A. Verhoeven Orde van officier in ie-Nassau Weekagenda CHEF GEMEENTEFINANCIËN Slechts één dag Christelijk had rector lyceum Zimmerman i975 graag behouden NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRUDAG 1 DECEMBER 1967 Welke apotheek? Geopend voer spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken. Hoge- woerd 171. tel. 20502 en Apotheek Zuid- West. Brahmslaan 20. tel. 21522 De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 3 december van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid- West. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen huisarts. Daarna, tot zon dagnacht 24 uur, de dokterstelefoon bellen, 5 'maal 2. Camera (2.30, 7 t (18 jaar). Lido (2.30, 7 en wagon (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en Nudi (18 jaar). Rex (2.30,7.15 en |.15 uur): The war 9.15 uur): Scandali 9.15 uur): De piraat en de zever, zeeën (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Z> heer lijk rustig (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Een seksbom aan een parachute (18 jaar). (Van een i verslaggevers) Vrijdag (1 dec.) Micro-theater Imperium, Vestestraat 40. 8 uur: De Herbergierster, Telef. opgave dinsdag- en donderdagavond van 7 tot 8 uur, 01710-32754. Naast V.V.V.-kantoor, Steenstraat: rijdend informatiecentrum uit Twente. Broestraat 85, 8 uur: centrale a.r. kiesvereniging, de heer M. W. Scha kel, lid Tweede Kamer, over Zuid-Af- rika en de apartheidspolitiek. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Zaterdag (2 dec.) Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 u.: C.J.V. Jong Leiden, bingo-avond in St. Nicolaassfeer. Naast V.V. V-kantoor, Steenstraat: rijdend informatiecentrum uit Twente. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- ÓEGSTGEEST Lange Voort 44, 8 uur: Vereniging Vrienden v Lied, Leo Rommerts, bariton, met Willem Hielkema, piano, Van Medi cijnman tot Musical. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". SCHEVENINGEN Circus-theater. 8.15 uur: Nat. Ballet. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Willem Noske, piano. Maandag (4 december) Gehoorzaal, 8 uur: burgerijconcert Sempre Crescendo. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Theater met „Vanavond improviseren Dinsdag (5 december) DEN HAAG,Schouwburg. 8.15 uui Haagse Comedie met „Helder zien i het donker". Woensdag (6 december) Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sc ciale raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 8.15 uur: H. D. van Goudoever over christendom en anthroposofie. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieiiw Rott. Toneel met „Mimicry". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 u.: Residentie-Orkest, met Hans Henke- Donderdag (7 december) Stadhuis, 7.30 uur: vergadering ge meenteraad (begroting). DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Virginia Shuey, alt, m.m.v. Bruno Was- sil. piano. SCHEVENINGEN Circus-theater, 8 uur: Ned. Operastichting met „II Tro- vatore" van Verdi. Vrijdag (8 december) Stadhuis, 2 en 7.30 uur: vergadering gemeenteraad (begroting). Het Boshuis, achter Hoflaan 74, uur: ruilclub voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Gehoorzaal. 8 uur: Chr. Oratorium vereniging Con Amore, Le Roi David van Honegger en Gloria van Poulenc. Foyer en kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: pluimvee- en konijnententoonstel ling L.P.K.V. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". Zaterdag (9 december) Vestestaat 40, 8 uur: Micro-theater, Imperium, De Herbergierster, voor kaarten tel. 01710-32754. Gehoorzaal, 2 uur: herdenkingsbij eenkomst 75-jarig bestaan St. Elisa beth-ziekenhuis, 4.30 tot 6.30 uur: re ceptie in ziekenhuis. