestarte Noordwijk. Na 15 minuten passeerde Lou Vos een drietal tegenstanders, wat hem in goede schietpositie bracht, maar doelman Van der Niet voelde er niets voor om te capituleren. In de zelfde minuut kwamen de bezoekers goed weg toen een laag schot van rechtsbuiten Weyers ternauwernood door doelman Van Kooten verwerkt kon worden. Noordwijk met een zeer goede middenveld bezetting in het duo Heemskerk (uitblinker) en de jeug dige Duindam bouwde onvermin derd zijn aanvallen op. maar onaccu rate afwerking stond vooralsnog doelpunten in de weg. In de 17e minuut maakte links buiten Bröring (te zelfzuchtig in de eerste helft) zich bekwaam vrij, plaatste naar Van Maris die met een simpele voetbeweging een zoevend schot loste, dat aan de voor hem verkeerde kant van de paal rake lings naast ging. Vloeiend Uit een vloeiende combinatie tus- rechtsachter Koole en Stolze be landde de bal in de 25e minuut op rechts bij Koedood, die uit een moeilijke hoek doelman Van der Niet vergeefs trachtte te verschalken De hardwerkende linkshalf van dp gasten, Dijkhuizen, had met zijn vele harde schoten weinig geluk en bovendien demonstreerde de Noord wijk-doelman een voorteffelijke vorm. De laatste vijf minuten van de eerste helft probeerde een verwoed aanvallend Noordwijk een kostbare 10 voorsprong te verkijgen. Ten gevolge van dit onophoudelijke „stormlopen" maakte één der 's-Gra- venzandse verdedigers hands in het „beruchte' penalty gebied. Weyers maakte geen fout (1—0). Bijna waren de bezoekers nog met een gelijke stand gaan rusten, als doelman Van der Niet niet gere ageerd zou hebben op een schitte rend schot van „kanonnier" Dijk huizen. In de tweede helft mocht men re kenen dat de Westlanders zich tot het uiterste zouden inzetten om de wat ongelukkig tot stand gekomen achterstand weg te werken. Het was weer de nimmer aflatende Dijkhuizen, die direct de Noordwyk- goalie met een hoog en hard schot op de proef stelde. Er waren zeven minuten verstreken toen de Noord- wijkers het weer nodig oordeelden om gevaarlijk te worden. Linkshalf Heemskerk liet een daverend schot los, dat keeper Van Kooten in staat stelde applaus te oogsten van het sterk meelevende publiek. Enkele minuten later dirigeerde Heemskerk de bal naar de nu veel efectiever spelende linksbuiten Brö ring, die zijn solo zag onderbroken door de Grav. SV verdediging. De bal kwam echter terecht bij Weyers, die van het presentje dankbaar ge- buik maakte om 2-0 voor zijn club aan te tekenen. Een doelpunt dat ongaarne door de Westlanders werd geaccepteerd, omdat zij meenden, dat het een buitenspel treffer was. Het moreel was geenszins aange tast, dat bewees Lou Vos, die in de 15e min. handig enkele tegenstan ders zijn hielen liet zien, de bal goed voor' het doel plaatste, waar Stolze een niet te missen kans kreeg, hoe wel ook hij geen succes had. AI wat Noordwijk heette haalde verlicht adem. Enkele minuten later deed Stolze het beter, maar zijn goede schot werd gestopt door Van der Niet. Uitstel Aan de andere kant was het de attente Heemskerk, die rakelings over het doel schoot. Het was slechts uitstel van executie, want na een half uur spelen kreeg Bröring de bal aan de zijlijn te pakken, liep nog enkele meters en loste een venijnig schot, dat niet op de juiste wijze door doelman Van Kooten behan deld werd. Dat betekende een nog grotere achterstand voor de Grav. SV (3—0). Noordwyk speelde nu zeer rustig en bekwaam met deze veilige voor sprong. Een keiharde kopbal van Van Maris, die de bal op maat ont ving van Van Kesteren. deed de be zoekers ternauwernood voor een 40 achterstand behoeden. Deze Noord- wijkse actie verdiende een