Weekagenda Muziekwedstrijden Stadsgehoorzaal Leiden C. van Wilgen een kwart eeuw bij Oosthoek en Zn Leergang in Leiden over de ontwikkelingslanden Kunstmarkt overstroomd met belangstellenden Raad van Oegstgeest wil woonwagens kwijt Bewoners lieten verstek gaan bij bomen planten MAANDAG 4 DECEMBER 1967 Maandag (4 december) Gehoorzaal, 8 uur: burgerijconcert Sempre Crescendo. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Theater met „Vanavond improviseren Dinsdag (5 december) DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". Woensdag (6 december) Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur so ciale raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 8.15 uur: H. D. van Goudoever over christendom en i anthroposofie. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: i Nieuw Rott. Toneel met „Mimicry". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u.: Residentie-Orkest, met Hans Henke- Donderdag (7 december) I Stadhuis, 7.30 uur: vergadering ge meenteraad (begroting). Haagweg 14: tentoonstelling Avibus, 8 tot 10 uur. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: 1 Virginia Shuey, alt, m.m.v. Bruno Was- sil, piano. SCHEVENINGEN Circus-theater, 8 uur: Ned. Operastichting met „II Tro- vatore" van Verdi. Vrijdag (8 december) Stadhuis, 2 en 7.30 uur: vergadering gemeenteraad (begroting). Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur: ruilclub voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie- 1 nersociëteit. Gehoorzaal. 8 uur: Chr. Oratorium- vereniging Con Amore, Le Roi David van Honegger en Gloria van Poulenc. Foyer en kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: pluimvee- en konijnententoonstel ling L.P.K.V. Haagweg 14: tentoonstelling Avibus, to tot 22 uur. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". f Zaterdag (9 december) Vestestaat 40, 8 uurf: Micro-theater, j Imperium. De Herbergierster, voor I kaarten tel. 01710-32754. i Gehoorzaal, 2 uur: herdenkingsbij- I eenkomst 75-jarig bestaan St. Elisa- I beth-ziekenhuis, 4.30 tot 6.30 uur: re ceptie in ziekenhuis. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit. Breestraat 85, 3 tot 4.30 uur: afd. Lei den Ned. Reisvereniging, afscheidsre ceptie M. Blitz. Foyer en kleine zaal, 10 uur voorm.: pluimvee- en konijnententoonstelling L.P.K.V. Haagweg 14: tentoonstelling Avibus, to tot 22 uur. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Boshuis, achter Hoflaan 74: CJV Jong-Leiden, knots- of knudde-avond, 8 uur. Zondag (10 dec.) Haagweg 14: tentoonstelling Avibus, 10 tot 19 uur. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Slaven (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): The war wagon (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Scandali Nudi (18 jaar). Rex (2.30,7.15en 9.15 uur): De piraat en de zeven zeeën (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Zo heer- 1 lijk rustig (14 jaar), j Trianon (2. seksbom aan Sinterklaasmarkt Waaggebouw: Sinterklaasmarkt tot 5 december. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zater dag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u.: zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge- Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn I op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u., vrijdag 911.15 u. en 13.30 18.45 u., zaterdag 811.15 u. en 13.30— 16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u., vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30_18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. Academische examens LEIDEN, 1 december Rijksuniversi teit: Kand. ex. Ned. taal- en letterkunde: de heer A J Kortcweg (Zevenbergen). 