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit. Breestraat 85, 3 tot 4.30 uur: afd, Lei den Ned. Reisvereniging, afscheidsre ceptie M. Blitz. Foyer en kleine zaal. 10 uur voorm.: pluimvee- en konijnententoonstelling L.P.K.V. LEIDEN In aanwezigheid van (bijna) alle prominenten van de stad Leiden vierde gistermiddag in de koffiekamer van de Stads gehoorzaal de heer A. Verhoeven, chef van de afdeling financiën en belastingen van de gemeentesecretarie, gemeente-ontvanger van Leiden en directeur van de dienst voor kasbeheer en kredietwezen, zijn 40-jarig jubileum. De heer Verhoeven is nu 58 jaar. Voordat burgemeester Van der Willigen het spits afbeet van een lange rij van sprekers, werd de sprekers om matiging verzocht, omdat om half vijf de officiële receptie zou beginnen. Het grote nieuws van deze middag was de mededeling dat de heer Verhoeven officier in de orde van Oranje-Nassau was geworden. De burgemeester zei verheugd te zyn. dat de heer Verhoeven op deze receptie aanwezig was, omdat hij in vele opzichten een bescheiden man is. Hjj wenste de jubilaris geluk met zijn jubileum. Zelf zegt u altijd, aldus burgemeester Van der Willigen, dat het er niet om gaat hoe lang men ergens werkt. Toch heeft u in Leiden en daarvoor in Deventer en Alkmaar dankzij uw inspanning en inventiviteit jaren van gloed gekend. Het is een geluk voor de stad, dat u hier bent gekomen. Op heel veel dingen hebt u een duidelijk stempel MANTHEY flatpiano Dit West-Duitse kwaliteits instrument is bij uitstek ge schikt voor huiskamerge bruik. Door toepassing van een moderatorsysteem kunt u de Manthey bespelen, zon der anderen te hinderen; zo zacht! De revolutionaire modellen zijn werkelijk toonaangevend dat mag u ook verwachten van een fabriek met een eeuw ervaring! Vraag de brochure, of ga hem bewonderen en beluisteren bij; Alleenverkoop MOSSEL VERSTEEG E Alle goede merken in één zaak Den Haag Groningen - Heerlen Zoutmanstraat 53d - 40c. Tel. 070-333970* Sinterklaasmarkt Waaggebouw: Sinterklaasmarkt tot 5 december. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u.: zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge sloten. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend- Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 911.15 u. en 13.30—17.15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30 18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30— 18.45 u., zaterdag 8—11.15 u. en 13.30 16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11 15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8 30—11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. TENTOONSTFXLINGEN Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging, grafiek en tekeningen Kurt Löb. van 25 nov. tot 7 jan., dag 10 tot 16 uur. zondags 13 tot 16 uur Breestraat 119: Galerie Hans Vink. tentoonstelling toegepaste kunst, wer ken van Rein Dool. Joop van Kralin gen. Fer Hakkaart en Will Tweehuy- sen (t.e.m. 16 december, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur). De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken en kinderprenten uit de verzameling J de Koning. 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur zondags 1 tot 4 uur Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: te keningen van Ronald Tolman, tot 8 dec., dagelijks van 2 tot 6 uur. behal ve zondag en maandag Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: ten toonstelling schilderijen Heinrich Pran ger, tot 23 december, dagelijks 2 tot 6 uur, zondag en maandag gesloten, Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen van An Biesiot. geopend dinsdag t.e.m. zaterdag van 106 uur. ook vrijdagavond van 810 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling wandkleden, dierplastieken en emaille paints, van 27 nov. t.e.m. 13 dec., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 5 u.. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u., behalve op 5 dec., zon dags gesloten. gedrukt en mede daardoor heeft u vele dingen tot stand doen komen. U had het vertrouwen van de „ho gere overheden", zoals dat heet. Bij een overheidsfunctie speelt ook de vrouw een belangrijke rol. De man kan zonder deze steun zijn functie niet goed verrichten. Namens het stadsbestuur dankte de burge meester de heer Verhoeven voor zijn grote verdiensten. Hij zei het een eer te vinden voor Leiden, dat de jubilaris was benoemd tot officier van Oranje-Nassau. Onder applaus speldde de burgemeester de bijbe horende versierselen op. Wethouder P. S. Harmsen vond het een groot genoegen de heer Ver hoeven als eerste geluk te wensen met fleze onderscheiding. Voor een chef is het niet altijd eenvoudig met een wethouder van financiën om te gaan. De