schoon heidsprijs. In de 42e minuut dacht iedereen dat 's-Grav. SV toch nog zou gaan scoren. Aanvoeder M. Vos voorzag Stolze van een zeer bruikbare pass. Stolze liep goed door. wist zowaar alleen voor de doelman te ko men, maar hij wist zijn actie niet doeltreffend af te ronden. De Noordwij kers hebben door deze overwinnig hun toppositie weer ge consolideerd. Scheidsrechter Wiertz heeft deze wedstrijd zeer bekwaam geleid en de „geladen" sfeer (de sportiviteit vierde hoogtij) goed aangevoeld. Hoewel keeper Van Kooten hoog opspringt, heeft h\j toch misgetast op deze hoge inzet. Gelukkig voor hem gaat de bal echter over het doel. zodat Van Kesteren van Noordwijk ondanks zijn fraaie actie, geen succes kan boeken. (Van een onzer verslaggevers) DE LIER Het was te verwach ten dat er weinig krachtsverschil zou zijn bij De Lier en Lisser Boys, en dat terreinvoordeel hierbij de doorslag ten gunste van De Lier zou kunuen betekenen. Dit is dan ook OM ZUIDHOLLANDSE DAMTITEL DEN HAAG In de zaterdag in Den Haag gespeelde laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Zuid- Holland zijn A. J. Ivens en Van der Staaij samen op de tweede plaats geëindigd achter kampioen Cees Varkevisser. Of Jan Weerheijm, de onttroonde titelhouder, uiteindelijk de vierde plaats zal bezetten (met promotie naar de gewestelijke wedstrijd, die te Dordrecht zal plaats vinden) hangt af van de uitslag van zijn resteren de party met Varkevisser. Deze vond geen doorgang wegens het voor de recruut Weerheijm gel dende brandpiket. Aan remise heeft de ,Jlijswijk"-speler echter vol doende, want zijn clubgenoot Gor dijn verspeelde een punt aan rode- lantaarn-drag er Burggraaff. Van der Staaij moest van een on gedeelde tweede plaats afzien om dat hij geen kans zag de uiterst taaie verdediging van Van der Wouden te doorbreken. Ivens was fortuin lijker, want de RDG-er kreeg zijn kansen op een presenteerblaadje aangeboden omdat Van Zuijlen na een goed begin het spoor bijster ge raakte. Ivens liet zich het voordeel niet ontgaan en gaf zijn in het eindspel lang tegenstribbelende tegenstander geen schijn van kans. Kain won door een combinatie van Van Vloten waardoor hij naast Van de Wete- Zij het met moeite, deze aanval van Noordwijk wordt door de verdediging van de 's Graven- zandse SV afgeslagen. Niet al tijd in dit aantrekkelijke duel waren de Westlanders zo succes vol ZUIDVOGELS—NDSM 1—0; rust 0—0; Middendorp 1—0. Wat gelukkige zege. HOOGVLIET—ZCFC 1—3; rust 0—2; Laks 0—1 (strafschop); Zwier 0—2; Melissant 12 (strafschop)Kan 13. Zeer matige wedstrijd. SSS—KOZ. BOYS 0—3; rust 0—2; Zwets 0—1 (strafschop); K. v. d. Heu vel 02; Groeneveld 03. Regelmatige zege. ARNEMUIDEN—AMSTELVEEN 2—2; rust 1—1; J. de Ridder 1—0; Peters 11; V. d. Ketterij 12 (eigen doel); Poortvliet 22 (strafschop). Pas in de laatste minuut kwam Arnemuiden verdiend naast dapper Am stelveen. het geval geweest want na een zeer levendige en sportieve wedstrijd bleven de punten in De Lier. De wedstrijd van de gemiste kansen zouden we boven dit verslag kunnen zetten want de keren dat zowel Lis ser Boys en meer nog De Lier prach tige kansen onbenut lieten waren le gio. Het begon al direct, Lisser Boys startte met een licht overwicht en door een misser van Pau Groeneveld (welke als spil Teun Groeneveld ver ving) kwam Mondriaan alleen voor de de doelman Weishuizen (vervanger voor de geblesseerde v d Gaay) doch schoot rakelings over de kruising van lat en paal. De Lier antwoordde hierop met te genaanvallen geleid door Cor Zoon waarbij de terugkeer van deze speler na zijn langdurige blessure een ge duchte versterking voor de ploeg bleek. Het spel