111 LEIDEN Op de eerste dag van de kampioenswedstrijden in de Stadsgehoorzaal te Leiden, georgani seerd door de rk federatie van dioce sane muziekbonden in Nederland, heeft in de afdeling uitmuntendheid de fanfare Excelsior uit Zeilberg met 307.5 pnt, St. Willibrordus uit Neer kant behaalde 303 punten. In de afdeling superieur fanfare ging de kampioenswimpel naar Een dracht uit Nieuwenhagerheide met 333 punten en lof der jury. Kunst na Arbeid kreeg 294 pt-, Eendracht uit Zwemexamens A an De Sleutelstad LEIDEN Leden van De Sleutel- stad hebben in het Zweilandbad zwemexamens afgelegd. Geslaagd voor diploma A: C M Bekooy. M F Bobbert. J C Boom. C A P Bouwens. A H Chaudron. C J Choufoer. D Ciere. S ter Harmsel. A M v d Holst. J J C v d Holst. H J Klever. R H Koenen. S S Lens. M v Loef. M v d Meij. M R Meijering. S M Meijvogel. C J Ouwerkerk. I J C v d Pompe. I T M Rempt. B P Schoonderbeek. J Siera. P J v d Vliet. A A Vogelaar. J L Vollaard. J M C Vorst. E de Vos. E Zwart. J v d Blom. W. v d Haak. S J Red- meijer. J JThomas. Diploma B: M v Egmond. S Era des. A H de Goede. J B Haverkamp. J M L Heetvelt. B de Jong. E B Klever. K Metscher. B Meijering. H Miermemet. C M A Schrijvers. J J Verlint. M S v d Vliet. M H Weg man. B de Wit. Adr Hogewoning. M W v Klaveren. M Jv d Kooy. T J M Leune. J H v d Meij. E Redmeijer- Kleijn. E Y Smith. J Zwaan. VROUW (70) BRAK BEIDE BENEN LEIDEN Een 70-jarige vrouw is zaterdag omstreeks 10 uur 's mor- -gens in haar woning aan de Willem vallen. Zij brak beide bovenbenen en moest naar een ziekenhuis in Leiden worden gebracht. Zaterdagavond brak een 30-jarige bromfietser zijn linkerbeen, toen hij met zijn bromfiets tegen de band van het trottoir reed. Hij verloor de macht over het stuur en kwam Verbetering wegen in de Rijnstreek DEN HAAG In voorbereiding is een verbeteringsplan voor het ge deelte van de weg tussen Leiderdorp en Koudekerk aan den Rijn. De weg krijgt een rijbreedte van zeven me ter met een vrijliggend rijwielpad van drie meter. De provincie heeft een begin ge maakt met de bouw van een nieuwe brug over de Rijn nabij Zwammer- darn. Gelijktijdig met dit werk zal de provincie voor rekening van de gemeente Alphen aan den Rijn in de onderhavige weg een nieuwe be weegbare brug over de Ziende ma ken en zal de Lage Rijndijk over een kort gedeelte worden aangepast aan de nieuwe toestand. Naar raming zal van deze beide laatste werken f 150.000 ten laste ko men van de voor tertiaire wegen bestemde middelen. Gedeputeerde Staten hopen, dat de gemeente Alphen aan den Rijn fi nanciële dekkingsmiddelen zal kun nen vinden voor de reconstructie van het op de brug over de Ziende aansluitende en als Lindeho- venstraat bekend zijnde gedeelte van de onderhavige tertiaire weg. Geraamde kosten f 250.000. Tweede dag Op de tweede dag waren de uitsla gen: afd. uitmuntendheid harmonie: 1. kon. erk. harmonie St. Michael St. Michielsgestel o.l.v. W. Th. M. E. Schreurs met 300 pt.; 2 kon. erk. harmonie Eeuterpe Venray olv P. J- Ssteijvers, Horn, 319% pt kampioen. Ere-afdeling harmonie: 3. harmo nie St. Gentrudus Beesel, olv