wisselingen scheppen tel kens problemen. Toch is er een pret tige verhouding ontstaan. Graag wilde de wethouder zijn persoonlijke waardering tot uitdrukking brengen. In een telefoongesprek heeft u zich eens laten ontvalllen: „Met mijn jubileum vraag ik een bijl". Wel, hier is hij dan. De heer Harmsen gaf een bijl van marsepein. Verder kreeg de jubilaris een boek met reisver- Uniek persoon GEMEENTESECRETARIS dr. J. van de Poel noemde de afdeling financië eenn bijzondere onder de tien afdelingen, die er zijn. Na de figuur van een ridder (Eversteijn) is er nu die van een officier. Dat is een uniek verschijnsel. Bovendien is deze onderscheiding voor een uniek persoon, uniek in de zin van een combinatie van eigenschappen, die men niet elke dag bij een persoon tegenkomt. Met uw warme mense lijkheid en mildheid heeft u mij op deskundige wijze terzijde gestaan. Een typisch Verhoeven-antwoord is: „Zolang er vragen worden ge steld, wordt er tenminste gedacht", en dat gold dan speciaal voor mij. toen ik hier als leek op financieel gebied kwam. In mijn relatie met u. aldus de gemeentesecretaris, heeft mij vooral uw groot gevoel van be- betrekkelijkheid en humor getroffen. Namens de chefs van de afdelin gen bood hij een (na overleg met mevrouw Verhoeven uitgekozen) schemerlamp aan. Een schemerlamp met licht en duisternis als een sym bool van het ambtelijke bestaan. U heeft eens gezegd: „Het betalen in contanten moet afgelopen zijn. voortaan gaat het via de bank". Uw gratificatie krijgt u echter nog contant. In de koffiekamer werd een wagentje gereden met daarop een groot kartonnen vat. Hier heeft u de sleutel, zei de heer Van de Poel, dan kunt u het zelf natellen. Toen de jubilaris het slot omdraaide, kwam mevrouw Nievaart-de Sterke Evangelie in een andere wereld LEIDEN De dienst van zondag morgen 10 uur in de Pieterskerk is in zoverre een bijzondere dienst om dat de voorganger, dr. P. L. Schoon- heim, in de prediking een vraag stelt, die blijkbaar bij velen leeft, namelijk: Zal door de ontwikkeling van de techniek en van de weten schap op den duur geen plaats meer overblijven voor geloof en gods dienst? Tevens zal aan de orde ko men: veronderstel dat meer planeten bewoond zijn, geldt ook voor die we reld het Evangelie of heersen daar andere goden? Hoofdgedachten uit het Schets boek: Een andere kerk in een gewij zigde wereld, waarover in ons blad reeds uitvoerig werd geschreven, zullen in de beantwoording van deze vragen ook ter sprake worden ge- 4$ VOOR GERO CASSETTES Juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Kraa mverplegin g LEIDEN. Bij de één dezer dagen in het Diaconessenhuis ge houden examens slaagden voor de aantekening kraamverpleging de volgende zusters: A van den Ak ker. J E Bette, M W Brussee, MAFS Kolkman, M Mostert, J C Visser, J Wesseling, A J van den Broek, C I H Flim. J Kleine, G van Iperen, C M Verrips, M H Weyma. Origineel TAE heer Verhoeven is een voor beeldig ambtenaar, aldus de heer G. A. F. Eversteijn. want hij nam niet alleen stukken mee naar huis, maar 's avonds werkte hij deze ook uit. U bent zeer actief en het is dan ook niet uw schuld, dat de schouwburg er nog niet staat. Na mens de afdeling overhandigde hij hem een fototoestel (waarmee al leen goede foto's kunen worden ge maakt). De heer K. Sont bood namens de dienst kasbeheer en kredietwezen een scheerapparaat aan Ook oud-burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot wenste de heer Ver hoeven veel geluk. Op originele wijze bood hij de jubilaris van alle drie plaatsen een karakteristiek ge schenk aan, te weten een koek (uit Deventer V. een kaas (uit Alkmaar) en chocolade sleutels (uit Leiden). Mr. J. Bool, oud-gemeentescretaris, had in de heer Verhoeven altijd zijn open spontaniteit en zijn spontane openheid gewaardeerd. Deze waar dering liet hij nu vergezeld gaan van een boek. Namens de hoofden van dienst overhandigde de heer M. Weima een enveloppe met inhoud. De heer Van Krieken bood het cadeau van de personeelsvereniging aan: een boek Tot slot sprak de heer Verhoeven een geestig dankwoord, waarin hij zei vooral getroffen te zijn door deze koninklijke onderscheiding. Hierna volgde een drukbezochte en geanimeerde receptie, waarop