golfde met wisselende kan sen op en neer tot in de 14e minuut bij een aanval over links door Lis ser Boys. rechtsback Poot van De Lier de bal met de hand speelde en de bal op de beruchte witte stip te recht kwam. vanwaar aanvoerder B. Mondriaan Lisser Boys naar een 01 voorsprong schoot. GEFAALD De Lier trok van de aftrap zeer fel naar voren om de achterstand te nivel leren en harde schoten van Cor Zoon en Arie in 't Veld vlogen naast en over bet doel of kwamen in de han den van de zich goed opstellende doel man De Hertog, die echter verslagen leek toen na prachtig voorbereidend i onzer verslaggevers). KATWIJK De met zo veel spanning tegemoet geziene topwedstrijd tussen het nog ongeslagen Naaldwijk en concurrent Katwijk is voor de oranjehemden een danige teleurstelling geworden. Na twintig minu ten spelen in de eerste helft hadden de Westlanders reeds een 02 voorsprong genomen, die niet meer uit handen werd gegeven. Na een 13 ruststand zegevierde Naaldwijk tenslotte volkomen verdiend met 24. Bij Katwijk wilde het op het glad de en zware terrein niet erg lukken. De anders zo voortreffelijke verde diging liet nu keer op keer steken vallen. Zelfs stopper Henk van Duy- venbode, meestal de onpasseerbare rots in de branding, had bepaald z'n dag niet. Daarbij kwam dat de voorhoede deze keer als los zand aan elkaar hing. Het meespelen van de bebaar de Frans Spierenburg bleek, on danks zijn grote ijver, zeker geen verbetering. Ook Naaldwijk kon de ongeveer 500 toeschouwers bepaald niet imponeren. Technisch waren de Westlanders zelfs minder dan Katwijk. Hun kracht lag echter in een stugge, harde en daarbij zeer koelbloedige verdediging, waarin de stoppers Stolk en Boerman uitblonken In hun voorhoede kwam het meeste gevaar van linksbinnen Voogt, die voor drie doelpunten zorgde, en de zeer snelle rechtsbuiten Dekker, die keer op keer voor gevaarlijke acties zorg den. Daarbij had Naaldwijk het geluk dat reeds na tien minuten een voor sprong kon worden genomen. Want Micro-uitslagen in het vooral van Katwijk-zijde, zeer zenuwachtige begin kopte linksbinnen Voogt een corner van linksbuiten Westdijk kenrig in de uiterste bovenhoek, over de graaien de vingers van doelman Rob Poot heen (01). Deze eerste klap kwam bijzonder hard aan. En toen na twintig minu ten scheidsrechter De Leyster Naald wijk een strafschop toekende, omdat rechtbinnen Van Dalen binnen de beruchte lijnen door Van Duyven- bode en Van Egmond werd gevloerd, was Katwijk in feite al een geslagen ploeg. Linksbinnen Voogt schoot raak (02). Hoewel Katwijk met een alles-of- niets offensief manmoedig in de aanval ging, leek de voorhoede toch niet in staat tot scoren. Uit een vrije trap van zo'n 25 meter afstand schoot rechtsbuiten Jan Vooys echter on verwachts toch raak (12). PEKKHSGSFOVT Nauwelijks waren de vreugdekre ten van de Katwijk-supporters ver stomd of de bal lag al weer achter doelman Poot. Linkbinnen Van Da len profiteerde namelijk van een ka pitale dekkingsfout van de Katwijk achterhoede en kon gemakkelijk doelpunten (13). Na de hervatting was Katwijk het meest in de aanval, maar de voorhoede was onmachtig om de stevige Naaldwijkachterhoede te verrassen. Tien minuten voor het eindsignaal laaide de hoop echter weer hoog op toen midvoor Geyte- man een voorzet van Spierenburg vallend achter doelman Stolk ko gelde (23). Maar weer had Naaldwijk een antwoord klaar, al moest er opnieuw een strafschop aan te pas komen. Rechtbuiten Dekker werd ten val gebracht en wederom benutte Stolk deze gemakkelijke kans (24). Dat scheidsrechter De Leijster zich door deze twee strafschoppen het ongenoegen van een (klein) deel van het