Al- phons van Acht, 312; 4 harmonie St Caecilia Mechtelen olv B. Star- mans, Margraten 316%, kampioen. Alfd. superieur fanfare: 5 fanfare Juliana Stompwijk olv A Hilkhuij- Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Dirk L zn v D H Houwer en J Berkheij; Johan nes N zn v T C Loose en A Korte- noeven; Gij J P zn v P P de Reu ver en H E C Helleman; Lonneke drv J Immink en H Coesel; Brenda E dr v H C Botermans en E Schreu- der; Wilco J W zn v J P Hooger- vorst en N F van Westrienen; Wil helmus H A zn v A A W Zuider duin en M C Nulkes; Simons G dr v R F Candido en S J van der Starp; Johanna H Th M dr v J H T Wieggers en J W ter Woord; Jacoba K dr v A Sloos en J Harte velt; Ta mara A dr v A E Helder en M D S Frpderiks; Karin S I dr v J E L van Lingen en W A van der Kwaak. Overleden: A de Vet 74 jaar man; W Hendrikse 76 jaar man; J M Schaafstra 32 jaar, echtgenote v J M Vink. Gehuwd: H A Baars en J E M Belt; G J Stoute en A J W van Rooijen; W van Wezel en H Disse- veld; T Slewe en J P Cambier; C J M Schuyt en T J M van Etten; K Beekman en B W C Arnoldus; H Piket en P G Zuurmond; H JP Hoogenboom en H E van der Vos; H C van den Wijngaard en D G A Geel; W Blansjaar en A van der Wal; F A J Jansen en M J P de Kok; J J van Wouw en J N Paauw; H van Egdom en C van Baaren; F J M van der Steen en N W Leu- gering; C A Schouten en J M de Roo. Ondertrouwd: J P M van Vuu- ren en S Broersma; W Lugthart en J Prins; J H F van Dyk en L Waas dorp; N Kors en A H M van Stemp- voort; F Pedük en G G Heijns; D de Buck en R M I Bulthuis; P J van Rijn en C P M Verhage; H van der Heijden en G E Dubbelaar; J H M Wallaart en J D van der Star; G de la Rie en A C Oudshoorn; P G de Jong en P M A van der Heiden; J J A de Groot en P A Knul; J D Philippo en C van der Weijden; A. Stolp en B Troost; P L A Schreuder en J de Horn; P Weststrate en R Courant; C J Vreeburg en M H T van Kordelaar; W C Kortoef en H H de Groot; u G Boon en I A J Janssens; P A Zirkzee en A C van Fessem; C Mulder en M A Koppens; A J Heuzen en C Scheer; H Pijn- naken en A G J Halverhout J J Douwes en J H Daleman; S Kijk in de Vegte en M H Boers; W Caspers en M Gordijn; J A Lamboo en M M Schuller; M J Heuzen en M de Graaf; A Smit en F J Pardon; R F de Groot en S C M van der Stel; J Verschoor en D J A M de Graaf: H Flippo en A M de Vries; J M Baten en E M A Brunt; A A Heruer en C J Moenen; J J BAniba en J M van Weerdenburg; H N J Servaas en E D Bouwman; J F Hensing en P M W van der Hoeven; JAM Ver- waijen en A H Buurman; W C M Dolle en L Bavelaar; J M van der Linden en E J M ter Stege. ALPHEN Gisteren herdacht de heer G. van Wilgen (63) het feit, dat hij vijfentwintig jaar geleden voor het eerst aan het werk ging in de dakpannenfabriek van Oosthoek en Zn. Directeur ir. F. II. Kotter vertelde, dat Van Wilgen eerst werk zaam was als ovenist. Daarnaast heeft hij als verwoed tuinier de tui nen van de familie Oosthoek op voorbeeldige wijze onderhouden. Ir. Kotter had voor deze werk zaamheden en activiteiten grote be wondering. Hij bood een geschenk onder couvert aan en een legpen ning met daarbij behorende oorkon de van de Vereniging van Handela ren in Bouwmaterialen in Neder land (Hibin). Ir. P. Kolk dankte als jongste di recteur mede namens mevrouw Oosthoek-Kolk die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn voor het vele werk, dat de jubilaris in het belang