vele mensen de heer Verhoeven, zijn vrouw en dochter de hand drukten. Diploma's „De Zijl" LEIDEN Zwemvereniging „De Zijl". Woensdagavond hebben de vol gende leden van De Zijl een diploma behaald in het Zweilandbad. Diploma A: A Anneeze. T Bergman, L Groeneveld. H Helvensteyn, R Kui sen. J Meyer. B Meyer, J Zijlstra, A Arkenstein. R Arkenstein, G Arken- stein, P Tegelaar, C Anhólts, W An- holts. L Blansjaar. W Devilee. K J Disselorp. A Hagdorn A J Hilger- som, K de Mooy. A Stolwijk, J Uljee, R'v d Vijver. C Vinke.. Diploma B: K Bink, G Feenstra, D Groeneveld, C Hagen. Y Logeman, H Smits. E Smits. J Veerman. E Blok. Maak hef 5 december gezellig Geef iets moois van PRONONCE 4 (scheid vim voortvarend en vasthoudend man 5 S\l<- IET OP HET RODE ETIKETI Terlenka herenpantalons 19 75 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Na dr. A. Bolhuis, die een paar weken geleden afscheid nam als rector van het Christelijk lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft aan de Kagerstraat, was het gistermiddag de heer N. J. Zimmerman, rector van het Christelijk lyceum aan de Schubertlaan, die Leiden vaarwel zegde. Zoals bekend wordt de heer Zimmerman directeur van een scholengemeenschap in Delft. Von 6 tot 15 jaar. Kleinste rpaat, ^12.9°| Grootste moot, maat 164 £9r3TJ 19.75 Tijdens een receptie in de kantine van de school aan de Kagerstraat sprak drs. L. Lamers. voorzitter van het schoolbestuur, zijn grote waar dering uit voor het werk en de persoon van de heer Zimmerman. De heer Lamers noemde de schei dende rector een voortvarend en vasthoudend man, die steeds met grote kennis van zaken de belangen van „zijn" school aan de Schubert laan had behartigd. Hij had dat. zei de heer Lamers, niet alleen gedaan op de bestuursvergaderingen, maar ook op het departement, waar hij erin slaagde met overtuigende stuk ken zijn betoog te onderscheunen. Als in het oog springende ei genschappen van de heer Zimmer man noemde de voorzitter diens ge degenheid (wat hem bij een Rotter dammer niet verwonderde), visie en het vermogen tot het nemen van ini tiatieven en het geven van leiding. Als rector en als mens, merkte de heer Lamers op. hadden wij de heer Zimmerman bijzonder graag voor onze scholen behouden, al begrijpen en respecteren wij het dat hij op de bijzonder eervolle aanbieding uit Delft is ingegaan. Ifscheidscadeuu In een kort dankwoord zei de heer Zimmerman dat zijn beslissing bij zonder moeilijk was geweest. Vooral bij het afscheid had hij gemerkt hoe hecht eigenlijk de banden met Lei den en met het lyceum in het bi1- zonder waren. Op de receptie volgde gisteravond in de aula van de school aan de Kagerstraat een informele bijeen komst, waarbij de leerlingen, de do centen en het bestuur de heer Zim merman een platenspeler met toebe horen aanboden. De receptie en dc feestavond werden ook bijgewoond door de opvolger van de heer Zim merman .de heer J W. H. Rotteveel. De scheidende en de nieuwe rector van het lyceum aan de Schubertlaan: de heer N. J. Zimmerman (links) en de heer J. W. H. Rotteveel. In het mid den mevrouw Zimmerman. Foto: N. van der Horst Exotica aan liet Vijf-Meiplein LEIDEN In het pand Vijf- Meiplein 7 is vandaag een bloemen magazijn geopend. De heren G. van Delft en B. Scheeren hebben er de naam Exotica aan gegeven. Dc ope ning was vanmiddag om half vier door de heer Van Delft. Voor de winkelgalerij in deze omgeving be tekent de vestiging van een bloe menmagazijn een welkome aan winst. Een gelukwens geldt dus niet alleen de heren Van Delft en Scheeren maar ook dit deel van Zuid-West. Exotica demonstreerde reeds vandaag een uitgebreid assor- Vlotte langharige carcoafs en winter jassen met raglan en ingezettemouw. 9*?-, !&?.-, yrf-, V&.-, M9T-, XS5T-, J-Ó?.-, J.Üff-, 69.75 s - 79.75 89.75 Om 9 i schrifteli jl e srmiddog begint de &"r»rWi.loon hoel Sloghtbfn «OTTERDAM HOOGVUET VLAARDINGEN Alle Costerfilialen zijn t.m. 4 december tot 9 uur 's avonds geopend. Daggeld verhoogd AMSTERDAM Het tarief voor daggeld is 30 november van 3V« tot 41'» verhoogd, daar de geldmarkt ver- krapt is door onttrekkingen van bank papier wegens het einde van de maand en belastingbetalingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3