publiek op z'n hals haalde valt te begrijpen. Maar dat hij na afloop zo uitgejouwd werd was on begrijpelijk. De Katwijk-verdediging weet in dit kopduel aan de winnende hand te blijven. Overigens waren de oranje-witten defensief niet altijd even gelukkig, want Naald wijk won tenslotte met 42. werk van Cor Zoon en Jan v Wezel Arie in 1 Veld een vrije kans kreeg op nog geen meter van het doel, doch hy faalde hopeloos. Na de rust heeft Lisser Boys zich hoofdzakelijk moeten bepalen tot ver dedigen, want De Lier concentreerde nu alles op de aanval en zeer goed ge stuwd door de halfspelers v d Ak ker en v d Sar golfden de aanvallen onafgebroken op het doel aan van keeper De Hartog. die met uitstekend opstellen, en goed getimed uitlopen voorlopig stand hield. Wij noteerden schoten van B. Zoon. J. van Wezel en A. in 't Veld welke hij prachtig hield of tot corner kon verwerken. Machteloos echter stond hij toen Cor Zoon op 25 meter van het doel staand het linker been zo hard tegen de bal zette dat deze als een raket de linker bovenhoek insloeg 11. G ECONCENTREERD De Lier ging door. maar Lisser Boys raakte niet in paniek, bleef zeer gecon centreerd in de achterhoede terwijl de voorhoede gevaarlijk bleef met snelle uitvallen over de vleugels, waarbij doelman Weishuizen toch nog enkele keren in moeilijkheden kwam waaruit hij zich echter bekwaam redde. Een vrije trap werd Lisser Boys ten slotte noodlottig, want vanaf de zijlijn zette B. Zoon de bal prachtig voor, In 't Veld reikte iets hoger dan spü Imanse en hoog verdween de bal in het doel. onbereikbaar voor doelman De Hertog (21). Een juiste uitslag na een prettige wed strijd. goed geleid door scheidsrechter M. Van Namen. ie Doelman De Hertog verricht weliswaar een fraaie save, maar is niettemin kansloos tegen het schot van de De Lier-aanvaller, die daarmee de stand op 22 bracht. De Lisser Boys-doelman zou niettemin zijn doel verder voor doorboring kunnen behoe den. LEIDERDORP Op een om on begrijpelijke redenen goedgekeurd terrein heeft Velocitas de punten aan KVS moeten laten. Het is dan ook door het slechte veld, een zeer matige wedstrijd geworden. KVS had over het algemeen minder last van de terreingesteldheid dan Velo citas, dat zich wat moeizaam aan paste. Reeds spoedig scoorde Fred v. d. Wey voor de Soheveningers met een ver schot. Vlak daarna wist Niek de Wolf de stand met een schot weer recht te trekken (11). KVS drukte echter door; de tweede aanval had weinig moeite met de Leiderdorpse verdediging. Binnen korte tijd was het 31 voor de gasten door doel punten van Arie de Graaf en Kees Zuurmond. Na de thee bleef KVS het beste van het spel houden. Hans Dijk huizen benadrukte dat met een ver schot (14). Velocitas kwam nu even opzetten en ging wat gecon centreerder spelen. Mej. Krassen- burg benutte een kansje en scoorde (24). Helaas zakte het Leider- dorpse offensief gauw weg en KVS profiteerde daarvan. Wil Bal scoor de (2—5). Velocitas scoorde nog eenmaal door Niek de Wolf .waarna Kees Zuurmond uit een strafworp aan alle illusies van de thuisclub een eind maakte (36). De kansen van Velocitas op een kampioenschap zijn nu wel verkeken. Vriendendamtoniooi DEN HAAG In de derde ronde van het „Vriendendamtoernooi" ze gevierde de Westlander Dibbets voor de derde achtereenvolgende maal, zódat hjj nu alleen aan de kop gaat. De uitslagen: D J F BoomA Huet 2—0; P R Poot—F c H Ivens 0—2; A J Storm—J Kok 2—0; G J Voois—D A Dibbets 0—2; G de Groot—C v d Scheer 0—2; H M de Hardt—J J C de Koning 1—1; M H v Setten—C v Belle 2—0. Nageko men uitslag tweede ronde: Dibbets Storm 2—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 8