van het bedrijf en de familie Oosthoek heeft gedaan. Ir. Kolk overhandigde mevrouw Van Wilgen een bloemstuk. De bedrijfsleider de heer G. Hom- veld noemde de jubilaris een plichts getrouw mens en een prima vak- graag tot voorbeeld stelde van de jongeren in het bedrijf. Hij bood een stoel aan. Mevrouw Van Wilgen kreeg een bloemstuk. "zen 307'a; 6 fanfare Irene Groote broek olv Jac. Banens 304. In deze afdeling is Eendracht uit Nieuwenhogerheide in Limburg de finitief kampioen. Afd. superieur harmonie; 7 kon. erk harmonie Cecilia Breda olv A de Vries Den Bosoh, 324 met lof der jry; 3 harmonie St. Cecilia Maas- bracht o.l.v. H. A. J. Sipers, Eijsden 304%; 9 rk Gildertbosharmonie Box- te] olv Ant. Stolwerk, 315; 10 kon erk harmonie Lentekrans, Linne olv J. Weerts, 336 met lof der jury, kamp. en tevens hoogste aantal pun ten van het hele concours. De mededeling van de behaalde prijzen werd gedaan door federatie- voorzitter dr. Sweens uit Helmond. Hij vertelde tijdens een ontvangst door het gemeentebestuur van Lei den, dat de federatie op het ogenblik ruim 800 aangesloten verenigingen telt en dat zich in dit jaar 3000 leer lingen hebben aangemeld. N oord wij kerhout wint kort geding DEN HAAG De president van de rechtbank heeft in kort geding afwijzend beschikt op een verzoek van de heren H. de Zoeten en F. C. de Bueger, beiden uit Amsterdam, die in conflict waren gekomen met de gemeente Noordwijkerhout in verband met de Woningwet en Re- creatie-verordening. Eerstgenoemde is eigenaar van een kampeerterrein, waarvoor hij overi gens niet de vereiste gemeentelijke vergunning bezit. Op dat terrein had hij o.a. een huisje staan en de heer Bueger een oude autobus. Nadat lange tijd hieromtrent een briefwisseling was gevoerd,, was de gemeente tot ontruiming overgegaan. Beide personen eisten nu, dat de ge meente de situatie zou herstellen. Bij uitspraak heeft de president van de rechtbank jhr. mr. G. Witsen Elias, de gevraagde voorzieningen geweigerd, omdat de gemeentelijke verordeningen waren overtreden. De eisers werden veroordeeld in de kosten van het geding. Voor de gemeente Noordwijker hout trad op mr. E. G. Sprey en namens eisers mr. M. Levenbach uit Amsterdam. LEIDEN Van 13 januari tot en met 11 mei volgend jaar zal aan de Leidse Universiteit op de zaterdag ochtenden een leergang over „De problematiek der ontwikkelingslan den" worden gegeven, die in samen werking met de universiteit is geor ganiseerd door de Stichting der Ne derlandse Universiteiten en Ho gescholen voor Internationale Sa menwerking (NUFFIC). Tijdens deze cursus, die „Ontwikkelingshulp in dubbel perspectief" tot centraal the ma heeft, worden behandeld het be grip ontwikkeling, ontwikkeling als staathuishoudkundig, als ecologisch, als staatvormend en als geleid en geïntegreerd proces, ontwikke lingshulp op medisch, educatief, so ciaal en economisch terrein en de houding van het Westen enerzijds en die van de Derde Wereld anderzijds ten aanzien van de ontwikke lingshulp. De leergang is toegankelijk voor studenten van alle studierichtingen, die zich ten minste in hun derde studiejaar bevinden, en, voor zover mogelijk, voor andere belangstellen den van een naar het oordeel van de docentenraad vergelijkbaar niveau Reddingboot zocht naar vissers: schip TEXEL De reddingboot Ida Mary van Texel heeft het afgelopen week einde het wad ten oosten van de Cooksdorp afgezocht naar de ge- strandde kotter WR 12, maar heeft deze niet kunnen vinden. Toen de reddingboot zaterdagmiddag na de vergeefse speurtoch terugkeerde, bleek dat de WR 12, die geen zen der aan boord had., in de loop van de middag op eigen kracht was vlotge- komen en de haven van Den Helder was binnengelopen. Scholieren brachten ƒ2265 bijeen voor Djoemoe-school KATWIJK AAN ZEE De door Iignyschoo] georganiseerde bazaar de leerlingen van de Caspard de Co- heeft f 2265 opgebracht. Enkele hon derden belangstellenden hebben er een kijkje genomen. Het geld is bestemd voor de chr. school in het Surinaamse Djoemoe, di is geadopteerd door de leerlin gen van drie Katwijkse scholen: de Caspard de Colignyschool, de Cal- vynschooi en de Marnixschool. Deze school is in ernstige moei lijkheden gekomen, doordat het hoofd ziek werd. Met behulp van het door de Kaïtw. kinderen meege brachte zendingsgeld is het onder wijs daar weer op gang gebracht- De leerlingen van de Caspard de Colignyschool hebben daarna zelf gevraagd of ze niet wat meer kon den doen. Ze zijn toen met het idee gekomen een bazaar op touw te zet- Portefeuille met f 2000 gestolen LEIDEN In de nacht van zater- woning in de Haarlemmerstraat. Ge dag op zondag is ingebroken in een stolen werd een portefeuille met een inhoud van f 2000. Beeld van 700 kg ontvreemd VOORSCHOTEN De Kunstmarkt in het Ambachtshuis aan de Voor straat met kunstuitingen van twintig kunstenaars uit Voorschoten, Wasse naar, Leiden en Oegstgeest is een onverwacht groot succes geworden. Vrijdag brachten reeds meer dan een duizend mensen er een bezoek, zaterdag werd de drieduizendste bezoeker geteld en zondag raakte ieder een de tel kwijt. Naar schatting hebben ruim vierduizend bezoekers kennis genomen van deze unieke tentoonstelling. Ook de verkoop was zeer goed. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het grote klimbeeld van Rob Blote, dat voor de ingang was geplaatst en ongeveer 700 kilogram weegt, ontvreemd. Zaterdagmorgen werd het beeld met de wagen, waarop het geplaatst was, onbeschadigd teruggevonden in het Vernèdepark. opleiding. Het inschrijvingsgeld voor studenten f 10, voor niet-studenten f 25. Men kan zich voor deelneming aanmelden bij de NUFFIC, Molenstraat 27, Den Haag, tel. 070—630550, waar tevens een programmaboekje verkrijgbaar is. De docentenraad van de cursus bestaat uit prof. dr. C. F. A .Bruij- ning, prof. dr. J. C. Heesterman, prof. dr. J. F. Holleman, dr. J. J. Laarman, prof. mr. W. L. G. Lemaire, mr. H. G. Quik, algemeen directeur van de NUFFIC, prof. dr. J. D. Speckmann en prof. dr. J. Voorhoe- Maak het 5 december gezellig Geef iets moois van PRONONCE Voortzetting begrotingsbehandeling OEGSTGEEST Dc raad heeft vrijdagavond de begrotingsbehande ling voortgezet. De heer J. P. Brouwer bracht ter sprake de kostenbewa king en de rationalisatie van de diensten en pleitte voor een efficiency- onderzoek. De voorzitter was van mening, dat het personeelsbestand van Oegstgeest niet groot genoeg is voor een dergelijk onderzoek. De zelfde spreker was van oordeel dat in mindere mate gebruik moet wor- ion gemaakt van de tuinarchitect. Dit werk kan wel in eigen hand bltf- B. en W. hadden voorgesteld het terrein achter de openbare school te omrasteren met een hek van circa 1.80 m om vernielingen door de jeugd tegen te gaan. Verschillende leden meenden dat een dergelijke afsluiting nu wel uit de tijd is, waar na het voorstel van B. en W werd verworpen. B. en W. zijn ervan overtuigd dat er spoedig iets gedaan moet worden aan de tennisbanen, hockeyvelden en de ijsbaan, maar het geld is er eenvoudig nog niet. De derde open bare sehoo] moet nodig worden ge bouwd en ook is nodig de bouw van een tweede openbare kleuterschool. Alles wacht op financiering. De heer De Graaf achtte een bedrag van f 2000 te laag voor de kosten van het afscheid van de burgemees ter en de installatie van zijn opvol ger. Hierover worden nadere inlich tingen ingewonnen. Zo nodig zal d» post wonden verhoogd. Op voorstel van de heer Kamsteeg (Frot. Chr.) wordt een pro memorie- post uitgetrokken voor een bijeen komst tot ontvangst van nieuwe in gezetenen. Er werd nogal wat tijd besteed aan het regionaal woonwagenkamp. Dit gaat steeds meer kosten, ook door de bijdragen ingevolge de Bijstands wet. Er komt een nieuwe rijksrege ling, en verwacht wordt dat het rijk een groter deel van de totale kosten zal dragen. Men zou het in de raad op prijs stellen als het kamp daar kon verdwijnen. In Noord-Hofland V schoten VOORSCHOTEN Zaterdag werd door een aantal genodigden onder leiding van de Voorschotense wethouder drs. A. F. van der Laan een voor deze heren en dames ongewoon karwei opgeknapt. De nieuwe uitbreidingswijk Noord-Hofland heeft de eerste be woonde huizen en het tijdstip was gunstig thans ook de eerste vijftig bomen te planten. De ongeveer tweehonderd bewoners was ver zocht samen met het gemeentebestuur deze bomen in de grond te Gelukkig was ook de beplantingsdienst met een aantal vakmensen aanwezig, want de bewoners kwamen niet. Vanachter hun vensters keken zij toe, hoe wethouder Van der Laan welgemoed, geassisteerd door gemeente-secretaris Eveleens, diensthoofden en persmensen, de eerste bomen de grond ingroef. Ook het bestuur van de Christelijke woningbouwvereniging, welke vereniging deze woningen in beheer zal krijgen, zwoegde voort. Ruim zestig minuten graaf- en spitwerk zorgde voor de inplant van vijftig bomen, het begin van de tweeduizend, die in deze wijk zulen komen. De bomen hebben niet alleen een landschappelijke functie, maar zij dienen ook ter zuivering van de lucht. Noord-Hofland krijgt ruim 2000 woningen en verwacht wordt dat er ook 2000 automobielen zullen komen. De 2000 bomen willen ervoor zorgen dat het jaar 2000 in Noord- Hofland met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Op de foto zijn het bestuur van de christelijke woningbouwver eniging en de wethouder druk in de weer. Met de handen in de zakken het boerenraadslid D. Scheps. P lijf-vraag Er is lang gediscussieerd over het bestemmingsplan Morsebelpolder. Al bij de algemene beschouwingen wer den daarover zorgen kenbaar ge maakt De heer W. G. Aldershof (Prot. chr.) wees op de verdergaande verstedelijking en pleitte voor een bestemmingsplan overeenkomstig de aard van de gemeente. Hij miste een goede visie. Daarom betwijfelde hij of de huidige stedebouwkundige wel de aangewezen man is. die dit laatste stuk van Oegstgeest moet ont werpen. Ook van WD-zijde werden wat bezwaren op tafel gelegd, maar men wilde niet zover gaan een andere stedebouwkundige aan te trekken. De voorzitter was het met het be toog van de heer Aldershof niet eens. De uitbreiding voldoet zijns in ziens wel aan redelijke eisen. Ook kwam ter sprake welke financiële consequëruties aan een en ander ver bonden zijn. Na langdurige discussie werd het voorsitei van de heer Al dershof met tien tegen vijf stemmen verworpen, zodat ir. De Ranitz ver der zal werken aan het plan. De raad was van mening dat de verkeerscommissie een uitgebreider taak krijgt dan alleen de verkeers technische aangelegenheden. Me vrouw Munting (VVD) stelde voor een prijsvraag uit te schrijven voor de naam van het nieuwe zwembad. De voorzitter was van mening dat „Poelgeest" een goede naam zou zijn, maar had er geen bezwaar tegen, dat in het bijzonder de jeugd wordt ingeschakeld bij deze prijs- Vuilverbranding De heer Brouwer had spijt van de beslissing aan ASC toestemming te geven voor de bouw van een nieuwe tribune. Daarmee is de weg afgesne den voor overname van dit terrein door de gemeente. Dit zal nu nog vele jaren duren. De voorzitter was het met de heer Brouwer eens, maar hij had destijds niet voldoende steun kunnen vinden in het college van B. en W. omdat het zeer kostbaar zou zijn ASC aan andere terreinen te helpen. De bouw van het nieuwe politie bureau is begonnen en de vraag werd gesteld wat er met het oude gebouw gaat gebeuren. De heer Lagas (PvdA) stelde voor het Ie bestemmen voor een jeugdhuis. B. en W. zullen zich daar over beraden. Na een bespreking over het on derhoud van wegen, waarvoor de heer Brouwer een 'bepaald fonds wenst, kwam aan de orde de vuil verbranding. Enige leden vreesden dat het bedrag van f 20 per ton te laag is geraamd. Dit is niet joist, aldus de voorzitter. Wel kwam nog ter sprake wat er gebeurt als Leiden onverwacht hoge kosten krijgt. Hierover wordt de raad nog ge ïnformeerd. Aman uensisexamen6 LEIDEN Bij de dezer dagen in het Kamerlingh Onnes Laboratorium en het Christelijk Lyceum afgeno men amanuensisexamens kon het di ploma worden toegekend aan de he ren: Th L Mortiaux uit Maastricht, G C Simons uit Roermond, K A A- rends uit Aruba (woonplaats Oegst geest), J Visser uit IJmuiden, L Waarsing uit Velsen en W C Wulf- felé uit Scheveningen. Vogelshow Avibus LEIDEN Donderdagavond om acht uur opent de club van vogel liefhebbers Avibus in huize St. Leo- nardus, Haagweg 14, een ten toonstelling, waaraan een onderlinge wedstrijd is verbonden. Er is een groot aantal vogels in zeer gevari eerde soorten ingezonden. De openingstijden: donderdag van 20 tot 22, vrijdag en zaterdag van 10 tot 22 en zondag van 10 tot 19 uur. Chris Hanegraaff LEIDEN Aan het Kon. Conser vatorium te Den Haag is Chris Hanegraaff, bekend toonkunstenaar in deze omgeving, geslaagd voor het praktijkdiploma Prot. Kerkmuziek kerkelijk koorleider. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Petrus Theodorus, z.v. P D Luijckx, en van: A J M G Overdevest; Julie Huberti- ne Eugenie Marie (jonkvr.), d.v. O J H M Michiels van Kessenich (jkhr), en van: B J Roelofs; Daniëlle, d.v. A V van der Vlis, en van: S de Langeg; Marjan, d.v. M van der Marei, en van K van Weizen; Mattijs, z.v. T 't Hoen, en van: R Vogel; Marina, d.v. W K G Geerts, en van: M W Zeilstra. Ondertrouwd: G P van Heuven en P A Snel; W D Wolkers en E A Schoonbeeg. Getrouwd: M T J Hillebrand en G A van Schie; C R Verboom en C J Kuitems; A F G Thielemans en C M M Luttikhuizen; C Glasbergen en C J van der Meij; W H Krul en J Steketee; G B Bosch en J van Dam; H M van Strien en S E Marcelis. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3